Скільки масла в коробці Priora 16 клапанів

Заміна масла в коробці передач Priora (ВАЗ 2170, 2171, 2172)

Заміну масла в коробці передач слід міняти кожні 30000-40000 км. якщо ручна коробка передач, і 50000-60000 км якщо автомат. У моєму випадку було чути хрускіт задньої передачі і друга передача стала важко працювати. Щуп показував рівень масла на мінімумі, хоча повинен знаходиться між смужками мінімум і максимум. Якщо нижче мінімуму то варто задуматися про його зміну, інакше деталі будуть працювати на знос і крошіться.Вибор масла? Яке ж заливати? Подивимося що нам радить виробник:

Багато заливають масло фірми ZIC (виробництва Корея) і інші масла. Воно хоч і коштує трохи дорожче, але сенсу я не побачив переплачівать.Теперь розберемося в маркуванні. Клас по SAE і інтервал температур взимку-влітку (в ° С): 75w-80. от.40 до 35 ° С; 75w-90. от.40 до 35 ° С; 80w-85. от.26 до 35 ° С ; 80w-90. от.12 до 45 ° С.Здесь трансмісійні мастила були класифіковані за якістю. Літерами позначені якість і область використання масла, а цифри означають температурний режим. Межі температур при застосуванні синтетики увелічіваются.Так як регіон у мене північний, у мене діапазон температур коливається от.40 до 35 то мені підійде або 75w-80 або 75w-90.Мінеральние мастила такою особливістю не володіють. Під час використання мастил в трансмісії починаються коливання в фізичному складі. Окислення мінеральної основи відбувається швидше, ніж синтетичної. З цієї причини мінеральна основа старіє швидше. Мінеральна мастило частіше змінюється. Пристрої трансмісії будуть зношуватися неоднаково. Так що беремо або напівсинтетику або синтетику, що вам по карману.Я взяв напівсинтетичне трансмісійне масло фірми Роснефть 75w 90 GL4 / 5 об’ємом 4 літри.

Що потрібно для роботи: 1. Ріжковий гайковий ключ на 17 (накидною найзручніше). Ціна: 125 руб (420 тенге) 2. Воронка і шланг довжиною 1.0-1.5 м. (Для затоки масла). Ціна: 125 руб (420 тенге) 3. Домкрат (або оглядова яма / естакада).4. Порожня ємність для зливу старого масла (3-4 літри).5. Трансмісійне масло 4 літри. Ціна 1150 руб (3900 тенге)

Перш ніж зливати масло з коробки передач, треба його нагріти. Це або треба поїздити 15 хвилин, або проїхати 5-10 км. Потім протягом 15 хвилин поки масло гаряче, треба його злити. Прогрів авто на місці не допоможе, треба обов’язково поездіть.Виставіл про всяк на першу передачу авто і на ручник. Піддомкратити переднє колесо з боку водія. Скрутив болт гайковим ключем на 17. Помив болт (щоб чистенький потім вставити). Підставив порожню тару щоб зливалося масло. Напір був невеликий і масло заливалося на захист. Зручніше за все звичайно спочатку зняти захист, перш ніж зливати масло, я полінувався скручувати купу шурупів. Опустив машину з домкрата, залишив її так стояти на 30-40 хвилин. Де то на 20 хвилині, зняв з передачі.

Потім знову піддомкратити, затягнув болт. Витер сухою ганчіркою все навколо болта якого натягував, щоб відстежити можливі патьоки, і залив через шланг з лійкою масло. Після залитих 3 літрів періодично став перевіряти щупом рівень масла. Пішло приблизно 3.7-3.8 літра олії. Заливати треба трохи більше смужки на максімуе, щоб п’ята передача не сушілась.Протер водою щуп від бруду і поставив на місце. Сів в авто і почав прокручувати передачі все рази по 3-5, щоб масло нормально всюди просочілось.После даної процедури коробка стала працювати м’якше і звуків стало меншою.

лада приора(lada priora)-замена масла

Заміна масла в коробці Пріори (трансмісійне)

Режим роботи і термін служби коробки передач автомобіля залежить від умов експлуатації та від мастила. Слід не тільки перевіряти рівень масла в КПП, але і вчасно міняти його на новий. А Ви знаєте, як замінити масло в КПП Пріори своїми руками?

Буде потрібно: зняти захист двигуна, приготувати головку «на 17», воронку, шланг і прогріти коробку передач (процедуру заміни трансмісійного масла рекомендується проводити після тривалої поїздки).

Замена масла в КПП на ВАЗ 2110-2112, 2114-2115, Калина, Гранта и Приора

Щоб злити трансмісійне масло Пріори слід очистити місця навколо зливного отвору від бруду. Підставити під зливний отвір ємність об’ємом не менше 3,5 л. потім.

 • Відвернути пробку зливного отвору, використовуючи ключ «на 17».
 • Почекати, поки масло втече в ємність. Після чого загорнути пробку на місце.
скільки, масло, коробці, priora, клапан

Щоб залити масло в коробку Пріори слід:

 • Скористатися лійкою з надітим на неї шлангом.
 • Витягнути щуп перевірки рівня масла в КПП.
 • Вставити замість щупа кінець шланга.
 • Залити масло невеликими порціями, контролюючи рівень масла по щупі.

Завод виробник рекомендує міняти масло в коробці Пріори кожні 75 000 км. пробігу.

Скільки масла в коробці Пріори? Із заводу в КПП близько 3,3-3,5л. трансмісійного масла. Однак, якщо залити трохи більше, наприклад, 4л., Тоді коробка буде працювати тихіше. Рекомендується через деякий час перевірити коробку на наявність патьоків, якщо вона герметична, то патьоків бути не повинно.

Інструкція по заміні масла в коробці передач на LADA Priora

Коректна робота автомобільної трансмісії LADA Пріори можлива тільки при якісної мастилі її внутрішніх вузлів і деталей. Недолік або використання відпрацювала рідини стане причиною серйозних неполадок у функціонуванні КПП, тому кожен автовласник повинен іноді робити заміну масла в коробці Пріори.

Скільки має бути масла в КПП і перевірка рівня

вартість заміни

Один літр трансмісійного масла Кастрол з зазначеним вище класом в’язкості варто в районі 700-900 рублів за пляшку. Для повноцінної заміни потрібно чотири літри, тому

Як замінити своїми руками?

Змінити масло в коробці передач ВАЗ Priora 16 клапанів 2015 і інших років випуску можна своїми руками.

Інструменти і матеріали

Процедура зміни речовини відбувається з використанням:

 • гайкового ключа на 17;
 • свіжої мастильної рідини;
 • шприца з підключеною прозорою трубкою;
 • ємності, в яку ви будете зливати «відпрацювання»;
 • чистого дрантя.

Про самостійної заміні мастила і всіх нюансах, з якими автовласникові доведеться зіткнутися в ході виконання завдання, можна дізнатися з відеоролика, знятого користувачем ValeRiaN.

Скільки має бути масла в КПП і перевірка рівня

Щоб придбати необхідну кількість масла, потрібно розуміти, скільки слід заливати рідини в агрегат. Обсяг мастильного речовини, яке увійде в трансмісію, становить 3-3,3 літра.

Процедура перевірки рівня здійснюється після постановки автомобіля на горизонтальну поверхню:

 • Знайдіть щуп для контролю обсягу, він встановлюється ззаду, у верхній частині картера трансмісії. Щоб отримати доступ до вимірника, потрібно демонтувати корпус повітряного очисного пристрою і воздуховода.
 • Вийміть щуп з контрольного отвору. Протріть його ганчіркою і ще раз встановіть назад до кінця.
 • Витягніть вимірювач і перевірте обсяг. В ідеалі він повинен розташовуватися в районі позначки МАХ.

Якщо коробка передач без щупа, то діагностика обсягу виробляється по заливного отвору. Рівень рідини повинен бути в районі нижньої кромки. Якщо змащення менше, її треба додати в систему.

Що буде, якщо вчасно не міняти?

Якщо автовласник своєчасно не змінює мастильна речовина, відбувається більш швидкий знос внутрішніх деталей агрегату. Коли масло втрачає свої характеристики, це стає причиною того, що воно не може виконувати покладені на нього обов’язки.

 • Тертьові компоненти трансмісії функціонують в умовах високих навантажень, що призводить до їх швидкого зношування і виходу з ладу. Першими ламаються підшипники, оскільки ці деталі працюють при великій завантаженості.
 • При зносі від підшипників відшаровується металевий пил, який може забивати магістралі мастильної системи. Через це тиск в ній сильно збільшується, що призводить до витискування сальників і ущільнювачів. У підсумку це стає причиною витоку.
 • В результаті зношування підшипників з’являться нехарактерні для роботи агрегату звуки. Також водій може відчути вібрації від важеля коробки передач.
 • Через проблеми, пов’язаних з роботою агрегату, з’являються складності при перемиканні передач. Іноді важіль КПП вибиває з встановленого положення. При перемиканні швидкостей може лунати хрускіт і сторонній шум.

Якщо відбувається знос внутрішніх деталей, заміна масла в коробці Пріори не дозволить вирішити проблему в корені. Пошкоджені компоненти трансмісії підлягають заміні.

Яке масло краще лити?

На заводі при виробництві автомобілів фахівці заливають трансмісійну рідина Лукойл ТМ 412, але її застосування допускається тільки для обкатки машини. За рекомендаціями виробника через деякий час автовласникові слід поміняти речовина на більш свіже з урахуванням параметрів, зазначених в сервісному керівництві. Виробник радить використовувати синтетику або напівсинтетику, яка відповідає класу в’язкості 75W-90.

Але тут багато що залежить і від регіону експлуатації, особливо якщо ви заливаєте масло на зиму:

 • 75W. такий продукт починає кристалізуватися при температуре.45 ° C, але його загустіння відбувається вже прі.30;
 • 80W. масло втрачає свої властивості прі.15 ° C, оскільки починає загусати, але повне застигання рідини здійснюється в.30;
 • рідина з класом в’язкості 85W густіє вже прі.10 ° C, а її застигання можливо при морозе.15.

Канал RamaZ-Life надав ролик, в якому описана проблема появи шуму з коробки передач автомобіля LADA Priora.

Яке масло і скільки потрібно заливати в кожну коробку

Для всіх коробок підходить масло «Лукойл» ТМ-4-12 з в’язкістю від 75W80 до 80W90, відповідних API GL-4, адже саме його заливають на заводі. Замість нього можна будь-яку напівсинтетику такий же в’язкості, має відповідний допуск по API. Основна проблема, що виникає при виборі трансмісійної рідини, полягає в тому, що «АвтоВАЗ» не зацікавлений в занадто довгій службі цього агрегату, адже тоді вони зможуть менше продати інших трансмісій. Тому в питанні, яке масло в коробку «Priora» краще вибирати, необхідно спиратися на думку професійних механіків і досвідчених пріороводов (так нерідко називають власників «Пріор»).

На думку досвідчених пріороводов і професійних авторемонтників, в коробку «Priora» (16 клапанів) краще заливати масло наступних марок:

 • «Новойл ТРАНС КП». 80W-85.
 • «Роснефть» KINETIC. 80W-85.
 • ТНК «ТРАНС КП». 80W-85.
 • ТНК «ТРАНС КП СУПЕР». 75W-90.
 • «ТРАНС КП-2». 80W-85.
 • SHELL TRANSAXLE OIL. 75W-90.

Lada Priora. Замена масла в коробке передач.

У будь-якої моделі «LADA Priora» в КПП обсяг масла повинен складати (літрів):

 • 2170. 3,5.
 • 2180. 3,1.
 • 2181. 2,2.
 • 2182. 2,25.

Необхідно дотримуватися цих значень.

Який обсяг масла в коробці передач «Пріори» і чому це важливо

Надлишок масла в коробці «Priora» (16 клапанів), а також будь-який інший трансмісії призводить до того, що зайва мастильна рідина починає тиснути сальники і починає витікати через них. Причому після появи проблеми текти жевріє навіть після нормалізації рівня, тому слідом за переливом слід падіння рівня з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. У зв’язку з цим під час заливки необхідно точно знати, скільки масла в КПП «Priora» знаходиться прямо зараз.

Масло в коробці передач змащує тертьові деталі, знижуючи швидкість їх зносу, а також захищає механізм від перегріву, передаючи зайву теплову енергію від шестерень до алюмінієвого корпусу агрегату, що виконує також функцію радіатора. Тому кожен власник цієї машини повинен знати, скільки масла в КПП «Priora», щоб уникнути недоливу або переливу мастильної рідини.

Як перевірити рівень масла після заливки

Деякі майстри радять залити масло в КПП «Priora» в тому ж обсязі, що було злито, однак у цього підходу є істотний мінус. невідомо, чи був дотриманий рівень, тому якщо масла не вистачало, то недостатній рівень буде і після заливки, а значить. дуже скоро агрегат вийде з ладу. На більшості КПП є щуп, який показує рівень мастильної рідини, якщо він у вас є, витягніть його, протріть чисто не ворсистою ганчіркою і до упору вставте в коробку. Потім знову витягніть і оціните рівень масла.

скільки, масло, коробці, priora, клапан

Якщо ж щупа немає, або його стерло про зуби шестерень, то використовуйте оглядове віконце на лівій стороні корпусу трансмісії. як тільки рівень досягне оптимального значення, мастильна рідина почне витікати через цей отвір, це допоможе вам дізнатися, скільки масла в КПП «Priora».

Які коробки стоять на «Priora»

Автомобіль «LADA Priora» випускали 11 років, з 2007 по 2018 рік, за цей час на ньому кілька разів міняли коробку передач, а в останні роки стали встановлювати навіть робота, тобто роботизовану трансмісію. Ось список КПП, які встановлювали на цей автомобіль, а також двигунів, з якими агрегатувалися коробки:

модель КПП Короткий опис трансмісії Модель і потужність двигуна (л. С.)
ВАЗ 2170 Кулісні КПП старого зразка 21114 (80), 21116 (87), 21126 (98)
ВАЗ 2180 Кулісні КПП нового зразка 21127 (106)
ВАЗ 2181 тросова 21116 (87)
ВАЗ 2182 Роботизована (АМТ) 21127 (106)

ВАЗ 2170 дісталася Lada Priora від знятого з виробництва десятого сімейства, тому є звичайною десяточному коробкою з невеликими змінами, тому агрегат зберіг всі недоліки вихідного пристрою. До 2013 року, коли стало ясно, що механічна коробка перемикання передач (МКПП) не відповідає очікуванням пріороводов, інженери «АвтоВАЗу» модернізували її і привласнили новому апарату номер 2180. Інженерам вдалося знизити шум агрегату і трохи підвищити його надійність, однак платою за це стало зниження максимально допустимого крутного моменту.

У 2012 році інженери «АвтоВАЗу» розробили нову трансмісію, в якій врахували попередні помилки, завдяки чому з’явився агрегат, позбавлений більшості недоліків попередніх МКПП, особливо брязкоту важеля. Чергове зниження максимального крутного моменту не стало проблемою, адже до цього часу вдалося налагодити виробництво потужних високоспритних двигунів невеликого обсягу, тому на деякі моделі “Пріори” почали встановлювати цей агрегат.

У 2014 році на базі трансмісії 2181 російські і німецькі інженери (концерн ZF) розробили роботизований агрегат, який хоч і зберіг механізм вихідної коробки, але завдяки електричним приводам (актуаторами) працював в автоматичному режимі. Проте агрегат вийшов не дуже вдалим, хоча реально вдалі роботизовані КПП і по всьому світу виходять украй рідко. Тому з 2014 року у потенційних покупців «Пріори» з’явився відносно великий вибір трансмісій, проте повноцінної АКПП в ньому не було.

Чому важливий правильний обсяг масла

Принцип роботи МКПП заснований на передачі кінетичної енергії між обертовими шестернями, одна з яких є частиною первинного вала, а друга через синхронізатор при необхідності підключається до вторинного валу. При підключенні тих чи інших шестернею змінюється співвідношення коефіцієнта передачі редуктора, а значить, швидкість руху автомобіля. Передача енергії супроводжується тертям і виділенням тепла, причому обидва чинники можуть швидко зруйнувати тонкий шар загартованого металу на поверхні шестерень і валів, тому дуже важлива якісна змащення тертьових поверхонь.

Ефективність цих процесів безпосередньо залежить від того, скільки масла в КПП «Priora». Коли рівень мастила оптимальний, вона рівномірно розподіляється по всьому деталей, що труться, знижуючи силу тертя і відводячи від них надлишок тепла. Якщо ж кількість масла в КПП «Priora» нижче необхідного, відбувається наступне:

 • Знижується кількість мастила на тертьових поверхнях, через що різко зростає знос тонкого шару загартованого металу (найсильніше страждають підшипники валів).
 • Мастильна рідина піниться, через що різко падає її здатність відводити тепло від шестерень і підшипників.
 • Через зрослої температури масло швидко старіє, що призводить до погіршення його мастильних властивостей, а також зниження в’язкості (чим менше в’язкість, тим мастило стає рідшою, а значить, стоншується захисний шар між труться деталями, що призводить до збільшення їх тертя один об друга).

Перший час падіння рівня ніяк не проявляє себе, проте коли знос тонкого загартованого шару металу досягає критичного значення, шестерні і підшипники починають вити на високих оборотах. Чим вище швидкість обертання і чим сильніше знос, тим голосніше буде звук, тому після появи виття долив масла вже не виправить завданої шкоди, і до ремонту або заміни трансмісії залишиться не так багато сотень або тисяч кілометрів. Тому дуже важливо регулярно, хоча б раз на місяць, перевіряти, скільки масла в КПП «Priora», щоб уникнути падіння рівня і викликаних цим негативних наслідків. Якщо ж усувати причину і доливати мастильну рідину відразу ж після витоку, то ушкоджень агрегат не отримає.

Причому після появи проблеми текти жевріє навіть після нормалізації рівня, тому слідом за переливом слід падіння рівня з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. У зв’язку з цим під час заливки необхідно точно знати, скільки масла в КПП «Priora» знаходиться прямо зараз.

Незважаючи на те, що Lada Priora вже знята з виробництва, її власникам необхідно розуміти, яке масло краще лити в коробку «Priora» (16 клапанів), адже від цього залежить ресурс трансмісії. Крім того, дуже важливо, щоб рівень масла в коробці “Пріори” 16-клапанною або інших модифікацій знаходився на певному рівні. Якщо забезпечити це і висока якість мастильної рідини, то коробка відпрацює весь заявлений виробником ресурс, тобто 200 тисяч км, а можливо, проживе і набагато довше.