В яких випадках водій легкового автомобіля

Водіння по місту або як читати дорогу, це повинен знати кожен водій

Проблема в тому, що хоч і інструкції існую, але ми люди за своєю природою часто їх ігноруємо або працюємо за своїми правилами. Дисципліна, ось що нам так не вистачає в різних сферах діяльності, включаючи водіїв.

У будь-яких ситуаціях людина, яка відповідальна за своїх пасажирів або за те як він поводиться на дорозі, зобов’язаний вести себе відповідно до інструкцій і вказівок. Проблема в іншому, а саме в тому, що ми часто їх ігноруємо або списуємо на випадок.

Треба ж, а я і не знав, що водій швидкої повинен володіти якимись медичними навичками і розбиратися в медичному обладнанні. Їх що, з колишніх фельшер набирають або спеціально навчають перед роботою?

Це справа давно вже пора регламентувати і привести до спільного знаменника. А то тут суцільна плутанина. Так само як і у використанні службового автомобіля. Ось, наприклад, я особисто водієм не працюю, але періодично користуюся службовим автомобілем. І тут теж немає ніяких виразних інструкцій: як бути зі страховкою, чи потрібна довіреність, шляховий лист і ін. Правда, як показує практика, у нас часто всі ці нові «посадові інструкції» вносять ще більше плутанини.

У статті хотілося б побачити порядок розробки і затвердження такого документа. Адже це також становить інтерес, і важливо в конкретних виробничих умовах.

Обов’язки це добре, і правові норми теж. З такими документами злісні роботодавці не зможуть накладати все огріхи на водія, але швидше за все такі начальники просто від цього відмовляться.

Посадова інструкція повинна бути обов’язково і водій повинен гарненько її вивчити на самому початку роботи, на березі так скажемо. Він буде чітко розуміти що повинен робити в тій чи іншій ситуації. І роботодавець буде розуміти за що йому заохочувати водія, а за що карати.

Так ні, якщо немає посадової інструкції водія можна по суті звільнити, покарати тільки за прогул і п’янку на робочому місці. А той же догану оголосити складно, тому що конкретні трудові обов’язки точно ніде не зафіксовані.

Іноді в посадовій інструкції так багато пишуть, що якщо слідувати всьому, то колись основну роботу виконувати. Вважаю, що вона потрібна, але ретельно продумана.

Посадова інструкція створена на рівні законодавства і необхідна для вирішення будь-яких спорів з КЗпП, аварійних ситуацій тощо Виходячи з ситуації, суд завжди буде враховувати дану інструкцію. Незнання її не звільнить від відповідальності.

Робота водія в даний час регламентована безліччю законодавчих актів, які визначають його поведінку під час роботи на дорогах, під час навантаження і розвантаження, транспортування вантажів, перевезення пасажирів і т. П. І т. Д. Але законом не передбачаються конкретно відносяться до водієві правила взаємини з підприємством. Хто призначає і звільняє, хто дає і контролює наряди на виконання робіт, порядок внутрішнього розпорядку, правила короткострокового відпочинку та безліч інших правил діяльності водія на конкретній роботі. Якщо на підприємстві існують чіткі інструкції взаємин з конкретним водієм це правильно, вони допоможуть уникнути непотрібних розборок і суперечок.

Чомусь, в загальній посадової інструкції більше відповідальності і обов’язків. Ось права водіїв написані узагальнено, хоча в кожному пункті повинна бути розшифровка (підпункти). наприклад, немає основних вимог за умовами праці (всі переведено як би в прохання і пропозиції, але не вимоги). Просто в Союзі договори укладалися за участю профспілок, тепер ця організація як така втратила силу, хоча і існує.

В яких випадках водій легкового автомобіля

Home »В яких випадках водій легкового автомобіля

Посадова інструкція водія вантажного автомобіля

185 сторінки застосовується для конкретизації пунктів трудового договору.

  закінчену середню освіту; стаж керування вантажним автомобілем від 1 року; дійсні водійські права категорії «С».

Водій вантажного автомобіля зобов’язаний знати:

  норми безпеки по перевезень вантажів, а також в управлінні вантажним автомобілем; актуальні ПДР; норми заповнення і перевірки дорожніх листів, накладних та інших необхідних документів; норми оцінки якості його роботи; використовувані марки вантажівок, їх особливості та відмінності; специфіку перевезення різних типів вантажів; норми розміщення вантажів, їх навантаження, розвантаження, а також кріплення; норми профілактики несправностей вантажівок; способи оперативного ремонту частин вантажівки; правила догляду за своїм вантажівкою, а також його технічного обслуговування; порядок обслуговування вантажівок в гаражах, а також їх зберігання на стоянках; правила поводження з навігаційною системою вантажівки, а також іншим електронним обладнанням; призначення і принципи дії основних складових машини; правила перевірки вантажівок перед виїздом на трасу; норми догляду за виданим спецодягом.

Посадова інструкція водія легкового службового автомобіля

Посадові інструкції водіїв. звичний документ не тільки для великих автомобільних компаній, але і для дрібних, де автомобілів трохи, але потрібно також контроль за роботою співробітників.

Такі документи дуже корисні для того, щоб розподілити відповідальність за виконання функцій і попередити конфлікти.

Інструкція допоможе вимагати від співробітників якісного виконання трудових обов’язків.

Але водночас цей документ корисний і самому працюючому. Він буде розуміти своє коло обов’язків і зможе аргументувати дії.

Довідник дій для співробітника великої компанії або приватної фірми, де є всього один водій.

Саме для цієї мети і служить посадова інструкція водіям автомобіля. Ще одна важлива функція. визначення критеріїв, за якими підбирається персонал на конкретну посаду.

Наприклад, для водія вантажного автомобіля з великою тоннажністю, важливо не тільки знання правил дорожнього руху, а й уміння управляти, практичні навички водіння потужних автомобілів.

Розділ «Відповідальність»

В даному розділі інструкції можна зафіксувати положення, що закріплюють відповідальність водія службового автомобіля:

Фірма-роботодавець може вести облік посадових інструкцій в спеціальному журналі. В цьому випадку водій службового легкового автомобіля, отримавши інструкцію, повинен запевнити даний факт своїм підписом в ньому.

Чи обов’язково складати посадову інструкцію водія легкового автомобіля?

У загальному випадку обов’язки по складанню таких посадових інструкцій у фірм-роботодавців немає. Норми, що регулюють використання цих інструкцій в кадровому документообігу, в ТК РФ відсутні. Однак інструкція може знадобитися, якщо працівник:

 • здійснює трудову діяльність в сфері медицини (подп. 1 п. 2 ст. 73 ФЗ «Про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації» від 21.11.2011 21-ФЗ);
 • є співробітником охоронного підприємства (п. 5 ст. 12.1 закону РФ «Про приватну детективну і охоронну діяльність в Російській Федерації» від 11.03.1992 487-1).

Якщо з положень посадової інструкції працівника слід, що йому доводиться керувати службовим автомобілем, то він стає зобов’язаним проходити передрейсові медогляди (постанова ВС РФ від 19.12.2016 8-АД16-173).

Водій може виконувати трудову функцію медпрацівника або охоронця в порядку суміщення (і навпаки), і в цьому випадку він повинен отримати інструкцію для відповідної посади. Але якщо він працює тільки в якості водія, інструкція необов’язкова.

Проїзд перехресть

Однак на практиці кадрові служби, як правило, все ж стверджують посадові інструкції для всіх працівників. Справа в тому, що їх підписання з боку працівника підтверджує його згоду слідувати локальним нормам, прийнятим в організації, і формує юридичну базу для прийняття фірмою-роботодавцем практичних рішень в частині управління кадрами. Наприклад, якщо працівник порушить положення інструкції, у роботодавця з’явиться право застосувати щодо нього дисциплінарні заходи.

Оформіть пробний безкоштовний доступ до «КонсультантПлюс» і скачайте готовий зразок посадової інструкції водія легкового авто, складений експертами, який можна відразу застосовувати в роботі.

Посадова інструкція водія

Водій організовує, здійснює та несе відповідальність за графік перевезень, захист пасажирів, робочий стан транспортного засобу.

Його посадова інструкція складається з урахуванням пріоритету безпеки.

Для цього висуваються вимоги по категорії водійських прав та стажу за кермом, знання технічної частини автомобіля.

Читайте зразок посадової інструкції водія. автомобіля ЗАТВЕРДЖУЮ: Директор (найменування організації) _ (підпис) (ПІБ) «» 20 р І. Загальні положення 1. Водій автомобіля належить до категорії «технічні виконавці».

Водій автомобіля безпосередньо підпорядковується начальнику структурного підрозділу / генеральному директору. 3. В період відсутності водія автомобіля його функціональні обов’язки, відповідальність, права покладаються на інша посадова особа, про що повідомляється в наказі по установі.

На посаду водія автомобіля призначається особа, яка має права категорії «В» / «С» / «D» і стаж водіння не менше двох років. 5. Призначення і звільнення з посади водія автомобіля здійснюється наказом генерального директора установи. 6. Водій автомобіля керується в своїй діяльності:. даної посадовою інструкцією;. правилами внутрішнього трудового розпорядку;. Статутом установи;. розпорядженнями безпосереднього начальника;. законодавчими актами РФ;. методичними матеріалами ведення діяльності;. наказами, розпорядженнями керівництва;. керівними, нормативними актами установи.

Водій автомобіля повинен знати:. загальна будова автомобіля;. основні технічні характеристики агрегатів, будову, призначення, принцип функціонування, обслуговування механізмів, приладів автомобіля;. причини, способи виявлення, усунення несправностей автомобіля, їх наслідки;. правила дорожнього руху, штрафні санкції за їх порушення;. правила здійснення

Ви маєте намір повернути ліворуч на цьому перехресті. В який момент Вам слід включити ліві покажчики повороту?

1. Завчасно, до в’їзду на перехрестя.
2. Після в’їзду на перше перетин проїжджих частин.
3. На ваш розсуд.

Покажчики лівого повороту в даній ситуації слід включити тільки після в’їзду на перше перетин проїжджих частин. Включення сигналу завчасно до в’їзду на перехрестя може ввести в оману водія мотоцикла.

ПДР 8.2. Коли подавати сигнали повороту

Подача сигналу покажчиками повороту або рукою повинна проводитися завчасно до початку виконання маневру і припинятися негайно після його завершення (подача сигналу рукою може бути закінчена безпосередньо перед виконанням маневру). При цьому сигнал не повинен вводити в оману інших учасників руху.

Подача сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від прийняття запобіжних заходів.

1. Так.
2. Так, але тільки при наявності рухомих ззаду транспортних засобів.
3. немає.

Водій зобов’язаний подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку перед початком руху, перестроюванням, поворотом, зупинкою. Рухаючись по заокругленню дороги і не маючи наміру перебудовуватися або зупинятися, ви не повинні включати покажчики повороту, щоб не вводити в оману інших учасників руху.

Коли може бути припинена подача сигналу рукою про повороті?

Подача попереджувального сигналу рукою про поворот може бути припинена безпосередньо перед початком повороту, з тим щоб водій мав змогу використовувати обидві руки при виконанні маневру.

Коли Ви повинні включити покажчики повороту?

Подача сигналу покажчиками повороту або рукою повинна проводитися завчасно до початку виконання маневру і припинятися негайно після його завершення (подача сигналу рукою може бути закінчена безпосередньо перед виконанням маневру). При цьому сигнал не повинен вводити в оману інших учасників руху.

Чи дає Вам перевагу в русі подача сигналу покажчиками повороту?

Подача сигналу покажчиками повороту не дає водієві переваги і не звільняє його від прийняття запобіжних заходів навіть при завершенні обгону.

Водій легкового автомобіля повинен вимкнути ліві покажчики повороту:

1. Відразу ж після перестроювання на ліву смугу.
2. Тільки після випередження вантажного автомобіля.
3. Тільки після повернення на праву смугу.

Сигнал лівого повороту повинен бути вимкнений відразу ж після виконання перестроювання на ліву смугу, щоб не вводити в оману інших учасників руху, які можуть сприйняти включений сигнал як намір водія здійснити надалі поворот ліворуч або розворот.

Квиток 8. Питання 7.

Коли Ви зобов’язані вимкнути ліві покажчики повороту, виконуючи обгін?

Перебудувавшись на зустрічну смугу при виконанні обгону, ви повинні відразу ж припинити подачу сигналів лівого повороту. В іншому випадку можна ввести в оману інших учасників руху, які можуть сприйняти включений сигнал як ваш намір здійснити поворот ліворуч або розворот.

Водій легкового автомобіля

водія легкового автомобіля (особи, яка керує легковим автомобілем)

(Пункти можуть бути змінені стосовно до роботи вашої організації)

 • Ця Інструкція визначає обов’язки і права водія, керуючого службовим легковим автомобілем.
 • Водій службового легкового автомобіля призначається наказом керівника організації.
 • Водій службового легкового автомобіля повинен мати російське національне посвідчення водія категорії «В», «ВЕ».
 • Водій службового легкового автомобіля повинен знати:
 • Правила дорожнього руху, адміністративну відповідальність за їх порушення, основи законодавства Російської Федерації в сфері дорожнього руху та перевезень пасажирів і багажу.
 • Основи обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів.
 • Основні технічні характеристики і загальна будова автомобіля, показання приладів і лічильників, елементи управління (призначення клавіш, кнопок, рукояток і т.д.).
 • Терміни проведення чергового технічного обслуговування, технічного огляду, перевірки тиску в шинах, зносу шин, кута вільного ходу рульового колеса і т.п. згідно з інструкцією експлуатації автомобіля.
 • Призначення, пристрій, взаємодія і принцип роботи основних механізмів, приладів і деталей транспортного засобу відповідної категорії.
 • Ознаки несправностей, що виникають в дорозі.
 • Порядок дії в разі дорожньо-транспортної пригоди та порядок виклику аварійних та рятувальних служб.
 • Правила надання першої медичної допомоги.
 • Правила утримання автомобіля, догляду за кузовом і салоном, підтримки їх в чистоті і порядку.
 • Правила внутрішнього трудового розпорядку;
 • Правила внутрішнього трудового розпорядку.

Водій службового легкового автомобіля зобов’язаний:

 • Дотримуватися Правил дорожнього руху.
 • Строго виконувати всі розпорядження керівника організації і свого безпосереднього начальника. Забезпечувати своєчасну подачу автомобіля.
 • Не вживати перед виїздом або в процесі роботи алкоголь, психотропні, снодійні, антидепресивні та інші засоби, що знижують увагу, реакцію і працездатність організму людини.
 • Перевіряти технічний стан транспортного засобу перед виїздом, в дорозі, і по поверненню на місце стоянки.
 • Усувати дрібні несправності в процесі експлуатації транспортного засобу, які не потребують розбирання вузлів і агрегатів, а також самостійно виконувати необхідні роботи по забезпеченню його безпечної експлуатації (відповідно до інструкції по експлуатації).
 • Забезпечити коректне професійне водіння автомобіля, максимально забезпечує збереження життя і здоров’я пасажирів і технічно справний стан автомобіля. Не застосовувати без крайньої необхідності різкі обгони попереду автомобілів, що йдуть. Водій повинен передбачати будь-яку дорожню обстановку, вибирати швидкість руху і дистанцію, що виключають виникнення аварійної ситуації.
 • Не залишати автомобіль без нагляду за межами видимості на будь-який мінімальний термін, що дає шанс викрадення автомобіля або крадіжки будь-яких речей з салону. Паркувати автомобіль тільки на стоянках, що охороняються.
 • В обов’язковому порядку ставити автомобіль на сигналізацію при будь-яких випадках виходу з салону. Під час руху і стоянки всі двері автомобіля повинні бути блоковані. При виході з автомобіля (посадці) необхідно переконатися у відсутності потенційної небезпеки.
 • Своєчасно проходити періодичне технічне обслуговування в сервісному центрі і технічний огляд.
 • Утримувати двигун, кузов і салон автомобіля в чистоті і порядку.
 • Категорично не допускати випадків підвозу будь-яких пасажирів або вантажів на власний розсуд, а також будь-яких видів використання автомашини в особистих цілях. Завжди перебувати на робочому місці в автомобілі або в безпосередній близькості від нього.
 • Щодня вести подорожні листи, відзначати маршрути проходження, пройдений кілометраж, витрата палива. При необхідності відзначати кількість відпрацьованого часу.

Водій службового легкового автомобіля має право:

 • Припинити експлуатацію автомобіля в разі його несправності.
 • Вимагати від пасажирів дотримання норм поведінки, чистоти, пристібатися ременем безпеки.
 • Вносити керівництву пропозиції, спрямовані на підвищення безпеки і безаварійності експлуатації автомобіля, а також з будь-яких інших питань, що стосуються виконання цієї інструкції.

Водій службового легкового автомобіля несе адміністративну, дисциплінарну та матеріальну (а в окремих випадках. кримінальну) відповідальність за:

 • Невиконання або неналежне виконання службових вказівок безпосереднього керівника.
 • Невиконання або неналежне виконання своїх трудових функцій і доручених йому завдань.
 • Неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
 • Недостовірну інформацію про стан виконання дорученої йому роботи.
 • Невжиття заходів щодо припинення виявлених порушень правил техніки безпеки, правил дорожнього руху, протипожежних та інших правил, що створюють загрозу діяльності підприємства і його працівникам.
 • Незабезпечення дотримання трудової дисципліни.

Начальник Транспортного відділу Зуєв Серафим

Структура посадової інструкції водія службового автомобіля

Отже, те, як повинна виглядати посадова інструкція водія службового автомобіля, будь-якими нормативними джерелами не регламентоване. Але, виходячи з сучасної ділової практики, в неї можуть бути включені наступні елементи:

 • блок, що відображає факт обмеження доступу до документа керівником підприємства із зазначенням дати затвердження;
 • розділ про загальні положення інструкції;
 • розділ, де визначаються посадові обов’язки працівника;
 • розділ, що фіксує права працівника;
 • розділ, що встановлює порядок несення працівником відповідальності.

Вождение по городу или как читать дорогу, это должен знать каждый водитель

Розглянемо, які формулювання можуть бути присутніми в кожному з розділів.

Розділ «Посадові обов’язки»

У цьому розділі можна зафіксувати обов’язки водія:

 • своєчасно подавати транспортний засіб для керівництва та інших працівників відповідно до встановленого графіка або розпорядженнями керівництва;
 • стежити за технічним станом легкового службового автомобіля;
 • забезпечувати збереження транспортного засобу і майна, розташованого в ньому;
 • здійснювати поїздки на службовому легковому автомобілі за умови уважного дотримання ПДР, забезпечення максимального рівня безпеки пасажирів, а також дбайливого поводження з автомобілем;
 • на регулярній основі здійснювати техобслуговування автомобіля в спеціалізованих точках та сервісних центрах;
 • містити в чистоті салон, кузов, ключові агрегати автомобіля з використанням спеціальних хімічних засобів і інструментів;
 • не вживати перед роботою або безпосередньо в ході її алкогольні напої, психотропні та інші речовини, які можуть негативно впливати на організм, знижувати працездатність чи унеможливлювати виконання водієм своїх трудових обов’язків;
 • попередньо опрацьовувати маршрут прямування і погоджувати дане маршрут з іншими співробітниками або керівництвом;
 • своєчасно і коректно заповнювати шляхові листи та інші документи, що використовуються в роботі;
 • в установленому порядку передавати службовий легковий автомобіль на стоянку після закінчення зміни;
 • виконувати не суперечать умовам трудового договору службові доручення керівництва.

Розділ «Відповідальність»

В даному розділі інструкції можна зафіксувати положення, що закріплюють відповідальність водія службового автомобіля:

 • за невиконання, некоректне або несвоєчасне виконання своїх посадових обов’язків;
 • недотримання положень актуальних інструкцій і локальних нормативних актів;
 • розголошення комерційної таємниці та інших конфіденційних даних фірми;
 • порушення норм трудового розпорядку, дисципліни, вимог з охорони праці.

Фірма-роботодавець може вести облік посадових інструкцій в спеціальному журналі. В цьому випадку водій службового легкового автомобіля, отримавши інструкцію, повинен запевнити даний факт своїм підписом в ньому.

Чи обов’язково складати посадову інструкцію водія легкового автомобіля?

У загальному випадку обов’язки по складанню таких посадових інструкцій у фірм-роботодавців немає. Норми, що регулюють використання цих інструкцій в кадровому документообігу, в ТК РФ відсутні. Однак інструкція може знадобитися, якщо працівник:

 • здійснює трудову діяльність в сфері медицини (подп. 1 п. 2 ст. 73 ФЗ «Про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації» від 21.11.2011 21-ФЗ);
 • є співробітником охоронного підприємства (п. 5 ст. 12.1 закону РФ «Про приватну детективну і охоронну діяльність в Російській Федерації» від 11.03.1992 487-1).

Якщо з положень посадової інструкції працівника слід, що йому доводиться керувати службовим автомобілем, то він стає зобов’язаним проходити передрейсові медогляди (постанова ВС РФ від 19.12.2016 8-АД16-173).

Водій може виконувати трудову функцію медпрацівника або охоронця в порядку суміщення (і навпаки), і в цьому випадку він повинен отримати інструкцію для відповідної посади. Але якщо він працює тільки в якості водія, інструкція необов’язкова.

Однак на практиці кадрові служби, як правило, все ж стверджують посадові інструкції для всіх працівників. Справа в тому, що їх підписання з боку працівника підтверджує його згоду слідувати локальним нормам, прийнятим в організації, і формує юридичну базу для прийняття фірмою-роботодавцем практичних рішень в частині управління кадрами. Наприклад, якщо працівник порушить положення інструкції, у роботодавця з’явиться право застосувати щодо нього дисциплінарні заходи.

Оформіть пробний безкоштовний доступ до «КонсультантПлюс» і скачайте готовий зразок посадової інструкції водія легкового авто, складений експертами, який можна відразу застосовувати в роботі.

Розділ інструкції «Загальні положення»

В даному розділі інструкції можуть бути формулювання, що відображають:

 • що водій службового легкового автомобіля. співробітник, який є технічним виконавцем;
 • що водій призначається на посаду і звільняється з неї особистим наказом керівника фірми;
 • перелік осіб, яким безпосередньо підпорядковується працівник в процесі виконання трудових обов’язків;
 • порядок виконання трудової функції водія іншими працівниками, якщо він відсутній на робочому місці;
 • вимоги до кандидата на посаду водія (наприклад, наявність прав певної категорії, необхідного стажу водіння);
 • перелік знань водія, необхідних для здійснення трудової діяльності (як правило, це знання ПДР, пристрої автомобіля, правил утримання транспортного засобу, способів діагностики автомобіля, порядку його техобслуговування);
 • якими НПА повинен керуватися водій в процесі виконання трудових обов’язків.

Розділ «Права»

В даному розділі інструкції можна встановити права водія службового легкового автомобіля:

 • на озвучування пасажирам вимог про дотримання встановлених правил безпеки, а також відмова в здійсненні поїздки в разі ігнорування відповідних вимог з боку пасажирів;
 • отримання від керівництва фірми і інших співробітників інформації, необхідної для здійснення трудової діяльності;
 • подання керівництву фірми пропозицій про оптимізацію своєї трудової функції, умов праці, а також підвищення безпеки і комфорту користування легковим службовим автомобілем;
 • направлення на адресу керівництва побажань щодо поліпшення інфраструктури підприємства, що використовується в процесі здійснення трудової діяльності;
 • одноосібне прийняття рішень, пов’язаних із здійсненням трудової діяльності при наявності необхідних знань.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ

2.1. Перед виїздом на волосінь водій повинен:

2.2. Перевірити технічну справність і укомплектованість автомобіля і отримати відповідну позначку в дорожньому листі. При огляді особливу увагу звернути на:

2.3. Перед пуском двигуна транспортного засобу необхідно переконатися, що транспортний засіб загальмоване стоянковим гальмом, а важіль перемикання передач (контролера) поставлений у нейтральне положення.

2.4. Перед пуском двигуна транспортного засобу, підключений до системи підігрівання, необхідно попередньо відключити і від’єднати елементи підігрівання.

2.5. Після запуску і прогріву двигуна перевірити на ходу роботу рульового управління і гальм, роботу «Стоп» сигналу, поворотів, освітлення, а також звуковий сигнал.

2.6. У разі виявлення несправностей, виявлених при огляді, не виїжджати до повного їх усунення і повідомити про це безпосереднього керівника.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Перш ніж почати рух з місця стоянки (зупинки) на території організації, водій повинен переконатися, що це безпечно для працівників та інших сторонніх осіб.

3.2. Швидкість руху транспортного засобу по території організації не повинна перевищувати 20 км / год, в приміщеннях. 5 км / год, на майданчиках для перевірки гальм. 40 км / год.

3.3 Під час роботи на косильною волосіні водій повинен:

3.4. При зупинці транспортного засобу повинна бути виключена можливість його самовільного руху наступним чином:

3.5. При виході з кабіни транспортного засобу на проїжджу частину дороги необхідно попередньо переконатися у відсутності руху як у попутному, так і в зустрічному напрямках.

3.6. Перед подачею автомобіля назад переконатися, що цей маневр не створить небезпеки і що поблизу немає людей.

3.7. Пробку радіатора на гарячому двигуні транспортного засобу необхідно відкривати з використанням засобів індивідуального захисту рук або накривши її ганчіркою (дрантям). Пробку слід відкривати обережно, не допускаючи інтенсивного виходу пари в сторону відкриваючого.

3.8. При зупинці і стоянці на неосвітлених ділянках дороги в темний час доби або в інших умовах недостатньої видимості на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові вогні.

3.9. При заправці транспортних засобів паливом заправні пістолети слід брати із застосуванням засобів індивідуального захисту рук, дотримуючись обережності і не допускаючи обливання і потрапляння палива на шкіру рук і тіла.

3.11. Якщо під час роботи на косильною волосіні виникли будь-які технічні несправності, які потребують негайного усунення, водій повинен поставити автомобіль на узбіччя і оглянути транспортний засіб.

3.12. При ремонті автомобіля користуватися справним і призначеним для цієї мети інструментом:

3.13. Перед підйомом частини автомобіля домкратом вимкнути запалення, загальмувати автомобіль стоянковим гальмом, вивести з салону знаходяться в ньому людей і закрити двері салону.

3.14. При вивішуванні автомобіля на м’якій грунтовій поверхні вирівняти місце установки домкрата, підкласти під домкрат підкладку достатніх розмірів і міцності, на яку встановити домкрат. Забороняється встановлювати домкрат на випадкові предмети.

3.15. На автозаправній станції (АЗС) забороняється:

3.16. Водієві автомобіля забороняється користуватися під час руху телефоном, не обладнаним технічним пристроєм, що дозволяє вести переговори без використання рук

Загальні вимоги охорони праці

1.1. До самостійної роботи водієм легкового автомобіля допускається працівник не молодше 18 років, що має посвідчення водія, що пройшов обов’язковий психіатричний огляд, попередній (під час вступу на роботу) і періодичний (протягом трудової діяльності) медичний огляд, навчання з охорони праці та перевірку знань вимог охорони праці в установленому порядку.

1.2. Водій легкового автомобіля зобов’язаний проходити повторний інструктаж на робочому місці не рідше 1 разу на 6 місяців, перевірку знань вимог охорони праці не рідше 1 разу на 12 місяців.

1.3. Водій легкового автомобіля зобов’язаний:

1.4. На водія легкового автомобіля можливий вплив шкідливих і (або) небезпечних виробничих факторів, в тому числі:

1.5. Для захисту від загальних виробничих забруднень і механічних впливів водії легкових автомобілів зобов’язані використовувати надані роботодавцями безкоштовно спецодяг, спецвзуття, що видаються за нормами.

Костюм для захисту від загальних виробничих забруднень і механічних впливів 1 шт.
Рукавички з точковим покриттям 12 пар
Рукавички гумові або з полімерних матеріалів чергові
Жилет сигнальний 2 класу захисту 1

1.6. Спецодяг повинен міститися в справному стані, при виконанні робіт повинна бути застебнута. У кишенях не повинно бути колючих і ріжучих предметів.

1.7. До роботи не допускаються водії знаходяться в стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, психотропних, токсичних або інших одурманюючих речовин.

1.8. Прийом їжі проводиться в спеціально відведених приміщеннях, на робочому місці приймати їжу заборонено.

1.9. Куріння в приміщеннях, призначених для стоянки транспортних засобів, а також на стоянках під навісом або на майданчиках забороняється, дозволяється тільки в місцях, спеціально відведених для куріння, позначених знаком «Місце куріння».

1.10. Водій автомобіля не допускається до управління автомобіля в разі:

Водій вантажівки загинув, заснувши за кермом та врізавшись у декілька легкових автомобілів

1.11. Забороняється експлуатація автомобіля при відсутності обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортного засобу.

1.12. Забороняється експлуатувати несправний автомобіль.

1.13. Працівники зобов’язані негайно сповіщати свого безпосереднього або вищестоящого керівника робіт про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров’ю людей, про кожний нещасний випадок, що трапився на виробництві, або про погіршення стану свого здоров’я, у тому числі про появу гострого професійного захворювання (отруєння).

1.14. Особи, які не виконують цю Інструкцію, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Інструкція з охорони праці для водія легкового автомобіля

Ця інструкція з охорони праці розроблена з урахуванням вимог законодавчих та інших нормативних правових актів, що містять державні вимоги охорони праці, Правил з охорони праці на автомобільному транспорті, і призначена для водія легкового автомобіля.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В аварійних ситуаціях

4.2. При виявленні пожежі або ознак горіння (задимленість, запах гару і т. П.) Необхідно:

4.3. При дорожньо-транспортній пригоді водій, причетний до нього, зобов’язаний негайно зупинити (не чіпати з місця) транспортний засіб, включити аварійну сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки, що не переміщати предмети, що мають причетність до пригоди. При знаходженні на проїжджій частині водій зобов’язаний дотримуватися запобіжних заходів.

4.4. Якщо в результаті дорожньо-транспортної пригоди загинули або поранені люди, водій, причетний до нього, зобов’язаний:

4.5. Якщо в результаті дорожньо-транспортної пригоди шкода заподіяна тільки майну, водій, причетний до нього, зобов’язаний звільнити проїжджу частину, якщо руху інших транспортних засобів створюється перешкода, попередньо зафіксувавши будь-якими можливими способами, в тому числі засобами фотозйомки або відеозапису, положення транспортних засобів по відношенню один до одного і об’єктів дорожньої інфраструктури, сліди і предмети, що відносяться до події, і пошкодження транспортних засобів.

Водії, причетні до такого дорожньо-транспортної пригоди, не зобов’язані повідомляти про те, що трапилося в поліцію і можуть залишити місце дорожньо-транспортної пригоди, якщо відповідно до законодавства про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду може здійснюватися без участі уповноважених на те співробітників поліції.

Якщо відповідно до законодавства про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів документи про дорожньо-транспортну пригоду не можуть бути оформлені без участі уповноважених на те співробітників поліції, водій, причетний до нього, зобов’язаний записати прізвища та адреси очевидців і повідомити про те, що трапилося в поліцію для отримання вказівок співробітника поліції про місце оформлення дорожньо-транспортної пригоди.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ