Renault Logan заміна лампочки стоп сигналу

Заміна лампи стоп-сигналу на Renault Logan в новому кузові

Заміна аналогічна, тільки трохи змінилися кріплення задніх габаритних вогнів. Задні габарити кріпляться одним баранчиком, який необхідно відкрутити. Після цього потягніть фару на себе.

Заміна лампи додаткового стоп-сигналу

Робиться все максимально просто. Заміна проводиться з багажника.

Крути проти годинникової стрілки, як на фото

Заміна лампочки заднього стоп сигналу на Renault Logan своїми руками

Стоп-сигнал в чималому ступені збільшує безпеку руху на автомобілі. Зараз на всіх сучасних машинах крім основних вогнів, застосовується додатковий стоп-сигнал, це привертає увагу попутних водіїв. Але, що ж робити, якщо він не працює на Renault Logan.

Стоп-сигнал не горить, чому?

Стоп-сигнал є частиною енергосистеми автомобіля. При появі проблем, потрібно перевірити цю систему. Починають, з блоку запобіжників.

На Logan за ці лампи відповідає запобіжник F3. Ось його і дивимося.

Перевірку можна провести за допомогою мультиметра або встановивши завідомо справний запобіжник. При проблемах з запобіжником не горять всі сигнали гальмування. Це саме можна сказати і до відмови датчика включає стоп-сигнали.

Заміна лампочки стоп-сигналу

Отже, ми переконалися, що лампочка все-таки згоріла.

Замінити лампочку в основному стоп-сигналі не складніше ніж лампу ближнього світла. В такому випадку необхідно відключити акумулятор, і приступити до роботи по заміні. Для цього потрібно виконати наступні маніпуляції:

 • відкриваємо багажник.
 • Відгинаємо оббивку багажника.
 • Від’єднайте джгут проводів від задніх ліхтарів (якщо у Вас згоріла лампа переднього габариту, то читайте матеріал: заміна переднього габаритного вогню на Renault Logan).

Збираємо все назад, на інший фарі робота проводиться аналогічно. Майже аналогічно відбувається заміна лампочки підсвічування номера.

renault, logan, лампочка, стоп, сигнал

При заміні не торкайтеся до колби лампи, що потрапив на неї жир прискорить вихід її з ладу.

Світлодіодні лампи

Світлодіодна лампа в задньому стоп-сигналі

Багато автолюбителів прагнуть встановлювати світлодіодні лампи. При виборі такого джерела освітлення звертайте увагу на світність. Вона не повинна бути надто високою, щоб не зліпити їдуть позаду водіїв. Підбирайте прилади з світність 2000-3000 К.

Прикладом такої лампочки може стати Osram LEDriving-Premium. За заявою виробника термін служби її близько 5 років. Економія енергії в порівнянні зі звичайною галогенкою до 80%.

Не горить лампа стоп-сигналу додаткового ліхтаря

Якщо, у вас не горить тільки додатковий ліхтар, то має сенс відразу переходити до перевірки дроту йде на нього.

У деяких випадках він може зламатися, для виключення такої можливості продзвоните його. Причиною може стати не дуже хороший контакт між проводом і фішкою ліхтаря. Після зими контакти часто окислюються, що стає причиною поганого токопропусканія. Щоб, не стикатися з такою проблемою, необхідно регулярно чистити клеми і покривати їх спеціальним мастилом.

Заміна лампочки стоп сигналу на Renault Logan

Не можна переоцінити важливість стоп-сигнальних ламп в конструкції задніх фар будь-якого автомобіля, оскільки ці елементи покликані частково забезпечувати безпечний рух за допомогою інформування інших учасників потоку про наміри конкретного водія. У сучасних автомобілів крім традиційних задніх сигнальних приладів присутній додатковий стоп-сигнал. Не є винятком і французька модель Renault Logan, в оптиці корми якої також є цей додатковий освітлювальний елемент.

Як замінити лампу?

Щоб була виконана заміна лампочки стоп сигналу, буде потрібно попередній демонтаж фари Renault Logan з посадкового місця.

 • Відкриваємо багажну кришку.
 • Звільняємо кріплення карти оббивки внутрішніх панелей багажника Renault Logan.
 • Блок-фара закріплена за допомогою пластмасової гайки, яку необхідно відкрутити.
 • Виводимо фару з посадкового гнізда, попередньо відігнувши для зручності дії оббивку.
 • Від’єднуємо роз’єм шляхом відкручування двох пластмасових гвинтів. Під час маніпуляції підтримуємо саму фару щоб уникнути її падіння і пошкодження.
 • Розбирання блок-фари на увазі віджимання двох спеціальних засувок. Після цього дії зовнішній ковпак без зусиль знімається з корпусу світильника.
 • Згідно зі схемою розташування ламп в фарі в авто Renault Logan, що цікавить нас суб’єкт причаївся в верхньому секторі.
 • Заміна лампи стоп сигналу нескладна справа, але обов’язково діємо так:
 • натискаємо пальцями на елемент вниз;
 • повертаємо до моменту настання збіги виступів і прорізів;
 • під вплив пружини-контакту лампа сама подається вгору.
 • Нову лампу встановлюємо зворотним зняттю способом.

Які можуть бути присутніми несправності?

Не рекомендується продовжувати пересуватися в автомобілі, у якого перестав загорятися стоп-сигнальний елемент оптики. Дана поломка може спровокувати небезпечну ситуацію на дроги. Працездатність освітлювальних пристроїв вимагає періодичної перевірки та в разі виявлення несправностей знадобиться невідкладне їх усунення.

У числі найбільш часто зустрічаються поломок можна виділити наступні.

 • Перестав подавати ознаки світіння один з ліхтарів гальмування.
 • Обидва елемента не горить, коли активації педалі гальма.
 • Чи не функціонує додаткова лампа стоп-сигналу.

З огляду на приналежність зазначених елементів до бортової автомобільної мережі, першою дією буде перевірка її стану. Перевіряємо цілісність запобіжника з маркуванням F3, якому поставлено функція забезпечувати електроживленням лампи гальмування. Дана плавкахвставка розташовується в блоці, що знаходиться в салоні в лівій частині передньої панелі Renault Logan. Потужність, що витримується запобіжним елементом, заявлена ​​на рівні 10 Ампер. У вигляді непрямого підтвердження виходу вставки з ладу служить відсутність працездатності обох ліхтарів. Перевірка проста. досить замінити підозрюваний запобіжник на завідомо справний елемент. Також в альтернативному варіанті можна скористатися мульти-тестером для контролю цілісності ланцюга.

Якщо зазначені дії не ознаменувалися результатом, тоді продовженням пошуку несправності буде дослідження підводить кабельної мережі на предмет обриву. У числі пріоритетних місць для підвищеної уваги складаються ділянки вигинів проводки.

Продовжуємо пошук. Розглядаємо вимикач в ланцюзі ламп стоп-сигналів. Даний вузол розташувався в педальному модулі і закріплений за допомогою кронштейна. Для забезпечення зручного контролю цей елемент рекомендується демонтувати. Здійснити це можна за наступним алгоритмом:

 • відключаємо клему від АКБ, оскільки схема цієї ділянки борт-мережі знаходиться під безперервним подаванням напруги;
 • від’єднуємо підвідний провідний роз’єм;
 • для вилучення елемента з посадкового гнізда повертаємо його на 90-градусний кут і, застосувавши незначне ручне зусилля, тягнемо на себе. Через пару секунд конструкція буде в ваших руках.

Для перевірки датчика заміряємо за допомогою тестера його опір. Можна підключити новий аналог. Для вимірювання підключаємо висновки тестирующего приладу до контактів датчика і одночасно здійснюємо кілька періодичних натискань на його шток. Якщо приладом реєструється несправність, тоді обов’язково потрібна заміна лампи додаткового стоп сигналу.

Коли датчик виявляється справним і в цьому факті переконався перевіряючий, то подальшої мірою буде перевірка подачі електроживлення до даного елементу через примикає ділянку борт-мережі Renault Logan. Для реалізації даного дії повертаємо клему на висновок АКБ і заміряємо за допомогою тестера присутність напруги на висновках датчика. Якщо подача напруги має місце, переходимо до безпосередньої перевірки самих ламп. Установка датчика на колишнє місце така ж елементарна процедура, як і зняття. Яким же чином здійснюється заміна лампи додаткового стоп сигналу?

Якщо несправний додатковий стоп-сигнал?

Якщо має місце зазначена ситуація, то виявлення несправності проводиться за вказаною вище алгоритмом маніпуляцій. Якщо гальмівні вогні діють, а додатковий не подає ознак, то найбільш імовірною причиною буде перегоряння самої лампи. У будь-якому випадку потрібна заміна лампи стоп сигналу. Щоб виконати дію потрібно відкрити кришку багажного відсіку Renault Logan. Потім через технологічний отвір, розташоване в полиці, можна витягти несправний освітлювальний елемент і встановити новий аналог.

Коли заміна лампочки стоп сигналу завершена, контролюємо справність всієї системи гальмівних вогнів Renault Logan. Про коректності виконаної роботи буде свідчити троїстий союз палаючих гальмівних ламп.

Лампи застосовуються на Renault Logan

Потужність, Вт

з білим розсіювачем з помаранчевим розсіювачем

лампа габаритного світла і сигналу гальмування

Лампа додаткового сигналу гальмування

Лампа ліхтаря освітлення номерного знака

Лампа підсвічування блоку управління вентиляцією, опаленням і кондиціонуванням

то-же на зображенні

Заміна ламп блок-фари. далекого і ближнього світла

Зніміть кришку А. Відключіть роз’єм лампочки 1. Відключіть пружинний фіксатор 4 і витягніть лампочку.

Заміна лампи габаритного ліхтаря

Поверніть на чверть обороту патрон 2, щоб витягти лампочку.

Заміна ламп покажчиків повороту

Поверніть на чверть обороту патрон 3, щоб витягти лампочку.

Тип лампочки: лампа грушоподібної форми з байонетним цоколем 21W.

Фари обладнані склом з полікарбонату.

Для чищення слід використовувати м’яку тканину або вату.

Якщо забруднення не очищаються всуху, злегка намочіть м’яку тканину (або вату) в мильному розчині і протріть забруднені місця, потім протріть ще раз м’якою вологою тканиною або ватою.

Закінчите чистку, обережно витираючи м’якою сухою тканиною.

Використання миючих засобів, що містять спирт, заборонено.

Заміна ламп задніх ліхтарів

Викриття гвинти 1 і витягніть блок задніх ліхтарів.

Відключіть патрон, натиснувши на фіксатор 3.

Габаритний ліхтар і ліхтар стоп-сигналу. Лампочка грушоподібної форми з баіонетним цоколем з двома нитками розжарювання Р 21/5 W. 5. Покажчик повороту. Лампочка помаранчева, грушоподібної форми з баіонетним цоколем Р 21 W. 6. Ліхтар заднього ходу. Лампочка грушоподібної форми з баіонетним цоколем Р 21W.

Протитуманні фари. Лампочка грушоподібної форми з баіонетним цоколем Р 21W.

Заміна лампи додаткового стоп-сигналу

Доступ до третього стоп-сигналу 7 здійснюється через багажний відсік.

Поверніть патрон 8 на чверть обороту, щоб витягти лампочку.

Заміна лампи ліхтаря освітлення номерного знака

Звільніть патрон 9 за допомогою інструменту типу плоскої викрутки.

Відключіть відбивач для доступу до лампочки 10. Тип лампочки: W5W.

Світлодіодні лампи

Світлодіодна лампа в задньому стоп-сигналі

Багато автолюбителів прагнуть встановлювати світлодіодні лампи. При виборі такого джерела освітлення звертайте увагу на світність. Вона не повинна бути надто високою, щоб не зліпити їдуть позаду водіїв. Підбирайте прилади з світність 2000-3000 К.

Прикладом такої лампочки може стати Osram LEDriving-Premium. За заявою виробника термін служби її близько 5 років. Економія енергії в порівнянні зі звичайною галогенкою до 80%.

вибір лампи

 • Для додаткового стоп-сигналу виробник рекомендує використовувати галогенові лампи з маркуванням P21W. Потужність цієї штатної лампочки 21 Вт, напруга 12 В.
 • Для стоп-сигналів на Renault Logan використовуються однониткових варіанти.

Важливо правильно підбирати лампи для заміни. Одними з кращих вважаються Osram Original Line 12V. Вони відрізняються тривалим терміном служби. При цьому не відбувається зниження світності, а також не тьмяніє колба.

Інший варіант галогенових ламп Philips VisionPlus P21W. Вони зазвичай продаються в упаковках по 2 штуки. Можуть використовуватися не тільки для додаткових стоп-сигналів, але і для габаритів.

Будь-який водій без особливих проблем зможе при необхідності поміняти лампу додаткового стоп-сигналу. Для цього не потрібні взагалі ніякі інструменти. Для заміни стоп-ламп в задніх ліхтарях потрібно спеціальна викрутка (фаза 1). Термін служби встановленого освітлювального приладу залежить від його якості. Купуйте тільки рекомендовані моделі ламп.

Замена лампы стоп сигнала Рено Логан

вибір лампи

 • Для додаткового стоп-сигналу виробник рекомендує використовувати галогенові лампи з маркуванням P21W. Потужність цієї штатної лампочки 21 Вт, напруга 12 В.
 • Для стоп-сигналів на Renault Logan використовуються однониткових варіанти.

Важливо правильно підбирати лампи для заміни. Одними з кращих вважаються Osram Original Line 12V. Вони відрізняються тривалим терміном служби. При цьому не відбувається зниження світності, а також не тьмяніє колба.

Інший варіант галогенових ламп Philips VisionPlus P21W. Вони зазвичай продаються в упаковках по 2 штуки. Можуть використовуватися не тільки для додаткових стоп-сигналів, але і для габаритів.

Заміна лампи додаткового стоп-сигналу

Робиться все максимально просто. Заміна проводиться з багажника.

Как заменить лампочки в Задних фонарях Рено Логан/Renault Logan

  Для заміни повертаємо наліво плафон (проти годинникової стрілки) і витягаємо його з посадкового місця.

Крути проти годинникової стрілки, як на фото

Далі від’єднуємо лампочку і ставимо замість неї нову.

 • Плафон встановлюється на місце.
 • 63-14

  Для заміни ламп в задньому ліхтарі Renault Logan відвертаємо всередині багажника дві пластмасові гайки кріплення заднього ліхтаря.

  renault, logan, лампочка, стоп, сигнал

  Заміна лампи стоп-сигналу Renault Logan

  Стоп-сигнали транспортних засобів грають важливу роль в забезпеченні безпеки дорожнього руху, так як призначені для передачі інформації іншим учасникам руху про дії водія. Сучасні машини комплектуються на додачу до основних заднім сигнальним приладів ще й додатковим стоп-сигналом. Не став винятком і новий Renault Logan, який разом з основними приладами має додатковий стоп-сигнал.

  Для ремонту деякі водії звертаються на СТО. Але багато операцій автовласник в змозі зробити самостійно, якщо у нього є книги по ремонту автомобілів, які можна придбати як в паперовій, так і в електронній версії.

  Можливі несправності освітлення при гальмуванні

  Продовжувати рух, коли на Renault Logan не горить стоп-сигнал при гальмуванні, тоді ви будете піддавати себе та інших учасників руху небезпеки, тому необхідний періодичний контроль над справністю цих приладів. Серед видів неполадок найбільш часто зустрічаються такі проблеми:

  • При гальмуванні не горить один ліхтар;
  • При включенні не горять обидва ліхтаря сигналів гальмування;
  • Чи не працює додатковий ліхтар гальмування.

  Так як функціонування цих приладів безпосередньо пов’язана з електричною мережею автомобіля, то в першу чергу звертають увагу на її стан. Потрібно перевірити справність запобіжника F3, який відповідає за ланцюг подачі живлення для ламп гальмування. Схема з запобіжниками встановлена ​​в салонному блоці на лівій стороні приладової панелі. Його потужність розрахована для проходження струму силою до 10 ампер. Непрямим підтвердженням його виходу з ладу, є той випадок, коли не працює жоден ліхтар.

  Перевірити його можна установкою справного запобіжника або за допомогою вимірювального приладу типу мультиметр або тестер. Якщо його заміна не внесла змін і ліхтар як і раніше не працює, то пошук необхідно продовжити. Подальшим кроком повинна стати перевірка стану електропроводки машини на предмет обриву проводу.

  Особливу увагу слід звернути на місця її вигинів, як найбільш імовірні місця обриву.

  Наступним елементом, на який слід звернути увагу, повинен стати вимикач ламп «стоп» автомобіля Renault Logan. Він встановлюється на кронштейні з педалями. Для кращого зручності при перевірці, вимикач найкраще зняти з педального кронштейна. Це можна зробити таким чином:

  • Потрібно відключити клему акумулятора, так як схема цього ланцюга і датчик завжди знаходяться під напругою;
  • Наступним кроком буде зняття роз’єму з проводами;
  • Щоб витягнути датчик з гнізда установки, необхідно повернути його на 90 градусів навколо його осі і легенько потягнути на себе. Прилад виявиться в ваших руках.

  Перевірити датчик можна тестером в режимі вимірювання опору, або підключенням справного. Для цього клеми вимірювального приладу підключають до гнізда вимикача і рукою кілька разів натискають і відпускають його виступаючий шток. Прилад повинен показати справність, в іншому випадку потрібна його заміна.

  renault, logan, лампочка, стоп, сигнал

  Якщо датчик підтвердив свою справність, і перевіряючий переконався, що він працює, тоді потрібно перевірити надходження до нього напруги бортової мережі. Для цього ставлять на місце клему акумулятора і приладом перевіряють його присутність на роз’ємі з проводами. Коли є напруга бортової мережі на роз’ємі датчика, потрібно переходити до перевірки задніх ліхтарів і їх ламп. Заміна його новим датчиком проводиться в зворотному порядку до його зняття.

  Як поміняти прилади освітлення в ліхтарях?

  Щоб поміняти лампи на цій машині, потрібно зняти ліхтар зі свого місця. Щоб це зробити, потрібно відкрити багажник. Задній ліхтар і доступ до нього закритий обшивкою багажника. Для отримання доступу до ліхтаря, її потрібно звільнити від кріплення. Для цього досить відвернути пластмасову гайку, а потім відігнути обшивку для зручності подальшої роботи.

  Тепер можна від’єднати роз’єм з проводами, яким з’єднується ліхтар і схема електроустаткування Renault Logan. Для його зняття потрібно відкрутити два пластмасових гвинта, які утримують його на панелі. Під час виконання цієї операції потрібно підтримувати ліхтар рукою, інакше його можна упустити і розбити.

  Ліхтар знятий і знаходиться в ваших руках, тепер може бути проведена перевірка схеми, заміна приладів освітлення в стоп-сигналі, які на автомобілі Logan закриті пластмасовим корпусом на двох засувках. Чохол легко знімається після натискання пальцями.

  Схема розташування ламп освітлення в ліхтарі така, що потрібна нам розташована в його верхній частині.

  Її заміна виконується таким чином. Лампу пальцями легко натискають вниз і повертають до збігу виступів з прорізами для кріплення. Під дією пружинного контакту вона подасться вгору.

  Що потрібно робити в тому випадку, коли не горить додатковий стоп-сигнал? Схема його перевірки схожа на описаний алгоритм пошуку раніше. Якщо ліхтарі при гальмуванні горять, а додатковий ліхтар не горить, то це говорить про те, що потрібна заміна в ньому лампочки. На Logan для доступу до неї, потрібно відкрити багажник. У поличці є отвір, через яке можлива заміна перегорів приладу. Після виконання всіх операцій, перевіряють, як працює схема освітлення гальмування. Якщо все ліхтарі горять, значить, робота виконана правильно.

  Заміна лампи додаткового стоп-сигналу

  Давай розбиратися, що робити, якщо не горить лампа додаткового ліхтаря стоп-сигналу. А він на Renaul t Logan знаходиться в салоні, але як поміняти його правильно, адже немає доступу зверху? Справа в тому, що л АМПА в ньому змінюється з багажника. Для цього передбачено технологічний отвір, через яке потрібно засунути руку і провернути лампу проти годинникової стрілки на півоберта.

  Патрон додаткового стоп-сигналу

  У тебе в руці виявиться ла МПа P21W з клемою на дроті. Після цього витягни лампочку з патрона, також з поворотом, і встанови нову.

  Як правильно замінити

  Тепер, коли ти вже купив нові лампи і готовий до роботи, давай розберемося, як поміняти лампу в стоп-сигналах на Logan першого покоління (іноді кажуть, першої фази). Для простоти і наочності прочитай покрокову інструкцію:

  • відкриваємо багажник;
  • оглядаємо місце кріплення фар. Воно закрите обшивкою, але через вирізи виступають два пластикових баранчика кріплення фари. Можна відігнути обшивку, тоді ти зможеш зняти Клемник з фари до її демонтажу;
  • відкручуємо баранці проти годинникової стрілки і тягнемо задню фару на себе. Тягни обережно, не обірви дроти, якими вона підключена до бортової мережі автомобіля. Якщо ти, звичайно, спочатку не зняв Клемник з фари;
  • після цього потрібно зняти прокладку і, відігнувши засувки, зняти плату з лампами. Нас цікавить верхня;

  Порядок розбирання заднього ліхтаря Лампочка задніх ліхтарів і стопа

  • трохи натискаємо на колбу і повертаємо на 90 градусів проти годинникової стрілки. Лампа вийде з пазів, і ти зможеш її витягти;
  • встановлюємо і повертаємо до упору за годинниковою стрілкою нову лампочку.

  У Dacia і Renault Logan фари незначно відрізняються, але процес заміни ламп в них аналогічний.

  На Logan в новому кузові

  А ось зі зняттям фари на новому Renault Logan другого покоління у автомобілістів виникають проблеми. вони не можуть зняти фару, хоч її і тримає лише один баранчик. Давайте розглянемо відмінності. Почнемо з того, що в Renault Logan 2 немає обшивки багажника в районі задніх ліхтарів.

  Задня фара нового Логана

  Фару утримує 1 пластиковий баранчик, направляюча з пластика і «пістон», який фіксується в ку з ові автомобіля. Справа в тому, що після відкручування баранчика фара не знімається. Фахівці радять зробити в такий спосіб: відкручуємо баранчик не до кінця, після чого тиснемо на нього долонею з багажника. Зовні потрібно щільно долонею притиснути кут фари, який розташований ближче до задніх дверей, і тягнути фару назад. Долоня повинна бути чистою і не ковзати, а як би прилипнути до фарі. Тоді фара піддасться. В особливо запущених в зазор між кузовом і ліхтарем знімають за допомогою клина.

  Клин для допомоги при знятті

  В іншому заміна лампочки стоп-сигналу і її тип аналогічні.

  Як замінити лампи заднього стоп сигналу на Renault Logan своїми руками

  Щоб тобі не в’їхали в задній бампер, водії повинні бачити, що ти збираєшся шься гальмувати. Але якщо перегоріла лампа стоп-сигналу або габаритів в задніх ліхтарях, то тебе просто не побачать в темряві. Сьогодні я розповім про заміну лампи стоп-сигналу на Renault Logan.

  вибір лампи

  Але на Renault Logan є і третій, додатковий стоп-сигнал: в салоні під заднім склом. У ньому варто лампочка розжарювання з однією ниткою, вона називається Osram 7506 P21W. Виглядає майже так само, за винятком того, що на її цоколі розташований лише один контакт і одна спіраль в колбі.

  Щоб задні ліхтарі яскравіше світили, можеш поставити світлодіодні лампи P21W і P21 / 5W. Їх на ринку безліч, і в цьому випадку, як не дивно, майже завжди працює правило «чим дорожче, тим краще». Не купуй відверте “палево” за копійки, хороші світлодіоди коштують дорого. Також звертай увагу на спрямованість світіння лампи. Воно повинно бути всеспрямованим, а не орієнтованим кудись конкретно.

  В кузові універсал

  Renault Logan MCV або, як його ще називають, Logan універсал в Росії випускається під назвою Lada Largus. Зараз розберемося, як замінити лампу стоп-сигналу на Renault Logan Універсал. Тут також використовуються двухнитьові лампи P21 / 5W, а ліхтарі тримаються на двох пластикових гайках, розташованих по вертикалі у країв. Їх потрібно відкрутити проти годинникової стрілки.

  Витягни фару, але не порви дроти. Після від’єднання клемної колодки потрібно натиснути на засувку і зняти панель з лампами. Як бачиш, процес заміни аналогічний вищеописаним.

  Демонтаж фари в LADA Largus Задня сторона фари Ларгус, засувка справа вгорі

  Чи не працює стоп-сигнал. які ще можуть бути причини

  Крім перегорілих ламп, є й інші можливі причини, чому не горять “стопи”:

  • Проблеми з проводкою. обрив проводів або коротке замикання.
  • перегорів запобіжник.
  • Проблема з кінцевиком гальм.

  Блок запобіжників знаходиться в салоні з боку дверей водія. За стоп-сигнал відповідає запобіжник номер 3. Його номінал 10А, хоча в деяких джерелах вказують 20А. На малюнку нижче він виділений зеленим колом.

  Потрібний запобіжник. 10А Перелік і номінали деяких запобіжників

  Кінцевий вимикач знаходиться під гальмівною педаллю, його каталожний номер. Renault 77 00 414 986. Потрібно залізти під кермо, намацати рукою кінцевий вимикач і витягти його так, як ми витягували з патронів лампочки.

  Демонтаж кінцевого вимикача під педаллю гальма

  На цьому основні несправності ланцюга включення стоп-сигналів закінчуються.