Яке масло лити взимку в ВАЗ

важливі нюанси

При виборі моторних масел для «ВАЗ-2114» беріть до уваги не тільки їх вартість. Висока ціна не завжди є об’єктивним показником якості. Немає сенсу заливати таке ж масло в двигун «LADA», яке використовують для дорогих іномарок. Це марна трата ваших грошей.

Плюс двигун «ВАЗ-2114» може некоректно відреагувати на подібні суміші в своєму картері. Яке масло краще, вам підкаже сам автовиробник, та й досвідчені власники автомобілів «ВАЗ-2114», вже визначилися з вибором.

Рекомендуємо звернути свою увагу на кілька важливих нюансів при виборі моторної рідини.

Спираючись на ці рекомендації, вам вдасться грамотно підібрати правильне і відповідне масло для свого автомобіля «ВАЗ-2114». Нічого складного тут немає. Просто навчитеся орієнтуватися серед безлічі найменувань і основних характеристик.

Список масел, схвалених заводом:

Лукойл-Люкс, SK Corporation ZIC A Plus, Shell, BP Visco, Mannol Elite Extreme Classic і Mobil 1, Татнефть, ТНК Супер і інші.

Як бачимо, вибір масел для ВАЗ-2114 досить широкий і різноманітний. Різні численні форуми звертають увагу на продукцію від фірм Mobil1, Shell і ZIC.

Яке Масло Лити Взимку В ВАЗ 2114

Твердження що все-таки по суті, що автомобіль ВАЗ 2114 є дуже невибагливим, надійним не дешевим транспортним засобом, зараз ні у кого не буде сумнівів. Єдина умова його безперебійної експлуатації. правильне Не завжди сервіс.

Важливим елементом ТО вважається грамотний підбір, в добавок своєчасна підміна мастильних матеріалів для мотора не КПП.

Помилка багатьох автовласників полягає в такому, що вони частіше замислюються про моторне масло, а про трансмісійне згадують, тільки почувши сторонні звуки при перемиканні передачі.

Така неувага може обійтися надто дорого, адже скрегіт і скрип в «коробці» означають, як правило, поява дуже серйозних проблем. Яким же чином можна уникнути цього? Спробуємо більше дізнатися про особливості мастила для трансмісії, ознайомимося з рекомендаціями виробника по її вибору і відзначимо деякі нюанси обслуговування КПП ВАЗ 2114.

Нюанси у виборі масла

Перед покупкою моторного масла для двигуна ви повинні знати, що економити на цьому технічному обслуговуванні не варто, так як подальші проблеми, які можуть статися з двигуном, виллються в «копієчку».

масло, лити, взимку

Рекомендації заводу-виготовлювача

Компанія, що випускає ВАЗ 2114, рекомендує власникам лити в «коробку» автомобіля масло наступних брендів:

масло, лити, взимку

Якщо цих марок «під рукою» не виявилося, то в якості їх заміни можна використовувати CASTROL або SHELL GETRIBEOIL стандарту G-4. більш дорогі сорти хорошої якості.

Мастильна рідина для основного елемента трансмісійної системи автомобіля

рекомендації виробника

Компанія, що випускає ВАЗ 2114, рекомендує власникам залити масло в «коробку» автомобіля наступних марок:

Якщо ці марки «не під рукою», то в якості заміни ви можете використовувати CASTROL або SHELL GETRIBEOIL стандарт G-4. більш дорогі сорти хорошої якості.

Мастильна рідина для основного елемента системи передачі транспортного засобу

ДИЗЕЛЬНОЕ МАСЛО ЭТО БАЛЬЗАМ ДЛЯ КЛАССИЧЕСКИХ БЕНЗИНОВЫХ ДВИГАТЕЛЕЙ ВАЗ 2101. 07

Виробники і бренди

Всі прекрасно розуміють, що «ВАЗ-2106» відноситься до категорії дешевих автомобілів, які доступні тільки на вторинному ринку. Вони стоять вкрай мало, тому основна цільова аудиторія має невеликим рівнем фінансового достатку. З цього випливає, що купувати дорогі моторні масла вони не будуть. Та й немає в цьому ніякого сенсу, оскільки «ВАЗ-2106» відмінно себе почуває при роботі на бюджетних рідинах. Ідеальним рішенням буде придбання європейських моторних масел. Хоча їх висока ціна не завжди дозволяє покупцям купувати подібну продукцію для своєї «шістки». Основна увага автовласники приділяють вітчизняним маркам. До найбільш затребуваним відносять:

 • Юкос Туризм;
 • Азмол Супер;
 • LADA Стандарт.

У імпортних рідин технічні параметри помітно вище. Тут і виникає головна проблема вибору. Щоб гарантувати впевнену, надійну і довговічну роботу мотора, краще витратити трохи більше грошей, але придбати якісне імпортне масло для «ВАЗ-2106». Якщо ж фінансовий стан не дозволяє витрачати багато грошей на обслуговування «ВАЗ-2106», можна обійтися вітчизняним варіантом. За якістю вони поступаються, але суттєвої різниці водії зазвичай не відчувають.

Заглядати в офіційне керівництво по експлуатації «ВАЗ-2106» не має сенсу, оскільки рекомендовані там масла вже давно не випускаються або втратили свою актуальність.

До переліку найбільш підходящих марок для «ВАЗ-2106», доступних на сьогоднішній день, відносять:

 • Optimum виробництва компанії Роснефть;
 • Стандарт, що випускається під брендом Lada;
 • Стандарт від Лукойл;
 • Лукойл Люкс;
 • Лукойл Супер;
 • Роснефть Maximum.

Вибір досить різноманітний, хоча тут слід робити упор на рік випуску вашого «ВАЗ-2106». Це стосується зимових, літніх і всесезонних моторних масел. Щодо року випуску автомобілів є кілька важливих рекомендацій. Дотримуючись їх, вам буде простіше визначитися з остаточним вибором мастила для двигуна.

 • Автомобілі «ВАЗ-2106», випущені в період з 1976 по 1982 рік слід заправляти тільки мінеральними моторними мастилами. Як вони поведуться на синтетиці чи напівсинтетиці, передбачити складно. Їх краще не використовувати, інакше це обернеться важкими наслідками для силового агрегату.
 • Якщо «шістка» була випущена з 1983 по 1991 рік, тоді також використовуйте масла на мінеральній основі або гідрокрекінг.
 • У разі експлуатації автомобіля «ВАЗ-2106» зразка 1992. одна тисяча дев’ятсот дев’яносто чотири років випуску, крім мінеральних складів, допускається заливати в масляний картер двигуна напівсинтетичні суміші.
 • Якщо вам пощастило, і ви маєте справу з «ВАЗ-2106», який випустили одним з останніх, тобто в період 2004. 2006 років, тоді сміливо купуйте якісні напівсинтетичні моторні рідини. Мінералка сюди вже не підходить, але і на синтетику витрачатися немає ніякого сенсу.
масло, лити, взимку

У плані брендів все просто. Орієнтуйтеся на найбільш затребуваних виробників, які встигли завоювати хорошу репутацію.

Найбільш бажаними брендами для заправки двигунів вітчизняного автовиробника вважаються:

 • Роснефть;
 • Лукойл;
 • Shell;
 • Mobil;
 • Total;
 • Volvoline.

Тип моторного масла

Всі представлені на ринку моторні рідини ділять на 3 категорії:

 • мінеральні;
 • синтетичні;
 • напівсинтетичні.

У випадку з сучасною іномаркою ніхто б і не сумнівався в тому, що вибирати треба винятково синтетику. Але в нашій ситуації, коли мова йде про автомобіль «ВАЗ-2106», справи йдуть інакше. Мінеральні масла володіють однією важливою перевагою. Це їхня низька ціна. Хоча за технічними характеристиками і властивостями вони значно поступаються аналогам у вигляді синтетики і напівсинтетики. Мінералку застосовувати не рекомендується, якщо кліматичні умови супроводжуються сильними морозами. При такій температурі мінеральне моторне масло втрачає свою плинність, через що виникають проблеми з запуском двигуна. Синтетика і напівсинтетика мають інший склад, а їх присадки дозволяють ефективніше захищати двигун і запобігати передчасний знос.

Важливо враховувати рік випуску свого автомобіля. Старі двигуни, випущені в період 70. 80-х років, оснащуються маслос’емного ковпачками, сальниками і ущільнювачами з нітрильної гуми. Подібний матеріал погано переносить контакти з синтетичними і напівсинтетичними маслами. Гума починає просто руйнуватися. Щоб усунути цей недолік, слід поміняти ущільнювачі на вироби з каучуку. Або ж заливати в картер двигуна мінеральні масла. Заміна ущільнювачів на каучукові небезпечна тим, що на моторах «ВАЗ-2106» можуть виникнути проблеми з системою харчування. Бензин буде руйнувати каучук.

Вітчизняна класика в особі «ВАЗ-2106» хоч вже і не випускається, але продовжує активно присутнім на російських дорогах. Автомобіль випускали протягом 30 років на потужностях Волзького автозаводу. Перший примірник побачив світло в 1976 році. Цю модель заслужено можна вважати легендою радянського і російського автопрому. Не всім відомо, що прототипом для створення вітчизняного авто був італійський автомобіль «Fiat» модель 124 Speciale. І дійсно, обидві машини дуже схожі між собою. Не дивно, адже «ВАЗ-2106» почали виробляти всього через 3 роки з початку випуску «Fiat». Оскільки «шістки» все ще актуальні, закономірним залишається питання про те, які масла краще заливати в карбюраторні двигуни «ВАЗ-2106».

в’язкість

Підбирати масло для двигуна слід також виходячи з показників його в’язкості. Рівень плинності впливає на роботу мотора найбезпосереднішим чином. У випадку з «ВАЗ-2106» міняти моторну рідина краще 2 рази протягом року, заливаючи літні і зимові мастила. Це особливо важливо для регіонів з суворою зимою, коли температура на градусниках опускається ніже.25 градусів Цельсія. Якщо ж клімат помірний, тоді підійдуть і всесезонні масла.

Какое масло заливать зимой и летом в моторы?

Найбільш часто для вітчизняної «шестірки» застосовуються наступні параметри в’язкості моторного масла:

Какое Масло заливать в мотор Ваз / LADA

 • 5W30;
 • 10W30;
 • 15W30;
 • 20W40;
 • 10W40;
 • 15W40.

Якщо зима супроводжується сильними морозами, краще орієнтуватися на моторні рідини з показниками в’язкості 0W.

Сезонність

Важливо визначитися з тим, які масла заливати в двигун «ВАЗ-2106» з урахуванням сезонності. Влітку і взимку, якщо клімат помірний і середня температура за рік плюсова, актуально і раціонально заливати в масляний картер всесезонні склади. Зазвичай вони мають в’язкість 15W20, 15W40 і 10W40. А ось взимку перевагу віддають в’язкості 5W30, 5W20 і 10W40. Вони підійдуть для автомобілів «ВАЗ-2106» приблизно до 2002 року випуску. А ось для версій 2003. 2006 років краще застосовувати спеціальні зимові склади, в’язкість яких складає 0W40 або 0W30.

Нульовку за часів розробки «ВАЗ-2106» не існували. Це масла з підвищеною плинністю, які непридатні для експлуатації на машинах з надмірно зношеними силовими агрегатами. До наших днів «шістки» дожили, тільки основна їх частина експлуатується з двигунами, у яких серйозний знос. Це призвело до утворення зазорів, які при заморозках не дозволять моторного масла з індексом 0W нормально працювати. Так що тільки у виняткових ситуаціях розумно буде купувати подібні суміші.

критерії вибору

Вибираючи моторне масло, кожен автомобіліст намагається відшукати оптимальне співвідношення між ціною і якістю. Адже при покупці відверто дешевих мастил кожен розуміє, до чого може привести експлуатація авто на такий мастилі. Але і на занадто дорогі склади витрачатися готові далеко не всі. Для правильного підбору моторної рідини важливо знати основні дані свого «ВАЗ-2106». До цієї інформації належать:

 • рік випуску;
 • тип двигуна і його модифікація;
 • рівень зносу силового агрегату;
 • кліматичні умови експлуатації авто.

Але тільки ці дані не допоможуть дати точну відповідь на питання про те, яке масло буде краще себе вести в двигуні «ВАЗ-2106». Фахівці рекомендують відштовхуватися від двох критеріїв:

 • тип моторного масла;
 • ступінь в’язкості.

Корисні рекомендації

Зазвичай при підборі витратних матеріалів для автомобіля власнику досить заглянути в офіційне керівництво по експлуатації. Але у випадку з «ВАЗ-2106» ситуація дещо інша. Машини давно не випускаються, плюс мануали серйозно застаріли. Так що орієнтуватися по тому, що рекомендує завод, не має особливого сенсу. Відштовхуйтеся від наведених вище порад і характеристик. З їх допомогою вам буде простіше визначитися з вибором і заливати в картер правильне, відповідне нинішньому стану речей моторне масло. Додатково дамо кілька корисних порад.

Завжди намагайтеся запам’ятовувати, що ви Ллється в картер двигуна і яке масло використовуєте для свого «ВАЗ-2106», у якого стоїть карбюратор. Це дозволить в наступний раз придбати аналогічну рідина. Вік автомобіля є головною проблемою при виборі моторної рідини для «ВАЗ-2106». Тому намагайтеся враховувати всі наведені рекомендації, відштовхуватися від поточного стану машини і не економити на матеріалах. Інакше незабаром доведеться відправити авто на звалище.