Відрегулювати клапана на ВАЗ 2106 своїми руками

Поетапна настройка зазорів

Правильно підготувавши двигун до сервісу і перевіривши натяг ременя ГРМ, можна приступати до регулювання клапанів.

Вся робота виконується за наступним алгоритмом:

клапан, ваза, 2106, своїми, рука

 • Дотримуючись позиції і орієнтуючись по мітках на ГРМ, слід за допомогою мікрометра переконатися у відсутності зазорів на клапанах номер 8 і 6.
 • Для перевірки зазору потрібно помістити щуп поверх рокера під розподілвалом. Якщо контрольна пластина вільно входить в отвір, то потрібно відвернути регулювальний болт і відкрутити контргайку.
 • Аналогічним чином, поєднуючи мітки на коленвале, проводиться регулювання 4 і 7, 1 і 3, 5 і 2 клапана. Такий розпорядок збережуться на всіх двигунах 2106.

Кут повороту коленвала при проведенні ревізії становить 0, 180, 360 і 540 градусів. Після кожного обертання валу слід звіряти відповідні мітки, що дозволить не тільки правильно провести регулювання, а й унеможливить в подальшому будь-які проблеми з силовим агрегатом. При певній частці вправності виконати таку роботу можна буквально за 15-20 хвилин. Потрібно лише дотримуватися максимальної акуратність, постійно звіряючи збіг міток на коленвале. Використовуючи щуп або мікрометр, можна забезпечити точне виставлення зазорів клапанів.

Залишиться лише в зворотній послідовності встановити на місце головку клапанної кришки, не забуваючи при цьому використовувати нову прокладку. Затягувати фіксують болти на кришці ГБЦ потрібно в повній відповідності з рекомендаціями інструкції до автомобіля. Останнє дозволить забезпечити герметичність камери згоряння і гарантує щільне прилягання до голівки блоку і сорочки циліндрів.

За умови правильно проведеної роботи повністю пропадають сторонні стуки з двигуна, зменшується споживання палива, збільшується потужність силового агрегату.

Як відрегулювати клапана на ВАЗ 2106: покрокова інструкція

Регулювання клапанів на ВАЗ 2106 зажадає обов’язкового дотримання всієї послідовності дій, використання відповідних найпростіших інструментів і ретельної попередньої підготовки.

Така робота не представляє складності, тому виконати її можна, навіть не маючи великого практичного досвіду ремонту і обслуговування вазовских моторів. Потрібно лише враховувати порядок регулювання клапанів, який залежить від конкретної модифікації двигуна.

Автовласникові потрібно подбати про наявність відповідних інструментів, які необхідні для розкриття головки блоку циліндрів, перевірки і регулювання клапанів.

Щоб відрегулювати клапана на ВАЗ 2106, будуть потрібні наступні інструменти:

 • ключ повороту коленвала;
 • мікрометр або регулювальний щуп;
 • викрутки з плоским лезом;
 • торцеві ріжкові ключі;
 • прокладка клапанної кришки.

У комплекті інструментів до автомобіля можна знайти спеціальний щуп товщиною в 0,15 міліметрів. На відносно свіжих незношених двигунах використання таких вимірників дозволяє максимально точно виставити зазор клапанів, істотно спрощуючи ремонтні роботи. Однак в подальшому, в міру зносу сідел, відстань змінюється, і забезпечити підгонку зазору за допомогою стандартних щупів, які йдуть в комплекті інструментів до автомобіля, буває вже неможливо. Тому фахівці рекомендують використовувати мікрометр, що гарантує максимальну якість виконання такої роботи.

Необхідність регулювати клапана

Під час роботи двигун піддається підвищеним навантаженням, впливу екстремальної температури і постійної вібрації, що призводить до порушення зазору клапанів. З’являється передчасний знос агрегату, а без відповідного регулювання мотор починає неправильно працювати, знижується його потужність і збільшується витрата палива.

Якщо неправильно відрегульований клапан відкривається на недостатню висоту, це призводить до падіння компресії в циліндрі, зменшується потужність, з’являються складності з пуском двигуна. Виникає виражена детонація навіть при використанні якісного 92-го бензину. Якщо клапан постійно знаходиться у відкритому положенні, це призведе до появи нагару, на кулачках утворюється розпечений осад, паливна суміш може мимовільно запалюватися в камері згоряння. На двигунах з інжектором з ладу виходять форсунки, які потрібно міняти всім комплектом.

На необхідність регулювання клапанів на ВАЗ-2106 зазначає таке:

 • істотне збільшення витрати палива;
 • втрати потужності силовим агрегатом і погіршення динаміки розгону;
 • поява вираженої вібрації при наборі швидкості автомобілем;
 • на холостому ходу і під невеликим навантаженням з’являються характерні стукають звуки.

Регулировка клапанов щупом ваз 2101-2107.Супер бюджетный способ.

При наявності подібних симптомів автовласникові необхідно буде або звернутися на СТО або самостійно налаштувати клапана на ВАЗ 2106. Для виконання такої роботи потрібно використовувати найпростіші інструменти, які є у кожного автолюбителя.

призначення механізму

Правильна робота механізму газорозподілу є визначальною умовою безпроблемної експлуатації двигуна. ГРМ відповідає за своєчасну і коректну подачу палива в камери згоряння з подальшим відведенням відпрацьованих газів в вихлопну трубу.

Складається ГРМ і клапанна група з наступних елементів:

 • колінчастий вал;
 • розподільний вал;
 • механізм приводу;
 • сталеві або титанові клапана;
 • штовхачі, пальці і кулачки.

Ланцюговий або ремінний привід з’єднує колінчастий і розподільний вал, дозволяючи дотримуватися сувору послідовність руху клапанів на всіх циліндрах. Кулачки распредвала впливають на штовхачі-стрижні, які відкривають і закривають механізм. Важливо не тільки, в якій черговості відкриваються клапани, а й на яку висоту вони піднімають при впуску в камеру згоряння паливної суміші і видаленні відпрацьованих газів.

В процесі експлуатації автомобіля зазор клапанів може змінюватися, що призводить як до неправильної роботи двигуна, так і порушення герметичності агрегату. У запущених випадках при наявності таких несправностей автовласники змушені проводити капітальний ремонт двигуна. При порушенні зазору клапанів двигун ВАЗ 2106 видає характерний металевий дзвін, що доноситься з верхньої частини головки блоку циліндрів. Це так званий стукіт пальців, який можна легко визначити на холостому ходу і легкому натисканні педалі газу.

Рекомендується кожні десять тисяч кілометрів пробігу автомобіля виконувати перевірку зазору клапанів за допомогою спеціальних вимірювальних щупів. Згідно з рекомендаціями автовиробника, регулювати клапанний механізм на двигуні ВАЗ 2106 слід кожні 30 000 кілометрів пробігу. Також така робота виконується в тих випадках, коли проводився ремонт мотора, розкривалася головка блоку і змінювалася прокладка ГБЦ.

При експлуатації автомобіля у важких умовах сервіс силового агрегату проводять не рідше одного разу в 20 000 кілометрів пробігу. Своєчасно виконуючи регулювання клапанів ВАЗ 2106, можна забезпечити відсутність серйозних поломок, скоротивши витрату палива, підвищивши прийомистість і потужності характеристики у двигуна автомобіля.

Підготовчий етап

Від того наскільки правильно виконано підготовчий етап, в подальшому залежить якість проведеної роботи і відсутність поломок двигуна автомобіля. Найпростіше регулювання зазору клапанів виконувати в гаражі або будь-якому іншому закритому і добре освітленому приміщенні.

Підготовчий етап передбачає такі роботи:

 • Під задні провідні колеса ставлять упори і включають нейтраль на коробці передач.
 • Відкривають капот і чекають охолодження двигуна, на що зазвичай йде близько півгодини.
 • Відключають акумулятор, що дозволить виключити ймовірність замикання електропроводки.
 • Знімають кришку карбюратора і розкручують трос педалі газу.
 • Послаблюють кріплення головки блоку циліндрів, для чого використовують ключ на 10.
 • Акуратно знімають ГБЦ, запам’ятовуючи розташування кожної кріпильної шпильки.

Незайвим буде додатково перевірити правильність натягу ланцюга ГРМ. Знос приводу газорозподільного механізму може привести до появи сторонніх стукотів на заведеному двигуні. У гіршому випадку при проскакування зубів ланцюга поршень, що рухається на величезній швидкості, врізається в клапана, повністю розбиваючи мотор. Автовласників при таких поломки очікує дорогий і складний капітальний ремонт двигуна.

Як відрегулювати клапана на ВАЗ 2106 своїми руками

Самостійна регулювання клапанів ВАЗ 2106 не представляє особливої ​​складності, тому таку роботу можна провести своїми руками без звернення в сервіс. Головне дотримуватися порядок регулювання клапанів. Якісне обслуговування двигуна і газорозподільного механізму дозволить виключити детонацію палива і знизить витрата бензину. Автовласник уникне будь-яких складнощів і серйозних поломок силового агрегату, що скорочує його витрати на експлуатацію транспорту.

Обслуговування ВАЗ 2106 останнього покоління

В кінці вісімдесятих-дев’яностих роках розпочато складання автомобіля ВАЗ-2106 з модернізованим карбюраторним двигуном, який також встановлювався і на сьомій моделі Жигулів. Обслуговування цього агрегату і настройка клапанів ВАЗ 2106 виконувалась за аналогічним алгоритмом, за винятком спрощеної схеми всієї роботи.

Після установки коленвала для регулювання 4-го циліндра виконувалася перевірка не двох, а відразу чотирьох клапанів. Це істотно прискорювало всю роботу, при цьому знижувався ризик неправильного позиціонування відміток. Виконавши регулювання по четвертому циліндру, вал відразу повертався на 360 градусів, після чого проводилися роботи по таблиці з рештою 3-м, 5-м, 2-м і 1-м клапанами.

На модифікації ВАЗ-2106, призначеної для експорту, встановлювалася карбюраторних і інжекторна версія двигуна. Різниця в регулюванні полягає лише в невеликих відмінностях в розташуванні міток на коленвале. При цьому всі ремонтні роботи, порядок обслуговування циліндрів і клапанів повністю ідентичний стандартним і модернізованим версіями силових агрегатів.

При наявності будь-яких складнощів з обслуговуванням двигуна і регулюванням клапанів в мережі інтернет можна знайти численне тематичне відео, де детально зображається хід роботи, що істотно спрощує ремонт силового агрегату. Потрібно лише пам’ятати про необхідність виставлення міток на коленвале і враховувати схему обслуговування циліндрів і теплових клапанів, які регулюються в певній послідовності. Виконавши настройку клапанів ВАЗ 2106 своїми руками, можна істотно заощадити на зверненні в спеціалізовані майстерні, при цьому автовласник буде повністю впевнений в якості проведеного їм сервісу двигуна.

Як самостійно відрегулювати клапана на ВАЗ 2106

Будь-який механізм з часом зношується і потребує налагодженні. Те ж саме можна сказати і про клапани на ВАЗ 2106. Спочатку їх тепловий зазор виставлений правильно. Однак у міру роботи двигуна поступово його величина змінюється.

Згодом зазор може стати менше або більше. При зменшенні зазору клапана підтискаються, що призводить до порушення герметичності. При великих зазорах клапана не мають можливості розкритися повністю.

Якщо виникла проблема, ви це почуєте. Двигун почне видавати характерний металевий дзвін, що виходить із верхньої частини. Про цей неприємний звук в народі кажуть просто: «стукають клапана». На відео чітко чутно, як це звучить:

Фахівці рекомендують своєчасно регулювати клапана, не чекаючи виникнення проблем. Регулювання клапанів ВАЗ 2106 проводиться через 30000 кілометрів пробігу. Не завадило б це зробити і після ремонтних робіт по мотору. Особливо це важливо робити, якщо знімалася головка блоку.

Перевіряти зазор можна через кожні 10 000 кілометрів.

Покрокова інструкція

Порядок регулювання клапанів ВАЗ 2106 наступний (таблиця нижче):

Порядок нумерації клапанів. від лобового скла у напрямку до радіатора.

У первісному положенні регулюються клапана 6 і 8.

Потім колінвал провертається на 180 градусів і регулюється наступна пара клапанів.

Потім ще один проворот: на 360 градусів для регулювання наступної пари.

І останній проворот на 540 градусів для регулювання останньої пари.

Безпосередньо роботи проводяться наступним чином:

 • Поставте автомобіль на рівне світле місце. У вас повинно бути достатньо простору з будь-якого боку мотора. Працювати доведеться довго, тому умови повинні бути комфортними.
 • Дочекайтеся, поки охолоне двигун. Він не повинен перевищувати температуру повітря навколо.
 • Поки двигун остигає, підготуйте набір інструментів: набір ключів, щуп, ключ для провороту клонували, плоску викрутку, нову прокладку під кришку клапанів.
 • Перевірте, як натягнутий ремінь ГРМ. Якщо є необхідність, відрегулюйте натяг ременя.
 • Відкрийте кришку повітряного фільтра і вийміть сам фільтр.
 • Від’єднайте від фільтра все патрубки
 • Зніміть трос підсосу.
 • Зніміть тягу акселератора
 • Приберіть кришку ГБЦ.
 • Щоб було зручніше працювати, краще також зняти кришку розподільника запалювання.
 • Зазвичай при правильному натягу ременя ГРМ мітки на шківі і на сальнику повинні збігатися. Перевірте це. Близько найдовшою мітки на розподільнику повинна стояти позначка шківа. На распредвали мітка повинна збігатися з виступом на клапанної кришці Ваза. Якщо це не так, поверніть колінчатий вал до тих пір, поки мітки не співпадуть. Так ви забезпечите положення поршня в четвертому циліндрі в такті стиснення.
 • Розміщуємо щуп під распредвал трохи вище над рокером. Щуп повинен проникати з працею. Якщо він легко поміщається, значить потрібно послабити гайку на 17 на рокера. Потім послаблюється гайка на 13. Гайка на 17 затягується і здійснюється новий вимір за допомогою щупа. Щуп повинен заходити в зазор туго, але не гнутися.
 • Регулюємо залишилися пари клапанів за описаним методом. (Порядок регулювання та кути провороту клонували)
 • В кінці потрібно прокрутити коленвал за допомогою стартера і знову заміряти все зазори. Якщо регулювання проведена вірно, затягуємо гайки.
 • Збираємо в зворотному порядку і замінюємо прокладку кришки клапанів.
 • Щоб виконати правильну регулювання, потрібно використовувати спеціальні щупи, які призначені для двигунів Жигулів. Вони відрізняються від звичайних великою шириною. Так як стандартні щупи для сучасних моторів мають невеликі розміри, вони не можуть заміряти весь зазор в ширину. В результаті ви втратите можливість коректно заміряти величину зазору.
 • Якщо вам складно запам’ятати порядок регулювання та кути провороту клонували, пошукайте в чохлі щупа схему. Зазвичай виробники наносять її прямо на щуп, що полегшує проведення робіт. Якщо ж вам не пощастило, і схему виявити не вдалося, можете просто роздрукувати цю статтю і взяти її з собою в гараж.
 • Найбільш підходяща температура для коректної регулювання становить 20 градусів тепла. Якщо регулювання здійснюється взимку, то двигун злегка можна прогріти до зазначеної температури.
 • Деякі для зручності під час регулювання використовують бігунок трамблера. Для цього вони знімають кришку і стежать за бегунком на розподільнику. Градус провороту бігунка тут інший. Кожна наступна пара клапанів регулюється після повороту бігунка на одну чверть (або 90 Гардус). Мітки можна зробити самостійно фарбою або крейдою.
 • Якщо ви використовуєте в якості палива газ, то зазори потрібно встановити трохи більше звичайного.

Ось так ось легко і невимушено проводиться регулювання клапанів на ВАЗ 2106 своїми руками. І хоча більшість автолюбителів доручають цю роботу фахівцям СТО, відрегулювати клапана можна самостійно. Двигун з відрегульованими клапанами буде працювати більш тихо і більш ефективно. Процедура займе певний час, але дозволить заощадити значну суму грошей, якщо зробити все самому.

використовуваний інструмент

Для виконання даної роботи вам будуть потрібні наступні інструменти:

 • Мікрометр або щуп для вазовских двигунів.
 • Ключ для клонували.
 • ключ 7.
 • плоска викрутка.
 • Набір торцевих ключів.

Слід пам’ятати про те, що самому точне регулювання виконати стандартним щупом неможливо, тому необхідно купувати спеціальні щупи, призначені для вазовских двигунів. Точність такого щупа для перевірки зазорів становить 0,15 міліметра. Більшість таких щупів на чохлі мають детальну схему регулювання клапанів.

При можливості для такої регулювання рекомендуємо вам користуватися все ж мікрометрів, що дозволить точно визначити наявні зазори. Справа в тому, що в процесі експлуатації відбувається знос деталей двигуна, відповідно при використанні щупа похибка при регулюванні збільшується.

Чим більше пробіг автомобіля, тим більше похибка при виконанні даної роботи з використанням щупа.

Зніміть клапанну кришку

 • Викриття гайки кріплення (3 шт.) Кришки повітряного фільтра і зніміть її.
 • Вийміть сам фільтр.
 • Вивентів 4 гайки кріплення, від’єднавши шланг сапуна, тросик подсоса і тягу приводу заслінки карбюратора, демонтуйте решту корпусу повітряного фільтра.
 • Відкрутіть кріпильні гайки (8 шт.) Клапанної кришки. тут вам знадобитися головка на 10 і тріскачка. і зніміть її.

Звільняємо робочий простір

 • Потрібно розуміти, що відразу кришку клапанів ви не знімете, потрібно до неї дістатися.
 • Використовуючи ключ на 8 відкручуємо три болта і знімає кришку повітряного фільтра, а потім витягуємо фільтруючий елемент.
 • Від’єднуємо всі шланги, які йдуть до повітряного фільтру.
 • Відкручуємо ключем на 8 чотири болта кріплення корпусу повітряного фільтра до карбюратора і остаточно демонтуємо повітряний фільтр.
 • Йдемо далі.
 • Використовуючи той же ключ на 8, від’єднуємо трос підсосу.
 • Від’єднуємо пружину шайби, а потім безпосередньо тягу педалі газу.
 • Потім знімаємо кришку трамблера і відводимо джгути високовольтних проводів в сторону, так, щоб було зручно працювати.
 • Виймаємо олійною щуп, при цьому вставивши в отвір чисте дрантя, щоб не потрапила бруд.
 • Тепер ми можемо вільно проводити потрібні нам регулювання.

Основні симптоми несправності

 • Помітне зменшення показників потужності.
 • Характерний металевий звук двигуна на холостому ходу.

Підготуйте інструмент

 • ріжкові ключі на 17 і на 13;
 • 0,15-міліметровий щуп (можна замінити мікрометрів);
 • плоску викрутку;
 • набір торцевих головок і тріскачку.

призначення механізму

Правильна робота механізму газорозподілу є визначальною умовою безпроблемної експлуатації двигуна. ГРМ відповідає за своєчасну і коректну подачу палива в камери згоряння з подальшим відведенням відпрацьованих газів в вихлопну трубу.

Складається ГРМ і клапанна група з наступних елементів:

 • колінчастий вал;
 • розподільний вал;
 • механізм приводу;
 • сталеві або титанові клапана;
 • штовхачі, пальці і кулачки.

Ланцюговий або ремінний привід з’єднує колінчастий і розподільний вал, дозволяючи дотримуватися сувору послідовність руху клапанів на всіх циліндрах.

Кулачки распредвала впливають на штовхачі-стрижні, які відкривають і закривають механізм.

Важливо не тільки, в якій черговості відкриваються клапани, а й на яку висоту вони піднімають при впуску в камеру згоряння паливної суміші і видаленні відпрацьованих газів.

В процесі експлуатації автомобіля зазор клапанів може змінюватися, що призводить як до неправильної роботи двигуна, так і порушення герметичності агрегату.

У запущених випадках при наявності таких несправностей автовласники змушені проводити капітальний ремонт двигуна. При порушенні зазору клапанів двигун ВАЗ 2106 видає характерний металевий дзвін, що доноситься з верхньої частини головки блоку циліндрів.

Це так званий стукіт пальців, який можна легко визначити на холостому ходу і легкому натисканні педалі газу.

Рекомендується кожні десять тисяч кілометрів пробігу автомобіля виконувати перевірку зазору клапанів за допомогою спеціальних вимірювальних щупів.

Згідно з рекомендаціями автовиробника, регулювати клапанний механізм на двигуні ВАЗ 2106 слід кожні 30 000 кілометрів пробігу.

Також така робота виконується в тих випадках, коли проводився ремонт мотора, розкривалася головка блоку і змінювалася прокладка ГБЦ.

При експлуатації автомобіля у важких умовах сервіс силового агрегату проводять не рідше одного разу в 20 000 кілометрів пробігу. Своєчасно виконуючи регулювання клапанів ВАЗ 2106, можна забезпечити відсутність серйозних поломок, скоротивши витрату палива, підвищивши прийомистість і потужності характеристики у двигуна автомобіля.

Порядок виконання роботи

Четвертий циліндр у нас в ВМТ, регулюємо теплові зазори в 6-м і 8-м випускних клапанах. 6-й клапан відноситься до 3-го циліндра.

Тепер в роботу вступає широкий щуп до 0,15 мм. Його потрібно вставити так, як показано на фото.

Чи не маловажним є зусилля проникнення щупа. Тут багато припускаються помилки, що призводить до неправильного результату.

 • Щуп повинен заходити між розподілвалом і рокером з певним зусиллям, що вказує на правильну регулювання клапанів.
 • В цьому і полягає відмінність між досвідченим майстром, який відчуває потрібне зусилля, і новачком, який може помилитися.
 • Якщо щуп проходить вільно або не проходить зовсім, то значить потрібно це виправити, до норми 0,15 мм.
 • Для цього за допомогою ключа на 17 послаблюється гайка, як показано на фото нижче.
 • За допомогою ріжкового ключа на 13, в залежності від ситуації, шляхом його обертання в потрібну сторону, виставляється правильний зазор.
 • Контр гайкою фіксується виставлений показник регулювання, але потім робиться контрольна його перевірка, так як при затягуванні контр гайки зазор може збитися.

Переконавшись, що все нормально, переходимо до 6-му клапану. Всі дії повторюються.

 • Коли зазори клапанів, 8 відрегульовані, приступаємо до регулювання зазорів клапанів і 7, і 3, і 2.
 • Для отримання вірного результату необхідно провертати коленвал на певний градус, дивіться малюнок нижче.

Так як кришка трамблера знята, то Ви можете помітити, що його бігунок провертається. Цей момент теж можна використовувати для правильного регулювання клапанів.

Після повороту бігунка на кожен 90 градусів проводиться регулювання наступної пари клапанів.

Для зручності можна зробити мітки на корпусі через кожні? обороту бігунка.

 • Після регулювання 5 і 2 клапанів можна вважати, що роботи закінчені, залишилося тільки повернути все на свої штатні місця і перевірити роботу двигуна.
 • Заведіть машину, подивіться, як працює двигун на холостих обертах, потім потрібно проїхати пару кілометрів і порівняти прийомистість мотора з тією, яка була до проведення робіт.

Регулировка клапанов ВАЗ 2106 1990г. [© Игорь Шурар 2018]

Регулювання клапанів ВАЗ 2106 своїми руками схема

Хай піпл. У цій статті розглянемо як робити регулювання клапанів на класиці. Власникам вітчизняних автомашин сімейства ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107 доводиться стикатися з такою роботою двигуна, коли чутно, як стукають клапана. В цьому випадку треба знайти причину, чому стукають і відрегулювати. Також треба їх налаштовувати, були різні роботи по ремонту ДВС, наприклад, заміна клапана, поршня, прокладки і т.д.

Регулювання клапанів ВАЗ 2106 своїми руками. покрокова інструкція.

Налаштуйте клапана і

При правильно виставлених мітках поршень 4-го циліндра двигуна знаходиться в ВМТ (верхньої мертвої точки), а значить. саме час регулювати клапана і Відлік номери клапана проводиться з передньої частини двигуна, тобто зліва від вас.

Отже, візьміть щуп і вставте його між розподільним валом і рокером. Здійснюватися дана процедура повинна з помітним утрудненням. Якщо це не так: щуп заходить дуже легко або, навпаки, взагалі не вставляється. впливаючи на регулювальний болт і контрольну гайку, клапана необхідно регулювати.

 • Рожковим ключем на 17 ослабте затиск контргайки.
 • Не відпускаючи останню, ключем на 13 зробіть обертання верхньої регулювальної гайки до отримання оптимального зазору.
 • Затягніть контргайку в початкове положення.
 • Проведіть контрольний вимірювання щупом.
 • При необхідності повторіть всі вищеописані дії.

крок 9.

Завершіть роботи по регулюванню клапанів на ВАЗ 2106, зібравши всі зняті деталі в зворотному порядку.

Виставте шків коленвала і распредвала за відмітками.

По суті, якщо натяг ланцюга ГРМ було правильним, мітки будуть збігатися самі по собі. без регулювання. Однак з метою підстраховки, краще все ж перевіряти, чи збігаються мітка шківа колінчастого вала і найдовша мітка на передній кришці карбюратора, а також мітка шестерні зірки розподільного вала і виступ на кришці.

крок 7.

Здійсніть регулювання клапанів і, попередньо знову прокрутивши колінчастий вал на 180 градусів (360 градусів від початкового положення).

Інструменти для настройки клапанів

Для якісного проведення ремонтних робіт повинні бути відповідні інструменти. Щоб відрегулювати клапанні механізми, знадобляться наступні інструменти:

 • Набір ключів (торцеві і ріжкові). Ключі на 13 мм і 17 мм обов’язково.
 • Щуп для визначення зазору.
 • викрутки.
 • фломастер.
 • ганчірки.

Щуп для визначення зазору для класичних автомобілів ВАЗ повинен бути товщиною 0,15 мм.

Причини для регулювання

Втручання в роботу силового агрегату LADA 2106 може мати негативний ефект. Для розкриття кришки ГБЦ і регулювання теплових зазорів повинні бути вагомі причини.

Очевидними причинами для регулювання є:

 • характерний шум з-під капота при роботі мотора на холостому ходу;
 • очевидне зменшення потужності силового агрегату і динамік розгону.

Стан клапанів мають прямий зв’язок з працездатністю і динамікою, витратою палива і ступенем зносу деталей ГРМ Vaz 2106.

Регулювання клапанів ВАЗ 2106

Деякі види робіт з силовим агрегатом можна виробляти в своєму гаражі. Регулювання клапанів ВАЗ 2106 своїми руками поліпшить роботу двигуна.

Знята головка блоку циліндрів ВАЗ 2106.

Перед початком робіт необхідно дізнатися як правильно регулювати клапана і переписати собі на листочок послідовність регулювання.

інструмент

 • набір торцевих ключів;
 • плоску викрутку;
 • ключі на 17;
 • ключ для провороту клонували;
 • щуп для двигунів ВАЗ або мікрометр.

Стандартними щупами неможливо виконати точне регулювання самостійно. вони вже норми і не перекривають ширину зазорів. Товщина спеціального щупа для двигунів ВАЗ дорівнює величині оптимальної нормі зазорів. 0,15 мм. На чохлі таких щупів зазвичай зображена схема регулювання клапанів.

При підготовці інструментів необхідно визначитися яким пристроєм буде проводитися регулювання. щупом або мікрометром. В процесі експлуатації двигуна зношуються клапана і деталі головки двигуна. Похибка регулювання клапанів щупом збільшується в міру зносу деталей силового агрегату.

При регулюванні клапанів щупом на двигуні з пробігом обов’язково буде похибка. Чим більше пробіг, тим більше похибка регулювання клапанів щупом.

Для точного регулювання фахівці радять використовувати мікрометр. Похибка регулювання цим приладом дорівнює нулю і не змінюється від зносу деталей двигуна Lada 2106.

періодичність процедури

У керівництві по експлуатації ВАЗ 2106 рекомендується проводити регулювання клапанів після 30 000 км пробігу. Також необхідно виконувати цю процедуру після кожного зняття ГБЦ. При демонтажі ГБЦ щоразу змінюється прокладка і при установці нової потрібно регулювання зазорів клапанів.

Фахівці рекомендують перевіряти зазори після 10 000 км пробігу.

Інструкція

Перед початком робіт необхідно дати повністю охолонути двигуну. Перевірити мітки ГРМ і натяжку ланцюга. виправити при невідповідності стандартам. В інструкції буде описаний метод настройки за допомогою мікрометра.

Регулювання дідівським способом (щупом) виконується в такій же послідовності, за винятком пункту про вимір зазорів.

 • Демонтувати каструлю карбюратора і зняти з неї шланг.
 • Відчепити привід педалі акселератора.
 • Демонтувати клапанну кришку силового агрегату Шістки.
 • Демонтувати кришку розподільника запалювання.
 • Провернути двигун за маховик. Проворот проводиться спеціальним ключем. Зняття свічок полегшить процедуру провороту. В результаті провертання силового агрегату мітки на зірочці розподільного вала повинні поєднатися з міткою на корпусі підшипників. Для повної достовірності можна перевірити збіг міток на шківі колінчастого вала і двигуна.
 • Відзначити маркером мітки на зірочці розподільного валу. Мітки наносяться поверх заводських через кожні 90 градусів.
 • Прикрутити рейку на кріплення ліжку розподільного вала. Вона повинна бути надійна зафіксована.
 • Одягти індикатор на рейку.
 • Поставити індикатор на край кулачка регульованого клапана.
 • Зачепити кулачок за допомогою спеціального захоплення і потягнути вгору. Повинно відбутися зміна показників на 52 ділення.
 • Якщо є відхилення показника. потрібно регулювання зазору. Ключем на 17 необхідно на 1-2 обороту відкрутити контргайку і за допомогою ключа 13-го розміру відрегулювати зазор. Після цього провести ще одну перевірку регулювання мікрометрів. Якщо все правильно. затягнути контргайку. Після цього потрібно провести повторну перевірку зазору. можливо відбулося зменшення зазору після затяжки контргайки. Регулюючи зазор потрібно залишати запас.

Таким чином регулюються всі клапани двигуна. Щоб дістатися до клапанів необхідно провернути двигун. Існує чіткий порядок регулювання клапанів. Він зазначений в таблиці регулювання.

В кінці процедури бажано прокрутити двигун і ще раз перевірити зазори. Конструкція збирається в зворотному порядку. Обов’язково замінити одноразову прокладку під клапанну кришку.