Скільки заливати масла в коробку ВАЗ 2110

Трансмісійне масло ВАЗ 2110: перевірка рівня і заміна

Крім регулярної заміни, також необхідно періодично перевіряти рівень масла в коробці ВАЗ 2110. Контроль масла в КПП рекомендується виконувати кожні 10 тис. Км, тобто на кожному плановому ТО.

Для перевірки потрібно вийняти масляний щуп з відмітками (знаходиться біля корпусу термостата). У нормі рівень повинен бути посередині, або, як мінімум, не нижче крайньої нижньої позначки. Якщо рівень знижений, масло в КПП слід долити. Для доливання краще використовувати таке ж масло, як і те, що залито в коробку раніше. Якщо ж власник не знає, яке масло залито в КПП, тоді потрібно не доливати мастило, а замінити весь обсяг.

У будь-якому випадку, заливати потрібно стільки, щоб по щупі рівень був не вище максимальної позначки. На практиці, більше 3.6 літра заливати не варто, навіть якщо цей обсяг вдасться залити в агрегат. Причина. вспенивание і високий опір обертанню шестерень в КПП, видавлювання сальників приводів і т.д. Якщо випадково залито більше масла, зайве потрібно відкачати через отвір щупа.

Коли міняти і яке масло КПП ВАЗ 2110 краще вибрати для заміни

Отже, хоча за регламентом заміна необхідна кожні 75 тисяч, на ВАЗ 2110 масло КПП може втратити свої властивості набагато раніше. Особливо це актуально для змащення, яка залита в агрегат з заводу. Як правило, якщо автомобіль використовується у важких умовах (буксирування причепа, їзда переважно по місту, в регіоні має місце різкий і значний перепад температур), інтервал заміни скорочують в два рази.

скільки, заливати, масло, коробка
 • До речі, багатьом цікаво, що буде, якщо не міняти масло в коробці. Перш за все, сильно скоротиться ресурс агрегату. Масло поступово «спрацьовується», забруднюється, присадки перестають працювати, змінюється в’язкість, погіршується захист від зносу, корозії і т.д.

Ще важливо розуміти, що мастило також охолоджує навантажені пари, деталі можуть перегріватися. Результат. стружка, бруд і перегрів виводять з ладу шестерні, підшипники і поверхні. Коробка починає працювати шумно, передачі перемикаються з хрускотом, зростає зусилля при перемиканнях, пропадає чіткість включень і т.д.

скільки, заливати, масло, коробка

Що стосується того, як обслужити коробку і яке масло заливати в ВАЗ 2110, а саме в трансмісію, важливо підібрати продукт, що підходить за властивостями і допускам.

У плані брендів, вибір досить великий, непогано зарекомендували себе як імпортні продукти (Liqui Moly, Shell і т.д.), так і вітчизняні (ТНК, Лукойл). При цьому імпортні продукти хорошої якості на практиці краще себе проявляють (особливо в холодну пору), ніж дешевші аналоги (наприклад, LADA Транс КП 80W-85). Виходить, по бренду особливої ​​прив’язки немає, по в’язкості підбір здійснюється з урахуванням особливостей регіону, а саме масло по класу має бути не нижче GL4.

Як замінити масло КПП ВАЗ 2110 своїми руками

Розібравшись з тим, скільки масла в коробці 2110, перейдемо до заміни масла в агрегаті. Відразу відзначимо, процедура не складна і цілком може бути виконана в умовах гаража. Спочатку потрібно прогріти КПП, проїхавши на машині прогріти автомобіль і коробку, проїхавши 20-25 км.

  Для заміни слід підготувати ємність не менше 4 літрів для зливу відпрацювання, ключ на 17, ганчір’я, а також воронку зі шлангом (діаметр 10-12 мм). Машину також потрібно загнати на яму, естакаду або підняти на підйомнику.

Також після пробігу близько 200-250 км. на свіжому маслі, необхідно знову перевірити рівень, а також оглянути сальники приводів і місце установки зливної пробки на предмет можливих витоків або сильного замасливания.

Яке масло лити в коробку 2110: обсяг масла в КПП 2110, вибір і заміна

Коробка передач, на відміну від двигуна, не вимагає частої заміни масла. За регламентом масло в КПП ВАЗ 2110 потрібно міняти кожні 75 тис. Км. Однак необхідно окремо враховувати особливості експлуатації автомобіля, якість використовуваного мастильного матеріалу і т.д. У випадку з 2110 своєчасна заміна та правильний підбір трансмісійного масла безпосередньо впливає на ресурс коробки, а також чіткість і плавність роботи агрегату.

Більш того, якщо коробка розбиралася з причини виникнення тих чи інших неполадок, виникли витоки мастила з КПП, після ремонту масло також бажано замінити. Далі ми розглянемо, скільки масла в коробці ВАЗ 2110, коли оптимально міняти масло в КПП, яке масло заливати в коробку ВАЗ 2110, а також як виконати заміну трансмісійного масла своїми руками.

Що в підсумку

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, яке масло в коробку передач ВАЗ 2110 краще заливати, а також коли і чому необхідна регулярна заміна трансмісійного масла в КПП даного автомобіля. Більш того, наведені вище правила цілком актуальні не тільки стосовно ВАЗ 2110. На багатьох авто інших марок і моделей (як вітчизняного, так і іноземного виробництва) загальні рекомендації аналогічні.

Наостанок зазначимо, що також важливо при виборі масла купувати оригінальний продукт, так як на ринку ПММ з’явилася велика кількість підробок. З цієї причини слід купувати масла (моторні, трансмісійні) та інші технічні рідини в перевірених точках продажу.

Якщо ж було виявлено, що в коробку, двигун або інший агрегат залито підроблене масло, необхідно припинити експлуатацію ТЗ, після чого виконується слив контрафакту, перевірка стану вузла або агрегату, промивка (при такій нагоді). Тільки після цього здійснюється повторна заміна на якісний продукт.

Як злити масло з коробки ВАЗ 2110

Коли буде вибрано і підготовлено краще масло в коробку ВАЗ 2110 в обсязі 3,5 л, потрібно виконати слив відпрацьованої рідини. Для цього:

 • Авто заганяють на підйомник і глушать.
 • Знімають пробку з сапуна, очищають пристав сміття.
 • машину піднімають.
 • Готують порожню ємність для зливу.
 • Викручують пробку (діяти потрібно акуратно).

Залишається почекати. протягом чверті години або менше відбудеться слив. Після закінчення процесу пробку повертають на місце.

Скільки масла в КПП ВАЗ 2110

Обсяг масла в КПП ВАЗ 2110 з урахуванням заводських стандартів. 3,5 л. Він від кількості клапанів на моторі не залежить, так як картер всюди однаковий. При повному зливі потрібно використовувати цілу каністру.

При заливці в картер може входити масла більше, ніж вказано в інструкції. Лити понад 3,6 л в будь-якому випадку не потрібно. перелив викликає опір нормальній силі обертання шестерень, підвищує показники витрати палива. Інші неприємні наслідки, які можливі в такому разі. видавлювання колісних приводів.

Яке масло заливати в коробку ВАЗ 2110

Трансмісійне масло ВАЗ 2110 слід вибирати з урахуванням рекомендацій виробника. Своєчасна заміна важлива не менше, ніж вибір якісного продукту. з часом присадки виробляються, склад змінюється, рідина не працює.

Всього типів рідин виділяється три. синтетика, напівсинтетика, мінералка. Синтетика для десятки ВАЗ. рішення оптимальне, оскільки вона витримує будь-які умови експлуатації, підвищені навантаження. В хімічні реакції з металами продукт не вступає. Головний мінус. дорожнеча.

Напівсинтетика. альтернативний варіант. У складі є мінеральні продукти, але присадки істотно поліпшують експлуатаційні характеристики, фізичні показники. Мінеральні трансмісійні масла дешеві, але на високу якість роботи, довговічність розраховувати не доводиться.

Масло в КПП ВАЗ 2110, рекомендоване виробником. це завжди оптимальний варіант. Але якщо потрібно заощадити, або необхідного варіанту немає в продажу, можна виконати заміну продуктів. Головний параметр, який при цьому слід враховувати. показники в’язкості. З таким урахуванням продукти ділять на наступні класи:

 • універсальний;
 • зима;
 • літо.

Всесезонні рідини мають 75W-90 з 80W-140 параметри. Літні застосовують в теплу пору року в разі значної різниці температур в різні сезони. Індекси в’язкості «літа». 90, 140, 250W. Масло для КПП ВАЗ 2110 для зими. це 70, 75W.

API параметри при виборі теж враховувати важливо. З урахуванням експлуатаційних властивостей виділяють 7 груп продуктів, найпопулярніші. GL-4 і GL-5. «Четвірки» підійдуть для коробки передач автомобілів ВАЗ 2110, якщо ТЗ експлуатують в стандартному режимі. GL-5. більш стійкий і витривалий в плані умов експлуатації вибір.

Як перевірити масло в коробці ВАЗ 2110

Зрозуміти, чи потрібно долити масло в коробку ВАЗ 2110, або запас надмірний, а тому надлишки слід злити, можна, перевіривши рівень трансмісійної рідини за допомогою щупа. Наявність достатнього рівня. важлива вимога для безпечного водіння, довгої служби всіх деталей КПП, оскільки саме трансмісійна рідина охолоджує мотор, інші робочі деталі. Коли показник знизиться нижче допустимих значень, підшипники, шестерні почнуть прискорено зношуватися. Це викликає поломки різних частин автомобіля.

Найпростіший спосіб провести тест. використовувати щуп. Але без нього теж можна обійтися. Порядок дій:

 • Зняти захист картера, поставити авто на рівній поверхні.
 • Знайти пробку затоки, відкрутити її.
 • Перевірити рівень, якщо потрібно, зробити долив.

Вимірювати доведеться на око. в отвір вставляють вказівний палець. Перша фаланга повинна бути покрита.

З щупом працювати простіше. Ця деталь розташована під фільтром з боку дверей водія, хоча зняти його можна і без демонтажу корпуса очищувача повітря. Щуп закріплюють в картері КПП ВАЗ, використовуючи пробку з щільним гумовим кільцем-ущільнювачем. Мітки на інструменті дві. одна показує максимально допустимий рівень затоки, друга мінімальний.

Коли мотор ТС охолоне (після стоянки, якщо до цього автомобіль рухався), потрібно буде скористатися щупом. Водій перевіряє двигун (він повинен бути заглушений), потім відкриває капот, знаходить там гумове кільце на пробці щупа коробки передач. Інструмент потрібно буде дістати, витерти насухо чистою ганчіркою (її готують заздалегідь), повернути назад в отвір. Вставляють щуп гранично обережно. Після його потрібно буде дістати так, щоб не чіпляти стінки картера (інакше свідчення спотворяться). Сліди на вимірювальний інструмент вкажуть на реальний поточний рівень трансмісійної рідини.

Масло в коробці ВАЗ 2110: скільки заливати, як замінити і злити

Масло в коробці ВАЗ 2110 вимагає своєчасної заміни. Відновлювальні роботи, профілактика, ремонт. все це слід робити за певним графіком. Оптимальну періодичність заходів вказують в інструкції до транспортного засобу. Заміна трансмісійної рідини. один з головних процесів, що визначають термін служби, працездатність коробки передач. Скільки використовувати нового масла, якого, як його вибирати і правильно проводити роботи, розглянуто далі.

Коли міняти масло в КПП ВАЗ 2110

Рівень масла в КПП ВАЗ 2110 тестують постійно, при необхідності роблять заміну. На поганий стан рідини вказує змінився відтінок, наявність сторонніх домішок, включень. Оптимальний інтервал для проведення обслуговування. кожні 35-65 тис. Км. Важливо враховувати склад, властивості трансмісійного масла.

Синтетичний продукт має високу ступінь фільтрації, гарне очищення, містить значний обсяг присадок. Це перешкоджає передчасному зносу КП, появи слідів корозії на внутрішніх частинах робочих деталей. Якісну синтетику змінюють кожні 60-70 тис. Км, неякісну. частіше.

Напівсинтетична рідина має необхідний набір присадок, які запобігають передчасному зносу робочий частин коробки. Оптимальний інтервал обслуговувань КПП. 40 тис. Км. Напівсинтетика коштує дешевше синтетики вдвічі (точна різниця залежить від продукту, марки, виробника).

Мінеральне автомасло для коробки КПП. натуральне, неочищена. Воно дуже швидко втрачає первинні властивості. Потрібен ретельний контроль за станом авто, оскільки рідина може стати непридатним для використання в будь-який момент. Середній час служби. 30 тис. Км. Раніше міняти можна, пізніше не слід.

Заміна масла в коробці передач ВАЗ 2110

Перший етап заміни. слив. Він швидкий, багато часу не вимагає, порядок дій буде описаний в наступному пункті. Процедура покаже, яка кількість масла в коробці ВАЗ 2110 було. залити потрібно стільки ж.

Якщо при зливі масло в КПП ВАЗ 2110 піниться, або планується заміна одного типу продукту на інший, бажано виконати промивку. Її роблять із застосуванням спеціального складу для коробки передач ВАЗ. Якщо злита рідина чиста, етап можна пропустити, але при наявності бруду, стружки, сторонніх включень процедура обов’язкова.

 • Підняти передні колеса і встановити на рівну платформу.
 • Влити 1 л промивної рідини, закрутити пробку.
 • Завести мотор, включити першу передачу, почекати 15 хвилин.
 • Заглушити двигун і злити промивну рідину.

Після можна буде заливати новий продукт. Обсяг завжди один для повної заміни, можлива також часткова. Масла в коробку ВАЗ 2110 заливати разово потрібно 3,5 л.

Після промивання, повернення робочих деталей на місце, можна робити затоку. Для цього:

 • Вставити воронку в горловину затоки.
 • Додати 3,5 л олії (можливі корективи, але потрібно уникати недоливів, переливів).
 • Почекати до 15 хвилин.
 • Перевірити рівень щупом.

До поїздки потрібно витримати паузу, щоб рідина злилася, розійшлася по різних частинах коробки передач. Після авто буде готове до поїздки.

Масло в коробці ВАЗ 2110 вимагає регулярної заміни. її частота залежить від використовуваного типу продукту. Промивання роблять в разі зміни одного виду рідини на інший, при наявності мутного осаду, стружки, домішок, кожні 4 процедури повного перезаліва. Самостійно виконати роботи можна, для цього потрібен мінімальний набір інструментів, ємність для зливу відпрацювання, ганчір’я. Перед перевіркою рівня авто потрібно витримати 20 хвилин з заглушеним двигуном, для заміни мастила. прогріти.

Перше покоління 2110, 1994-2009

ВАЗ-2110 на старті продажів був цілком актуальним з точки зору дизайну і конструкції. Машина мала цілком сучасний інтер’єр і просторий салон, а також володіла кращою в класі керованістю і курсовою стійкістю на крейсерських швидкостях. «Десятка» була однією з перших моделей АвтоВАЗу, яка отримала регульований кермо, іммобілайзер і бортовий комп’ютер. Крім того, прямо з заводу машина мала оцинковані деталі кузова, найбільш піддані корозії. В якості опції пропонували кондиціонер, а в початковому виконанні були доступні електросклопідйомники, забарвлення «металік», велюрові сидіння і карти дверей, а також підголовники задніх сидінь. Дорожчі версії оснащувалися електроприводами бічних дзеркал, литими дисками і протитуманними фарами. Що стосується безпеки, «десятка» оснащувалася подушкою безпеки водія, ременями безпеки з верхнім кріпленням, а в двері були посилені додатковими брусами жорсткості.

Масло в МКПП: обсяг. 3,3 літра при частковій заміні

Масло для МКПП ВАЗ-2110

ВАЗ-2110. родоначальник сімейства Lada 110, що випускається з 1994 по 2009 рік. Являє собою чотирьохдверний передньопривідний седан початкового рівня. Машина спроектована на базі лінійки автомобілів «Супутник», проте не дивлячись на це, має безліч конструктивних поліпшень, які стосуються технічної частини, оформлення екстер’єру та інтер’єру. «Десятка» вважалася продається автомобілем в сімействі, в яке також входили універсал, хетчбек і трьохдверне купе. Автомобіль оснащувався в основному бензиновими двигунами об’ємом 1.5 і 1.6 л (70-89 л. С.), Які агрегатувалися з механічною КПП. Крім того, ще дрібним тиражем випускали модифікацію з роторно-поршневим двигуном 1.3 л (140 л. С.), А також двигуном 2.0 (148 л. С.) Від компанії Opel.

Оригінальна

Для механічної коробки автомобіля ВАЗ-2110 потрібно мінеральне масло ZIC G-FF 75W-85 зі специфікаціями SAE 75W-85 API GL-4. Переважно взимку можна використовувати масло з в’язкістю SAE 70W, 75W, 80W або 85W, а влітку рекомендується SAE 90, 140 або 250. Для цілорічного використання краще вибрати всесезонна олива з в’язкістю SAE 75W-80, 80W-85, 85W-90, 75W- 90 або 80W-90.

скільки, заливати, масло, коробка

Період заміни масла в механічній коробці

Рекомендований інтервал заміни масла в МКПП автомобіля ВАЗ-2110 складає 50-60 тис. Км. Своєчасна заміна і сприятливі умови експлуатації сприятимуть плавній роботі коробці передач без ривків і посмикувань. До того ж, масло буде ефективно змащувати і охолоджувати деталі, а також захищати їх від окисних і корозійних процесів. Якщо ж масло вчасно не замінити, тоді велика ймовірність неадекватної роботи коробки, всередині якої згодом накопичується металева стружка та інші продукти зносу. Більш того, через перегрітої рідини утворюється піна, що негативно впливає на працездатність КПП, і тоді масло повністю втрачає свої корисні властивості.

Скільки масла в МКПП автомобіля ВАЗ 2110

неоригінальні

Для МКПП автомобіля ВАЗ-2110 підійде будь-який трансмісійне масло з характеристиками 75W-85. Для автомобілів останніх років випуску можна вибрати напівсинтетику, а для старіших моделей. мінеральне масло. У нього більш густа консистенція, а значить менша ймовірність витоків при наявності мікротріщин або зазорів між контактними парами. З інших параметрів важливо звернути увагу на масло з допуском API-GL-4, в якому досить корисних присадок для коробки передач. Наприклад, відповідним маслом буде Valvoline Durablend 75W-90, LADA Транс KP 80W85, ТНК Транс КП 75W-90, Лукойл ТМ-412 80W85, BP Energear HT 75W-90.

Вибір відповідного масла

Вибираючи трансміссіонку для коробки ВАЗ 2110, необхідно керуватися вказівками з інструкції по експлуатації. Головним параметром трансмісійної рідини є її в’язкість.

За в’язкості мастильні матеріали поділяють:

 • всесезонна
 • річна
 • зимова

Обсяг масла в КПП ВАЗ 2110

Якщо масла в КПП ВАЗ 2110 менше потрібного обсягу, то водія автомобіля чекають неприємності, пов’язані з виходом з ладу важливого трансмісійного вузла.

Навіщо потрібно масло в КПП

Актуальний для новачків питання, на який ми зобов’язані відповісти. Є кілька причин, за якими трансміссіонку є невід’ємною складовою конструкції коробки передач.

 • Коробка перемикання передач складається з численних механізмів, що знаходяться в русі, що створюють тертя між собою. Щоб деталі не зношувалися, що не сточувалися, використовується мастило.
 • При застосуванні масла істотно знижуються механічні навантаження, що веде до продовження терміну служби агрегатів.
 • Трансміссіонку здатна видалити продукти корозії, іржу.
 • Ще одна важлива задача. зниження температури елементів конструкції під час їх роботи. Коробка передач не перегрівається, працює в оптимальному режимі за рахунок охолодження.

Періодичність заміни масла в коробці передач ВАЗ 2110

Коли трансмісійна рідина для ВАЗ-2110, нарешті, обрана, її потрібно грамотно замінити. Варто зазначити, що для механічної коробки передач, заміну трансмісійної рідини слід проводити кожні 100 тис. Км. (Або раз в 7 років), якщо в інструкції з експлуатації не вказано інше.

Відео заміни своїми руками:

Трансмісійне масло ВАЗ 2110: перевірка рівня і заміна

Крім регулярної заміни, також необхідно періодично перевіряти рівень масла в коробці ВАЗ 2110. Контроль масла в КПП рекомендується виконувати кожні 10 тис. Км, тобто на кожному плановому ТО.

Для перевірки потрібно вийняти масляний щуп з відмітками (знаходиться біля корпусу термостата). У нормі рівень повинен бути посередині, або, як мінімум, не нижче крайньої нижньої позначки. Якщо рівень знижений, масло в КПП слід долити. Для доливання краще використовувати таке ж масло, як і те, що залито в коробку раніше. Якщо ж власник не знає, яке масло залито в КПП, тоді потрібно не доливати мастило, а замінити весь обсяг.

У будь-якому випадку, заливати потрібно стільки, щоб по щупі рівень був не вище максимальної позначки. На практиці, більше 3.6 літра заливати не варто, навіть якщо цей обсяг вдасться залити в агрегат. Причина. вспенивание і високий опір обертанню шестерень в КПП, видавлювання сальників приводів і т.д. Якщо випадково залито більше масла, зайве потрібно відкачати через отвір щупа.

Порівняння конкретних масел для КПП ВАЗ 2110

Лукойл-Супер. «мінералка», яка має параметри SAE 15W40 API SD / SF. Ціна невисока. Непогано діє на роботу синхронізаторів, тому деякі власники «десяток» вибирають саме його.

ТАД-17И. за класифікацією SAE масло ТАД сумісно з GL-5 80w90. Для нього характерний великий діапазон робочих температур. от.25 ° C 140 ° C. ціна невелика, але все-таки краще цей склад не використовувати.

ТНК ТМ-4-12 цей склад рекомендує автовиробник.

Castrol EP-80. мінеральне масло з Німеччини, параметри SAE 80, API GL-4. Має відносно невисоку ціну і відмінно підходить для автомобіля.

Castrol EP-90. теж німецька мінералка для коробки передач, що володіє параметрами SAE 90, API GL-4.

Valvoline DuraBlend. напівсинтетика для трансмісії з Голландії. Параметри. SAE 75W90, API GL-4. За співвідношенням ціна / якість, вважається однією з оптимальних для коробки передач ВАЗ-2110.

Valvoline SynPower. також голландська трансмісійна рідина, тільки вже синтетична. Володіє параметрами. SAE 75W90, API GL-4 / GL-5. Має досить високу ціну, але відрізняється прекрасними протівозадірнимі якостями.

Вибір трансмісійної рідини

З огляду на широкий діапазон клімату в Росії, автопортали часто проводять опитування про те, яке масло автовласники заливають в коробку «ВАЗ-2110». Грунтуючись на результатах опитування, можна стверджувати, що понад 70% автолюбителів зробили вибір на користь напівсинтетики. Обгрунтування для вибору досить просте. суворий клімат і часта експлуатація автомобіля піддають КПП серйозного зносу, що підштовхує до прискореного заміні масла (50. 60 тис. Км.) Для збереження робочого стану авто.

покрокова заміна

Початківці автовласники часто запитують на форумах і в коментарях про те, як проводиться заміна масла в КПП «ВАЗ-2110», особливо якщо авто було придбано нещодавно або спостерігалися проблеми з коробкою.

злив відпрацювання

Щоб поміняти масло для коробки передач, краще, не просто завести двигун, а й проїхати на ньому 5-7 км.

 • Заганяється автомобіль на яму, естакаду або ставиться на підйомник. Після цього глушиться.
 • З сапуна знімається пробка і очищається від бруду.
 • Береться в руки порожню тару та підноситься до зливної пробці, яка акуратно відкручується.
 • Час зливу масла йде до 15 хв. Необхідно дочекатися, щоб повністю припинилася крапель.
 • Пробка добре промивається і закручується.

Інструменти для роботи

Вам буде потрібно невеликий набір інструментів і пристосувань, крім самого масла. Залити в трансмісію можна масло різних марок з параметрами 80w90 або 75w90. Це може бути масло Транс, ТАД-17 або більше дорогі зарубіжні рідини Shell, Castrol і ін.

З інструментів вам буде потрібно воронка для заливання масла, але краще спеціальний шприц, ємність на 5 л для зливу старої рідини, ключ на 17 і ганчірки.

Приступаємо до заміни

Заміна масла в коробці ВАЗ 2110 залежно вiд конкретної інструкції, якою ви повинні строго дотримуватися, щоб все пройшло гладко і без проблем:

 • У КПП ВАЗ 2110 заміна масла проводиться, коли машина знаходиться в рівному горизонтальному положенні і ретельно зафіксована.
 • вимкніть запалювання.
 • Зніміть і промийте гумовий ковпачок.
 • За допомогою дроту прочистите отвір в Сапунов.
 • Встановіть на місце ковпачок.
 • Під зливний отвір трансмісії підставте ємність для зливу масла і візьміть ключ на 17.
 • Викручуйте болт повільно, щоб не зірвати різьбу.
 • Зливайте обережно, щоб не обпектися гарячою олією.
 • Коли основна маса стече, залиште ємність ще хвилин на 10, щоб якомога більше рідини злилося з нутрощів трансмісії.

Скільки масла в коробці ВАЗ 2110. Авто-ремонт

Сьогодні розберемося в заміні масла в коробці передач ВАЗ 2110 своїми руками і розповімо вам, який обсяг і яке масло слід заливати. У цієї процедури немає нічого складного, тому впоратися з нею може навіть новачок в домашніх умовах. Для роботи вам знадобиться оглядова яма або підйомник, але можна обійтися домкратом.

У керівництві по експлуатації сказано, що обсяг масла в КПП ВАЗ 2110 при заміні становить 3,3 л, але на ділі в неї вміщається 3,4-3,5 л. Головне не переборщити і не залити 4 л, інакше видавляться сальники.

Обов’язково перестраховуються при заливці нової рідини, перевіряючи її рівень щупом. Рівень масла повинен бути в межах двох позначок. мінімальної і максимальної. Заміряйте його на рівній поверхні.

Також у нас на сайті ви можете почитати докладно про заміну моторного масла в десятої моделі ВАЗ.

Як поміняти і яке краще залити масло в коробку ВАЗ 2110

Щоб автомобіль працював справно, необхідно періодично виконувати певні профілактичні роботи, плановий ремонт, заміну витратних матеріалів і так далі. Причому періодичність вказана в керівництві по ремонту та експлуатації для вашого автомобіля. Така процедура як заміна масла в коробці передач ВАЗ 2110 не забирає багато часу і сил. На це у вас піде близько години, але залучати фахівців і платити їм за це гроші не доведеться.

Згідно керівництву, на «десятці» масло в КПП ВАЗ 2110 слід використовувати тільки рекомендоване виробником, а періодичність процедури становить кожні 75 тисяч пройдених автомобілем кілометрів. Хоча в деяких ситуаціях, коли машина експлуатується при підвищених навантаженнях, заміну виконують частіше.

скільки заливати

Логічно буде визначити обсяг масла перед тим, як заливати його в коробку передач. Згідно з офіційними даними компанії АвтоВАЗ, обсяг становить 3,5 літра з урахуванням масляного фільтра. Звернемо увагу, що зазначений обсяг рідини заливають тільки після повної промивки коробки передач від старого масла, різних грязьових відкладень, в тому числі металевої стружки. У випадку з ВАЗ-2110 таку процедуру можна виконати в гаражних умовах. Для цього знадобиться спеціальний промивний склад, який вводиться в коробку передач після зливу старого масла. Рідина проганяється по всій трансмісійної системі при включеному моторі. Потім промивка зливається, і заливається нова рідина. Лити масло треба до тих пір, поки воно не почне просочуватися з заливного отвору. Переконавшись в достатньому рівні за допомогою мірного щупа, щільно закриває отвір.

Скільки масла в КПП (коробки передач) ВАЗ-2110

Власники популярного седана ВАЗ-2110 добре обізнані про переваги і недоліки своєї машини, і переконані в її високій надійності, навіть не дивлячись на непередбачуване число поломок. І все ж, протягом всієї експлуатації у власників рано чи пізно виникнуть питання стосовно технічного обслуговування. Це не дивно, адже ВАЗ-2110 зараз купують із прицілом на те, щоб його надалі ремонтувати своїми силами, а не в дорогому дилерському центрі. Одна з найпоширеніших процедур обслуговування. заміна витратних матеріалів.

Так, в цій статті розглянемо докладно, з чим доведеться зіткнутися власнику ВАЗ-2110, ім’я справу з маслом для коробки передач. Звернемо увагу, яке масло вибрати виходячи з оптимальних параметрів і кращих виробників, а також скільки знадобиться масла для коробки передач ВАЗ-2110.

регламент заміни

Трансмісійне масло. витратний матеріал, який має певний термін служби. Період дії корисних властивостей цієї рідини залежить від умов експлуатації. кліматичних факторів, дорожніх умов стилю водіння, а також самого масла. Даний продукт повинен володіти сумісними властивостями, а також бути розрахованим на суворі погодні умови. Завдяки цьому навіть під впливом негативних факторів якісне масло прослужить як можна довше, згідно з офіційним регламентом.

Регламент заміни рідини для ВАЗ-2110 складає 80 тисяч кілометрів, і спочатку треба виходити з цього терміну. Рекомендується хоча б раз на тиждень перевіряти стан рідини, так як не можна виключати, що періодичність заміни доведеться скоротити. При недотриманні правил дорожнього руху, частій їзді по курній і позашляхової місцевості, всі вищевказані вимоги більш ніж актуальні. У такій ситуації регламент заміни доведеться скоротити в півтора рази, до 60 тисяч кілометрів.

Перевірка рівня і заміна масла

Масло в КПП ВАЗ-2110 перевіряється за допомогою мірного щупа, на якому є відмітки Max і Min. Якщо відбиток масла знаходиться між цими позначками, тоді рівень вважається оптимальним. Масло доведеться долити, якщо воно не перевищує рівень Min. Не виключено, що при великому пробігу одного доливання масла буде недостатньо, і доведеться виконати повну заміну рідини. Про те, що масло прийшло в непридатність, свідчить кілька ознак:

 • Масло помутніло і потемніло
 • Масло містить осад, в тому числі металеві частинки. сліди механічного зносу
 • Масло видає неприємний запах

Цих ознак достатньо, щоб приступити до процедури заміни масла.

Як вибрати масло

Трансмісійне масло для ВАЗ-2110 вибирають виходячи з параметрів допуску, в’язкості, ступеня якості, а на вибір відповідного бренду звертають увагу в останню чергу. Отже, рекомендовані в’язкі характеристики масла для ВАЗ-2110 позначаються у вигляді SAE 80W-85 або SAE 75W-90. Рівень якості масла по стандарту API повинен бути не нижче GL-4.

Що стосується заводу-виготовлювача, для ВАЗ-2110 підійде будь-який бренд з гарною репутацією. Так, серед таких фірм можна виділити Мобіл, Лукойл, Кастрол, Роснефть, Kixx, Valvoline та інші.