Саморобний причіп для легкового автомобіля своїми руками

Прицеп своими руками.

Починаємо з’єднувати причіп з автомашиною

У разі, якщо ви на своєму авто користуєтеся ще й іншими причіпними пристроями, то для саморобного причепа слід підібрати кулю зчеплення аналогічних розмірів, щоб уникнути додаткових труднощів.

При виготовленні даної зчіпний частини слід пам’ятати, що при найменшій довжині частин з’єднання ви отримуєте збільшення швидкості реагування причепа на маневри автомашини. Тобто навіть якщо провідні колеса перемістилися на малу величину, причіп швидко повторить маневр, що може спровокувати падіння або деформування знаходяться в ньому речей. Найкращою визнана довжина від півтора до двох з половиною метрів, беручи до уваги призначення пристрою.

причіп, автомобіля, своїми, рука

Для виготовлення причіпного пристрою підійде труба квадратної форми зі сталі, їх вам буде потрібно три штуки. Буде краще і міцніше з’єднати всі труби зварюванням і для збільшення міцності призвести посилення даного вузла куточком з металу. Перед початком зварювальних робіт бажано провести додаткову примірку для того, щоб середина місця з’єднання припадала строго по причіпний осі.

Потім можна приступити до монтування ланцюга або троса для страхувальних цілей. Його довжина повинна бути такою, щоб при русі причепа він не ліз по дорозі. Для зручності переміщення причепа без автомашини частенько в зчепленні встановлюють складається колесо не дуже великих розмірів.

Самодельный прицеп

Виготовляємо причіп для легкового автомобіля своїми руками

Практично у кожного власника автомашини виникає потреба в транспортуванні вантажу великих розмірів, але не дуже великої ваги. Багажник для таких цілей не завжди підходить і тоді на допомогу приходить причіп. Але зовсім не обов’язково витрачати гроші на покупку такої необхідної в господарстві речі, можна виготовити причіп легкового автомобіля своїми руками.

Займаємося віссю пристрої

За існуючими правилами вісь на причіп слід розміщувати на довжину, яка дорівнює 40% всієї довжини самого причепа з заднього боку. Ретельно вимірявши довжину, слід позначити місце, де буде розташовуватися майбутня вісь. Виробляти її установку можна зверху вниз, при цьому рама розташовується перевернутої на рівній поверхні столу на два блоки з ребром в чотири сантиметри, а шпинделі повинні вільно звисати і не заважати в роботі. З тієї ділянки, куди планується встановити вісь з поверхні рами забирається фарба. Вимірюється відстань між втулками, його потрібно розділити навпіл, фломастером робиться відмітка на осі.

Контрольні заміри роблять у такий спосіб: розмір ширини рами ділиться навпіл, вийшла величину потрібно відзначити від центру осі (при цьому здійснюється коректування положення) і тільки після даних дій можна починати завершальну установку.

З’єднання складових частин проводиться методом точкового зварювання на всьому протязі контакту. Підвіску найкраще брати пружинно-амортизаційну, нехай вона не має підвищену міцність, але з нею причіп легкового автомобіля своїми руками придбає м’якість ходу при їзді.

Наступним етапом причіп легкового автомобіля своїми руками поповнюється муфтою для з’єднання

При установці муфти з’єднання можна скористатися кріпленням частин методом зварювання або закріпити їх на болти. Перед тим як перейти до фінальної стадії закріплення на рамі, не зайвим буде перевірити, наскільки пази жолоби збігаються за розмірами з трубами підстави. При цьому слід знати, що ширина паза не повинна перевищувати ширину труби більше ніж на півсантиметра.

Якщо ви закріпіть муфту методом зварювання, причіп отримає додаткову міцність даного вузла, а для проведення демонтажних робіт вам не обійтися без газового пальника. У разі кріплення муфти НЕ зварюванням, а болтами міцність виходить значно менша. Для таких робіт рекомендовано застосовувати болти, що мають 8 клас міцності, так як кріплення нижчих класів показують себе при таких навантаженнях слабкими елементами. Саме з’єднання буде досить зробити на два болта, якщо їх взяти більше, то через потребу проробляє зайвих дірок в місці кріплення можна послабити раму причепа.

Починаємо роботи з виготовлення рами

Основою будь-якого автопричепи є його рама. Термін його служби визначається міцністю і жорсткістю рами. Велику надійність з’єднання може гарантувати використання зварювання для збирання в єдину конструкцію складових частин.

Але починати роботи рекомендується з уточнення цифр довжини і ширини основоположною конструкції. Її розмір вираховується по зовнішній стороні каркаса. При визначенні ширини потрібно до цифрових показників відстані по внутрішнім бічних стінок додати подвоєну цифру товщини розміру стінки. У разі якщо ви плануєте розташувати підставу між колесами, вам слід додати до отриманими показниками ще відстань між колесом і бортом причепа.

Після того як ви визначилися з розмірами, можна зробити першу примірку каркаса. Для цього профіль з металу потрібно розкласти на вирівняною поверхні в приміщенні, дотримуючись при цьому сувору перпендикулярність складових каркаса і з’єднати їх за допомогою тимчасових затискачів. Цими діями ви проконтролюєте конфігурацію рами майбутнього причепа, для чого буде потрібно будівельної рулеткою визначити відстані рами по двох діагоналях в прямокутнику. Показники довжини повинні бути рівними, дозволяється розбіжність в 3-5% від отриманої величини. Виконуючи дані роботи причіп легкового автомобіля своїми руками можна посилити ребром жорсткості з огляду на те, що геометрична фігура квадратної або прямокутної форми є не дуже стійкою для навантаження.

домкрати стабілізації

Вони потрібні для того, щоб причіп перебував в горизонтальному положенні. Оптимальні місця їх розташування. це внутрішні кути рами, але можна встановити їх тільки по одній зі сторін. Для використання підйомної сили буде правильніше скористатися принципом гвинтового механізму, його також дозволяється застосовувати при заміні одного з коліс.

борти пристрої

При виготовленні бічних стінок можна використовувати дошки з дерева, металеві фрагменти, фанерні щити або полікарбонат, вибір типу матеріалу залежить від призначення пристрою. Завдяки малій вазі і зручній формі обробки найчастіше використовують дерево або фанеру, спочатку на підставу кріпиться настил з дощок, його потрібно закріпити болтами, і вже до цієї основі також болтами прикріплюють основну коробку. Але для додання надійності рекомендується в кути короба прикріпити куточки зі сталі.

Навіть самостійно зроблений причіп легкового автомобіля здатний в значній мірі збільшити потенціал застосування автомашини. На ньому можна буде перевозити вантажі різної форми і конфігурації, не боячись завдати шкоди салону або багажника. Варіантів причепів існує безліч, а вищенаведені рекомендації можуть бути використані для будь-якого з них. Крім описаних вузлів і елементів причіп можна обладнати системою гальмування та освітлення. Але проведення робіт такого класу буде краще довірити професіоналам з центру сервісного обслуговування.

Вимоги до автомобільного причепу по ГОСТу

Перше, що потрібно знати людині, яка зважилася на самостійне виготовлення автомобільного причепа, це те, що до нього, як і до будь-якого транспортного засобу пред’являються певні вимоги. В даному випадку, всі вимоги докладно розписані в ГОСТ 37.001.220-80, який носить назву «Причепи до легкових автомобілів». Для того, щоб не завантажувати автолюбителів читанням першоджерела, варто зробити вибірку актуальної інформації конкретно по обговорюваного питання.

Прицеп для легкового автомобиля своими руками

Отже, автомобільний причіп повинен відповідати наступним вимогам:

 • Маса причепа легкового автомобіля не повинна перевищувати 1.8 тонни. При цьому вона також не повинна перевищувати половину маси буксирує автомобіля.
 • Показник статичної навантаження на центральну частину кульового шарніра зчіпного пристрою повинен становити від 25 КГС до 100 КГС.
 • Загальна довжина причепа не може перевищувати вісім метрів, ширина не може бути більше двохсот тридцяти сантиметрів, а обмеження по висоті становить три метри.
 • Дорожній просвіт причепа не повинен бути менше буксирує його автомобіля.
 • Для причепа легкового автомобіля передбачено використання однієї осі. Можливий варіант, двох паралельних осей, розташованих на відстані не більше одного метра один від одного.
 • Тягово-зчіпний пристрій з метою страховки оснащується двома незнімними відрізками троса або ланцюга, які страхують конструкцію, якщо внаслідок поломки шарніра відбудеться роз’єднання зчіпки.
 • В обов’язковій комплектації експлуатованого причепа повинні бути присутніми для противідкатних «черевика». Обумовлюється, що вони необов’язково повинні бути заводського виробництва.
 • Конструкція повинна передбачати наявність крил і бризковиків, в тому випадку, якщо деталі кузова не виконують цю функцію.
 • Тягово-зчіпний пристрій обов’язково має мати заводське походження і відповідний сертифікат
 • Обов’язково повинні бути передбачені кріплення для фіксації номерного знака.
 • Для підключення до бортової мережі автомобіля повинен передбачатися кабель з вилкою, схема електроустаткування при цьому регламентує ГОСТ 9209-76.

Необхідні інструменти та матеріали

Отже, перед тим як розпочати складання бажаною конструкції варто підготувати ряд інструментів і матеріалів, які будуть потрібні на різних етапах складання.

 • Сталевий швелер для каркаса. Оптимальним розміром швелера для складання каркаса автомобільного причепа є 25х40 мм. Допускається також використання квадратної труби з розмірами 40х40 мм. Довжина матеріалу вибирається індивідуально виходячи з особливостей конструкції.
 • Листова сталь для бортів кузова. Товщина листової сталі, з якої будуть виготовлені борту кузова, повинна становити близько 1 мм. Розміри необхідних листів також слід розраховувати виходячи з розмірів готової конструкції.
 • Товста фанера. З неї виготовляє дно, отже, товщину варто вибирати з запасом, для достатньої міцності.
 • Ходова частина. Тут все спирається тільки на фантазію ентузіастів. Наприклад, досить популярно використання елементів підвіски автомобілів Москвич, Волга, ЗАЗ і т. Д. Нерідко робляться спроби побудувати причіп на класичному «Жигулівське» мості.
 • Елементи електрообладнання. Проводка, стоп-сигнали, покажчики поворотів, габарити. На ринку зараз часто зустрічаються готові рішення саме для автомобільних причепів. При цьому не рідко використовуються задні ліхтарі від бортових УАЗів і Газелей.
 • Елементи кріплення. Тут все залежить від особливостей конструкції. Варто зазначити, що з метою підвищення міцності, не варто економити на болтових з’єднаннях.
 • Ручний інструмент. Мінімальний набір ручного інструменту включає в себе наступне. Молоток, пасатижі, гайкові ключі, дриль, лобзик і болгарку. Залежно від особливостей конструкції причепа інструмент може як поповнюватися, так і бути урізаний.
 • Зварювальний апарат. Власне елемент, без якого збірка причепа буде просто неможлива, також буде потрібно знайти або досвідченого зварювальника, або самому мати необхідні навички.

Причіп для легкового автомобіля своїми руками: поетапна інструкція

Перевезення великих вантажів. досить часта необхідність в житті багатьох автолюбителів. Як показує практика, багажник автомобіля частіше за все не дуже підходить. Ідеальним рішенням в такому випадку буде використання автомобільного причепа. Варто відзначити, що автопричіп досить актуальний не тільки для побутових потреб, а й також активно використовується автомобільними мандрівниками.

Покрокова інструкція виготовлення саморобного причепа

Після того як весь комплект матеріалів та інструментів буде зібраний, можна переходити безпосередньо до збірки конструкції.

Інструкція дозволить зробити все швидко і якісно.

 • Перше, з чого починається збірка причепа. це рама, власне вона і виступає в ролі несучої частини конструкції. Відповідно до неї пред’являються особливі вимоги по міцності і надійності. Для початку швелер або труба нарізається на відрізки необхідної довжини, після чого з них зварюється прямокутне або квадратне підставу, до якого будуть кріпитися борту. Особливу увагу варто звернути на якість зварювальних швів, т. К. Саме в цьому моменті, як правило, виникають головні проблеми у саморобних конструкцій. У передній частині рами проводиться кріплення зчіпного пристрою, ну а посередині встановлюються вушка для амортизаторів.
 • Збірка кузова починається з каркаса бортів. Спочатку встановлюються вертикальні стійки, потім горизонтальні. Окремо рекомендується зміцнити борту додатковими ребрами жорсткості, т. К. Під час руху, особливо по поганих дорогах елементи можуть відчувати високі навантаження. Додаткові ребра жорсткості можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними.
 • Установка ходової частини причепа. Даний процес має велику кількість тонкощів. Наприклад, вісь повинна бути зміщена ближче до задньої частини причепа. В цілому будь-які особливості при монтажі ходової частини викликані швидше конструктивними особливостями елементів, які вважав за краще відчувати автовласник. До рами привариваются вушка для амортизаторів і реактивних тяг, нехтувати останніми неприпустимо, т. К. Вони служать в якості утримуючих елементів моста.
 • Обшивка бортів і дна здійснюється на заключних етапах. Для цього відмінно підходить листова сталь і фанера. В першу чергу лобзиком вирізують елементи обшивки дна, їх кріплення здійснюється за допомогою болтів. Далі з листової сталі виготовляється обшивка бортів. Примітно, що кріпити її можна як за допомогою зварювання, наприклад, і на алюмінієві заклепки, які цілком доступні для покупки.
 • Встановлення електрообладнання. На задній стінці причепа слід встановити: червоні трикутники-відбивачі, підсвічування державного номерного знака, ліхтар заднього ходу, стоп-сигнали, покажчики поворотів і габарити. Збоку повинні розташовуватися відбивачі оранжевого кольору. Передня стінка передбачає установку білих габарит і відбивачів такого ж кольору. Набагато ефективніше буде використовувати готові рішення проводки. Обов’язково потрібно використовувати захисну гофру для проводів. Всі з’єднання повинні бути герметичні і надійні. Кріплення джгута проводки до рами найзручніше здійснювати за допомогою спеціальних пластикових хомутів.