Регулювання клапанів Nissan х Trail Т31

Інструменти і запчастини Nissan X-Trail для регулювання клапанів

Для виконання роботи використовують наступний інструмент:

 • плоскі щупи для вимірювання зазорів;
 • ріжкові ключі на 22, 17 і 10 мм;
 • головка на 10, 13 і 17 мм;
 • плоска викрутка.

Мікрометр, набір щупів і штовхачі клапана різних розмірів. Це все, що потрібно для регулювання клапанів на Nissan з мотором QR20DE.

Також завбачливо запасемося штовхачами для регулювання. У продажу є кілька видів, впускні і випускні мають відмінності. Каталожні номери і розміри штовхачів ГРМ QR20DE впускні:

 • 13231-1KC4A. 3,40 мм;
 • 13231-1KC3A. 3,3 мм.

Розмір впускних і випускних штовхачів для регулювання може бути від 3 до 3,5 мм.

Склянки випускні для регулювання, каталожні номери і розміри:

 • 13231-ED020. 3,40 мм;
 • 13231-ED015. 3,30 мм;
 • 13231-ED018. 3,36 мм.

Також бажано замінити прокладку клапанної кришки. Номер за каталогом. 132703-Z000. Ціна оригінальної прокладки близько 300 гривень (близько 10 доларів).

Регулювання клапанів на двигуні QR20DE Nissan X-Trail

Nissan мотор QR20DE встановлювали до 2013 року не тільки на Nissan X-Trail, але і на ряд інших моделей, зокрема, на популярну у нас Primera. Регулювання теплового зазору клапанів входить до переліку обов’язкових робіт по обслуговуванню двигуна.

Як відрегулювати теплові зазори ГРМ Nissan X Trail QR20DE

Теплові зазори клапанного механізму повинні в точності відповідати номіналу, прописаному виробником. Зокрема, для 2-літрового двигуна QR20DE Nissan X-Trail і Primera зазори повинні вписуватися в такі межі:

 • для впускних клапанів. 0,30 мм;
 • для випускних клапанів. 0,33 мм.

Для регулювання необхідно отримати доступ до клапанного механізму, для цього виконуємо ряд підготовчих робіт:

 • Зняти роз’єм з датчика положення розподільного валу.
 • Відкрутити 7 болтів кріплення бічної кришки ГРМ.
 • зняти кришку.
 • Відкрутіть болти кріплення клапанної кришки.
 • Демонтувати клапанну кришку.

Якщо на вулиці холодно або занадто жарко, теплові зазори не збігатимуться з номінальними.

Процес регулювання клапанів Nissan X Trail 2,0 л

Встановіть ВМТ першого циліндра. Для цього встановіть важіль КПП в положення нейтраль і повертайте колінчастий вал по ходу руху, до збігу однієї з трьох рисок з відливом на кришці сальника колінчастого вала.

Ця мітка знаходиться найдалі двох.

Зверніть увагу на положення розподільного валу. Якщо робочий кулачок першого циліндра дивиться в бік фар, то необхідно повернути колінчастий вал на 360 градусів, щоб мітка збіглася знову.

Перевірте зазори впускних і випускних клапанів 1 циліндра, впускні клапани 2 циліндра і вихлопні. на 3 циліндрі.

Зазор повинен становити 0,26-0,34 мм для випускних клапанів і 0,24-0,32 мм для впускних клапанів.

Щоб перевірити зазор, щуп необхідно вставити щуп між кулачком розподільного валу і рокером обраного клапана. Впускний распредвал знаходиться ближче до салону, а випускний. ближче до бампера.

Якщо мінімальний щуп не проходить в обраний зазор, то клапан вважається підгорнутим, а якщо зазор перевищує товщину максимально допустимого щупа в даному механізмі, то зазор вважається занадто великим і вимагає регулювання.

Щуп повинен заходити з легким защемленням і виставляти зазор потрібно щодо мінімального розміру.

Під розподілвалом встановлені штовхачі клапанів, які мають промарковану товщину. Для регулювання цей стакан необхідно замінити на необхідний. Щоб це зробити, необхідно обчислити, на яку товщину зазор відхиляється від норми.

У разі, коли клапан підібганий, потрібно вставити туди щуп, який увійде з невеликим зусиллям. Потім від необхідної товщини відняти отриманий зазор. Отримаємо зазор, на який клапан потрібно відпустити.

Коли регулювати клапана на Nissan X-Trail, Primera QR20DE

Регулювання зазорів в клапанних механізмах необхідна для забезпечення герметичності камери згоряння. При неповному закритті клапана суміш згоряє не повністю, і двигун втрачає потужність.

Схема ГРМ Nissan на двигуні QR20DE з фазовращетелем на впуску.

Крім того, зростає витрата палива, і мотор працює з характерним шумом незалежно від температури і кількості оборотів.

Регулювання клапанів виконується кожні 50 тисяч кілометрів пробігу, а на автомобілях з ГБО. кожних 30-35 тисяч.

Ознаки збитого зазору клапанів в приводі ГРМ:

 • при роботі двигуна простежуються характерні стуки;
 • впала потужність двигуна;
 • зріс витрата палива;
 • на машині коштує газове обладнання, що скорочує регламент регулювання.

Робота по регулюванню клапанів на двигуні QR20DE СТО оцінюють приблизно в 3000 гривень (100-120). Ці гроші можна заощадити, якщо відрегулювати клапана на Nissan X Trail самостійно.

Підбираємо штовхачі для регулювання клапанів QR20DE правильно

Тому для його регулювання, необхідно витягти розподільний вал і подивитися, штовхач якого розміру в ньому встановлений.

Розмір вказано на дні штовхача. Додати до цього розміру 0,04 мм і встановити на цей клапан необхідний штовхач.

Не поспішайте знімати розподільний вал. Запишіть значення зазору в обраних клапанах і перевірте в інших. Для цього потрібно повернути колінчастий вал ще на 360 градусів. Виміряйте зазори впускних клапанів 2 і 4 циліндри і випускних 3 і 4 циліндри. Запишіть отримані зазори.

Поверніть колінчастий вал так, щоб на зірочках розподільних валів збіглися мітки з ланками, пофарбованими в жовтий колір.

Відпустіть натягувач ланцюга. Зафіксуйте натяжітель свердлом на 2 мм.

Утримуйте ключем на 22 випускний вал від провертання, а ключем на 17 відкрутіть болт кріплення зірочки.

Аналогічну процедуру повторіть з впускним валом. Зафіксуйте зірочки на ланцюзі за допомогою дроту і підвісьте їх так, щоб вони не впали в блок циліндрів.

Зніміть кришки розподільного вала, послаблюючи болти по черзі. В першу чергу, потрібно зняти кришку, що фіксує вали з боку ланцюга ГРМ. Потім зніміть інші кришки.

Зніміть розподільні вали і замініть штовхачі на необхідні.

Встановіть розподільні вали і зробіть збірку ГРМ в зворотній послідовності.

Робота по регулюванню клапанів на Nissan X-Trail з двигуном QR20DE займе кілька годин часу.

Регулювання клапанів Nissan х Trail Т31

Nissan X-Trail T31. Регулювання зазорів в приводі клапанів двигуна

Чи не відрегульовані зазори в приводі клапанів двигуна

Для чого потрібна регулювання клапанів У сучасного автомобіля два клапани на циліндр (або більше). Один з них запускає горючу суміш, а інший випускає відпрацьовані гази (вони називаються впускний і випускний). А механізм, який приводить в дію ці клапани і встановлює порядок їх роботи, називається газорозподільний або клапанним. Після нагріву двигуна, деталі розширюються. Отже, на холодному моторі між деякими його деталями повинні бути строго певні зазори.

регулювання, клапан, nissan, trail

Якщо клапани неправильно відрегульовані. це може привести до зниження ефективності роботи двигуна і зменшення ресурсу його деталей. Наприклад, при маленьких зазорах клапани і їх сідла будуть підгоряти. знизитися загальний ресурс двигуна. При великих зазорах, коли клапани відкриваються не повністю, потужність двигуна буде помітно падати. почуєте виразний металевий стукіт. Що буде, якщо будуть маленькі зазори клапанів? Маленькі зазори клапанів будуть приводити до підгоряння сідел клапанів.

Що буде, якщо будуть великі зазори клапанів

Великі зазори клапанів будуть приводити до неповного відкриття клапанів, що буде позначатися на потужності двигуна. Збільшені зазори клапанів можна розпізнати по характерному металевому стуку. Шуми в двигуні можуть сигналізувати про несправності ГРМ.

Дані теплових зазорів є в керівництві по ремонту автомобіля. Вони різні для кожного мотора. Зауважте, що для впускного і випускного клапанів, а іноді і для різних циліндрів зазори різні.

Періодичність регулювання клапанів, якщо вона передбачена конструкцією мотора, вказується в керівництві по експлуатації автомобіля.

Для того, щоб перевірити і відрегулювати зазор, двигун повинен бути холодним. Тепловий зазор перевіряють плоским щупом певної товщини. Налаштування проводиться поворотом регулювальних гвинтів коромисел в необхідну сторону.

Щоб почати регулювання, встановіть поршень циліндра, який збираєтеся регулювати, в верхню мертву точку такту стиснення. У цьому положенні обидва клапана даного циліндра закриті, а коромисла повинні вільно гойдатися в межах зазору.

Потім відпускаєте контргайку на регулювальний гвинт або болт. За допомогою плоского щупа і регулювального гвинта (болта) налаштуйте необхідний зазор, потім затягніть контргайку. Будьте уважні: іноді після затяжки контргайки зазор може змінитися, тому дану операцію необхідно робити акуратно. Після затяжки знову його перевірте. Зазор стане оптимальним тоді, коли щуп буде проходити в нього, долаючи невелике зусилля. Якщо він проходить дуже легко або занадто важко, відрегулюйте заново.

Потім, повертаючи колінчастий вал на півоберта, потрібно відрегулювати зазор в клапанах інших циліндрів. Тут необхідно дотримуватися порядку роботи циліндрів двигуна Вашого автомобіля (наприклад, 1-3-4-2). Колінвал слід повертати тільки за годинниковою стрілкою і тільки за ручку “кривого стартера” (пускова рукоятка) або ж за болт кріплення шківа приводу генератора. Можна повертати колінвал за вивішене провідне колесо, але тут необхідно дотримуватися обережності.

ЧОМУ НА ДЕЯКИХ Мотор КЛАПАНИ РЕГУЛЮВАТИ НЕ ПОТРІБНО

Неодноразове уточнення про те, що регулювання клапанів повинна бути передбачена конструкцією мотора, вельми важливо: адже багато двигуни цієї процедури не вимагають. Залежить це від того, чи оснащений мотор гідрокомпенсаторами: це пристрої, призначені для автоматичного регулювання теплового зазору. Вони працюють за рахунок масла, що надходить в них з двигуна (тому, власне, і називаються «гідрокомпенсаторами») і повністю виключають необхідність періодичного ручного регулювання клапанів. Самі вони, звичайно ж, теж не вічні. про необхідність їх перевірки та заміни говорить все той же цокали стукіт, що не зникає незабаром після запуску, а часом навіть після прогріву двигуна. Однак головне, що потрібно знати в контексті цього матеріалу. це те, що моторам, оснащеним гідрокомпенсаторами, регулювання клапанів не потрібна.

Якщо в двигуні транспортного засобу гидрокомпенсаторов немає, то регулювати клапана необхідно вручну. Про те, що прийшла пора зайнятися цією справою, досить легко впізнати за деякими симптомів. Одним з них є характерне «цокання» клапанів, яке вже було згадано вище, а іншим. то, що двигун починає «троить», в його циліндрах або істотно падає, або ж повністю пропадає компресія. Як тільки проявляється хоча б один з цих симптомів, необхідно перевірити розміри проміжків в клапанному механізмі.

Регулювання клапанів. загальноприйнятий термін, який звучить часто і лякає сильно. Насправді термін неправильний. Ніякі клапана не регулюються. регулюється «Тепловий зазор». Так само лякатися особливо нічого. Це один з робочих моментів сервісу, з яким треба рахуватися. Природно довіряти таку справу потрібно не всім, у кого є можливість виміряти зазори, а виключно тим, хто має хороший досвід в роботі з регулюваннями. Неправильне регулювання може закінчитися капіталки двигуна.

Кулачок распредвала при обертанні натискає на штовхач (в разі Nissan. це стаканчик), який в свою чергу тисне на клапан відкриваючи його. Тепловий зазор. вільний простір між кулачком і стаканчиком. Розміри зазору вимірюються в сотих частинах міліметра.

Навіщо він потрібен? Система ГРМ двигуна внутрішнього згоряння розрахована на роботу під високими навантаженнями і температурами. Причому точності стикатися вузлів знаходяться в допусках «сота частина міліметра» і призначені для тимчасових інтервалів «сота частина секунди». Тепловий зазор. це компенсація різниці температур для режимів роботи двигуна.

Зазори збільшені. Це означає що при виході на робочу температуру клапан буде не до кінця відкриватися. Значить в камері згоряння буде надлишковий тиск. і частина відпрацьованих газів просто не встигне піти. В результаті це призведе до механічних руйнувань клапанно-поршневої групи.

регулювання, клапан, nissan, trail

Зазори клапанів зменшені. В даному випадку клапан буде відкриватися завчасно, і закриватися пізніше потрібного часу. В результаті паливна суміш буде догоряти в випускному колекторі, руйнуючи каталізатор і безпосередньо випускні клапана. При прогарі клапана мова теж вже йде про капіталки.

Природно, це опис поверхневе. Ситуація варіюється на проблеми «впускних» або «випускних», ступеня догляду зазору, причини і так далі. Але важливо запам’ятати одне. якщо упустити регулювання. 100% закінчитися виходом двигуна з ладу.

СТО NISSAN комплексне обслуговування

РЕГУЛЮВАННЯ КЛАПАНІВ

Кому треба робити регулювання і як часто.

На двигунах Nissan | Infiniti зазвичай гидрокомпенсаторов немає. При цьому ДВС розрахований на роботу на бензині і регулювання не потрібна на брешемо всього терміну експлуатації.

Якщо ви встановили ГБО. необхідно відразу ж внести корективи під газ, оскільки його температура горіння вище. Значить металеві компоненти розширюються більше. І тепловий зазор зменшиться одразу. це критично.

Якщо у вас встановлена ​​ГБО і регулювання клапанів вже виконана правильно. раз 30-50 тис необхідно перевірити зазори.

Якщо двигун підозріло троит, помітна втрата потужності, чутно клацання клапанів на холодну. можливо необхідно виконати перевірку зазорів. Але спочатку робиться діагностика ДВС майстром.

Як робиться регулювання і скільки часу це займає.

Завжди перед виконанням регулювання ми виконуємо виміри. Якщо виявляється що зазори в межах допуску. оплачується виключно робота по вимірах зазорів і повідомляється з стан. Після чого можна зробити приблизний прогноз по майбутньої регулюванню.

Безпосередньо «регулювання клапанів» виконуються без зняття мотора. Знімається клапанна кришка. Заміри виконуються на холодному двигуні. У 99% випадків мова йде про зменшення зазору. Для двигунів Nissan ми точимо стаканчик під необхідний зазор. Термін виконання робіт. 1 день. (Вранці машину поставили, ввечері забрали). Це в разі чотирициліндрових двигунів типу QR 20 | QR 25. Для більш складних 6 і 8 циліндровим двигуном термін трохи більше.

За бажанням клієнта можна внести корективи підбором стаканчиків. Але збільшується термін виконання робіт так як закупівля необхідних стаканчиків вимагає часу.

У вартість регулювання входить герметик, прокладка клапанної кришки. Заміна масла при виконанні робіт не потрібна.

Ми виконуємо регулювання клапанів вже більше 12 років. Вузька спеціалізація і досвід з Nissan | Infiniti дозволяє нам провести діагностику і більш достовірно встановити необхідність в проведенні даних робіт.

Установка ГБО на Nissan X-Trail 2.0 140 HP

На цих автомобілях встановлено двигун MR20DE, 4 циліндри. рядний, змінюваними фазами газораспределенія.Устанавлівался на автомобілі

 • 2005-даний час Nissan Serena
 • 2005-даний час Samsung SM5
 • 2005-даний час Nissan Bluebird Sylphy
 • 2006-даний час Renault Clio
 • 2007 даний час Nissan X-Trail
 • 2007 даний час Nissan Qashqai
 • 2007-2012 Nissan Sentra
 • 2007 даний час Renault Laguna
 • 2008 даний час Nissan Teana (J32)
 • 2008 даний час Renault Safrane
 • 2008 даний час Renault Mégane (III)
 • 2009 даний час Renault Scénic
 • 2009 даний час Renault Fluence
 • 2009 даний час Samsung SM3
 • 2009 даний час Renault Latitude
 • 2013 даний час Nissan NV200

Не самий вдалий двигун для установки ГБО. Основна проблема-регулювання клапанів штовхачами, які не завжди є в наявності і вимагають високої кваліфікації моториста.

Основна вимога до ГБО високоточні газові форсунки і потужний блок управління ГБО, який дозволяє розрахувати кількість газу для кожного циліндра. економ варіант BRC Sequent 24 MY-11 new, преміум варіант BRC PlugDrive.

Слід враховувати, що в ціну газової установки на Nissan X-Trail 2.0 140 HP вже входить установка варіатора випередження запалювання. (Крім обладнання преміум-класу BRC PlugDrive, Atiker Nicefast і газового обладнання ГБО Prins VSI-2) І чистка бензинових форсунок

Ми настійно рекомендуємо власникам Nissan X-Trail варіатор випередження запалювання. З одного боку, це суттєво знизить ймовірність підгоряння випускних клапанів, а з іншого. дозволить мінімізувати втрату потужних характеристик при роботі на пропан-бутану в порівнянні з бензином. З досвіду відомо, що при роботі на газі з варіатором двигун стає потужнішим ніж на бензині!

Увага! На автомобілі починаючи з 2007 року випуску особливо японського виробництва ми не рекомендуємо установку ГБО базовій комплектації!

Для цих автомобілів найбільш краща установка фірм Landi-Renzo або BRC

Непоганий варіант виходить при установці ГБО Люкс-комплектації за рахунок того, що форсунки HANA поодинокі і їх можна розташувати максимально близько до впускного колектору!

Ми звертаємо Вашу увагу, що на автомобілі Nissan X-Trail 2.0 випуску після 2007 року, (Т31) ми встановлюємо системи ГБО тільки з управління по OBD корекції. У зв’язку з тим, що двигун не має гидрокомпенсаторов настройка ГБО проводиться в такому порядку:

600.4000 об.мин газ, 4000-4500 об.мин газ і довприск бензину для охолодження впускних клапанів, 4500-6000 об мін бензин.

При падінні оборотів настройки падають автоматично в зворотному порядку.

З досвіду, застосування двох стратегій збереження клапанів (варіатор УОЗ і правильна настройка газової установки) дозволяє не турбуватися про збереження клапанів двигуна. На Nissan X-Trail 2.0 ми встановлюємо варіатор «Microluch hall» з прошивкою hall_nissan_4

Автомобілі Nissan X-Trail особливо випуску після 2007 року мають проблеми з точним настроюванням ГБО, тому ми пропонуємо тільки системи працюють по OBD і тому абсолютно коректно працюють. Використання систем без OBD корекції веде до частих візитів на СТО з настройками і постійними регулюваннями, хоча вони відчутно дешевше!

Монтаж заправної і основної магістралі газу проводиться тільки оригінальними термо пластиковими трубопроводами італійської фірми FARO.

В ціну комплекту ГБО на Nissan X-Trail 2.0 140 HP включений і комплект документів для реєстрації в МРЕВ ДАІ.

Крім професійної установки ГБО на Nissan в Дніпропетровську і Києві, ми надаємо послуги по якісному ремонту ГБО на Nissan, регулюванню газового обладнання, і переробку після «недорогих установників».

Також стежимо за якісним гарантійним і післягарантійним обслуговуванням ГБО.

регулювання, клапан, nissan, trail