Заміна клапанів LADA Priora 16 клапанів

натяг ременя

Для цього передбачено натяжна ролик. Як натягнути ремінь ГРМ Priora докладно описано в інструкції по експлуатації автомобіля. Після установки всіх деталей механізму ГРМ спеціальним ключем провертають натяжна ролик за годинниковою стрілкою до збігу міток на його нижній і верхній частині.

Как поменять маслосьемные колпачки не снимая ГБЦ ВАЗ 16 кл.

Перед натягуванням слід затиснути болт обхідного ролика. Після перевірки натягу можна зафіксувати натяжна ролик.

У різних рекомендаціях написані інтервали від 80000 до 105 000, але міняємо на 60 000. Перевіряємо натяг кожні 20 000 і це не наша примха, адже всі ми знаємо про якість наших запчастин. І ще, не всі знають, але на пріоровскій двигунах ставляться алюмінієві шатуни і при обриві ременя ГРМ гнуться не тільки клапана, але і в більшості випадків шатуни. І якщо їх не замінити то у машини відкриється пристойний маслений апетит. Тому краще перестрахуватися. Помпу міняли приблизно 20 000 назад, тому її не чіпаємо, просто перевіримо покрутивши рукою. Кому цікаво як замінити помпу дивимося про мотор на десятці, вони схожі як брати близнюки.

З інструменту нам знадобиться: стандартний набір ключів, шестигранники, набір головок і спеціальний ключ для натяжної ролика пріорі, він трохи відрізняється розмірами від звичайного, Але і власне сам комплект ГРМ.

Процедура заміни ременя ГРМ займе приблизно дві години з перервою на обід.

Знімаємо захисну кришку не забувши від’єднати клапан продувки абсорбера.

Ключем на сімнадцять відкручуємо болт натяжної ролика сервісного ременя і знімаємо останній. Зовсім зняти ремінь не вдасться так як через нього проходить опора двигуна і якщо ви захочете його поміняти доведеться її відкрутити. Але заміні ременя ГРМ він нам не завадить.

Знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ відкрутивши чотири шестигранника.

Перед нами постає дивовижна картина.

Мітки на распредвалах і на захисній кришки помічаємо канцелярським штрихом для зручності. Натяжна ролик трохи відрізняється за виглядом від купленого, але це не страшно, принцип один.

Відвертаємо болти кріплення нижньої захисної кришки ГРМ.

Переднє праве колесо можна не знімати, а вивернути до упору направо. Підкладаємо під передні колеса упори, включаємо п’яту швидкість і відкручуємо болт шківа коленвала. вимикаємо швидкість.

Знімаємо шків і нижню захисну кришку. Знімаємо металевий пильовик.

Укручуємо на місце болт коленвала і погодинної стрілки провертає коленвал до моменту збігу міток на распредвалах і захисної кришки і міток коленвала, точки на зірочки і відлив на блоці.

Мітки розподілвалів сфотографовані вже після установки нового ременя, просто в процесі заміни забули зробити фото, хай вибачить нас за це недосвідчений читач.

Відкручуємо болти кріплення натяжної і обвідного ролика і знімаємо їх разом з ременем ГРМ. Дістаємо новий комплект.

Звертаємо увагу на натяжна ролик у нього є напрям натяжки. Показано стрілочкою. Так само покажчик правильної натяжки, про нього нижче.

Приступаємо до установки. Ставимо на місце натяжна і паразитний ролик, перевіряємо збіг всіх міток. Мітки на распредвалах зазвичай трохи розбігаються, тому, якщо ви робите це один, вам доведеться дуже приловчиться, щоб тримати розподільні вали і одягати ремінь ГРМ. Обвідний ролик затягуємо, натяжна немає.

Одягаємо ремінь. Спочатку на зірочку распредвала, потім на обвідний ролик, зірочку распредвала впускних клапанів, випускних і натяжна ролик. Гілка між зірочками клонували і распредвала впускних клапанів повинна бути натягнута. Натягуємо ремінь ГРМ роликом по стрілочки за допомогою спеціального ключа, до збігу міток правильної натяжки. Тобто коли покажчик на нижній частині ролика встане навпроти паза на верхній. затягуємо болт.

Перевіряємо збіг всіх міток. Якщо мітки не збігаються, знімаємо і встановлюємо ремінь заново. Якщо збігаються, то прокручуємо колінвал два оберти і ще раз перевіряємо мітки і натяжку.

Якщо все на місці, встановлюємо всі деталі на місце в порядку зворотному зняттю. Заводимо автомобіль. Ось так просто можна замінити ремінь ГРМ на вашій Priora в умовах простого гаража або навіть на вулиці.

Заміна ременя ГРМ на Lada Priora 16 клапанів

Приступаємо до роботи. Для початку, відкручуємо маслозаливную горловину, після цього зриваємо пластиковий кожух. Далі є два варіанти розвитку. Ми розглянемо більш складний, з кондиціонером. Його відмінність в додатковому ролику, про це вже сказано. Вся сіль в тому, що його теж треба відкручувати, тому що він просто заважає зняти захисний чохол.

Тут потрібна головка на 15. Відкручуємо ролик, знімаємо ремінь генератора. По дорозі слухаємо ролик, щоб не гудів, в іншому випадку. під заміну його. Далі перед нами відкривається кожух ременя ГРМ. Знімаємо передню верхню і нижню частини кожуха. Для цього відкручуємо 8 болтів під торкс. Тут теж є сюрприз, якщо ви користуєтеся тріскачкою. Один з болтів, той, що найближче до салону, доведеться відкручувати за допомогою простого ключа торкс, тому що головка з наконечником і тріскачкою не влізе між двигуном і лонжероном. Отже, ми зняли кожух, перед нами ремінь ГРМ і всі ролики.

Заздалегідь бажано встановити вали в потрібне положення. У розподілвалів всередині є мітки, вони повинні дивитися на ті мітки, що є на пластиковому внутрішньому кожусі, тобто, вертикально вгору. Найкраще обертати за распредвал. це простіше, ніж за колінвал. Небажано обертати розподілвали окремо від коленвала. Максимум на 10 градусів, щоб поправити мітки при їх розбіжності за зуб або два.

Далі вивертаємо колесо до упору вправо, хтось його знімає, в чому немає необхідності. Відкручуємо 4 болта кріплення бризковика під торкс і один під хрестову викрутку для отримання доступу до шківа коленвала. Тут нам потрібен довгий подовжувач і комірець, а так же головка на 24. Садимо помічника в салон, він включає п’яту передачу і до упору затискає педаль гальма. Після цього відкручуємо болт шківа коленвала. Все просто, простіше нікуди.

Після того, як зняли шків коленвала, знімаємо наполегливу шайбу і дивимося, чи збіглася мітка на шестерні коленвала з міткою на блоці. На шестірні це невелика виїмка, залишена керном, на блоці. це відплив.

Тепер беремо ключ на 15, відкручуємо натяжна ролик, при цьому бажано зупинити розподілвали від провертання. Зняли ролик, подивилися його стан, якщо гуде. обов’язково замінити, його може заклинити.

Після того, як збіглися мітки, зняли ролик, знімаємо старий ремінь. Бажано зняти і обвідний ролик, щоб перевірити його стан. Тепер ставимо на місце ролики, ставимо новий ремінь. Спочатку одягаємо його на колінвал, потім на помпу, потім на розподільчі вали.

Тепер залишається просто зарядити ролик. Для того, щоб його тримати, можна використовувати або стандартний ключ, який досить складно знайти у продажу, або щипці для стопорних кілець. Затягуємо ролики, після чого збираємо в зворотному порядку. Перед складанням рукою провертає коленвал на два оберти. Якщо обертається. то все нормально.

Відео як замінити ремінь ГРМ на Priora 16 клапанів:

Заміна ременя ГРМ на 16 клапанної Priora

Автомобіль ВАЗ 2170 полюбився багатьма автолюбителями, яким сподобався не тільки гарний зовнішній вигляд легковика, а й потужний, досить ефективний силовий агрегат. Використовуваний двигун Priora 16 клапанів має позначення 21126. Висока ефективність і економічність силового агрегату досягнута за рахунок установки 16 клапанів в головці блоку циліндрів, по 4 на кожен циліндр. Через це ГРМ на Priora отримав два розподільних вала, один з яких призначений для впускних, другий для випускних клапанів. Зубчастий ремінь став довшим.

Що робити, щоб не гнуло клапани?

Основною передумовою, яка викликає необхідність заміни помпи, є початок перебігу системи охолодження. У разі якщо автолюбитель знайшов витікання, можна ще якийсь час продовжувати рух, але краще його обмежити проїздом до найближчої станції технічного обслуговування або ж до власного гаражу.

Зазвичай причиною виходу помпи з ладу є поломка підшипника або сальника. У такій ситуації пошкоджена деталь абсолютно точно підлягає заміні на нову і справну.

Що далі?

На цій справі заміна клапанів на «Priora» (16 клапанів) не закінчується. Коли відкрутіть свічки, слід викрутити що залишається зробити нашому клієнтові болти, що кріплять распредвал, після чого і цю деталь витягти назовні. На шестнадцатиклапанного «Priora» їх два, і знімати потрібно обидва валу. Для цієї мети для вас також буде необхідно витягти заглушки, розміщені в торцевій частині ГБЦ. Коли мотор розібраний, робиться безпосередньо заміна клапанів. На «Priora» (16 клапанів) вона робиться так.

Після вилучення розподільного вала використовуючи знімача видаляємо кріпильні «сухарі». При цьому рекомендується покласти під «тарілочки» невелику підставку. Як далі робиться заміна клапанів на «Priora» (16 клапанів)? Після вилучення цих деталей виймається тарілка разом з пружинами.

Процес демонтажу полягає в наступному. Затискаємо захопленням сальник, відразу трохи притискаємо його. Провівши пару поворотів вправо-вліво (в момент провертання) відтягаємо сальник вгору. Притиснутим захопленням не рекомендується робити такі нахили, так як з’являється ризик пошкодження посадкового буртика механізму на направляючої втулці. Величезну частину роботи ми зробили. На даний момент залишилося тільки витягнути старі клапани і встановити нові.

Де знаходиться і з чого складається

Де знаходиться і несправності блоку управління склопідйомниками LADA Priora

заміна свічок ( «Priora», 16 клапанів)

Спочатку витягується верхній кожух мотора (пластмасова декоративна накладка). Коли, перед цим потрібно зняти що залишається зробити нашому клієнтові котушки запалювання. Для цієї мети знімаємо з кожного боку штекер і відкручуємо болти кріплення кожної їх їх. Далі переходимо до свічок. Для цієї мети вам рекомендується використовувати свічковий головку з гумовим кільцем для захоплення деталі з колодязя. Тут витяг свічок є завершеним.

Призначення датчика тиску масла

Головним призначенням датчика тиску масла на LADA Priora з двигуном на 8 або 16 клапанів є аварійне інформування водія про критичному зниженні відслідковується параметра. Це дозволяє попередити роботу мотора з масляним голодуванням, яке здатне значно знизити ресурс силової установки.

Датчик тиску масла в власної конструкції має мембрану. Її деформація взаємопов’язана з зовнішнім впливом мастила. Як тиск масла опускається нижче допустимого рівня, замикається схема управління аварійним індикатором. Після того як він загорівся, дуже не потрібно продовжувати рух без виявлення і усунення причини, тому що це може значно позначитися на ресурсі мотора.

Ремонт ГБЦ ВАЗ 21126 (притирання клапанів. Заміна ковпачків, сальників, як накласти лактаіт

 • викрутити датчик.
 • Почати провертати мотор стартером, не допускаючи його пуску.
 • Оглянути розмір отвору викручені датчика. Якщо з нього ллється масло, то ДДМ дає неправильні сигнали і йому потрібна заміна.

Ніжепредставленний метод більш популярний серед автолюбителів. Він дає гідну точність.

21126 мотор. Замена герметика клапанной крышки и постели распредвалов

 • Взяти шланг довжиною 25 Washing machine.
 • Підключити до шлангу насос.
 • Увіткнути з іншого боку труби датчик.
 • Перевірити опір. Воно повинно бути мало.
 • Накачати насосом повітря до тиску більш 0.65 кгс / см2.
 • Повторно перевірити опір. Пристрій повинен показати розрив.

Чому необхідно міняти клапани і як визначається їх несправність

Найчастішими приводами для заміни є:

 • загин штоків при обриві ременя ГРМ (зустрічається на двигунах з об’ємом 1,5 літра і 16 клапанами, так як в них не були передбачені спеціальні виїмки на порушених);
 • знос або деформація робочої поверхні (прогорание). відбувається через бідної суміші, перегріву двигуна або використання неякісних комплектуючих;
 • загин поверхні, що виникає на тлі зносу поворотної пружини. в цьому випадку ремонт буде більш трудомістким і дорогим.

Важливо вміти діагностувати проблеми з клапанною системою до того, як ваша Priora зупиниться з заклинили мотором. Першими ознаками її зносу є:

 • падіння потужності двигуна;
 • стукіт під час його роботи;
 • збільшення витрати масла і поява чорного диму з вихлопної труби;
 • нестабільна робота силового агрегату на холостому ходу.

Проблема в тому, що ці ознаки не є явними. Вони з’являються при різних проблемах з двигуном Пріори. Встановити, що прийшли в непридатність саме клапани можна після розбирання і діагностики мотора. Для проведення дефектації обов’язково зняття головки блоку, тільки після цього ви зможете визначити, потрібно заміна елементів чи ні.