Заміна масла МКПП Ford Focus 3

вибір масла

Змішувати старе і нове масло однозначно не варіант. Тому при необхідності поміняти робочу рідину виникає закономірне питання вибору.

Автомобілістів часто цікавить, яке масло лити в коробку, щоб їх Ford Focus 3 не постраждав і зміг максимально ефективно перемикати передачі.

Це дійсно важливе питання, оскільки Ford дуже вимогливий до хорошому мастилі. Чим краще буде трансмісійне масло, тим довше прослужить автомат. Залив в картер низькосортний склад, чекайте найближчим часом біди у вигляді поломки і дорогого ремонту.

Для автоматичної коробки, яка встановлюється на Ford Focus 3, потрібно тільки синтетичне масло. У крайніх випадках можна використовувати напівсинтетику. Але робиться це тільки тоді, коли авто експлуатується давно і має великий пробіг.

Ідеальним рішенням для Ford Focus 3 стане оригінальне масло від Ford, яке має позначення WSS-M2C200-D2. Це масло під назвою Ford Motorcraft Mercon V. З доступом до нього проблем поки не виникає, тому придбати його можна без особливих складнощів.

 • Castrol;
 • Shell;
 • Motul;
 • Liqui Moly.

Досвід автовласників FORD Фокуса 3 показує, що ризикувати і експериментувати тут не варто. Оригінальна масло цілком адекватне за ціною і коштує дешевше деяких аналогів. Зате ви будете повністю впевнені в тому, що робота коробки на цій мастилі не принесе ніяких неприємних сюрпризів. Заливка неоригінального складу завжди супроводжується певними ризиками.

Liqui Moly вибирає багато власників Ford Focus 3

аналоги

Як я вже говорив, аналоги містять той же набір синтетичних добавок для роботизованою коробки перемикання передач, а також оригінали. Ось деякі з аналогічних змащувальних засобів:

 • Сastrol Liqui Moly;
 • Сastrol Transmax;
 • Motul Multi DCTF.

Тільки ці аналоги підходять за властивостями і складом до оригінального маслу.

Напишіть в х, які змазують кошти для затоки в АКПП Ford Focus 3 ви використовуєте.

Заміна масла в АКПП Ford Focus третього покоління

Відмітна особливість сучасних автоматичних коробок передач і, зокрема, автомобілів сімейства Ford Focus. це відсутність потреби в заміні трансмісійної рідини. Регламент компанії дійсно не передбачає заміни масла в КПП на протязі всього терміну служби.

Однак реалії вітчизняних доріг диктують свої умови, коли процедура заміни масла в МКПП і АКПП стала обов’язковим пунктом технічного обслуговування автомобіля. Крім стандартної 6-ти ступінчастою МКПП, моделі Ford Focus третього покоління оснащується сучасним роботизованим «автоматом» Power Shift.

Подібна система примхлива і вимагає відповідного і своєчасного догляду. Сторонні шуми і ривки в момент перемикання передач. це перший сигнал до заміни. В такому випадку, щоб не переплачувати гроші в офіційному сервісі, можна впоратися своїми руками.

Варто відзначити один важливий нюанс. якщо Ваш автомобіль на гарантії, то самостійна заміна масла може послужити причиною зняття авто з гарантійного обслуговування.

Як згадувалося вище, технічний регламент не передбачає заміни масла в коробці передач, тому періодичність заміни частіше грунтується на власному досвіді.

Загальні рекомендації до інтервалів становлять від 40 до 60 тисяч км, в залежності від умов експлуатації автомобіля. Перевірити стан масла можна через горловину щупа.

Відпрацьована свій термін трансмісійна рідина втрачає в’язкість, стає рідкою, як вода і темної за кольором.

Оригінальна масло

До оригінальних масел відноситься один єдиний тип рідини. Допускається WSS M2C936 A. Купуйте його лише у офіційних дилерів і компаній, які співпрацюють з Ford, щоб уникнути підробок.

Якщо ж у вас в місті не знайти такого типу трансмісійної рідини для АКПП, то використовуйте аналоги. Але не змішуйте оригінальне масло з аналогами. В цьому випадку краще провести повну зміни змащуючого кошти в АКПП Ford Фокус3. Це допоможе уникнути проблем з роботою роботизованою коробки в майбутньому.

Самостійна заміна масла в АКПП Ford Focus 3

Якщо не знаєте, як або боїтеся робити зміну мастила своїми руками, то віддайте машину в сервіс центр. за часткову процедуру.

Якщо ж готові зробити самі, то приступаємо.

Обсяг і стан

Оскільки коробка передач на моделі Ford Focus 3 відноситься до необслуговуваним АКПП, тут немає традиційного мірного щупа. Це дещо ускладнює процедуру вимірювання об’єму рідини в картері, але не робить її неможливою.

Перед тим як перевірити рівень масла в коробці передач, вам потрібно поставити машину на опори і отримати доступ до днища. Тут не потрібно демонтувати піддон картера, оскільки цілком можна обійтися без цих маніпуляцій.

На корпусі АКПП передбачено отвір контролю, яке використовується в разі перевірки рівня і стану. Загляньте в нього і подивіться, скільки всередині мастильної рідини.

Якщо отвір сухе і не має слідів масла на своїй поверхні, це говорить про недостатній рівень мастила. Слід взяти спеціальний заправний шприц і долити невелику кількість речовини. Коли масло почне витікати через контрольний отвір, рівень приведений в норму. Можете закривати пробку.

Але іноді долівка не вирішує проблему зносу коробки передач. Розібравшись в тому, як перевірити рівень масла в АКПП, вам слід також взяти зразок складу для аналізу. Тестується рідина гранично просто. Є три характерні ознаки, що вказують на знос речовини і втрату його фізико-хімічних властивостей:

 • наявність осаду і стружки металу;
 • специфічний, іноді різкий і неприємний запах (можете порівняти з запахом свіжого трансмісійного масла);
 • зміна кольору рідини (з прозорого масло стає темним або темно-коричневим).

Все це говорить про те, що використовується в коробці масло вже непридатне для подальшого використання. Просто долив відсутню кількість рідини, ви ситуацію не виправите. Потрібно повністю зливати мастило і заливати в картер нову, щоб виключити ймовірність виходу з ладу автоматичної трансмісії на вашому автомобілі Ford Focus 3.

Доливання масла до необхідного рівня, не завжди вирішує проблему

Заливка нового масла

Після того, як фільтр був заміні, піддон очищений, переходимо до установки піддону на АКПП і закручування пробки в отвір для зливу. Не забудьте замінити прокладку на пробці.

Відкрутіть пробку на холодці отворі, вставте воронку і залийте в нього близько 4 літрів змащуючого кошти. Залиште контрольне отвір відкритим. Коли побачите, що з нього полилося змазує засіб, закручуйте пробку.

Закрутіть пробку на холодці отворі коробки і заведіть машину. Прогрійте її і прокотитеся на Ford Focus 3 з десяток кілометрів. Перевірте рівень. Якщо необхідно, то долийте ще трохи рідини.

Напишіть в х, а як ви проводите процедуру зміни масла в роботі?

вибір масла

Всі автомобілі компанії Ford сприйнятливі до низькосортної продукції. Тому купувати масло слід в дилерських точках і центрах, що викликають довіру. У дилерів концерну Ford відкрита гаряча волосінь для клієнтів, де будь-який бажаючий отримає безкоштовну консультацію фахівця і відповіді на питання, що цікавлять.

На практиці, найбільш часто в пунктах обслуговування автомобіля в коробку передач автоматичного типу Ford Focus 3 заливають змазує рідина WSS-M2C919-E.

Вибір мастила для АКПП і МКПП

Підбір мастильного матеріалу здійснюється з позиції виробника і обсягу речовини. При складанні транспортних засобів виробник заливає в коробку трансмісійну рідина індексу 75W FE, масло відповідає специфікації WSS-M2C200-D2. На думку багатьох фахівців, інші альтернативні варіанти мастила використовувати не допускається. Це може привести до серйозних проблем в роботі коробки передач, аж до її повного виходу з ладу.

Треба врахувати і кількість що купується рідини для механічної і автоматичної коробки передач Ford Focus. В середньому в агрегат може увійти близько двох літрів речовини, а залишок мастила, який видалити з системи не вийде, варіюється в районі 150-200 мл. Тому купуючи масло, орієнтуйтеся на приблизний обсяг 1,8 л. Якщо ваш автомобіль обладнаний коробкою передач 4F27Е, то в такі КПП заливається 6,7 літра мастила. При використанні трансмісії CFT23 в агрегат увійде близько 8,9 л робочої речовини. Тому перед покупкою масла обов’язково вивчіть сервісну книжку з експлуатації.

Якщо ви вирішуєте просто поміняти рідину, то промивати трансмісійний агрегат немає сенсу. Процедура очищення актуальна при серйозному ремонті, що вимагає розбирання коробки передач. Ефективно і якісно промити КПП можливо, тільки якщо вона буде розібрана. Мастило в трансмісію PowerShift в Ford Focus рестайлінг і інших версіях заливається на весь ресурс експлуатації, а функція фільтрації виробником не передбачена. Тому шукати фільтр немає сенсу, в продажу ви не знайдете цей пристрій. Сама робота FORD автоматів більше схожа на функціонування звичайних МКПП.

Коли потрібно міняти масло на Ford Focus

Залита виробником мастило має відмінні характеристики і здатна відпрацювати заявлений експлуатаційний період автомобіля. Але їзда по неякісним дорогах і складні погодні умови несприятливо впливають на системи, деталі і вузли машини, трансмісійне масло позбавляється корисних якостей. Відповідно, заміна масла в МКПП на Ford Focus 3 повинна виконуватися частіше, якщо автомобіль експлуатується постійно і нещадно.

При 25-тисячному пробігу варто перевіряти рівень регулярно, попутно контролюючи консистенцію, зовнішній вигляд масла. Після чергових 100 000 км шляху МКПП потребує повної заміни мастила.

Все про заміну масла в АКПП і МКПП на Ford Focus 1, 2 і 3

При щадному режимі використання трансмісії на автомобілях Ford Focus заміна масла в АКПП, як правило, не потрібно. Про випадки, коли необхідна заміна, як вона проводиться і про вибір рідини для коробки передач, дізнаєтеся з цієї статті.

перевіряємо рівень

Новачки автолюбителі мене запитують, як перевірити рівень масла в АКПП Ford Focus 3. Адже щупа там немає. У РКПВ є контрольне отвір. Через нього ви зможете дізнатися, який рівень в коробці змащуючого кошти. Щоб це зробити, не потрібно прогрівати робот, як звичайний автомат до 70 градусів. Йому досить температури в 40.

 • Заведіть машину і прогрійте РКПВ до 40 градусів. Бажано мати комп’ютер, підключений до машини, для визначення температури. Але, якщо такого немає, то залиште машину з працюючим двигуном на дві хвилини.
 • Потім залезьте під машину. Збоку корпусу коробки ви побачите контрольну пробку. Вона відкручується шестигранником на 8. Якщо картер надітий на піддон коробки для захисту, то спочатку зніміть його.
 • Відкрутіть пробку шестигранником. Має вилитися трохи масла. Якщо вилилося, то рівень нормальний.
 • Якщо ж пробка і отвір сухі, то слід долити змащуючого кошти.
 • Відкрутіть пробку заливного отвору вставте воронку. Долийте близько 1 літра. Поки масло не побіжить з контрольного отвору.

Закрутіть все пробки і прокотитеся на автомобілі. Перевірте ще раз рівень. Якщо масло вибігає, то все в порядку. Після їзди на авто перед виміром, не забувайте залишити машину з заглушеним мотором на деякий час. Тому що занадто гаряче масло може показати, що робот заповнений маслом повністю. Так відбувається тому, що гаряча рідина має властивість розширюватися.

Інструменти і матеріали

 • мастило, обсяг якої варіюється в залежності від типу коробки передач;
 • гайковий ключ на 19 і шестигранник на 8;
 • відро або тазик для збору відпрацьованого речовини;
 • будівельний або медичний шприц для затоки, також буде потрібно шланг;
 • гумовий ущільнювач для піддону;
 • герметик;
 • канцелярський ніж;
 • викрутка.

Користувач Олексій Попов надав ролик, в якому показав, як самостійно провести зміну робочої рідини в механічній коробці передач.

аналоги

Як я вже говорив, аналоги містять той же набір синтетичних добавок для роботизованою коробки перемикання передач, а також оригінали. Ось деякі з аналогічних змащувальних засобів:

 • Сastrol Liqui Moly;
 • Сastrol Transmax;
 • Motul Multi DCTF.

Тільки ці аналоги підходять за властивостями і складом до оригінального маслу.

Напишіть в коментарях, які змазують кошти для затоки в АКПП Ford Focus 3 ви використовуєте.

Коли потрібна заміна масла КПП Ford Focus 3

Незалежно від показника використання машини, масло поступово забруднюється і втрачає якість. У трансмісійної системі немає спеціальних фільтрів, які очищали б деталі від забрудненого масла. У зв’язку з цим починає погіршуватися робота самої системи. Згодом змазує рідина заповнюється частинками, що порушують його властивості. Основними забруднюючими елементами є:

 • домішки;
 • стружка;
 • частинки зношених комплектуючих.

Масло, що втрачає свої властивості, починається змінювати колір на більш темний. Стара мастило в результаті тертя і високих температур піниться. Речовина з піною вимагає заміни, оскільки воно не може забезпечити:

 • якісну мастило;
 • захисну функцію;
 • теплопровідність.

Якщо передача крутного моменту припиниться, транспортний засіб перестане рухатися. Щоб цього не сталося, затягувати із заміною масла не можна. На тривалість експлуатаційного періоду впливає безліч факторів.

Визначити необхідність заміни можна за комплексом ознак:

масло, мкпп, ford, focus
 • передача перестала включатися;
 • трансмісійна рідина придбала запах гару;
 • при включенні нейтральної передачі виникають звуки, нехарактерні для справної роботи машини;
 • під час їзди відбувається зіскакуванню з передачі;
 • диск зчеплення і маховик складно від’єднати один від одного;
 • трансмісійна рідина почала протікати;
 • в салоні автомобіля горить сигнал, який вказує на необхідність перевірки машини;
 • під час використання авто чути скрегіт і відчувається тряска;
 • при перемиканні передач чується брязкітливий звук;
 • після підвищення оборотів швидкість руху машини не змінюється.

Будь-який з цих ознак може свідчити не тільки про необхідність заміни масла АКПП Focus 3 або МКПП, а й про наявність інших проблем. Тому перед тим, як приступати до будь-яких дій, слід провести діагностику транспортного засобу.

Заміна масла в МКПП Ford Focus 3

Сучасний легковий автомобіль Ford Focus 3 оснащений механічною коробкою передач. Пристрій коробки подібного типу дозволяє проводити сервісне обслуговування своїми руками в умовах гаража без залучення кваліфікованих механіків СТО. Автовласникові досить оволодіти необхідними навичками з діагностики і заміні масла в картері коробки передач. Заміна масла в коробці Ford Focus 3 здійснюється відповідно до рекомендацій, детально викладеними в керівництві по експлуатації даного автомобіля.

Яке масло заливати в коробку передач автомобіля Ford Focus 3

Правильний вибір відповідного масла для МКПП Ford Focus залежить від технічних і експлуатаційних характеристик мастильного матеріалу. У сервісній книжці з обслуговування даного автомобіля є чіткі рекомендації по кращим маркам трансмісійного масла. Для Ford Focus 3 найчастіше використовуються оригінальні речовини з параметрами, які відповідають стандартам SAE 75W-90 або WSS M 2C919-Е від фірми-виробника General Motors.

Скільки масла потрібно для заміни в МКПП Ford Focus 3? Виходячи їх технічних даних трансмісії, в дану коробку передач входить 2,3 літра свіжої мастильної рідини.

Підготовка до заміни масла

Для повної зміни трансмісійного масла в КПП Ford Focus 3 потрібно підготувати необхідні витратні матеріали та пристосування:

масло, мкпп, ford, focus
 • Порцію нової робочої рідини в кількості 4 л.
 • Інструменти. ключі, багатогранники.
 • Відро або таз для збору старого масла.
 • Шприц для заправки мастильного складу.
 • Серветки х / б.
 • Рукавички для захисту рук від машинного масла.

Коли міняти масло ATF в МКПП

Заміна масла в КПП Ford Focus 3 виробляється в залежності від ступеня інтенсивності експлуатації машини. Мастило, залита в картер коробки передач на заводі-виробнику, володіє найкращими характеристиками і розрахована на заявлений експлуатаційний термін даного автомобіля. Однак, складні погодні умови і погана якість вітчизняних дорожніх покриттів надають несприятливі впливу на вузли, деталі, системи транспортного засобу.

Трансмісійне масло в МКПП також втрачає основні технічні характеристики і корисні властивості. Не існує однозначної відповіді, коли буде потрібно міняти масло в МКПП Ford Focus 3 і скільки літрів підготувати для повної або часткової зміни мастильного матеріалу.

Порада: Після пробігу, рівного 25 000 км рекомендується регулярно перевіряти рівень, а також контролювати зовнішні дані і консистенцію трансмісійного масла в коробці передач. Щоб деталі і вузли в коробці передач прослужили довго і справно, потрібно проводити повну заміну масла МКПП Ford Focus 3, через кожні 100 000 км пройденого шляху.

масло, мкпп, ford, focus

Якщо на машині встановлена ​​коробка робот Рowershift зі зчепленням мокрого типу (6DCT450), зміна масла передбачена через 45 000 км пробігу. Цей захід необхідно, т. К. Фрикційні накладки зчеплення швидко стираються, продукти зносу потрапляють в масло, накопичуються в каналах, паливному фільтрі.

Процес заміни масла

Перед початком робіт рекомендується прогріти мастило в коробці передач. Для цього потрібно запустити мотор і проїхати кілька кілометрів. Після цього автомобіль заїжджає на естакаду, двигун не чути, віджимається педаль гальма.

 • відкрутити болти кріплення пластикового піддону МКПП;
 • зняти піддон;
 • встановити ємність під зливний отвір;
 • за допомогою інструментів зняти пробки. зливну, заливну;
 • почекати, поки зіллється відпрацьований матеріал (не менш 15 хвилин);
 • закрутити пробку зливу;
 • заправних шприцом ввести масло через заливну горловину (1,5 л);
 • почекати одну годину, поки очистяться забруднені деталі і вузли всередині коробки;
 • злити брудну рідину з олійними відкладеннями, металевою стружкою;
 • заправити нове масло;
 • після закриття пробок встановити піддон за допомогою болтів.

Протягом перших двох тижнів рекомендується перевіряти обсяг трансмісійного масла в коробці передач за допомогою спеціального вимірювального щупа. При необхідності потрібно додавати рідину до встановленого рівня.

підготовчі процедури

Щоб заміна масла в МКПП на Ford Focus 3 пройшла успішно, потрібно приготувати інструменти та витратні матеріали:

 • порцію робочої рідини (не менше 4 літрів);
 • багатогранники, ключі;
 • ємність для зливу відпрацьованого масла;
 • серветки х / б або ганчір’я;
 • заправний шприц;
 • захисні рукавички.

Мастильні матеріали при їзді розігріваються, знаходять рідкий стан, що полегшує їх злиття. Тому заміну масла бажано проводити при гарячому двигуні.

Яке масло заливати в КПП Ford Focus

Для вибору мастильних матеріалів потрібно знати їх експлуатаційні та технічні особливості. Для шестерень механічної коробки рекомендується трансмісійна рідина, що має показники WSD-M2C200-C, в АКПП дозволяється заливати рідини WSS-M2C200-D2. При дотриманні класності, року випуску забезпечити безперебійну роботу КПП здатні оригінальна продукція Ford і якісні аналоги. Для МКПП рекомендуються рідини з в’язкістю 80W-90 (стабільний клімат) і 75W-90 (північні регіони).

Як поміняти масло в коробці передач Ford Focus 3

З огляду на, що на авто 3 покоління Ford Focus варто МКПП, допустимо сервісне обслуговування цього автомобіля в гаражних умовах. Однак у майстри повинні бути навички проведення діагностики і заміни в картері мастильних матеріалів.

Коли потрібно міняти масло на Ford Focus

Залита виробником мастило має відмінні характеристики і здатна відпрацювати заявлений експлуатаційний період автомобіля. Але їзда по неякісним дорогах і складні погодні умови несприятливо впливають на системи, деталі і вузли машини, трансмісійне масло позбавляється корисних якостей. Відповідно, заміна масла в МКПП на Ford Focus 3 повинна виконуватися частіше, якщо автомобіль експлуатується постійно і нещадно.

При 25-тисячному пробігу варто перевіряти рівень регулярно, попутно контролюючи консистенцію, зовнішній вигляд масла. Після чергових 100 000 км шляху МКПП потребує повної заміни мастила.

процес заміни

Для розігріву мастила можна запустити двигун, покататися пару кілометрів. Потім автомобіль заганяють на яму, глушать мотор, віджимають гальма. Далі діють так:

 • Відкручують болти, демонтують піддон. Це полегшує доступ до заливний і зливає пробках, які слід скрутити ключами, попередньо підставивши під слив піддон. Є модифікації КП без зливної пробки. Тому для зливу мастила доведеться скористатися отвором, що фіксує передачу.
 • Для відгвинчування зливної пробки використовують ключ на 19, для заливний підійде шестигранник на 8.
 • Відпрацьовану мастило зливають в ємність, встановлену під отвором. Буде потрібно не менше 15 хвилин.
 • Після повного стікання трансмісійної рідини зливну пробку ставлять на місце.
 • Перевіривши термін придатності рідини, спеціальним шприцом вливають близько 1.5 літра в заливальний отвір. Хвилин через 45-50 рідину потрібно злити. Ця процедура дозволяє очистити деталі трансмісійної системи від грязьових відкладень, металевої стружки, залишків олії.
 • Тепер можна лити рідину (обсяг 2.0-2.4 літра. Залежить від виду КПП). Рівень повинен знаходитися врівень із зливним отвором або нижче його на 5 мм. Перевірити можна зігнутої дротом або пальцем.
 • Нарешті, закручують зливний болт, ставлять назад вилучені елементи.
 • Трансмісія Ford Focus має складну конструкцію. ремонтувати її може бути важко. Підтримувати працездатність простіше і дешевше. При відпрацьованої мастилі швидко зношуються деталі коробки передач і елементи ущільнювачів, погіршуються властивості сальників. як підсумок, підвищується ймовірність виникнення важкої поломки. Щоб уникнути проблем і не платити за ремонт величезні гроші, періодично перевіряйте стан свого авто, а також своєчасно міняйте витратні матеріали.