Датчик детонації Kalina 8 клапанів ознаки несправності

Як перевірити

Навіть новий датчик необхідно перевірити, так як зустрічається шлюб. Для цього беремо тестер і продзвонювати ланцюг. Включаємо режим омметра. Має вийти не менше 5 Ом. Якщо переключитися в режим напруги, то отримаємо робочий змінну напругу: U = 0.5-3 В. Ці параметри говорять про справність пристрою.

датчик, детонації, kalina, клапан, ознаки, несправності

Як працює

Датчик детонації Kalina (ДД). це електромеханічний перетворювач (п’єзоелемент), що знімає вібраційні показання з двигуна і відправляє сигнал на електронний бік управління (ЕБУ). Завдяки цьому, система коректує кут випередження запалювання, з огляду на різну амплітуду детонації, викликану низьким або високим октановим числом палива.

Датчик детонації автомобіля LADA Kalina

ВАЗ 1117-2194 (Kalina), устатковувався інжекторними двигунами з електронними блоками управління. Збалансовану роботу двигуна налаштовує система, яка бере імпульси з декількох датчиків і контролерів. При порушеннях в ланцюзі, автомобіль втрачає якість експлуатаційних характеристик, а на приладовій панелі загоряється тривожний сигнал. Check Engine (перевірте двигун). Власник покірно оговтується в сервісну майстерню на діагностику, де йому кажуть: «На вашій Kalina збій датчика детонації». Далі розповімо, як самостійно перевірити датчик і розберемо інструкцію його заміни.

який вибрати

Експерти рекомендують купувати оригінальний датчик детонації, він підходить на Kalina першого (8-клапанну) і другого (16-клапанну) покоління. Заводський номер 21120-3855020-01 або 02. Різниця в тому, що перший проводиться на АвтоВАЗі, а другий на суміжних підприємствах. Але обидва вони оригінальні.

ознаки несправності

Через кілька років експлуатації Лади Kalina, може вийти з ладу датчик детонації двигуна. У більшості випадків це відбувається з природних причин, таким, як обрив внутрішніх контактів. В цьому випадку у автомобіля з’являються такі симптоми:

 • виникає виразний стукіт двигуна;
 • підвищується витрата палива;
 • двигун троїть;
 • пропадає тяга;
 • темний дим;
 • помилка Р0327.

Можливо проблема пов’язана з окисленням контактів, обривом проводом або вискакування колодки. Але найчастіше, потрібно саме заміна датчика детонації.

Датчик детонации: признаки неисправности, как проверить, для чего нужен

Для довідки! Блок ЕБУ може запам’ятовувати реєстрацію 2-х помилок: 0327 і 0328. Перша говорить про низьку амплітуді, а друга навпаки. про що перевищує норму.

заміна

На 8-клапанною і 16-клапанної Kalina датчик детонації кріпиться в одному і тому ж місці. на зовнішній стороні блоку циліндрів. Його легко знайти під 2 і 3 свічками запалювання. Для демонтажу і монтажу вам будуть потрібні накидні або ріжкові ключі: 10 мм і 13 мм. Послідовність дій така:

 • Скидаємо мінусову клему на акумуляторі (ключ 10 мм).
 • Від’єднуємо колодку харчування від датчика.
 • Відкручуємо болт кріплення ДД (накидний ключ 13 мм).
 • Очищаємо привалочную поверхню на блоці, при необхідності шліфуємо дрібної наждачкою і знежирюємо бензином.
 • Укручуємо новий ДД і затягуємо кріплення моментом (20 Н × м).
 • Під’єднуємо колодку харчування.
 • Накидаємо мінусову клему на АКБ.

Тепер включаємо запалювання. Підключаємо діагностичний сканер і стираємо помилку з пам’яті ЕБУ. На всі операції, в загальному, знадобиться 10-15 хв.

Якщо двигун проявляє вищеописані симптоми, а на приладовій панелі горить сигнал Check Engine, то підкорятиметеся електронній системі і зверніться в сервіс. Нехай майстри скажуть точний діагноз. А провести заміну датчика детонації на Kalina (8-клапанною і 16-клапанної) можна самостійно, при наявності скромного набору інструментів.

Поради щодо вибору

В каталозі складальних одиниць, який складений АвтоВАЗом, датчик детонації позначений так: 21120-3855020-01 або 02. Обидва варіанти підходять для всіх двигунів, штатно встановлюються на «Калину-2». Зрозуміло, що деталь з позначенням «01» випускає ВАТ «АвтоВАЗ». Для продукції інших заводів характерні альтернативні позначення: «02», а також «03».

Перевірити працездатність датчиків, заснованих на принципі п’єзоефекту, можна так:

 • До висновків датчика підключають вольтметр;
 • Встановлюють мінімальну межу значень;
 • Постукуючи викруткою по корпусу, контролюють напругу.

Ознаки несправності датчика детонації

При повному або частковому виході ДД з ладу проявляється несправність датчика детонації по одному із симптомів:

 • Тряска двигуна. При справних датчику і системі управління в двигуні цього явища бути не повинно. На слух появу детонації можна побічно визначити по металевому звуку, що виходить з працюючого двигуна (стук пальців). А зайва під час роботи двигуна тряска і ривки це перше за чим можна визначити несправність датчика детонації.
 • Зниження потужності або “тупість” двигуна які проявляються погіршенням розгону або зайвим підвищенням обертів на низьких швидкостях. Таке відбувається коли при неправильному сигналі ДД здійснюється мимовільна корегування кута запалювання.
 • Утруднений запуск двигуна, особливо «на холодну», тобто, при низьких температурах після тривалого простою (наприклад, вранці). Хоча цілком можливо така поведінка машини і при теплій температурі навколишнього повітря.
 • Підвищений витрата палива. Так як кут запалювання порушений, то і паливно повітряна суміш не відповідає оптимальним параметрам. Відповідно, виникає ситуація, коли двигун споживає більшу кількість бензину, ніж йому потрібно.
 • Фіксування помилок датчика детонації. Зазвичай причинами їх появи є вихід сигналу від ДД за межі допустимих меж, обрив його проводки або повний вихід датчика з ладу. Про появу помилок буде свідчити лампочка Check Engine на приладовій панелі.

Однак варто враховувати, що такі симптоми можуть вказувати і на інші поломки двигуна, в тому числі, інших датчиків. Рекомендується додатково вважати пам’ять ЕБУ на наявність помилок, які могли виникнути при некоректній роботі окремих датчиків.

Особливості заміни своїми руками

Як вже говорилося вище, спочатку вам потрібно буде витягти власне сам бензобак і насос, на якому і знаходиться деталь. Коли ж він виявиться у вас в руках, для заміни визначника рівня палива буде потрібно лише плоска викрутка.

Заміна датчика рівня палива виробляється так:

 • від’єднати 8 і більше проводів від датчика, віджавши фіксатори або відігнувши;
 • тепер відігніть в сторону засувки корпусу;
 • рухайте деталь вгору, поки вона не вискочить;
 • установка нового пристрою проводиться в зворотному порядку.

Як зняти і перевірити датчик?

Доступ зверху до ДД Пріори утруднений через впускного модуля, розташованого над ним. Найпростіше до датчика підібратися знизу, знявши перед цим захист двигуна або хоча б відкрутивши і відкинувши її передню частину. Працюючи зверху, доведеться все робити навпомацки. У будь-якому випадку перед початком робіт необхідно від АКБ від’єднати провід маси, закріплений на «мінусовій» клеми.

 • відкрутити 5 гайок з головкою на 10;
 • відкрутити 2 гайки на 19, встановлені на задній частині щитка;
 • зняти захист.
 • натиснувши на металевий фіксатор роз’єму ДД, від’єднуємо колодку проводів, що йдуть до контролера;
 • ключем на 13 послаблюємо затяжку болта, що фіксує датчик;
 • викручуємо болт і витягаємо з нарізного отвору, знімаючи при цьому датчик.
 • До висновків ДД приєднуємо мультиметр. Встановлюємо на приладі режим вольтметра, вибираючи межа вимірювань до 200 мВ.
 • Беремо металевий предмет. плоскогубці або болт. і злегка постукуємо їм по ДД.

При постукуванні по справного датчика вольтметр покаже скачки напруги. Що вийшов з ладу ДД реагувати ніяк не буде. Більш точну діагностику знятого датчика можна зробити тільки за допомогою спеціального стенду.

Коли на Priora змінюють ДД?

ДД знімають для перевірки або заміни в разі появи ознак його несправності або діагностування, виконаного на стенді перевірки роботи двигуна. Ремонту датчик не підлягає, і при поломці його треба міняти. Коли ДД або електричний ланцюг від нього до контролера виходять з ладу, останній (блок керування) сигналізує про це водієві, включаючи на панелі приладів контрольну лампу.

Одночасно контролер переходить на інший режим управління роботою двигуна, званий резервним, при якому у випередження запалювання постійно пізній кут. Для цього режиму характерні підвищена витрата палива і менша потужність двигуна.

Код помилки, що свідчить про поломку ДД Пріори. 0327.

Поява цієї помилки є основною причиною, по якій датчик змінюють. Однак в ряді випадків ДД може бути несправний тільки частково, тобто буде працювати, але неправильно. При цьому контрольна лампа не загорається, що не буде видаватися помилка, але двигун стане детонувати на певних режимах. Однак причин для такої роботи мотора може бути багато, і при підозрі на несправність ДД його знімають для перевірки.

Несправність кіл датчика детонації

Для того, щоб виявити несправності ДД більш точно, бажано скористатися електронними сканерами помилок електронного блоку управління. Тим більше якщо на приладовій панелі засвітилася контрольна лампа “чека”.

Кращим пристроєм для цього завдання буде Scan Tool Pro Black Edition. недорогий пристрій корейського виробництва з великим функціоналом працює з протоколом передачі даних OBD2 і сумісний з більшістю сучасних авто, а також програмами для смартфона і комп’ютера (з модулем Bluetooth або Wi-Fi).

Необхідно вважати чи є одна з 4-х помилок датчика детонації і помилки по датчикам ДМРВ, лямбда або температури ОЖ, а потім переглянути показники в реальному часі за кутом випередження і складу паливної суміші (помилка по датчику ДД вискакує при значному збідненості).

Найчастіше помилка р0325 “Обрив в ланцюзі датчика детонації” вказує на проблеми в проводці. Це може бути обрив проводів або, що частіше, що окислюються контакти. Потрібно виконати профілактику роз’ємів на датчику. Іноді помилка p0325 виникає через те, що ремінь ГРМ проскакує на 1-2 зуба.

Помилка P0328 “Високий рівень сигналу датчика детонації” найчастіше свідчить про проблему з високовольтними дротами. Зокрема, якщо на них або п’єзоелементі пробиває ізоляція. Аналогічно зазначена помилка може виникнути і через те, що ремінь ГРМ перескочив на пару зубів. Для діагностики потрібно перевірити мітки на ньому і стан шайб.

Помилки р0327 або р0326, як правило, формуються в пам’яті ЕБУ через низький сигналу від датчика детонації. Причина може полягати в поганому контакті від нього, або слабкому механічному зіткненні датчика з блоком циліндрів. Для усунення помилки можна спробувати обробити засобом WD-40 як згадані контакти, так і сам датчик

Також важливо перевірити момент затягування кріплення датчика, оскільки цей параметр критично важливий для його роботи

В цілому, можна відзначити, що ознаки несправності датчика детонації дуже схожі з симптомами, характерними для пізнього запалювання адже ЕБУ, в цілях безпеки для мотора намагається автоматично робити максимально пізнім, так як це виключає руйнування мотора (якщо кут занадто ранній, то крім того що виникає детонація, не тільки падає потужність, а й з’являється ризик прогорання клапанів). Так що в цілому можна зробити висновок що це основна прикмета точно такі ж як і при невірної установки кута випередження запалювання.

Ознаки несправності датчика

При справному ДПДЗ ваш транспортний засіб працює без нехарактерний ривків, смикань і швидко відгукується на натиснення педалі газу. Якщо ж якийсь з цих умов не дотримується, то можливо має місце бути несправність датчика. Це можна визначити за такими ознаками:

 • Пуск двигуна утруднений як на гарячу, так і на холодну;
 • Підвищується витрата палива при чому значно;
 • При русі з’являються ривки мотора;
 • На холостому ходу обороти частіше завищені, ніж в нормі;
 • Прискорення автомобіля відбувається мляво;
 • Іноді виникають сторонні звуки схожі на удари в районі впускного колектора;
 • Силовий агрегат може глухнути на холостому ходу;
 • На панелі приладів моргає індикатор Check або світиться постійно.

Найчастіше датчик приходить в непридатність через перевищення термінів експлуатації внаслідок вироблення. Контактна група має напилення і відповідно для нього характерний знос. Ті ДПДЗ, які працює по безконтактному принципом позбавлені такого недоліку і відповідно служать набагато довше.

Для того, щоб остаточно переконатися в необхідності заміни цієї деталі, потрібно вміти провести перевірку датчика.

Датчики на Kalina 8 клапанів несправності

З появою інжекторних двигунів на вітчизняних автомобілях, різко зросла кількість всіляких датчиків. Які датчики і блоки управління на Kalina за що відповідають і як вирішити проблеми, що виникають в процесі експлуатації? Про це читайте в поточній рубриці, де наведені детальні керівництва з фотографіями ремонту або заміни деталей ЕСУД. Також даються дуже корисні поради, які допоможуть продовжити життя всій системі керування двигуном.

Пару днів назад був проведений невеликий експеримент зі своєю Калиною. Для подальшого продажу було придбано ЕБУ від ВАЗ 2114 з.

Сьогодні займався як завжди в своєму гаражі, і вирішив зробити невеликий огляд по заміні датчика положення колінчастого валу всіх передньопривідних.

Приблизно тиждень тому, після перевірки компресії в двигуні своєї Калини, з’явилася помилка від БК Штат: 0343. високий рівень сигналу.

Регулятор холостого ходу на Kalina знаходиться на корпусі дросельного вузла, а саме з внутрішньої сторони поруч з датчиком положення дросельної.

Думаю, що ще не кожен автовласник знає, де на його Kalina знаходиться датчик швидкості. Зрозуміло справа, що десь на корпусі.

Даний датчик Калини (1,6. 8 кл.) Розташований на голівці блоку циліндрів з лівого боку, як раз на торці. на.

Перш ніж говорити про процедуру заміни даного пристрою, для початку хотів би написати і його призначення і виконуваної функції. Так.

Якщо ви стали помічати, що показники температури зовнішнього повітря на бортовому комп’ютері вашого автомобіля відрізняються від реальних значень, то всьому.

Багатьох власників Kalina іноді лякають страшними казками про електропідсилювач, що він часто виходить з ладу і кермо заклинює. але ставитися.

Практично всі власники Лади Калини, особливо ті, хто володіє даним автомобілем уже довгий час, знаю про таку проблему, як заливання.

Перш ніж приступити до цієї простої і швидкої заміни, давайте спочатку розберемося, що це за пристрій, для чого він взагалі.

ДМРВ на автомобілі LADA Kalina можливо не доведеться міняти навіть за весь час володіння, так як ця деталь при правильній.

© LADA Kalina Блог. Всі права захищені. Копіювання матеріалів заборонено без письмової згоди власника авторських прав.

Даний сайт є приватним неофіційними проектом і не переслідує будь-яких комерційних цілей. Всі матеріали, розміщені на даному сайті, представлені виключно для ознайомлення, без всяких гарантій, неявних або інших. Власник сайту не несе відповідальності за застосування інформації сайту і її використання. Всі ризики, при використання сайту несе користувач. Ресурс призначений для читачів старше 18 років.

Схема системи управління двигуном: 1. вимикач (замок) запалення; 2. головне реле; 3. акумуляторна батарея; 4. повітряний фільтр; 5. колодка діагностичного роз’єму; 6. контрольна лампа несправності системи управління двигуном; 7. тахометр; 8. спідометр; 9. дисплей маршрутного комп’ютера; 10. реле включення електровентилятора (низька швидкість); 11. додатковий резистор; 12. електровентилятор системи охолодження двигуна; 13. реле включення електровентилятора (висока швидкість); 14. електронний блок керування двигуном (ЕБУ); 15. датчик температури охолоджуючої рідини; 16. форсунки; 17. датчик положення розподільного валу (датчик фаз); 18. котушка запалювання; 19. дросельний вузол; 20. датчик положення дросельної заслінки; 21. датчик масової витрати повітря; 22. регулятор холостого ходу; 23. свічка запалювання; 24, 32. датчики концентрації кисню; 25. датчик швидкості автомобіля; 26. датчик положення колінчастого вала; 27. датчик детонації; 28. шків колінчастого вала; 29. реле паливного насоса; 30. паливний модуль; 31. датчик нерівної дороги; 33. клапан продувки адсорбера

Основні дані для контролю, регулювання та обслуговування

Маркування свічки запалювання (виробник)

АУ17 ДВРМ (ЗАЗС) DR15YC-1 (BRISK «SUPER») FR7DCU (Bosch) BCPR6ES-11 (NGK)

Датчик положення розподільного валу

Датчик температури охолоджуючої рідини (СУД)

Моменти затягування різьбових з’єднань

Найменування вузлів і деталей

Болт кріплення датчика положення колінчастого валу

Болт кріплення датчика положення розподільного валу

Болти кріплення датчика масової витрати повітря

Датчик температури охолоджуючої рідини

Система управління двигуном включає і вимикає паливний насос, контролює кількість повітря, що надходить в циліндри двигуна, впорскує необхідну кількість палива у впускний трубопровід, управляє іскроутворенням на свічках запалювання, коригує кут випередження запалювання, регулює частоту обертання колінчастого вала на холостому ходу, управляє електровентилятором системи охолодження двигуна.

Система управління двигуном. електронна, з розподіленим фазованим уприскуванням палива (тобто паливо впорскується у впускний трубопровід кожного циліндра відповідно до робочим циклом двигуна). Система складається з наступних елементів:

2) датчик положення розподільного валу;

3) датчик положення дросельної заслінки;

5) датчик температури охолоджуючої рідини;

6) реле електровентилятора системи охолодження;

7) контрольна лампа несправності двигуна;

У систему управління двигуном також інтегровані:

Розташування елементів системи управління двигуном 11194 в моторному відсіку: 1. датчик нерівної дороги; 2. датчик положення колінчастого вала; 3. датчик концентрації кисню; 4. регулятор холостого ходу і датчик положення дросельної заслінки; 5. датчик температури охолоджуючої рідини (на корпусі термостата); 6. місце установки клапана продувки адсорбера; 7. датчик масової витрати повітря; 9. котушка запалювання четвертого циліндра; 10. котушка запалювання третього циліндра; 11. котушка запалювання другого циліндра; 12. котушка запалювання першого циліндра; 13. місце установки датчика положення розподільного валу

Примітка. Двигун зі знятою декоративною накладкою. Паливні форсунки встановлені під трубами впускного модуля.

Головний керуючий елемент системи. електронний блок управління (ЕБУ), або, як часто його називають. контролер з вбудованим мікропроцесором. По суті ЕБУ. це спеціалізований міні-комп’ютер, в якому встановлена ​​тільки одна програма. управління двигуном, а датчики і виконавчі пристрої утворюють периферійне устаткування цього комп’ютера. Блок отримує і аналізує сигнали датчиків. На основі отриманих даних блок розраховує керуючі команди і видає їх на виконавчі пристрої. У блоці є три типи пам’яті: постійний запам’ятовуючий пристрій (ПЗУ), оперативний запам’ятовуючий пристрій (ОЗП) і перепрограммируемое пристрій (ППЗУ).

ПЗУ. пам’ять енергонезалежна (тобто інформація в пам’яті зберігається при відключенні живлення) і являє собою мікросхему ( «чіп») У ПЗП зберігається програма обчислень і необхідні для розрахунку дані (параметри двигуна, передавальні відносини трансмісії та інші характеристики). Ця інформація індивідуальна для кожної модифікації автомобіля.

B конструкцію ЕБУ заводом-виробником можуть бути внесені зміни.

Некваліфіковане перепрограмування ПЗУ може привести до порушень в роботі двигуна, виходу з ладу елементів системи управління двигуном, пошкодження двигуна.

В процесі роботи ЕБУ контролює справність всіх елементів і ланцюгів системи управління двигуном. Виявивши несправність, ЕБУ переводить систему управління двигуном на резервний режим роботи і включає контрольну лампу несправності двигуна на щитку приладів. Двигун при цьому зможе продовжити роботу (крім випадку несправності датчика положення колінчастого валу, див. Нижче), що дозволяє доїхати до місця ремонту своїм ходом. Коди виявлених несправностей ЕБУ записує в ОЗУ. Там же зберігається оперативна інформація, яку мікропроцесор ЕБУ використовує при розрахунках. При відключенні акумуляторної батареї від бортової мережі автомобіля вся інформація, що зберігається в ОЗУ, буде видалена.

У ППЗУ зберігаються коди протиугінною системи автомобіля (іммобілайзера). Цей тип пам’яті енергонезавісім. Після активації іммобілайзера ЕБУ блокує роботу системи управління двигуном при спробі запуску двигуна без спеціальних електронних ключів.

ЕБУ, блок управління іммобілайзером, запобіжники і реле системи управління двигуном розташовані під консоллю панелі приладів.

Датчик положення колінчастого вала (ДПКВ) призначений для формування сигналів, за якими ЕБУ синхронізує свою роботу з тактами робочого процесу двигуна. Тому часто цей датчик називають датчиком синхронізації. Дія датчика засноване на принципі індукції. при проходженні повз сердечника датчика зубів шківа колінчастого вала в ланцюзі датчика виникають імпульси напруги змінного струму. Частота появи імпульсів відповідає частоті обертання колінчастого вала. Зуби розташовані по колу шківа (через 6 Два з них знаходяться один від одного на кутовій відстані 18 °. Зроблено це для формування в ланцюзі датчика опорних сигналів. своєрідних точок відліку, щодо яких ЕБУ визначає положення колінчастого вала. верхні мертві точки в першому / четвертому і другому / третьому циліндрах. Робота двигуна з несправним датчиком положення колінчастого вала неможлива. Датчик положення колінчастого вала ремонту не підлягає. в разі несправності він замінюється в зборі.

Датчик положення колінчастого вала

Датчик положення розподільного валу (ДПРВ) призначений для формування сигналу, по якому ЕБУ визначає верхню мертву точку (ВМТ) поршня першого циліндра при такті стиснення. Іноді цей датчик називають датчиком фаз. Принцип дії датчика заснований на ефекті Холла. Коли через проріз в торці датчика проходить виступ кільця, закріпленого на шківі розподільного вала впускних клапанів, датчик подає на ЕБУ електричний сигнал. При несправності ДПРВ електронний блок управління переводить систему на резервний режим роботи.

Датчик положення розподільного валу. це електронний прилад, який не підлягає ремонту. У разі несправності датчика його слід замінити.

ДПРВ встановлений в задній захисній кришці ременя ГРМ

Датчик детонації (ДД). п’єзоелектричний, реагує на вібрацію двигуна. За сигналами датчика ЕБУ визначає момент виникнення детонації при роботі двигуна і відповідно до цього коригує кут випередження запалювання. При несправності ДД електронний блок управління переводить систему на резервний режим роботи.

Датчик детонації встановлений на передній стінці блоку циліндрів

Датчик масової витрати повітря (ДМРВ) плівкового типу, встановлений між повітряним фільтром і дросельною заслінкою. За сигналом датчика ЕБУ розраховує кількість повітря, що надходить в циліндри двигуна. При несправності ДМРВ електронний блок управління переводить систему на резервний режим роботи.

Датчик масової витрати повітря

Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ) встановлено на корпусі дросельної заслінки, і пов’язаний з віссю дросельної заслінки. ДПДЗ є змінний резистор, опір якого залежить від кута положення дросельної заслінки. За сигналом ДПДЗ електронний блок управління визначає величину відкриття дросельної заслінки. При несправності ДПДЗ електронний блок управління переводить систему на резервний режим роботи.

Датчик положення дросельної заслінки

Регулятор холостого ходу (РХХ). це запірний клапан з приводом від крокового електродвигуна. РХХ встановлений на корпусі дросельної заслінки. ЕБУ, подаючи керований сигнал на РХХ, регулює частоту врашенія колінчастого вала двигуна на холостому ходу, при запуску і прогріванні двигуна.

Регулятор холостого ходу

Датчик концентрації кисню подає вихідний сигнал, по якому ЕБУ визначає концентрацію кисню в відпрацьованих газах. За отриманими даними ЕБУ коригує кількість палива, що впорскується в циліндри двигуна, тим самим підтримуючи оптимальну пропорцію суміші повітря з паливом (це необхідно для ефективної роботи каталітичного нейтралізатора). Чутливий елемент датчика концентрації кисню розташований в потоці відпрацьованих газів (перед каталітичним нейтралізатором). Працездатність датчика можлива тільки при нагріванні його чутливого елемента до температури не нижче 300 С. Для скорочення часу прогріву в датчик вбудований нагрівальний елемент.

Датчик концентрації кисню: 1. сполучна колодка; 2. джгут проводів; 3. кільце ущільнювача: 4. чутливий елемент з отворами для підведення відпрацьованих газів

На автомобілях, які відповідають вимогам норм токсичності Євро ІТ, в систему випуску відпрацьованих газів після нейтралізатора вбудований другий датчик концентрації кисню.

Наявність у відпрацьованих газах сполук свинцю і кремнію може привести до виходу з ладу датчика концентрації кисню. Тому не допускається використання етилованого бензину. При ремонті двигуна не можна застосовувати герметик з великим м силікону (з’єднання кремнію), пари якого можуть потрапити через систему вентиляції картера в циліндри і далі в випускний тракт. Слід використовувати герметик, на упаковці якого зазначено, що він безпечний для датчика концентрації кисню.

Симптомы и признаки неисправности, проверка датчика детонации. Назначение и ошибки

Датчик температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ). напівпровідниковий прилад термистор, електричний опір якого змінюється при зміні температури навколишнього середовища. ДТОЖ встановлений в корпусі термостата. За опору датчика ЕБУ оцінює тепловий режим двигуна. Отримані дані використовуються при розрахунку більшості керуючих команд для елементів системи управління двигуном, а також для включення електровентилятора системи охолодження двигуна. При несправності ДТОЖ електронний блок управління переводить систему на резервний режим роботи.

Датчик температури охолоджуючої рідини з мідним кільцем ущільнювача

Датчик швидкості автомобіля встановлений на коробці передач. Принцип дії датчика заснований на ефекті Холла. За імпульсам, що виробляється датчиком, ЕБУ розраховує швидкість автомобіля. Сигнал з датчика надходить також на спідометр.

Датчик швидкості автомобіля

Щоб ЕБУ не виявляється помилкові несправності в роботі запалювання, викликані різкими поштовхами силового агрегату при русі автомобіля по нерівностях, в систему вбудований датчик нерівної дороги (ДПД).

На двигуні використовуються чотири котушки зажіганія.Оні встановлені безпосередньо на свічках запалювання. Це виключає зниження потужності іскри через угечек струму (таке можливо при пошкодженні ізоляції високовольтних проводів).

Котушка запалювання двигуна 11194: 1. висновки для підключення колодки джгута проводів; 2. вушко для кріплення котушки; 3. гумове кільце ущільнювача; 4 наконечник для з’єднання зі свічкою запалювання

На двигунах застосовуються свічки запалювання АУ17ДВРМ, де:

Свічка запалювання: 1. бічний електрод: 2. центральний електрод (в тепловому конусі ізолятора); 3. різьбова частина корпусу; 4. кільце ущільнювача; 5. шестигранна частина корпусу під ключ; 6. ізолятор (на ньому нанесено маркування свічки запалювання); 7. контактний наконечник (знімний, встановлений на різьбі)

у. шестигранна частина корпусу під ключ на 16 мм;

Д. довжина резьбовойчасті 19 мм, з плоскою посадкової поверхнею;

В. виступання теплового конуса ізолятора за тореп резьбовой частини депутатського корпусу;

М. біметалічний центральний електрод.

На двигун можна встановити свічки різних виробників аналогічного типу (див. Табл. 8.4.1).

Форсунка. це електромагнітний голчастий клапан, на вихідному патрубку якого виконаний розпилювач з чотирма отворами, що калібруються. Форсунка відкривається по сигналу ЕБУ, при цьому паливо під тиском впорскується безпосередньо на впускний клапан. Кількість палива, що надходить в циліндр, регулюється часом відкриття форсунки. На двигуні встановлено по одній форсунці на кожен циліндр.

Форсунка двигуна: 1. розпилювач; 2. ущільнювальне гумове кільце; 3. висновки для підключення джгута проводів

Клапан продувки адсорбера встановлений на корпусі повітряного фільтра (докладніше див. «Система харчування»).

Колодка діагностичного роз’єму призначена для підключення зовнішнього діагностичного пристрою (наприклад, ДСТ-2М) до системи управління двигуном. Колодка встановлена ​​в облицюванні тунелю підлоги.

Розташування колодки діагностичного роз’єму

Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, що двигун нерівномірно працює на холостому ходу або ж автомобіль періодично глухне по незрозумілим причинам, то виною такій поведінці силового агрегату може служити несправність датчика положення дросельної заслінки. Вам не варто відразу ж направлятися на станцію технічного обслуговування, адже дану неприємність можна усунути власними силами.

Новий датчик положення дросельної заслінки

У даній статті ми розглянемо основні ознаки, які свідчать про вихід з ладу даного датчика, дізнаємося як перевірити ДПДЗ, а також ознайомимося з його конструкцією. Ця інструкція підійде для власників автомобілів ВАЗ 2110, 2114, Priora, Kalina і навіть Renault Logan.

конструкція ДПДЗ

Датчик положення дросельної заслінки. це пристрій, який призначений для точного розподілу кількості паливної суміші, що потрапляє в камеру згоряння двигуна. Його використання в сучасних моторах дозволяє підвищити економічність автомобіля, а також підвищення коефіцієнта корисної дії силового агрегату. Він розташований в системі подачі палива на осі дросельної заслінки.

На сучасному етапі розвитку автомобільної техніки на ринку представлені такі види ДПДЗ:

Безконтактний датчик положення дросельної заслінки з позначенням висновків

Останні конструктивно мають резистивні контакти у вигляді доріжок, за якими визначається напруга, а з використанням безконтактної технології проводять даний завмер на основі магнітного ефекту. Відмінності датчиків характеризуються їх ціною і терміном служби. Безконтактні є більш дорогими, але і термін служби у них помітно вище.

Принцип дії

Як вказувалося вище датчик розташовується біля дросельної заслінки. При натисканні на педаль він проводить завмер вихідного напруги. У тому випадку, коли дросельна заслінка має положення «закрито», напруга в датчику становить до 0,7 Вольт. Коли водій натискає на газ, вісь заслінки повертається і відповідно змінює нахил повзунка під конкретним кутом. Реакція датчика проявляється в зміні опору на контактних доріжках і, отже, підвищенням вихідної напруги. При повному відкритті дроселя напруга становить до 4 Вольт. Дані вказані для автомобілів ВАЗ.

Зчитуванням цих значень займається електронний блок управління автомобіля. На підставі отриманих даних він застосовує зміни в кількість подачі горючої суміші. Варто зауважити, що вся ця процедура відбувається практично миттєво, що дозволяє ефективно підбирати режим роботи мотора, а також витрата палива.

Перевірка ДПДЗ

Перевірка датчика положення дросельної заслінки для автомобілів ВАЗ 2110, 2114, Priora, Kalina, Renault Logan і ін. Проводиться так:

 • Вимкнути запалювання автомобіля;
 • Використовувати вольтметр для перевірки напруги датчика, яке при закритій заслінці становить близько 0,7 Вольт;
 • Зробити вимір вихідної напруги на повністю відкритій заслінці. Воно повинно складати близько 4-х Вольт;
 • Перевірити рівномірність зміни напруги, шляхом провертання бігунка датчика. При цьому не повинні спостерігатися скачки значень.

Якщо в отриманих даних є відхилення, то деталь необхідно замінити на нову. У тих випадках, коли значення збігаються, то датчик справний і поломку слід шукати в інших датчиках.