Як відрегулювати кулісу на ВАЗ 2110

DataLife Engine. Softnews Media Group

Ласкаво просимо на наш Веб-сайт! Тут ви знайдете масу корисної інформації ПРО КПП ВАЗ. можете отримати кваліфіковану консультацію з питань правил експлуатації КПП, діагностики дефектів, ремонту, тюнінгу КПП, а в міру потреби записатися і зробити ремонт в нашому сервісі. Ми знаходимось: м Москва, Северянінского проїзд, володіння 9. тел: 8 495 741-88-50; 8 925 740-30-50. Години роботи з 8-20.00 без вихідних.

Основна »Основна» Своїми силами »Як самому відрегулювати кулісу на ВАЗ 2110-2170.

Симптоми несправності лаштунки

Є певні ознаки, що вказують на те, що прийшла в непридатність саме куліса КПП, а не сама роздавальна коробка.

 • / Знімаючи першу передачу, автомобіліст має труднощі, ручка коробки перекладається в бажане положення важко;
 • Перша передача наводиться правильно, але через деякий час після цього самостійно встановлюється задня передача;
 • Вибір будь-якій швидкості проходить в нормальному режимі, але першу і п’яту включити важко, важіль не слухається.

Як тільки під час керування автомобілем були відзначені перераховані ознаки, навіть один з них, необхідно звернутися в сервіс для усунення неполадки. У тому випадку, коли досвід і бажання дозволяють, поломку можна усунути самостійно.

Найбільш часто зустрічаються симптоми виходу лаштунки з ладу і можлива причина:

 • Ясно відчувається люфт важеля КПП: причиною міг стати фізично застаріло куліси, проблема можна вирішити, повністю замінивши деталь.
 • Кулиса коробки дзвенить, коли відбувається перемикання швидкостей: іноді звук вказує на неякісно виконаний ремонт або заводський дефект збірки.
 • Швидкості перемикаються з великим зусиллям: це виправить регулювання куліси ВАЗ 2110, якщо проблема не усунулася, потрібно замінити елемент.
 • При включенні першої, важіль перебудовується на задню передачу: причина саме в кулісі КПП, потрібна обов’язкова заміна. Ситуацію може виправити ремкомплект, але це залежить від тяжкості ушкодження або виявленого зносу елементів вузла.
 • При працюючому двигуні на ручку перемикання швидкостей передається сильна вібрація: потрібна перевірка шарнірів, причиною міг стати люфт.

Як відрегулювати кулісу КПП на ВАЗ-2110: фото і відео, алгоритм

Установка короткоходной лаштунки на LADA Priora

Раніше нами вже була розглянута установка короткоходной лаштунки на ВАЗ 2109, тому тут не буде інформації про те, що це таке, і в чому користь від цієї деталі, мова піде про її монтажі.

 • Щоб отримати доступ до болтів, декоративний чохол повинен бути знятий з важеля коробки з набалдашником. Останній ніяким чином не закріплюється на важелі, для його зняття досить буде сильно потягнути.

Як встановити короткоходную кулісу на LADA Priora

 • Проводимо демонтаж тяги важеля КПП з кардана, послабивши для цього хомут за допомогою ключа на «13».

Установка короткоходной лаштунки LADA Priora своїми силами

 • Щоб отримати доступ до важеля, слід звільнити кульку, блокуючий включення задньої передачі, який пружинить при включенні. Будьте уважні! Не варто тягнути за важіль, щоб домогтися його звільнення.

Як встановити короткоходную кулісу LADA Priora

 • Стопорне кільце знімається, потім потрібно зняти важіль з кулькою і пружинкою, вставлені в пластиковий корпус.

Короткоходная куліса на LADA Priora своїми силами

 • Через салон витягти важіль з тягою. Щоб було зручніше, їх можна роз’єднати.

Як зробити короткоходную кулісу на Priora

 • Демонтувати карданчик. Для цього ключем на «10» стягуємо гумовий пильовик. Потім потрібно викрутити болт, який фіксує карданчик з лівого боку.

НАСТРОЙКА КУЛИСЫ. ПОЧЕМУ НЕТ 2 СКОРОСТИ НА ВАЗ 2110 серия 1

Як зробити короткоходную кулісу на Priora

 • На фотографії помітно, що штоки Карданчик різні за довжиною. Таку проблему можна вирішити укорочуванням «Калинівського» штока, з огляду на тип короткоходной лаштунки. Іноді шток повністю не заходить, тому важіль коробки зміщується до ручнику. Якщо потрібно вкоротити, відрізаємо 1-2 сантиметри.

Як відремонтувати кулісу

Отже, незалежно від того, чого плануєте піддати кулісу. ремонту, заміни або регулювання. в будь-якому випадку знадобиться цей вузол розібрати. Проводиться процедура таким чином:

 • зняти кожух з ручки КПП;
 • загнати транспортний засіб на яму або підняти домкратом передню частину;
 • зняти передню консоль (фіксується кріпильними болтами);
 • витягти кулісу (заводом-виготовлювачем для кріплення застосовано 6 болтів);
 • вивчити стан кожної складової при демонтажі;
 • відігнувши пильовик, вдасться підступитися до сальнику, опорі, карданного валу.

Що стосується власне ремонту: тут представлено кілька порад, виходячи з поточного стану вузла, а також його деталей.

призначення

Для того, щоб передавати крутний момент від мотора на провідні колеса автомобіля, також змінювати в міру потреби режим і напрямок руху, будь-який автомобіль оснащений пристроєм для вибору і перемикання передач, так званим. кулісою КПП.

Ознаки, що вказують на несправність

Насправді виявити, що причиною бід є якраз куліса, аж ніяк не складно. Тим часом є ряд відмінних моментів, які вказують на це:

 • 1-я передача ніяк не включається / вимикається або ж переходить в іншу позицію;
 • в ході включення 1-й передачі спочатку ручка КПП поводиться так, як зазвичай, проте трохи пізніше КПП мимовільно починає перестрибувати на задню;
 • не вдається включити / вимкнути 1-ю та / або 5-ю передачу, тоді як при перемиканні інших швидкостей питань не виникає.

Як тільки з’явилися перші дзвіночки несправностей, можна відвідати СТО або виділити час в гаражі, щоб усунути неполадки.

Коли не допомагає настройка, елемент слід замінити.

Регулювання лаштунки на ВАЗ 2110. поради по регулювань

Знайшов якось на драйві, чому замість першої включається задня. Рішення було запропоновано просте і дієве: заміна накладки з упором (яка блокує включення задньої швидкості без натискання на важіль). Так, стара накладка і вісь були сточені і заміни вимагали точно. Але це не допомогло. Важіль впирався в накладку і все одно включалася задня. Допомогла регулювання куліси. Робиться удвох при наявності ями за 5-10 хвилин.

Знадобилося послабити гвинт, який кріпить між собою частину тяги, що виходить з салону в коробку. Зрушити важіль трохи вліво 1-2 сантиметри. Затягнути знову. І все, передачі включаються як треба, від упору перша-друга. Від натискання і потім вліво. задня.

Також підкачали шини і замінили лівий задній ніпель (пропускав). У суму включені.

Для чого потрібна куліса КПП

Насправді, найчастіше КПП знаходиться в справному стані, але може вийти з ладу куліса.

кулісу, 2110

Можна замінити вузол на новий, а можна обійтися грамотної регулюванням лаштунки. Регулювання цього елемента допоможе усунути неполадки, і переконатися в тому, що проблема пов’язана саме з кулісою КПП. Буває так, що автовласник починає просто міняти один вузол за іншим, не розібравшись у проблемі, витрачаючи при цьому гроші і час безрезультатно.

Сама куліса КПП призначена для того, щоб швидкості не переключалися мимовільно. Буває так, що від неправильної або збилася регулювання вся система трансмісії починає працювати некоректно і може навіть вийти з ладу. Тому потрібно вміти робити регулювання куліси КПП своїми руками, тим більше що ця процедура не являє собою нічого складного.

Перший спосіб регулювання

Для регулювання потрібно послабити хомут, що з’єднує привід куліси з карданчиком.

Даний спосіб найпростіший. В цьому випадку куліса КПП регулюється по задній швидкості. В першу чергу потрібно послабити хомут, після чого включається задня швидкість. Потім потрібно розташувати важіль в потрібному для вас положенні. Після цього хомут затягується, і перевіряється робота всього механізму.

Якщо з першого разу не вийти, потрібно прислухатися до стукоту і тріск при перемиканні. Вони повинні або зменшитися, або збільшитися. Відповідно до цього, потрібно мати у своєму розпорядженні важіль в потрібному напрямку. Якщо всі маніпуляції не призводять до бажаного ефекту, потрібно вдатися до іншого способу регулювання.

Регулировка кулисы ВАЗ. Выставляем ручку КПП ВАЗ 2109, 2110, 2114, 2115 без помощи напарника.

Третій спосіб регулювання

Цей спосіб досить складний. так як передбачає розрахунок глибини виносу куліси КПП на кардан. За рахунок цього можна точно розрахувати і відрегулювати положення важеля в нейтральному положенні. Буває так, що при недостатньо точному розрахунку, всім маніпуляції призводять лише до появи деренчання при перемиканні передач.

Якщо регулювання будь-яким з перерахованих вище способів не призводить до бажаних результатів, можливо кілька варіантів вирішення проблеми:

 • Зробити діагностику на СТО, щоб переконатися в тому, що проблема саме в кулісі КПП.
 • Можна замінити кулісу КПП.
 • Можна звернутися до фахівців, які відрегулюють кулісу самостійно.

Другий спосіб регулювання

Важіль перемикання передач повинен упиратися в стопорну пластину (на фото вона зі світлого пластику).

Цим способом користуються в тому випадку, якщо перший не привів до потрібних результатів. При його використанні можна більш чітко розташувати важіль КПП. Цей спосіб полягає в наступному:

 • Важіль КПП перемикається на першу швидкість.
 • Хомут лаштунки повністю послаблюється.
 • Далі потрібно повертати привід самої куліси проти годинникової стрілки до тих пір, поки важіль уже не упреться в стопор задньої швидкості.
 • Хомут лаштунки затягується.

Затягуємо гайку кріплення хомута, виключаючи зрушення тяги в процесі експлуатації.

Буває так, що у деяких автомобілів ВАЗ-2110 немає пластикового фіксатора обмежувача, тому регулювання в цьому випадку проводиться не на першій передачі, а на «нейтралці».

Регуліріуем кулісу КПП на ВАЗ-2110 своїми руками

Коробка передач на ВАЗ-2110 іноді починає барахлити. Якщо нехтувати доглядом і обслуговуванням цього вузла автомобіля, то можна отримати безліч неполадок в роботі КПП. Як правило, це неточності в перемиканні передач, характерне «вибивання» передачі, хрускіт і брязкання при маніпуляціях з важелем коробки. Деякі автовласники вважають, що всі ці симптоми свідчать про вихід з ладу коробки передач.

Коли куліса потребує регулювання?

Пристрій механізму перемикання передач.

Процедуру регулювання куліси КПП рекомендується проводити в наступних випадках:

 • Після того, як буде проведена заміна або зняття КПП на автомобілі.
 • При ослабленні хомутів фіксації.
 • Якщо змінювався карданчик.
 • Якщо куліса починає провертатися на своєму шарнірі.

Хоча візуально може здаватися, що куліса знаходиться на своєму місці, навіть мінімальне зміщення куліси може привести до некоректної роботи коробки перемикання передач. Буває так, що досить підтягти кулісу до Карданчик на 1 мм. після чого всі функції КПП відновляться.

Підготовка до регулювання куліси

На старому автомобілі краще заздалегідь змастити проникаючим складом вузол кріплення куліси.

Перед початком робіт по регулюванню, потрібно підготувати місце і виконати наступні підготовчі заходи:

 • Машину потрібно поставити на яму.
 • Ручне гальмо потрібно затягнути до упору.
 • В обов’язковому порядку потрібно встановити упори.

Для більш швидкого і якісного процесу регулювання, всі роботи краще виконувати з помічником. Сам процес може відбуватися кількома способами.

Як правильно відрегулювати кулісу на ВАЗ-2110: інструкція

Поговоримо, як вдасться налаштувати кулісу, якщо та вказує на первинні прикмети несправності.

 • Спочатку варто спробувати будь-якими шляхами включити 1-ю передачу.
 • Необхідно встановити вашу «десятку» на естакаді, затягнути стоянкове гальмо і підставити протівоупорние відкати під шини.
 • Вимикати на коробці 1-ю передачу не треба.
 • Знизу слід знайти хомут, що утримує кулісу. Щоб це виконати, потрібно підлізти під капот. Сам пошук КПП не повинен викликати питання. Хомут знадобиться послабити.
 • Далі потрібно повернутися в салон, щоб важіль КПП зрушити до упору в ліву сторону. Не варто тягати ручку назад або вперед, так як, швидше за все, куліса зіскочить.
 • Знову потрібно повернутися під машину. Назад затягніть хомут.
 • Як правило, достатньо звичайного зсуву лаштунки щодо карданчика на пару міліметрів.

Примітка. В ході регулювання варто звернути увагу на положення карданного валу. Останній може мати потребу в заміні, коли має місце знос.

Регулювання лаштунки на ВАЗ 2110. поради по регулювань

Знайшов якось на драйві, чому замість першої включається задня. Рішення було запропоновано просте і дієве: заміна накладки з упором (яка блокує включення задньої швидкості без натискання на важіль). Так, стара накладка і вісь були сточені і заміни вимагали точно. Але це не допомогло. Важіль впирався в накладку і все одно включалася задня. Допомогла регулювання куліси. Робиться удвох при наявності ями за 5-10 хвилин.

Знадобилося послабити гвинт, який кріпить між собою частину тяги, що виходить з салону в коробку. Зрушити важіль трохи вліво 1-2 сантиметри. Затягнути знову. І все, передачі включаються як треба, від упору перша-друга. Від натискання і потім вліво. задня.

Також підкачали шини і замінили лівий задній ніпель (пропускав). У суму включені.

Як зробити регулювання куліси на ВАЗ-2110

При неточності в зміні, вибиванні, перескакуванні передач або виникає хрускіт господарі ВАЗ-2110 в паніці пов’язують всі ці прояви з несправністю КПП. Однак насправді тут інший винуватець неполадки, якою виступає куліса.

Практика показує, що заміна, як і ремонт, тут не зовсім затребувані заходи. Набагато частіше обставини, що склалися змушують просто провести регулювання куліси. Сьогодні поговоримо про налаштування даного елемента, а також про нюанси доопрацювання або заміни цієї деталі.

Ознаки, що вказують на несправність

Насправді виявити, що причиною бід є якраз куліса, аж ніяк не складно. Тим часом є ряд відмінних моментів, які вказують на це:

 • 1-я передача ніяк не включається / вимикається або ж переходить в іншу позицію;
 • в ході включення 1-й передачі спочатку ручка КПП поводиться так, як зазвичай, проте трохи пізніше КПП мимовільно починає перестрибувати на задню;
 • не вдається включити / вимкнути 1-ю та / або 5-ю передачу, тоді як при перемиканні інших швидкостей питань не виникає.

Як тільки з’явилися перші дзвіночки несправностей, можна відвідати СТО або виділити час в гаражі, щоб усунути неполадки.

Яка функція куліси у вітчизняному ВАЗ-2110

Переважно КПП перебуває в справному знаходженні, однак не виключена поломка лаштунки. Саме час зробити заміну вузла або ж спробувати обійтися регулюванням лаштунки. У свою чергу, настройка даної деталі допоможе ліквідувати несправність і упевнитися: поломка пов’язана з кулісою коробки. Іноді так відбувається, що господар «десятки» просто починає здійснювати заміну однієї складової за одною. А тим часом варто з’ясувати проблему, перш ніж витрачати кошти і дорогоцінний час.

Власне куліса КПП покликана виконувати головну мету: швидкості не повинні перемикатися мимовільно. Часом від неписьменної або збилася настройки весь механізм трансмісії функціонує некоректно, та ще виходить з ладу. Отже, необхідно вміти проводити регулювання куліси самому, до того ж цей процес не викликає складнощів.

Відрегулювати кулісу знадобиться в представлених випадках:

 • була заміна карданчика;
 • після заміни або зняття коробки на вашому автомобілі;
 • ослаблені хомути фіксації;
 • прокручування лаштунки на шарнірі.

І хоч візуально часом здається, що куліса розташована на потрібному місці, проте навіть найменшу її зміщення здатне привести до неправильної роботи КПП. Іноді досить просто потягнути кулісу на міліметр до карданного валу, і всі функції КПП в ВАЗ моделі 2110 відновлюються.

Перед заходами по налаштуванню лаштунки в вашому ВАЗ-2110 знадобиться обладнати місце, зробивши підготовчі дії:

 • автомобіль необхідно загнати на оглядову канаву;
 • гальмо стоянки слід до кінця затягнути;
 • неодмінно варто подбати про противідкатних упорах.

Щоб процес регулювання був більш оперативним і якісним, бажано всі дії виконувати з напарником.

Як відремонтувати кулісу

Отже, незалежно від того, чого плануєте піддати кулісу. ремонту, заміни або регулювання. в будь-якому випадку знадобиться цей вузол розібрати. Проводиться процедура таким чином:

 • зняти кожух з ручки КПП;
 • загнати транспортний засіб на яму або підняти домкратом передню частину;
 • зняти передню консоль (фіксується кріпильними болтами);
 • витягти кулісу (заводом-виготовлювачем для кріплення застосовано 6 болтів);
 • вивчити стан кожної складової при демонтажі;
 • відігнувши пильовик, вдасться підступитися до сальнику, опорі, карданного валу.

Що стосується власне ремонту: тут представлено кілька порад, виходячи з поточного стану вузла, а також його деталей.

 • Ремонт в кращому випадку вимагає використання ремкомплекта для лаштунки.
 • При деформації втулки потрібно здійснити заміну.
 • Необхідно перевірити, чи не зносився чи люфт осі важеля.
 • Варто переконатися, що немає отвору у карданчика. Інакше ремкомплектом обійтися не вдасться, і доведеться міняти всю кулісу.
 • Часом джерелом сторонніх шумів, брязкоту, деренчання під час перемикання на КПП швидкості вважається подушка лаштунки. Змінюється вона досить просто, і осилити цей процес під силу навіть новачкові.

Якщо залишилися питання по заміні або ремонту лаштунки в ВАЗ-2110, рекомендуємо подивитися відео. Фахівці детально розкажуть і покажуть всі нюанси цих процесів. Нехай ваш автомобіль ніколи вас не підводить і буде завжди на ходу!

Ознаки несправностей лаштунки

Незважаючи на те, що куліса досить надійна. постійні впливу навантажень на нього і сумарний пробіг, як мінімум вимагають обслуговування і регулювання механізму. В іншому випадку, відсутність обслуговування лаштунки призводить до небажаних наслідків, у вигляді сильного люфту або повної несправності механізму в зборі. Найбільш ймовірні ознаки:

 • люфт важеля (підвищена розхитаність);
 • виникають труднощі при перемиканні передач (передачі включаються з хрускотом, або потрібно прикладання великих зусиль);
 • неможливо включити одну з передач;
 • помилкове включення передач (замість 1-й включається 3-тя і т.д).

Люфт практично не впливає згубно на роботу коробки передач в цілому, однак нехтування таким моментом незабаром може привести до того, що в невідповідний момент ви не зможете більше включити жодну передачу. Якщо вчасно не усунути люфт, шляхом ремонту, доведеться замінити кулісу в зборі.

– регулювання куліси по задній швидкості.

 • Відпустіть хомут.
 • Увімкніть задню швидкість і розташуйте важіль так, як ви хотіли б його бачити в цьому положенні.
 • Потім затягніть хомут і перевірте як працює куліса, чи влаштовує вас нинішній стан важеля і робота лаштунки.

Досвід обслуговування ВАЗ 2110 дозволяє стверджувати, що неполадки лаштунки вимагають заміни або капітального ремонту деталі в крайніх випадках. Найчастіше ситуацію рятує звичайна регулювання.

Лякатися не варто, коли з’ясовується неминучість ремонтних робіт, заміни, настройки деталі автомобіля. Регулювання лаштунки ВАЗ своїми руками під силу практично кожному автовласнику.

Регулировка кулисы Ваз 2110 самый простой и точный способ.

 • / Знімаючи першу передачу, автомобіліст має труднощі, ручка коробки перекладається в бажане положення важко;
 • Перша передача наводиться правильно, але через деякий час після цього самостійно встановлюється задня передача;
 • Вибір будь-якій швидкості проходить в нормальному режимі, але першу і п’яту включити важко, важіль не слухається.

Як тільки під час керування автомобілем були відзначені перераховані ознаки, навіть один з них, необхідно звернутися в сервіс для усунення неполадки. У тому випадку, коли досвід і бажання дозволяють, поломку можна усунути самостійно.

Найбільш часто зустрічаються симптоми виходу лаштунки з ладу і можлива причина:

 • Ясно відчувається люфт важеля КПП: причиною міг стати фізично застаріло куліси, проблема можна вирішити, повністю замінивши деталь.
 • Кулиса коробки дзвенить, коли відбувається перемикання швидкостей: іноді звук вказує на неякісно виконаний ремонт або заводський дефект збірки.
 • Швидкості перемикаються з великим зусиллям: це виправить регулювання куліси ВАЗ 2110, якщо проблема не усунулася, потрібно замінити елемент.
 • При включенні першої, важіль перебудовується на задню передачу: причина саме в кулісі КПП, потрібна обов’язкова заміна. Ситуацію може виправити ремкомплект, але це залежить від тяжкості ушкодження або виявленого зносу елементів вузла.
 • При працюючому двигуні на ручку перемикання швидкостей передається сильна вібрація: потрібна перевірка шарнірів, причиною міг стати люфт.

Як відрегулювати кулісу ВАЗ 2110, якщо ознаки несправності тільки почали проявлятися:

 • Необхідно встановити важіль коробки на першу передачу. Зробити це буде важко, але виконати треба;
 • Автомобіль найзручніше оглядати на підйомному механізмі, який дасть доступ під автомобіль. Необхідна фіксація ручником, що стопорить предметами, встановленими під колеса;
 • Коробка повинна залишитися включеної на першу передачу;
 • Відкрити підкапотний простір, постаратися знайти хомут, який стримує кулісу. Щоб це зробити, треба підібратися до роздавальної коробці і знизити тиск хомута;
 • Як тільки хомут ослаблений, виконати наступний етап регулювання. важіль перемикання передач перевести вліво максимально, на скільки можливо. Робити це треба без ривків, при хаотичному русі куліса зіскочить;
 • При положенні важеля коробки в максимально лівому положенні, затягнути хомут;
 • Часто досить зрушити кулісу по відношенню до Карданчик на лічені міліметри.

Регулюючи куліси, є можливість оцінити ступінь зносу карданчика, його краще замінити, якщо помічений сильний знос.

Власники автомобілів вітчизняного виробництва не рідко задаються питанням можливості поліпшення роботи КПП, виконавши установку короткоходной замість штатної, встановленої при складанні, куліси.

Короткоходная куліса. результат гаражного тюнінгу ВАЗ. Заміна дозволяє поліпшити ефективність роботи коробки, включення передач здійснюється в більш чіткому режимі, а робити цю заміну чи ні. вибір власника авто.

Зміна типу лаштунки не вимагає демонтажу штатної деталі. Заміна проводиться в описаній нижче послідовності:

 • Із зовнішнього боку розібрати кульову опору;
 • Металеве кільце опори акуратно розтискається, пластикові лапки розсуваються;
 • Викочується куля опори;
 • Тяга відключити від опори, потім до неї, до тяги, приварити фрагмент трубки, міцний металевий шматок;
 • При виконанні регулювання необхідно підняти шарнір з гачком, це дозволить запобігти включення не тієї швидкості, яка вибиралася.

Детальніше процес можна подивитися на

Зміна типу лаштунки коробки спровокує більш жорстке перемикання швидкостей в наслідок, але воно стане і більш чітким.

Технологічні особливості длінноходной і короткоходной куліси, а також їх переваги та недоліки:

короткоходная длинноходная
переваги недоліки переваги недоліки
Шлях важеля для перемикання Передачі скорочується Зусилля, необхідне для перемикання передачі вище Зусилля для перемикання передач мінімально Шлях важеля для перемикання передачі значно довше
Передачі включаються більш точно і передбачувано, особливо в парі з карданчиком від Калини Більш швидка час виходу з ладу синхронізаторів Ресурс КПП вище Час перемикання вище
Застосовується в автоспорті Потрібно виготовлення або покупка Встановлюється на автомобіль із заводу
Знижується час перемикання передач

У тому випадку, коли планується регулювання куліси ВАЗ 2110 своїми руками, повністю замінити або відремонтувати, потрібно повністю розібрати вузол.

 • З важеля перемикання видаляється кожух;
 • Автомобіль встановлюється на височину або піднімається на домкрат;
 • Демонтується передня консоль;
 • Знімається куліса, в ВАЗ 2110 вона кріпиться 6 болтами;
 • Розбираючи вузол, оцінювати знос кожного елемента;
 • Огляд опори, карданчика і сальника можна отримати, при акуратному відгинанні пильовика.

Візуально оцінивши всі деталі вузла, можна приймати рішення про хід і послідовності ремонтних дій.

 • Для ремонту, регулювання куліси досить тільки ремкомплекта;
 • Деформована втулка вимагає обов’язкової заміни;
 • Тверезо оцінити ступінь зносу отвору осі важеля;
 • Якщо виявиться люфт карданчика, потрібно повністю замінити кулісу;
 • У багатьох випадках сторонні звуки спровоковані подушкою куліси, її заміна не складе труднощів навіть початківцю автолюбителю.

Ніщо так не засмучує власника автомобіля, як сліди масла під днищем вчасно стоянки. Причиною такого прояву може бути непридатний масляний фільтр або несправність сальника.

Виконуючи установку нового сальника, можна побачити і дати оцінку стану подушки лаштунки, карданчика і пильовика.

Перед початком розбору всіх вузлів автомобіля, потрібно з’ясувати причину підтікання масляної суміші. Якщо причина не в фільтрі масла, потрібно переконатися в справності сальника. Для цього автомобіль встановлюється на піднесення або підйомник. Якщо роботи заміни і установки нового сальника будуть виконуватися вперше, дуже допоможе попередній перегляд відео на цю тему.

 • Забравшись під автомобіль, зробити візуальну оцінку пильовика. При витоку масла через сальник, пильовик це видасть, на ньому будуть сліди підтікання масла;
 • Відігнувши пильовик, треба підібратися до Карданчик. Від’єднання карданчика відкриє шлях до манжети;
 • Послідовність зняття карданчика строго від важеля до кулісі, зворотний порядок заборонений;
 • Після демонтажу карданчика відкривається доступ до сальнику;
 • Для зняття манжети потрібно гачок і шип;
 • Непридатний сальник замінюється на новий. Гуру гаражного ремонту в якості допоміжного інструменту для цього застосовують кришку від пластикової пляшки;
 • Після установки нового сальника проводиться зворотна зборка вузла. При цьому обов’язково перевіряється стан кожного елемента на предмет зносу, в разі необхідності, деталь так само замінюється.

Кулиса коробки передач, як і всі в автомобілі вимагає догляду і своєчасного регулювання. Розрегульований куліса КПП може стати причиною неприємних відчуттів під час руху. Наприклад, може виникнути брязкіт ручки передач, включення швидкостей може стати неточним, швидкості можуть «вибивати» час від часу, а сам важіль може почати «люфтіть».

Кулиса коробки перемикання передач необхідна для того щоб не допустити довільне вмикання швидкостей через одночасне пересування плазунів. Нерідко від некоректно відрегульованим лаштунки страждає вся трансмісія, в результаті вам загрожує несправність всієї КПП. У наших попередніх статтях ми вже неодноразово говорили про цю деталь, наприклад, в статті: Про те як встановити короткоходную кулісу на LADA Priora, а також в статті: Установка короткоходной лаштунки на ВАЗ 2109. Крім того, питання включення передач і КПП торкнуться в цій статті.

Регулювання куліси КПП передбачає наявність помічника, в такому випадку результат, та й сама робота, будуть більш якісними. Регулювати кулісу модно декількома способами, нижче ми розповімо про кожного з них більш детально.

– регулювання куліси на «нейтралці».

Якщо у вас відсутній пластиковий фіксатор обмежувач, регулювання робиться по нейтральній передачі.

Щоб відрегулювати нейтральне положення важеля перемикання передач, необхідно точно розрахувати глибину виносу лаштунки вашої КПП на кардан автомобіля ВАЗ 2110. Іноді подібні маніпуляції закінчуються появою дратівної брязкоту важеля.

Якщо регулювання куліси ні до чого не привела і з перемиканням як і раніше біда. замініть кулісу повністю або попросіть допомоги у фахівців.

Джерело: ВАЗ Ремонт своїми руками

При неточності в зміні, вибиванні, перескакуванні передач або виникає хрускіт господарі ВАЗ-2110 в паніці пов’язують всі ці прояви з несправністю КПП. Однак насправді тут інший винуватець неполадки, якою виступає куліса.

Практика показує, що заміна, як і ремонт, тут не зовсім затребувані заходи. Набагато частіше обставини, що склалися змушують просто провести регулювання куліси. Сьогодні поговоримо про налаштування даного елемента, а також про нюанси доопрацювання або заміни цієї деталі.

Третій спосіб регулювання

Цей спосіб досить складний. так як передбачає розрахунок глибини виносу куліси КПП на кардан. За рахунок цього можна точно розрахувати і відрегулювати положення важеля в нейтральному положенні. Буває так, що при недостатньо точному розрахунку, всім маніпуляції призводять лише до появи деренчання при перемиканні передач.

Якщо регулювання будь-яким з перерахованих вище способів не призводить до бажаних результатів, можливо кілька варіантів вирішення проблеми:

 • Зробити діагностику на СТО, щоб переконатися в тому, що проблема саме в кулісі КПП.
 • Можна замінити кулісу КПП.
 • Можна звернутися до фахівців, які відрегулюють кулісу самостійно.

Ознаки, що вказують на несправність

Насправді виявити, що причиною бід є якраз куліса, аж ніяк не складно. Тим часом є ряд відмінних моментів, які вказують на це:

 • 1-я передача ніяк не включається / вимикається або ж переходить в іншу позицію;
 • в ході включення 1-й передачі спочатку ручка КПП поводиться так, як зазвичай, проте трохи пізніше КПП мимовільно починає перестрибувати на задню;
 • не вдається включити / вимкнути 1-ю та / або 5-ю передачу, тоді як при перемиканні інших швидкостей питань не виникає.

Як тільки з’явилися перші дзвіночки несправностей, можна відвідати СТО або виділити час в гаражі, щоб усунути неполадки.

Коли не допомагає настройка, елемент слід замінити.

Як відремонтувати кулісу

Отже, незалежно від того, чого плануєте піддати кулісу. ремонту, заміни або регулювання. в будь-якому випадку знадобиться цей вузол розібрати. Проводиться процедура таким чином:

 • зняти кожух з ручки КПП;
 • загнати транспортний засіб на яму або підняти домкратом передню частину;
 • зняти передню консоль (фіксується кріпильними болтами);
 • витягти кулісу (заводом-виготовлювачем для кріплення застосовано 6 болтів);
 • вивчити стан кожної складової при демонтажі;
 • відігнувши пильовик, вдасться підступитися до сальнику, опорі, карданного валу.

Що стосується власне ремонту: тут представлено кілька порад, виходячи з поточного стану вузла, а також його деталей.

 • Ремонт в кращому випадку вимагає використання ремкомплекта для лаштунки.
 • При деформації втулки потрібно здійснити заміну.
 • Необхідно перевірити, чи не зносився чи люфт осі важеля.
 • Варто переконатися, що немає отвору у карданчика. Інакше ремкомплектом обійтися не вдасться, і доведеться міняти всю кулісу.
 • Часом джерелом сторонніх шумів, брязкоту, деренчання під час перемикання на КПП швидкості вважається подушка лаштунки. Змінюється вона досить просто, і осилити цей процес під силу навіть новачкові.

Якщо залишилися питання по заміні або ремонту лаштунки в ВАЗ-2110, рекомендуємо подивитися відео. Фахівці детально розкажуть і покажуть всі нюанси цих процесів. Нехай ваш автомобіль ніколи вас не підводить і буде завжди на ходу!

При русі автомобіля, водій керує роботою двигуна і коробкою передач. У автомобілів з механічною коробкою передач використовується куліса, через яку водій керує передачами. Далі розглянемо пристрій куліси, особливості ремонту та експлуатації.

Самостійна регулювання куліси на ВАЗ 2110. Регулювання куліси КПП своїми руками

Коробка передач на ВАЗ-2110 іноді починає барахлити. Якщо нехтувати доглядом і обслуговуванням цього вузла автомобіля, то можна отримати безліч неполадок в роботі КПП. Як правило, це неточності в перемиканні передач, характерне «вибивання» передачі, хрускіт і брязкання при маніпуляціях з важелем коробки. Деякі автовласники вважають, що всі ці симптоми свідчать про вихід з ладу коробки передач.