Заміна масла варіатора Nissan х Trail Т31

злив масла

масло, nissan, trail

В першу чергу слід злити і утилізувати відпрацьовану технічну рідину. Але як правильно злити масло з варіатора Nissan Х-Треілі Т31? Нижче пропонується покрокова інструкція даної процедури:

 • Знімається щиток, що перешкоджає проникненню бруду в варіатор автомобіля;
 • Ємність, підготовлена ​​для зливу, розміщується під варіатором;
 • Відкручуються зливні пробки коробки передач;
 • За допомогою шлангів і додаткових пристосувань використане масло зціджується з вариаторной коробки передач Nissan Х-Треілі Т31.

Автовласникові слід пам’ятати, що, зважаючи на свою щільної консистенції, масло з варіатора автомобіля випливає досить повільно. Не слід штучно прискорювати цей процес.

Японський «всюдихід»

Nissan Х-Trail з’явився на автомобільному ринку Японії в 2000 році. З 2001-го японці почали експортувати його в інші країни. Nissan X-Trail T30 був автомобілем першого покоління, що випускався до 2009 року. Пропонувалися варіанти бензинових і дизельних моторів з механічними КПП і АКПП. У всіх країнах, крім Тайваню, його випуск і продажі припинилися вже в 2007-му.

З 2007 року почалося виробництво кросовера 2-го покоління. Nissan Х-Trail Т31. Це була модель більш високого рівня в порівнянні з попередником. Розміри кузова збільшилися, авто зібрали на новій платформі Nissan С. Інтер’єр також зазнав значних змін. З 2009 року Nissan Х-Trail Т31 почали випускати в Санкт-Петербурзі.

Nissan X-Trail T31 проводився на російському заводі до 2014 року. Споживачам пропонувалися автомобілі з бензиновими моторами 2,0 і 2,5 л, а також з дизельними агрегатами 1,5 і 2,0 літра. Трансмісії. механічна КПП, АКПП і варіатор (CVT).

Починаючи з кінця 2014 року, в Росії стартувало виробництво третього покоління Nissan Х-Trail. Т32. Повністю змінився дизайн кузова і інтер’єру. В ціле, автомобіль вийшов на більш високий рівень комфорту. Сьогодні пропонуються варіанти з моторами 2,0 літра, а також 2,5 л.

промивання варіатора

Промивання варіатора. обов’язкова процедура тільки в тому випадку, якщо коробка передач сильно засмічена. Недосвідченим автовласникам і людям без спеціалізованого технічної освіти не рекомендується самостійно промивати даний агрегат через наявність занадто дрібних деталей і тонкого механізму, який легко пошкодити. Для кваліфікованої промивання варіатора слід звернутися на Станцію Технічного Обслуговування автомобілів марки Nissan.

Дії по кроках співробітника СТО розподілені нижче:

 • Спочатку авто встановлюється на платформі, суворо паралельної підлозі;
 • Очищувач (вміст 1 банки) заливається в варіатор і змішується з відпрацьованою трансмісійної мастилом;
 • Запускається робота двигуна;
 • Через певний час за допомогою спеціалізованих пристосувань все опрацьовані рідини зливаються;
 • Заливається нова технічна рідина.

Присутність на СТО власника Nissan Х-Треілі Т31 при промиванні варіатора не потрібно.

Заміна масла в двигуні Nissan Х-Trail Т31 покрокова відео інструкція

Заливка нового масла

Зазвичай заливка свіжої трансмісійної мастила в варіативну коробку Nissan Х-Треілі Т31 передач проводиться відразу після зливу, минаючи промивку агрегату. Але як правильно залити масло в варіатор транспортного засобу? Послідовність дій автолюбителя, що виробляє заміну даної технічної рідини, описана нижче:

 • Для початку слід переконатися в достатній герметичності зливних пробок. Якщо пробки загвинчені недостатньо, можна заблокувати їх за допомогою шайби;
 • Потім заливається свіжа технічна рідина в отвір, в якому розташовується щуп;
 • Після заливки рекомендується перевірити рівень технічної рідини. Якщо її занадто багато, надлишки потрібно злити;
 • Після виробленої процедури все пробки і клапани агрегату повертаються в початкове положення.

Процедура заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail T31

Перед самою процедурою заміни масла в варіаторі Nissan Х-Треілі Т31 найбільш важливе значення має підготовка до роботи. Даний процес включає в себе наступні кроки:

 • Перевірка рівня рідини в вариаторной коробці передач за допомогою описаного раніше методу (використовуючи щуп);
 • Підготовка транспортного засобу. Ніcсан Х-Треілі Т31 розміщується на платформі, розташованій паралельно підлозі;
 • Підготовка набору необхідних інструментів:
 • Зливний тари для відпрацьованого матеріалу;
 • Щипців або плоскогубців;
 • Будівельних рукавичок;
 • Воронки для заливки нового трансмісійного масла;
 • Паперових серветок;
 • Ключів для маніпуляцій із зливними пробками.

Не забувайте про безпеку! Перед початком робіт по заміні масла в варіаторі Nissan X-Trail необхідно заглушити двигун і дочекатися повного охолодження міститься в вариаторе масла. Технічна рідина в вариаторной коробці передач прогрівається до 120 градусів за Цельсієм і може сильно зашкодити руки автолюбителю.

Сам процес заміни масла в Nissan Х-Треілі Т31 можна поділити на 3 послідовних заходи:

 • Злив відпрацьованого технічного матеріалу;
 • Промивання варіатора (в деяких випадках);
 • Заливка нової трансмісійної мастила.

Кожен з перерахованих вище пунктів слід розглянути докладніше.

Особливості варіаторних коробок передач

Марка масла має провідне значення при виборі технічної рідини для вариаторной коробки передач Nissan Х-Треілі Т31. Невідповідна субстанція може занадто швидко зіпсуватися чи посприяти поломки деталей. Доступні види масел можна поділити на 2 категорії:

 • Оригінальні. субстанції, розроблені виробником марки авто Nissan;
 • Аналогові. рідини, розроблені іншими корпораціями, але відповідні для даного автомобіля за своєю хімічною складовою.

Для зміни трансмісійної мастила в вариаторе Nissan Х Треілі Т31 найбільш підходящими є оригінальні рідини. При цьому найбільш часто використовуваних і відповідним маслом вважається Nissan CVT Fluid NS-2. На одну процедуру заміни знадобиться не менше 8 літрів трансмісійної мастила.

Процедура заміни масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т32 фактично нічим не відрізняється від аналогічного процесу щодо Nissan X-Trail T31. Індивідуальні відмінності вказуються в інструкції з експлуатації кожного окремого автомобіля. Ці відмінності залежать не від моделі Ніссана, а від заводських особливостей певної машини.

Можна сказати, що на вітчизняному автомобільному ринку автомобілі з такими коробками передач, як варіатор, не поширені. Так що для російських водіїв це свого роду нововведення. Тому розглянемо пристрій і особливості роботи цієї трансмісії.

Принцип роботи автомобільного варіатора досить простий. Є два шківа, діаметри яких можна регулювати. Це робиться шляхом зближення або видалення їх складових частин. Зусилля передається від ведучого шківа до веденого за допомогою клиновидного ременя. В автомобілях цей ремінь. складальної металевий, інший просто не витримав би таких навантажень.

Як тільки конусні поверхні бічних блоків ведучого шківа зближуються, його діаметр збільшується. Він виштовхує ремінь ближче до краю, той набуває клиноподібну форму. Передавальне число збільшується. В цей час ведений шків зменшує свій діаметр.

Бічні блоки розходяться, ремінь опускається на нижчий рівень, ближче до центру шківа. З боку веденого шківа передавальне число зменшується. Ведений надає руху колеса автомобіля. Так машина розганяється. плавно і поступово. Більш наочно цей процес показаний на малюнку.

При мінімальному передавальному числі бічні поверхні шківів віддаляються один від одного настільки, що ремінь набуває прямокутну форму. Їх зближенням або видаленням управляє електронна система, яка веде в рух гідравлічний масляний привід, спеціально для цього розроблений.

У конструкції Nissan Х-Trail застосовуються два типи безступінчатим АКПП, або CVT, від японської компанії Jatco. На кросовери встановлюють дві модифікації: RE0F06A, яка почала випускатися в 1999 році, а також JF011E (RE0F10A) 2005 року випуску. Остання є безперечним світовим лідером серед безступінчатих АКПП.

Сильні і слабкі сторони

Вищезазначені моделі безступінчатих АКПП встановлюють в своїх машинах такі виробники, як Citroen, Peugeot, Renault, Mitsubishi. Nissan, крім моделі Х-Trail, застосовує ці CVT для таких моделей, як Tiida і Teana.

Ще зовсім недавно варіаторниє КПП ремонту не підлягали. Сьогодні ситуація змінилася. У продажу є ремонтні комплекти для цих вузлів, так що їх можна відновити. Погано те, що поки мало фахівців, які працюють на СТО, мають недостатній рівень підготовки для ремонту варіаторних КПП.

Чим відрізняється рідина CVT від рідини ATF?

Чому міняють масло і коли це робити?

Так, як принцип роботи трансмісії з безперервно мінливою передачею відрізняється від принципу роботи АКПП, то і масло для них потрібен спеціальний. Найчастіше така рідина для варіатора має маркування CVT (безступінчата трансмісія). Відрізняється це масло багатьма властивостями.

Наприклад, при нагріванні до певної температури на робочій поверхні конусів створюється спеціальна плівка, яка перешкоджає прослизанню ременя. Тому головна вимога до власників автомобіля з варіатором. це своєчасна заміна мастильного матеріалу.

Однак деякі виробники стверджують, що заміна масла в варіатора не потрібно. Але, як стверджують фахівці в цій галузі, перевіряти якість масла все ж необхідно, і при зміні кольору, запаху або прозорості слід зробити заміну рідини. Кращим варіантом буде заміна масла через кожні 20 тис. Км. пробігу. Іноді виробниками вказується цифра в 45 тис. Км. пробігу. Таким чином, заміна масла в середньому буде здійснюватися один раз на три роки.

Заміна масла в варіаторі Nissan X-Trail: правильна інструкція

Останнім часом японський виробник Nissan намагається оснастити свою продукцію варіаторной КПП або безступінчатим трансмісією. Даний елемент є складним механізмом, який виконує велику кількість завдань, тому йому просто необхідна своєчасна зміна масляного змащення.

Принципи роботи вариаторной КПП, має безперервно змінну передачу, відрізняються від принципів коробки автомата. Відповідно, масло, що заливається в коробку, має також бути особливим і повністю відповідати всім необхідним характеристикам. Найчастіше масляні рідини, призначені для воротарів, маркуються буквами CVT і мають безліч особливих властивостей.

Процес заміни масляного складу в вариаторной КПП X-Trail T31

Заміна масла варіатора Nissan Х Trail не відніме багато часу. До того ж, її можна здійснити своїми силами, не вдаючись до допомоги фахівців. Перед тим як приступити безпосередньо до зміни мастильного складу, потрібно підібрати потрібні інструменти для роботи.

Найнеобхіднішими будуть:

 • Необхідні гайкові ключі для роботи, включаючи торцевої;
 • Ємність, яка знадобиться тоді, коли старе відпрацьоване масло буде зливатися через спеціальний отвір;
 • Новий мастильний склад, відповідний даному типу варіатора;
 • Очисні фільтри;
 • прокладки;
 • ганчір’я;
 • Шприц або воронка.

Етапи заміни рідини виглядають наступним чином:

 • В першу чергу необхідно гарненько прогріти двигун для прискорення процесу зливу масла. До того ж з гарячою субстанцією виходить набагато більше накопичених шкідливих домішок;
 • Далі потрібно підняти передню частину автомобіля за допомогою домкрата, видалити переднє ліве колесо і наполовину відігнути підкрилок;
 • Наступним етапом буде видалення захисту двигуна, яка прикручена за допомогою чотирьох болтів. В даному випадку необхідно відкрутити тільки передні, а задні трохи послабити; При необхідності можна зчистити з картера варіатора забруднення і пил;
 • Наступний крок. відкручування пробки зливного отвору. Перед цим пробка також очищається від бруду, а під отвір підставляється ємність для відпрацьованої рідини;
 • Далі необхідно злити всю відпрацьовану рідину. На це знадобиться, залежно від обставин, від 15 до 40 хвилин. Далі нове масло заливається в спеціальний отвір;
 • Після попереднього кроку потрібно зняти маслоохладитель, який промивається соляркою;
 • На наступному етапі потрібно прибрати зі шланга залишки масляного складу;
 • Потім ставиться новий фільтруючий елемент маслоохладителя, і він збирається назад;
 • Далі необхідно завести двигун, який залишається в працюючому стані близько 5 хвилин;
 • Після виконання цього пункту необхідно виїхати на рівну дорогу і зробити недовгу поїздку без ривків. Далі слід ще раз заміряти рівень залитої рідини і, при необхідності, долити її.

Після цього можна вважати, що процес зміни мастильної рідини в вариаторе Х-Trail закінчено. Слід зазначити, що зміна масла на двигуні 2,0 л не має особливих відмінностей по відношенню до різновиду об’ємом 2,5 л.

Іноді можна зустріти припущення про те, що зміна масляного складу в вариаторной КПП не повинна обходитися без огляду злитої відпрацьованої рідини. Тут мається на увазі ідея про те, що відпрацьоване масло, яке не має зовнішніх дефектів, може бути придатне для вторинного використання. Таку думку помилково, так як колір і консистенція злитої мастила не може відобразити реальні зміни в хімічному складі рідини.

Єдиний вірний показник для неодмінною заміни мастила. пробіг транспортного засобу. Обов’язкова зміна масляного складу для варіатора є важливою складовою, що забезпечує рухомі конструктивні елементи варіатора, що працюють під великим навантаженням, необхідної мастилом.

Обсяг моторного масла Nissan X-Trail. Заміна масла

Двигун Ємність / фільтр Інтервали заміни масла
X-Trail 2. 0 16V 2WD (2005-2007) QR20DE 3,9 / 0,4 л 15000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 16V 4WD (2001-2007) QR20DE 3,9 / 0,4 л 15000 км / 12 місяців
X- Стежка 2.5 16V 4WD (2002-2006) QR25DE 3,9 / 0,4 л 15000 км / 12 місяців
X-Trail 2.2 Cdi 4WD (2001-2003) YD22DDTi 5,2 / 0,3 л 20000 км / 12 місяців
X-Trail 2.2 dCi 2WD (2005. 2006) YD22DDTi 5,2 / 0,3 л 20000 км / 12 місяців
X-Trail 2,2 dCi DPF 2WD (2005. 2006) YD22DDTi 5.2 / 0,3 л 20000 км / 12 місяців
X-Trail 2.2 dCi 4WD (2003-2007) YD22DDTi 5,2 / 0,3 л 20000 км / 12 місяців
X- Trail 2.2 dCi DPF 4WD (2005. 2007) YD22DDTi 5,2 / 0,3 л 20000 км / 12 місяців
Двигун Ємність / фільтр Інтервали заміни масла
X-Trail 2. 0 16V 2WD (2007-2010) MR20DE 4,4 / 0,2 л 30 000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 16V 4WD (2007-2010) MR20DE 4,4 / 0,2 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 16V 4WD (2010) MR20DE 4,4 / 0,2 л 30 000 км / 12 місяців
X-Trail 2.5 16V 4WD (2007. 2010) QR25DE 5,1 / 0,3 л 30 000 км / 12 місяців
X-Trail 2.5 16V 4WD (2010) QR25DE 5,1 / 0,3 л 30 000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi (110 кВт) 2WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi DPF (110 кВт) 2WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
Двигун Ємність / фільтр Інтервали заміни масла
X-Trail 2. 0 dCi DPF (110 кВт) 2WD (2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi (110 кВт) 4WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi DPF (110 кВт) 4WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi DPF (110 кВт) 4WD (2010) M9R 7.4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi (127 кВт) 4WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi DPF (127 кВт) 4WD (2007-2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців
X-Trail 2.0 dCi DPF (127 кВт) 4WD (2010) M9R 7,4 / 0,4 л 30000 км / 12 місяців

Модель: Nissan X-Trail, T32 (2014.)

Двигун Об’єм / ємність фільтра л (л) Інтервали заміни масла
X-Trail DIG-T 163 (2015.) MR16DDT 4. 3 / 0,2 20000 км / 12 місяців
X-Trail dCi 130 (2014.) R9M 5,5 / 0,4 30000 км / 12 місяців
X-Trail dCi 130 AWD (2014) R9M 5,5 / 0,4 30000 км / 12 місяців
X-Trail dCi 130 DPF (2014.) R9M 5,5 / 0,4 30000 км / 12 місяців
X-Trail dCi 130 DPF AWD (2014) R9M 5.5 / 0,4 30 000 км / 12 місяців

Заміна масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 своїми руками

В останні кілька років японський автовиробник Nissan все частіше став оснащувати свої автомобілі безступінчатим трансмісією або ж варіаторами. Даний вид трансмісії є одним з найбільш високонавантажених вузлів транспортного засобу і потребує грамотного та своєчасному техобслуговуванні, в основі якого лежить своєчасна заміна масла. Що таке варіатор? Як виглядає заміна масла в варіаторі Nissan X-Trail 31 своїми руками? На ці та інші питання спробуємо відповісти в нашій статті.

Заміна масла варіатора Nissan х Trail Т31

До присутності під час заміни відносяться несхвально, але фотографувати ключові моменти дозволили.

На магнітах скупчення пилу. Благо стружку не виявлено.

Скидання лічильника виконують за допомогою Консалт, а не зі сканером eml з али.

Як пояснили, після підключення програма автоматично починає зчитувати помилки CVT.

Запропонували безкоштовно перевірити помилки ДВС. Я погодився.

За часом близько 1 години 40 хвилин. Якщо самі будете відмивати фільтр грубої очистки, думаю, буде трохи довше. За вартістю ≈ 7500 витратні матеріали 2000 роботі 1500 фільтр грубої очистки. Так само у них є послуга заміни під ключ. близько 12500 тр. У ранкові години знижка.

Ривки коробки при їзді

Іноді коробка здатна «штовхати», як класична несправна гидромеханика, особливо це відчувається в русі з увімкненим круїз-контролем. Як правило, це свідчить про несправність гідроклапана коробки, що вимагає візиту на СТО і дорогого ремонту. Редукційний клапан підтримує тиск масла насоса коробки під дією продуктів зносу починає «підклинювати» в певних положеннях, тиск перестає відповідати нормативним, як підсумок. обертання ведучого і веденого шківів рассогласовивается, ремінь коробки прослизає.

У цих випадках бажано звернутися за ремонтом коробки якомога раніше, це допоможе уникнути заміни шківів, досить буде обійтися їх шліфуванням і лагодженням клапана коробки із заміною ременя (останнє робити доведеться в будь-якому випадку, оскільки ремінь коробки вже почав руйнуватися).

Коментарі та думки власників 38

мда, переклад Консалт калічний з англійської

Тому що власники хтрейлов найбільш дисципліновані, ТО згідно регламенту)))

“До присутності під час заміни відносяться несхвально”

А я ВКРАЙ несхвально ставлюся до таких “сором’язливим” сервісменам. Тому як за такий “сором’язливістю” стоїть лише бажання приховати власну косорукістю. Так що якщо б мені якось стали висловлювати небажаність моєї присутності в ремзоне під час маніпуляцій з моєю машиною, я б відразу попрощався з таким сервісом.

Заборонити вони не мають права за законом, навіть дилер не намагався відверто не пускати.

Але якщо у випадку з гарантійною машиною нікуди не дінешся (всі дилери приблизно однакові), то неофіціалов при спробах якось тиснути на розум на предмет небажаності перебування в ремзоне я б змінив.

Ось такі документи навіть знайшов в бардачку. Я їх готував спеціально для ОД.

Напевно є, але пункт N31 думаю, без змін

Заборонити вони не мають права за законом, навіть дилер не намагався відверто не пускати.

Але якщо у випадку з гарантійною машиною нікуди не дінешся (всі дилери приблизно однакові), то неофіціалов при спробах якось тиснути на розум на предмет небажаності перебування в ремзоне я б змінив.

“До присутності під час заміни відносяться несхвально”

А я ВКРАЙ несхвально ставлюся до таких “сором’язливим” сервісменам. Тому як за такий “сором’язливістю” стоїть лише бажання приховати власну косорукістю. Так що якщо б мені якось стали висловлювати небажаність моєї присутності в ремзоне під час маніпуляцій з моєю машиною, я б відразу попрощався з таким сервісом.

Якби заборонили, я б до них не поїхав.

Згоден, зараз заміною масла в варіаторі нікого вже не здивуєш, краще б написав як помив машину)))

Гідроблок треба було знімати! Там багато масла залишається

Згоден. Але це вже краще ніж часткова заміна. Багато хто взагалі строго дотримуються вимог ОД: “масло в CVT не підлягає заміні”.

Немає такого, що не підлягає замене.Не придумуйте! Просто конкретного регламенту (термінів) нет.Косоглазиеподразумевают “міняти-не змінювати” за допомогою діагностики агрегату у ОД. Діагностика показує стан (якість) масла за кількома критеріями, в т.ч. по зміні тиску в олійних магістралях.Масло втрачаємо свої властивості і стає густішим і щоб прокачати мізки збільшують давленіе.Вот чому після зміни масла треба скидати лічильник, щоб тиск повернулося до витоків.

Що я придумав? Я написав що мені сказав ОД.

ОД зараз вже пропонує на 60000 міняти прямою заміною, без заміни фільтрів ((

Немає такого, що не підлягає замене.Не придумуйте! Просто конкретного регламенту (термінів) нет.Косоглазиеподразумевают “міняти-не змінювати” за допомогою діагностики агрегату у ОД. Діагностика показує стан (якість) масла за кількома критеріями, в т.ч. по зміні тиску в олійних магістралях.Масло втрачаємо свої властивості і стає густішим і щоб прокачати мізки збільшують давленіе.Вот чому після зміни масла треба скидати лічильник, щоб тиск повернулося до витоків.

знову черговий “розумник” про тиск розповідає Вже 100500 раз говорили що ніякий тиск нікуди не росте. І масло гущі не стає, навпаки більш рідке стає.

2) Ліземо під машину і головкою на 19 відкручуємо зливну пробку картера коробки, попередньо поставивши тазик (думаю не переплутати):

Варіаторная коробка передач. популярне технічне рішення для оснащення трансмісії автомобілів різних категорій. Зокрема, вже понад десятиліття така коробка передач (CVT) ставиться на японські позашляховики Nissan X-Trail. Як поводиться варіатор Nissan Х Trail, надійність даної коробки передач

Коробка перейшла в аварійний режим

Це може означати широкий спектр проблем. від витоку масла коробки до фізичних пошкоджень елементів CVT. Необхідно переконатися, що масло в коробці є, після чого постаратися відшукати спеціалізується на варіатора автосервіс для повноцінної діагностики. Можливо, знадобиться ремонт або навіть заміна коробки.

Одна з найчастіших причин. перегрів коробки. За температурний контроль відповідає спеціальний датчик, який переводить коробку в аварійний режим при перевищенні порогових значень.

Історія

Плавне передача. ідея аж ніяк не нова, і була відома ще в середньовіччі. Зокрема, її відображав в своїх кресленнях Леонардо да Вінчі. І коробка CVT втілює ці ідеї в сучасному, високотехнологічному виконанні.

Варіатор Jatco на Nissan Х Trail почали ставити близько 10 років тому, і з тих пір виробником, автосервісами і автомобілістами вже накопичено солідний досвід по експлуатації цих коробок, ремонту та усуненню різних проблем.

Надійність варіатора X-Trail T31

На X-Trail моделі T31 можуть встановлюватися варіатори виробництва компанії Jatco типу RE0F06A або модифікована коробка RE0F10A (позначається також як JF011E. Коробка позбавлена ​​деяких конструктивних недоліків).

В автомобільному співтоваристві склалося стійке упередження проти варіаторних коробок передач: вважається, що коробки недовговічні, швидко ламаються, вимогливі до умов експлуатації та непридатні для установки в автомобілі з потужним двигуном. Компанія Nissan постаралася розвіяти це упередження, поставивши коробку CVT в досить потужний позашляховик X-Trail.

Цікаво: згідно з технічним паспортом, варіатор до першого «серйозного» технічного обслуговування повинен пропрацювати без поломок до 100 тис. Км. пробігу. А при своєчасній заміні трансмісійного масла і проведенні інших сервісних процедур у Nissan Х Trail ресурс варіатора, теоретично, необмежений.

Якщо експлуатувати коробку правильно, шківи схильні до мінімального стирання, ланцюг коробки підлягає заміні з періодичністю близько одного разу на рік, а діагностику машини, в тому числі і коробки передач, слід проводити раз на півроку.

пристрій коробки

В основі варіатора Nissan лежить принцип клинопасової передачі: в коробці є складаються з двох конусів шківи, ​​з’єднані спеціальним ременем, який і відповідає за передачу крутного моменту. Передавальне число коробки змінюється за рахунок зміни відстані між ведучим і веденим шківами, чим займається спеціальний кроковий мотор коробки. Крім того, до складу коробки CVT входять планетарні шестерні, що відповідають ща включення задньої передачі.

У корпусі коробки CVT від Jatco приховано кілька основних елементів:

 • варіаторниє шківи;
 • з’єднує їх сталевий ремінь;
 • клапани та соленоїди коробки;
 • планетарні шестерні;
 • пакети муфт для заднього ходу і режиму Drive коробки;
 • помпа високого тиску;
 • контрольний блок коробки.

Вкрай спрощено варіатор можна порівняти з ланцюговим велосипедним приводом, де є провідна і відома зірочки, з’єднані ланцюгом, тільки замість зірочок. шківи, ​​а замість ланцюга. ремінь коробки.

Вхідний шків коробки має з’єднання з двигуном у вигляді муфти, завжди працює в режимі D. Вторинний вал коробки при роботі штовхається первинним за рахунок переданого спеціальним ременем зусилля.

Ремінь коробки складається з безлічі з’єднаних один з одним щільною сталевою стрічкою сталевих же сегментів.

Важливо: ремінь коробки. штовхає. Це означає, що передане їм від первинного шківа зусилля штовхає вторинний, а не тягне його за собою.

Передбачається, що ремінь коробки мало схильний до зносу, оскільки сталь дуже міцна і не стискається. Весь пасової елемент коробки працює як одне сталеве тіло, передає крутний момент.

Якщо потрібно змінити передавальне число, модуль контролю трансмісії (TCM) змінює відстань між шківами коробки, в результаті чого:

 • первинний шків коробки обертається повільніше. передача знижується;
 • швидше. підвищується.

Якщо потрібно переключитися на задній хід, задіюється планетарна передача коробки (в звичайному режимі руху вона пасивна). При цьому можливість зміни передавального коефіцієнта коробкою заблокована з метою безпеки. щоб уникнути випадкового розгону при русі заднім ходом.

Вкрай важливо створити в коробці високий тиск, щоб уникнути прослизання ременя і пошкодження металевих поверхонь. Для цих цілей використовуються спеціальні технологічні прийоми і особливі трансмісійні рідини.

Номінальний тиск, що розвивається олійною помпою коробки. 55 бар, а максимально можливе. до 60. У коробці CVT застосовується кілька регуляторів, що забезпечують показники:

 • максимум 4 бар. для мастильно-охолоджувальної системи коробки;
 • до 10 бар. для блоку гідротрансформатора;
 • до 15 бар. для зчеплень коробки.

промивання варіатора

Промивання варіатора. обов’язкова процедура тільки в тому випадку, якщо коробка передач сильно засмічена. Недосвідченим автовласникам і людям без спеціалізованого технічної освіти не рекомендується самостійно промивати даний агрегат через наявність занадто дрібних деталей і тонкого механізму, який легко пошкодити. Для кваліфікованої промивання варіатора слід звернутися на Станцію Технічного Обслуговування автомобілів марки Nissan.

Дії по кроках співробітника СТО розподілені нижче:

 • Спочатку авто встановлюється на платформі, суворо паралельної підлозі;
 • Очищувач (вміст 1 банки) заливається в варіатор і змішується з відпрацьованою трансмісійної мастилом;
 • Запускається робота двигуна;
 • Через певний час за допомогою спеціалізованих пристосувань все опрацьовані рідини зливаються;
 • Заливається нова технічна рідина.

Присутність на СТО власника Nissan Х-Треілі Т31 при промиванні варіатора не потрібно.

Коли потрібно міняти масло в варіаторі?

Основна частина виробників автотранспортних засобів стверджує, що оновлення трансмісійної мастила в вариаторе машини не є необхідною процедурою. Такої ж думки дотримуються представники концерну Nissan. Але більшість власників автомобіля моделі Nissan Х-Треілі Т31 не погодяться з такою точкою зору. Справа в тому, що при зневажливому ставленні до стану технічної рідини в коробці передач транспортного засобу зростає ймовірність раптової поломки конкретних деталей агрегату. Це може привести до труднощів при перемиканні швидкостей і втрати управління автомобілів, а отже. і до дорожньо-транспортної пригоди.

Власникові Nissan Х-Треілі Т31 рекомендується дотримуватися певної періодичності заміни масла в варіаторі машини. Цей часовий період варіюється від 40 000 до 60 000 пробігу (приблизно 2-3 роки). У будь-якому випадку додаткове оновлення технічної рідини зайвим не буде, але автовласникові рекомендується звернути увагу на наступні ознаки необхідності заміни мастила:

 • Зміна початкового кольору субстанції на більш брудний і непрозорий;
 • Поява в вариаторе запаху гару і маслянистої сажі;
 • У маслі з’являється осад у вигляді металевої стружки, а сама рідина стає неоднорідною і сильно загусає;
 • При роботі двигуна різниться посилюється шум і вібрація;
 • Під час їзди пересування машини. уривчасте і нестабільне, якщо масла в варіаторі нижче позначки мінімуму, двигун машини може і зовсім стихнути.

Крім низької якості трансмісійної мастила і її недостачі, негативним фактором для роботи варіатора є і надлишок олії. Тому рівень рідини необхідно постійно контролювати. Перевірити рівень масла в варіаторі Nissan Х-Треілі можна за допомогою щупа. Покрокова інструкція даної процедури вказана нижче:

 • Машина поміщається на горизонтальну площадку;
 • Двигун машини вимикається, але не слід чекати охолодження масла. Виробляти перевірку рівня рідини в вариаторе Nissan Х-Треілі рекомендується при розігрітій трансмісійної мастила, так як масло при закипанні розширюється;
 • Витягується щуп, який представляє собою стержневідной деталь, що закінчувалася жовтим кільцем;
 • Ретельно протирається деталь від залишився на ньому масла;
 • Знову поринає щуп в вариаторні коробку передач, потім він вилучається і вивчається його завмер.

Нормальним показником є ​​досягнення технічної рідиною межі Medium, або варіювання між відмітками Max і Min. Якщо показник масла в варіаторі Nissan Х-Треілі Т31 нижче або вище норми, необхідно терміново оновити технічну рідину.

Процедура заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail T31

Перед самою процедурою заміни масла в варіаторі Nissan Х-Треілі Т31 найбільш важливе значення має підготовка до роботи. Даний процес включає в себе наступні кроки:

 • Перевірка рівня рідини в вариаторной коробці передач за допомогою описаного раніше методу (використовуючи щуп);
 • Підготовка транспортного засобу. Ніcсан Х-Треілі Т31 розміщується на платформі, розташованій паралельно підлозі;
 • Підготовка набору необхідних інструментів:
 • Зливний тари для відпрацьованого матеріалу;
 • Щипців або плоскогубців;
 • Будівельних рукавичок;
 • Воронки для заливки нового трансмісійного масла;
 • Паперових серветок;
 • Ключів для маніпуляцій із зливними пробками.

Не забувайте про безпеку! Перед початком робіт по заміні масла в варіаторі Nissan X-Trail необхідно заглушити двигун і дочекатися повного охолодження міститься в вариаторе масла. Технічна рідина в вариаторной коробці передач прогрівається до 120 градусів за Цельсієм і може сильно зашкодити руки автолюбителю.

Сам процес заміни масла в Nissan Х-Треілі Т31 можна поділити на 3 послідовних заходи:

 • Злив відпрацьованого технічного матеріалу;
 • Промивання варіатора (в деяких випадках);
 • Заливка нової трансмісійної мастила.

Кожен з перерахованих вище пунктів слід розглянути докладніше.

злив масла

В першу чергу слід злити і утилізувати відпрацьовану технічну рідину. Але як правильно злити масло з варіатора Nissan Х-Треілі Т31? Нижче пропонується покрокова інструкція даної процедури:

 • Знімається щиток, що перешкоджає проникненню бруду в варіатор автомобіля;
 • Ємність, підготовлена ​​для зливу, розміщується під варіатором;
 • Відкручуються зливні пробки коробки передач;
 • За допомогою шлангів і додаткових пристосувань використане масло зціджується з вариаторной коробки передач Nissan Х-Треілі Т31.

Автовласникові слід пам’ятати, що, зважаючи на свою щільної консистенції, масло з варіатора автомобіля випливає досить повільно. Не слід штучно прискорювати цей процес.

Заливка нового масла

Зазвичай заливка свіжої трансмісійної мастила в варіативну коробку Nissan Х-Треілі Т31 передач проводиться відразу після зливу, минаючи промивку агрегату. Але як правильно залити масло в варіатор транспортного засобу? Послідовність дій автолюбителя, що виробляє заміну даної технічної рідини, описана нижче:

 • Для початку слід переконатися в достатній герметичності зливних пробок. Якщо пробки загвинчені недостатньо, можна заблокувати їх за допомогою шайби;
 • Потім заливається свіжа технічна рідина в отвір, в якому розташовується щуп;
 • Після заливки рекомендується перевірити рівень технічної рідини. Якщо її занадто багато, надлишки потрібно злити;
 • Після виробленої процедури все пробки і клапани агрегату повертаються в початкове положення.

Як поміняти масло в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 своїми руками?

Nissan Х-Треілі Т31 являє собою компактний кросовер, відмінно пристосований для російських доріг. З цієї причини цей автомобіль досить популярний на ринку транспортних засобів в Російській Федерації. Nissan Х-Треілі Т31 є автомобілем, придатним як для міських поїздок, так і для сімейних поїздок за місто.

Однак для збереження транспортного засобу в робочому стані рекомендується ретельно стежити за функціональністю його систем і модулів. Зокрема, слід регулярно міняти трансмісійну мастило в вариаторе Nissan Х-Треілі Т32. Але в яких випадках необхідна заміна масла в вариаторной коробці передач машини? Як зробити заміну масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 своїми руками? Чи потрібна промивка коробки передач? у статті.

Як правильно вибрати масло для варіатора Nissan Х-Trail Т31?

Марка масла має провідне значення при виборі технічної рідини для вариаторной коробки передач Nissan Х-Треілі Т31. Невідповідна субстанція може занадто швидко зіпсуватися чи посприяти поломки деталей. Доступні види масел можна поділити на 2 категорії:

 • Оригінальні. субстанції, розроблені виробником марки авто Nissan;
 • Аналогові. рідини, розроблені іншими корпораціями, але відповідні для даного автомобіля за своєю хімічною складовою.

Для зміни трансмісійної мастила в вариаторе Nissan Х Треілі Т31 найбільш підходящими є оригінальні рідини. При цьому найбільш часто використовуваних і відповідним маслом вважається Nissan CVT Fluid NS-2. На одну процедуру заміни знадобиться не менше 8 літрів трансмісійної мастила.

Особливості заміни масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т32

Процедура заміни масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т32 фактично нічим не відрізняється від аналогічного процесу щодо Nissan X-Trail T31. Індивідуальні відмінності вказуються в інструкції з експлуатації кожного окремого автомобіля. Ці відмінності залежать не від моделі Ніссана, а від заводських особливостей певної машини.

Скидання лічильника старіння мастила CVT Nissan простим сканером

Суть лічильника старіння масла на автомобілі Nissan Х-Trail Т31 в тому, що це алгоритм, закладений в БО безступінчатим трансміссіі.Поетому ні про яку заміну пристрою мова йти не може.

Сам алгоритм передбачає врахування параметрів роботи двигуна і варіатора, поправочні коефіцієнти, які закладені виробником з урахуванням завдання збереження ресурсу коробки.

Автомобільний сканер M.U.T.-III

Якщо немає автомобільного сканера M.U.T.-III., Призначеного для скидання, то скинути рівень знизити ефективність його роботи можна за допомогою адаптера і ELM-327 версії 1.5. Купувати такий адаптер потрібно з обережністю, оскільки несумлінні продавці під робочою версією реалізують невідповідні пристрою (версія 2.1).

Скидання лічильника старіння масла варіатора Nissan здійснюється так:

 • Скачується і встановлюється програма (під смартфон або планшет).
 • Адаптер вставляється в роз’єм, розташований біля ручки відкривання капота.
 • Через Bluetooth знаходиться пристрій, вводиться пароль 1 234.
 • Запускається програма, на екрані з’являється Data Monitor (показник старіння знаходиться в самому низу екрану).
 • У головному меню натискається кнопка «Read CVTF DETERIORATION«, що відповідає за скидання.

Головне меню

 • Якщо обнулення не відбулося, процедуру слід повторити (можливо, що кілька разів).
 • Рівень масла в варіаторі

  Рівень масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 повинен регулярно перевірятися. Рівень мастила перевіряється на прогрітому CVT. Для цього треба спокійно проїхатися на X-Trail t31 влітку 10-15 хвилин, взимку 25-30 хвилин. Сама процедура виглядає так:

  • Nissan виставляється на рівній поверхні. Мотор не глушиться, а залишається працювати на холостому ходу.
  • Важіль безступінчатим коробки проганяється по всім режимам при втопленому гальмі (потрібно 10-секундна затримка в кожному положенні).
  • Важіль ставиться в положення стоянки (P) і педаль гальма відпускається.
  • Відкривається капот. Фіксатор щупа затискається, вимірювач витягується і протирається сухою ганчіркою, яка не залишає ворсу.

  Щуп рівня масла варіатора під капотом X-Trail t31
  Щуп засовується назад, через 10 секунд знову дістається. На ньому буде видно масляний слід (мітки max, min, зарубки, low, high. різні варіанти позначення рівня). Перевірка завершується поверненням щупа на місце, защелкиванием фіксатора.

  Щуп рівня масла

  Про наслідки нестачі і надлишку масла в варіаторі Nissan можете прочитати тут.

  Інтервал заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail t31

  Незважаючи на той факт, що концерн Nissan прирівнює ресурс рідини в вариаторе до терміну служби авто, потрібно врахувати ряд нюансів.

  На кросовери х-Trail Т31 ставилися безступінчаті коробки компанії Jatco (мається на увазі CVT Jatco JF011E). Регламент ТО варіатора (наприклад, на Renault, Citroen, Мітцубісі, Peugeot, оснащених подібними трансмісіями), передбачає заміну через 45-90 тис. Км пробігу. Звичайно, по завершенні гарантійного терміну можна змінити автомобіль, але що якщо власник хоче зберегти дітище японського автопрому?

  Умови експлуатації воротарів в країнах східної Європи вважаються екстремальними. недостатній прогрів в зимовий сезон, багаторазові перевірки позашляхових характеристик кросовера. Все це істотно знижує ресурс трансмісії Nissan. Тому майстри СТО рекомендують міняти технічну рідину в вариаторе X-Trail t31 кожні 30. 40 тис. Км пробігу.

  Варіатор CVT Jatco JF011E

  Крім того, на необхідність заміни будуть вказувати такі ознаки:

  • відміну кольору мастила від початкового (втратиться прозорість, з’явиться бруд);
  • поява стороннього запаху гару;
  • загустение і велика кількість металевої стружки;
  • підвищений шум і вібрація при роботі;
  • нестабільне рух автомобіля;
  • припинення роботи мотора при низькому рівні змазує рідини в коробці.

  Якщо ці ознаки помічені (краще вчасно), стає зрозуміло, коли міняти масло в варіаторі Nissan Х-Trail Т31.

  Детальний опис заміни масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31

  Перед оновленням технічної рідини в CVT Nissan X-Trail t31 прогрійте її, перевірте рівень. Робити це треба тому, що кількість нового масла, що заливається має дорівнювати злити.

  Зняття піддону і заміна (очищення) фільтра

  Перед оновленням мастила варіатора X-Trail Т31, потрібно почистити магніти, що вловлюють стружку, і фільтр грубої очистки.

  Коли масло зіллється, відкручується піддон картера. Він кріпиться за допомогою 21 болта. Знімати піддон потрібно акуратно, щоб не облитися залишками масла. Кріплення фільтру відкручується головкою «на 10». Ущільнювальну гумку потрібно прибрати. Очищення проводиться засобом для карбюратора, підійде і WD-40.

  Посилання на джерело фото

  Фільтр при бажанні підлягає заміні. Затягування кріплення після монтажу деталей ведуть діагонально і поступово від центру.

  Міняємо масло в варіаторі Nissan X-Trail T31

  Заміна масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31. це обов’язкова процедура для автовласників, які бажають продовжити ресурс безступінчатим трансмісії.

  Незважаючи на запевнення виробника, процедурою поновлення мастила краще не нехтувати. Крім того, важлива і перевірка рівня мастила в CVT, яку слід робити регулярно і перед кожним оновленням міститься в коробці рідини.

  Варіатор CVT Jatco JF011E

  Зміна фільтра в маслоохолоджувачі CVT Nissan X-Trail t31

  2 болта на 10 маслоохладителя (посилання на джерело фото)
  Масло зливається довго, за цей час можна зняти АКБ, повітропровід, від’єднати роз’єми від БО мотора і коробки. Тут знадобляться 10-я і 13-я головки.

  Головкою на 13 відкручуємо 2 болта кріплення «мізків» коробки (посилання на джерело фото)
  Майданчик, на якій стояла АКБ, знімати не потрібно (вона зав’язана на опору ДВС). Маслоохладитель пов’язаний з радіатором охолодження безступінчатим коробки за допомогою двох тонких трубок, антифриз йде за двома товстим трубках. Разом чотири трубки. У радіаторі варіатора може залишитися масло, тому тонкі трубки краще зняти і видути з нього залишки.

  Трубки, які підходять до маслоохолоджувачі (посилання на джерело фото)
  Маслоохладитель тримається за рахунок чотирьох болтів «на 10». Як тільки він буде звільнений, необхідний відвести його в сторону і дістати фільтр. Старому фільтру потрібна заміна, оновлюється також прокладка. Деталь ставиться на місце, болти закручуються.

  Масляний фільтр (посилання на джерело фото)

  Якщо маслоохладитель демонтується повністю, потрібно перекрити трубки, по яких рухається рідина, що охолоджує.

  Інструменти і запчастини

  Щоб зробити заміну масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31, будуть потрібні:

  • ключ «на 10» і набір головок (10, 13 і 19);
  • домкрат і підпори (авто можна виставити над оглядовою ямою);
  • ємність під відпрацьовану трансмісійну рідина;
  • промивний спрей для обробки піддону і уловлюють стружку магнітів (підійде засіб для очищення карбюратора);
  • воронка для зручності при заливці свіжого масла;
  • засоби захисту (рукавички).
  • дві металеві каністри NS-2 (оригінал йде під номером KLE52-00004);

  Оригінальна масло. Артикул KLE52-00004

 • прокладка піддону (Nissan. 31397-1XF0C, від Мітцубісі. 2705A015);
 • прокладка маслоохладителя (каталожний номер Мітцубісі 2920A096);
 • фільтри. тонкого очищення (317261XF00) і грубої очистки (31728-1XF03);
 • Фільтр тонкого очищення. Артикул 317261XF00

 • прокладка під зливною пробкою (каталожний номер 11026-01M02).