Чи не працює задній двірник Niva Chevrolet

Не працюють двірники на Niva Chevrolet

Позашляховик Niva Chevrolet, комплектується двома склоочисниками (двірниками). Один з них, відповідає за очищення лобового скла, а другий, прибирає воду і бруд з заднього вітрового скла. Управління двірниками здійснюється під рульовим перемикачем, за допомогою якого можна змусити його працювати в трьох режимах: переривчастим, 1-ша і 2-га швидкість руху щіток. Електричні кола обох склоочисників захищені одним і тим же запобіжником F9 (20А), розташованим в монтажному блоці зліва від рульової колонки.

Найпростішою несправністю двірників, яку може усунути кожен водій, є ослаблення кріплення повідця щітки, в результаті чого, вона перестає переміщатися по склу. Щоб змусити щітку рухатися, потрібно ключем на 10 підтягнути гайку кріплення повідця. Бувають випадки зрізання дрібних шліців на осі кріплення повідця, якщо шляхом затягування гайки відновити рух щітки не вдається, то доведеться змінювати трапецію. Також, може відкрутитися гайка кріплення кривошипа, в цьому випадку обидві щітки перестануть переміщатися по склу. Для усунення цієї несправності доведеться знімати повідці щіток, підкапотну лампу і облицювання, що закриває місце розташування мотор редуктора двірників.

При неможливості включити переривчастий режим роботи склоочисників лобового скла, доведеться перевіряти, методом заміни на завідомо справний, реле К2, розташоване в тому ж монтажному блоці, де стоїть запобіжник F9. У цьому ж блоці розташовується і реле К6, через яке подається напруга на клеми електродвигуна заднього двірника. Щоб отримати доступ до монтажного блоку потрібно хрестоподібна викрутка, для вивертання двох саморізів, що кріплять його кришку.

Якщо передні склоочисники перестануть працювати тільки на малій або великій швидкості руху щіток, то доведеться знімати електродвигун двірників і перевіряти стан щіток колектора. Щіток там, всього три. З двох, розташованих діаметрально протилежно один одному щіток, одна з’єднується на «масу», а через втору подають напругу для включення великій швидкості. Ну, а третя щітка відповідає за роботу на малій швидкості руху двірників.

Якщо перегорить запобіжник F9, то не включатимуться обидва склоочисника. Для того, щоб знайти місце короткого замикання, через якого зазвичай перегорають запобіжники, доведеться послідовно перевіряти всі електричні ланцюги, які захищає це запобіжник.

Чому не працює задній двірник на Chevrolet Lacetti: причини і ремонт

На кузовах універсал і хетчбек Chevrolet Lacetti для зручності заднього огляду встановлено двірник заднього скла. Але, деякі автомобілісти стикаються з такою проблемою, як вихід даного елементу з ладу. Але, не варто відразу поспішати записуватися в автосервіс, оскільки дану несправність можна усунути самостійно.

методи усунення

Коли були певні все причини, можна перейти до усунення несправності заднього двірника на Chevrolet Lacetti.

Перш ніж приступити до опису усунення несправностей самостійно, варто відзначити, що необхідно розуміти деякі конструктивні елементи транспортного засобу.

Важливість заднього двірника

Задній двірник встановлений на автомобілі.

Оскільки, задній двірник служить очищувачем скла, яке на всіх транспортних засобах з кузовом універсал і хетчбек засмічується більше, ніж на седанах. Склалося так через безпосередньою близькістю з дорожнім покриттям, то важливість цього пристрою є безперечною.

моторчик склоочисника

Моторчик склоочисника під обшивкою.

У автомобілів з великим терміном експлуатації може згоріти моторчик склоочисника.

Визначити це можна підключивши до нього плюс і мінус з акумуляторної батареї безпосередньо. Також, більш безпечним способом проведення діагностичних операцій залишається використання, все того ж, мультиметра.

Якщо було визначено, що вийшов зі строю саме моторчик, то його необхідно зняти і поставити новий виріб. Для здійснення даної операції доведеться розібрати облицювання двері і демонтувати сам двірник. Потім, видалити кріпильні саморізи і зняти виріб.

проводка

Ще однією причиною, чому може не працювати задній двірник на Lacetti стає залом або перелом проводки в частині задніх дверей. Ця несправність особливо часто поширена в зимовий час і стосується не тільки проводки заднього двірника.

Усунути цю проблему можна за допомогою розібрання двері задка і прозвона проводки. Для виконання операції буде потрібно звичайний мультиметр. Якщо, все-таки знайдений пробою контакту, то рекомендується замінити провід повністю, але як показує практика, автомобілістів не стають морочитися і просто видаляють пошкоджену частину проводу, два кінця скріплюють між собою і ізолюють.

Кнопка увімкнення

Кнопка включення заднього двірника розташована на правій ручці керма, поруч з перемикачами світла. Тому, вихід кнопки включення двірника може обернутися для автомобіліста, заміною всього механізму.

Ручка управління, де розташована кнопка включення заднього двірника.

Перевірити працездатність елемента, можна демонтувавши весь вузол і за допомогою тестера продзвонити проводка, які відповідають за включення і виключення заднього двірника. Заодно, рекомендується перевірити весь механізм.

запобіжник

Запобіжник. це перше місце, де необхідно шукати несправність, оскільки саме він ставати першим рубежем захисту електричної частини проводки і приводного моторчика.

На Chevrolet Lacetti за задній двірник відповідає запобіжник під маркуванням F9. який розташований в монтажному блоці. Цей же запобіжник відповідальний і за роботу передніх двірників.

На сучасних автомобілях, майже всі операції пов’язані з електрикою проходять через електронний блок керування двигуном. Так, на останніх версія Chevrolet Lacetti включення і виключення заднього двірника також проходить через систему управління автомобілем. Тому, в список місць, де варто шукати несправність варто включити цей елемент. Найчастіше, таких проблем не виникає, але все-таки може мати місце така несправність.

Щоб усунути її доведеться підключитися до електронного блоку керування автомобілем і провести діагностичні операції. Зазвичай, вискакує певна помилка, яку варто обнулити, і все знову працює.

Конструкція і принцип роботи двірників ВАЗ 2121 Chevrolet

Очищення скла здійснюється щітками, які з’єднані за допомогою важелів з осями приводу (що знаходяться зовні авто). Ці осі є частиною трапеції (встановленої під жабо), з’єднаної з електромотором. У рух механізм приводиться від цього електричного двигуна, початківця роботу після перемикання правого подрулевого важеля.

Призначення трапеції полягає в передачі обертання від валу електромотора відразу на обидва двірника, а також в підтримці потрібної амплітуди їх роботи. За рахунок цього відбувається синхронне переміщення щіток, тим самим забезпечуючи високу ефективність очищення лобового скла.

Важливу роль в очищенні скла грає ще один фактор. якість прилягання щіток до скла. Досягається це спеціальною конструкцією самих щіток двірників.

У чому причина несправності двірників на Niva Chevrolet

За роки експлуатації Шніви, були виявлені всі можливі причини виходу з ладу передніх двірників. До них відносяться:

 • Недостатня кількість мастила в місці з’єднання деталей, що рухаються. Виявляється така несправність у вигляді уповільненої або переривчастого руху склоочисників.
 • Ослаблення гайки, що фіксує поводок (вісь крутиться, а двірник стоїть на місці). Переконайтеся в якості її затягування.
 • Знос шліців. Двірник на місці, гайка затягнута, але вісь все одно прокручується. Для вирішення цієї проблеми належить замінити трапецію.
 • Коли з ладу виходить електричний двигун. У такому випадку знадобиться його заміна або ремонт, що залежить від деталі, що вийшла з ладу.
 • Несправність реле або запобіжника. Ці елементи електричного кола запобігають вихід з ладу електродвигуна. Якщо на автомобілі перестали працювати очисники лобового скла, то в першу чергу потрібно починати перевірку саме з цих елементів.

Діагностика не займе багато часу, а при визначенні несправності, її усунути в більшості випадків реально своїми руками.

Заміна трапеції двірників за інструкцією

Якщо на Chevrolet Niva вийшла з ладу трапеція, то замінити її самому. теж не дуже складно А разом з електро мотором. близько 2-2,5 тисяч рублів. На Niva випускаються трапеції двох типів. старої і нової модифікації. Відмінності між ними не значні, тому процес заміни буде однаковий.

Це цікаво! Перед початком робіт необхідно підготувати набір інструментів. гайкові ключі на 10, 12 і 13 мм, а також ключ-трубка на 8-10 мм.

Процес демонтажу включає в себе виконання наступних дій:

 • Починається процес заміни трапеції на Niva Chevrolet з того, що знімаються повідці двірників, і демонтується пластикова накладка під вітровим склом. жабо.
 • Після її зняття приступаємо до вивінчіваніі трьох болтів, якими кріпиться трапеція до кузова автомобіля.
 • Далі пристрій знімається.

При необхідності проводиться ремонт або заміна трапеції. Збірка механізму виконується в порядку зворотному зняттю. На завершення робіт слід перевірити справність функціонування двірників, і тільки після цього ставити на місце жабо.

Про несправності двірників Chevrolet ВАЗ 2121. діагностика і самостійний ремонт

На безпеку експлуатації автомобіля впливають такі конструктивні елементи, як склоочисники або їх ще називають в народі «двірниками». З їх допомогою здійснюється очищення лобового скла, що необхідно для підтримки гарної видимості дорожнього полотна при будь-яких погодних умовах. Якщо на автомобілі ці пристрої несправні, то експлуатувати транспортний засіб забороняється, в силу високу ймовірність створення аварійної ситуації. При виході з ладу склоочисників на Niva Chevrolet, слід провести діагностику, і визначити причину поломки, а далі її усунути.

Блок запобіжників і реле. перевіряємо пристрої

Розміщується блок з запобіжниками і реле. в салоні автомобіля Niva Chevrolet, під торпедою, з лівого боку від рульового колеса. Щоб отримати доступ до електричних запобіжників і реле, потрібно зняти декоративну кришку монтажного блоку, яка фіксується за допомогою двох саморізів. Для її зняття знадобиться скористатися хрестової викруткою.

У блоці розташовані запобіжники і реле. При проблемах з передніми склоочисниками, знадобиться звернути увагу на реле K2 і запобіжник під номером 9. Якщо не функціонує задній очисник скла, тоді потрібно перевірити реле під номером 6. Для перевірки запобіжника знадобиться подивитися на нитку всередині нього, або скористатися мультиметром, а переконатися в справності реле можна за допомогою використання справного елемента.

Заміна мотора і редуктора заднього двірника. що потрібно знати

На Chevrolet Niva передбачена можливість очищення не тільки вітрового скла, але і заднього. При несправності заднього двірника, може знадобитися заміна моторчика або редуктора. Перед початком робіт слід підготувати ключ на 10 і 24 мм, а також зняти накладку двері багажника за допомогою хрестоподібної викрутки. Приступаємо до проведення відповідних робіт:

 • Зняти гайку, за допомогою якої здійснюється фіксація важеля щітки. Після цього демонтується важіль разом з ковпачком.
 • Під ним знаходиться гайка, яка фіксує мотор-редуктор на задніх дверях.
 • Викручуємо гайку ключем на 24 мм, і від’єднуємо колодку з проводами від мотора всередині двері.
 • Мотор фіксується додатково двома болтами, які також слід відкрутити.
 • Знімаємо мотор, і здійснюємо його заміну або ремонт, що залежить безпосередньо від виниклої поломки.

Процес заміни не важко, і займає часу до 1 години, але при цьому на автомобілі будуть завжди працювати двірники, забезпечуючи високу безпеку при управлінні транспортним засобом в дощову або снігову погоду.

Підводячи підсумок, слід сказати, що перед тим, як приступати до заміни будь-якої деталі на Niva Chevrolet, слід спочатку переконатися в її несправності. Для цього проводиться діагностика, і на підставі виконаної перевірки, приймається рішення про необхідність заміни або ремонту несправної деталі.

Опис схеми блоку запобіжників і реле

Блок запобіжників можна знайти в салоні автомобіля зліва від керма. Щоб до нього добратися, необхідно зняти кришку монтажного блоку, яка кріпиться болтами до панелі.

Блок запобіжників складається з 20 запобіжників, позначених буквою F і порядковим номером від 1 до 20. Там же знаходяться реле, що позначаються літерою К і порядковим номером від 1 до 8.

Що робити, якщо перестали працювати двірники на Chevrolet Niva. поради з діагностики і ремонту своїми руками

Склоочисники автомобіля грають важливу роль в експлуатації автомобіля. Їх головною функцією є забезпечення водієві достатній чистоти скла. Якщо двірники автомобіля несправні, то з високою ймовірністю це може привести до аварії, наслідки якої можуть бути плачевними.

Як замінити мотор-редуктор заднього двірника?

Для демонтажу і заміни мотора заднього склоочисника Niva Chevrolet будуть потрібні 2 ключа: на 24 і на 10.

 • Знімається гайка, що закріплює важіль щітки. Потім знімається важіль і ковпачок.
 • Відкручується гайка, що закріплює мотор-редуктор на двері задка.
 • Знімається колодка проводів від мотора.
 • Відкручуються два болти, що кріплять кронштейн мотора.

Установка мотора-редуктора здійснюється в зворотному порядку демонтажу.

Реле, що відповідають за склоочисники

За захист схеми харчування склоочисників і систем обігріву скла на Chevrolet Niva відповідають реле і запобіжник F9. За працездатність передніх двірників відповідає реле К2. За роботу задніх. К6.

Розташування запобіжників на автомобілях випуску до 2009 р.

Розташування запобіжників на автомобілях випуску після 2009 р

Як замінити трапецію двірників?

Ринкова Трапеція з мотором буде коштувати приблизно 2 тисячі рублів.

Буває 2 види трапецій на Chevrolet Niva. Стара модифікація і нова. Вони практично нічим не відрізняються.

Процес демонтажу трапеції двірників досить простий. Знадобляться ключі на 10-12, ріжковий ключ на 13 і ключ-трубочка на 8-10.

Щоб зняти трапецію необхідно зняти пластикову кришку під вітровим склом.

Потім потрібно відкрутити 3 болти, що кріплять трапецію до рами. Після цього трапецію можна знімати.

Установка нової трапеції проводиться в зворотному порядку її демонтажу. Тобто її необхідно закріпити трьома болтами, а потім встановити пластикову кришку під скло.

Чому можуть не працювати передні двірники?

Причин для неполадок в роботі склоочисників може бути кілька.

 • Відсутність мастила в місцях контакту деталей. Якщо двірники стали рухатися повільніше або їх руху знайшли переривчастий характер, то в першу чергу варто перевірити мастило;
 • Розслаблення гайки на місці кріплення повідця. Тут варто перевірити наскільки добре вона затягнута;
 • Знос шліців склоочисників. Якщо це сталося, то буде потрібно повна заміна трапеції;
 • Несправність в моторі двірників;
 • Несправність в реле або запобіжнику. Перевірити це можна в монтажному блоці, який розташований в салоні автомобіля.

Опис конструкції і схема роботи

Склоочисники Niva Chevrolet складаються з наступних елементів:

 • важіль (поз.1 на малюнку);
 • щітка (поз. 5 на малюнку), докладну статтю про розміри щіток, їх види та правила вибору читайте тут;
 • привід (поз. 7 на малюнку), який в свою чергу складається з мотор-редуктора і трапеції;
 • електропроводка.

Пристрій переднього склоочисника Niva Chevrolet

Трапеція є однією з найважливіших деталей в даному механізмі. Вона служить для того, щоб передавати руху від моторчика до двірників і контролює синхронність руху склоочисників.

Провід необхідні для харчування електромотора двірників.

Щітки прилягають до скла автомобіля і служать для його очищення.

Рекомендуємо подивитися відео-інструкцію по заміні мотор-редуктора передніх двірників

Як можна помітити, демонтаж і заміна компонентів склоочисників не викликає ніяких проблем. Однак, перш ніж приступити до заміни деталей, необхідно провести повну діагностику двірників, щоб точно визначити причину поломки і не замінити їх «живі» частини.