Заміна ременя ГРМ Renault Logan 2

Двигун Renault Logan 2 (2014 року)

На автомобілях Renault Logan 2 з 2014 року встановлюється два види двигунів. Об’ємом 1,6 але різних за конструкторським виконання. Так це може бути 8 клапанний двигун (К7М) або 16 клапанний (К4М). Відповідно для кожного з двигунів застосовуються свої комплектуючі. (Ремінь, ролики). Більш докладно про комплектуючих в наступному абзаці. Якщо ж говорити про ресурс ременя, то рекомендований виробником пробіг становить 60 000 км. Насправді при експлуатації машини необхідно регулярно перевіряти стан ременя, не допускати його розтріскування, порізи, надмірний знос, тобто термін заміни може бути і раніше, ніж 60 000 км пробігу.

ременя, renault, logan

Застосування деталей в ГРМ Renault Logan 2 (2014 року)

Як ми вже сказали, для Renault Logan 2, в залежності від типу двигуна застосовується різна конструкція і різні комплектуючі. Далі в таблиці можна подивитися застосовність комплектуючих для заміни ременя ГРМ на машині для 8 і 16 клапанного двигуна.

двигун 16 клапанний 8 клапанний
Ремінь ГРМ 8201069699 8200939081
Натяжний ролик 7700108117 8200908180
направляючий ролик 7700107150 Не передбачен
Ремонтний набір (ремінь ролик (і)) 7701477014 130С17480R

Необхідно сказати про те, що краще міняти ремінь і ролики комплектно, тобто відразу, щоб не ускладнювати собі подальше життя повторними, аналогічними діями під час експлуатації нового ременя ГРМ. Ролики також приходять в непридатність і їх заміна разом з ременем настійно рекомендується. Чи не залишаєте на потім, то що можна і потрібно зробити зараз, саме так можна сказати про цей випадок.

Процес заміни ременя ГРМ на Renault Logan 2 (2014) (8 клапанний двигун)

Для заміни ременя і натяжного ролика приводу газорозподільного механізму двигуна Renault Logan 2 (2014 року) К7М виконайте наступне. (8. клапанний двигун). Встановіть машину на рівну площадку, і зніміть праве колесо. В арці колеса зніміть брудозахисні щиток. Провертає двигун щоб мітка на шківі розподільного валу була вгорі.

Renault Logan 1.6 K7M. Замена ГРМ, регулировка клапанов.

Ключем на 18 мм відвертаємо шків колінчастого вала.

На оригінальний ремінь повинні бути нанесені стрілки, що вказують напрямок його руху при роботі двигуна. Якщо такі стрілки відсутні, а ремінь знімаєте не для заміни, нанесіть стрілки напрямку установки ременя і положення ременя на рорліках, щоб встановити його аналогічно.

Зніміть верхню кришку ременя ГРМ і виверніть три болта кріплення нижньої кришки ременя приводу ГРМ.

Запам’ятайте або позначте будь-яким способом положення натяжної ролика щодо осі, звільніть затяжку гайки кріплення ролика.

і поверніть ролик за годинниковою стрілкою, послабивши тим самим натяг ременя приводу ГРМ.

Зніміть ремінь ГРМ з зубчастих шківів водяного насоса.

зніміть ремінь ГРМ з двигуна Renault Logan 2.

✌������ Замена ремня ГРМ  на Renault Logan 2

Для заміни натяжної ролика остаточно відверніть гайку від його осі.

Встановіть новий натяжна ролик в порядку, зворотному зняттю. При цьому отвори під спеціальний ключ повинні бути спрямовані назовні.

Заміна натяжної ролика показана в процесі заміни ременя приводу ГРМ. Однак при необхідності ролик можна замінити, не знімаючи ремінь з двигуна.

Встановіть ремінь спочатку на зубчастий шків розподільного валу, зорієнтувавши його стрілками Б (або самостійно нанесеними стрілками) у напрямку руху при роботі двигуна і поєднавши ризику А з настановної міткою на шківі. Потім натягніть провідну гілку на шків водяного насоса.

і шків колінчастого вала, також поєднавши ризику на ремені з настановної міткою на шківі. Після цього встановіть ремінь на натяжна ролик.

Натягніть ремінь, повернувши натяжна ролик проти годинникової стрілки до збігу нанесених раніше міток, і затягніть гайку кріплення ролика. Встановіть на колінчастий вал шків приводу допоміжних агрегатів і поверніть колінчатий вал на два оберти за болт кріплення шківа. Перевірте збіг настановних міток на шківах розподільного і колінчастого валів і натяг ременя.

Завод-виробник рекомендує перевіряти натяг ременя і контролювати його при регулюванні за допомогою спеціального тензометрического тестера. У зв’язку з цим дані про зусилля при прогині гілки ременя на певну величину в технічній документації відсутні. На практиці можна приблизно оцінити правильність натягу ременя за правилом великого пальця »: натискати на гілку ременя великим пальцем і визначати прогин по лінійці. Згідно з цим універсальному правилу, якщо відстань між центрами шківів становить від 180 до 280 мм, прогин повинен бути приблизно 6 мм. Існує ще один спосіб попередньої перевірки натягу ременя перекручуванням його провідної галузі уздовж осі. Якщо зусиллям руки вдається перекрутити гілка більш ніж на 90, ремінь натягнутий слабо. Після перевірки збігу настановних міток і натягу ременя зніміть шків приводу допоміжних агрегатів, а потім встановіть всі зняті вузли і деталі в порядку, зворотному їх зняттю перед заміною ременя.

Процес заміни ременя ГРМ на Renault Logan 2 (2014) (16 клапанний двигун)

Встановіть машину на рівну площадку, зніміть захист. Зніміть праве колесо.

Виверніть болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів.

Виверніть три болта кріплення нижньої кришки ременя приводу газорозподільного механізму.

і зніміть кришку.

Зафіксуйте ключем. шестигранником «на 6« натяжна ролик і звільніть затяжку гайки кріплення ролика.

Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму.

На оригінальний ремінь повинні бути нанесені стрілки, що вказують напрямок його руху при роботі двигуна. Якщо такі стрілки відсутні, а ремінь знімаєте не для заміни, нанесіть їх будь-яким доступним способом (наприклад, фломастером), щоб встановити ремінь в попереднє положення.

Остаточно відверніть гайку кріплення натяжного ролика і зніміть його.

Виверніть болт кріплення проміжного ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

і зніміть ролик разом з болтом і шайбою.

Встановіть натяжна ролик в порядку, зворотному зняттю. Гайку кріплення натяжного ролика затягніть моментом 7 Нм.

Виступ на натяжній ролику повинен співпасти з пазом на двігателе.Установіте ремінь приводу ГРМ Renault Logan 2. Після встановлення ключ-шестигранник «на 6» в отвір Б (для наочності показано на знятому натягувачем), підніміть рухому мітку А натяжної ролика за годинниковою стрілкою на 7.8 мм далі нерухомою мітки.

Встановіть шків приводу допоміжних агрегатів в порядку, зворотному зняттю. Зніміть фіксатори розподільних валів і колінчастого вала. Проверните колінчастий вал за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів на шість обертів. Ослабте затягування гайки кріплення натяжної ролика не більше ніж на один оборот, утримуючи ролик шестигранним торцевих ключем «на 6».

Зіставте рухливу мітку натяжної ролика з нерухомою і затягніть гайку ролика моментом 27 Нм. Для контролю правильності установки фаз газорозподілу вирівняйте мітки на шківах розподільного і колінчастого вала. одночасно. Встановіть зняті деталі в порядку, зворотному їх зняття.