Установка фаркопа на Niva Chevrolet своїми руками

Підключення до роз’ємів двох ліхтарів

Провід підключаємо до роз’ємів правого і лівого ліхтаря з поділом струмового навантаження, так як споживаний ліхтарями, розташованими на причепі, ток розділяється на праву і ліву гілки ліхтарів автомобіля. З’єднання за такою схемою буде більш безпечним. Навантаження на дроти спарених ліхтарів зменшується: була потрійною, а стане подвоєною, що значно безпечніше.

Цей спосіб схожий на попередній. Він відрізняється лише необхідністю з’єднання з контактами подвійного числа проводів, збільшиться кількість монтажних гільз.

установка, фаркопа, niva, chevrolet, своїми

За даною схемою розетка фаркопа підключена до автомобіля з дотриманням безпеки експлуатації автомобіля.

Таку схему називають універсальною. Вона рекомендована до широкого використання. Розетка фаркопа підключається за допомогою окремого джгута провідників для управління ламп задніх ліхтарів, протитуманних фар, освітлення номерного знака, який підключається прямо на монтажному блоці.

Місце підключення кожного проводу електричної проводки причепа розташовано до клеми запобіжника, а значить, на нього немає додаткового навантаження. Щоб запобігти короткі замикання додатковий джгут потрібно оснастити своєї установчої запобіжної колодкою, і розмістити в багажнику машини.

У цьому випадку складність підключення полягає в тому, що необхідно укладати в салоні машини палять провідників для під’єднання розетки, і додатково витрачатися на покупку додаткових проводів.

Якщо в пристрої автомобіля є перевірка стану приладів освітлення і електропроводки з використанням мікропроцесорів, то додатковий джгут для причепа потрібно підключати за допомогою особливих мікрокоммутаторов. Така робота по установці досить складна, і вимагає участі досвідченого автоелектрика.

Особливості підключення ТСУ, схеми підключення пристрою на 7 пін, позначення за кольорами, схема підключення вилки, схема підключення розетка фаркопа.

 • Скільки є різновидів розеток?

а) Для легкових автомобілів випускається три види розетки. Трінадцатіконтактная, що застосовується в Росії. Американська або Європейська на 7 пін. І є спеціальний роз’єм.

б) У продажу є два види розеток. Російська на 13 пін і Американська на 7 контактів.

 • Що означає контакт, позначений буквою «L»?

а) провід, що прямує до лівого поворотника.

в) Провід, що включає правий і лівий поворотники.

 • Навіщо на розетки ставлять кришечки?

а) Кришка потрібна, щоб зайві дроти не були підключені до пристрою.

б) Вона служить захистом, що оберігає розетку від зовнішніх впливів. Кришка потрібна в той момент, коли авто фаркоп НЕ з’єднаний з причепом.

 • Які контакти можна зростити, щоб спростити процес складання?

а) Зрощувати можна контакти двох фар, заднього ходу, стоп-сигнали, противотуманку і габаритні вогні. Всі вони включаються синхронно.

б) З’єднувати дозволено будь-які контакти. Так робота піде простіше.

 • Що означає контакт, відзначений «54G»?

б) Приєднання до стоп-сигналами автомобіля.

Стандартна комплектація причіпного пристрою

Жоден автомобіль Niva Chevrolet не комплектується заводським фаркопом. Але подібний елемент можна встановити в сервісному центрі з обслуговування транспортних засобів або самостійно. Зауважимо, що в задній нижній частині машини вже є технологічні отвори для монтажу стандартного комплекту причіпного своїми руками.

Такий захід в чому виправдана, оскільки самостійне свердління днища транспортного засобу може пошкодити цілісність всієї конструкції задньої частини транспортного засобу, що вкрай негативно позначиться на подальшому процесі експлуатації.

Придбати фаркоп можна в будь-який спеціалізованій торговельній точці, яка займається реалізацією автомобільних запчастин і комплектуючих. Переконайтеся, що причіпний виготовлено саме для конкретної моделі ВАЗ 2121. Для цього потрібно знати рік випуску транспортного засобу.

Стандартна комплектація причіпного пристрою складається з:

Установка фаркопа Шевроле Нива

 • фаркоп;
 • проводка;
 • розетка для підключення електроустаткування причепа;
 • монтажний комплект: болти, гвинти, шайби і гайки;
 • сертифікат відповідності, який повністю підтверджує безпеку пристрою;
 • інструкція.

Додатково в комплект може бути включений запасний куля, який служить для з’єднання з посадковим місцем на виносі причепа, а так же ланцюг для більш надійної фіксації.

різновиди

Встановити металеву складову фаркопа, тобто всю цю конструкцію, на машину не складно. Плюс деякі авто вже з заводу йдуть з ТСУ, тобто тягово-зчіпним пристроєм (це і є наш фаркоп, але ви і так знаєте).

Але потрібно обов’язково підключити розетку фаркопа до машини. В іншому випадку під’єднати причіп буде неможливо. Точніше механічне поєднання спеціальним замком ви виконаєте. Тільки ось ліхтарі причепа функціонувати не зможуть. Виїжджаючи в такому стані на дорогу, ви ризикуєте отримати серйозний штраф.

Купуючи вилку причепа або розетку фаркопа машини, орієнтуйтеся на те, якого типу у них роз’єм. Купуючи все одночасно, з вибором не виникне проблем. А при покупці окремо роз’єм може виявитися різним.

Взагалі розетки фаркопов бувають двох типів:

7-ми контактна. Це Європейська стандартна схема, яка широко застосовується на вітчизняних автомобілях і наших причепах. Підключення досить просте, через що подібна розпаювання завоювала таку популярність;

Розетка на 13 пін або 13-ти контактна. Варіація, розрахована на з’єднання фаркопа машини з причепами типу будинок на колесах. Тобто причіпні пристрої, яким потрібно забезпечити не тільки підключення освітлювальних приладів, на відміну від 7-контактних.

Оскільки в більшості випадків здійснюється установка звичайного причепа для перевезення вантажів, то логічно використовувати 7-контактні роз’єми.

Але не лякайтеся, якщо заводська вилка причепа або штатна розетка фаркопа відрізняються за кількістю контактів. Для таких ситуацій передбачений спеціальний адаптер або перехідник за схемою 7/13 або 13/7. Відповідно, якщо терморегулятори однакова, ніяких додаткових перехідників використовувати не доведеться.

процес установки

Знайти технологічні отвори, які виконані на заводі, досить проблематично. Необхідно приставити фаркоп так, як він буде згодом кріпитися. Його кріпильні отвори підкажуть, де шукати місця кріплень. Вони закриваються скотчем.

Кріпиться причіпний пристрій на болтах і гайках. Спочатку закріплюються поперечні рейки. Їх прикручують до лонжеронів. Після цього кріпиться поздовжня рейка. Якщо фаркоп продавався в розібраному вигляді, то необхідно встановити і закріпити кулю. Як показує практика, установка не викликає ніяких проблем, якщо пристрій було придбано у дилера або в іншого постачальника, що продає запчастини для Niva Chevrolet.

Для підключення розетки необхідно володіти елементарними знаннями законів електричного струму. Розетка встановлюється на спеціальний кронштейн, що знаходиться близько кулі. Кожен провід приєднаний до окремого штепселю. Всього в проводці 7 проводів. Ні в якому разі не можна з’єднувати проводи в ланцюг харчування заднього ліхтаря виключно щодо відповідності кольорів. Спочатку необхідно будь-яким способом протестувати з’єднання.

 • Провід покажчика повороту (Лівий).
 • протитуманні фари.
 • маса.
 • Провід покажчика повороту (Правий).
 • Габаритний ліхтар (Лівий).
 • стоп.
 • Габаритний ліхтар (Правий).

Проводку від фаркопа слід завести всередину багажника зліва. Демонтується задній лівий ліхтар і відповідно до призначення здійснюється з’єднання проводів. Місця з’єднань ретельно ізолюються. Після установки ліхтаря на місце необхідно перевірити правильність під’єднання розетки.

Слід пам’ятати про правила розподілу вантажу по причеп, максимальному навантаженні і максимальної швидкості на трасі.

Про способи підключення і видах роз’ємів причепа

Для транспортування вантажних причепів використовується спеціальне тягове зчіпний пристрій виконане з потужною силовою сталевої конструкції, кріпиться ззаду на сталеву платформу автомобільним механізмом.

Потрібно схема підключення фаркопа, яка забезпечить безпеку і дотримання правил ДТП. Багато автомобілів передбачають в додаткових опціях до автомашині роз’ємний вузол: розетку фаркопа і електричні дроти з’єднують харчування, керування машиною з додатковим тяговим пристроєм.

В основному автотранспортні механізми оснащуються цими пристроями як додатковий сервіс при придбанні авто. Розетка фаркопа може бути підключена самостійно до автомобіля, терморегулятори розетки фаркопа і монтаж електричної проводки виконати своїми руками не становить великих труднощів.

Існують наступні схеми підключення розетки фаркопа:

 • Звичайний Російський стандарт з розеткою на сім груп сполучних контактів;
 • Європейський і Американський стандарт на тринадцять рознімних з’єднань;
 • спеціальний роз’єм.

До речі, в Росії і Америці теж застосовують на сім і тринадцять роз’ємів спосіб на підключення фаркопа. Тринадцять з’єднань застосовують в основному приєднання електропроводки в перевізних будинках-причепах.

При проведенні монтажу і з’єднання ланцюга управління задніми габаритними приладами автомашини слід дотримуватися правил підключення розетки для причепа легкового автомобіля, правильність і послідовність операцій при включенні.

Не слід виконувати такі операції методом «тику» в контакти світлових приладів, може статися КЗ або спрацьовування автоматики захисту блоку управління автомобілем. І не можна з’єднувати провідники методом скручування, може неякісне з’єднання створити не вірну команду, і пристрої будуть заблоковані на включення.

Сучасні схеми автомобіля комплектуються різними електронними приладами, які в роботі використовує електроніку, модулі, блоки узгодження. Тому в комплектність пристроїв включається ще додатковий особливий роз’єм.

У терморегулятори розетки причепа вантажного автомобіля використовуються провідники з провідників перетином 1,5 або 2 мм, точніше по 1,5 мм за все буде. 6 провідників, по 2 мм буде один провід.

Розетка фаркопа на сім роз’ємів має склад терморегулятори наступний:

 • сигнал на лівий поворот;
 • задній хід;
 • маса 12В;
 • сигнал на правий поворот;
 • правий габаритний сигнал;
 • Стоп сигнал;
 • лівий габаритний сигнал.

Роз’ємна розетка фаркопа на тринадцять пинов складається з наступної комплектації:

 • покажчик лівого повороту;
 • протитуманні задні ліхтарі;
 • маса в ланцюзі 1,2,4-8;
 • покажчик правого повороту;
 • сигнал правий габаритний;
 • Стоп сигнал;
 • сигнал лівий габаритний;
 • сигнал заднього ходу;
 • 12 В постійно;
 • 12В при включенні запалення;
 • маса в ланцюзі 10;
 • Резервний пін;
 • маса в ланцюзі 9.

Для роз’ємів з 13 контактів характерно присутність додаткових контактів з мінусовою і плюсовій полярністю, що дозволяють з’єднувати додаткові прилади наприклад камери, освітлювальні прилади та інше.

Роз’ємне підключення електропроводів фаркопа на сім і тринадцять рознімних з’єднань складається з двох з’єднувальних вузлів: розетка «мама» і вилка «тато». Розетка фаркопа монтується на автомобілі поруч з місцем кріплення фаркопа.

Вилка для причепа встановлюється з подовженим джгутом із з’єднувальних провідників на причепі з метою створення вільної стикування причепа і вільного монтажу електропроводки.

У випадках застосування спеціального роз’єму в машинах з бортовим комп‘ютером і іншими електронними пристроями, краще в монтажі електричної частини сигнального управління причіпного механізму застосовувати електронний блок узгодження, в інших же випадках можна провести монтаж ручної електромережі для причепа.

Призначення і пристрій фаркопа

У понятті переважної більшості автовласників причіпний пристрій, встановлений на легковий автомобіль, виконує тільки одну єдину роль. кріплення причепа. Насправді його функції можна трохи розширити.

 • Забезпечує шарнірне з’єднання причепа з автомобілем.
 • Служить в якості силового кронштейна для закріплення тора при буксируванні.
 • Забезпечує захист бамперу і вихлопній системі при їзді по бездоріжжю.
 • Надає екстер’єру певний стиль.

Незважаючи на гадану простоту пристрою, воно поділяється на кілька складових вузлів. Металевий каркас виконаний з поздовжніх і поперечних елементів. Він кріпиться до кузова в декількох місцях і утворює з ним жорстку конструкцію. Шарнірне з’єднання причепа з кузовом автомобіля реалізується за допомогою кулі.

Для штепсельних з’єднань електропроводки використовується розетка.

Як встановити фаркоп Chevrolet ВАЗ 2121

Власники автомобілів Chevrolet Niva отримали перед власниками інших марок вітчизняних автомобілів певну перевагу. Справа в тому, що заводом передбачена можливість установки фаркопа і в кузові автомобіля виконані технологічні отвори.

Відповідно і виробники причіпних пристроїв витримують правильну «геометрію», що дозволяє встановити каркас по намічених отворів. Це істотно полегшує завдання самостійного монтажу, так як немає необхідності свердлити кузов або лонжерони.

Всі монтажні роботи найзручніше виконувати з оглядової ями, так як кріпитися майбутній фаркоп буде до днища знизу. Теоретично, дані роботи можна виконати, маючи пару домкратів. У загальному випадку, необхідно забезпечити доступ до днища в задній частині автомобіля.

Підключення розетки фаркопа

При підключенні розетки фаркопа потрібно знати схему проводки вашого авто. Зазвичай вона має 7 контактів, 6 з яких знаходяться по колу і 1. посередині. Але зверніть увагу, що в імпортних причепах таких контактів 9, з яких ще 2 призначені для забезпечення додаткового освітлення і роботи побутових приладів. Перед підключенням обладнання перевірте, щоб ніде не було прогоріли контактів, і відключіть АКБ автомобіля. далі:

 • зачистите ізоляцію на проводці задньої блок-фари;
 • один з проводів обережно припаяйте до контакту в розетці, використовуючи схему терморегулятори, потім припаяти наступні 6 контактів;
 • ретельно обмотайте ізоляційною стрічкою місця врізки проводів;
 • поверніть блок-фару на місце і підключіть акумулятор.

Після завершення перевірте всі вогні автомобіля.

Установка і основні характеристики тягово-зчіпного пристрою

Фаркоп призначений для того, щоб з’єднувати між собою два автомобіля. буксируваний і буксирує. Крім цього, дане тсу необхідно для забезпечення зчеплення між машиною і причепом. Відповідно до вимог ОСТ, на Niva Chevrolet повинен бути встановлений спеціальний фаркоп, за всіма показниками відповідний для автомобіля даної моделі. Інакше можуть виникнути труднощі в процесі монтажу і експлуатації обладнання.

Для того щоб встановлене на Niva Chevrolet тягово зчіпний пристрій виявився «впору» і виконувало всі необхідні функції, потрібно враховувати вимоги, які пред’являються до таких тсу. Знання їх дозволить вам не тільки правильно встановити фаркоп, але і вбереже від купівлі неякісних комплектуючих на Chevrolet Niva.

Вимоги до монтажу та експлуатації тсу:

 • загальна маса причепа або буксирі автомобіля повинна складати не більше 1,3 тонни;
 • швидкість руху з причепом або ж під час буксирування не повинна перевищувати 90 км / год;
 • тягово зчіпний пристрій повинен бути змонтовано відповідно до правил технічної експлуатації вашого автотранспорту.

Бажано довірити установку фаркопа на Niva Chevrolet компетентним механікам і слюсарям в якісних автосервісах. Але можна змонтувати його і своїми руками. Особливо якщо ви володієте навичками по ремонту машини.

Установка фаркопа на Chevrolet Niva своїми руками

Відсутність автомобіля багато в чому обмежує сучасної людини. Йому доводиться їздити на громадському транспорті, найчастіше стоячи, а то і зовсім можна не попасти на потрібний рейс з тих чи інших причин. Це особливо неприємно, якщо людина живе в одному населеному пункті, а працює в іншому.

Однак і в використанні особистого транспорту є свої незручності. В першу чергу вони пов’язані з пробками, які за останні кілька років стали невід’ємною частиною пересувань всередині великого мегаполісу. Також буде потрібно докласти багато зусиль і витратити певну кількість матеріальних засобів для того, щоб забезпечувати нормальну експлуатацію авто протягом тривалого періоду часу.

Стежити доведеться як за зовнішнім виглядом машини, так і за працездатністю її механізмів. Розміри витрат залежать від того, в якому стані був придбаний автомобіль і як довго він експлуатується.

Досить часто, намагаючись заощадити при придбанні нової машини, покупці вибирають авто базової комплектації. Водії бажають самостійно встановити на автомобіль всі необхідні їм опції. До таких заходів можна віднести і монтаж фаркопа, а також іншого тсу на машини моделей Niva Chevrolet.

Для того щоб все зробити правильно, слід дотримуватися кількох важливих умов. Потрібно вибрати якісні деталі і матеріали, підготувати всі необхідні інструменти. І, звичайно ж, бажано володіти відповідними навичками та досвідом проведення подібних маніпуляцій.

Монтаж фаркопа своїми руками

Тягово-причіпний пристрій продається в комплектації, яка складається з самого фаркопа, розетки, проводів, ковпака на кулю, спеціальних гайок і гвинтів (по 3 штуки), 6 болтів, 6 пружинних шайб і 6 звичайних, графітової мастила.

У базовому наборі є все необхідне, тому нічого додатково купувати не потрібно.

Перед початком установки фаркопа слід машину поставити так, щоб мати доступ до її нижньої частини. Також подбайте про хороше освітлення, щоб бачити всі отвори для кріплень. Далі потрібно виконати наступні дії:

 • очистіть місце кріплення від бруду і зніміть заводський скотч;
 • всі елементи, призначені для кріплення, потрібно змастити графітової змазкою;
 • в попередньо підготовлені отвори обережно вставте болти і туго закрутіть гайки для того, щоб добре зафіксувати фаркоп. Спочатку до лонжерону кріпиться поперечна рейка, а потім поздовжнє;
 • в останню чергу встановлюємо знімний куля.

Установка своїми руками

Встановити виріб на Chevrolet Niva своїми руками нескладно, але багато хто бачить проблему в підключенні розетки, тому особливу увагу приділимо саме процесу підключення електрики. Для початку розберемося, що ж потрібно, щоб встановити фаркоп на позашляховик:

 • Перш потрібно встановити автомобіль на оглядову яму, щоб мати вільний доступ до днища авто, куди власне і буде монтуватися пристрій.
 • Знайти в кузові отвори під установку причіпного. Вони є на всіх автомобілях Niva Chevrolet, але деколи виникає складність в їх пошуку. На заводі ці місця заклеюють скотчем, тому знайти їх часом непросто. Щоб зробити це швидко, необхідно взяти фаркоп і прикласти до днища. По отворах на фаркоп відшукуємо заклеєні отвори на кузові. Можна скористатися тонкою викруткою для проколювання.
 • Після того як отвори знайдені і очищені від скотчу, можна почати установку.
 • Знімати бампер немає необхідності, як це робиться на багатьох інших автомобілях. Відразу переходимо до закріплення пристрою.
 • По черзі в штатні отвори в пристрої і лонжеронів автомобіля вставляються болти, які фіксуються гайками. Першою встановлюється поперечна рейка вироби, яка кріпиться всередині заднього бампера до лонжерону.
 • Тепер встановлюється поздовжня рейка, яка кріпиться до поперечної рейці ззаду і до лонжеронам авто спереду.
 • Залишилося встановити знімний куля з допомогою болтів. На цьому механічна частина установки закінчена. Перейдемо до розгляду монтажу та підключення розетки.

Що входить в комплект для установки пристрою?

Отже, при масі самого фаркопа на Chevrolet Niva в 10 кг в комплект деталей і запчастин для його монтажу входять:

 • 1 розетка,
 • 1 комплект проводів,
 • 3 гвинта,
 • 3 гайки,
 • 6 болтів,
 • 6 звичайних і 6 пружинних шайб,
 • 1 ковпак на кулю.

У кожному комплекті обов’язково повинно знаходитися керівництво по установці фаркопа. Дотримуючись інструкцій, ви легко зможете самостійно поставити тсу на машину.

На кузові ВАЗ 2121 Chevrolet вже на заводі просверливаются отвори, які абсолютно точно підходять для виробленого тут же фаркопа. Отвори вже має різьбу, але заклеєні скотчем, тому розгледіти їх відразу практично неможливо. Щоб приступити до процесу монтажу тсу, вам потрібно буде відклеїти скотч і звільнити отвори. Всі роботи по установці пристрою можна провести досить швидко. Дехто примудряється закінчити їх за 10-15 хвилин.

Крім наявних в комплекті деталей і інструментів, необхідно буде придбати графитную мастило. Вона буде потрібно для того, щоб змастити кріпильні деталі перед установкою тсу. Притуліть фаркоп до фартуху і Ланжерон, після чого з’єднайте всі деталі змазаними болтами. Щоб процес установки даного обладнання пройшов за лічені хвилини, необхідно:

 • знати і дотримуватися вимог, що пред’являються до монтажу,
 • здобувати тільки заводські комплектуючі, що відповідають нормам ОСТ, мати початкові навички по ремонту автотранспорту.

Моя Нива Шевроле для КОПа,Chevrolet Niva-подробная установка Фаркопа

Якщо ж ви в собі не впевнені, краще передоверьте підключення кваліфікованим робітникам в перевіреному автосервісі. Але набагато приємніше буде використовувати транспорт, до якого ви і свою руку доклали. Тим більше що установка фаркопа на Шеви Niva особливих знань не вимагає.

У базову комплектацію Chevrolet ВАЗ 2121 не входить причіпний пристрій, однак установка фаркопа на даний автомобіль своїми руками проста, адже в кузові є спеціально призначені для цього отвори.

Фаркоп на машині потрібен не тільки для того, щоб прикріплювати причіп, але і для захисту випускної системи і бампера від контакту з землею. Оскільки такий автомобіль використовують для поїздок на дачу, на природу, то такий пристрій буде доречним.

Що входить в комплект?

Із заводу на Chevrolet Niva не встановлюється причіпний, але це можна зробити в автосалоні або ж самостійно, до чого багато і вдаються. У кузові автомобіля з заводу передбачається пророблення отворів, які послужать для установки фаркопа при потребі власника ТЗ. Це дуже добре, так як самостійне свердління отворів може порушити цілісність конструкції авто і привести частково до сумних наслідків.

Якщо ви придбали фаркоп на Niva Chevrolet, то повинні знати, що в комплект виробу входять:

 • Безпосередньо пристрій;
 • Розетка (з пластмаси або сталі);
 • Провід;
 • 2 гайки і гвинта для закріплення;
 • 6 болтів;
 • Шайби і ковпак на кулю.

Обов’язково кожен комплект повинен мати і інструкцію по установці.