Як зареєструвати газове обладнання на авто

Чи можна не реєструвати?

Незважаючи на наявність сертифікату, реєстрація в ДАІ внесених змін в конструкцію обов’язкове. Дивіться пункт 9.8 Додатку ТР ТС і п.6.2 ГОСТ 31972-2013. В інших випадках сертифікат звільняє від реєстрації змін до Державтоінспекції.

Що означає установка ГБО за законом?

Існує два документа, вимоги яких потрібно виконати при перекладі автомобіля на газ.

У першому документі раджу відразу відкрити пункт 8 Додатка Документ великий, доведеться багато промотувати. Тут є посилання на вимоги ЄЕК ООН, виконання яких є обов’язковим при установці ГБО. Ви побачите, що далеко не кожен комплект газу можливо встановлювати на транспортні засоби. їх просто не зареєструють в ДАІ.

Як зареєструвати газове обладнання на автомобіль

газове, обладнання, авто

Заміна бензину газовим паливом допомагає підвищити економічність автомобіля, так як газ (в більшості випадків пропан). майже в два рази дешевше.

Але зміни, які внесли в правила експлуатації автотранспортних засобів з газобалонним обладнанням, торкнулися не тільки порядок і правила установок ГБО на машину.

Реєстрація газового обладнання в автомобілі в ГИБДД в 2020 році тепер проходить кілька етапів. А це призводить до подорожчання переобладнання.

Розглянемо, як оформити газове обладнання на автомобіль в ГИБДД. Чи потрібен дозвіл на установку?

Які типи ГБО можна зареєструвати?

Для реєстрації газобалонних комплект повинен відповідати двом важливим умовам:

 • на автомобілі може встановлюватися тільки таке ГБО, тип якого був сертифікований за Правилами ЄЕК ООН 15 для відповідного сімейства транспортних засобів,
 • встановлення газобалонного обладнання не повинна призводити до зниження екологічного класу машини.

У коробці з ГБО, яке ви збираєтеся придбати, шукайте в першу чергу сертифікат відповідності з Правилами ЄЕК ООН 15 і документ, в якому вказано екологічний клас газового обладнання. Порівняйте екологічний клас ГБО з екологічним класом вашого автомобіля, зазначеним в ПТС або свідоцтві про реєстрацію. Перший крок зроблено!

Тепер докладно розглянемо порядок оформлення газу.

ГБО не з’являлися, що робити?

На поточний момент пройти процедуру реєстрації ми б рекомендували власникам Газелей і іншого подібного комерційного транспорту, у них балони розташовані зовні. це ніяк не сховаєш. Власникам звичайних легкових автомобілів варто пам’ятати, що прохання інспектора «відкрити багажник» без состаставленія протоколу огляду в присутності понятих є тільки проханням і нічим більше. ввічливо йому відмовте. Мало у кого буде бажання затівати всю цю паперову процедуру, заради того щоб пошукати у вас в багажнику газовий балон (а не факт, що він у вас взагалі є) і таки виписати штраф на 500 рублів.

Ставимо ГБО. з реєстрацією або без?

Чи можна пройти процедуру установки ГБО як раніше, одним днем ​​за лічені години або треба обов’язково їздити в ДАІ і пройти весь алгоритм, описаний нижче? Як вже сказали. власникам Газелей все ж рекомендуємо пройти реєстрацію. іншим зараз важко відповісти на це питання: як часто буває в нашій країні, спочатку вводять якісь нормативи і правила, потім дивляться що ж вийшло. Вже зараз можна сказати, що правила реєстрації змінюються: спочатку хотіли заборонити тороїдальні балони, більш того (!) Заборона якусь кількість місяців діяв, але зараз вони вже вирішені. Швидше за все правила реєстрації ГБО найближчим часом змінять в бік спрощення і здешевлення. Можете поставити зараз, а реєструвати через рік. Ну або якщо у вас є вільний час, можете зайнятися реєстрацією паралельно установці газового обладнання, це не так складно, ми допоможемо розібратися у всьому цьому і зробимо всі необхідні папери, але ось в ГИБДД пару раз заїхати доведеться вам:

Чи можна відразу зареєструвати газ при установці?

Звертатися в ГИБДД повинен або власник, або його довірена особа. Якщо ви ризикнете і випишіть довіреність на співробітника організації, яка встановлювала ГБО, то він за певну плату відвідає МРЕВ (реєстраційного підрозділу) замість вас.

Попутно, періодичні випробування газобалонного обладнання обов’язкові, про що сказано в п.9.8.3 Програми ТР ТС. Простіше їх проводити там, де встановлювали ГБО. Періодичність встановлюється в паспорті цін на чорне золото і балон. За результатами випробувань видається свідоцтво, необхідне при проходженні технічного огляду.

Переклад автомобіля на газ в якості палива економічно виправданий, тільки коли автомобіль використовується досить інтенсивно. Установка газобалонного ГБО потребують не тільки вкладення коштів, а й призведе до витрат часу і нервів, адже, крім самої установки ГБО, буде потрібно його реєстрація в ГИБДД.

Реєстрація ГБО (газового обладнання) на автомобілі в ГИБДД в 2020 році

Установка газової системи на авто. хороший спосіб заощадити на паливі. Однак не варто забувати, що установка ГБО вважається зміною конструкції автомобіля, яка повинна в обов’язковому порядку бути зареєстрована в ГИБДД.

Детально про процес реєстрації ГБО в ДАІ, про розміри держмита та відповідальності за нехтування правилами реєстрації Ви дізнаєтеся з матеріалу нижче.

ГИБДД спростила узгодження газового обладнання на автомобілях

Автомобілі тепер трохи простіше оснащувати газобалонним обладнанням (ГБО). ГИБДД змінила відповідну процедуру.

Неофіційні повідомлення про спрощення правил перекладу машин на газ з’явилися в мережі ще в червні з посиланнями на вказівку МВС Росії від 25 травня 2018 року. Тепер міністерство підтвердило вихід документа, повідомляє «Коммерсант».

Нагадаємо, щоб узгодити зміну в конструкцію автомобіля (наприклад, встановити газ або нештатний двигун), потрібно пройти складну процедуру. Спочатку автовласник повинен звернутися до випробувальної лабораторії і пройти попередню експертизу. Потім потрібно звернутися в ГИБДД, представивши на огляд автомобіль, і отримати дозвіл на установку обладнання. Потім потрібно поставити обладнання в автосервісі, отримавши документи про проведені роботи, з’їздити на техогляд і знову повернутися в лабораторію на фінальну експертизу. Після цього потрібно ще раз з’їздити в ГИБДД, де отримати спочатку свідоцтво про відповідність транспортного засобу зі змінами вимогам безпеки і зареєструвати нову конструкцію автомобіля. Оформлення всіх документів обходиться автовласникам в суму до 10 тисяч руб. Якщо цього не зробити, то інспектор при перевірці на дорозі може скласти протокол по ст. 12.5 КоАП або навіть зняти автомобіль з реєстрації.

Тепер охочим поставити ГБО не доведеться приїжджати на первинний огляд в ДАІ з наданням автомобіля, а заяву можна надіслати електронною поштою. Через електронний документообіг громадянин повинен отримати відповідь, можна ставити газ на машину або не можна.

При цьому ДАІ не відмовляється від планів впровадження нової, більш простої процедури оформлення ГБО / змін в конструкцію. Передбачається, що автовласникові необхідно буде відвідати ГИБДД всього один раз, пред’явивши два документи: сертифікат на обладнання та заяву-декларацію про встановлення його в автосервісі. Але терміни введення нової процедури ще не визначені.

Нагадаємо, неузгоджене внесення змін у конструкцію машини карається штрафом в розмірі 500 руб. (Ст. 12.5 ч. 1 КоАП РФ). Повторне порушення кваліфікується як «невиконання вимог співробітника поліції» (ст. 19.3 КоАП РФ; суд може призначити покарання аж до адміністративного арешту). Після цього реєстрація транспортного засобу може бути припинена.

В даний час по дорогах Росії їздить 1,6 млн автомобілів з ГБО. це і легкові машини, і вантажівки, і автобуси.

установка ГБО

Установка газового устаткування. серйозне втручання в конструкцію автомобіля.

Але деякі автовласники все одно встановлюють ГБО і не побоюються втрати гарантій, так як кожен кілометр, пройдений на газу, куди дешевше кілометра, пройденого на бензині.

Професійна установка і високу якість обладнання зменшать витрати на паливо, а також збережуть технічні характеристики автомобіля.

Газ покликаний зберегти колишню динаміку і продуктивність мотора. Пропан дозволяє збільшувати зносостійкість деталей двигуна, мотор менше шумить, на деталях не накопичується чорний нагар.

Якщо водій встановлює газове обладнання відразу ж при покупці автомобіля, чистота мотора зберігається на 5 років і більше.

Для установки газового обладнання необхідно вибирати перевірений центр, який повинен:

 • бути сертифікованим;
 • мати всю документацію на обладнання, яка підтверджувала б його якість;
 • здійснювати індивідуальну настройку автотранспортного засобу;
 • видавати копії сертифікатів на встановлене обладнання після монтажу;
 • регулярно проводити перевірку безпеки ГБО;
 • у співробітників, які займаються встановленням обладнання, повинні бути відповідні посвідчення;
 • готувати документацію для подальшої реєстрації газового обладнання в ДАІ;
 • мати багаторічний досвід, багатий вибір виробників обладнання, щоб клієнти мали можливість вибрати найбільш відповідний обладнання для своєї машини.

Деякі фірми також пропонують місяць випробувань встановленого обладнання, щоб клієнти могли відмовитися від його подальшої експлуатації, якщо їх щось не влаштує.

Чи потрібно оформляти газове обладнання в ГИБДД? Так, кожен факт установки газового обладнання, який передбачає застосування газу в якості палива для бензинового двигуна, обов’язково фіксується в ГИБДД.

Дізнаємося, який порядок реєстрації ГБО, а також як узаконити газове обладнання на автомобілі в 2020 році?

Штраф за газове обладнання (ГБО) на автомобілі в 2020 році

У цій статті мова піде про нормативні-правові документи, які регламентують питання установки і реєстрації газобалонного обладнання.

ГБО технічно може бути встановлено практично на будь-який автомобіль. При цьому завдяки низькій вартості палива (приблизно в 2 рази менше, ніж вартість бензину) обладнання окупається досить швидко. Це особливо помітно при повсякденному використанні транспортного засобу в комерційній діяльності.

Розглянемо, як зареєструвати ГБО в ДАІ, а також можливі штрафи за використання газового обладнання без реєстрації.

Як узаконити ГБО в 2020 році?

Перевірка виконання вимог до транспортних засобів, що знаходяться в експлуатації, в разі внесення змін до їх конструкцію здійснюється у формі попередньої технічної експертизи конструкції на предмет можливості внесення змін і подальшої перевірки безпеки конструкції та технічного огляду транспортного засобу з внесенням в конструкцію змінами.

В ході попередньої технічної експертизи засвідчуються в тому, що після внесення змін до конструкції транспортного засобу, збережеться його відповідність вимогам Технічного регламенту, які діяли на момент випуску транспортного засобу в обіг.

В ході перевірки безпеки конструкції транспортного засобу посвідчуються в тому, що після внесення змін до конструкції транспортного засобу його безпеку відповідає вимогам Технічного регламенту.

В першу чергу зверніть увагу, що в цьому пункті йдеться про два типи перевірок:

 • Попередня (до установки ГБО);
 • Перевірка безпеки (після установки ГБО).

Попередню перевірку потрібно провести до того, як на автомобіль буде встановлено газобалонне обладнання. Тобто в першу чергу водій повинен «отримати дозвіл» на установку ГБО. Технічна експертиза проводиться в спеціалізованій організації, а отримати дозвіл потрібно в МРЕВ ДАІ.

Після цього можна звернутися в організацію, що займається установкою газового обладнання. Технічну сторону питання розглядати не будемо. Важливо, щоб після установки організація видала Вам копії сертифікатів на встановлене ГБО.

На завершення потрібно провести перевірку безпеки конструкції (в тій же організації, де була пройдена попередня перевірка). В результаті Ви отримаєте свідоцтво про відповідність транспортного засобу з внесенням до його конструкції змінами вимогам безпеки. З цим документом потрібно звернутися в ГИБДД для внесення змін до реєстраційних документів автомобіля.

На перший погляд порядок реєстрації газового обладнання в ГИБДД здається досить заплутаним. Однак на практиці все не так уже й складно:

Роз’яснення щодо реєстрації газового обладнання в ГИБДД

У разі, коли в ПТС немає відміток про можливість установки ГБО, реєстрація необхідна. За ПДР керувати автомобілем з встановленим ГБО, на яке не було отримано дозвіл від ДАІ, заборонено.

У конструкцію транспортного засобу внесені зміни без дозволу Державної інспекції безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації чи інших органів, які визначаються Кабінетом Міністрів України.

Власник авто по зобов’язаний змінити реєстраційні дані на авто після установки ГБО протягом 10 днів.

Власники транспортних засобів. зобов’язані в установленому порядку зареєструвати їх або змінити реєстраційні дані протягом строку дії реєстраційного знака «Transit» або протягом 10 діб після придбання, митного оформлення, зняття з реєстраційного обліку транспортних засобів, заміни номерних агрегатів або виникнення інших обставин, які зажадали зміни реєстраційних даних.

Як оформити газове обладнання на автомобіль в ГИБДД?

Заміна бензину газовим паливом допомагає підвищити економічність автомобіля, так як газ (в більшості випадків пропан). майже в два рази дешевше.

Але зміни, які внесли в правила експлуатації автотранспортних засобів з газобалонним обладнанням, торкнулися не тільки порядок і правила установок ГБО на машину.

Реєстрація газового обладнання в автомобілі в ГИБДД в 2020 році тепер проходить кілька етапів. А це призводить до подорожчання переобладнання.

Розглянемо, як оформити газове обладнання на автомобіль в ГИБДД. Чи потрібен дозвіл на установку?

Як зареєструвати ГБО через держпослуги

Перед останнім етапом потрібно заздалегідь записатися на реєстрацію ГБО в ДАІ через інтернет в довідково-інформаційному порталі Державних послуг Російської Федерації і сплатити держмито.

Для цього необхідно пройти нескладну процедуру реєстрації та / або авторизуватися в особистому кабінеті на сайті.

Потім перейти в категорію «Послуги» і вибрати вкладку «Транспорт і водіння».

Далі піде вкладка «Реєстрація транспортного засобу»,

де необхідно вибрати «Втрата документів або зміни даних ТЗ».

Потім потрібно вибрати послугу «Зміна реєстраційних даних ТЗ, пов’язане з внесенням зміни в конструкцію ТЗ».

Натиснути в правому куті кнопку «Отримати послугу».

Після чого дуже пильно заповнити поля:

 • вибір транспортного засобу;
 • право власності;
 • персональні дані власника ТЗ;
 • адреса проживання;
 • інформація про транспортний засіб і його реєстраційних документах;
 • вибір підрозділу Державтоінспекції за допомогою інтерактивної карти;

Далі ознайомитися з порядком подачі заяви в електронному вигляді, поставити галочку і натиснути кнопку «Подати заяву».

На екрані з’явиться повідомлення про те, що заява знаходиться в черзі на відправку. Звідси ж можна скачати і роздрукувати заяву.

У вкладці особистого кабінету «Заява» / «Все», в перебігу години можна буде побачити статус «Заяву зареєстровано», а також з’явиться можливість внесення оплати.

Після натискання кнопки «Оплатити» програма сама перекине на форму оплати, де буде можливість внести кошти декількома варіантами:

 • банківською картою;
 • за допомогою мобільного телефону (спишеться сума з особового рахунку);
 • за допомогою електронного гаманця (Ківі, Вебмані, Елплат).

Радимо роздрукувати квитанцію, щоб на прохання співробітників ДАІ її надати.

У мобільній версії оформлення ГБО через держпослуги буде ідентично.

Потім залишиться лише відвідати відділ ДАІ, надати до огляду авто (краще завчасно) і в призначений час подати документи для перереєстрації. Після чого в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (СТС), а також паспорті ТЗ (ПТС) будуть внесені позначки про ГБО.

Порядок оформлення газової установки на автомобілі

Більш детально дізнатися про процедуру реєстрації газового обладнання можна з цієї статті.

Як оформити газове обладнання на авто в ГИБДД через портал держпослуг РФ

Останнє оновлення. 7 січня 2021 о 11:58

Для легалізації газобалонного обладнання в автомобілі необхідно пройти кілька певних етапів. Один з яких. відвідування відділу ДАІ для огляду і внесення змін в документи транспортного засобу.

Без візиту в ДАІ все ж не обійтися, але реєстрація ГБО через держпослуги допоможе заощадити власний час і гроші власника авто.

Яку держмито потрібно оплатити за оформлення газового обладнання у 2021 році

Держмито при реєструванні ГБО складається з декількох частин:

 • за видачу СТС після внесення в нього даних. 500 р.;
 • за внесення змін до виданий раніше ПТС. 350 р.;
 • видача свідоцтва про відповідність конструкції ТС вимогам безпеки дорожнього руху (ССКТС). 800 р.

Якщо сплатити мито через інтернет на держпослуг ви отримуєте знижку 30%, тобто підсумкова сума складе 1155 рублів.

кріплення балона

Кріплення циліндричного балона при розміщенні знизу під автомобілем повинно здійснюватися за допомогою трьох стрічок.

Розташування газового балона

Не повинно бути контакту балона з металевою поверхнею кузова, дозволяється контакт з металевим ложементом або кріпленням. Дозволяється використання гумової або інший прокладки (наприклад пароніт) між кузовом і поверхнею балона. Газовий балон повинен кріпитися до кузова автомобіля за допомогою спеціальних ложементів і / або виготовлених упорів спереду і ззаду балона, а також спеціальних стрічок для кріплення балонів, при цьому стрічки повинні мати захисну неметаллическую оплетку

Як поставити газове обладнання на авто

Ми відібрали кілька важливих особливостей установки ГБО, на які необхідно в першу чергу звертати увагу. За ним також можна визначити, чи правильно встановлено газове обладнання на вашому автомобілі чи ні. Вимоги до установки ГБО пропан регламентовані Правилами ЄЕК ООН 67. Приклади правильної і неправильної установки нижче.

Розміщення заправного пристрою (ВЗУ)

Кріплення заправного блоку повинно виключати його обертання При розміщенні газового балона в салоні автомобіля або ізольованому багажному відділенні, заправний блок повинен розташовуватися зовні транспортного засобу.

газопровід

Газопровід повинен мати компенсаторні кільця в разі використання металевого трубопроводу. Кільце має бути виготовлено при з’єднанні декількох балонів в систему, при розміщенні ВЗУ незалежно від балона, наприклад балон на рамі (ГАЗель), а ВЗУ на платформі або будці. Допускається використання полімерного газопроводу (сертифікований термопластікових газопровід, який має маркування LPG), в даному випадку виготовлення кільця не потрібно.

Запірна арматура на балоні (мультиклапан)

У мультиклапана повинні бути: 80%.стопорний клапан покажчик рівня газу запобіжний клапан (розвантажувальний клапан) дистанційно регульований робочий клапан з обмежувальним клапаном. Кожен балон повинен оснащуватися запірною арматурою (мультиклапаном) з автоматичним запірним клапаном. Дистанційне керування запірним клапаном забезпечує перекриття газового балона при переході автомобіля на роботу на бензині / дизелі, або при виключенні запалення.

балон може мати газонепроникний кожух при розміщенні всередині транспортного засобу. При використанні тороїдального балона з внутрішнім розташуванням запірної арматури (мультиклапана) обов’язково організація вентиляції з внутрішньої порожнини балона. При цьому повинна забезпечуватися герметичність аж до 0,1 бару надлишку. Вентиляційний канал повинен щільно одягатися на відводи венткамера і фіксуватися стяжками або хомутами.

сертифікація

Обладнання повинно бути сертифіковане в складі комплекту за правилами ЄЕК ООН 115, окремі компоненти за правилами ЄЕК ООН 67. Установник повинен мати діючий сертифікат з кодами послуг по ОКВЕД2 або ОКУН.

Реєстрація газобалонного обладнання на автомобіль викликає багато питань у автомобілістів, в зв’язку з чим, ми вирішили викласти всю інформацію по оформленню переобладнання автомобіля на газ, максимально повно і докладно.

Тут ви знайдете покроковий опис реєстрації ГБО в картинках, з додатком всіх документів, що вимагаються для легалізації установки газу на автомобіль.

Нижче викладено реальний клієнтський досвід самостійного оформлення. Однак, якщо ви хочете прискорити процедуру і легалізувати в спрощеному порядку, то ми надамо вам в цьому допомогу. І вам не доведеться нікуди додатково надавати ваш автомобіль і чекати проведення експертиз. Допомога в оформленні.

Отже, чесний шлях оформлення ГБО складається з 7 кроків і взаємодії з 3-ма основними інстанціями: автосервіс, ГИБДД, НАМИ (або інший уповноважений на проведення технічної експертизи орган).

ПЕРШИЙ КРОК: звернення в автосервіс.

Підбір газобалонного обладнання на автомобіль.

Після того як власником прийнято рішення про встановлення газу на автомобіль необхідно звернутися в спеціалізований сервіс по установці ГБО на автомобіль і підібрати комплект ГБО (модель / виробник / схема установки).

Це потрібно для оформлення запиту в ГИБДД і НАМИ про переобладнання автомобіля на газ із зазначенням технічних параметрів комплекту газобалонного обладнання.

ДРУГИЙ КРОК: первинне звернення в ГИБДД.

Питання внесення змін до конструкції автомобіля.

Тепер, коли власнику відомо, який комплект ГБО планується встановити на автомобіль, саме час звернутися в ГИБДД.

У ГИБДД пишеться заява про намір внести зміни в конструкцію транспортного засобу, із зазначенням причини: установка ГБО.

У заяві вказується: короткий опис комплекту ГБО, найменування організації, яка буде виробляти установку, відомості про т / с, відомості про власника автомобіля.

ТРЕТІЙ КРОК: первинне звернення в НАМИ.

Питання переобладнання автомобіля на газ.

Наступний крок. це звернення в НАМИ із запитом про проведення попередньої технічної експертизи конструкції транспортного засобу, для вирішення питання про можливість внесення змін в конструкцію автомобіля, пов’язаних з установкою ГБО на авто.

ЧЕТВЕРТИЙ КРОК: проведення випробування ДО установки ГБО.

Знову НАМИ. Власник автомобіля в узгоджене сторонами час надає своє т / с для огляду та проведення випробування конструкції.

Виконується випробування (зважування) автомобіля.

За результатами проведення попередньої експертизи, власник отримує 2 документи: заява-декларацію (бланк) для оформлення установки ГБО в автосервісі і висновок попередньої технічної експертизи про те, що на даний автомобіль може бути встановлено газове обладнання.

Тепер, отримавши з НАМИ висновок про проведення попередньої технічної експертизи т / с, власнику можна звернутися в автосервіс і встановити газобалонне обладнання.

Фахівці автосервісу виконають монтаж ГБО на автомобіль, а також оформлять заяву-декларацію для надання в НАМИ.

У Заяві-декларації вказується вся схема врізки, опис установки ГБО і особливості, сертифікати відповідності на роботи по газу, вироблені автосервісом.

Крім того, по завершенню установки, автосервіс надає клієнту ще 2 документи:

 • Форма 2а: свідоцтво про відповідність встановленого газобалонного обладнання вимогам безпеки;

В даній формі (в Додатку) вказується: повний опис встановленого комплекту, а також сертифікати відповідності та дані організації-установника;

 • Форма 2б: свідоцтво про проведення періодичних випробувань ГБО із зазначенням виконаних робіт по опрессовке газових балонів і термін проведення наступного випробування;

ШОСТИЙ КРОК: випробування автомобіля ПІСЛЯ установки ГБО.

Отже, нарешті автомобіль переобладнаний на газ.

Тепер, необхідно заново провести випробування конструкції автомобіля на відповідність вимогам безпеки. Тому, знову звертаємося в НАМИ.

Тут виконується технічна експертиза конструкції автомобіля вже після внесення змін. На підставі огляду та випробувань т / с, НАМИ видає власникові Протокол технічної експертизи.

Встановлене в автосервісі газове обладнання на автомобіль ретельно фіксується в фотографіях і протоколюється.

СЬОМИЙ КРОК: реєстрація ГБО в ДАІ.

Заключна частина історії про реєстрацію переобладнання автомобіля на газ.

На основі Свідоцтва про відповідність т / с вимогам безпеки (див.фото):

власник звертається в ГИБДД із заявою про заміну СТС і видачі нового, з позначкою «встановлено ГБО».

Тут же, в ГИБДД в ПТС ставиться особлива відмітка, що на автомобіль встановлено газобалонне обладнання.

Ось тепер, після реєстрації ГБО, власник автомобіля на газу, може їздити далеко і надовго і «Чесно, дешевше!», Не побоюючись перевірок інспекторів дорожньої поліції. «Білі документи». чиста совість)).

Зареєструвати установку ГБО не так складно, як часом думають. Всього 7 кроків і ваш автомобіль легально на газу.

Установка газового устаткування на автомобіль дозволяє в більшості випадків істотно знизити витрати автовласника на паливо. На відміну від бензину газ коштує значно дешевше. Тому якщо раніше ви проїжджали певний кілометраж на бензині, наприклад, за 1000 рублів, то на газовому паливі ви його проїдете всього за 600-700 рублів.

Раніше ми вже детально розповідали про газобалонному обладнанні для автомобілів: його будову та принцип роботи, види, поколіннях, виробниках, і про основні критерії вибору ГБО (всі подробиці дивіться за цим посиланням).

Наступний важливий крок, як нам здається. це ознайомлення наших читачів з технологією установки газового обладнання на авто, і процедурою його правильного оформлення в органах ГИБДД.

 • Правила оформлення ГБО при установці на автомобіль в органах Державтоінспекції;
 • Порядок установки газового обладнання на авто крок за кроком.

А внизу сторінки дивіться відео-інструкцію по професійної установки газобалонного обладнання на автомобіль.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що якщо пробіг машини в рік не перевищує 10-15 тис. Км, то окупність установки ГБО на авто складе не менше 1-1,5 років. Більш точно розрахувати термін окупності газового обладнання Ви можете самостійно, використовуючи наш калькулятор окупності ГБО.

Правила оформлення ГБО при установці на автомобіль

За установку газобалонного обладнання на легковий автомобіль, в разі відсутності реєстрації даної процедури, передбачений не тільки штраф в розмірі 500 руб (КоАП, Ст. 12.5, ч. 1), а й арешт машини. Експлуатація таких транспортних засобів заборонена. Втім, це стосується і внесення інших змін в конструкцію без відповідного дозволу.

Внесення змін до конструкції транспортних засобів, в тому числі і установки газового обладнання на автомобіль, передбачено Розділом 4 Глави V Технічного регламенту Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів».

За новими правилами (наказ МВС Росії, який встановлює порядок надання адміністративної послуги з видачі дозволу на внесення змін до конструкції ТЗ і видачі свідоцтва про відповідність ТЗ з внесеними в його конструкцію змінами вимогам безпеки) встановлювати ГБО на авто доведеться в наступному порядку:

 • Необхідно написати заяву в МРЕВ ДАІ на отримання дозволу для монтажу газобалонного обладнання і пройти попередню технічну експертизу автомобіля. Термін розгляду заяви. до одного місяця.
 • Отримавши схвалення, можна їхати в сертифікований сервісний центр для установки газового обладнання. По завершенню монтажних робіт вам повинні видати копії сертифікатів на встановлене ГБО і заяву-декларацію сервісного центру.
 • Далі необхідно буде провести перевірку безпеки і отримати свідоцтво про відповідність внесених в конструкцію транспортного засобу змін вимогам безпеки.
 • З отриманим свідченням потрібно знову відправлятися в відділення ДАІ для внесення змін до ПТС і переоформлення свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

На все про все може піти від двох днів до двох місяців. Але крім витрат часу, вся ця процедура зажадає від автовласника і певних фінансових витрат. близько 10-18 тис. Рублів без обліку вартості ГБО і його установки.

Майте на увазі, що демонтаж газового обладнання, раніше законно встановленого і належним чином оформленого в ГИБДД, також буде вважатися внесенням змін до конструкції. А це, в свою чергу, спричинить за собою проходження тих же процедур і витрат, що і при установці газобалонного обладнання на автомобіль.

Також варто відзначити, що після установки ГБО законодавством передбачено проведення періодичних випробувань газового обладнання з оформленням свідоцтва за встановленою формою. Періодичність випробувань збігається з періодичністю огляду балонів:

 • Раз на 2 роки для ГБО на зрідженому газі (пропан-бутан);
 • Раз в 5 років для ГБО на компримованому природному газі (метан).

Для власників машин з раніше встановленим газовим обладнанням, і які не мають свідоцтва про відповідність внесених в конструкцію автомобіля змін вимогам безпеки, ми бачимо мінімум три варіанти дій:

 • Звернутися в сертифікований сервісний центр для оформлення установки ГБО за новими правилами;
 • Демонтувати газове обладнання з машини і далі їздити на бензині;
 • Нічого не робити і продовжувати їздити до першого “зальоту”, а після діяти по ситуації.

У будь-якому випадку, установка ГБО на автомобіль стає все менш доступною процедурою для рядового автолюбителя і, на наш погляд, з часом стане прерогативою в основному комерційного транспорту.

Як оформити газове обладнання на автомобіль в ГИБДД?

ГБО, вбудовується в авто, ніяк не впливає на втрату динамічних характеристик, дає можливість машині функціонувати без перебоїв, на рідкому паливі і на газу.

У цій статті ми розглянемо, чи потрібно реєструвати ГБО в ДАІ, в якому розмірі може бути накладено штраф за газове обладнання, встановлене незаконно, а також як виконується реєстрація ГБО в ДАІ в 2019 через держпослуги.

Великим плюсом процесу легалізації є відсутність необхідності демонтувати встановлену систему газобалонного обладнання з автомобіля. Однак тут є деякі моменти, про які необхідно знати автомобілісту:

 • Заява на легалізацію пишеться за зразком документа, який заповнюють власники, вперше встановлюють ГБО на своє авто. Подати його потрібно тільки після проходження первинного техогляду.
 • Важливо, щоб ГБО було встановлено в автомобіль до 2015 року включно. Слід розуміти, що інспектор у разі не перевірить цей момент, винятком можуть бути лише автомобілі, які випущені після 2015-го року.
 • Якщо авто має рік випуску від 2016 і пізніше, тоді може виникнути необхідність демонтажу встановленого обладнання. Це пов’язано з тим, що в такому випадку установка ГБО була проведена вже після прийняття нового закону і під поняття «легалізація ГБО” не потрапляє.

Коли висновок буде отримано, треба написати заяву в МРЕВ ДАІ. Можна також звернутися до відділу технічного нагляду. Після звернення держінспектор мусить поставити в заяві відмітку про заборону чи дозвіл на внесення змін в конструкцію автомобіля. Якщо відповідь буде позитивною, то можна відвідати сервіс і встановити ГБО.

Щоб зберегти нерви, ставте газобалонне обладнання на автомобіль у сертифікованих фахівців. Тільки вони зможуть видати вам необхідні для оформлення в ГИБДД документи. Та й якість установки у них висока, що важливо.

З такою проблемою стикається дуже багато водіїв, так як не усвідомлює всієї серйозності ситуації. Проблеми починають спливати, коли машина продається і переоформляється на іншого власника. Як правило, доводиться знімати встановлене обладнання, а це спричиняє додаткові витрати.

Якщо вас навіть і пронесе з дорожньої автоінспекцією, то при проходженні техогляду пощади не чекайте, його Вам навряд чи вдасться пройти.

Тому установка газового обладнання на автомобіль є відмінним виходом для багатьох автолюбителів.

У 2015 році дещо змінилося в законодавстві і питання, чи потрібно оформляти газове обладнання автомобіля в ГБДД і як пройти техогляд, стали трохи ясніше, проте не повністю. Ще через деякий час був введений закон, в якому чітко були встановлені вимоги до змін в конструкції транспортних засобів. Але і тоді все не було нормально врегульовано.

Іншими словами, виконується перевірка технічного стану ГБО, уточнюється його конструкція, проводиться оцінка якості установки. У разі позитивного результату перевірки і наявності повного пакета документів, ГИБДД видасть вам свідоцтво, в якому буде вказано, то що даний автомобіль повністю відповідає висунутим вимогам безпеки.

Закон. як дишло Правильні слова, колись сказані розумною людиною на жаль, актуальні й досі.

Повторний огляд ГБО ведеться організаціями, що мають ліцензію на випробування за старими правилами. Ті ж транспортні засоби, на які ГБО було встановлено після 27 січня 2015 року, реєстрацію не пройдуть, якщо відсутня Свідоцтво про відповідність конструкції вимогам безпеки, передбачене новим технічним регламентом.

Можливе покарання за порушення закону

Зовсім недавно на порталі «держпослуги» з’явилася нова функція. реєстрація ГБО. Звичайно, відвідати ДАІ все одно доведеться, однак оформлення документів онлайн значно економить час і навіть засоби.

З початку 2015 року діє Технічний регламент Митного союзу ТР ТС 018 «Про безпеку колісних транспортних засобів». Відповідно до нього установка ГБО на транспортний засіб прирівнюється до зміни конструкції. Офіційно в Росії це було вперше затверджено. Законодавством передбачено, що зміни конструкції ТЗ вимагає реєстрації в ГИБДД.

 • паспорт;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і технічний паспорт;
 • водійське посвідчення;
 • заяву про прохання видати свідоцтво;
 • якщо обладнання вже вмонтовано, то необхідна довідка за формою а й 2б;
 • карта про проходження діагностики авто;
 • сертифікати відповідності на газобалонне обладнання (завірені копії);
 • чек про оплату державного мита.

Чи не буде пройдена реєстрація ГБО до 2018 року тими, чий автомобіль був переобладнаний в домашніх умовах. Це заборонено в зв’язку з відсутністю надійності і гарантій безпеки. Проходження реєстрації є тільки для авто, на які обладнання було поставлено в спеціалізованому центрі, що має відповідну ліцензію.

 • перевірка технічного стану;
 • приділяється увага уточнення самої конструкції;
 • оцінка якості монтажу.

На жаль, в 2019 році проблеми з ГИБДД через ГБО нікуди не подінуться, якщо система була монтована незаконно, водій використовує балони з газом, які не пройшли планову перевірку або пройшли її, але порушили терміни. Балони, що не надійно закріплені, також є порушенням.

Як реєструвати газове обладнання на авто

Привіт, в цій статті ми постараємося відповісти на питання: «Як реєструвати газове обладнання на авто». Також Ви можете безкоштовно проконсультуватися у юристів онлайн прямо на сайті.

Після монтажу газової системи оформлення автомобіля є обов’язковим. Суд не стане на сторону водія, якщо їм будуть порушені правила оформлення газобалонної системи подачі палива. Не можна вносити будь-які зміни в конструкцію транспортного засобу без офіційного дозволу контрольованих органів.

Для цього будуть потрібні копії документів:

 • документ, що засвідчує особу власника авто (паспорт) та / або довіреність / договір на право представлення інтересів
 • ПТС з двох сторін (паспорт транспортного засобу)
 • СТС з двох сторін (свідоцтво про реєстрацію ТЗ).

Штраф за незаконну установку газового обладнання на автомобіль

Законне використання газобалонного обладнання дозволить уникнути нарікань і штрафів з боку співробітників ДІБДР і отримати всі необхідні документи. Держава зобов’язує всіх водіїв, які використовують газ у вигляді палива, здійснювати оформлення ГБО. Знаючи всі нюанси процедури, можна швидко отримати всі необхідні довідки.

Але на сьогодні все змінилося, і всім, хто не в курсі чи потрібно ставити на облік газове обладнання в ДАІ в Росії в 2019 році, скажімо без сумнівів. що час, коли, коли питання не могли нормально врегулювати, на щастя, закінчилося. Відтепер процедура розроблена до дрібниць.

Сучасне газове обладнання здатне перемикатися на необхідний вид палива за допомогою тумблера.

Деякі автовласники сумніваються: а чи потрібно взагалі реєструвати такі перетворення машини в ГИБДД? Відповімо коротко: потрібно. Єдиним випадком, коли цього можна не робити, є покупка автомобіля, на якому газобалонне обладнання встановлено заводом-виробником. Такий транспорт у продажу існує, просто уважніше придивіться до модельного ряду.

Необхідність реєстрації обладнання визначається документами, чинними в Росії як закони. Зокрема, це Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів». Також з виходом нової постанови відбулися деякі зміни, які повинні прискорити процес узаконення газобалонного обладнання. Про це нижче.

Добрий вечір підкажіть ПТС оригінал потрібен на якому етапі документів або копія піде перші документи повезу в даі потрібен оригінал ПТС?

Ми раніше писали про цю трагічної радості.

 • Для первинної установки ГБО на автомобіль: днями. скасували вимогу первинного огляду автомобіля в ГИБДД перед установкою!

Багато автомобілістів вирішили перейти на використання газобалонного обладнання, що обумовлено збільшенням вартості бензину. Зробити це можна практично на будь-якому автомобілі. Однак процедура ускладнюється не тільки додатковими фінансовими витратами на установку, а й потребою в реєстрації.

Відмовляють у внесенні змін до реєстраційних документів. Чому. треба пройти ВЕСЬ порядок дій обов’язковий для реєстрації ГБО (все зняти, перевірити авто і тд і тп) СТАНДАРТНИЙ порядрк але в тому то й справа що машина НЕ стандартна. Ось я і питаю чи є для таких авто як моє ІНШИЙ порядок?

Крім штрафу, є й інші міри покарання. Наприклад, інспектор ДАІ має право поставити машину на штрафмайданчик, за яку також доведеться платити власнику авто. Якщо власника оштрафують за відсутність документів на газову установку вдруге, то йому може загрожувати арешт на 15 діб. У крайньому разі міра. судову заборону на користування транспортним засобом на певний термін.

Легалізація газобалонної системи подачі палива є обов’язковою з початку 2016 року. Якщо газова система вже встановлена, то транспортний засіб належить до автомобілів переобладнаного типу.

Вартість перекладу машини на газ

З 2015 року на території Росії вступив в силу новий Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів» (ТР ТЗ 018/2011). Згідно з цим документом установка газобалонного обладнання на автомобіль є зміною конструкції транспортного засобу, іншими словами переобладнання, яке вимагає обов’язкового оформлення.

Сослолісь на те що ГБО без сертифікатів. Балони старі (їм більше 10 років). За документами це 52-01 (хоч за фактом і газ 52-07) і ніде, в тому числі і доступних літературних джерелах не говориться про те що 52-01 випускалися з ГБО. Скрізь говориться що саме 52-07 випущений з ГБО. Доповнення про те що 52-07 це модифікація 01 ого до уваги не беруть.

Це досягається за рахунок того, що газ при згорянні не залишає залишків, тим самим не «засмічуючи» електроди свічок запалювання. Як підсумок. продовження терміну служби свічок збільшується вдвічі. Зібрав усі документи по ГБО пройшов дві звірки до установки і після здав документи в ДАІ а готові вони будуть тільки через 4 місяці можуть мене оштрафувати співробітники ГИБДД або змусити зняти з обліку якщо документи в процесі оформлення.

 • якщо в документах на автомобіль зазначено, що даний транспортний засіб передбачає газову установку, то дозвіл отримувати не потрібно;
 • якщо установка була здійснена до 2015 року, з підтверджуючими це документами, то оформлення не обов’язково.

Де і як оформити газове обладнання на авто? Остаточно оформляє машину з ГБО Державна інспекція безпеки дорожнього руху (ГИБДД).

Постановка на облік авто з газовим обладнанням. процес не стільки технічно складний, скільки витратний з точки зору витраченого часу і нервів. Під час вирішення цього завдання виникає безліч питань. Їх ми і постараємося висвітлити в рамках цієї статті.

Як уже згадувалося вище, газ є природним продуктом, який згорає без залишків. Тому вихлопні гази автомобіля більше не будуть містити шкідливих елементів, таких як сірка або різні присадки.

Ніякі зміни, пов’язані з ГБО, в нормативні документи в 2018 році не вносилися. Все залишилося по старому, спочатку ГБО потрібно демонтувати. До всього іншого, стане неможливо поставити на облік машину з газовою системою без відповідних документів. Для цього обов’язково потрібна відмітка в техпаспорті ТЗ (ПТС). При зміні власника, купівлі або продажу такого автомобіля доведеться демонтувати установку.

Документи для реєстрації ГБО. Україна, Київ

Реєстрація ГБО в 2021 році проводиться в сервісному центрі МВС Києва і інших містах України, там же, де переоформляються автомобілі після купівлі-продажу. Для реєстрації необхідно надати наступні документи:

 • паспорт на газове обладнання від компанії, яка встановлює його;
 • свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
 • громадянський паспорт;
 • код платника податків (ідентифікаційний код);
 • акт прийому-передачі авто (видає підприємство на якому встановлюється ГБО);
 • свідоцтво про погодження конструкцій (видає підприємство на якому встановлюється ГБО);
 • акт технічної експертизи, потрібен для всіх крім переобладнаних автобусів (видає підприємство на якому встановлюється ГБО або спеціальна організація, перелік яких можна дізнатися в ТСЦ);
 • сертифікат відповідності конструкції, (тільки для автобусів);
 • наказ керівника підприємства за призначення відповідальної особи (тільки для юросіб);

Ціна за реєстрацію ГБО в ДАІ встановлена ​​в розмірі 409 гривень. Після установки газової системи необхідно поквапитися з реєстрацією, на оформлення відведено всього 10 днів. Багато це чи мало, залежить від багатьох чинників. пропускної здатності сервісного центру, кількості заяв, наявності власного вільного часу і т.д. Документи на ГБО подаються тільки в оригіналі.

Реєстрація ГБО в Україні, Київ. Чи потрібно оформлення ГБО в ДАІ (МРЕВ)?

Огляд ГБО з подальшою видачею Документів для реєстрації 050 311-66-65

Встановити ГБО, отримавши необхідні документи для постановки на облік в Сервісному Центрі МВС, Ви можете у нас. Дізнатися яка буде ціна установки і реєстрації ГБО в Києві можна проконсультувавшись з нашими фахівцями. Ми готуємо весь пакет документів для реєстрації ГБО в МРЕВ. 2021 рік.

У зв’язку з регулярним подорожчанням рідкого палива, багато автовласників країни переходять на альтернативу. газ. Сучасні системи газового живлення двигуна дозволяють газифікувати практично будь-який автомобіль, від невеликої малолітражки, до елітного седана або кроссовера. У більшості водіїв виникає законне питання. чи потрібно реєструвати ГБО в ДАІ? Відповідь однозначна. згідно із законодавством України, робити це потрібно обов’язково.

Оформлення ГБО, техпаспорт

Процедура оформлення ГБО в МРЕВ не відрізняється особливою складністю. Зібравши пакет документів, перелічених вище, вам необхідно:

 • записатися в електронну чергу найближчого центру МВС;
 • приїхати туди в призначений час;
 • почекати запрошення співробітника адміністративної служби;
 • показати документи і оплатити послуги оформлення;
 • почекати внесення зміни в техпаспорт і отримати новий документ (той же техпаспорт зі спеціальною позначкою).

Якщо не оформити зміни належним чином і не внести зміни в техпаспорт машини, то ви ризикуєте заплатити штраф згідно 121 статті КУпАП. Розмір штрафу невеликий, всього 340 грн, але при повторному виявленні порушення у вас можуть забрати права на півроку. Також без реєстрації ГБО в ДАІ ви не зможете виїхати за кордон і продати свою машину. Такі обмеження відразу дають відповідь на питання. чи потрібно вписувати ГБО в техпаспорт? Так потрібно. Зміни вносяться в техпаспорт при реєстрації обладнання в сервісному центрі Києва. Документи для реєстрації ГБО подаються особисто власником автомобіля.

Оформлення ГБО в МРЕВ. процес не складний і не вимагає проведення техогляду машини або інших дій з боку співробітників сервісного центру. Але необхідно подбати, щоб ваше газобалонне обладнання мало всі необхідні сертифікати, а СТО, де проводилася установка газу на авто, володіла ліцензією на проведення робіт з монтажу.

Штраф за ГБО. Чи можуть оштрафувати за незареєстровану ГБО?

Штраф за газову систему без належного документального оформлення. не рідкість на дорогах України. Покарати за неоформлене обладнання можуть цілком законно, но тільки при дотриманні певної процедури. Часто в Інтернеті можна зустріти інформацію, що той чи інший водій через суд анулював постанову поліції і штраф за ГБО не платив. Вірити цьому можна, але тільки в одному випадку, якщо постанова винесена без складання акту технічного осмотра- машини і зафіксованого працюючого газобалонного обладнання.

Більшість поліцейських на дорогах України відмінно знають процедуру оформлення штрафу за незареєстровану ГБО в МРЕВ і сподіватися на те, що саме вас зупинить співробітник МВС, який не знає, як правильно оформити документи, не варто. Краще викроїти зі свого напруженого графіка день, а з бюджету виділити кілька сотень гривень і відвідати сервісний центр для оформлення переобладнання. У порівнянні з вартістю обладнання, витрати на оформлення незначні.

Щоб в процесі оформлення не виникали складності, потрібно подумати про це заздалегідь. А саме:

 • купувати комплектуючі тільки у перевірених постачальників, що працюють легально;
 • встановлювати обладнання на сертифікованих СТО;
 • не порушувати термінів реєстрації;
 • не намагатися знайти посередників. сума за реєстрацію невелика, черги невеликі, все відбувається швидко і чітко, процедура відпрацьована.

Якщо ви купуєте машину з встановленою газовою системою, вимагайте від продавця, щоб вона була оформлена належним чином. Після покупки машини зробити це складно. можуть виявитися підводні камені у вигляді несертифікованих балонів, редукторів або інших деталей.

Де в Україні проводиться реєстрація ГБО в 2021 році?

Реєструють ГБО (вписують в техпаспорт) у всіх сервісних центрах МВС.

Завантаження будь-якого сервісного центру України можна в онлайн режимі подивитися на офіційному сайті по веб-камерам hsc.gov.ua

вартість сертифікації?

Оплачуються послуги безпосередньо за місцем проведення сертифікації.

Де пройти сертифікацію колісних транспортних засобів у 2021 році?

Актуальний список діючих організацій ви можете на сайті mtu.gov.ua

Чи потрібно реєструвати ГБО, якщо монтаж проведений самостійно?

З позиції закону різниці немає. Але після здійснення установки своїми силами у автовласника виникнуть проблеми при реєстрації. Справа в тому, що в сервісний центр МВС подаються документи як власника автомобіля, так і компанії-установника.

Якщо установка проведена самостійно, то акт і сертифікати взяти ніде, а значить, за законом, обладнання не гарантує безпеки автовласника і інших учасників руху. У подібній ситуації власнику авто потрібно знайти того, хто йому необхідні документи видасть. Як виглядають документи, що дозволяють юридичній особі переобладнати машини під газ, дивіться в розділі нашого сайту. Але за фактом знайти компанію, яка візьме на себе відповідальність за сторонню установку, навряд чи вдасться.

Скільки коштує реєстрація ГБО в ДАІ? (Сервісному центрі МВС)

Огляд експертом сервісного центру МВС з метою звірити номери кузова та двигуна проводиться безкоштовно. Огляд технічного стану авто не є обов’язковою процедурою. Його проводять за письмовою заявою автовласника. У ситуаціях, коли послуга нав’язується, пишуть скаргу на ім’я начальника територіального або регіонального сервісного центру МВС. Зразки та реквізити для скарг і звернень розміщені на інформаційному стенді.

Які документи потрібні для реєстрації ГБО в 2021 році при зверненні в сервісний центр в Україні?

Список необхідних документів дивіться нижче:

 • паспорт;
 • ІПН код;
 • акт прийому-передачі авто (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • свідоцтво про погодження конструкції (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • акт технічної експертизи, потрібен всім, крім переобладнаних автобусів (видає уповноважений орган);
 • наказ керівника підприємством про призначення відповідальної особи (тільки для юр. осіб);
 • також потрібно пред’явити автомобіль з встановленим ГБО.

Термін дії документів від установника. 10 днів, протягом яких автовласник зобов’язаний перереєструвати машину. Якщо питанням займається не власник, а довірена особа, то пакет документів той же, тільки надаються паспорт, ІПН довіреної особи і довіреність. Крім того, потрібно пред’явити сам автомобіль.

Однак враховуйте важливий момент: довіреність після перереєстрації вилучається.

У випадках, коли транспорт купувався з оформленням генеральним дорученням, спочатку слід переоформити автомобіль, а потім вже встановлювати і вписувати газобалонне обладнання. В іншому випадку новий техпаспорт залишиться на ім’я колишнього власника. Інший варіант. зняти машину з обліку, а потім ставити газ.

Якщо машина була в кредиті, але заборгованість банку виплачена, то стане в нагоді виписка з нотаріального реєстру і довідка з банку. Якщо автомобіль зареєстрований на окупованих територіях, то потрібна виписка з державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Мережа станцій “Час Газа”. сертифікований інсталятор. Ми видаємо повний пакет документів, необхідний для сертифікації ГБО.

Слідуючи з постановою КМУ 07 від 21.07.2010 р «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів», будь-яка зміна конструкції авто, монтаж спецобладнання і навіть зміна спорядженої маси або ваги окремих агрегатів вимагають відображення в технічному паспорті транспортного засобу. Порушення караються штрафом в розмірі 20-25 неоподатковуваних мінімумів (приблизно 340-425 грн.), Передбачених кодексом України про адміністративні правопорушення. Сума невелика, проте, стягувати її співробітники поліції можуть нескінченну кількість разів. Далі в статті розповідаємо, як зареєструвати ГБО в Україні, і що для цього необхідно.

Скільки часу займає сертифікація?

За часом сертифікація в будь-якому центрі займає від 1,5 до 2 годин.

На наступний день власник авто або його представник отримує готовий сертифікат і з ним відправляється в будь-який сервісний центр МВС України, де безперешкодно змінює техпаспорт.

Процедура реєстрації ГБО в 2021 році займає від 30-до 60 хвилин.