Ford Focus 3 проблеми з коробкою

Ford Focus 3 на вторинному ринку: все його косяки

З історії моделі

НА КОНВЕЄРІ: з 2011 годаКУЗОВА: седан, п’ятидверний хетчбек, універсалРОССІЙСКАЯ ГАММА ДВИГАТЕЛЕЙ: бензинові, Р4, 1,5 л (150 к.с.); 1,6 л (85, 105 і 125 к.с.); 2,0 л (150 к.с.); дизельний, Р4, 2,0 л (140 к.с.) КОРОБКИ ПЕРЕДАЧ: М5, А6, Р6ПРІВОД: переднійРЕСТАЙЛІНГ діє до: 2014 рік. оновлення головної світлотехніки, ліхтарів, решітки радіатора, капота, кришки багажника, переднього і заднього бамперів; перероблена центральна консоль і кермо; оновився дизайн деяких елементів оздоблення салону і колісних дисків; з’явилися нові опції; переглянута моторна гамма: з лінійки прибрали бензиновий двигун 2.0 і дизель, замість них з’явився EcoBoost 1.5 (150 к.с.) КРАШ-ТЕСТИ: 2012 рік, EuroNCAP; загальна оцінка. п’ять зірок: захист дорослих пасажирів. 92%; захист дітей. 82%; захист пішоходів. 72%; системи сприяння безпеці. 71%

Знакова модель в третій генерації відверто зіпсована сумнівними змінами. від зменшення кліренсу і простору в салоні до застосування робота з сухими зчепленнями, репутація якого була зіпсована вже тоді. При цьому Focus 3 все ж досить ліквідний на вторинному ринку.

Судячи з усього, виробник зробив висновки. Прийдешнє четверте покоління моделі замість примхливого «сухого» робота знову набуде гидромеханічеський автомат. У виробника є всі козирі, щоб повернути Фокусу статус народного автомобіля. У прикупці: автомобільний завод у Всеволожську і виробництво вдалих двигунів Duratec 1.6 в Єлабузі.

 • На адресу лакофарбового покриття немає особливих нарікань. У цьому питанні Focus 3. середнячок серед конкурентів.
 • За фірмовою традиції блок керування двигуном розташований на внутрішній частині переднього лівого підкрилки. Навіть при незначних ДТП з ударом в цю зону страждає не тільки сам модуль, але і роз’єм на дорогому джгуті проводки. Треба уважно стежити за станом підкрилки: з часом він може деформуватися. і вода під час миття потраплятиме на роз’єми блоку і джгута, викликаючи їх корозію.
 • Бутерброд з радіаторів двигуна і кондиціонера розташований дуже близько до передньої частини машини і швидко забивається брудом. Бажано промивати теплообмінники не рідше ніж раз на рік. До того ж радіатор двигуна досить хисткий. В гарантійний період його частенько змінюють через течу. Наприклад, досить несильно вдаритися бампером при з’їзді заднім ходом з бордюру, щоб радіатор тріснув.
 • На машинах, випущених до 2013 року, трапляються протікання води в багажник. Вона проникає через ущільнення клапана вентиляції салону, який вбудований в бічну частину задньої панелі кузова. Дилери міняли вузол на новий згідно з технічним бюлетеню та герметизували його. Хоча зазвичай герметизації виявлялося досить.
 • На багатьох сучасних моделях Ford задній бампер з часом починає натирати кромки на кутах кришки багажника. Регулювання кузовних елементів не допомагає. Бампер закріплений за все на парі кліпс і активно грає при їзді на великих швидкостях. Виробник обмежився наклеюванням бронюючої плівки на кромки кришки в небезпечних зонах на машинах, випущених після 2013 року.
 • Лобове скло з обігрівом і раніше тріскається при перепаді температур. Виробник так і не усунув його від зайвої «шпильки».
 • При підборі уживаного автомобіля зверніть увагу на стан дверних прорізів і капота. Гумові ущільнювачі протирають їх до металу. Через постійне тертя іржа не виникає, але це все одно непоганий привід поторгуватися.

Наддувний бензиновий двигун EcoBoost 1.5 (150 к.с.) з’явився в моторній гамі Фокуса при рестайлинге. Машини в комплектаціях, які включають такий агрегат, дуже дорогі, тому їх мало на дорогах. Оскільки цей мотор ставлять і на кросовер Kuga, тут статистика багатша.

Турбомотор EcoBoost 1.5, побудований на основі свого атмосферного родича 1.6, працює набагато тихіше прародителя. Як і всі двигуни з безпосереднім уприскуванням, він схильний до досить швидкого засмічення паливних форсунок і утворення відкладень на тарілках впускних клапанів. Схоже трапляється і на атмосферному двигуні 2.0, але у агрегату EcoBoost це відбувається рідше і в більш м’яких формах. Форсунки успішно промивають на ультразвукової установки, однак це задоволення недешеве, оскільки при знятті і установці інжекторів обов’язкове заміна одноразових прокладок і ущільнювальних кілець.

В іншому EcoBoost 1.5 не доставляє клопоту. На сьогоднішній день істотних проблем з ним не зафіксовано навіть на Кугах. А адже на повноприводному кросовері мотор навантажений значніше, ніж на Фокусі.

Бензиновий двигун Duratec 2.0 (150 к.с.) ставили тільки на «дореформені» машини. Цей мотор відрізняється від попередника, який працював на фокус другого покоління. Найважливіше нововведення. безпосереднє уприскування з усіма його перевагами і недоліками. В цілому двигун не відзначився серйозними проблемами в частині механіки. Він не страждає масложор і подовженням ланцюга ГРМ.

Основна болячка мотора 2.0. швидке засмічення паливних форсунок і закоксовиваніє тарілок впускних клапанів. Здавалося б, звичайна несправність двигунів з безпосереднім уприскуванням. Однак Фокуси часто приїжджали до дилерів з помилкою, що сигналізує про занадто бідною паливо-повітряної суміші через забиті форсунок, вже після 30 000 км пробігу. Благо, інжектори успішно рятують промиванням на ультразвукової установки. Але прибрати відкладення на клапанах, на жаль, нічим. Усілякі методи їх очищення без розтину мотора дóрогі і не особливо ефективні.

Ще одна характерна особливість цього мотора. підвищена вібрація. Дилери експериментували з різними калібруваннями програмного забезпечення, але так і не перемогли недолік, а виробник взагалі не визнає його дефектом. Причому новий мотор працює рівно, вібрації виникають з пробігом. Можливо, причина в відкладеннях на впускних клапанах.

Підвищена вібрація знижує ресурс правої опори двигуна. Зазвичай її гумовий наповнювач руйнується вже після 50 000 км пробігу. Важливо відстежувати стан нижньої опори, яка при зносі викликає ще більше вібрацій. До речі, праву опору частенько вбивають сервісмени, коли знімають коробку передач і сильно нахиляють мотор. Це відноситься і до двигуна 1.6.

Періодично на моторі 2.0 дилери міняли ТНВД через зношування. Зустрічається також підтікання насоса. Бензин просочується через клапанну кришку в масляний піддон, викликаючи розрідження масла. До того ж витік палива призводить до появи помилок, викликаних неправильним складом паливоповітряної суміші.

Іноді за стук ТНВД приймають шум розташованого по сусідству клапана продувки абсорбера. Він видає неприємний цокали звук, хоча працює справно. Клапан змінюють на новий, і шум зникає.

У мотора 2.0, як і у 1,6-літрового агрегату, часто підтікає клапанна кришка. Однак для більш потужного мотора наслідки можуть бути серйознішими. Масло потрапляє на розташований поблизу трійник системи охолодження і активно роз’їдає його прокладки. аж до появи течі антифризу.

Бензиновий двигун Duratec 1.6 Ti-VCT добре знайомий за попереднім Фокусу і має хорошу репутацію. Мотори різного ступеня форсування (85, 105 і 125 к.с.) практично ідентичні. Крім відповідних версій програмного забезпечення у них неоднаковий склад навісного обладнання. Механічна частина двигуна в цілому не викликає нарікань, проте він відзначився деякими прикрими недоліками.

Приблизно після 30 000 км пробігу двигун починає працювати набагато гучніше, тобто відверто гримить, особливо при холодному пуску взимку. Джерело шуму. поршнева група. Однак це не викликає підвищеного зносу елементів і не є дефектом.

При плановій заміні ременя ГРМ (кожні 120 000 км) важливо уважно оглянути насос системи охолодження. Частенько до цього часу він починає підтікати. Якщо прогавити момент, антифриз роз’їсть навісний ремінь.

На дорестайлінгових машинах часто тече клапан управління фазовращателем на випускному распредвали. Він розташований зверху клапанної кришки, і струмінь масла б’є прямо в моторний щит. Головне. вчасно це помітити. Масло під тиском витікає через померлий клапан дуже швидко, і двигун може «схопити» масляне голодування.

На «дореформених» Фокуса у мотора 1.6 підтікає прокладка клапанної кришки. Зазвичай вона починає сопливить після 100 000 км пробігу.

Ще одна особливість двигуна 1.6. не найвидатніший ресурс генератора і стартера. У генератора відмовляє реле-регулятор напруги. На щитку з’являється індикатор функціональної зарядки, хоча підключений до клем акумулятора вольтметр це не фіксує. Причина криється у внутрішній несправності реле, яке підключено до «мізках» мотора по окремій шині. Дилери змінюють генератор в зборі, а профільні фірми успішно відновлюють вузол. У стартера швидко зношується втягує реле. Неофіціалів поміняють його за розумні гроші.

Duratec 1.6 на «дореформених» машинах відзначився частою течею заднього сальника коленвала. Цим страждає і дволітровий агрегат, хоча і рідше. Виробник випустив сервісний бюлетень, присвячений цій несправності. При установці сальника потрібно знімати масляний піддон, інакше новий ущільнювач незабаром почне протікати по своїй нижній кромці. Втома заводського сальника настає приблизно після другого ТО. Її видають сліди на стику двигуна і коробки передач. Хоча буває, що так тече сальник первинного валу «сухого» робота PowerShift або обидві манжети відразу. Причому через це масляний туман потрапляє на диски зчеплення і їх вилки, помітно скорочуючи ресурс вузлів.

З квітня 2016 року у Фокуси російського складання ставлять мотори 1.6 вітчизняного виробництва (їх випускає завод в Єлабузі). На сьогоднішній день за «нашими» двигунами не помічено проблем, що відрізняють їх від зарубіжних агрегатів.

Дизельний двигун Duratorq 2.0 (140 к.с.). розробка концерну PSA. Він був доступний тільки для «дореформених» Фокусів. За весь час присутності цієї модифікації на ринку продано мало машин, тому будемо орієнтуватися на більш широку статистику поведінки цього мотора на Mondeo попереднього покоління.

Двигун вважається досить вдалим на тлі конкурентів. Для нього характерні серйозні механічні несправності. При вимушеному ремонті можна використовувати французькі запчастини, вони часто дешевше, знайти їх простіше. Паливна апаратура (ТНВД і форсунки) чутлива до якості палива, але все ж стабільно витримує пробіг 150 000 км.

Якщо часто заїжджати на сумнівні заправки, форсунки можуть зажадати промивання вже після 50 000 км. Перший прояв їх засмічення на фокус. нестійкий пуск холодного двигуна. До того як прогріється, він працює вкрай нерівно і може навіть кілька разів стихнути. Виробник випустив технічний бюлетень з цього приводу. Він наказав промивку форсунок декількома банками паливної присадки, доданими в бак. З досвіду дилерів, ефективність цього методу. 50/50. На жаль, демонтаж форсунок з дизельного мотора і їх промивка на стенді обходяться дорого і таять цілий ряд підводних каменів.

До дилерам часто приїжджають Фокуси з оплавленої кришкою паливного фільтра, забезпеченого обігрівачем. Подібна ситуація знайома і по французьких моделей, озброєним цим мотором. Ремкомплект включає нову кришку і роз’єм (він теж страждає). Оплавлення виявляється візуально і ніяк не пов’язане з якимось певним пробігом або віком автомобіля. Деяким клієнтам Ремкоплекти потрібен був в гарантійний період аж двічі.

Чи стикалися дилери і з випадками окислення роз’єму і датчика положення механізму змінною продуктивності турбіни, який супроводжувався появою відповідної помилки. Цим відзначилися Фокуси і Куги з різними пробігами, причому незалежно від віку. Дилери не займаються ремонтом турбокомпресорів, тому змінюють дорогий вузол в зборі.

Класичний шестиступеневий автомат 6F35 йде в парі тільки з мотором EcoBoost 1.5. Це спільна розробка компаній Ford і GM. В основі 6F35. сумнозвісна коробка 6T30 / 6T40, яку ставили переважно на Chevrolet Cruze і Астру попереднього покоління. Однак Ford випустив свою розробку на ринок пізніше колег і спочатку витравив серйозні проблеми і дитячі болячки агрегату. На виході вийшла вдала коробка, позбавлена ​​істотних недоліків агрегату GM, серед яких малий ресурс гидроблока і його клапанів, а також руйнування стопорних кілець гальмівних барабанів, що несе за собою повну загибель автомата.

Автомат 6F35 добре зарекомендував себе на Кугах і Mondeo. До дилерам власники зверталися через швидке забруднення масла через специфічної роботи механізму блокування гідротрансформатора. Через продуктів зносу фрикційних накладок рідина помітно чорніє вже до другого ТО. Щоб продовжити термін служби коробки, важливо хоча б частково міняти масло через кожні 45 000 км пробігу. На фокус поки не помічено подібного ефекту і поломок, але і машин з цією коробкою продано мало.

Робот PowerShift з сухим зчепленням йде в парі з бензиновими моторами 1.6 і 2.0. Як і на машинах інших виробників, коробка цього типу викликає багато нарікань. Більшість скарг пов’язано з низьким ресурсом зчеплення, а також з смикання і ривками при перемиканнях. Репутація «сухого» робота PowerShift навіть гірше, ніж у аналогічної DSG.

Виробник працює над підвищенням надійності і ресурсу агрегату, але справа йде повільно. Ситуація з смикання і ривками практично не змінилася, а от термін служби зчеплення підвищений істотно. Якщо на «дореформених» Фокуса (особливо до 2013 року випуску) заміна вузла мало не кожні 30 000 км була звичайною справою, то після рестайлінгу кількість таких звернень в гарантійний період суттєво зменшилась.

У «сухого» FORD робота швидко зношуються вилки зчеплення і сальник первинного валу. Причому текти манжети прискорює смерть вилок. Під їх пильовики потрапляє більше бруду, і вони починають підклинювати, ще швидше вбиваючи диски зчеплення. На ринку з’явився комплект LUK, що включає зчеплення, вилки і сальник. Він є набором оригінальних запчастин,

Механічна частина коробки очікувано Не вередує. Підшипники, шестерні та синхронізатори рідко вимагають заміни. Підкачав зовнішній блок керування роботом. Він відмовляє на машинах, випущених до 2013 року, через брак в пайку мікросхеми. Виробник випустив модернізований модуль і провів сервісну кампанію по заміні старих блоків. Але вона торкнулася не всіх проблемних автомобілів, так як конкретні симптоми цієї несправності, описані в бюлетені, не вичерпували весь їх можливий спектр.

Робот PowerShift з мокрим зчепленням йшов тільки в парі з дизельним двигуном. На автомобілях всіх виробників коробка цього типу доставляє набагато менше клопоту, ніж «сухий» агрегат. Ресурс зчеплення стабільно перевалює за 100 000 км, а механічна частина страждає в основному у любителів світлофорних гонок. Репутація «мокрого» робота Ford не гірше, ніж у фольксвагеновских DSG.

Сервісмени рекомендують дотримуватися рекомендованого заводом інтервалу заміни масла. 45 000 км або три роки. При заміні бажано промити Мехатронні модуль. У роботів цього типу масляний контур загальний, і продукти природного зносу зчеплення неминуче потрапляють в мехатронік і його соленоїди.

Механічні коробки передач в цілому надійні, проте докучають незначними болячками. У парі з бензиновим мотором 1.6 йде агрегат IB5, а з 2.0. MTX75. Особливість обох коробок. відчутний шум (гуркіт) при роботі на «нейтрали». Не рятує навіть повна перебирання агрегатів, якщо власник ставить за мету перемогти неприємний акомпанемент.

У цих агрегатів часто течуть сальники приводів. Сервісмени відзначають, що на цю хворобу страждають коробки майже на всіх моделях Ford. У 2014 році виробник випустив технічний бюлетень, згідно з яким необхідно підбирати розмір сальників при заміні строго по VIN-коду автомобіля. Встановлено застосовність манжет для конкретних коробок передач і періодів їх виробництва. Масштаби лиха помітно скоротилися, але течі до сих пір не переможені повністю.

На Фокусі 3 застосовуються кермові рейки двох типів: електрична і гідравлічна. ГУР покладається модифікаціям з бензиновим мотором 1.6 в парі з роботом PowerShift.

Дилери не фіксували жодних проблем з гідравлічною рейкою. Застосовується класична схема гідропідсилювача з механічним насосом з ремінним приводом.

Стуки електричної рейки [1] виробник так і не переміг, хоча періодично випускає модифіковані вузли. Схожий невдалий досвід є і у інших брендів, серед них Mazda і Subaru. Стук електрореек не свідчить про несправність і не свідчить про знос. Це конструктивний недолік, який не подолати модернізаціями. Профільні сервіси беруться за ремонт, але підсумкове зниження шуму носить лише тимчасовий характер.

До того ж у електричної рейки пильовики рульових тяг жорсткі, з невдалим вигином. При повороті керма вони зачіпають за шарніри, видаючи характерний звук, і швидко зношуються. Це стосується тільки «дореформених» машин.

У задній підвісці приблизно до 100 000 км [2] масово капітулюють все сайлент-блоки і закисають кріплення важелів. Все як у Фокуса 2. Окремо доступні тільки оригінальні сайлент-блоки задніх поздовжніх важелів. Решта резинометаллические витратні матеріали для Фокуса 3 в запчастини не поставляють, і важелі доводиться міняти в зборі, так як доступні замінники оригінальних сайлент-блоків через короткий час після запресовування вивалюються з обойм.

До пробігу 100 000 км на всіх модифікаціях Фокуса тріскаються пильовики приводів. [3] Якщо прогавити цей момент, то першим здається внутрішній шарнір приводу, сповістивши про знос появою вібрацій. На щастя, він розбірний і доступний як окрема запчастина.

До 100 000 км пробігу руйнуються задні сайлент-блоки передніх важелів. [4] На радість власників, вони доступні як окремі оригінальні запчастини.

Хрускіт при повороті керма викликаний попаданням бруду і вологи в опорні підшипники передніх амортизаторних стійок. Модернізовані елементи з поліпшеним захистом почали ставити на конвеєрі з початку 2014 року. Передні і задні амортизатори міняють рідко, зазвичай вони тримаються не менше 100 000 км.

Нейтралізатори [5] вкрай чутливі до якості палива. Це відноситься до всіх модифікацій Фокуса в «дореформеному» виконанні. Некондиційне пальне провокує появу помилки, що сигналізує про низьку ефективність нейтралізатора. При візуальному огляді пошкодження його сот не виявляється, зазвичай їх локальне оплавлення відбувається в прихованих порожнинах.

Кисневі датчики теж вимогливі до якості бензину. Відвертий контрафакт викликає поява білого нальоту на вимірювальної частини, а також на свічках запалювання і сотах нейтралізатора. Ця несправність характерна в основному для дорестайлінгових Фокусів, на оновлених подібне зустрічається рідко. Однак і на свіжих машинах кисневі датчики можуть зажадати заміни. Через неякісний бензин на будь-якому пробігу можлива поява помилки, що повідомляє про повільної реакції «Лямбда». Горезвісного білого нальоту на них немає, але їх вже не повернути до повноцінного життя.

До того ж на «дореформених» Фокуса з моторами 1.6 проводка заднього датчика кисню стосується термозащитного екрану нейтралізатора і обгорає. Через замикання проводів в джгуті вилітає один із запобіжників, який відповідає також за ланцюг живлення вентилятора охолодження радіаторів.

На дорестайлінгових Фокуса іноді виникає підступна текти моторчика омивача лобового скла. Дилери бачили дуже багато машин з такою бідою. По проводам джгута рідина добирається до блоку кузовний електрики, розташованого в салоні. У кращому випадку виникає корозія на роз’ємах з боку модуля і проводки, а в гіршому. рідина потрапляє всередину блоку і виводить його з ладу. В результаті електрика автомобіля починає жити своїм життям. У 2013 році виробник випустив модернізовані моторчики омивача. з додатковим ущільнювачем з боку його роз’єму. і відповідний технічний бюлетень, присвячений заміні постраждалих елементів. Як окремі запчастини доступні також джгут проводки і ремонтні коннектори.

Вибір між автоматом і механікою

Ресурси сучасних коробок передач досить високий. Посудіть самі, до 250 тисячі кілометрів при правильній експлуатації доживає будь-яка коробка. Щоб значно продовжити термін служби даного механізму обов’язково необхідно вивчити правила користування коробкою автомат. Це дуже важливий фактор в експлуатації автомобіля. Так, працездатність коробки багато в чому залежить від стилю водіння. Професійні гонщики і просто водії, які люблять швидку їзду, не дарма вважають за краще «механіку». Звичайно ж сучасні автомати можуть дозволити вам рухатися досить швидко і динамічно. Але якщо дивитися з точки зору витривалості, то міські гонки в режимі «газ в підлогу. різкий гальмо» автомату категорично протипоказані.

Ford Focus 3 2L за 590тр. Проблемы коробки и их исправление. Личный опыт.

Салон Ford Focus 3

Ще одна проблема, яка стоїть ребром у власників машин, на яких встановлена ​​коробка автомат. це буксирування. Проблема полягає в наступному: насос, який подає мастило, при непрацюючому двигуни природно не функціонує, в той час як інші деталі обертаються «вимушено». Напевно ви знаєте про наслідки сухого тертя: деталі зношуються набагато швидше і перетираються.

Є ще кілька дуже важливих тонкощів, пов’язаних з водінням машини з автоматичною коробкою, так наприклад, деякі недосвідчені водії думають, що при зупинці перед світлофором потрібно включати режим «Р» (режим паркінгу), а при початку руху з гірки накатом слід активувати «нейтраль ». Така зворушлива і дивна турбота абсолютно марна. Досвідчені автолюбителі рекомендує переміщати рукоятку селектора тільки два рази за всю поїздку: перед початком руху встановлювати положення «D» (драйв), а після закінчення поїздки. в режим паркінгу.

Як виняток може бути ситуація, коли потрібно відбуксирувати машину з трясовини, глибокого снігу або бруду. У таких випадках зазвичай використовують примусові обмеження АКП. це положення «1» або ж положення «2». Звичайно краще скористатися сторонньою допомогою при такій проблемі. Не будьте недовірливі. насолоджуйтеся зручністю та комфортом, який дарує нам автоматична трансмісія.

Ford Focus 3 з автоматичною коробкою Power Shift

Зараз майже не залишилося машин, де не стояла б коробка автомат. Несправності в її роботі зустрічаються парою частіше, ніж з механічною трансмісією, проте це ніяк не позначається на щорічно зростаючому попиті на машини з автоматичною коробкою передач.

У цій статті ми розглянемо Ford Focus 3 і його сучасну коробку передач включену в новітню трансмісію під назвою Power Shift. Для початку я опишу коротку характеристику самого автомобіля, а потім ми розглянемо можливі несправності коробки автомат, які можуть зустрітися водіям при експлуатації цієї чудової машини.

Ford Focus 3

Нова трансмісія Power Shift

Що нас чекає при покупці цієї моделі автомобіля? Преселективна трансмісія Power Shift з двома пакетами фрикціонів, турбомотор серії EcoBoost, електричний підсилювач, за допомогою якого машина самостійно паркується, а також дотримується своєї косильною волосіні смуги.

Існує навіть роботизовані електронне око, яке може розрізняти найпоширеніші дорожні знаки. Від таких незвичайних і корисних інновацій в Ford Focus 3 будь-автолюбитель прийде в захват.

Деякі навіть записали цю модель в конкуренти для Audi A3. Авто з автоматичною коробкою передач на даний момент б’є всі рекорди продажів по Росії. Його популярність є плодом успішної роботи висококваліфікованих фахівців.

Нове сімейство машин Focus 3. це по-справжньому масштабний проект корпорації Ford. Вони випускаються в Іспанії, Таїланді, Китаї, Німеччині, і звичайно ж, в США і Росії. А в продажу цю модель можна знайти в 129 країнах світу. За ці 2 роки машина себе відмінно показала і повністю виправдала очікування, як розробників, так і автолюбителів по всьому світу. Ford Focus 3, на якому встановлена ​​коробка автомат, стає ще більш затребуваним варіантом серед інших представників даного класу.

Можливі збої в роботі АКП

Можливі несправності коробки автомат ми пропонуємо розглянути на прикладі деяких, найбільш поширених, поломки.

 • Якщо АКПП не їде вперед і машина буксирує на місці. Така проблема може бути пов’язана з зносом фрикційних дисків, манжета або з поломкою масляних кілець ущільнювачів муфти. Якщо АКПП не хоче їхати назад, а вперед включаються тільки 1-я і 2-я швидкість, то можливо це знос або обрив манжета поршня.
 • Буває і таке, що АКПП їде тільки вперед і присутні всі перемикання, а тому ні в яку рухати не хоче, то швидше за все зламався шток поршня гальмівної стрічки. Або знову ж знос фрикційного шару або манжета поршня.
 • Коли АКПП не їде ні вперед, ні назад, а при перемиканні з режиму «Р» або «N» на будь-яку іншу швидкість не відчутного поштовху активації передачі. Або ж не працює ведуча шестерня насоса, в зв’язку з чим вона відійшла і немає її зчеплення. При цій проблемі потрібно перевірити наявність масла в АКПП. Перевірте клапан 1-й швидкості, можливо він заїв.
 • Якщо під час руху з місця машина трохи пробуксовує, але після кількох секунд набирає нормальну швидкість, якщо перемикатися на інші швидкості. Це говорить про те, що зношені шліци маточини турбінного колеса, в наслідок чого відбувається прослизання вала КП при великих оборотах двигуна.

Вибір дисків для вашого автомобіля. приємне заняття. У нашій статті ви дізнаєтеся як зробити це правильно.

Як експлуатувати ВАЗ 2114 правильно, щоб машина служила вам довго і якісно? За http://avtopolza.ru/tyuning-russkix-avto/ekspluataciya-vaz-2114/ посиланням ви дізнаєтеся всю необхідну інформацію на цю тему.

  Мультимедійний кермо нового Ford Focus 3

Ще одна часта проблема. це пробуксовка муфт при зміні передач. Це пов’язано із середньою засміченістю сітки фільтра. Також це може бути низький рівень масла або несправна муфта С1. Якщо ж машина при їзді смикається і час від часу буксує, то це явно вийшла з ладу муфта вільного ходу. Несправності в коробці автомат можуть зустрічатися різні. І потрібно розуміти, що такий складний механізм, як автоматична трансмісія не потрібно ремонтувати самостійно, необхідно просто везти машину в автосервіс до професіоналів.

Ходова

Підвіска Focus 3, як виявилося, погано справляється з морозами. З похолоданням починають скрипіти втулки стабілізатора. Багато хто скаржиться і на сторонні звуки в передній підвісці при проїзді нерівностей. Причин поки не знайдена.

Синдром «стукає рульової рейки» долає новий Focus вже після 3. 7 тис. Км. Причина. люфт лівій рульової тяги в горизонтальній площині. Після заміни рейки стукіт незабаром з’являється знову. Рейка явно не допрацьовується, а змінюється на таку ж, тільки нову.

Виникають проблеми і з електропідсилювачем рульового управління EPS. Так несподівано може “поважчати” кермо, а на екрані висвітиться помилка. Подібна ситуація не з найприємніших. Іноді працездатність ЕУР відновлюється після виключення запалення. Джерело проблеми. електродвигун ЕУР. Сам підсилювач йде в зборі з рульовою рейкою. У разі виникнення проблем дилери проводять заміну рейки. Зустрічається і невеликий відведення автомобіля. Найчастіше після процедури перенавчання і обнулення пам’яті ЕУР все приходить в норму.

Деякі власники виявили запотівання рульової рейки в районі механізму ЕУР.

Трансмісія

Є недоліки і в трансмісіях. Так в механічній коробці передач вже на 3. 10 тис. Км починав підтікати сальник правої півосі. Причина в неповній посадці сальника і пошкодження його кромки при установці на конвеєрі. Були аналогічні випадки і з лівим сальником.

Автоматична трансмісія з подвійним зчепленням PowerShift часто починає сіпатися в пробках. Можуть з’явитися ривки під час розгону або металевий скрегіт при перемиканні передач. Через проблеми з цією коробкою в Європі був знижений рейтинг надійності автомобілів Ford Focus і Fiesta. Ford шукає шляхи вирішення усунення несправності. У всякому разі, в Європі був розісланий технічний бюлетень дилерам, яким зобов’язав перепрограмувати контрольний модуль трансмісії. Після цього прискорення ставали більш плавними, знизилися вібрації, і покращилася якість перемикань передач. Про наявність оновленого «софта» в Росії поки не чутно.

Ford Focus III. перші фокуси

Ford Focus третього покоління почав випускатися в Європі на початку грудня 2010 року. Російська збірка Фокусів стартувала в липні 2011 року. Продажі нового FORD починають набирати обертів. Одночасно виникає і ряд проблем, з якими довелося зіткнутися частини щасливих володарів Ford Focus III.

Кузов і салон

Через відсутність ущільнювача капота після пари поїздок в сиру погоду моторний відсік Focus 3 починає покриватися брудом. Лобові стекла легко дряпаються. Кільком власникам не пощастило, в морози після нічної стоянки вони виявили розтріскування лобового скла від стійок.

На деяких екземплярах зустрічаються погано підігнані двері, які закриваються насилу. Запотівання фар той же не рідкість. Що викликає подив, так це запотівання ксенонових фар. Причому зона запотівання перетинає пучок світла, що просто не допустимо. У більшості випадків позбутися від «пітливості» вдається після заміни заглушок фар на аналогічні з вентиляційними отворами. Мерехтіння вогнів денного ходу в фарах. поширене явище взимку. З прогріванням мерехтіння припиняється. Дилери проводять заміну фари. «Ford» шукає рішення проблеми, але поки безуспішно.

Огріхи збірки бувають і в інтер’єрі. панелі не завжди добре підігнані. Нерівні зазори іноді видно навіть «неозброєним оком». Пластик салону може дошкуляти скрипом. Найчастіше «цвіркуни» селяться в районі кріплення ременя безпеки на середній стійці, в повітроводах передній панелі, в районі магнітоли і пластикової рамки салонного дзеркала.

двигуни

Майже всі двигуни Duratec 1,6 л насторожують власників легким постукуванням / скрекотом, що посилюється з прогріванням. Лякатися не варто. це особливість роботи форсунок. На 2-х літровому GDI теж присутній скрекіт. Так працює насос ТНВД, який навіть «накрили» товстим шаром шумоізоляції.

Частина двигунів об’ємом 1,6 л, частіше з автоматичною трансмісією PowerShift, під час роботи видає виття / гул. Згодом цей шум проходить. Ford визнав це конструктивною особливістю мотора. У боротьбі зі сторонніми шумами була випущена прошивка ЕБУ двигуна, яка, як очікувалася, повинна була вирішити проблему. Але вона не допомогла.

На автомобілях з двигуном 1,6 л, випущених з жовтня 2011 року, спостерігалася нестійка робота, троение, пропажа тяги після холодного запуску. Іноді мотор починав глухнути. Ford пояснював це можливим передчасним відкладенням нагару в камері згоряння. Для виключення подібних ситуацій була випущена нова прошивка модуля управління силовим агрегатом (РСМ). Перепрограмування вирішує цю проблему.

Ford Focus 3 позиціонується, як один з найбільш передових автомобілів економ класу. Не хотілося, що б ця економія здійснювалася за рахунок якості комплектуючих.

Коробка Powershift | Ford Focus 3

До переваг автоматичних коробок передач PowerShift можна віднести зниження витрати палива і поліпшені показники динаміки автомобіля.

АКПП Ford Focus 3 проблеми з АКПП. Ford Focus 3. несправність АКПП. DRIVE2

Відгуки про коробку передач PowerShift

Відгуки автовласників про коробку передач PowerShift в цілому позитивні, проте необхідно враховувати факт, що ця автоматична коробка передач має куди більш складну конструкцію, ніж класичні автомати і механіка. Не дивно, що така ускладнена конструкція привела до погіршення показників надійності. Проблемним місцем коробки є муфта і вали, які працюють в умовах підвищених навантажень. У тому випадку, якщо автовласник нерегулярно змінює масло або ж використовує неякісні змащувальні склади, це незмінно призводить до швидкого виходу з ладу рухомих елементів коробки передач. Також не рідкість вихід з ладу керуючої електроніки, яка вкрай критична до перегріву. Ремонт коробки передач Ford Focus PowerShift повинен виконуватися виключно в сервісних центрах і авторизованих майстерень. Фахівці таких сервісних центрів мають спеціальним обладнанням, що дозволяє з легкістю визначати наявну проблему в коробці передач і усувати її в максимально короткий термін.

Powershift проблеми. з чим можна зіткнутися?

У більшості випадків через неправильну експлуатацію коробки передач і при відсутності належного сервісного догляду виникають проблеми з PowerShift. Саме тому при експлуатації даної модифікації коробок передач рекомендується виконувати всі необхідні процедури по сервісному обслуговуванню трансмісії. Необхідно також прогрівати коробку передач в зимову пору року, що дозволить поліпшити її мастило і продовжить безпроблемний термін експлуатації АКПП. Наша компанія займається ремонтом PowerShift більше 7 років, якщо Вам потрібне якісне обслуговування, звертайтеся.

На які автомобілі встановлюється Powershift

Дана модифікація преселективним коробок передач встановлюється на автомобілі марки Ford. PowerShift конструктивно відноситься до коробок передач з мокрим зчепленням, а так само і сухим. Подібне позитивно позначається на показниках надійності і безпроблемності експлуатації коробки передач. У той же час необхідно пам’ятати про обов’язкову регулярній зміні масла (щодо мокрих коробок). У тому випадку, якщо автовласник нехтує процедурою заміни масла, можуть виникнути проблеми з охолодженням і мастилом великої кількості рухомих елементів. Ми виконуємо якісний ремонт Powershift Ford Focus 3, точна діагностика і досвід більше 6 років в обслуговуванні роботизованих коробок дозволяють нам виконувати роботу в найкоротші терміни.

Коробка передач Powershift компактна і встановлюється на різні автомобілі

Завдяки своїм компактним розмірам автоматична коробка передач PowerShift може з однаковим успіхом встановлюватися як на потужний седан Mondeo, так і на компактні автомобілі Ford Focus. АКПП може використовуватися при поздовжньому і поперечному розташуванні двигуна. Подібне дозволяє істотно розширити число моделей автомобілів марки Ford і Volvo, на які встановлюється дана модифікація трансмісії.

Відгуки власників Ford Focus 3 автомат

Що ж думають власники Ford Focus хетчбек, універсал і седан про АКПП? Наскільки вони задоволені своїм вибором?

6F35. далеко не нова модель АКПП, тому якщо порівнювати її з сучасними трансмісіями, вона буде програвати за багатьма параметрами. Але завдяки вдало підібраним передавальним числам навіть шести передач вистачає для повсякденної їзди.

Автомат Ford- не найкраще рішення для любителів швидкої їзди і агресивної манери водіння, але спортивний режим все ж дозволяє відчути непогану динаміку. Ну а для щоденного пересування по місту ця АКПП практично ідеальна.

Перемикаються передачі плавно, без затримок, момент їх зміни практично не відчувається в салоні автомобіля. Якщо присутній смикання і провали при русі, в більшості випадків допомагає перепрошивка.

ford, focus, проблеми, коробка

Що стосується надійності, то протягом усього терміну установки 6F35 на автомобілі Ford особливих нарікань від власників не надходило. Автомат досить надійний і рідко підносить неприємні сюрпризи своїм власникам, якщо вони, звичайно, піклуються про свій автомобіль.

ford, focus, проблеми, коробка

Підсумок такий: для тих, хто хоче надійний, передбачуваний автомат для спокійної їзди, 6F35 відмінно підійде. Незважаючи на те, що досвід його використання на автомобілях Ford Focus3 покоління ще дуже малий, коробка непогано зарекомендувала себе на інших моделях Ford. Також її можна зустріти на деяких автомобілях Mazda, Лінкольн.

АКПП 6T30 / 6T40, попередник АКПП 6F35 від компанії GM, яка встановлювалася також на автомобілі Chevrolet і Opel.

Блок управління з соленоїдами АКПП 6T30 / 6T40. одне зі слабких місць.

Каталог зап. частин для АКПП 6Т40 / 6Т45 / 6F35

Трансмісійне масло Motorcraft XT-10-QLVC рекомендований виробником для АКПП 6F35

характеристики АКПП

6F35. це класичний шестиступеневий автомат з гидротрансформатором. Ця коробка підходить для двигунів об’ємом до 3 літрів, може працювати в парі як з переднім, так і з повним приводом. Максимальний крутний момент. 350 Нм.

Ця трансмісія далеко не нова, її випускають з 2008 року, тому в даний момент є досить інформації про її надійності, особливості та типових поломки.

Ресурс коробки, вказаний виробником, дорівнює 250 тис. Км. При дотриманні правил експлуатації і своєчасному обслуговуванні це реальна цифра. Але практика показує, що автомат чутливий до умов використання та манері водіння, тому багато водіїв стикаються з серйозними несправностями раніше.

На автомобілі Ford Focus цей агрегат встановлюється з 2010 року. Але 3-е покоління. останнє з такою коробкою. На наступну версію планується установка 8-ступеневої автомата.

Ознаки несправності Powershift (Пауер шифт) Симптоми.

Власники машин з коробкою Power Shift знають, що ця трансмісія досить надійна і безпроблемна. А тому найменші відхилення в роботі, відразу ж повинні насторожити. в кращому випадку це означає, що прийшов час планового обслуговування. Але завжди є ризик зіткнутися з реальною поломкою. вимагає ремонту і, бажано, своєчасного.

Звертаючись в наш спеціалізований центр по відновленню роботи коробок передач Пауер шифт, Ви отримуєте гарантії на всі види ремонтних робіт і автозапчастини терміном до 2 двох років або пробігом в 60 000 кілометрів.

Знати ознаки поломки Power S hift (симптоми) потрібно не тільки для того, щоб розуміти стан свого авто. У певний момент, ця інформація допоможе Вам уберегти машину від більш серйозних і дорогих несправностей. Пропонуємо Вашій увазі список неполадок, вчасно помітивши які, ще можна «врятувати» коробку передач.

ТОП-6 причин поломки PowerShift

 • Критичний знос зчеплення. Подвійне зчеплення. одна з головних конструктивних особливостей коробки Пауер шифт і в той же час, основне джерело неполадок. Якщо вузол досяг граничного зносу, Ви швидко помітите проблеми з роботою всієї трансмісії. У деяких випадках, парні / непарні ступені просто пропадають, або коробка перескакує одну-дві передачі. Несправність усувається шляхом заміни комплекту, або одного з дисків (якщо пробіг значно менше 100 тис. Км). Не забувайте, що установка нового зчеплення вимагає програмної настройки і адаптації;
 • Передчасний знос сальників. При протіканні сальників, масло може потрапляти на поверхню інших елементів і провокувати їх прослизання. Усувається шляхом заміни;
 • Вихід з ладу соленоїдів. Електромагнітні клапани, які регулюють тиск. одне з найбільш «вразливих» місце коробки PowerS При цьому блок управління зазвичай не фіксує ніяких помилок, і водієві залишається лише здогадуватися про причини поштовхів і ривків. «Лікується» установкою нових соленоїдів;
 • Збої керуючого блоку ТСМ. Даний модуль є «електронним мозком» РКПВ і цілком контролює роботу трансмісії. Несправність ТСМ може мати механічний, або програмний характер. При неможливості відновлення. виконується заміна і перепрошивка під конкретний автомобіль;
 • Заклинювання вилок перемикання, відмова одного або обох електромоторів зчеплення, стирання підшипника первинного вала Типові проблеми, що вимагають грамотної перебирання КПП і заміни пошкоджених деталей;
 • Поломка двомасових маховика. Коли ресурс демпфера майже вироблений, з’являється скрип, вібрації, спостерігається нестабільність оборотів двигуна. Як правило, змінюється маховик одночасно зі зчепленням.

Навіть якщо ці ознаки поломки PowerShift (симптоми) Вам знайомі. не засмучуйтесь. Ще не пізно записатися до професіоналів для проведення діагностики і вмілого ремонту.

Номер телефону для запису вказано на сайті. Або скористайтеся запитом на зворотний дзвінок, що б оформити Ваш автомобіль на безкоштовну діагностику і ремонт без черги.

недоліки

Електронна частина роботизованої трансмісії не може похвалитися такою ж надійністю, як механіка. Неприємності з нею можуть виникнути вже після перших 25-30 тис.км пробігу. У більшості власників автомобілів Ford Focus проблеми починаються з періодичних ривків при русі. Багато водіїв вважають за це явище конструктивним недоліком робота, але в дійсності це несправність, яка потребує негайного ремонту.

Через електронної частини PowerShift 6DCT250 складно назвати надійною і довговічною. Слабкі місця цієї трансмісії. ТСМ-модуль і зчеплення.

Щоб коробка-робот переключалася коректно, потрібно двічі на рік проводити її адаптацію в автосервісі. Ця послуга обійдеться приблизно в тисячу рублів.

ТСМ-модуль і його несправності

ТСМ-модуль. це блок управління коробкою передач. Він складається з електродвигунів, що включають-вимикають зчеплення, і електронної плати, яка регулює ці процеси. Якщо в машинах з механічною коробкою передач водій сам вирішує, коли і наскільки швидко вичавити зчеплення, то в роботизованої трансмісії ці функції бере на себе електронний блок.

Зазвичай проблеми з ТСМ-модулем починаються з періодичних ривків при русі. Якщо заглушити двигун, а потім завести його знову, проблема тимчасово зникне. Але це зовсім не означатиме, що з коробкою все в порядку, і їй не потрібно ремонт. Основні ознаки несправності ТСМ-модуля:

 • смикання при русі, ривки при перемиканні передач;
 • відсутність індикації передач;
 • відмова задньої передачі;
 • проблеми при виборі спортивного режиму;
 • погана тяга;
 • неможливість запустити двигун.

Якщо проблеми з ТСМ-модулем вже почалися, не варто думати, що вони зникнуть самі собою. Навпаки, неприємності будуть виникати все частіше і посилюватися. В результаті одного разу власник не зможе завести свій автомобіль і буде змушений витрачатися на евакуатор. Щоб уникнути незапланованих зупинок в дорозі, не втрачайте з уваги перші ознаки неполадки.

До поломки ТСМ-модуля часто призводить перегрів. Це пов’язано з відсутністю власної системи охолодження трансмісії. При спокійній їзді коробка охолоджується за допомогою циркуляції повітря, але при тривалій експлуатації автомобіля в режимі підвищених навантажень деталі не встигають остигати. В такому випадку виходить з ладу електродвигун блоку управління або перегорають доріжки електронної плати. У багатьох власників автомобілів Ford проблеми з електронною частиною КПП починаються вже після перших 30 тисяч пробігу. Таким чином, ресурс ТСМ-модуля досить малий, і це слід враховувати при експлуатації.

Тривале використання автомобіля з несправним блоком управління не тільки псує настрій і викликає проблеми при їзді. Некоректна робота модуля веде до передчасного зносу зчеплення. І чим довше відкладати візит в автосервіс, тим дорожче обійдеться ремонт. Визначити поломку допомагає комп’ютерна діагностика. Характерним для порушення роботи приводу зчеплення або некоректного сигналу від ТСМ-модуля є помилка з кодом P186D00.

Чи можливо відремонтувати ТСМ-модуль або він підлягає заміні? Це залежить від характеру несправності. При поломці електродвигуна можливо його відновлення. А ось електронна плата є неремонтопригодной. Її пристрій досить складне, тому при перегорання доріжок запчастина можна тільки поміняти. Новий модуль ТСМ коштує близько 25 тис. Рублів, відновлену б / у деталь можна придбати за 10-15 тис. Рублів. Ціна робіт по заміні ТСМ-модуля. 1500-2000 руб.

зчеплення

Проблеми з цим вузлом виникають рідше, ніж з електронним блоком управління, проте така несправність теж далеко не рідкість. Найчастіше виходить з ладу вилка або вижимний підшипник.

АКПП Ford Focus 3 Powershift 6DCT250. Общий обзор.

Якщо зчеплення не функціонує належним чином, потрібно замінити його якомога швидше. В іншому випадку з часом будуть пошкоджені шестерні і синхронізатори. А їх ремонт обійдеться дуже дорого! Середня Подумайте, чи готові ви заплатити таку суму, або все-таки простіше замінити зчеплення. Хрускіт при початку руху. тривожна ознака, зазвичай свідчить про те, що внутрішні деталі коробки вже пошкоджені.

На некоректну роботу зчеплення зазвичай вказують труднощі при перемиканні на підвищену передачу. У разі складних неполадок при розгоні автомобіля швидкості можуть не увійти зовсім.

Часто у PowerShift заклинює вилка зчеплення. У більшості випадків неприємність трапляється з обома деталями. У цьому випадку також порушується перемикання передач. Можуть не працювати тільки парні або непарні швидкості, або ж не перемикатися відразу все передачі. При проведенні комп’ютерної діагностики в разі заїдання вилок висвічуються помилки P284D00, P284B00, P284C00, P284A00.

Ще одна поширена несправність, що викликає проблеми зі зчепленням. текти сальника первинного вала. Масло при попаданні на зчеплення викликає його прослизання і заклинювання вилок, що призводить до неможливості включення певних передач. Якщо масло тече давно або занадто сильно, воно йде з коробки, що тягне передчасний знос шестерень. При течі масла необхідно провести заміну обох сальників і комплекту зчеплення. Ця процедура обійдеться в суму близько 30 тис. Рублів. Багато хто намагається заощадити і набувають відновлене зчеплення, але таке рішення сумнівно, оскільки ресурс б / у запчастини дуже малий.

Середній ресурс нового зчеплення при правильній експлуатації становить від 50 до 80 тис. Км, а у дбайливих автовласників. і до 100 тис. Км пробігу. У той же час відновлена ​​запчастина може не пройти і десятка тисяч кілометрів. Текти сальників, несправності ТСМ-модуля, а також забруднення радіаторів повітряного охолодження значно скорочують термін служби зчеплення.

особливості конструкції

Роботизована трансмісія об’єднує властивості механіки і автомата. Механічна частина включає звичайні шестерні і два зчеплення. Управління коробкою здійснюється за допомогою електронного блоку.

Трансмісія має два первинних валу, які відповідають за парні і непарні передачі. Це дозволяє забезпечувати швидке переключення і адаптацію під стиль їзди конкретного водія.

У конструкції коробки використовуються шестерні зі скошеними зубцями. Це дозволило зробити перемикання швидкостей більш плавним, значно знизити рівень вібрації, позбутися від сторонніх звуків. Завдяки використанню литих деталей механічна частина роботизованої трансмісії відрізняється високою надійністю.

За перемикання передач відповідає електронний блок ТСМ. Зчеплення працює завдяки електродвигуна.

PowerShift 6DCT250 має сухе зчеплення. Це означає, що у трансмісії немає власної системи охолодження. При тривалій агресивній їзді агрегат може перегріватися, і для спортивного водіння дана коробка передач не призначена.

Як продовжити термін служби PowerShift 6DCT250

Головний ворог електронного блоку управління. перегрів. Щоб цього не сталося, уникайте тривалої експлуатації автомобіля в екстремальних режимах. Ця роботизована КПП створена для спокійної, плавної їзди, тому любителям драйву і агресивної манери водіння краще вибрати інший автомобіль. Коробка охолоджується за допомогою радіатора повітряного охолодження. Якщо його стільники забиті, ефективність охолодження знижується, і перегрів може виникати навіть при відносно спокійній їзді.

Щоб продовжити термін служби трансмісії, потрібно регулярно міняти масло. Хоча виробник стверджує, що ця коробка не обслуговується, але досвід показує. заміна масла може значно продовжити термін служби агрегату. Робити це потрібно кожні 60 тис.км пробігу і використовувати тільки масла, рекомендовані заводом-виробником, а не дешеві аналоги.

Пам’ятайте, що коробка повинна перемикатися швидко і плавно. При виникненні ривків потрібно виконати адаптацію КПП і пройти діагностику в сервісі. Своєчасне виявлення неполадки дозволить значно заощадити на ремонті. Погодьтеся, краще замінити вилку, ніж через деякий час витрачатися на капітальний ремонт КПП ціною в 40-50 тис.

Електроніка автомобіля зчитує і записує всі помилки, тому не варто ігнорувати загорівся на приладовій панелі «CHECK». Це сигнал до відвідування сервісу, проведення комп’ютерної діагностики та виявлення несправності.

переваги

PowerShift 6DCT250 забезпечує комфортне водіння. Водій може насолоджуватися їздою і не думати про перемикання швидкостей. Іншими перевагами в порівнянні з класичним автоматом є більший ККД і меншу витрату палива.

Завдяки подвійному зчепленню перемикання передач здійснюється без затримок. Коробка заздалегідь “готується” до включення наступної швидкості, і перемикання виконується миттєво.

ПРОБЛЕМЫ с powershift на Ford Focus 3. Замена блока TCM.

До переваг можна також віднести міцну, надійну механічну частину. Незважаючи на досить складну конструкцію, вона вкрай рідко виходить з ладу.