Заміна масла в АКПП Lexus rx350

База знань

Автор: Tolex Tuning

Інформація розміщена: Ярослав Левашов 05-05-16. Переглядів: 66850. Сумарний рейтинг статті: 89

Інформацію надав Tolex Tuning Оригінал повідомлення і обговорення тут

У зв’язку з численними питаннями, трохи систематизуємо відповіді на основні з них в цій темі.

Загальні технічні характеристики двигуна і трансмісії автомобіля.

До 2007 року Lexus RX для європейського ринку (включаючи Росію) випускався з 3,0-літровим двигуном 1MZ-FE, і мав позначення RX300. Для північно-американського ринку автомобіль комплектувався іншим двигуном 3MZ-FE, з робочим об’ємом, збільшеним до 3,3 літра. такі кросовери позначалися як RX330. Далі двигун замінили на 3,5-літровий 2GR-FE (Lexus RX350). При цьому АКПП на всіх автомобілях другого покоління встановлювалася одна. U151. Існує кілька різновидів цієї АКПП: модифікація U151E для 6-и циліндрових авто з переднім приводом, а також U151F. коробка для шестициліндрових двигунів з повним приводом.

Незважаючи на те, що АКПП на автомобілях Lexus RX II покоління завжди встановлювалася тільки U151, з 2006 року TOYOTA MOTORS заявили про перехід з TYPE T-IV на трансмісійне масло Toyota WS.

На всі автомобілі, випущені з цього моменту встановлюється так звана обслуговуюча коробка передач, масло в якій не підлягає заміні на весь термін експлуатації автомобіля. Все АКПП з цього моменту стали випускатися без щупа для перевірки рівня масла. Даний хід пояснюється намітилася в той час серед автовиробників тенденцією до зниження вартість регулярного технічного обслуговування. У випадку з RX300. за рахунок заміни масла і масляного фільтра в АКПП. Власники цих автомобілів, відповідально проїздів на сервісне обслуговування до офіційного дилера весь період гарантії, після її закінчення на пробігу 100 000 км зіткнулися з першим капітальним ремонтом АКПП.

На що звернути увагу, якщо Ви придбали автомобіль Lexus RX300 II покоління?

1) По-перше, варто відразу ж провести перевірку якості масла і в разі його незадовільний технічний стан заміну масла в АКПП. Як мінімум. часткову заміну масла, як максимум. заміну масла з промиванням АКПП.

Перевірка чистоти масла проводиться за допомогою щупа (якщо він є, якщо немає. То необхідно відкрутити зливну або контрольну пробки) і для неї знадобиться чистий аркуш білого паперу.

Ми спеціально порівняли якість, щільність і вид масла з коробки:

1) відразу ж після часткової заміни масла,

3) Різницю в кольорі і консистенції масла можна помітити відразу.

Часткова заміна масла займає в середньому від 40 хвилин до 1 години. Проводиться шляхом зливу масла з АКПП зі зняттям піддона і заміною фільтра, після чого йде заміщення новим маслом до максимального рівня. Стандартний обсяг масла, який зливається. 4 літри. Залишки брудного масла залишаються в гідротрансформаторі і каналах гидроблока. Як ми вже і говорили, в разі, якщо масло витікає темне, але без помітного наявності суспензії механічних включень, то стан масла робоче. Якщо при заміні масла, якість сливаемого масла визнано незадовільним, тобто мають місце бути явні продукти зносу фрикційних і металева суспензія, щоб уникнути виходу з ладу АКПП і подальшого дорогого ремонту, необхідно провести повну заміну масла з промиванням АКПП. Для виконання цієї роботи буде потрібно в середньому два робочих обсягу АКПП. 16 літрів.

2) Далі рекомендуємо провести ряд простих тестів:

Stall Test або гальмо тест, за допомогою якого можна оцінити якість фрикционов і зразкове стан гідротрансформатора. На прогрітому до робочої температури двигуні і АКПП, при повністю затиснутих гальмах, включити послідовно Drive і дати повний газ на 4. 5 секунд. За оборотами двигуна (норма. від 1700 до 2300) можна оцінити стан АКПП. Теж саме зробити і на Reverse. Якщо обороти вище 2300. має місце бути проблема фрикционов гідротрансформатора. Якщо нижче 1700. має місце бути проблема зниженої потужності двигуна або гідротрансформатора. Наступний тест на затримку включення передачі. При перекладі селектор з положення N в D повинно пройти не більше 1. 2 секунд. Якщо більше, то має місце бути проблема фрикционов тиску, якщо менше. проблема тиску і гидроблока.

3) Якщо АКПП не обслуговувалася, звернути особливу увагу на болти на піддоні. Якщо болти заіржавіли, то при відкручування для зняття піддона, їх може зірвати, рекомендуємо відкручувати акуратно і заздалегідь запастися 1-2 болтами.

4) Також звернути увагу на зливну пробку. Різьба на ній може бути пошкоджена або ж можуть бути «зализані» межі при неправильному відкручування. Також може бути вижато кільце ущільнювача, яке рекомендується міняти при кожному відкручування зливної пробки, щоб уникнути появи течі масла.

5) Обов’язково провести заміну фільтру АКПП. Фільтр має здатність затримувати не тільки дрібну фрикционную і металевий пил, але і, головне. він затримує гарячу емульсію з клейового складу фрикційних, яким фрікціони приклеєні до металу. Це рятує золотники гидроблока і соленоїдів від залипання.

Незважаючи на те, що офіційний дилер широко транслює твердження про незмінний олії в АКПП, це всього лише черговий маркетинговий хід, який говорить про те, що Ваше масло буде справно служити до моменту закінчення гарантії заводу виробника. Після закінчення гарантійного терміну, офіційний дилер залишає Вас з усіма проблемами, пов’язаними з ремонтом АКПП, наодинці.

Резюмуючи цю статтю, звертаємо увагу:

1) Автомобілі Lexus RX300 II покоління вкрай вимогливі до якості масла. В електронно-керованих коробках перемикання і регулювання тиску масла виробляються соленоїдами і клапанами, які чутливі до якості масла. Клапана і канали гидроблока також чутливі до якості масла, і, якщо масло забруднено частинками фрикційних, воно починає шліфувати внутрішню частину клапанів і каналів, змінюючи тиск масла і як наслідок призводить до появи ривків при перемиканні і пробуксовок.

2) Для того, щоб трансмісія служила довго і Вам не доводилося робити дорогі ремонти АКПП, ми рекомендуємо: 1. Проводити часткову заміну масла в АКПП кожні 40 000 км. 2. Після кожних двох часткових замін масла, обов’язково робити повну заміну масла з промиванням АКПП.

Заміна масла АКПП на Lexus RX 350 IV

На автомобілі Lexus RX 350 четвертого покоління встановлена ​​8-ступінчаста автоматична коробка передач Aisin U881F. Деякі вважають за краще міняти рідину ATF метод повного заміщення, інші. частково. Не беруся стверджувати який краще, просто викладу інструкцію по заміні методом часткового заміщення. У коробці U881F використовується рідина для автоматичних трансмісій WS.

Інструкція по заміні масла в АКПП на Lexus RX350 четвертого покоління (випускається з 2015 року).

Зніміть захист і ущільнювач фартуха крила лівого переднього колеса. 2. Зніміть заливну пробку з прокладкою, торцевих ключем TORX T40 зніміть зливну пробку з прокладкою.

Зніміть пробку переливного отвори з прокладкою (пряма шестигранна головка на 17 мм) і злийте рідину. Бажано виміряти кількість злитого масла, щоб залити стільки ж.

Встановіть пробку переливного отвори з новою прокладкою (момент затягування 47 Нм). 5. Тимчасово встановіть зливну пробку. 6. За допомогою шланга залийте нову рідину в АКПП. 7. Тимчасово встановіть заливну пробку. 8. Опустіть автомобіль, запустіть двигун і повільно переведіть важіль КПП з P до D і назад. Дайте двигуну попрацювати ще 30 секунд і зупиніть його. 9. Для більш якісної заміни масла рекомендується повторити процедуру часткової заміни ще 1-2 рази.

Для коректної роботи АКПП після заміни рідини слід правильно виставити її рівень. Регулювання здійснюється при температурі рідини 35-45 градусів С. 2. Щоб правильно встановити температуру масла в коробці, потрібно з’єднати контакти 13 (TC) і 4 (CG) роз’єму DLC3.

Натисніть і утримуйте педаль гальма, запустіть двигун. Вимкніть всі енергоспоживачі (музика, клімат, освітлення і т.п.). З діапазоном приблизно 3 секунду перемикайте рачаг з положення P в D і назад. 4. Далі протягом 6 секунд перемикайте важіль між положеннями N і D з діапазоном 1,5 секунди. В результаті цієї дії на щитку загориться індикатор D на 2 секунди. Це означає, що перебуває в режимі відстеження температури рідини ATF. 5. Перемістіть важіль з N в P, відпустіть гальмо і розімкніть контакти. 6. Двигун залиште включеним. Через деякий час на панелі приладів знову загориться індикатор D. Це означає, що температура масла в коробці досягло 35 градусів. Якщо ж індикатор почне блимати, значить температура піднялася вище необхідного значення і коробці потрібно дати охолонути. 7. Підніміть автомобіль, відкрутіть зливну пробку і дайте зайвої рідини витекти. Якщо рідина не витікає, тоді долийте її і виконайте процедуру регулювання рівня з початку. Треба почекати, поки рідина не почне капати, після чого закрутити пробку з новою прокладкою. Майте на увазі, чекати, поки вона перестане капати не потрібно, тому що температура з включеним двигуном продовжує зростати, відповідно рідина так і буде продовжувати капати. 8. Момент затяжки зливної пробки 7,4 Нм. Заливний пробки. 49 Нм.

Заміна масла АКПП на Lexus RX200t / RX300

На автомобілях Lexus RX200t (RX300) четвертого покоління c дволітровим турбованим двигуном 8AR-FTS встановлюються 6-ступінчасті автоматичні коробки передач U661E і U661F (передній і повний привід відповідно). У даній статті описую процес самостійної заміни рідини ATF для цих АКПП методом часткового заміщення. В дані автоматичні коробки заливається трансмісійна рідина WS.

Інструкція по заміні масла АКПП на Lexus RX200t / RX300

Зніміть захист картера і ущільнювач фартуха лівого переднього крила. 2. Продуйте кришку термостата трансмісійного масла, щоб очистити її від бруду. Натисніть на шток термостата (b) викруткою. Номінальна глибина 5.5. 7 мм При натиснутому штоку вставте штифт (а) в отвір збоку, щоб зафіксувати шток термостата Штифт повинен бути не менше 30 мм в довжину і діаметром 1,5 мм.

масло, акпп, lexus, rx350

Зніміть пробку заливного отвору з прокладкою, торцевих шестигранником 6 мм відкрутите і зніміть пробку переливного отвори з прокладкою.

Торцевих 6-гранником на 6 мм зніміть патрубок з піддона як показано на схемі і злийте масло. Виміряйте кількість злитого масла, щоб залити стільки ж.

На схемі: (а). 6-гранник; (1). патрубок.

Встановіть патрубок на місце (момент затягування 1,7 Нм), тимчасово встановіть пробку переливного отвори на місце зі старої прокладкою. 6. Залийте нове масло в заливний отвір, використовуючи шланг. Обсяг залитого масла повинен бути такий же, який був злитий. 7. Тимчасово встановіть пробку заливного отвору зі старою прокладкою. 8. Опустіть автомобіль і заведіть ДВС. Повільно перемикайте селектор АКПП з режиму P в D, потім назад в P, щоб прокачати масло. 9. Залиште двигун на холостих ще на 30 секунд, потім вимкніть його. Бажано повторити процес заміни ще 1-2 рази для більшої ефективності часткової заміни з заміщенням старого масла. 10. Збезповітріть масляного насоса. 11. Необхідно виставити правильний рівень масла в коробці.

Регулювання рівня масла в АКПП на Lexus RX200t / RX300

Рівень рідини в АКПП виставляється при температурі 40-45 градусів С. Потрібно активувати режим контролю температури рідини в АКПП. Для цього з’єднаєте контакти 13 (TC) і 4 (CG) роз’єму DLC3 при вимкненому запаленні (SST 09843-18040).

Натисніть та утримуйте педаль гальма, запустіть двигун. 3. Відключіть усі споживачі енергії (кондиціонер, піч, музику і т.д.). 4. Повільно перемістіть селектор з положення P в положення D і поверніть назад, при цьому утримуючи кожен режим по 3 секунди. 5. Протягом 6 секунд кожні півтори секунди перемикайте важіль вперед-назад між режимами N і D. На щитку на 2 секунди загориться індикатор D, що означає, що активований режим контролю температури рідини АКПП. 6. Поверніть селектор в P, відпустіть педаль, розімкніть контакти. Залиште двигун заведеним і дочекайтеся, поки на щитку знову загориться індикатор D. Це означає, що температура масла досягла 40 градусів. Далі стежте, якщо індикатор почне блимати, значить температура перевищила 45 градусів. 7. Зніміть пробку переливного отвори і дайте зайвому маслу злитися. Коли воно почне капати, закрутіть кришку з новою прокладкою. Якщо рідина не витікає, то долийте її і повторіть з початку. Момент затяжки переливної пробки 40 Нм. Заливний пробки. 49 Нм. 8. Знову вдавите шток термостата, щоб витягти штифт. Переконайтеся, що шток повернувся в початкове положення.

Заміна масла в АКПП Lexus rx350

Перед закачуванням масла не забудьте закрутити мірну трубку! Заливаємо приблизно стільки скільки злили. Заміна масла в двигуні різних марок автомобілів не сильно відрізняється і проходять приблизно за однаковою схемою.

Кожному автолюбителю зрозуміло, що здійснювати заміну масла необхідно якомога частіше. Тому кожен господар auto розраховує свій прийнятний сервісний інтервал самостійно. У таких АКПП відсутня щуп для перевірки рівня ATF, а на самій АКПП як правило є табличка або наклейка з написом в коробку залито масло на весь термін служби. Чим частіше буде проводитися ця операція, тим довше пропрацює движок avto.

Для визначення оптимального терміну заміни масла виходите з рекомендацій виробника, якості використовуваного масла, бензину, і обов’язково манери їзди. А тепер поговоримо про нюанси високоякісного моторного масла заміна якого повинна проводитися у встановлені терміни. Якщо збираєтеся провести всі роботи своїми руками, то спочатку вибираємо моторне масло підходяще по типу та марці движка. Заміну масла АКПП необхідно проводити виключно в спеціалізованому автосервісі. На жаль, хороші мастильні матеріали коштують досить недешево, тому ціна на заміну масла далеко не завжди радує власників avto своєю доступністю. Заміна масла кустарними способами не приведе до поліпшення роботи АКПП, буде неефективна, а, можливо, навіть серйозно зашкодить вашій автоматичній коробці перемикання передач. На жаль, хороші мастильні матеріали коштують досить недешево, тому ціна на заміну масла далеко не завжди радує власників avto своєю доступністю.

Якщо за довідником написано що підходить «мінеральне» (типу Dexron-III). можна лити і наступне покоління ATF (Dexron-VI), тобто все, що вище класом. Тобто: лити мінеральне Дексрон-3 якщо була напівсинтетика. не можна. Більшість сучасних АКПП заміни масла не вимагають. У них залито масло на весь термін служби АКПП, який, взагалі кажучи, повинен збігатися з терміном служби avto. Навіть початківці водії знають, що заміна масла в auto. важлива процедура, яку необхідно виконувати в середньому кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу або один раз на рік, якщо пробіг склав меншу відстань. Тобто: «напівсинтетику» і «синтетику». Встановлюємо на їх місце нові патрубки і затягуємо хомутами, не перестарайтеся, щоб нічого не лопнуло. Потім заводимо двигун і ганяємо селектор АКПП за всіма положеннями хвилин 10, щоб ATF добре перемішалися. Якщо дивитися з одного боку, то, звичайно, чим частіше, тим краще, але якщо ми подивимося з іншого боку справи, то високоякісне моторне масло. це задоволення не дешеве, і якщо ви будете міняти масло раз в 3 місяці, то гроші будуть відлітати дуже швидко, а також заміна масла, все-таки вимагає не так вже й мало часу. Відповідь на це питання неоднозначна. Чим частіше буде проводитися ця операція, тим довше пропрацює движок avto. Тому якщо не впевнені. Не підіймайте ви машину на домкраті. краще шукайте ямку або купину! Складного нічого немає, авто не впаде якщо вона на ручнику і домкрат встановлений на рівну жорстку майданчик. але потрібно розуміти відповідальність! Можна підкласти дерев’яні бруски або цеглини під колеса. що б авто не скотилася. Нагальне питання практично у кожного автолюбителя, який задається з року в рік, все-таки, коли ж необхідно міняти моторне масло, з якою періодичністю, і чи можливо самостійно провести заміну. Тому кожен господар auto розраховує свій прийнятний сервісний інтервал самостійно. Кожному автолюбителю зрозуміло, що здійснювати заміну масла необхідно якомога частіше.

Заміна масла АКПП на Lexus RX200t / RX300

На автомобілях Lexus RX200t (RX300) четвертого покоління c дволітровим турбованим двигуном 8AR-FTS встановлюються 6-ступінчасті автоматичні коробки передач U661E і U661F (передній і повний привід відповідно). У даній статті описую процес самостійної заміни рідини ATF для цих АКПП методом часткового заміщення. В дані автоматичні коробки заливається трансмісійна рідина WS.

Інструкція по заміні масла АКПП на Lexus RX200t / RX300

Зніміть захист картера і ущільнювач фартуха лівого переднього крила. 2. Продуйте кришку термостата трансмісійного масла, щоб очистити її від бруду. Натисніть на шток термостата (b) викруткою. Номінальна глибина 5.5. 7 мм При натиснутому штоку вставте штифт (а) в отвір збоку, щоб зафіксувати шток термостата Штифт повинен бути не менше 30 мм в довжину і діаметром 1,5 мм.

Зніміть пробку заливного отвору з прокладкою, торцевих шестигранником 6 мм відкрутите і зніміть пробку переливного отвори з прокладкою.

Торцевих 6-гранником на 6 мм зніміть патрубок з піддона як показано на схемі і злийте масло. Виміряйте кількість злитого масла, щоб залити стільки ж.

Встановіть патрубок на місце (момент затягування 1,7 Нм), тимчасово встановіть пробку переливного отвори на місце зі старої прокладкою. 6. Залийте нове масло в заливний отвір, використовуючи шланг. Обсяг залитого масла повинен бути такий же, який був злитий. 7. Тимчасово встановіть пробку заливного отвору зі старою прокладкою. 8. Опустіть автомобіль і заведіть ДВС. Повільно перемикайте селектор АКПП з режиму P в D, потім назад в P, щоб прокачати масло. 9. Залиште двигун на холостих ще на 30 секунд, потім вимкніть його. Бажано повторити процес заміни ще 1-2 рази для більшої ефективності часткової заміни з заміщенням старого масла. 10. Збезповітріть масляного насоса. 11. Необхідно виставити правильний рівень масла в коробці.

Регулювання рівня масла в АКПП на Lexus RX200t / RX300

Замена масла в АКПП LEXUS RX 350

Рівень рідини в АКПП виставляється при температурі 40-45 градусів С. Потрібно активувати режим контролю температури рідини в АКПП. Для цього з’єднаєте контакти 13 (TC) і 4 (CG) роз’єму DLC3 при вимкненому запаленні (SST 09843-18040).

Натисніть та утримуйте педаль гальма, запустіть двигун. 3. Відключіть усі споживачі енергії (кондиціонер, піч, музику і т.д.). 4. Повільно перемістіть селектор з положення P в положення D і поверніть назад, при цьому утримуючи кожен режим по 3 секунди. 5. Протягом 6 секунд кожні півтори секунди перемикайте важіль вперед-назад між режимами N і D. На щитку на 2 секунди загориться індикатор D, що означає, що активований режим контролю температури рідини АКПП. 6. Поверніть селектор в P, відпустіть педаль, розімкніть контакти. Залиште двигун заведеним і дочекайтеся, поки на щитку знову загориться індикатор D. Це означає, що температура масла досягла 40 градусів. Далі стежте, якщо індикатор почне блимати, значить температура перевищила 45 градусів. 7. Зніміть пробку переливного отвори і дайте зайвому маслу злитися. Коли воно почне капати, закрутіть кришку з новою прокладкою. Якщо рідина не витікає, то долийте її і повторіть з початку. Момент затяжки переливної пробки 40 Нм. Заливний пробки. 49 Нм. 8. Знову вдавите шток термостата, щоб витягти штифт. Переконайтеся, що шток повернувся в початкове положення.

Заміна масла АКПП на Lexus RX 350 IV

На автомобілі Lexus RX 350 четвертого покоління встановлена ​​8-ступінчаста автоматична коробка передач Aisin U881F. Деякі вважають за краще міняти рідину ATF метод повного заміщення, інші. частково. Не беруся стверджувати який краще, просто викладу інструкцію по заміні методом часткового заміщення. У коробці U881F використовується рідина для автоматичних трансмісій WS.

Інструкція по заміні масла в АКПП на Lexus RX350 четвертого покоління (випускається з 2015 року).

Зніміть захист і ущільнювач фартуха крила лівого переднього колеса. 2. Зніміть заливну пробку з прокладкою, торцевих ключем TORX T40 зніміть зливну пробку з прокладкою.

Зніміть пробку переливного отвори з прокладкою (пряма шестигранна головка на 17 мм) і злийте рідину. Бажано виміряти кількість злитого масла, щоб залити стільки ж.

Встановіть пробку переливного отвори з новою прокладкою (момент затягування 47 Нм). 5. Тимчасово встановіть зливну пробку. 6. За допомогою шланга залийте нову рідину в АКПП. 7. Тимчасово встановіть заливну пробку. 8. Опустіть автомобіль, запустіть двигун і повільно переведіть важіль КПП з P до D і назад. Дайте двигуну попрацювати ще 30 секунд і зупиніть його. 9. Для більш якісної заміни масла рекомендується повторити процедуру часткової заміни ще 1-2 рази.

Для коректної роботи АКПП після заміни рідини слід правильно виставити її рівень. Регулювання здійснюється при температурі рідини 35-45 градусів С. 2. Щоб правильно встановити температуру масла в коробці, потрібно з’єднати контакти 13 (TC) і 4 (CG) роз’єму DLC3.

Натисніть і утримуйте педаль гальма, запустіть двигун. Вимкніть всі енергоспоживачі (музика, клімат, освітлення і т.п.). З діапазоном приблизно 3 секунду перемикайте рачаг з положення P в D і назад. 4. Далі протягом 6 секунд перемикайте важіль між положеннями N і D з діапазоном 1,5 секунди. В результаті цієї дії на щитку загориться індикатор D на 2 секунди. Це означає, що перебуває в режимі відстеження температури рідини ATF. 5. Перемістіть важіль з N в P, відпустіть гальмо і розімкніть контакти. 6. Двигун залиште включеним. Через деякий час на панелі приладів знову загориться індикатор D. Це означає, що температура масла в коробці досягло 35 градусів. Якщо ж індикатор почне блимати, значить температура піднялася вище необхідного значення і коробці потрібно дати охолонути. 7. Підніміть автомобіль, відкрутіть зливну пробку і дайте зайвої рідини витекти. Якщо рідина не витікає, тоді долийте її і виконайте процедуру регулювання рівня з початку. Треба почекати, поки рідина не почне капати, після чого закрутити пробку з новою прокладкою. Майте на увазі, чекати, поки вона перестане капати не потрібно, тому що температура з включеним двигуном продовжує зростати, відповідно рідина так і буде продовжувати капати. 8. Момент затяжки зливної пробки 7,4 Нм. Заливний пробки. 49 Нм.

Автор: Tolex Tuning

Інформація розташована: Ярослав Левашов 05-05-16. Переглядів: 66378. Сумарний рейтинг статті: 89

Інформацію надав Tolex Tuning Оригінал повідомлення і обговорення тут

Замена масла и фильтра в автомате АКПП на Lexus RX 350 Лексус 2012 года

У зв’язку з численними питаннями, мало систематизуємо відповіді на основні з них в даній темі.

Загальні технічні характеристики двигуна і коробки автомобіля.

До 2007 року Lexus RX для європейського ринку (включаючи Росію) випускався з 3,0-літровим двигуном 1MZ-FE, і мав позначення RX300. Для північно-американського ринку автомобіль оснащувався іншим двигуном 3MZ-FE, з робочим об’ємом, збільшеним до 3,3 літра. такі кросовери позначалися як RX330. Далі движок замінили на 3,5-літровий 2GR-FE (Lexus RX350). При цьому Коробка автомат на всіх автомобілях другого покоління встановлювалася одна. U151. Існує кілька різновидів цієї Коробка автомат: модифікація U151E для 6-и циліндрових авто з переднім приводом, також U151F. коробка для шестициліндрових двигунів з повним приводом.

Незважаючи на те, що АКПП на автомобілях Lexus RX II покоління завжди встановлювалася тільки U151, з 2006 року Toyota MOTORS заявили про перехід з TYPE T-IV на трансмісійне масло Toyota WS.

ЗАМЕНА МАСЛА В АКПП, ПОЛНАЯ ИЛИ ЧАСТИЧНАЯ? Как вы убиваете коробку автомат! (выпуск 27)

На все авто, випущені відтепер встановлюється так звана обслуговуюча коробка, масло в який не підлягає заміні на весь термін експлуатації автомобіля. Все Коробка автомат відтепер стали випускатися без щупа для перевірки рівня масла. Даний хід пояснюється намітилася в той час посеред автовиробників тенденцією до зниження ціна постійного технічного обслуговування. У випадку з RX300. за рахунок заміни масла і масляного фільтра в АКПП. Володарі цих автомобілів, трепетно ​​проїздів на сервісне обслуговування до офіційного дилера весь період гарантії, після її закінчення на пробігу 100 000 км зіткнулися з першим серйозним ремонтом АКПП.

На що звернути увагу, якщо Ви придбали автомобіль Lexus RX300 II покоління?

1) По-1-х, варто відразу провести перевірку якості масла і в разі його незадовільний технічний стан заміну масла в АКПП. Як мінімум. часткову заміну масла, як максимум. заміну масла з промиванням АКПП.

Перевірка чистоти масла проводиться за допомогою щупа (якщо він є, якщо немає. То потрібно відкрутити зливну або контрольну пробки) і для неї стане в нагоді чистий аркуш білого паперу.

Ми спеціально порівняли якість, щільність і вид масла з коробки:

3) Різницю в кольорі і суміші масла можна побачити відразу.

Часткова заміна масла займає в середньому від 40 хвилин до 1 години. Проводиться методом зливу масла з АКПП зі зняттям піддона і заміною фільтра, після цього йде заміщення новим маслом до найбільшого рівня. Стандартний обсяг масла, який з’єднується. 4 літри. Залишки брудного масла залишаються в гідротрансформаторі і каналах гидроблока. Як ми вже і говорили, в разі, якщо масло витікає чорне, але без помітного наявності суспензії механічних включень, то стан масла робоче. Якщо при заміні масла, якість сливаемого масла визнано незадовільним, іншими словами мають місце бути очевидні продукти зносу фрикційних і залізна суспензія, щоб уникнути виходу з ладу АКПП і наступного дорогого ремонту, потрібно провести повну заміну масла з промиванням АКПП. Для виконання цієї роботи буде потрібно в середньому два робочих обсягу Коробка автомат. 16 л.

2) Далі радимо провести ряд звичайних тестів:

Stall Test або гальмо тест, за допомогою якого можна оцінити якість фрикционов і зразкове стан гідротрансформатора. На прогрітому до робочої температури двигуні і АКПП, при стовідсотково затиснутих гальмах, включити черзі Drive і дати повний газ на 4. 5 секунд. За оборотами мотора (норма. від 1700 до 2300) можна оцінити стан Коробка автомат. Теж саме зробити і на Reverse. Якщо обороти вище 2300. має місце бути проблема фрикционов гідротрансформатора. Якщо нижче 1700. має місце бути проблема зниженої потужності двигуна або гідротрансформатора. Наступний тест на затримку включення передачі. При перекладі селектор з положення N в D повинно пройти не більше 1. 2 секунд. Якщо більше, то має місце бути проблема фрикционов тиску, якщо менше. проблема тиску і гидроблока.

3) Якщо Коробка автомат не обслуговувалася, особливо звернути увагу на болти на піддоні. Якщо болти заіржавіли, то при відкручування для зняття піддона, їх може зірвати, радимо відкручувати акуратненько і завчасно запастися 1-2 болтами.

4) Також звернути увагу на зливну пробку. Різьба на ній може бути пошкоджена або ж можуть бути «зализані» межі при неправильному відкручування. Також може бути вижато кільце ущільнювача, яке рекомендується поміняти при кожному відкручування зливної пробки, щоб уникнути виникнення течі масла.

масло, акпп, lexus, rx350

5) Неодмінно провести заміну фільтру АКПП. Фільтр має здатність затримувати не тільки дрібну фрикционную і металевий пил, але і, головне. він затримує гарячу емульсію з клейового складу фрикційних, яким фрікціони приклеєні до металу. Це рятує золотники гидроблока і соленоїдів від залипання.

Незважаючи на те, що офіційний дилер широко транслює твердження про незмінний олії в АКПП, це всього лише черговий маркетинговий хід, який говорить про те, що Ваше масло буде справно служити до моменту закінчення гарантії заводу виробника. Після закінчення гарантійного терміну, офіційний дилер залишає Вас з усіма проблемами, пов’язаними з ремонтом АКПП, наодинці.

Резюмуючи цю статтю, звертаємо увагу:

1) Автомобілі Lexus RX300 II покоління вкрай вимогливі до якості масла. В електронно-керованих коробках перемикання і регулювання тиску масла виробляються соленоїдами і клапанами, які чутливі до якості масла. Клапана і канали гидроблока також чутливі до якості масла, і, якщо масло забруднено частинками фрикційних, воно починає шліфувати внутрішню частину клапанів і каналів, змінюючи тиск масла і як наслідок призводить до появи ривків при перемиканні і пробуксовок.

2) Для того, щоб трансмісія служила довго і Вам не доводилося робити дорогі ремонти АКПП, ми рекомендуємо: 1. Проводити часткову заміну масла в АКПП кожні 40 000 км. 2. Після кожних двох часткових замін масла, обов’язково робити повну заміну масла з промиванням АКПП.

Як замінити масло в коробці АКПП Lexus RX

 • ефективна змащення тертьових поверхонь і механізмів;
 • зниження механічного навантаження на вузли;
 • відведення тепла;
 • видалення мікрочастинок, що утворюються внаслідок корозії або зносу деталей.

Колір ATF масла для АКПП Lexus RX дозволяє не тільки розрізняти масла за видами, але допомагає з’ясувати в разі витоку, з якої системи втекла рідина. Наприклад, масло в АКПП і ГУР. має червоний відтінок, антифриз. зелений, в двигун. жовтуватий.

Причини протікання масла з АКПП в Лексуса РХ:

 • знос сальників АКПП;
 • знос поверхонь валів, виникнення зазору між валом і ущільнювача елементом;
 • знос елементу ущільнювача АКПП і валу приводу спідометра;
 • люфт первинного вала АКПП;
 • пошкодження герметизуючого шару в з’єднаннях між частинами АКПП: піддон, корпус АКПП, картер, корпус зчеплення;
 • ослаблення болтів, які забезпечують з’єднання вищевказаних частин АКПП;

Низький рівень масла в АКПП Lexus RX. основна причина виходу з ладу фрикционов. Через низький тиск рідини фрікціони погано притискаються до сталевих дисків і недостатньо щільно контактують один з одним. В результаті фрикційні накладки в АКПП Lexus RX сильно нагріваються, обвуглюються і руйнуються, значно забруднюючи масло.

масло, акпп, lexus, rx350

Внаслідок нестачі масла або неякісного масла в АКПП Lexus RX:

 • плунжери і канали гидроблока забиваються механічними частинками, що призводить до дефіциту масла в пакетах і провокує знос втулки, що труться деталей насоса і т.д.;
 • перегріваються і швидко зношуються сталеві диски коробки передач;
 • перегріваються і згоряють обгумовані поршні, наполегливі диски, барабан зчеплення і т.д.;
 • зношується і приходить в непридатність гідроблок.

Забруднена олія АКПП не може повноцінно відводити тепло і забезпечувати якісну мастило деталей, що призводить до різних несправностей АКПП Лексуса RX. Сильно забруднену олію є абразивну суспензію, яка під великим тиском створює ефект пескоструя. Інтенсивний вплив на гідроблок веде до витончення його стінок в місцях розташування клапанів-регуляторів, в результаті чого можуть виникнути численні протікання.

Перевірити рівень масла в АКПП Лексуса RX можна за допомогою щупа. Масляний щуп має дві пари міток. верхня пара Max і Min дозволяє визначити рівень на гарячому маслі, нижня пара. на холодному. Використовуючи щуп легко перевірити стан масла: потрібно капнути олією на чисту білу тканину.

При виборі масла АКПП Lexus RX для заміни слід керуватися простим принципом: найкраще використовувати масло, рекомендоване Lexus. При цьому замість мінерального масла можна заливати напівсинтетичне або синтетичне, але ні в якому разі не можна застосовувати масло «класом нижче» від запропонованого.

Заміна масла в АКПП Lexus rx350

Перед закачуванням масла не забудьте закрутити мірну трубку! Заливаємо приблизно стільки скільки злили. Заміна масла в двигуні різних марок автомобілів не сильно відрізняється і проходять приблизно за однаковою схемою.

Кожному автолюбителю зрозуміло, що здійснювати заміну масла необхідно якомога частіше. Тому кожен господар auto розраховує свій прийнятний сервісний інтервал самостійно. У таких АКПП відсутня щуп для перевірки рівня ATF, а на самій АКПП як правило є табличка або наклейка з написом в коробку залито масло на весь термін служби. Чим частіше буде проводитися ця операція, тим довше пропрацює движок avto.

Для визначення оптимального терміну заміни масла виходите з рекомендацій виробника, якості використовуваного масла, бензину, і обов’язково манери їзди. А тепер поговоримо про нюанси високоякісного моторного масла заміна якого повинна проводитися у встановлені терміни. Якщо збираєтеся провести всі роботи своїми руками, то спочатку вибираємо моторне масло підходяще по типу та марці движка. Заміну масла АКПП необхідно проводити виключно в спеціалізованому автосервісі. На жаль, хороші мастильні матеріали коштують досить недешево, тому ціна на заміну масла далеко не завжди радує власників avto своєю доступністю. Заміна масла кустарними способами не приведе до поліпшення роботи АКПП, буде неефективна, а, можливо, навіть серйозно зашкодить вашій автоматичній коробці перемикання передач. На жаль, хороші мастильні матеріали коштують досить недешево, тому ціна на заміну масла далеко не завжди радує власників avto своєю доступністю.

Якщо за довідником написано що підходить «мінеральне» (типу Dexron-III). можна лити і наступне покоління ATF (Dexron-VI), тобто все, що вище класом. Тобто: лити мінеральне Дексрон-3 якщо була напівсинтетика. не можна. Більшість сучасних АКПП заміни масла не вимагають. У них залито масло на весь термін служби АКПП, який, взагалі кажучи, повинен збігатися з терміном служби avto. Навіть початківці водії знають, що заміна масла в auto. важлива процедура, яку необхідно виконувати в середньому кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу або один раз на рік, якщо пробіг склав меншу відстань. Тобто: «напівсинтетику» і «синтетику». Встановлюємо на їх місце нові патрубки і затягуємо хомутами, не перестарайтеся, щоб нічого не лопнуло. Потім заводимо двигун і ганяємо селектор АКПП за всіма положеннями хвилин 10, щоб ATF добре перемішалися. Якщо дивитися з одного боку, то, звичайно, чим частіше, тим краще, але якщо ми подивимося з іншого боку справи, то високоякісне моторне масло. це задоволення не дешеве, і якщо ви будете міняти масло раз в 3 місяці, то гроші будуть відлітати дуже швидко, а також заміна масла, все-таки вимагає не так вже й мало часу. Відповідь на це питання неоднозначна. Чим частіше буде проводитися ця операція, тим довше пропрацює движок avto. Тому якщо не впевнені. Не підіймайте ви машину на домкраті. краще шукайте ямку або купину! Складного нічого немає, авто не впаде якщо вона на ручнику і домкрат встановлений на рівну жорстку майданчик. але потрібно розуміти відповідальність! Можна підкласти дерев’яні бруски або цеглини під колеса. що б авто не скотилася. Нагальне питання практично у кожного автолюбителя, який задається з року в рік, все-таки, коли ж необхідно міняти моторне масло, з якою періодичністю, і чи можливо самостійно провести заміну. Тому кожен господар auto розраховує свій прийнятний сервісний інтервал самостійно. Кожному автолюбителю зрозуміло, що здійснювати заміну масла необхідно якомога частіше.

Як замінити масло в коробці АКПП Lexus RX

Функції масла ATF в АКПП Лексуса РХ:

 • ефективна змащення тертьових поверхонь і механізмів;
 • зниження механічного навантаження на вузли;
 • відведення тепла;
 • видалення мікрочастинок, що утворюються внаслідок корозії або зносу деталей.

Колір ATF масла для АКПП Lexus RX дозволяє не тільки розрізняти масла за видами, але допомагає з’ясувати в разі витоку, з якої системи втекла рідина. Наприклад, масло в АКПП і ГУР. має червоний відтінок, антифриз. зелений, в двигун. жовтуватий.

Причини протікання масла з АКПП в Лексуса РХ:

 • знос сальників АКПП;
 • знос поверхонь валів, виникнення зазору між валом і ущільнювача елементом;
 • знос елементу ущільнювача АКПП і валу приводу спідометра;
 • люфт первинного вала АКПП;
 • пошкодження герметизуючого шару в з’єднаннях між частинами АКПП: піддон, корпус АКПП, картер, корпус зчеплення;
 • ослаблення болтів, які забезпечують з’єднання вищевказаних частин АКПП;

Низький рівень масла в АКПП Lexus RX. основна причина виходу з ладу фрикционов. Через низький тиск рідини фрікціони погано притискаються до сталевих дисків і недостатньо щільно контактують один з одним. В результаті фрикційні накладки в АКПП Lexus RX сильно нагріваються, обвуглюються і руйнуються, значно забруднюючи масло.

Внаслідок нестачі масла або неякісного масла в АКПП Lexus RX:

 • плунжери і канали гидроблока забиваються механічними частинками, що призводить до дефіциту масла в пакетах і провокує знос втулки, що труться деталей насоса і т.д.;
 • перегріваються і швидко зношуються сталеві диски коробки передач;
 • перегріваються і згоряють обгумовані поршні, наполегливі диски, барабан зчеплення і т.д.;
 • зношується і приходить в непридатність гідроблок.

Забруднена олія АКПП не може повноцінно відводити тепло і забезпечувати якісну мастило деталей, що призводить до різних несправностей АКПП Лексуса RX. Сильно забруднену олію є абразивну суспензію, яка під великим тиском створює ефект пескоструя. Інтенсивний вплив на гідроблок веде до витончення його стінок в місцях розташування клапанів-регуляторів, в результаті чого можуть виникнути численні протікання.

Перевірити рівень масла в АКПП Лексуса RX можна за допомогою щупа. Масляний щуп має дві пари міток. верхня пара Max і Min дозволяє визначити рівень на гарячому маслі, нижня пара. на холодному. Використовуючи щуп легко перевірити стан масла: потрібно капнути олією на чисту білу тканину.

При виборі масла АКПП Lexus RX для заміни слід керуватися простим принципом: найкраще використовувати масло, рекомендоване Lexus. При цьому замість мінерального масла можна заливати напівсинтетичне або синтетичне, але ні в якому разі не можна застосовувати масло «класом нижче» від запропонованого.