Заміна масла в варіаторі Nissan ікстрейл

Заміна масла варіатора X-trail 2.0 або ТО-60

2) Ліземо під машину і головкою на 19 відкручуємо зливну пробку картера коробки, попередньо поставивши тазик (думаю не переплутати):

3) Поки зливається масло знімемо частково накладку бризковика для доступу до маслоохолоджувачі (не один пістон не постраждав):

Видніються 2 болта на 10 маслоохладителя:

4) Знімаємо аккумулятор.Снімаем воздуховод.Отсоедіняем роз’єми з блоків управління двигуна і коробки передач. На моторах 2.0 перед акумулятором спочатку йдуть мізки коробки TCM з одним роз’ємом, за акумулятором мізки двигуна ECM з 3 роз’ємами. Від’єднуються легко, інтуїтивно зрозуміло. Відкручуємо головкою на 13 два болти кріплення мізків коробки і відводимо її в сторону, знімати не потрібно вона не завадить:

потім головкою на 10 два болти кріплення мізків двигуна, її знімаємо:

5) Відкривається вид на маслоохладитель! Не намагайтеся відкручувати майданчик на якій стоїть акумулятор, вона зав’язана з опорою двигуна, коротше її не відкинеш, але вона і не заважає:

До маслоохолоджувачі підходять 4 трубки. 2 тонкі-зв’язок з радіатором охолодження коробки, 2 товсті-антифриз. На фото якраз дві тонкі трубки, я їх знімав що б продути залишки масла з радіатора, реально звідти вийшло не більш грам 100:

6) Відкручуємо маслоохладитель, 4 болта на 10. Все болти откручивал головкою, але один зручніше ключем з трещеткой, тому що голівка не підліз:

7) З маслоохладителя я знімав тільки 2 тонкі трубки які йдуть на радіатор. Далі відкрутивши всі болти відвів його в сторону і витягнув фільтр, поставив новий, встановив нову гумову прокладку, закрутив. Складнощів немає. Хтось цілком знімає маслоохладитель, але при цьому потрібно не забути перекрити трубки з антифризом! Фільтр у всіх приблизно однаково чорний:

8) Масло злилося, ліземо знову під машину знімаємо піддон картера (21 болт на 10 крутяться легко) для чищення магнітів і фільтра грубої отчіскі. Не забуваємо про залишки масла в піддоні що б не облитися. Фільтр грубої очистки знімаємо відкрутивши 3 болта головкою на 10. Один з болтів довгий, на фото саме він:

9) Все чистимо, продуваємо, сушимо і збираємо в зворотному порядку, не забувши про нову прокладку картера і кільце зливної пробки. Для скидання лічильника старіння масла я використовував китайський OBD сканер звідси і програму на телефон звідси, розписувати Не буду на драйві повно описів, наприклад докладний опис роботи з програмою cvtz50 і скиданням лічильника є ТУТ Ось так було до миття:

Nissan X-Trail (Rogue) Замена масла и фильтров Вариатора, ДВС. Полное ТО

10) Дуже ВАЖНИЙмомент заливка масла по рівню. Масло заливається через горловину щупа:

Лейте дуже акуратно, тому що.100-150 гр може бути критичним. Перед заміною масла переконайтеся що рівень в нормі, що б при зливі залити таку ж кількість. Точне визначення рівня масла ТІЛЬКИ на прогріту коробку (50-80 гр.). Для цього можна використовувати програму cvtz50 яка показує температуру або катайтеся хв. 15, якщо холодно то довше. Після прогріву коробки зупиніться, що не глушите машину, переведіть черзі селектор положення коробки передач від P до D і назад до P при цьому затримуючись на кожній передачі по 20-30 сек. Залиште заведену машину в положенні коробки P і тепер ідіть діставати щуп для контролю рівня масла:

Я два рази відливав і один раз додавав масло. Для замірів поверхню вибирайте рівну! Не забудьте зробити контрольну перевірку після того як поїздити!

Заміна масла в АКПП Ікстрейл своїми руками

 • Якщо відбулося повне видалення «рідного» масла коробки передач, для його заміни потрібно особливе устаткування.
 • Старе масло рекомендується видаляти лише в новому агрегаті. У старому вариаторе цього краще не робити.
 • АКПП повинна проходити регулярну діагностику.
 • Щоб замінити масло, а також промити коробку, потрібно приблизно дванадцять літрів нового. Оскільки заміна передбачає заміщення старого мастила нової, автолюбителю буде потрібно компресор. Також підійде насос.
 • Слід враховувати, що часткова заміна може виявитися безрезультатною. Адже величезний відсоток початкової мастила буде містити безліч різноманітних шкідливих елементів.

При заміні рекомендується використовувати масло виробника Nissan, аналогічне тому, яке заливається в АКПП на заводі. Хоч можливо також використання продукції інших фірм, яка має досить широкий діапазон цін. Економити на цьому немає сенсу, адже по суті Ви маєте можливість продовжити функціонування коробки передач на значний період.

Оригінальна масло для варіатора Nissan

Заміна масла в АКПП Nissan Ікстрейл т. інструкція

Оскільки в побутових умовах, без спеціальних приладів і професійного обладнання провести повну заміну трансмісійного масла коробки передач важко, будемо розглядати варіант з частковою заміною.

 • ключі
 • 8 літрів нової мастила
 • ганчір’я
 • Прокладка, необхідна для кратера
 • Фільтр (природно, новий)
 • домкрат
 • Пляшки, в які буде здійснюватися слив (або інша тара)

Для поліпшеного стікання мастила, машину слід прогріти, або ж трохи покататися на ній. Найкраще проводити роботи, використовуючи підйомник, але якщо це з якоїсь причини неможливо, підійде і естакада (або спеціальна яма).

 • Ставимо приготовлену тару під отвір зливу. Ємність повинна вміщати 8 літрів і більше.
 • відкручуємо заглушку.
 • Обережно зливаємо вже прогріте масло.
 • Знімаємо картер, чистимо дану деталь від всіляких нальотів. Варто відзначити, що дно даного механізму намагнічене, тому металевий сміття збирається здебільшого в цій області картера.
 • Потім замінюємо стару прокладку, або хоча б чистимо її.
 • Змастивши новий фільтр маслом, встановлюємо його. Це саме можна сказати і до прокладання.
 • Опустивши кінець трубки в поставлену раніше тару, заводимо автомобіль, і починаємо слив масла.
 • Заливаємо нову мастило. Повторюємо процедуру до тих пір, поки з АКПП не потече свіже масло.
 • Перевіряємо отриманий рівень мастила. Заводимо машину, здійснюємо поїздку кілометрів на десять, при цьому періодично міняючи режими АКПП.
 • Заміряємо рівень масла, якщо він в межах норми, процедура заміни завершена.
Детальний відео про заміну масла з фільтром в Варіаторі X-Trail

Як перевірити рівень масла?

Необхідно відзначити, що грамотна процедура визначення рівня масла в АКПП Nissan ікстрейл має кілька нюансів, які повинен знати власник даного автомобіля. Слід розуміти, що надмірно високий рівень масла не менш шкідливий, ніж знижений. Адже через це може трапиться вспенивание, в результаті змащувальні якості масла стануть гірше. Якщо Вам потрібно обслуговування і ремонт варіатора Nissan Х-Trail. ми до Ваших послуг.

злив масла

В першу чергу слід злити і утилізувати відпрацьовану технічну рідину. Але як правильно злити масло з варіатора Nissan Х-Треілі Т31? Нижче пропонується покрокова інструкція даної процедури:

 • Знімається щиток, що перешкоджає проникненню бруду в варіатор автомобіля;
 • Ємність, підготовлена ​​для зливу, розміщується під варіатором;
 • Відкручуються зливні пробки коробки передач;
 • За допомогою шлангів і додаткових пристосувань використане масло зціджується з вариаторной коробки передач Nissan Х-Треілі Т31.

Автовласникові слід пам’ятати, що, зважаючи на свою щільної консистенції, масло з варіатора автомобіля випливає досить повільно. Не слід штучно прискорювати цей процес.

Вибір потрібного картера і його розбирання

Після зняття піддона машини в огляд потрапляють картер вариаторной коробки передач і картер двигуна. Як зрозуміти, який з двох картеров належить варіатору? Потрібний нам встановлений зліва від глушника по шляху руху машини. Картер двигуна встановлений перед варіатором і в процесі роботи не буде задіяний.

Для зручності роботи, варіатор необхідно очистити від бруду. Тут на допомогу прийде WD-40. Після обробки засобом, корпус витирається насухо сухою ганчіркою. Після чого він стає ідеально чистим, а, значить, придатним для подальшої роботи.

На чистому корпусі варіатора можна легко знайти пробку для зливу мастильного матеріалу. Її важко не помітити, так як вона найбільша за розміром. Завчасно підготуйте якусь ємність, куди буде зливатися стара використана мастило. Зливна пробка має щільне зчеплення з різьбленням, з цієї причини її зворотна установка буде складною. Вона потребуватиме певних фізичних зусиллях.

Як тільки відпрацювання злилася, пробку ставлять на місце і приступають до зняття захисту картера. У цій процедурі буде використаний торцевої ключ При зніманні корпусу потрібно бути вкрай обережним. Важливо притримувати його рукою, щоб не відбулося падіння. Після зливу в системі ще залишиться близько 150 мл старого масла, яке теж потрібно злити в ємність, приготовлену заздалегідь для цієї мети.

При будь-якої зміни мастильного матеріалу в коробці передач, завжди необхідно проводити паралельно і заміну фільтру.

Як запустити автомобіль після заміни масла?

Заводити машину можна тільки після установки її в горизонтальне положення за наступною схемою:

 • 5 хвилин машина працює на холостих обертах;
 • потім з проміжком в 20 секунд автоматично перемикається на кожну з передач по порядку, потім повторюються дії, але в зворотному напрямку;
 • необхідно проїхатися плавно по дорозі, не роблячи ривків або пробуксували;
 • повернутися на майданчик в гараж і повторити на місці перемикання передач у всіх режимах в одному напрямку, потім в зворотному (від D до Р);
 • потім потрібно щупом перевірити рівень масла в коробці передач при заведеному двигуні;
 • якщо рівень масла перевищено, його можна долити.

На практиці встановлено, що фільтр Nissan Х-Trail повинен змінюватися після максимального пробігу в 15 000 км. Хоча деякі офіційні СТО установку нового фільтра роблять після 30 000 пробігу.

Ця стаття постійно редагується і доповнюється. Якщо Ви помітили неточність або не згодні з якимись моментами. поправте нас в коментарях під цим повідомленням.

Nissan Х-Треілі Т31 являє собою компактний кросовер, відмінно пристосований для російських доріг. З цієї причини цей автомобіль досить популярний на ринку транспортних засобів в Російській Федерації. Nissan Х-Треілі Т31 є автомобілем, придатним як для міських поїздок, так і для сімейних поїздок за місто.

Однак для збереження транспортного засобу в робочому стані рекомендується ретельно стежити за функціональністю його систем і модулів. Зокрема, слід регулярно міняти трансмісійну мастило в вариаторе Nissan Х-Треілі Т32. Але в яких випадках необхідна заміна масла в вариаторной коробці передач машини? Як зробити заміну масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 своїми руками? Чи потрібна промивка коробки передач? у статті.

Процедура заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail T31

Перед самою процедурою заміни масла в варіаторі Nissan Х-Треілі Т31 найбільш важливе значення має підготовка до роботи. Даний процес включає в себе наступні кроки:

 • Перевірка рівня рідини в вариаторной коробці передач за допомогою описаного раніше методу (використовуючи щуп);
 • Підготовка транспортного засобу. Ніcсан Х-Треілі Т31 розміщується на платформі, розташованій паралельно підлозі;
 • Підготовка набору необхідних інструментів:
 • Зливний тари для відпрацьованого матеріалу;
 • Щипців або плоскогубців;
 • Будівельних рукавичок;
 • Воронки для заливки нового трансмісійного масла;
 • Паперових серветок;
 • Ключів для маніпуляцій із зливними пробками.

Не забувайте про безпеку! Перед початком робіт по заміні масла в варіаторі Nissan X-Trail необхідно заглушити двигун і дочекатися повного охолодження міститься в вариаторе масла. Технічна рідина в вариаторной коробці передач прогрівається до 120 градусів за Цельсієм і може сильно зашкодити руки автолюбителю.

Сам процес заміни масла в Nissan Х-Треілі Т31 можна поділити на 3 послідовних заходи:

 • Злив відпрацьованого технічного матеріалу;
 • Промивання варіатора (в деяких випадках);
 • Заливка нової трансмісійної мастила.

Кожен з перерахованих вище пунктів слід розглянути докладніше.

Витратні матеріали

У процесі ремонту нам знадобляться такі матеріали та інструменти, як:

 • оригінальна мастило NISSAN CVT NS-2 саме для Nissan X-Trail T31. В каталозі її номер. KLE5200004EU. Для більш пізньої моделі X-Trail T32 повинна використовуватися мастило NS-3;
 • два фільтри: один грубої очистки (32101ЕЕ), другий тонкого очищення (2824А006);
 • прокладки, які необхідні для піддону варіатора (313971XF0C), а також до маслоохолоджувачі (номер 2920А096);
 • багато дрантя і ємність, куди буде зливатися відпрацьована мастило (ємність повинна мати обсяг не менше 8 літрів).

Заміна масла в варіаторі Nissan ікстрейл

2) Ліземо під машину і головкою на 19 відкручуємо зливну пробку картера коробки, попередньо поставивши тазик (думаю не переплутати):

Частичная замена масла и фильтра в вариаторе на Ниссан Х трейл T32 Nissan X TRAIL 2,5 2017 года

масло, nissan, ікстрейл

Фахівці рекомендують проводити заміну масла в варіаторі Nissan X-Trail T31 і T32 кожні 50-60 тис. Км. Однак багато автомобілістів проводять заміну ще частіше: через 40 тисяч пройдених кілометрів.

Коли потрібно міняти масло в варіаторі?

Основна частина виробників автотранспортних засобів стверджує, що оновлення трансмісійної мастила в вариаторе машини не є необхідною процедурою. Такої ж думки дотримуються представники концерну Nissan. Але більшість власників автомобіля моделі Nissan Х-Треілі Т31 не погодяться з такою точкою зору. Справа в тому, що при зневажливому ставленні до стану технічної рідини в коробці передач транспортного засобу зростає ймовірність раптової поломки конкретних деталей агрегату. Це може привести до труднощів при перемиканні швидкостей і втрати управління автомобілів, а отже. і до дорожньо-транспортної пригоди.

Власникові Nissan Х-Треілі Т31 рекомендується дотримуватися певної періодичності заміни масла в варіаторі машини. Цей часовий період варіюється від 40 000 до 60 000 пробігу (приблизно 2-3 роки). У будь-якому випадку додаткове оновлення технічної рідини зайвим не буде, але автовласникові рекомендується звернути увагу на наступні ознаки необхідності заміни мастила:

 • Зміна початкового кольору субстанції на більш брудний і непрозорий;
 • Поява в вариаторе запаху гару і маслянистої сажі;
 • У маслі з’являється осад у вигляді металевої стружки, а сама рідина стає неоднорідною і сильно загусає;
 • При роботі двигуна різниться посилюється шум і вібрація;
 • Під час їзди пересування машини. уривчасте і нестабільне, якщо масла в варіаторі нижче позначки мінімуму, двигун машини може і зовсім стихнути.

Крім низької якості трансмісійної мастила і її недостачі, негативним фактором для роботи варіатора є і надлишок олії. Тому рівень рідини необхідно постійно контролювати. Перевірити рівень масла в варіаторі Nissan Х-Треілі можна за допомогою щупа. Покрокова інструкція даної процедури вказана нижче:

 • Машина поміщається на горизонтальну площадку;
 • Двигун машини вимикається, але не слід чекати охолодження масла. Виробляти перевірку рівня рідини в вариаторе Nissan Х-Треілі рекомендується при розігрітій трансмісійної мастила, так як масло при закипанні розширюється;
 • Витягується щуп, який представляє собою стержневідной деталь, що закінчувалася жовтим кільцем;
 • Ретельно протирається деталь від залишився на ньому масла;
 • Знову поринає щуп в вариаторні коробку передач, потім він вилучається і вивчається його завмер.

Нормальним показником є ​​досягнення технічної рідиною межі Medium, або варіювання між відмітками Max і Min. Якщо показник масла в варіаторі Nissan Х-Треілі Т31 нижче або вище норми, необхідно терміново оновити технічну рідину.

Знімається захист двигуна

Коли доступ до піддону Nissan X-Trail відкритий, можна приступати до його зняття. Захист двигуна складається з двох частин: пластмасової та металевої.

Спочатку знімається пластмасова захист. Ця дія проводиться швидко, так як кріплення виконано на 4-х замикаються пістона. Видалення металевої захисту займе більше часу і фізичних зусиль. Кріплення тут виконано металевими болтами (всього їх 4 штуки), які доцільно викручувати в певному порядку:

 • спочатку повністю викручуються ті болти, що розташовані поруч з переднім бампером;
 • два задніх болта викручуються на половину (просто послаблюються);
 • дуже акуратно виймаються заставні;
 • задні болти викручуються до кінця.

Увага! Якщо задні болти вийняти першими або другими, минаючи етап «ослаблення», то заставні обов’язково пересунутися по балці. Це створить неприємні обставини: доведеться піддомкрачувати задню частину автомобіля, що сповільнить вас за часом.

Заміна масла в варіаторі Nissan Х Trail Т31 своїми руками

Позашляховики і кроссовери популярні в Росії. Причина цього тільки одна. поганий стан доріг, по яких іноді дуже важко проїхати звичайним легковим автомобілям. Одна з вдалих моделей, здатних періодично долати цей недолік. Nissan X-Trail T31. Цей кросовер збирається в Росії і успішно продається на вітчизняному ринку.

Сильні і слабкі сторони

Вищезазначені моделі безступінчатих АКПП встановлюють в своїх машинах такі виробники, як Citroen, Peugeot, Renault, Mitsubishi. Nissan, крім моделі Х-Trail, застосовує ці CVT для таких моделей, як Tiida і Teana.

Ще зовсім недавно варіаторниє КПП ремонту не підлягали. Сьогодні ситуація змінилася. У продажу є ремонтні комплекти для цих вузлів, так що їх можна відновити. Погано те, що поки мало фахівців, які працюють на СТО, мають недостатній рівень підготовки для ремонту варіаторних КПП.

Такі трансмісії мають ряд переваг:

  Варіатор має гарну надійністю. При правильній експлуатації і своєчасній заміні масла здатний до першого ремонту пройти від 150 до 200 тис. Км. Плавна зміна передавального числа створює комфортні умови як для пасажирів, так і для двигуна, збільшуючи ресурс його роботи. Витрата палива, на відміну від класичних АКПП і механічних КПП, найбільш оптимальний. Якщо машина їде по слизькій поверхні або по мокрому асфальту, пробуксовка відсутня. Варіатори забезпечують найкращу динаміку розгону, оскільки в цьому випадку вони підтримують обертів двигуна на максимально можливому рівні.

Крім достоїнств у воротарів є ряд істотних недоліків:

 • Рівень трансмісійного масла для вариаторной АКПП менш критичний, ніж рівень його забруднення. Тому доводиться досить часто міняти масло в трансмісії. Для Nissan X-Trail його заміна потрібна частіше, ніж в МКПП і класичних АКПП.
 • Варіатор чутливий до навантажень. Його використовують тільки з двигунами певної потужності (максимально до 220 л. С.). Тому буксирувати інші транспортні засоби та причепи з якою трансмісією не рекомендується.
 • Хоча пристрій CVT простіше, ніж у класичного автомата, його ремонт обійдеться дорожче. Виробник взагалі не передбачає сервісне обслуговування воротарів. тільки заміну.
 • Варіатори погано переносять пробки і спортивний стиль їзди.

Японський «всюдихід»

Nissan Х-Trail з’явився на автомобільному ринку Японії в 2000 році. З 2001-го японці почали експортувати його в інші країни. Nissan X-Trail T30 був автомобілем першого покоління, що випускався до 2009 року. Пропонувалися варіанти бензинових і дизельних моторів з механічними КПП і АКПП. У всіх країнах, крім Тайваню, його випуск і продажі припинилися вже в 2007-му.

З 2007 року почалося виробництво кросовера 2-го покоління. Nissan Х-Trail Т31. Це була модель більш високого рівня в порівнянні з попередником. Розміри кузова збільшилися, авто зібрали на новій платформі Nissan С. Інтер’єр також зазнав значних змін. З 2009 року Nissan Х-Trail Т31 почали випускати в Санкт-Петербурзі.

Nissan X-Trail T31 проводився на російському заводі до 2014 року. Споживачам пропонувалися автомобілі з бензиновими моторами 2,0 і 2,5 л, а також з дизельними агрегатами 1,5 і 2,0 літра. Трансмісії. механічна КПП, АКПП і варіатор (CVT).

Починаючи з кінця 2014 року, в Росії стартувало виробництво третього покоління Nissan Х-Trail. Т32. Повністю змінився дизайн кузова і інтер’єру. В ціле, автомобіль вийшов на більш високий рівень комфорту. Сьогодні пропонуються варіанти з моторами 2,0 літра, а також 2,5 л. Обидва працюють на бензині. Є також моделі з турбованим дизелем 1,6 літра. Всі модифікації. з повним приводом. Бензинові мотори мають два види трансмісій. це варіатор і механічна КПП. Для дизеля призначена тільки механіка.

Особливості варіаторних коробок передач

Можна сказати, що на вітчизняному автомобільному ринку автомобілі з такими коробками передач, як варіатор, не поширені. Так що для російських водіїв це свого роду нововведення. Тому розглянемо пристрій і особливості роботи цієї трансмісії.

Варіатор не має певних ступенів передач, як АКПП або механічна КПП. У вариаторе коефіцієнт передачі, на відміну від усіх інших видів КПП, змінюється плавно. Це його головна перевага.

Принцип роботи автомобільного варіатора досить простий. Є два шківа, діаметри яких можна регулювати. Це робиться шляхом зближення або видалення їх складових частин. Зусилля передається від ведучого шківа до веденого за допомогою клиновидного ременя. В автомобілях цей ремінь. складальної металевий, інший просто не витримав би таких навантажень. Часто виготовляється з декількох тросів, щоб він міг приймати в процесі роботи трапецеидальную, або клиноподібну, форму.

Як тільки конусні поверхні бічних блоків ведучого шківа зближуються, його діаметр збільшується. Він виштовхує ремінь ближче до краю, той набуває клиноподібну форму. Передавальне число збільшується. В цей час ведений шків зменшує свій діаметр. Бічні блоки розходяться, ремінь опускається на нижчий рівень, ближче до центру шківа. З боку веденого шківа передавальне число зменшується. Ведений надає руху колеса автомобіля. Так машина розганяється. плавно і поступово. Більш наочно цей процес показаний на малюнку.

При мінімальному передавальному числі бічні поверхні шківів віддаляються один від одного настільки, що ремінь набуває прямокутну форму. Їх зближенням або видаленням управляє електронна система, яка веде в рух гідравлічний масляний привід, спеціально для цього розроблений.

У конструкції Nissan Х-Trail застосовуються два типи безступінчатим АКПП, або CVT, від японської компанії Jatco. На кросовери встановлюють дві модифікації: RE0F06A, яка почала випускатися в 1999 році, а також JF011E (RE0F10A) 2005 року випуску. Остання є безперечним світовим лідером серед безступінчатих АКПП.

Недоліки воротарів Jatco

Один з найпоширеніших. гул, який з’являється під час їзди. У Nissan Х-Trail його створюють підшипники, на яких обертаються конуси ведучого і веденого шківів. Починає проявлятися досить рано. після 10-15 тисяч км пробігу. Часто пропадає після заміни масла. Остаточно перемогти цей недолік можна, тільки замінивши підшипники.

У Nissan X-Trail T31 існує проблема прогріву трансмісійного масла в зимовий час. Особливість трансмісії забороняє підвищувати обороти двигуна, для його якнайшвидшого прогріву, так як це призводить до зносу ланцюга. Металева стружка розноситься по всьому варіатору, потрапляючи в підшипники.

У цьому випадку використовують наступний прийом: ручка селектора переводиться в положення D або R. Протягом півхвилини потрібно тримати ногу на гальмі, не даючи машині їхати. Таким чином, трансмісійна рідина нагріється швидше. Цього недоліку позбавлена ​​остання модель X-Trail T32, там масло нагрівається в автоматичному режимі.

Перегрів CVT погано позначається на його стані. Тому бесступенчатая АКПП має охолоджувач для змащення. За його станом необхідно стежити і підтримувати в чистоті. Але затяжні підйоми і пробуксовка в грязі, а також міські пробки значно збільшують ймовірність перегріву. Такий сценарій призводить до скорочення ресурсу безступінчатим КПП.

Можуть спостерігатися непередбачені ривки під час руху. В такому випадку слід перевірити рівень масла щупом і долити, скільки потрібно, якщо він нижче необхідного. Якщо це не допомагає, причина. залипання клапана масляного насоса, керуючого зміною передавального числа вариаторной КПП.

Як замінити трансмісійну рідина

Заміна трансмісійного масла в Nissan X-Trail T31 і T32 потрібно через кожні 50-60 тис. Км. Але багато водіїв роблять це частіше. через 40 або 50 тисяч змінюють рідину своїми руками, побоюючись її примх і несправності. Для цього слід придбати оригінальну мастило NISSAN CVT NS-2 саме для Nissan X-Trail T31. Номер за каталогом. KLE5200004EU. Для більш пізньої моделі, X-Trail T32, використовується NS-3.

Скільки літрів мастила потрібно? Досить двох 4-літрових каністр.

Разом з мастилом повинна бути виконана очищення, промивання або заміна сітчастого фільтра. У маслоохолоджувачі теж встановлений фільтр, заміна якого обов’язкова при кожній зміні трансмісійного масла.

Для заміни мастила будуть потрібні наступні інструменти і матеріали:

 • нове масло і фільтри. грубої (32101ЕЕ) і тонкого очищення (2824А006);
 • прокладки до піддону варіатора (313971XF0C), а також до маслоохолоджувачі (МО), номер 2920А096;
 • ганчір’я і ємність для відпрацьованого мастила об’ємом не менше 8 літрів.
 • Потрібно прогріти мотор і трансмісію.
 • На гарячому вариаторе бажано перевірити рівень мастила, щоб потім залити стільки ж.
 • Nissan Х-Trail поміщається на естакаду або оглядову яму.
 • Знімається захист двигуна.
 • Далі необхідно зняти ліве переднє колесо, а потім наполовину. підкрилок.
 • Підставляється ємність, відгвинчується зливна пробка в картері коробки передач.
 • Зливається стара мастило. Скільки часу потрібно чекати? До півгодини, поки вся НЕ витече.
 • Акуратно знімається піддон, з нього теж зливаються залишки рідини.
 • Після цього знімається сітчастий фільтр. Можна спробувати відмити його сіточку, застосувавши WD-40, солярку або очищувач карбюратора. Якщо це не вдається, потрібна буде заміна фільтра.
 • Промивається і чиститься днище картера коробки разом з магнітами.
 • Фільтр, а також піддон з новою прокладкою встановлюються на свої місця.
 • Далі знімається фільтр в МО, розташованому за підкрилки лівого колеса. Для цього доведеться вийняти акумулятор, зняти кріплення і відсунути повітряний фільтр.
 • В охолоджувач прикручується новий фільтр тонкого очищення. Проводиться заміна прокладки МО.
 • Всі деталі встановлюються на свої місця, включаючи підкрилок і ліве колесо.
 • Заливається нова мастило через отвір щупа. Скільки потрібно залити? Періодично перевіряючи рівень щупом, потрібно влити стільки ж, скільки було. Зазвичай ліміт. 7,3 літра, максимум 7,5.

Потім заводиться мотор, Nissan X-Trail працює на холостому ходу хвилин 5. Після цього слід зайнятися перемиканням передач. через кожні півхвилини. Скільки разів це повторювати? Чим більше, тим краще, тільки без фанатизму. Обов’язково потрібно обнулення датчика старіння масла. В іншому випадку рівень тиску масляної рідини буде вищою за норму. Ось і все, можна їздити далі.

Заміна масла в варіаторі

Nissan X-Trail 2008

Дійшов до важливої ​​процедури. заміна масла. Оскільки по паперах від попереднього господаря можна було встановити тільки те, що масло змінювалася (пробіг не записаний, тільки дата) вирішено робити розширене обслуговування.

317261XF00 NISSAN Фільтр масляний 455,00 ₽

2705A015 MITSUBISHI Прокладка масляного піддону 690,00 ₽ (Дійсно дешевше)

2920A096 MITSUBISHI Кільце ущільнювача 136,00 (для теплообмінника)

KLE5200004EU NISSAN Масло трансмісійне 2х3 039,00 ₽ = 6 078,00 ₽

Оскільки не мав вільний час і нормальними умовами поїхав до знавців. Заодно потрезать про справи наших скорботних і отримати вердикт по коробас.

В результаті поціент скоріше живий. Масло не горіле і навіть досить світле (струмінь світилась). Звичайно на магнітах був наліт, але відсутність сегментів від ременя безсумнівно радує 🙂

Металевий фільтр був промитий, було виявлено окремі вкраплення металу, але фахівець сказав, що буває і це не критично. З приводу фільтра теплообмінника ніяких відкриттів, майстер навіть сказав його можна було і не міняти.

З ускладнень при зміні. температура агрегатів. Нічого не закисло і навіть кільце ущільнювача теплообмінника знялося без пошкоджень і нікуди не зайшло. Але раз куплено нове. було замінено.

Залили близько 6-6,5 літрів рідини. Рівень виставили трохи не доходячи до максимального.

Датчик обнулив. Нічого кардинального не помітив. Поки добрався до роботи (50 км з них 10 в режимі старт-стоп) лічильник старіння додав 1. За статистикою температура один раз стала 91с.

З заміни масла вже зганяв на Алтай, де мені було цікаво. як вона перенесе Семінський перевал. Даний перевал конечно не Кату-Ярик, але хороше випробування для машини. Що сказати дуже добре себе показала машина. Звичайно на останніх 1,5 км довелося переключитися в ручний режим для більш ефективного управління, але навіть обганяв машини у яких були труднощі в підйомі. Температуру варіатора сек по сканеру, на самому перевалі температура була 96с.

До речі, в важких умовах при включеному кондиціонер температура не перевалює за 85С.

Надійність варіатора X-Trail T31

На X-Trail моделі T31 можуть встановлюватися варіатори виробництва компанії Jatco типу RE0F06A або модифікована коробка RE0F10A (позначається також як JF011E. Коробка позбавлена ​​деяких конструктивних недоліків).

В автомобільному співтоваристві склалося стійке упередження проти варіаторних коробок передач: вважається, що коробки недовговічні, швидко ламаються, вимогливі до умов експлуатації та непридатні для установки в автомобілі з потужним двигуном. Компанія Nissan постаралася розвіяти це упередження, поставивши коробку CVT в досить потужний позашляховик X-Trail.

Цікаво: згідно з технічним паспортом, варіатор до першого «серйозного» технічного обслуговування повинен пропрацювати без поломок до 100 тис. Км. пробігу. А при своєчасній заміні трансмісійного масла і проведенні інших сервісних процедур у Nissan Х Trail ресурс варіатора, теоретично, необмежений.

Якщо експлуатувати коробку правильно, шківи схильні до мінімального стирання, ланцюг коробки підлягає заміні з періодичністю близько одного разу на рік, а діагностику машини, в тому числі і коробки передач, слід проводити раз на півроку.

Шум з надр коробки

Це відбувається через зношування і руйнування підшипників коробки. Коли таке відбувається, водій чує видається коробкою гул. Зазвичай це трапляється при пробігу близько 50 тис. Км., І усувається тільки заміною пошкоджених елементів.

Підшипники коробки здатні прийти в непридатність, якщо в систему потрапили продукти зносу (металева стружка та інші сторонні домішки). Тому бажано міняти масло в коробці в установлені терміни.

Замена масла вариатора Ниссан Х-Трейл Т31

Важливо: разом з підшипниками коробки бажано і замінити ремінь, в профілактичних цілях.

Наслідки руйнування підшипників коробки:

пристрій коробки

В основі варіатора Nissan лежить принцип клинопасової передачі: в коробці є складаються з двох конусів шківи, ​​з’єднані спеціальним ременем, який і відповідає за передачу крутного моменту. Передавальне число коробки змінюється за рахунок зміни відстані між ведучим і веденим шківами, чим займається спеціальний кроковий мотор коробки. Крім того, до складу коробки CVT входять планетарні шестерні, що відповідають ща включення задньої передачі.

У корпусі коробки CVT від Jatco приховано кілька основних елементів:

 • варіаторниє шківи;
 • з’єднує їх сталевий ремінь;
 • клапани та соленоїди коробки;
 • планетарні шестерні;
 • пакети муфт для заднього ходу і режиму Drive коробки;
 • помпа високого тиску;
 • контрольний блок коробки.

Вкрай спрощено варіатор можна порівняти з ланцюговим велосипедним приводом, де є провідна і відома зірочки, з’єднані ланцюгом, тільки замість зірочок. шківи, ​​а замість ланцюга. ремінь коробки.

Вхідний шків коробки має з’єднання з двигуном у вигляді муфти, завжди працює в режимі D. Вторинний вал коробки при роботі штовхається первинним за рахунок переданого спеціальним ременем зусилля.

Ремінь коробки складається з безлічі з’єднаних один з одним щільною сталевою стрічкою сталевих же сегментів.

Важливо: ремінь коробки. штовхає. Це означає, що передане їм від первинного шківа зусилля штовхає вторинний, а не тягне його за собою.

Передбачається, що ремінь коробки мало схильний до зносу, оскільки сталь дуже міцна і не стискається. Весь пасової елемент коробки працює як одне сталеве тіло, передає крутний момент.

Якщо потрібно змінити передавальне число, модуль контролю трансмісії (TCM) змінює відстань між шківами коробки, в результаті чого:

 • первинний шків коробки обертається повільніше. передача знижується;
 • швидше. підвищується.

Якщо потрібно переключитися на задній хід, задіюється планетарна передача коробки (в звичайному режимі руху вона пасивна). При цьому можливість зміни передавального коефіцієнта коробкою заблокована з метою безпеки. щоб уникнути випадкового розгону при русі заднім ходом.

Вкрай важливо створити в коробці високий тиск, щоб уникнути прослизання ременя і пошкодження металевих поверхонь. Для цих цілей використовуються спеціальні технологічні прийоми і особливі трансмісійні рідини.

Номінальний тиск, що розвивається олійною помпою коробки. 55 бар, а максимально можливе. до 60. У коробці CVT застосовується кілька регуляторів, що забезпечують показники:

 • максимум 4 бар. для мастильно-охолоджувальної системи коробки;
 • до 10 бар. для блоку гідротрансформатора;
 • до 15 бар. для зчеплень коробки.

Історія

Плавне передача. ідея аж ніяк не нова, і була відома ще в середньовіччі. Зокрема, її відображав в своїх кресленнях Леонардо да Вінчі. І коробка CVT втілює ці ідеї в сучасному, високотехнологічному виконанні.

Варіатор Jatco на Nissan Х Trail почали ставити близько 10 років тому, і з тих пір виробником, автосервісами і автомобілістами вже накопичено солідний досвід по експлуатації цих коробок, ремонту та усуненню різних проблем.

що заливати

Компанія Nissan радить використовувати оригінальну мастило Nissan CVT NS-2. яка призначена спеціально для однойменного кросовера з модельним кузовом T31. Щоб переконатися у відповідності оригіналу, на етикетці вироби також повинен бути вказаний номер KLE5200004EU.

Приступаємо до роботи:

Лічильник старіння масла

Обнулення лічильника старіння масла. фінальний етап заміни на Nissan х-Trail Т32. Коли мова йде про лічильнику, мається на увазі розроблений концерном Nissan алгоритм, що дозволяє враховувати параметри ДВС і варіатора. В алгоритм закладені і поправочні коефіцієнти, оскільки основна мета лічильника. зберегти ресурс варіатора.

автосканер M.U.T.-III

Обнулити лічильник на Nissan X-Trail t32 можна спеціальним сканером M.U.T.-III. Якщо такого пристрою немає, скинути показники можна адаптером ELM-327 (але тільки у версії 1.5, інші не підходять).

діагностичний адаптер ELM-327 версії 1.5

Використовуючи адаптер, потрібно зробити наступне:

 • Завантажити та встановити на смартфон програму для скидання.
 • Підключити ELM-327 версії 1.5 до гнізда (поруч з ручкою, що відкриває капот).
 • Знайти на смартфоні підключений пристрій (через Bluetooth), ввести пароль 1 234.
 • Запустити встановлений софт, дочекатися завантаження. У нижній частині екрана з’явиться цифра, що відображає рівень старіння масла.
 • У головному меню повинна бути рядок, в якій написано «Read CVTF DETERIORATION« (функція обнулення). Потрібно натиснути на цю строчку.

Скидання іноді не проходить з першої спроби. У цій ситуації попередні кроки повторюються до появи результату.

Детальний опис заміни масла в CVT

Заміна масла в варіаторі Nissan Ікстрейл Т32 істотно спростилася за рахунок того, що фільтр тонкого очищення змонтований з боку мотора. Знімати колесо і подкрилок з боку водія, прибирати АКБ більше не потрібно. Доступ до кришки відкритий, якщо спуститися в оглядову яму, або встати під авто, піднятому на підйомному пристрої. Фільтр можна міняти частіше і самостійно. Які особливості заміни масла в безступінчатим трансмісії кросовера х-Trail Т32, і яка послідовність дій?

шланг, що йде від радіатора до коробки і фільтр тонкого очищення (посилання на джерело фото)

Для заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail Т32 знадобиться сама трансмісійна рідина. В якості нового масла використовується Nissan CVT NS-3, яке виробляється на заводах Total і Idemitsu. Обсяг мастила при зливі може доходити до 6 л, тому знадобляться дві 4-літрові каністри трансмісійної рідини. При оновленні системи змащення варіатора X-Trail t32 також знадобляться:

 • кільце ущільнювача під зливну пробку (йде в каталозі під номером 1102601M02);
 • прокладка піддону (313971XF0D);
 • фільтр грубої очистки (його можна промити, змінюється на розсуд водія, каталожний номер 317281XZ0D);
 • гумове кільце на фільтрі (315261XG0A);
 • фільтр тонкого очищення (штатний йде під номером 31726-3XX0A, але підійде і від CVT-7 317263JX0A);
 • кільце ущільнювача під кришку фільтра (315263VX0A).

Зливаємо старе мастило

Перший етап заміни змазує рідини на автомобілі Nissan х-Trail Т32 має на увазі слив відпрацьованої трансмісійної рідини. Алгоритм дій такий:

 • Знімається захист, за якої розташовані всі питання, що цікавлять деталі трансмісії (на авто цієї моделі не потрібно демонтувати подкрилок, підлазити під акумулятор і т.д.).
 • Демонтується шланг, що йде від радіатора до коробки. Причому отвір необхідно заглушити. Для цього підійде невеликий шматочок шланга, заглушеного болтом.
 • Знятий шланг потрібно продовжити (достатньо 30 см) і опустити край в мінімум 5-літрову ємність.

демонтуємо шланг обратки радіатора і опускаємо в порожню каністру (посилання на джерело фото)

 • Двигун запускається і через шланг починає текти масло. Глушити мотор потрібно тоді, коли масляний насос почне захоплювати повітря (цей звук не переплутати з іншими). Зіллється приблизно 4 літри мастила.
 • У піддоні також залишиться мастило, яку потрібно злити. Потім відкручується кріплення, що утримує піддон. Причому передні болти має сенс не відкручувати. Коли піддон відійде ззаду, виллється ще трохи олії. Після чого завершується демонтаж.
 • На кришці фільтра також варто кріплення, який необхідно відкрутити. Вийде ще трохи мастила.
 • Таким чином проводиться попередній (зливний) етап заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail t32.

  Інтервал заміни масла в варіаторі Nissan X-Trail t32

  У регламенті обслуговування Nissan Х-Trail Т32 нічого не говориться про заміну мастила в вариаторе. Масло розраховане на весь термін служби безступінчатим коробки. Але ресурс, який цікавить Nissan. гарантійний термін / пробіг.

  Майстри рекомендують міняти масло в варіаторі Nissan X-Trail T32 не рідше ніж раз 60 тис. Км пробігу. Але краще скоротити інтервал до 40,000 км.

  Перевірка рівня

  Перевірку рівня масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т32 організовують на прогрітому автомобілі. У зимовий сезон для досягнення позначки в 50-60 градусів доведеться проїхати близько 25 км, влітку достатньо 10 км. Гарячого маслу потрібно дати трохи охолонути. Кросовер необхідно виставити строго горизонтально, мотор при цьому потрібно залишити включеним.

  Новий варіатор Nissan x-Trail T32, зліва видно маслоохладитель з заглушками (посилання на джерело фото)

  Нюанс моделі Nissan х-Trail Т32 в тому, що щуп конструктивно не передбачений, замість нього стоїть звичайна заглушка. З цієї причини перевірка рівня ускладнюється. Найпростіший варіант тут. звернутися в сервіс, але є спосіб самостійної перевірки рівня масла в варіаторі.

  На вариаторе передбачено заливне (контрольне) отвір, заглушене пробкою.

  • Коробка х-Trail Т32 прогрівається до 40 градусів.
  • Відкручується пробка, має политись масло.
  • Якщо мастило не випливає тонким струменем, потрібно долівка (до появи струменя трансмісійної рідини).
  • Пробка ставиться назад.

  Міняємо масло в варіаторі Nissan X-Trail T32

  Заміна масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т32. це необхідна для підтримки працездатності коробки захід. З огляду на особливості експлуатації авто і маючи уявлення про конструкцію трансмісії, можна провести процедуру заміни своїми руками. Необхідно лише підготувати витратні матеріали і вибрати кілька годин вільного часу для неспішної роботи. Нижче мова піде про те, коли і як здійснюється оновлення мастила на кросовері х-Trail третього покоління.

  Nissan X-Trail T32

  Міняємо фільтри і завершуємо роботу

  Масляний фільтр тонкого очищення на кросовері Nissan х-Trail Т32 підлягає заміні. Фільтр грубої очистки можна промити, але краще все-таки замінити його на новий. Питання залишається на розсуд водія. Перед збором конструкції необхідно ретельно промити піддон, очистити магніти від металевої стружки. Прокладання варто поміняти, але якщо вона в хорошому стані, можна тимчасово залишити. Перед прикручуванням піддону, його потрібно знежирити, аналогічні дії проводяться і на площині коробки, куди буде примикати прокладка.

  фільтр грубої очистки (посилання на джерело фото)

  Кріплення підтягується без значних зусиль. Свіже масло вливається в х-Trail через заливну трубку (ту, в якій на попередніх моделях стояв щуп). Під шланг ставиться ще одна ємність, запускається ДВС (краще виконувати дії з помічником). Важелем варіатора потрібно провести за всіма положеннями від P до R з 5-секундною затримкою. Глушиться ДВС, коли лунає характерний звук захоплюючого повітря насоса. У підсумку в ємності виявляється змішана рідина (з трубки повинна піти чиста).

  масло, nissan, ікстрейл

  заливна трубка (посилання на джерело фото)

  Трубка повертається на місце. У варіатор заливається свіже масло з другої каністри. Мотор кросовера Nissan Х-Trail Т32 заводиться і прогрівається до робочої температури. Під час прогріву можна перевірити варіатор на предмет витоків. Коли прогрів закінчується, важіль залишається в положенні P, мотор не глушиться і настає етап перевірки рівня масла. Дії ті ж. відкручується пробка, з отвору повинна піти свіжа трансмісійна рідина зеленого кольору.