Заміна лампочки ближнього світла LADA Kalina

Заміна ламп ближнього і дальнього світла на LADA Kalina 2 і 1 покоління

Лампи в фарах автомобіля змінюють в разі перегоряння або для установки нових, більш продуктивних (яскравих) ламп. Заміни лампи ближнього світла і лампи дальнього світла виконується аналогічно. Процес однаковий і для різних поколінь автомобілів LADA Kalina.

Лампи застосовуються на «Kalina»

У фарах LADA Kalina 2 і 1 покоління встановлені галогенові лампи ближнього світла Н7 потужністю 55 Вт і галогенові лампи дальнього світла Н1 такої ж потужності. У поворотниках встановлені лампи PY21W оранжевого кольору потужністю 21 Вт. Лампа габаритів має позначення W5W (для 1 покоління) і потужність 5 Вт. Для другого покоління габаритний вогонь суміщений з денними ходовими, лампа W21 потужністю 5 Вт.

Як поміняти лампи

Установка ламп проводиться в зворотній послідовності. Лампа головного світла. галогенова. Торкатися її скляної колби пальцями не можна, тому що на ній залишаться сліди, які погіршувати освітлення фари. Очистити лампу можна чистою ганчіркою, змоченою в спирті. Процес заміни ламп в фарі також показаний на

Нагадаємо, заміна ламп на всіх автомобілях LADA аналогічна, тому процес зняття і установки ламп можна подивитися на відео в статті про LADA Granta.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

Як замінити лампу ближнього і дальнього світла на Kalina

1) Відкрийте капот і зніміть клеми з АКБ.

2) Знайдіть круглий чохол на корпусі фари. Подденьте його пальцями і акуратно потягніть на себе. він зніметься без праці;

3) Роз’єднайте наконечники 2-х проводів, запам’ятавши, як вони стояли;

4) Зніміть спеціальний металевий фіксатор зі здвоєного гачка;

5) Акуратно візьміть лампочку за контакти і витягніть її;

6) Візьміть нову лампу, встановіть в зворотному порядку

Увага! На цоколі лампочки є невеликий виступ. Він повинен збігатися з пазом, інакше лампа буде стояти неправильно.

7) Встановіть фіксатор і обережно спробуйте покрутити лампу. В ідеалі, вона не повинна провертатися

Замена ламп ближнего, дальнего и габаритного света калина

В іншому випадку вийміть її та повторіть п.6;

8) Підключіть дроти також, як вони стояли до заміни, встановіть чохол. Як бачите, заміна лампочки ближнього світла на Kalina. не надто складна процедура. Лампа дальнього світла змінюється аналогічним чином. Після виконання всіх робіт, підключіть клеми до акумулятора, закрийте капот і перевірте працездатність ламп.

слід зауважити, що міняти лампи ближнього і дальнього світла на Ладі Kalina незручно без проведення ряду підготовчих робіт, а саме зняття бачка склоомивача і бачка з охолоджувальною рідиною. Хоча це і сильно збільшує трудомісткість, але зате значно спрощує доступ до фар. У будь-якому випадку, знімати бачки чи ні, вирішувати вам.

Демонтаж і ремонт оптики

Однією з найпоширеніших несправностей в роботі оптики, якщо не брати до уваги вихід з ладу джерел освітлення, є пошкодження скла фари. Якщо пошкоджений сам ліхтар, то його доведеться знімати і розбирати, щоб поміняти скло. Як розібрати фару і як проводиться заміна лампи стоп-сигналу:

Як розібрати фару і як проводиться заміна лампи стоп-сигналу:

Для початку потрібно відкрити багажник і відсунути вліво джерело освітлення стоп-сигналу.

На лампу стопового сигналу Kalina необхідно натиснути і провернути вліво, таким чином, пристрій можна буде отримати з місця монтажу. Процедура установки проводиться в зворотній послідовності.

Якщо ж вам потрібно замінити скло, то для цього доведеться знімати бампер. Для цього потрібно викрутити відповідні кріплення.

Після демонтажу бампера необхідно від’єднати всі роз’єми з проводкою, які підключені до оптики.

Виконавши ці дії, можна відкрутити нижні фіксатори ліхтаря, для цього скористайтеся гайковим ключем. Після цього аналогічні дії проводяться з верхніми болтами, що фіксують оптику. Коли все гвинти будуть викручені, саму оптику можна демонтувати.

Наступним етапом буде безпосередньо ремонт скла

Вам потрібно витягнути фару на себе і обережно витягти прогумований ущільнювач. Зазвичай він фіксується на ліхтарі досить міцно, тому, швидше за все, вам доведеться використовувати канцелярський ніж для того, щоб розрізати гумку.

Після того, як корпус фари і скло будуть від’єднані одне від одного, по периметру корпусу слід видалити всі залишки клею і ущільнювача

Для цього вам також буде потрібно скористатися канцелярським ножем, а якщо залишки дрібні, то використовуйте наждачний папір. Переконайтеся в тому, що поверхня на корпусі чиста і на ній не залишилось залишків ущільнювача і бруду.

Перед тим, як встановити нове скло, корпус по периметру установки необхідно буде обробити розчинником. Це дозволить знежирити поверхню, завдяки чому щільність прилягання нового скла буде максимальною.

Далі, нанесіть клей на новий ущільнювач і з’єднайте саме скло з корпусом. Герметичність конструкції повинна бути оптимальною, в іншому випадку може виникнути проблема запотівання скла оптики зсередини. Придавите фару з обох сторін, щоб лінза максимально міцно з’єдналася з корпусом.

На даному етапі ремонт можна вважати завершеним, збірка проводиться в зворотному порядку. При монтажі ліхтарів їх необхідно буде заново відрегулювати.

Заміна ламп в задніх ліхтарях (LADA Kalina хетчбек)

Крім того, в процесі заміни ламп постарайтеся не доторкатися до колбам. Вони дуже чутливі до найменшого забруднення, що відразу позначається на якості освітлення. Якщо ви все-таки доторкнулися до колби, то протріть її чистою ганчіркою, змоченою в спирті, і дайте висохнути, після чого вже можна встановлювати лампу в фару.

Пристрій і особливості оптики на Kalina

Перед тим, як зробити розбір передніх або задніх ліхтарів або поміняти лампочки в оптиці Kalina універсал, седан або хетчбек, давайте розберемося в її пристрої:

 • зовнішнє скло, призначене для захисту джерел освітлення і запобігання попаданню в них вологи і пилу;
 • пластмасовий корпус, на який фіксуються основні компоненти;
 • прогумований ущільнювач між корпусу фари і склом використовується для забезпечення герметичності конструкції;
 • джерела освітлення ближнього і дальнього світла, а також поворотні вогні;
 • пластмасовий відбивач, розташований всередині корпусу, що характеризується наявністю дзеркальної поверхні і використовується для відбивання світла ламп.

Якщо ліхтарі будуть не відрегульовані, це може принести незручності не тільки автовласникові, але і водіям зустрічних машин. Якщо власник авто зможе правильно відрегулювати фари, це дозволить оптимально висвітлювати не тільки дорогу, але і узбіччя. При цьому оптика НЕ ​​буде зліпити зустрічних водіїв.

При роботі ближнього освітлення включаються тільки відповідні лампочки. Якщо ж водій активує дальнє світло, то включаються джерела далекого і ближнього освітлення. Безпосередньо сама фара для Kalina оснащується електромеханічним приводом і її без проблем можна налаштувати, використовуючи коректор. Сам коректор встановлений на центральній консолі, тому регулювання проводиться з салону. Регулятор підключається до приводу, що знаходиться безпосередньо в фарі, за допомогою проводки (автор відео. канал LADA Kalina).

Демонтаж лампочок ближнього світла в Kalina

Дотримуємося акуратність! Це не дозволить фіксатора впасти всередину корпусу пристрою і не призведе до потреби демонтажу і розбирання фари.

Установка лампочок ближнього світла в LADA

Нагадаємо про рукавички. Вони необхідні для запобігання торкання голих пальців до колби лампи. Якщо знехтувати цією мірою, то жирові сліди від пальців приведуть до потемніння колби і швидкому збою в роботі виробу.

Якщо з якихось причин позначений контакт стався, то протираємо поверхню колби серветкою, змоченою в спирті.

Заміна заднього підшипника LADA Granta

 • Беремо нову лампу і вставляємо в посадочне гніздо в корпусі LADA Kalina 2. Стежимо, щоб виступ на лампі лампа ближнього світла совместился з пазовим поглибленням посадкової ніші. Це запобігає то, що провертається.
 • Встановлюємо на колишнє місце раніше відведений затиск, причому добиваємося повного прилягання вусиків до центру цоколя, як раз в точці розташування контактної групи. Затиск утримуємо до моменту його повного замикання.
 • Під’єднуємо раніше зняту проводку.
 • Повертаємо на своє місце гумовий протекційної ковпак.
 • Підключаємо бортову мережу шляхом установки клеми на АКБ.

Які лампочки вибрати для ближнього світла?

У більшості випадків в фари LADA Kalina 2 власники встановлюють лампи «H7». Ці галогенні пристрої споживають потужність по 55 Вт і харчуються від бортової 12-вольтової мережі автомобіля. Нагадаємо, що поширеним виробником є ​​німецький бренд «OSRAM».

В якості альтернативи можна розглянути лампи «Philips Extreme Vision». Пристрої відрізняються завидною яскравістю світлового потоку, проте їх вартість здатна засмутити економного покупця. Менш витратним варіантом фігурує продукція від «від GE SportLight». Ну і самим бюджетним заходом стане придбання та встановлення ламп від вітчизняного виробника «Маяк». Зауважимо, що останні здатні гідно конкурувати в плані яскравості світла з позначеними іменитими брендами.

Как поменять все лампы в передних фарах, Лада Калина и как снять блокфару.

З яких причин пропадає ближнє світло?

У числі несправностей головної оптики присутні кілька чинників, проте більшість з них призводить до банального перегорання ламп.

Замена лампы ближнего света H7. Лада Калина

У LADA Kalina 2 ситуація з виходом з ладу джерела світла в лампі може носити періодичний характер. Перегорання може відбуватися раз в один або два місяці.

 • Втрата фарою герметичності корпусу. При цьому в робочу зону проникає бруд, пил волога та інші шкідливі фактори. Поступово ці «артефакти» накопичуються на колбі лампи, викликаючи її перегрів і, як наслідок, перегорання.
 • Нестабільність бортового напруги. Скачки в сторону підвищення показника від номінального значення також призводять до неминучого перегорання елемента в лампі.
 • Несправність запобіжника, який забезпечує захист ланцюга харчування головної оптики.
 • Недостатній контакт на штекерних колодках лампи і підводить проводки. Поширеною причиною даного явища виступає звичайне окислення контактних груп.

У всіх цих випадках потрібна заміна лампи ближнього світла.

Заміна лампочки ближнього світла LADA Kalina 2

Можливість гарного огляду дорожньої обстановки є одним з головних чинників безпеки не тільки для водія LADA Kalina 2, але і для інших учасників трафіку. У денний період водій покладається на свій зір, а в нічний час йому на допомогу приходить світло головної оптики. Тут на перший план випливає стабільність роботи фар і якість випускається ними світлового потоку. Розглянемо причини, і як здійснюється заміна лампи ближнього світла.

ближнього, світла, lada, kalina

Міняємо лампочки ближнього світла

Перед початком процедури ретельно готуємося. Запасемося потрібним інструментом і новими лампами. Виключаємо можливість торкання пальцями до колбам пристроїв. Тут допоможуть бавовняні рукавички, чиста ганчір’я і спирт.

 • Встановлюємо LADA Kalina 2 на рівну поверхню
 • Активуємо гальмо стоянки.
 • Знеструмлюємо мережу шляхом знімання клеми з мінусового виведення АКБ.
 • При заміні правої лампи знадобиться демонтаж бачка під омиває речовина.

Існує методика заміни лампи після повного демонтажу блок-фари, проте ми поговоримо про те, як уникнути процедури зняття пристрою і замінити освітлювальний елемент з підкапотного відсіку.

Підведемо підсумки

Тепер ви знаєте, як поміняти лампи в ближньому світлі. Після всіх ремонтних маніпуляцій перевіряємо працездатність світлових пристроїв в LADA Kalina 2. Для запобігання нестандартних ситуацій в дорозі, викликаних раптовим виходом ламп з ладу, рекомендуємо схилятися до придбання якісних виробів, адже економити на безпеці не слід.

Лампа ближнього світла “Kalina”: причини несправностей

Перегорання лампи. найпоширеніша несправність. Іноді це починає відбуватися занадто часто, що говорить про виникнення додаткового фактора, службовця причиною поломки.

Важливо: при установці галогенних ламп необхідно контролювати чистоту колби і не допускати забруднень. Тому навіть контакт шкіри пальців зі склом колби неприпустимий

Причини, чому не світить лампа ближнього світла “Kalina”:

 • Вихід з ладу запобіжника, що захищає ланцюг живлення лампи.
 • Розгерметизація корпусу фари і потрапляння всередину бруду і пилу. Колба і відбивач лампи забруднюються, що призводить до її перегріву і виходу з ладу нитки розжарювання.
 • Нестабільна робота регулятора напруги генератора. Стрибки напруги бортової мережі сильно прискорюють вихід з ладу галогенних ламп.
 • Несправність ланцюга живлення зовнішніх освітлювальних приладів, наприклад, окислення і поганий контакт штекерів лампи, обрив проводу.

Які лампочки вибрати для ближнього світла?

У більшості випадків в фари LADA Kalina 2 власники встановлюють лампи «H7». Ці галогенні пристрої споживають потужність по 55 Вт і харчуються від бортової 12-вольтової мережі автомобіля. Нагадаємо, що поширеним виробником є ​​німецький бренд «OSRAM».

В якості альтернативи можна розглянути лампи «Philips Extreme Vision». Пристрої відрізняються завидною яскравістю світлового потоку, проте їх вартість здатна засмутити економного покупця. Менш витратним варіантом фігурує продукція від «від GE SportLight». Ну і самим бюджетним заходом стане придбання та встановлення ламп від вітчизняного виробника «Маяк». Зауважимо, що останні здатні гідно конкурувати в плані яскравості світла з позначеними іменитими брендами.

Заміна ламп ближнього світла своїми руками

Змінити їх в фарах. одна з найпростіших процедур, яка цілком доступна і новачкові. Єдине, що потрібно враховувати. це деякі нюанси. Вони залежать від модифікації авто.

Заміна лампи ближнього світла lada kalina sedan

Що необхідно для заміни лампи ближнього світла “Kalina”

Щоб відремонтувати або поміняти лампу ближнього світла LADA “Kalina“, знадобляться:

 • плоскогубці;
 • викрутка;
 • набір ключів;
 • чисті текстильні рукавички;
 • спирт;
 • шматок чистої тканини;
 • нові лампи (лапа).
ближнього, світла, lada, kalina

Порада: перш ніж замінити лампу ближнього світла, перевірте справність запобіжника і стан контактних клем і колодок.

Рекомендовані типи ламп для “Калини”

На автомобілі LADA “Kalina” при складанні встановлюються 55-ватні лампи ближнього світла від німецької фірми OSRAM, розраховані на роботу при напрузі 12 вольт. Замість них можна встановлювати лампи модифікації Н7, наприклад, Phillips Extreme Vision, GE SportLight. Ці бренди неприємно дивують ціною ламп, але дуже радують терміном служби і, головне, потужністю світлового потоку. Останній фактор істотно впливає на безпеку нічної їзди. Можна трохи заощадити, встановивши на “Калину” лампи російських виробників. Серед них виділяється продукція заводу “Маяк”. Лампа ближнього світла “Kalina” від цієї фірми при цілком демократичною ціною практично не поступається закордонним аналогам.

Порада: не слід занадто захоплюватися економією, вибираючи лампи ближнього світла. Занадто дешеві лампи від невідомих виробників вимагають частої заміни, що перекриває економію. Зате якість головного рахунку буде помітно гірше.

Інструкція по заміні ближнього світла в Kalina 1

Поміняти таку деталь дуже просто. Спочатку потрібно відкрити капот і знеструмити бортову мережу, скинувши клеми з акумулятора. Щоб зручніше було міняти, рекомендується демонтувати і прибрати вправо бачок зі склоомиваючої рідиною. Далі треба зняти захисну кришку фари і витягнути потрібну лампу. Щоб витягти її, досить трохи здавити фіксатор, а після зняти клему.

Не слід при установці нової лампи доторкатися до неї пальцями. В іншому випадку жирні сліди стануть причиною зниження ресурсу. Якщо подібне сталося, можна протерти скляну колбу спиртом.