Де знаходиться реле поворотів Niva Chevrolet

Блок запобіжників ВАЗ Niva старого і нового зразка

У загальних рисах різниця між двома блоками виглядає так:

Лампи поворотников, реле-переривник поворотников і аварійки

Chevrolet Niva блок запобіжників

Chevrolet Niva. компактний кросовер російського складання. Випускався в 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 році. У 2009 році автомобіль отримав рестайлінг. Оновлений проводився в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 року, 2016 2017 і 2018 роках. Ми розглянемо блок з запобіжниками Chevrolet Niva і реле з повним описом представлених схем. Покажемо де знаходиться запобіжник прикурювача.

Реле поворота!ШНива )

Де знаходиться реле поворотів, як його замінити

Незважаючи на примітивність конструкції, заміна реле поворотів і аварійки Niva відбувається чи не частіше зміни гуми по сезону. Чи можна почекати? Навряд чи. Ознаки поломки проявляють себе таким чином, що нормальна експлуатація Niva 4 × 4 стає неможливою.

реле і запобіжники

При опусканні і підніманні різна полярність і напрямок обертання двигуна. Також справа може бути в механізмі стеклопод’емника. Щоб дістатися до нього, потрібно зняти обшивку дверей.

Перевірте, щоб механізм ніде не закушували і шестерінки були цілі, без зламаних зубів. З огляду на, що я влітку їжджу на шніве мало і знос гуми не великий. Малюнок у неї. типова американська всесезонка.

Очищення буде посередньою, але можна їздити взимку. На шосе. теж не претендент на лідерство. Я б взяв Yokohama AT.

Це дуже якісна гума по найбюджетнішій ціною. Ось вона. універсальна.

Схема запобіжників ВАЗ 2131 Niva

Як і ВАЗ 21214, модель 2131 оснащена двома монтажними блоками для запобіжників, які відповідають за більшість електроланок. Один додатковий блок також оснащений елементами, покликаними захистити ланцюга системи управління мотором.

Схема запобіжників ВАЗ Niva на інжектор

Niva з інжекторної подачею палива на сьогоднішній день практично повністю витіснила карбюраторні моделі сімейства. З переходом до нової системи упорскування, виробник постарався максимально знизити незручності для автовласника і радикально не міняти розташування монтажних блоків, а також наповнення їх захисними елементами. Традиційно їх два в салоні. Ще один, в кузові, відповідальний за управління мотором.

Блок реле системи управління двигуном

Нижче основного і додаткового блоку запобіжників встановлений блок реле системи управління двигуном, який складається з п’яти реле і одного запобіжника:

На деяких варіантах виконання автомобіля під додатковим блоком поруч з реле запалювання може знаходиться реле стартера.

Реле поворотів Niva Chevrolet де знаходиться

Chevrolet Niva. компактний кросовер російського складання. Випускався в 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 році. У 2009 році автомобіль отримав рестайлінг. Оновлений проводився в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 року, 2016 2017 і 2018 роках. Ми розглянемо блок з запобіжниками Chevrolet Niva і реле з повним описом представлених схем. Покажемо де знаходиться запобіжник прикурювача.

Де на Chevrolet Niva знаходиться реле поворотів

Даний елемент на схемі позначений маркуванням К3. Він відповідає не тільки за лампи повороту, але і активується при включенні аварійної сигналізації. Має трохи інша будівля, на відміну від К4 і К5, оскільки має вбудований таймер, по закінченню певного часового включає і розмикає ланцюг. Завдяки цьому він забезпечує мерехтіння ламп.

Схема. варіант 2

розшифровка запобіжників

F1 (5 А). лампи освітлення номерного знака, лампи приладової панелі, контрольна лампа включення світла на приладовій панелі, подкапотная лампа, лампа додаткового стоп-сигналу, лампи лівих габаритних вогнів.

Якщо не працюють будь-які з перерахованих ламп, перевірте цей запобіжник і самі лампи, їх роз’єми і проводку.

F3 (10 А). дальнє світло в лівій фарі, контрольна лампа включення дальнього світла фар на приладовій панелі. Аналогічно реле К5.

F4 (10 А). резервний запобіжник.

F5 (30 А). електричні склопідйомники передніх дверей і їх реле. Якщо при управлінні склопідіймачем скло опускається, але не піднімається (або навпаки), перевірте кнопку на двері. При опусканні і підніманні різна полярність і напрямок обертання двигуна. Також справа може бути в механізмі стеклопод’емника. Щоб дістатися до нього, потрібно зняти обшивку дверей. Перевірте, щоб механізм ніде не закушували і шестерінки були цілі, без зламаних зубів. При наявності проблем можна замінити весь привід ліфта на новий.

F6 (15 А). блок управління блокуванням дверних замків. Якщо у вас перестали відкриватися двері, одна або кілька, перевірте цей запобіжник. Справа може бути в центральному замку, блоці управління, а також самих механізмах, тягах і замках дверей. Якщо немає досвіду, краще звернутися в автосервіс.

F7 (20 А). звуковий сигнал і його реле, прикурювач. Якщо не працює звуковий сигнал, перевірте цей запобіжник, підрульові контакти і проводку, контакти могли окислюватися, а проводка перетертися. Також перевірте сам гудок, можна його замінити на інший, наприклад на Двотональний від Волги. Якщо не працює прикурювач, перевірте проводку і його контакти. Білий провід відповідає за підсвічування, червоний і чорний йдуть на контакти прикурювача. Не вставляйте нестандартні роз’єми в прикурювач, вони можуть викликати коротке замикання. Якщо роз’єм в прикурювача ворушиться в сторони, краще скористатися перехідником і вставляти цей роз’єм туди.

F8 (20 А). елемент і реле обігріву заднього скла (контакти). Аналогічно реле К7.

F9 (20 А). обмотка реле обігріву заднього скла, додаткове реле, двигун склоочисника заднього скла, перемикач склоочисників і склоомивачів.

F10 (20 А). резервний запобіжник.

F11 (5 А). лампи правих габаритних вогнів.

F12 (7,5 А). ближнє світло в правій фарі, моторедуктори коректорів світла фар. Аналогічно реле К4.

F13 (10 А). дальнє світло в правій фарі. Аналогічно реле К5.

F14 (10 А). резервний запобіжник. F15 (20 А). резервний запобіжник.

F16 (10 А). переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі «аварійки»). Аналогічно реле К3.

F17 (7,5 А). освітлення салону, лампа індивідуального підсвічування, лампи стоп-сигналів, контрольна лампа «чек» несправності системи управління двигуном. Якщо не працюють стоп-сигнали, перевірте цей запобіжник, самі лампи, їх роз’єми, зазвичай справа в поганих або окислилися контактах. Також подивіться працездатність вимикача стоп-сигналів, розташованого біля педалі гальма.

F18 (25 А). електродвигун пічки і його перемикач. Якщо пічка дує холодним повітрям, проблема може бути в заслінці гарячого повітря, тросик до якої йде від регулятора під обшивкою недалеко від педалі газу. Рівень охолоджуючої рідини повинен бути в допустимих межах. Якщо піч взагалі не працює і не дме, справа може бути в двигуні обігрівача. Перевірте також вимикач грубки і його контакти.

F19 (10 А). переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі поворотів), контрольна лампа включення габаритів у вимикачі світла, лампи поворотников, контрольні лампи поворотников на приладовій панелі, контрольна лампа диференціала. Якщо не працюють поворотники або «аварійка», читайте інформацію про реле К3.

 • Не використовується
 • Реле електродвигуна очищувача вітрового скла
 • Реле-переривник покажчиків поворотів і аварійної сигналізації
 • Реле ближнього світла фар
 • Реле дальнього світла фар
 • Додаткове реле (Обмотка реле обігріву скла дверей багажника, вентилятор обігрівача, очищувач і омивач вітрового скла, очищувач і омивач скла дверей багажного відділення)
 • Реле обігріву скла дверей багажника
 • резерв

Додаткові виносні реле

Знаходяться трохи нижче основного блоку.

знаходиться, реле, поворот, niva
 • Реле склопідйомники;
 • Реле протитуманних ліхтарів;
 • Реле звукового сигналу або обігріву сидінь;,
 • Реле приводу зовнішніх дзеркал (опціонально).

Додатковий блок реле і запобіжників

Він знаходиться за речовим ящиком в ногах у переднього пасажира. Для доступу, на жаль, доведеться зняти речовий ящик. Тут розташовані запобіжники електровентиляторів системи охолодження і реле управління двигуном (система уприскування).

 • Додаткове реле (включає правий електровентилятор через додатковий резистор на низьку швидкість обертання);
 • Запобіжник (50А), що захищає силові ланцюги додаткового реле і реле правого електровентилятору;
 • Запобіжник бензонасоса (паливного насоса) (15А), що захищає силові ланцюга реле електробензонасоса;
 • Запобіжник (15А), що захищає ланцюг постійного живлення контролера;
 • Реле правого електровентилятору;
 • Реле лівого електровентилятору;
 • Реле електробензонасоса;
 • Головне реле;
 • Запобіжник (50А), що захищає ланцюга лівого електровентилятору;
 • Запобіжник (15А), що захищає силові ланцюги, що включаються головним реле;
 • контролер

Реле ближнього світла Chevrolet Niva

F14 (10 А). резервний запобіжник. F15 (20 А). резервний запобіжник.

F16 (10 А). переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі «аварійки»). Аналогічно реле К3.

НЕ РАБОТАЮТ ПОВОРОТНИКИ,НАЙДЕНА ПРОБЛЕМА НЕПОЛАДКИ, ШЕВРОЛЕ НИВА 4X4

F17 (7,5 А). освітлення салону, лампа індивідуального підсвічування, лампи стоп-сигналів, контрольна лампа «чек» несправності системи управління двигуном. Якщо не працюють стоп-сигнали, перевірте цей запобіжник, самі лампи, їх роз’єми, зазвичай справа в поганих або окислилися контактах. Також подивіться працездатність вимикача стоп-сигналів, розташованого біля педалі гальма.

F18 (25 А). електродвигун пічки і його перемикач. Якщо пічка дує холодним повітрям, проблема може бути в заслінці гарячого повітря, тросик до якої йде від регулятора під обшивкою недалеко від педалі газу. Рівень охолоджуючої рідини повинен бути в допустимих межах.

Якщо піч взагалі не працює і не дме, справа може бути в двигуні обігрівача. Перевірте також вимикач грубки і його контакти.

F19 (10 А). переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі поворотів), контрольна лампа включення габаритів у вимикачі світла, лампи поворотников, контрольні лампи поворотников на приладовій панелі, контрольна лампа диференціала. Якщо не працюють поворотники або «аварійка», читайте інформацію про реле К3.

Чим реле відрізняється від запобіжника

Запобіжники необхідні для розриву ланцюга при підвищенні сили струму вище певних значень. Це необхідно для того, щоб захистити дроти і електронні елементи від пошкодження. Різке збільшення сили струму як правило пов’язане з коротким замиканням.

На Niva Chevrolet використовуються запобіжники ножового типу.

Кожен з них відповідає певній силі струму, яка є критичною для ланцюга. При короткому замиканні згорає маленька перемичка всередині запобіжника, таким чином розмикаючи ланцюг.

Тому він ще називається «плавким». При заміні необхідно завжди знеструмлювати ланцюг, яку він захищає, а потім вже встановлювати новий елемент.

Реле являє собою електронно-керований вимикач. Реле часто використовуються для дистанційного включення елементів, щоб не було необхідності прокладки великої кількості кабелів до панелі приладів. Зазвичай для управління реле використовується струм меншої сили, на відміну від тієї ланцюга, яким він керує. Деякі з них мають функцію таймера, наприклад, ті, що використовуються для управління склоочисником або лампою покажчика повороту. Це дозволяє задавати імпульс через певні проміжки часу.

Більшість реле і запобіжників розташовані в салоні, в спеціальній панелі, з боку водія. Але спеціалізовані реле, які керують проводами з великою силою струму поміщені під капотом в моторному відсіку.

Блок запобіжників після 2009 року

З 2009 року змінився зовнішній вигляд монтажного блоку і взаємного розташування на ньому всіх його складових. Змінився зовнішній вигляд реле і їх призначення.

Змінилося і призначення захисних елементів, які встановлені на одній і тій же позиції.

Запобіжник (сила струму, А) захищаються ланцюга
F1 (5 A) Ліхтарі освітлення номерного знака, лампи габаритного світла в лівій блок-фарі і лівому задньому ліхтарі, подкапотная лампа, контрольна лампа включення габаритного світла
F2 (7,5 A) Лампа ближнього світла (ліва блок-фара)
F3 (10 A) Лампа дальнього світла (ліва блок-фара), контрольна лампа включення дальнього світла фар
F4 (10 A) Ліва протитуманні фари
F5 (30 A) Реле електросклопідйомників, електросклопідйомники передніх дверей
F6 (15 A) прикуриватель
F7 (20 A) Реле звукового сигналу, звуковий сигнал, плафон освітлення багажника
F8 (25 A) Елемент обігріву скла дверей багажного відділення, реле обігріву скла дверей багажного відділення, елементи обігріву зовнішніх дзеркал заднього виду
F9 (20 A) Вимикач обігріву скла дверей багажного відділення, реле очищувача вітрового скла, електродвигун очищувача вітрового скла, насос омивача вітрового скла, правий подрулевой перемикач, лампа освітлення речового ящика, лампи світла заднього ходу
F10 (20 A) Блок дистанційного управління електропакетом (блокування дверей)
F11 (5 A) Лампи габаритного світла в правій блок-фарі і правом задньому ліхтарі, регулятор яскравості підсвічування приладів
F12 (7,5 A) Лампа ближнього світла (права блок-фара), мотор-редуктори регулятора пучків світла блок-фар
F13 (10 A) Лампа дальнього світла (права блок-фара)
F14 (10 A) Права протитуманні фари
F15 (20 A) Блок управління зовнішніми дзеркалами, електроприводи зовнішніх дзеркал заднього виду, блок управління підігрівом сидінь
F16 (10 A) Реле-переривник покажчиків поворотів і аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації)
F17 (7,5 A) Плафони освітлення салону, контрольна лампа стану протиугінної системи, сигнали гальмування, додатковий сигнал гальмування
F18 (25 A) вентилятор отопітеля
F19 (10 A) Реле-переривник покажчиків поворотів і аварійної сигналізації (в режимі вказівки поворотів), комбінація приладів (крім контрольної лампи несправності системи управління двигуном), реле стартера
F20 (7,5 A) Лампи протитуманного світла в задніх ліхтарях, блок управління протиугінною системи, зумер

Розташування та схема живлення

Для захисту електричних ланцюгів на автомобілях застосовують запобіжники, розміщені в спеціальному монтажному блоці. На Chevrolet Niva ВАЗ 2123 цей блок розташований всередині панелі приладів, зліва від пластикового кожуха рульової колонки. Крім основного блоку, на Chevrolet Niva встановлено додатковий вузол, який відповідає за роботу двигуна автомобіля. Цей запобіжний елемент розміщений в салоні і знаходиться в правій частині панелі приладів за ящиком рукавички. Розміщення блоків в салоні однаково для автомобілів всіх років випуску.

Основні блоки машин діляться на два типи. до 2009 року і після. Ці пристрої невзаємозамінні. Блоки за ящиком рукавички однакові по конструкції. На машину 2005 року випуску можна без проблем встановити блок від машини 2011 року. Позначення номіналу запобіжника нанесено на корпус, на самому вузлі є номер плавкою вставки і піктограма призначення. На кришці основного блоку маркування запобіжників відсутня.

Для автомобілів випущених з 2009 року

На машинах Niva Chevrolet після рестайлінгу 2009 року застосовується блок кілька іншій конфігурації (2123-3722010).

Переглянув купу документаціі.Все запобіжники і реле розписані від і до.Но! Перший раз відкрив кришку монтажного блоку Chevrolet Niva L.

Шпаргалка для перевірки вентиляторів радіатора Chevrolet Niva.

Причини виходу з ладу запобіжників

Кожен елемент розрахований на певну силу струму. Значення одеського форуму написано на корпусі, але для зручності кольору корпусу відповідають певним значенням.

 • Коричневий. 7,5 А
 • Червоний. 10 А;
 • Синій. 15 А
 • Жовтий. 20 А;
 • Білий. 25 А.

При перевищенні допустимого значення сили струму запобіжник перегорає, і ланцюг розмикається. Таким чином, запобігає вихід з ладу споживача. Причиною збільшення сили струму може служити підвищення навантаження ланцюга або коротке замикання. При цьому загальний опір кола зменшується, а сила струму збільшується.

Блок запобіжників до 2009 року

Зміни 2009 роки зазнало не тільки зовнішній вигляд панелі, скільки призначення запобіжників. У моделях, що випускаються до рестайлінгу взаємне розташування всіх електричних елементів мало вигляд:

Кожне захисний пристрій забезпечує цілісність окремого ланцюга, що складається з одного або декількох споживачів.

захищаються ланцюга F1 (5 A) Лампи підсвічування. Плафон освітлення багажника. Подкапотная лампа. Лампи освітлення номерного знака. Лампи передніх габаритних вогнів F2 (7,5 A) Лампа ближнього світла (ліва фара). Електрокоректор світла фар. моторедуктор коректора F3 (10 A) Лампа дальнього світла (ліва фара) F4 (10 A) Ліва протитуманні фари F5 (30 A) Реле електросклопідйомників. електросклопідйомники F6 (15 A) Блок управління електроблокуванням дверей F7 (20 A) Прикуриватель. Реле звукового сигналу. Звуковий сигнал F8 (20 A) Реле обігріву заднього скла (контакти). Елемент обігріву заднього скла F9 (20 A) Лампа освітлення речового ящика. Реле очищувача вітрового скла. Перемикач очищувача вітрового скла. Електродвигун очищувача вітрового скла. Реле фароочістітелей (контакти). Електродвигуни фароочістітелей. електродвигун фаросмивателя F10 резерв F11 (5 A) Лампа задніх габаритних вогнів. Регулятор освітлення приладів F12 (7,5 A) Лампа ближнього світла (права фара). Моторедуктор коректора (права фара) F13 (10 A) Лампа дальнього світла (права фара) F14 (10 A) Права протитуманні фари F15 (20 A) Блок управління зовнішніми дзеркалами. Моторедуктори управління зовнішніми дзеркалами F16 (10 A) Реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації) F17 (7,5 A) Плафон індивідуального підсвічування. Контрольна лампа іммобілізатора. Лампи стоп-сигналу. Додатковий сигнал гальмування. Плафон освітлення салону F18 (25 A) Лампи світла заднього ходу. Електровентилятор обігрівача. Електродвигун омивача вітрового скла. Реле обігріву заднього скла (обмотка). Реле очищувача заднього скла. Електродвигун очисника заднього скла. Електродвигун омивача заднього скла. Блок управління блокуванням дверей F19 (10 A) Реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі вказівки повороту). Прилади. Контрольна лампа включення блокування диференціала F20 Задні протитуманні ліхтарі

Зняття блоку запобіжників для систем управління двигуном

Ця операція більш трудомістка, оскільки для цього необхідно зняти частину елементів інтер’єру автомобіля. Для цього буде потрібно викрутка з хрестоподібним жалом і ключ 10 мм.

Процес зняття блоку з машини 2013 року:

 • Відкрити кришку ящика рукавички і відстебнути два обмежувальних шнура.
 • Відвернути гвинти кріплення облицювання ящика рукавички збоку праворуч і два самореза для її кріплення всередині ящика.
 • Викрутити два самореза внизу (вказані на фото синіми стрілками) і ще сім всередині ящика (червоні стрілки).
 • Вийняти ящик і відключити колодку з лампи підсвічування.
 • В глибині панелі приладів буде видно блок управління і блок запобіжників, закритий захисним кожухом. Викрутити 10 мм гайку фіксації кожуха (на ньому вказано тип і призначення елементів).
 • Відвернути три 10 мм гайки кріплення блоку запобіжників.
 • Замінити вставки або сам блок (при заміні запобіжників слід застосовувати аналогічні за номіналом деталі).
 • Провести зворотний збірку.

Загальний вигляд ящика рукавички з відкритою кришкою (слід викручувати гвинти, зазначені синіми і червоними стрілками, відмічені жовтими стрілками гвинти слід залишити на місці)

Для автомобілів випущених до 2009 року

На машинах перших років випуску застосовувався монтажний блок від легкового автомобіля ВАЗ 2110 (2110-3722010-01), розрахований на 8 реле і 20 запобіжників. Додатково в пристрої передбачено три штатних місця для запасних плавких вставок.

знаходиться, реле, поворот, niva

Блок Шеви ВАЗ 2121 2006 роки (схема перевернута)

Замена предохранителя реле поворотников и аварийной сигнализации Chevrolet. Niva