Реле запалювання ВАЗ 2110 де знаходиться

Запобіжники і реле ВАЗ 2110. 2112, електричні схеми

Якщо у вас перестали працювати якісь прилади на автомобілі ВАЗ 2110 або ВАЗ 2112, виною тому можуть бути запобіжники або реле. По крайней мере, в першу чергу потрібно перевірити їх, а потім робити якісь висновки щодо несправностей.

Правильна діагностика багатьох проблем з електрикою дозволить точно визначити причину непрацездатності того чи іншого вузла. Щоб дізнатися, за що відповідають запобіжники і реле ВАЗ 2110. 2112 і як знайти потрібний з них, прочитайте цю статтю.

Як і в багатьох інших автомобілях, в ВАЗ-2112 і ВАЗ-2110 при заглушеному двигуні прилади живляться безпосередньо від акумулятора. При працюючому двигуні напруга на прилади подається з генератора, який одночасно і заряджає акумулятор. Якщо сила струму перевищить допустиме значення або станеться коротке замикання, запобіжник ланцюга перегорає. Потужні електроприлади підключаються через реле.

Не включається головне реле ВАЗ 2110

Три причини, при яких головне реле автомобіля не включаетсят.

В даному матеріалі мова йде про автомобіль з інжектороним двигуном. Припустимо, відбувається наступне, ви включаєте запалювання, в результаті на з’єднаний з ним висновок контролера починає надходити електричний струм. Одночасно має включитися і головне реле, після чого електроживлення почне надходити відповідно до електричної схеми на інші споживають його об’єкти. Але, головне реле не включається Наслідки цієї несправності завжди помітні. Двигун просто в такій ситуації не заводитися тому, що не подається електроживлення ні до його форсунок, ні до системи запалювання, ні до того реле, яке забезпечує роботу бензонасоса і так далі.

Зазвичай, у більшості модифікацій автомобілів ВАЗ, головне реле знаходиться приблизно там же, де розташовані запобіжники і реле охолоджуючого радіатор вентилятора і бензонасоса, тобто, в салоні, на полиці, що знаходиться праворуч під панеллю управління, ближче до місця пасажира. Щоб знайти головне реле у автомобіля ГАЗ доведеться відкрити капот і опустити погляд на передню стеку салону навпроти пасажирського крісла.

Отже, розглянемо ситуацію, при якій ви включили запалювання, але звуку, яким супроводжується включення реле, не почули. Значить, перше, що вам необхідно зробити, це переконатися, що електричний струм присутній на контактах, що відповідають цьому реле 86. Для цього вам необхідно скористатися контрольної лампою, яка споживає не більше 0,25А, з’єднаної з «мінусом», яка при включеному запалюванні повинна спалахнути. Якщо в результаті тестування, ви виявите, що світла в контрольній лампочці немає, то це означає, що до головного реле електричний струм не подається.

Причини несправності можуть бути наступні: По-перше. відходить контакт між головним реле і його колодніцей.Во-друге. порушена цілісність проводки на ділянці між контролером і реле або між «мінусом» і корпусом двигуна. Якщо проводка виявиться в порядку, то шукайте третю прічіну.В третє. вийшов з ладу контролер. Для автомобілів ГАЗ. це дуже типова несправність, коли в результаті попадання вологи або в результаті обриву негативного дроти, контролер перестає работать.Теперь розглянемо іншу ситуацію, при якій ви включили запалювання і почули характерний звук, яким супроводжується запуск реле в дію, але цього по факту не відбувається. В цьому випадку перевірте наявність електроживлення на контактах 0 і 7.

Причини несправності можуть бути наступні: По-перше, якщо після тестування контрольної лампою, одна клема якої з’єднана з «мінусом», а друга торкнулася роз’єму 7, світло в лампочці не зайнявся, значить, причиною збою може служити віджилий своє запобіжник або продірявився проводка. По-друге, якщо контакт клеми лампи з роз’ємом 7 запалює лампочку, а з роз’ємом 0. немає, то причина несправності в самому реле. Можливо, його контакти вже перегоріли, і воно потребує заміни. У різних модифікаціях ВАЗ старе реле можна замінити будь-яким іншим, що є на монтажному блоці, будь-то реле поворотів або інших світлових сигналів.

Є ще одна причина, за якої головне реле може не спрацювати при включенні запалювання, але до поломки це не має отношенія.Дело, в даному випадку полягатиме, в схемі підключення протиугінною системи, яка передбачає блокування електричного кола в багатьох підозрілих, на думку встановленою програмою захисту, ситуаціях. Можливо, в системі з’явився збій, а можливо в період вашої відсутності, хтось потривожив систему, і вона включила блокування, тому головне реле не спрацювало.

© 2011-2016. Інформаційне агентство pokatim.ru. автоновини, новини авторинку, аксесуари для авто, зарубіжні та російські авто, фото і відео автомобілів, тюнінг авто. Передрук матеріалів сайту інформаційного агентства дозволена тільки з умовою установки активного гіперпосилання на pokatim.ru

запобіжники і реле на автомобілі ВАЗ-2110-2112

Всім привіт! Давно не писав і ось вирішив викласти корисну статейку.Чістя комп від всякого не потрібного добра набрів на замітки зроблені в цей момент

Основні запобіжники і реле на автомобілі ВАЗ-2110-2112Оні розташовані з лівого боку від керма, трохи нижче (я думаю всім извесно). На фото представлені позначення на монтажному блоці запобіжників

Розташування реле і запобіжників в монтажному блоці

Опис реле: К1. реле контролю справності ламп; К2. реле очищувача вітрового скла; K3. реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації; К4. реле включення ближнього світла фар; К5- реле включення дальнього світла фар; К6. додаткове реле; К7. реле включення обігріву заднього скла; K8. резервне реле; F1-F20. плавкі запобіжники

Додаткові запобіжники і реле (система уприскування палива) Додаткові запобіжники і реле встановлені за бокової облицюванням консолі, що кріпиться двома гвинтами, з правого боку панелі приладів.

модуль запалювання, контролер; 2. клапан продувки адсорбера, датчик швидкості автомобіля, датчик кисню (підігріву), датчик витрати повітря; 3. реле паливного насоса, паливний насос, форсункі.Дополнітельние реле: 4. реле електровентилятора; 5. реле електробензонасоса; 6. головне реле (реле запалювання).Порядок умовної нумерації штекерів в сполучних колодках монтажного блоку і кольору приєднуються до них проводів:

Схема з’єднань монтажного блоку (зовнішня цифра в позначенні наконечника дроти. номер колодки, а внутрішня цифра. умовний номер штекера):

К1. реле контролю справності ламп (всередині показані контактні перемички, які встановлюються замість реле); К2. реле очищувача вітрового скла; К3. реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації; К4. реле включення ближнього світла фар; К5. реле включення дальнього світла фар; К6. додаткове реле; К7. реле включення обігріву заднього скла; К8. резервне реле;

Не крутит стартер ВАЗ 2110. Что делать?

Додатковий блок запобіжників

Додаткові запобіжники і реле встановлені за бокової облицюванням торпедо. Всі запобіжники на 15А.

 • модуль запалювання, контролер;
 • клапан продувки адсорбера, датчик швидкості автомобіля, датчик кисню (підігріву), датчик витрати повітря;
 • реле паливного насоса, паливний насос, форсунки.
 • 4. реле електровентилятора;
 • 5. реле електробензонасоса;
 • 6. головне реле (реле запалювання).

запобіжники

Тепер подивимося які запобіжники за що відповідають в цьому ж монтажному блоці. А також приведу основні причини для пошуку та усунення несправностей.

F1 (5 A). лампи освітлення держномери, освітлення приладової панелі, лампа включення габаритів на панелі, лампа багажника, ліві габаритні огні.Еслі не працюють будь-які з перерахованих ламп, перевірте цей запобіжник, а також самі лампи і їх контакти. Якщо все в порядку, перевірте кнопку включення габаритів.

F2 (7,5 A). ближнє світло в лівій фаре.Еслі не працюють обидві фари ближнього світла, перевірте також реле К4 і самі лампи. Ще справа може бути в перемикачі світла і його контактах.

F3 (10 A). дальнє світло в лівій фаре.Еслі не працюють обидві фари дальнього світла, перевірте реле К5, самі лампи і ручку включення дальнього світла.

F4 (10 A). передня протитуманні фари з правого сторони.Еслі не працюють обидві «противотуманки», перевірте реле 9 і самі лампи фар, а також вимикач і його контакти.

F5 (30 A). двигуни стеклопод’емніков.Еслі не працюють електро склопідйомники, перевірте цей запобіжник і реле 5. Взимку перевірте, чи не примерзли чи скла, підігрійте і очистіть їх від льоду при необхідності. Також справа може бути в моторчик стеклопод’емника, його механізм і шестерінки, для того щоб до нього дістатися, потрібно зняти обшивку потрібної двері.

F20 (7,5 A). задні протитуманні вогні.

Якщо не працюють задні «противотуманки», перевірте цей запобіжник і реле 9. Також перевірте самі лампи, проводку, роз’єми і вимикач на панелі.

Читати ще: Паливна карта «ЛУКОЙЛ» види, призначення та умови отримання

РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ С ЗАМКОМ ЗАЖИГАНИЯ ВАЗ 2110 2111 2112

Ніколи не замінюйте перегорілі запобіжники на запобіжники більшого номіналу (струму), це може викликати перегорання доріжок на монтажному блоці, вихід з ладу приладів і т.п. У цьому випадку ремонт обійдеться дорожче, тому краще розібратися з проблемою відразу і усунути несправність. Якщо ви не можете самостійно знайти в чому справа, зверніться в автосервіс, зазвичай подібними проблемами займаються електрики, яким не важко визначити несправність і усунути її.

Монтажний блок (блок запобіжників) ВАЗ десятого сімейства

Монтажний блок (блок запобіжників), а ще його називають чорний ящик. Якщо електрика в автомобілі несподівано перестала працювати, тоді перш за все варто перевірити запобіжники і реле.

Як воно працює

Конструкція стартера «десятки» така, що всередині нього знаходиться втягує реле, яке відповідає за обертання шестерень приводу. Коли шестерні чіпляються за зуби маховика колінчастого вала, відбувається запуск. Тому якщо втягує не працює, то і запустити мотор вам не вдасться.

Плюс при замиканні контактів на тяговій обмотці забезпечується харчування електродвигуна стартера від акумуляторної батареї. Контакти замиваються, активується блокування, через що втягує обмотка «вирубується».

Управління втягує здійснюється безпосередньо від замка запалювання. Плюс воно відіграє роль захисту стартера. Факт того, що реле буде потрібно значна кількість струму, призводить до поступового зносу контактів в контактній групі.

Помітити це можна по непевному запуску силового агрегату, періодично стартер може не спрацьовувати або повільно обертати двигун. Вирішити подібну проблему можна своїми силами.

Розташування реле і запобіжників в монтажному блоці

 • К1. реле контролю справності ламп;
 • К2. реле очищувача вітрового скла;
 • K3. реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації;
 • К4. реле включення ближнього світла фар;
 • К5- реле включення дальнього світла фар;
 • К6. додаткове реле;
 • К7. реле включення обігріву заднього скла;
 • K8. резервне реле (на автомобілях сімейства ВАЗ-2110 не встановлюється);

F1-F20. плавкі запобіжники. практично всі ланцюги автомобіля захищені плавкими запобіжниками розрахованими на різний номінальний струм. Винятки становлять наступні ланцюга: ланцюг заряду акумуляторної батареї, ланцюг генератора (крім обмотки збудження), запалювання і пуск двигуна.

Для пошуку несправного запобіжника слід користуватися таблицею ланцюгів, захищених плавкими запобіжниками. Перед цим необхідно знайти причину згорілого запобіжника, усунути її і тільки після цього поставити новий запобіжник.

У таблиці представлені ланцюга, які захищає кожен їх запобіжників, але на кожній моделі деякі з них можуть бути відсутні через відсутність тих чи інших пристроїв (електро-склопідйомники, приводи замків і т.д.)

Увага! Забороняється замінювати плавкі запобіжники на перемички. Це може привести до виходу з ладу різних пристроїв.

Більшість запобіжників і допоміжних реле знаходиться в окремому монтажному блоці, вбудованому в панель приладів з лівого боку від рульової колонки. Умовні номери штекерів в сполучних колодках монтажного блоку і кольору приєднуються до них проводів вказані на малюнку вище. Порядок умовної нумерації штекерів в сполучних колодках монтажного блоку і кольору приєднуються до них проводів.

Запобіжник і реле ближнього світла ВАЗ 2110: розташування

Вони не дозволяють перегоріти електричного кола, що відповідає за роботу ліхтарів, в той час як реле допомагає їй функціонувати. Розташовані в основному блоці. Позначаються. К4. Кожна ближня лампа зі своїм запобіжником: у лівій. F2, а у правій. F12.

ВАЗ-2110 блок запобіжників і реле схема: 8 і 16 клапанів

Будь-яка електрична ланцюг в будь-якому сучасному і не дуже сучасному автомобілі повинна бути забезпечені від короткого замикання. ВАЗ-2110 не сама технологічна машина, але прогрес в компонуванні елементів електрообладнання все-таки є. У порівнянні з класичними моделями ВАЗ.

Одним з позитивних зрушень в компонуванні елементів стало застосування комбінованих блоків, в яких згруповані плавкі запобіжники і реле. На класиці все це було розкидано по всьому салону і по всій передній панелі.

Обслуговувати і виявляти несправності реле і запобіжників стало зручніше, ніж ми зараз і займемося.

Розташування запобіжників за номерами в блоці ВАЗ 2110

Номер запобіжника ВАЗ 2110 (номінальний струм) Захищаються ланцюга ВАЗ 2110
F1 (5 A) Лампи ліхтарів освітлення номерного знака
Лампи освітлення приладів
Контрольна лампа габаритного світла
Лампа освітлення багажника
Лампа габаритного світла лівого борту
F2 (7,5 A) Ліва фара (ближнє світло)
F3 (10 A) Ліва фара (дальнє світло)
F4 (10 A) Права протитуманні фари
F5 (30 A) Електродвигуни склопідйомників дверей
F6 (15 A) переносна лампа
F7 (20 A) Електродвигун вентилятора системи охолодження двигуна.
Запобіжник звукового сигналу ВАЗ 2110
F8 (20 A) Елемент обігріву заднього скла
F9 (20 A) клапан рециркуляції
Очищувачі та омивачі вітрового заднього скла і фар 2110
Обмотка реле включення обігріву заднього скла
F10 (20 A) резервний
F11 (5 A) Лампи габаритного світла правого борта
F12 (7,5 A) Права фара (ближнє світло)
F13 (10 A) Права фара (дальнє світло).
Контрольна лампа включення дальнього світла фар
14 (10 A) Ліва протитуманні фари
F15 (20 A) електрообігрів сидінь
Блокування замка багажника
F16 (10 A) Реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації). реле поворотів ВАЗ 2110
Контрольна лампа аварійної сигналізації
F17 (7,5 A) Лампа освітлення салону
Лампа індивідуального підсвічування
Лампа підсвічування вимикача запалювання
Лампи стоп-сигналу
Годинники (або маршрутний комп’ютер)
F18 (25 A) Лампа освітлення речового ящика
контролер обігрівача
Запобіжник прикурювача ВАЗ 2110
F19 (10 A) Блокування замків дверей
Реле контролю справності ламп стоп-сигналу і габаритного світла
Покажчики повороту з контрольними лампами
Лампи світла заднього ходу
Обмотка збудження генератора
Блок індикації бортової системи контролю
Комбінація приладів ВАЗ 2110
Годинники (або маршрутний комп’ютер)
F20 (7,5 A) Лампи задніх протитуманних вогнів

Схема з’єднань монтажного блоку ВАЗ 2110

Порядок умовної нумерації штекерів в сполучних колодках монтажного блоку і приєднуються до них дроти

Додаткові запобіжники і реле (система уприскування палива)

Додаткові запобіжники і реле встановлені за бокової облицюванням консолі, що кріпиться двома гвинтами, з правого боку панелі приладів:

У будь-якому випадку, приступаючи до пошуку несправності реле або згорілого запобіжника, варто уважно ознайомитися зі схемою і таблицею відповідності номіналів вставок ланцюгах. Нехай запобіжники і реле ніколи вас не турбують, стабільних дванадцяти вольт вашим системам і приємних подорожей!