Виставити запалювання на ВАЗ 2112

Як встановити запалювання і для чого це потрібно

Перш за все, правильно виставлене запалювання впливає на роботу двигуна. Більш того, від моменту запалювання буде залежати і витрата палива, а також динаміка автомобіля. Ще потрібно розуміти, що збої в роботі системи запалювання можуть привести до того, що виникає детонація двигуна, яка руйнує мотор.

Відразу відзначимо, існує кілька способів, як налаштувати запалювання. При цьому кожен має як плюси, так і мінуси. Одні автовласники налаштовують систему досвідченим шляхом, тоді як інші використовують стробоскоп. При цьому основне завдання. якісна робота контактного запалювання на машині. Далі розглянемо простий, доступний і ефективний спосіб.

Зверніть увагу, перш ніж налаштовувати запалювання на ВАЗ 2106 і схожих моделях, потрібно підготувати ключ на 13, свічковий ключ, а також контрольну лампочку 12В або вольтметр. Також перед регулюваннями слід переконатися, що трамблер ВАЗ 2106-07 і т.п., свічки, ВВ-проводи та інші елементи системи в порядку.

ВАЗ 2106-2107: запалювання і його правильне регулювання

Як відомо, від системи запалювання безпосередньо залежить працездатність двигуна. При цьому запалювання впливає як на запуск двигуна, так і на стабільність і ефективність його роботи на різних режимах.

На сучасних автомобілях сьогодні використовується електронне запалювання і безконтактні системи. Однак, на багатьох старих авто (в тому числі і на популярних ВАЗ «класика») можна зустріти контактну систему запалювання.

З урахуванням того, що для такої системи потрібно регулювання запалювання і настройка, далі ми розглянемо як виконується установка запалювання ВАЗ 2106 в якості прикладу, а також на які тонкощі і нюанси слід звернути увагу.

Виставлення запалювання і перевірка

Завершивши етап підготовки, можна переходити до самої регулюванню запалювання. Для цього буде потрібно підключити контрольну лампочку одним кінцем до висновку котушки запалювання, який підключений до низьковольтного проводу розподільника. Другий кінець потрібно під’єднати до маси.

Далі слід включити запалювання, після чого потрібно повертати розподільник за годинниковою стрілкою до моменту, поки не згасне лампа-контролька. Якщо ж контролька не зайнялася, тоді обертати нічого не потрібно.

 • Після закінчення всіх регулювань слід завести двигун і повірити правильність роботи системи запалювання. Спочатку машину потрібно розігнати до 40 км / ч, включити 4 передачу і різко натиснути на педаль газу. У нормі, через пару секунд можна почути детонацію двигуна, почнуть дзвеніти «пальці», проте явище зникне в міру розгону машини.

У разі, коли детонація не пропадає при розгоні, висока ймовірність того, що запалювання раніше. Якщо ж детонації немає, тоді запалювання пізніше. У першому випадку слід повернути розподільник за годинниковою стрілкою на половину або одну поділку.

У ситуації з пізнім запаленням все робиться так само, тільки крутити потрібно проти годинникової стрілки. Виставивши потрібне положення, слід повторно провести перевірку, знову розігнавши машину і натиснувши на газ.

Після того, як оптимальне положення знайдено, на корпусі розподільника фарбою наноситься мітка, що відзначає положення середньої риски шкали піт відношенню до блоку. Після цього процес запалювання ВАЗ можна вважати виставленим.

Підготовка до регулювання запалювання

Отже, запалювання можна виставляти по 1 або 4 циліндра. При цьому широко поширена регулювання по першому циліндру. Запалювання ВАЗ 2106, а точніше момент запалювання ВАЗ 2106 слід виставляти по мітках.

Зазначені мітки запалювання є на кришці ГРМ, їх три, одна коротше, друга середня і третя найбільша за довжиною. Найбільш коротка мітка вказує, що УОЗ (кут випередження запалювання) становить 10 °, середня 5 °, а довга 0 °.

 • Спочатку свічним ключем слід викрутити свічку 1 циліндра. Далі гумовою заглушкою або пальцем слід закрити свічковий колодязь. Якщо отвір прикрито рукою, палець не слід прибирати.
 • Після спеціальним ключем потрібно провертати колінчастий вал двигуна до початку моменту такту стиснення в 1 циліндрі (поршень починає йти вгору). Як правило, це момент, коли пробка вилетить або буде відчуватися, як видавлює палець.
 • Крутити вал потрібно до моменту, поки мітка на шківі колінчастого вала не буде збігатися з міткою, яка виконана на кришці механізму газорозподілу. Зверніть увагу, якщо звичайно машина експлуатується на бензині АІ-92 або АІ-95, потрібно орієнтуватися по середній мітці. Якщо використовується 80-й бензин і нижче, тоді слід поєднувати з міткою, яка найдовша, тобто виставляти кут випередження 0 °.

Що в підсумку

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що для отримання прийнятного витрати палива і динаміки, а також для збільшення ресурсу двигуна, потрібно регулярно перевіряти правильність УОЗ. Також рекомендується своєчасно усувати будь-які неполадки системи запалювання.

Дане рішення також має недоліки, проте дозволяє підвищити ККД двигуна, знизити витрату пального і т.д. Наостанок зазначимо, що на практиці для таких автомобілів, як ВАЗ 2106, 2107 та інших моделей безконтактне запалювання може бути цілком виправданим рішенням, так як в значній мірі спрощує експлуатацію транспортного засобу.

Ознаки для визначення правильності виставленого кута випередження запалювання. Наслідки некоректно налаштованого УОЗ, способи виставлення запалювання.

Чому важливий коректний кут випередження запалювання. Налаштування УОЗ на авто з карбюратором. Запалювання на моторах з електронним уприскуванням і двигунах з ГБО.

Чому двигун працює після припинення подачі іскри. Симптоми і причини несправності. Основні відмінності дізелінга від ефекту калильного зажігнія.

Як виставити початок моменту вприскування палива на дизельному двигуні. Різні способи настройки УОВ. Поради та рекомендації при самостійному налаштуванні.

Чому стартер може не працювати після поврот ключа в замку запалювання. Основні причини несправностей стартера: Бендикс, тягове реле, щітки, обмотка.

Причини і наслідки аномального процесу згоряння паливно-повітряної суміші в циліндрах двигуна. Самостійне неконтрольоване загоряння палива.

Установка запалювання на ВАЗ 2106

Треба сказати «як виставити запалювання на ВАЗ 2106». це досить поширений питання. Про те, як це зробити, і що для цього потрібно, в статті.

Почнемо з того, що на інжекторі виставити запалювання просто не можна. У даній системі є блок керування двигуном, який, судячи з показниками з датчика фаз і датчика положення колінчастого вала подає напругу в систему запалювання. Тому відрегулювати запалювання на інжекторі не можна. взагалі ніяк.

Як виставити запалювання ВАЗ 2106 своїми руками. покрокова інструкція

Викручуємо свічку 1-го циліндра, після чого за допомогою пальця або гумової пробки закриваємо отвір свічки.

Використовуючи спецключ, поверніть колінвал до тих пір, поки в першому циліндрі не почнеться такт стиснення, тобто коли поршень почне рух вгору. Дізнатися це можна по тому, як вилетить гумова пробка, якщо ви тримаєте пальцем то ви відчуєте як його видавлює.

Крутите до тих пір поки мітка на шківі коленвала не співпаде з міткою на кришці ГРМ. Якщо ви їздите на «92» або «95» бензині поєднуйте з середньою міткою, якщо ж на «72» або нижче, поєднуйте з довгою міткою, яка відповідає «0» куту випередження.

Відстебніть засувки, потім зніміть кришку розподільника запалювання.

Після провертання коленвала, ротор розподільника повинен повернутися в стан, в якому його зовнішній контакт буде направлений в сторону 1-го циліндра на кришці розподільника.

Коли мітки суміщені, зверніть увагу на розподільник, спробуйте провести уявну волосінь через засувки кришки, вона повинна проходити паралельної осі двигуна, якщо у вас не так, тоді виконайте наступне:

Відкрутіть гайку кріплення розподільника, потім поверніть трамблер вгору. Обертаючи вісь ротора, виставте її паралельно по відношенню осі двигуна.

Поставте розподільник, закрутіть гайку кріплення, не затягуючи її до кінця.

Після цієї підготовки можна приступати безпосередньо до процедури регулювання запалювання.

Как идеально выставить ремень ГРМ в 16 клапанном двигателе

Підключіть «контрольку» наступним чином: один кінець до висновку котушки запалювання, підключеним до низьковольтного проводу розподільника, другий кінець кидаємо на «масу».

Увімкніть запалювання. Не поспішаючи повертайте розподільник за годинниковою стрілкою, до тих пір поки не згасне контрольна лампа. Якщо вона і так не горить, то робити нічого не потрібно.

Далі необхідно обертати розподільник проти годинникової стрілки, в момент загоряння контрольної лампи, фіксуємо положення розподільника потім затягуємо його гайку кріплення.

Тепер можете вимкнути запалення і поставити кришку трамблера на місце.

Після того як запалювання виставлено необхідно перевірити правильність.

Для цього заведіть двигун і починайте рух.

Розженете машину до 45км на годину, потім включите четверту швидкість і різко натисніть на «газ».

Після цього, приблизно через 2-3 секунди виникне детонація (хлопки, дзвін «пальців»), що зникає в міру того як буде розганятися автомобіль.

Якщо детонація виникала і не пропала в міру прискорення автомобіля, можна зробити припущення, що запалювання «раннє». Якщо у вас взагалі не з’явилася детонація, запалювання. «пізніше». У разі раннього запалювання поверніть розподільник за годинниковою стрілкою, приблизно на 0,5-1 поділ. Якщо ж у вас навпаки пізніше крутите на 0.5-1 розподіл проти годинникової. Коли регулювання запалювання завершена, позначте фарбою на корпусі розподільника положення середньої риски шкали щодо блоку.

Тепер, коли момент запалювання ВАЗ 2106 виставлений можна все збирати і радіти успішно виконану роботу.

Як виставити запалювання ВАЗ 2106 своїми силами

Правильно виставлене запалення. запорука правильної роботи двигуна і його безпроблемного запуску. Крім усього іншого, від моменту запалювання залежить витрата палива і динамічні показники автомобіля, через неправильно виставленого запалювання може виникнути детонація, яка може привести до необоротних наслідків і серйозних поломок двигуна. На питання, як виставити запалювання, у кожного автомобіліста є своя відповідь, одні роблять це на «око», інші використовують стробоскоп, є також ті, хто принципово користується послугами автосервісів. Як би там не було, головне. результат, а то за допомогою чого ви це зробили вже не має принципового значення.

Как выставить метки ГРМ в автомобиле ВАЗ 2112 1.6 16v 2007г

Як виставити запалювання на ВАЗ 2106. порядок дій

Для початку, потрібно установка мітки запалювання. Колінчастий вал можна обертати або за храповик, або спецключом за гайку. На лобовій кришці двигуна і на шківі колінчастого вала є відливи і насічки, поєднання яких відповідає різному куті випередження запалювання:

  Перша мітка по ходу руху. це випередження кута запалювання на 10 градусів. Випередження кута. це коригування на швидкість горіння палива. Так ось, 10 градусів. це мітка для 72 бензину.

Далі йде середня мітка. випередження на 5 градусів. Вона для 80 бензину.

 • Остання, коротка мітка. це випередження в 0 градусів. Це означає, що суміш буде запалюватися точно в момент, тоді поршень знаходиться у верхній мертвій точці.
 • Після того, як установка мітки запалювання завершена, треба відразу встановити необхідний зазор в контактах, природно, там де вони є. Для цього знімаємо бігунок розподільника і відкручуємо фіксуючий гвинт переривника.

  Перед тим як встановити зазор, бажано наждачним папером (600-800) зачистити контакти

  Ну ось, зараз переходимо безпосередньо до установки запалювання ВАЗ 2106. Відкручуємо кріплення розподільника (гайка на 13), після чого витягуємо його з корпусу.

  Тепер треба вставити трамблер на місце, з огляду на кілька обов’язкових моментів:

   Ми виставили по мітці верхню мертву такту стиснення в першому циліндрі, відповідно, в цей момент іскра повинна з’явитися саме в ньому. Для того, щоб зловити цей момент ставимо кришку на трамблер і наголошуємо на тому місце, куди входить бронепровода від свічки першого циліндра. Тепер треба зняти кришку виставити зовнішній контакт бігунка точно навпроти мітки. Тобто, в момент, коли поршень у верхній мертвій точці, іскра подається з центрального проводу розподільника через контакти бігунка на бронепровода від першого циліндра.

  Для того, щоб виставити запалювання на ВАЗ 2106 вам буде потрібно:

  Запалювання виставляється за першим або четвертому циліндру, сьогодні ми розглянемо перший варіант.

  Момент запалювання ВАЗ 2106 виставляється по мітках на кришці ГРМ, там є три мітки, коротка середня і довга.

  • Коротка мітка відповідає. куту випередження рівному 10 °.
  • Середня. 5 °.
  • Довга. 0 °.

  ВМТ (верхня мертва точка) позначена на ободі шківа, а на ступиці шківа навпроти цієї мітки є спеціальний наплив.

  Як зрозуміти, що треба виставити запалювання

  Є кілька непрямих ознак, на які варто подивитися. Звичайно, якщо двигун не заводиться, то виставити запалювання. це перше, що спадає на думку, якщо звичайно свічки мокрі. Розглянемо основні симптоми, які вказують але необхідність установки запалювання.

  Ознаки того, що потрібно установка запалювання:

   Підвищений витрата палива. Звичайно, це може бути наслідком неправильного регулювання карбюратора, але буває і так. Наприклад, при пізньому запалюванні динаміка автомобіля падає, для досягнення колишнього розгону потрібна більша кількість горючої суміші.

  Втрата динаміки. При пізньому запалюванні вибух йде «навздогін» поршня, який вже пішов вниз під дію інерції маховика.

  Постріли в глушник. Коли вибух відбувається навздогін, розширення газів займає якийсь час. Якщо поршень уже дійшов до нижньої мертвої точки, то наступним йде такт вихлопу. А значить частина вибуху палива передасться в вихлопну систему, звідси і хлопки.

 • Підвищена гучність роботи двигуна. Установка запалювання на ВАЗ 2106 потрібно, якщо двигун почав помітно «торохтіти» і трястися. В такому випадку поршень ще йде вгору, а вибух вже відбувається йому назустріч. Це робить його роботу дуже жорсткою, неприємною на слух, відразу помітно.
 • Регулювання запалювання ВАЗ 2106

  Виставити запалювання. це півсправи, тому що далі його потрібно регулювати. Після того, як завели двигун, необхідно його прогріти, розігнати до 40 км / ч на третій передачі, потім включити четверту і натиснути на педаль газу приблизно на половину ходу, можна на три чверті, але не в підлогу. Є пара сценаріїв розвитку подій, кожне і яких вимагає свого вирішення.

   Короткочасна детонація, яка зникає через пару секунд. Це нормально, так і має бути. Якщо вона проходить протягом 4-5 секунд, то подальша регулювання запалювання не потрібно.

  Довга детонація. Це говорить про те, що запалювання занадто раннє. Для того, щоб зробити його пізніше, треба зупинитися, послабити кріплення корпусу трамблера, утримуючи його рукою, а потім провернути на одну поділку на корпусі в сторону «». Далі виконати таку ж операцію, якщо детонація триває більше зазначеного вище часу. »

 • Відсутність детонації. Це теж не дуже добре. В такому випадку, треба зупинитися і крутнути трамблер в сторону «-».
 • Як виставити запалювання на ВАЗ 2106

  Як поміняти своїми руками?

  Перш ніж самому змінити ремінь ГРМ, необхідно вивчити схему газорозподільного механізму, запастися необхідними інструментами, а також уявляти собі порядок робіт у вигляді послідовності дій.

  Існують відмінності між модифікаціями ВАЗ 2112, але основний алгоритм приблизно однаковий для всіх модифікацій. Цей алгоритм може застосовуватися і на автомобілях ВАЗ інших модифікацій, наприклад, 2110. Необхідно мати хороше керівництво, поетапно роз’яснює хід робіт. І якщо є хоча б невеликий досвід обслуговування та дрібного ремонту автомобіля. спокійно проводимо обслуговування ГРМ своїми руками і міняємо необхідні деталі.

  Інструменти і матеріали

  • торцеві головки на 10, 15 і 17;
  • накидной або ріжковий ключ на 17;
  • велика плоска викрутка;
  • ключ для ролика натяжителя (якщо на авто встановлено ГУР).

  Установка моменту запалювання на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

  Ласкаво просимо! Момент запалювання. виставляється виключно на карбюраторних автомобілях, в інжекторних системах уприскування даний момент вже не потрібно встановлювати, тому що там все датчиками визначається і якщо виходить з ладу датчик відповідає за запалення (А це датчик положення коленвала) то машина вже нікуди не поїде, що стосовно карбюраторних машин, то в них момент потрібно налаштовувати і тільки тоді, коли трамблер знімається, як його правильно налаштувати ми вам і розповімо в сьогоднішній статті по ремонту автомобілів десятого сімейства.

  Коли потрібно встановлювати момент запалювання? Ще раз повторимося, момент запалювання збивається лише при знятті трамблера, якщо ви його не знімали і в систему запалення не лазили, то і встановлювати нічого не потрібно, ознаки невірно встановленого запалювання, це поганий (Слабкий) розгін у автомобіля, а так само детонація ( це дуже небезпечно для двигуна, що це таке, читайте в статті: «Докладна розповідь про детонацію на автомобілях»), велика витрата палива, швидке нагрівання і навіть перегрівання двигуна автомобіля і чорний дим з вихлопної труби при перегазовки.

  Примітка! Коли запалювання невірно відрегульоване або взагалі сильно збито, машина може кой як заводитися або Не заводиться взагалі, а якщо все ж заведеться, то працювати буде дуже погано, майже глухнути і двигун трястися до всього цього може!

  Установка моменту запалювання

  При правильно встановленому моменті запалювання мітка 1 на маховику повинна перебувати між середнім поділом (вирізом) 2 і попереднім розподілом 3 шкали. В іншому випадку відрегулюйте момент запалювання.

  Для настройки моменту запалювання на ВАЗ 2110 необхідно:

  • Роботи виконувати на холостому ходу. Колінвал повинен обертатися зі швидкістю до 820. 900 оборотів в хв. Шланг, що йде від карбюратора і під’єднують до ваккум-коректор, повинен бути від’єднаний.
  • Взяти стробоскоп, висновки під’єднати до клем АКБ «-» і «». Наконечник високовольтного проводу потрібно вийняти з гнізда і вставити дріт, що йде від стробоскопа.
  • Вийняти гумову заглушку з прорізи картера і направити в місце, що звільнилося стробоскоп. Після цього потрібно завести машину. Під час її роботи потрібно відстежувати мітку на маховику. Як тільки запуститься двигун почне працювати стробоскоп. Миготінням він вкаже на мітку. Миготіння буде швидким, а мітка залишатися нерухомою. Однак якщо змістити трамблер, то і мітка зміститься.
  • Для зміщення мітки і трамблера потрібно послабити верхню гайку кріплення трамблера, а також 2 нижніх. Після цього трамблер можна буде трохи повернути. У цей момент зміститься і мітка по стробоскопу.

  Щоб більш детально і наочно розібратися з процесом регулювання запалювання, рекомендується подивитися відповідні відео. Щоб вирішити питання, як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор 8, можна додатково проконсультуватися у досвідчених автовласників.

  Підбираємо новий ремінь

  Необхідно підібрати ремінь правильного розміру. Довжина виробу повинна складати 742 мм. Важливим для автолюбителів є питання, якого виробника краще вибрати.

  Сьогодні якісні вироби випускають як зарубіжні, так і вітчизняні постачальники:

  • Волзький автозавод. Заводський ремінь Lada 21126-1006040 вважається надзвичайно міцним і надійним і цілком конкурентоспроможним в порівнянні з імпортними аналогами. А за ціною виграє.
  • Вітчизняні ремені БРТ “Балаково”. На думку фахівців, не поступаються зарубіжним аналогам. На думку багатьох власників ВАЗ, перевершують їх.
  • Ремені фірми Bosch. Бренд є синонімом якості продукції. Справжній ремінь Bosch відпрацьовує покладений йому термін без будь-яких проблем. Але досить частими є підробки під бренд. Якість контрафактної продукції не витримує порівняння ні з російськими, ні із зарубіжними виробами.
  • Gates 5631 XS. Ці ремені популярні, завдяки своїй довговічності. Ризик обриву протягом терміну експлуатації практично відсутня.
  • Lynx 137 fl22. Японський ремінь, коштує відносно недорого, в порівнянні з іншими імпортними моделями. Але і менш якісний, має менший ресурс.

  Електронне урядування запалюванням

  Як виставити кут запалювання? На системах з електронними системами управління запалюванням це можна зробити за допомогою комп’ютерної діагностики, яка підключається до Електронного Блоку Управління (ЕБУ) або «мізках» автомобіля. І там можна подивитися, як працює двигун в реальному часу-які сигнали надходять з датчиків, які обороти двигуна, витрата палива, момент уприскування, кут випередження запалювання і інші вхідні і вихідні дані.

  В основному, при експлуатації не треба нічого міняти, якщо ви не міняєте прошивку. Тобто, якщо машина стала якось неправильно працювати, то швидше за все можуть бути кілька причин:

  • З датчиків надходить неправильний сигнал-в цьому випадку можна замінити передбачуваний несправний датчик на підмінний, свідомо робочий, і подивитися, чи зміниться результат.
  • Напруга в мережі неправильне і відповідно датчики віддають неправильний сигнал. Вхідний сигнал на датчик становить 5В, якщо цей показник буде іншим, то ЕБУ отримає неправильні вхідні дані і двигун не зможе працювати в нормальному режимі.
  • Несправний ЕБУ. Досить часто трапляється, що перебравши все, що можна, виявляється, що полетіли мізки. Але не страшно, на ВАЗ вони недорого коштують.

  Тому як таке, запалювання не виставляють на інжекторних машинах, воно вже закладено в систему, але варто перевірити, чи правильно виставлені мітки.

  Регулювання міток запалювання на інжекторі ВАЗ-2110

  При роботі двигуна є деякі фази, які повинні працювати синхронно, распредвал повинен збігатися з коленвалом, а з ними повинні корелювати моменти вприскування палива і запалювання. Розглянемо це все на прикладі ВАЗ-2110.

  Як правильно встановити момент запалювання на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

  1) В його установці немає нічого складного, вам просто потрібно вивчити дану статтю і ви швидко навчитеся виставляти запалювання, по-перше почнемо з того що вам доведеться перевірити, а чи дійсно це запалення вам потрібно виставляти або може з ним все в порядку, про тому як виконати цю перевірку читайте в статті: «Перевірка моменту запалювання на його правильність».

  Примітка! Якщо у вас немає стробоскопа, то перевірку правильно відрегульоване запалювання чи ні, ви можете ще одним способом перевірити (Він правильніший до речі), даний спосіб описаний в цій же статті, просто перегорніть трохи нижче і ви побачите внизу напис: «Перевірка установки моменту запалювання »!

  2) Після того як перевірка здійснена і ви вирішили що момент у запалювання дійсно не вірно налаштований, то переходите до його установки, для цього спершу виверніть свічу з першого циліндра (Тільки не помиліться, перший циліндр перебувати ближче до передньої частини автомобіля, врахуйте це, та й на самій головки блоку циліндрів ще нумерація варто, придивіться і ви її відразу ж побачите, якщо потрібно буде то зітріть з головки бруд за допомогою ганчірки) і після чого закрийте пальцем цей отвір як на фото нижче показано, після цього поставте поршень першого циліндра в ВМТ (Це Верхня Мертва Точка), про те як цей поршень поставити в верхню точку, вивчайте в статті: «Установка поршня четвертого циліндра в верхнє положення”, не звертайте особливу увагу на те, що в статті говориться про четвертий циліндр, просто поршень першого і чётвёртого ходять одночасно і тому якщо ви четвертого циліндра поршень зберетеся в ВМТ виставити, то і першого циліндра теж вважайте що виставите.

  Примітка! Крутити колінвал вашому помічникові потрібно буде до того (Помічник нехай його крутить, а палець у вас на першому циліндрі в цей час повинен знаходитися), поки ви не відчуєте то що з отвору де у вас палець лежить почав виходити повітря (Це відчутно буде), коли відчуєте продовжуйте по не многу крутити шків коленвала і доведіть його до того, поки мітка на шківа (Буквою Г вказана) не сумісний з міткою Б, коли вона поєднатися, припиніть крутити шків і переходите далі а саме до перевірки ротора трамблера, в общём читайте нижче!

  3) Так ось коли ви все зробите, зверніть свою увагу на ротор у трамблера, у даного ротора є зовнішній контакт він буквою А зазначений (Не переплутайте його), даний контакт повинен буде дивитися на перший циліндр (Про те де перший циліндр, дивіться по кришці трамблера, на ній є все позначення, починаючи від першого і закінчуючи четвертим циліндром), а бічні засувки (Вказані буквами Б) при цьому повинні будуть приблизно паралельно двигуну стояти, якщо у вас все так і є, значить з запалюванням все в порядку і лізьте в автомобіль не потрібно, в іншому ж випадку

  4) Далі вам доведеться відвернути (Повністю Не відвертайтеся, до краю різьблення) нижню гайку трамблера (Червоною стрілкою вказана), після цього підніміть трохи трамблер і поверніть його валик за допомогою переміщення ротора трамблера (Ротор перебувати на самому верху, для прикладу на нього синя стрілка спрямована), ротор вам потрібно буде крутити до того, поки ви не поставите його на перший циліндр (За кришки трамблера дивіться), після того як поставите, опускайте трамблер і затягуйте але не до кінця гайку його кріплення.

  5) Тепер беріть контрольну лампу на 12 вольт або замість неї так само вольтметр можна використовувати, підключайте ці речі в такий спосіб, плюс кидайте на низьковольтний будь-якої висновок (Наприклад на клему на котушці запалювання можете кинути), а мінус на масу (До кузову або акумулятора підключіть), після того як все буде приєднано, включите запалювання за допомогою повороту ключа і як тільки воно включитися переходите до регулювання, для цього однією рукою ротор розподільника підібгайте, а інший за годинниковою стрілкою зовсім небагато поверніть корпус вакуумного регулятора (Його повертайте до того, поки контрольна лампа не перестане горіти або до того поки вольтметр не перестане показувати свідчення), як тільки все у вас згасло, в іншу сторону корпус крутите і дуже повільно при цьому, як тільки вольтметр або контрольна лампа дадуть свідчення (контрольку загориться, а вольтметр покаже де то 12 вольт) в цьому то і місце зупиніться і закрутіть нижню гайку кріплення до упору і запалювання вимкніть після цього.

  Примітка! Більш детально про те як за допомогою контрольної лампочки виставити запалювання, дивіться в ролику нижче:

  Установка моменту запалювання на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

  Ласкаво просимо! Момент запалювання. він грає дуже важливу роль в автомобілі, вити завдяки йому суміш то і запалюється, пояснимо вам по подробней якщо ви не зрозуміли про що йде мова, ви вити вже знаєте що в двигуні у автомобіля є поршні, так ось завдяки ним він і працює, але щоб вони ходили вгору і двигун працював потрібна суміш повітря і бензину, дана суміш то і потрапляє в двигун автомобіля при його роботі, так от після її потрапляння в роботу включається запалювання тобто він підпалює цю суміш коли поршні знаходяться в самому верху і ось таким ось чином двигун і працює, а що буде якщо запалювання буде встановлено трохи раніше того поки поршні ще будуть знаходитися в нижній позначки, не знаєте? Можна припустити що суміш так само буде загорятися але двигун вже буде набагато важче працювати, вити назад поршень піти то не може і коли він буде прагнути вгору, його як би буде зупиняти це раніше запалювання і тим самим двигун гірше буде працювати, тому за тим коли суміш запалає потрібно стежити і за необхідності регулювати кут запалювання, щоб він був якомога рівний.

  Примітка! Щоб зробити установку моменту запалення, вам досить буде взяти: гайкові, а так само спеціальну лампочку (контрольку вона називається) яка працює від 12 вольт або замість неї (Якщо у вас є) вольтметр використовуйте, так само не забудьте стробоскопом запастися, завдяки йому ви і будете перевіряти чи правильно ви відрегулювали момент запалювання або ж немає!

  Коли потрібно встановлювати момент запалювання? Якщо ви помітили що автомобіль почав у вас неправильно працювати, а саме загубилася потужність у авто, стали плавати обороти (Особливо на холостому ходу це помітно), двигун почав глухнути, а так же сильно перегріватися хоча раніше такого не було або ж детонувати (якщо ви не знаєте що таке детонація, то вивчіть «Цю статтю» в ній все описано), то це швидше за все у вас збилося запалювання, воно може збитися з-за вашої провини (це коли ви в двигун лазили і робили що то з трамблером, знімали його наприклад), ще через несправний підшипника в трамблері момент запалювання може збиватися (Про те як відремонтувати трамблер, читайте в статті: «Ремонт трамблера на ВАЗ»), але спершу встановіть його і якщо на довго цього не вистачить, то можете подумувати про ремонт трамблера або ж про його заміну на новий (про те як замінити трамблер, читайте в статті: «Заміна розподільника запалювання на класичних автомобілях»).

  Перевірка установки моменту запалювання:

  Перевірити як ви вже зрозуміли можна по стробоскопу (Не дуже точний варіант, але все ж можна і за допомогою нього), але краще за все на ходу перевіряти, вити тут все залежить від бензину і чим він буде гірше, тим менше раннє запалення вам і доведеться виставляти, в общём приступимо, сідайте в автомобіль і розженетеся на ньому до 45 км / год, після цього включайте четверту передачу і до кінця натисніть педаль газу, близько 2-3 секунд відбудеться детонація (Ми вже давали посилання трохи вище в статті, перейдіть по ній якщо ще не перейшли і прочитайте уважно статтю про детонацію, там навіть звук цієї детонації в відео-ролику є просто щоб ви розуміли що це таке), у міру розгону вона буде пропадати, якщо ж не пропадає то у вас запалювання раннє (в цьому випадку поверніть корпус трамблера на 0.5-1 розподіл за годинниковою стрілкою), а якщо її зовсім немає, то це занадто пізнє запалювання і повернути корпус вам потрібно буде на 0.5-1 проти годинникової стрілки, коли все виставите правильно, мітку щодо двигуна і поділів корпусу трамблера зробіть як показано на фото нижче. (Мітку робіть навпаки середньої ризики)

  Примітка! Щоб наочно ви могли побачити як запалювання налаштувати без допомоги спеціального приладу (стробоскопи), а просто рухаючись на ходу, то подивіться ролик нижче, в неї все моменти описані, але тільки в ролику використовується автомобіль не класичного виробництва а Niva, але ви на це особливого уваги не зважайте тим більше в Niva і в класику встановлювали один і той же двигун, в общём там все практично ідентично!

  Додатковий відео-ролик: Ще один повчальний ролик розташований нижче, в якому без допомоги контрольки і вольтметра показується як можна налаштувати запалювання на автомобілі.