Які датчики на ВАЗ 2115 інжектор

датчик фаз

Він визначає, в якому саме кутовому положенні перебуває розподільний вал машини. Розташовується пристрій недалеко від фільтра повітря, на блоці циліндрів. При його поломки форсунки будуть відкриватися попарно, в паралельному режимі. У цьому випадку відзначається підвищення витрат на бензин приблизно на 10 відсотків.

Цей датчик вказує ЕБУ справжній стан клонували. Є індукційним, тобто при обертанні зазначеного вище вузла, виробляє певні імпульси, частота яких дозволяє комп’ютеру зробити потрібний розрахунок. При втраті сигналу відбувається зупинка силового агрегату. Тобто його несправність не дозволить навіть дістатися до автосервісу. В іншому ламається він дуже рідко.

У цій ситуації ЕБУ покаже код помилки. 0335. Втім, це не завжди означає, що прийшов в непридатність саме ДПКВ. Іноді така ж комбінація з’являється, якщо неналежним чином працює ДМРВ.

Сигналізує про температуру антифризу і є, по суті, термістором. Тобто чим сильніше він нагрівається, тим більше падає його опір. Розташовується датчик неподалік від головки блоку циліндрів і поруч з термостатом. Його сигнал надходить і на бортовий комп’ютер, і на вентилятор радіатора.

Його часто плутають з датчиком температури, але призначення останнього. передавати відомості тільки на приладову панель.

ДТОЖ дуже рідко виходить з ладу. З ним швидше можуть відбуватися такі неприємності:

 • обрив контакту всередині;
 • руйнування ізоляції;
 • розрив живлять дротів (їх найчастіше чіпляє трос газу, що знаходиться в безпосередній близькості).

Поломка ДТОЖ призводить до того, що ЕБУ вважає, ніби температура мотора дорівнює нулю градусів і направляє відповідну команду регулятору підкачки повітря. У цій ситуації подача палива не буде оптимальною. в результаті виникають проблеми з запуском двигуна при морозі. У той же час після того, як мотор все ж запрацює, через дві хвилини комп’ютер повідомить про нагріванні антифризу до 80 градусів Цельсія.

У спекотну погоду, коли автомобіль стоїть в заторі, несправний ДТОЖ може спровокувати інші серйозні проблеми. Зокрема, ЕБУ буде вважати, що температура охолоджуючої рідини залишається в нормі, і, отже, не зробить перерахунку кута випередження спрацьовуванні запалювання. В результаті потужність впаде, і двигун затихне.

Масової витрати повітря

Цей датчик, як і більшість інших, здійснює передачу даних на блок управління мотором. Завдяки цій інформації бортовий комп’ютер виробляє регулювання найбільш оптимального співвідношення обсягів палива і повітря для формування горючої суміші. Згодом ця суміш подається на форсунки мотора. Якщо цей елемент не функціонує належним чином або з помилками, то горюча суміш в кінцевому підсумку не зможе відповідати параметрам режиму функціонування силового агрегату. Відповідно, в кінцевому підсумку це може призвести до зниження тяги двигуна, а також погіршення динаміки транспортного засобу в цілому.

Крім цього, вихід з ладу ДМРВ загрожує збільшенням витрат палива. Що стосується місця установки, то пристрій знаходиться на магістралі повітряного фільтруючого елемента, неподалік від великої впускний магістралі. При виявленні несправностей контролер необов’язково змінювати. його можна спробувати прочистити своїми руками.

Система управління двигуном

Взагалі вся система управління двигуном складається з двох компонентів:

Під мізками розуміється електронний блок управління ну або коротко «ЕБУ», «мізки», «комп». На інжекторні ВАЗи в міру випуску встановлювалися різні моделі ЕБУ. Bosch, січень, Автел / Ітелма. Щоб докладніше ознайомитися з мізками, основні проблеми, які мізки встановлювалися в певні роки, можливість чіп-тюнінгу ознайомтеся з докладною статтею. Ебу. Що це таке?

Мізки беруть свідчення поточного стану від датчиків, аналізують і контролюють роботу двигуна за допомогою тих же датчиків.

Тепер поговоримо про самих датчиках, які беруть участь в роботі двигуна:

 • Датчик положення колінчастого вала (ДПКВ). служить для синхронізації роботи двигуна з роботою ЕБУ, працює за принципом індукції. У разі несправності, автомобіль погано заводиться, не тягне Більш детально у відповідній статті.
 • Датчик положення розподільного валу (дпрв). часто називають «Датчик фаз». Служить для визначення фазованого уприскування. Можлива робота з несправним датчиком. Більш детально.
 • Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ), ну або датчик положення педалі газу (якщо педаль газу електронна, ставиться з 2011р). Що стосується ДПДЗ, то він знаходиться в парі з РХХ. ДПДЗ визначає ступінь відкриття дросельного вузла. Якщо ж даний датчик несправний, то відсутня реакція на педаль газу, мимовільно ростуть обороти і т.д. Більш детально у відповідній статті.
 • Датчик детонації (ДД). назва говорить сама за себе. Датчик детонації ловить вібрації двигуна (детонацію) відповідно до цього випереджає кут запалювання. Детально у відповідній статті.
 • Датчик температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ). простіше кажучи, датчик температури двигуна. Встановлюється на термостаті, призначений для контролю температурного режиму роботи двигуна. Детальніше, про те як замінити, перевірити. в статті.
 • Датчик масової витрати повітря (ДМРВ). найдорожчий датчик, тому його поломка вкрай неприємна. За допомогою цього датчика ЕБУ зчитує кількість споживаного повітря. Основні несправності. відсутність тяги у мотора, проблеми з холостим ходом. На даному сайті даному датчику присвячені хороші змістовні статті, з якими ви можете ознайомитися.
 • Датчик швидкості (ДС). датчик швидкості призначений в першу чергу для вимірювання швидкості автомобіля і розташований він на коробці передач. Але він так само має і інші функції. про це докладніше.
 • Датчик концентрації кисню, або просто датчик кисню (дк). визначає кількість кисню у вихлопній системі, регулює суміш палива та повітря. На євро-2 встановлено 1 датчик, на євро-3 встановлено два датчика. Дуже часто, після 60 тис.км. пробігу другий датчик відключають програмно тому з нашим бензином він швидкої виходить з ладу. Але тим не менше його можна відремонтувати і замінити. Так само ДК є причиною багатьох проблем, про це докладніше.
 • Регулятор холостого ходу (РХХ) (до 2011 року) або дросельна заслінка з електро приводом (з 2011 року). даний датчик відповідає за стабільний холостий хід. Пропускає повітря в двигун на холостих обертах в обхід ДПДЗ. Досить таки примхливий датчик, часто замінюємо. Основна несправність. нестабільний холостий хід. Часто трапляється шлюб. Про це докладніше.
 • Електропривод дросельної заслінки. (Е-газ). суть в тому, що це електронний дросель, яку відкриваються не тросик педалі газу (механічно), а мізки (електронно).
 • Датчик положення педалі газу. (Е-газ). датчик подає свідчення положення педалі газу в ЕБУ, той в свою чергу відкриває електронну дросельну заслінку.

Як бачите, в цілому кількість датчиків не велике, але повірте мені, багато хто з них доставили багато проблем автовласникам, тому уважно вивчайте користуйтеся цим матеріалом.

Датчик Холла (швидкості)

Цей контролюючий прилад розташовується безпосередньо на коробці перемикання швидкостей. ВАЗ з інжекторним двигуном забезпечується датчиками на шість імпульсів. Вихід з ладу його призводить тільки до незначного зниження характеристик транспортного засобу. Якщо був частково втрачений контакт, то двигун на холостому ходу може глухнути.

Призначення і несправності датчиків ВАЗ-2115

Автомобілі зараз в Росії забезпечуються безліччю електронних приладів контролю. У цьому сенсі ВАЗ-2115 не виняток. на ньому встановлені різні датчики. Які їх призначення та можливі несправності, розповідається в даній статті.

У разі якщо в двигуні виникає якась проблема, на панелі приладів в салоні негайно загоряється тривожна лампочка. В ситуації коли несправність малозначна, то вона гасне приблизно через секунду після запуску силового агрегату. Приблизно стільки часу потрібно бортовому комп’ютеру, щоб провести діагностику.

Якщо ж поломка досить серйозна, то ЕБУ сигналізує про це, видаючи ті чи інші коди помилок. так:

 • 2 означає, що проблеми виникли з датчиком рівня палива;
 • 13. немає відомостей про якість повітря;
 • 14-15. не контролюється рівень антифризу;
 • 19. некоректні показники від датчика коленвала;
 • 21-22. неполадки з дросельною заслінкою;
 • 23-25 ​​- відмовив прилад, що фіксує температуру повітря;
 • 24. не працює вимірювач швидкості;
 • 33-34. неполадки в ДМРВ;
 • 35. збитий регулятор холостого ходу;
 • 43. поломка датчика детонації;
 • 61. не подаються дані від приладу, заміряли рівень кисню.

Знання кодів дозволяє швидше розібратися з проблемами.

Це датчик, що фіксує положення заслінки дроселя. Його показання потрібні для того, щоб бортовий комп’ютер зміг розрахувати:

Все Датчики ВАЗ Расположение. Это надо знать всем водителям ВАЗ НИВА. ДПДЗ, ДМРВ, ДПКВ, ДПРВ, РХХ

 • тривалість впорскування пального;
 • кут випередження спрацьовування запалювання;
 • режим роботи всієї силової установки;
 • момент прискорення та ін.

Якщо цей прилад надає, то фіксуються їм відомості заміщаються даними від ДПКВ і ДМРВ. Поломка зазвичай супроводжується нестійкою роботою двигуна.

В автомобілях ВАЗ цей прилад контролю являє собою полімерну плівку з графітовим напиленням. В цілому практика показує, що саме зазначений датчик найчастіше ламається.

 • пересувається ривками;
 • гальмування силовою установкою часто відсутня;
 • є при розгоні «провали».

У той же час лампочка «Перевірте двигун» досить часто не включається. ЕБУ визначає відмову, тільки якщо відбувається коротке замикання, але коли графітові доріжки зношені частково. діагностика ефекту не дає. Повна втрата контакту призводить до того, що холостий хід машини утримується максимум на позначці 1,5 тисячі обертів.

Іноді спостерігається зміна показань цього контролюючого приладу в межах до 5 відсотків, коли газ відпущений. У той же час комп’ютер буде вважати, що водій в повну силу тисне на згадану раніше педаль. в результаті обороти на холостому ходу починають довільно «плавати». З такою проблемою їздити на машині просто небезпечно.

Контролює функції регулятора тиску палива. На ВАЗ, як правило, встановлюється механічного типу прилад, який не сполучений з ЕБУ. Отже, поломка системою не визначається. У цьому випадку, як правило, виникають проблеми:

 • щодо запуску двигуна;
 • підвищене споживання пального;
 • зайве СО у вихлопі.

У 2115 він встановлюється на рампу і з’єднаний зворотним відведенням палива з бензобаком, і рукавом з впускати повітряним колектором. Визначити справність цього датчика можна за допомогою манометра, підключеного безпосередньо до паливної рампи. У нормі на холостому ходу свідчення повинні бути:

 • до 2,4 бар, якщо вакуумна трубка була надіта;
 • до 3,25 якщо знята.

Низький тиск нерідко ще свідчить, що несправний паливний насос. У той же час висока говорить про вільному відтоку пального з магістралі назад в бак.

При відмові РДТ спостерігаються такі несправності:

 • двигун працює нестійкий;
 • на холостому ходу глухне;
 • занадто низька або висока швидкість обертання коленвала;
 • втрата потужності двигуна;
 • перевитрата бензину.

Цей контролюючий прилад відстежує рівень масової витрати повітря. В основі його платинова нитка, охлаждаемая атмосферою. Її при цьому нагрівають електрикою. Залежно від споживаного напруги розраховується актуальний витрата палива і повітря. Якщо він відмовляє, то його свідчення ЕБУ заміщає даними надходять від ДПЗД і ДПКВ.

Непридатність цього датчика проявляє себе:

 • занадто великим споживанням палива;
 • нестабільною роботою двигуна на холостому ходу;
 • раптової зупинкою після підвищення потужності;
 • проблемами з запуском.

Найпростішим способом визначити його несправність залишається заміна на свідомо працює прилад.

Датчик кисню

Встановлюється біля глушника. Він визначає, скільки в вихлопі залишається кисню. Його дані необхідні для того, щоб належним чином відкоригувати подачу пального в двигун. При наявності кисню частка бензину збільшується. Комп’ютер здатний тільки визначити повну відмову датчика.

Положення розподільного вала (датчик фаз)

ДПРВ або датчиком фаз обладнуються всі двигуни з інжектором на 16 клапанів, а також 8-клапанні карбюраторні мотори з фазованим уприскуванням горючої суміші.

Регулятор передає на блок управління інформацію про цикл функціонування двигуна:

 • який клапан на даний момент відкрито;
 • яка реалізується фаза газорозподілу.

Датчики ВАЗ 2114, 2115

датчик, 2115, інжектор

Відповідно до отриманих даних бортовий комп’ютер розраховує момент упорскування бензину, щоб пальне подавалося перед тим, як буде відкритий впускний клапан. Як правил, датчики ВАЗ розташовані в моторному відсіку і ДПРВ. не виняток, він розташований поруч з ГБЦ і повітряним фільтром.

Новий ВАЗОВСКИЙ ДПРВ

Регулятор температури холодоагенту або ДТОЖ розташований на термостаті, його функція полягає в контролі рівня температури силового агрегату. Як показує практика, зазвичай такі контролери характеризуються надійністю і високим ресурсом експлуатації, оскільки по суті, він виконує тільки одну функцію. Бортовий комп’ютер, отримавши сигнал від ДТОЖ, здійснює коригування частоти оборотів мотора, а також співвідношення палива і повітря для утворення пальної суміші.

Основні симптоми поломки регулятора. на приладовій панелі відображаються невірні дані про нагріванні ДВС або силовий агрегат починає перегріватися через те, що непрацездатний датчик не включає вентилятор охолодження. Якщо в системі є ознаки несправності, деталь потрібно якомога швидше замінити.

ДТОЖ для автомобілів ВАЗ

Датчики ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів, ДТОЖ, швидкості та інші

Крім перерахованих вище механізмів в різних куточках підкапотного простору можна знайти і інші дуже важливі пристрої. Розташування датчиків ВАЗ-2114 інжектор досить хаотичне, одні перебувають безпосередньо на силовому агрегаті, другі в інших місця. коробці передач, на електросхемах.

До числа не менш важливих механізмів варто віднести:

 • Датчик детонації. чутливий до різних вібрацій мотора. На підставі прийнятих імпульсів ЕБУ визначає якісний склад суміші. Розташовується на блоці циліндрів.
 • Датчик температури двигуна. єдина і проста, але надзвичайно важливе завдання покладено на цей пристрій. контролювати температуру ОЖ.
 • Датчик швидкості. з самої назви зрозуміло, що цей контролер необхідний для вимірювання швидкості пересування авто. ДС передає імпульси ЕБУ, який обробляє їх і визначає швидкість автомобіля, отриманий результат на панелі приладів відображає спідометр.
 • Холостого ходу. не тільки зчитує інформацію, але і коригує роботу мотора. ДХХ за допомогою спеціальної голки управляє патрубком. закриває і відкриває. За рахунок цього змінюється кількість подаваного кисню в дросельний вузол.
 • ДМРВ. зчитує дані і передає їх блоку управління, який на підставі отриманої інформації визначає оптимальне співвідношення різних компонентів паливно-повітряної суміші. Поломка ДМРВ призводить до того, що авто значно втрачає показник потужності, а водій починає відчувати значне підвищення кількості споживаного автомобілем бензину.
 • ДК. датчик кисню, лямбда-зонд. Цей контролер називають в середовищі автолюбителів по-різному, але принцип його роботи від цього не змінюється. ДК повідомляє блоку управління про кількість кисню у вихлопних газах. Виявити механізм можна в приймальному колекторі.

Це основні і найбільш значимі датчики в системі «чотирнадцятої». Також варто згадати про ДРП, який грає важливу роль. визначає рівень бензину в баку транспортного засобу. З цим пристроєм часто вітчизняні водії відчувають труднощі. Часом воно не працює належним чином, дезінформує. Але, як правило, ДРП ламається в старих автомобілях. Ремонтувати механізм самостійно можна, проте все залежить від тяжкості поломки.

Датчик положення розподільного валу

Цей механізм розташований біля блоку циліндрів. Основне завдання. передавати ЕБУ дані щодо поточного циклу роботи. У середовищі фахівців механізм називають датчиком Холла. В основі роботи пристрою лежить наступний принцип: відповідно до розташування коленвала визначається положення газорозподільного механізму. Отримані датчиком дані повідомляються електронного блоку. Відбувається вприскування палива і подальше запалювання суміші.

Корисне відео

Додаткову корисну інформацію ви зможете почерпнути з відео нижче:

Датчики на ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів: розташування і функції

Для ефективної роботи інжекторного силового агрегату в системі автомобіля ВАЗ-2114 включено велику кількість різних механізмів і автоматизованих пристроїв. Так і не скажеш, що «чотирнадцята» наповнена вщерть електронікою машина, але, якщо заглянути під капот, то можна виявити всілякі датчики ВАЗ-2114 8 клапанів інжектор.

Основне призначення електроніки. відстежувати стан вузлів і агрегатів автомобіля. Отримані дані передаються в головний «мозковий» центр автомобіля. Завдяки такому підходу водієві більше не потрібно довго і виснажливо шукати причини відхилення від роботи тієї чи іншої системи. Всю детальну інформацію надасть ЕБУ. Які ж датчики задіяні в роботі ВАЗ-2114 і де вони розташовані?

Датчики ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів: загальна інформація про датчиках ВАЗ-2114

Датчики зовні являють собою невеликі механізми. Однак їх роль в роботі всієї системи автомобіля просто колосальна. Вони сигналізують про залишок палива в бензобаку, повідомляють водієві температуру ОЖ, визначають положення різних елементів двигуна в певному режимі роботи. Щоб добре знати свою машину і розуміти, що могло вийти з ладу в тій чи іншій ситуації, необхідно знати весь перелік задіяних в системі механізмів.

Перерахуємо всі датчики на ВАЗ-2114 інжектор 8 клапанів, які є найбільш важливими:

 • положення коленвала.
 • ДПДЗ.
 • Датчик положення розподільного.
 • ДТОЖ.
 • швидкості.
 • холостого ходу.
 • ДМРВ.
 • лямбда зонд.

Ці пристрої в більшості випадків розташовані в підкапотному просторі. Практично всі вони встановлюються ще на заводі під час складання автомобіля. Але деякі датчики водій сам може встановити в будь-який зручний для цього час. Важливо також знати, як працює кожна з цих пристроїв, і, яку першочергове завдання виконує.

Датчик положення коленвала

Часто можна почути, як водії з багаторічним досвідом називають цей механізм ніяк інакше як датчик синхронізації. Таку назву пішло з принципу роботи пристрою. У завданнях ДПКВ синхронізувати роботу електронного блоку і газорозподільного механізму.

На ВАЗ-2114 встановлюють ДПКВ індуктивного типу. Вартість такого датчика порівняно невелика. У разі виходу з ладу життєво важливого для автомобіля контролера більшість водіїв вважають за краще відразу замінити пристрій новим екземпляром.

Якщо ДПКВ зламається, то подальша експлуатація автомобіля стане неможливою. Без цього механізму система подачі палива перестане працювати, адже ЕБУ не отримуватиме інформацію про те, коли необхідно давати команду на впорскування палива в циліндри. Місце розташування ДПКВ. безпосередня близькість з розподілвалом.

За доставку палива в системі автомобіля ВАЗ-2114 відповідає електроніка. Без ДПДЗ блок управління не зможе визначити оптимальний час для подачі бензину. Відхилення від коректної роботи ДПДЗ призводять до збільшення кількості споживаного пального. Саме від того, під яким кутом розташована ДЗ, залежить робота багатьох інших систем авто: охолодження, подачі палива.

ДПДЗ розташовується біля датчика холостого ходу. В системі «чотирнадцятої» робота цих двох пристроїв тісно пов’язана.

При поломки ДПДЗ автомобіль починає сіпатися в певному положенні заслінки, також відзначається нестабільність роботи двигуна. Всі датчики ВАЗ-2114 8 клапанів у своїй роботі пов’язані, тому двом різним пристроям часом характерні однакові ознаки несправності. У разі прояву симптомів поломки необхідно комплексно підходити до перевірки всіх контролерів.

Электрооборудование. Датчики ВАЗ 2108, 09, 99 и т.д.

Підводячи підсумки, варто сказати, що датчики на ВАЗ-2114 інжектор 8 клапанів розташовуються в різних куточках загальної конструкції автомобіля. Всі вони виконують надзвичайно важливу роль, їх робота вибудувана під електронний блок управління. У разі поломки будь-якого контролера водій відчує дивацтва в поведінці машини. У будь-який момент можна провести діагностику і вважати помилки ЕБУ.

Ремонт і обслуговування датчиків ВАЗ-2114 можна умовно розділити на три групи:

 • Повна заміна механізму.
 • заміна проводки.
 • Зачистка контактів від окислення або заміна.

Якщо автомобіль став себе дивно вести, а діагностика показує, що один з датчиків відмовляється коректно працювати, необхідно розібратися, що стало причиною поломки. В одному випадку допоможе звичайна чистка контактів, в іншому. тільки заміна вийшов з ладу механізму.

 • Діагностика ВАЗ 2114 своїми руками: особливості та тонкощі процесу
 • Який радіатор грубки на ВАЗ 2114 краще. мідний або алюмінієвий
 • Що робити, якщо спостерігаються провали при натисканні на педаль газу на інжекторі ВАЗ 2114

ВАЗ 2115 8 клапанна витрата 1.3 на холостому ходу в чому причина

датчик, 2115, інжектор

Перелік всіх регуляторів

Всі датчики в вітчизняних «четирку» ставляться в моторному відсіку, на кузові, електросхемах, а також на коробці передач. Практично всі контролери ставляться на автомобіль ще при виробництві, але деякі з них можуть бути встановлені додатково.

Весь список пристроїв, які стоять в ВАЗ 2114, наведено нижче:

 • тиску моторної рідини;
 • температури охолоджуючої рідини;
 • рівня антифризу в системі;
 • рівня пального в бензобаку;
 • РХХ. регулятор холостого ходу;
 • ДМРВ. масової витрати повітря;
 • рівня гальмівної рідини в системі;
 • ДПДЗ. положення дроселя;
 • швидкості пересування;
 • ДПКВ. положення колінчастого вала;
 • ДПРВ, він же датчик положення розподільного валу або датчик фаз;
 • лямбда-зонд;
 • детонації;
 • нерівного дорожнього покриття;
 • температури повітря зовні (автор відео. Іван Васильович).

ДАТЧИК КИСНЮ

ДК, він же лямбда зонд, передає на блок керування двигуном інформацію про рівні вмісту кисню в суміші вихлопних газів. Розташований він в приймальному колектора вихлопної труби, неподалік від резонатора.

Датчики на ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів: розташування і функції

Для ефективної роботи інжекторного силового агрегату в системі автомобіля ВАЗ-2114 включено велику кількість різних механізмів і автоматизованих пристроїв. Так і не скажеш, що «чотирнадцята» наповнена вщерть електронікою машина, але, якщо заглянути під капот, то можна виявити всілякі датчики ВАЗ-2114 8 клапанів інжектор.

Основне призначення електроніки. відстежувати стан вузлів і агрегатів автомобіля. Отримані дані передаються в головний «мозковий» центр автомобіля. Завдяки такому підходу водієві більше не потрібно довго і виснажливо шукати причини відхилення від роботи тієї чи іншої системи. Всю детальну інформацію надасть ЕБУ. Які ж датчики задіяні в роботі ВАЗ-2114 і де вони розташовані?

Корисне відео

Додаткову корисну інформацію ви зможете почерпнути з відео нижче:

Датчик положення коленвала

Часто можна почути, як водії з багаторічним досвідом називають цей механізм ніяк інакше як датчик синхронізації. Таку назву пішло з принципу роботи пристрою. У завданнях ДПКВ синхронізувати роботу електронного блоку і газорозподільного механізму.

На ВАЗ-2114 встановлюють ДПКВ індуктивного типу. Вартість такого датчика порівняно невелика. У разі виходу з ладу життєво важливого для автомобіля контролера більшість водіїв вважають за краще відразу замінити пристрій новим екземпляром.

Якщо ДПКВ зламається, то подальша експлуатація автомобіля стане неможливою. Без цього механізму система подачі палива перестане працювати, адже ЕБУ не отримуватиме інформацію про те, коли необхідно давати команду на впорскування палива в циліндри. Місце розташування ДПКВ. безпосередня близькість з розподілвалом.

За доставку палива в системі автомобіля ВАЗ-2114 відповідає електроніка. Без ДПДЗ блок управління не зможе визначити оптимальний час для подачі бензину. Відхилення від коректної роботи ДПДЗ призводять до збільшення кількості споживаного пального. Саме від того, під яким кутом розташована ДЗ, залежить робота багатьох інших систем авто: охолодження, подачі палива.

ДПДЗ розташовується біля датчика холостого ходу. В системі «чотирнадцятої» робота цих двох пристроїв тісно пов’язана.

При поломки ДПДЗ автомобіль починає сіпатися в певному положенні заслінки, також відзначається нестабільність роботи двигуна. Всі датчики ВАЗ-2114 8 клапанів у своїй роботі пов’язані, тому двом різним пристроям часом характерні однакові ознаки несправності. У разі прояву симптомів поломки необхідно комплексно підходити до перевірки всіх контролерів.

Підводячи підсумки, варто сказати, що датчики на ВАЗ-2114 інжектор 8 клапанів розташовуються в різних куточках загальної конструкції автомобіля. Всі вони виконують надзвичайно важливу роль, їх робота вибудувана під електронний блок управління. У разі поломки будь-якого контролера водій відчує дивацтва в поведінці машини. У будь-який момент можна провести діагностику і вважати помилки ЕБУ.

Розташування всіх датчиків на інжекторної ВАЗ 2114

Не можна сказати, що ВАЗ 2114. це дуже сучасний, наповнений електронікою автомобіль. Однак перелік використовуваних датчиків, які пов’язані з електронним блоком управління, у чотирнадцятої досить значний.

Кожен з цих девайсів відповідає за певні функції, збирає дані, що передаються на головний комп’ютер автомобіля. Так ЕБУ контролює все процес, вносить відповідні зміни, від чого водієві не доводиться самому шукати причини відмови або недостатньо ефективної роботи того чи іншого вузла.