DAEWOO Nexia заміна ременя ГРМ 16

Процедура заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном DOHC 16 клапанів, з фото і відео

DAEWOO Nexia 2005 рік, двигун DOHC 16 клапанів, планова заміна ременя ГРМ після 60 000 км. пробігу. На даному моторі при обриві ременя ГРМ гніт майже все клапана, тому з заміною краще не затягувати. Обов’язково міняємо помпу тому, що ремінь натягується нею і як тільки ми її чіпатимемо обов’язково потече кільце ущільнювача. Для заміни нам знадобиться спеціальний ключ на 41., але якщо процедура разова можна виготовити з металу товщиною 1 мм і зігнувши як на фото. На один раз цілком вистачить. А так же універсальний тримач шківів, інструмент не обов’язковий, але з ним зручніше.

daewoo, nexia, ременя

Насамперед купуємо все необхідне: помпу, ремінь, натяжна і обвідний ролик.

У Nexia двигун під капотом займає майже весь простір і це обіцяє нам деякі труднощі. Дуже незручно відкручувати передньою опору двигуна, а ставити її на місце ще веселіше. Я завжди кілька разів згадую маму узбеків, які цей двигун так поставили.

Знімаємо все що нам заважає. Так само зливаємо антифриз і знімаємо верхній патрубок.

Поки не зняли ремінь генератора послаблюємо три болта тримають шків гідропідсилювача. Якщо не зробити цього відразу, то потім ви згадайте не тільки маму, а й тата, намагаючись зупинити шків і зірвати болти.

Послаблюємо натяжна болт генератора і зсунувши генератор до двигуна знімаємо ремінець.

Подданкрачіваем машину, знімаємо праве колесо і пластиковий бризговики, якщо він є. Бачимо шків коленвала і натяжна ролик кондиціонера.

Послаблюємо гайку ролика і викручуємо по максимуму натяжна болт, після знімаємо ремінь кондиціонера. Гайка на верхньому фото.

Відкручуємо три болта на 12 шківа гідропідсилювача і чотири на 10 верхньої захисної кришки ременя ГРМ.

Поддонкрачіваем двигун через дощечку за піддон, але тільки не за компресор кондиціонера. Відвертаємо дві гайки, що кріплять подушку двигуна до лонжерону і два болта до опори двигуна. З ними доведеться нелегко, але нас врятує карданчик. Знімаємо подушку двигуна.

За болт шківа коленвала, обов’язково по годинникової стрілки, обертаємо колінвал домагаючись збігу міток на распредвалах.

Відкручуємо шків коленвала. Якщо немає спеціального стопора, садимо за кермо напарника, включаємо п’яту швидкість і змушуємо жати на гальмо, а самі тим часом легким рухом руки відкручуємо болт шківа коленвала. Після того як шків знятий бачимо збіг міток коленвала.

Відкручуємо два болтика на 10 і не забуваючи про засувку зліва знімаємо нижню захисну кришку ременя ГРМ.

Відвертаємо два болти кріплять насос гідропідсилювача і відводимо його трохи в сторону. Болти витягувати немає необхідності.

Замена роликов и ремня ГРМ на Daewoo Nexia 16v 1,5. 02.10.2013г.

Шестигранником послаблюємо три болта тримають помпу. На фото двох невидно, але в захисній металевій захисту є два отвори, приблизно де стрілочки. На наступних фото вони будуть видні, коли зніметься залізна захист. Потрапляти в них шестигранником дуже незручно, але доведеться помучитися.

Спец ключем на 41 провертає помпу до ослаблення ременя ГРМ і знімаємо його, просовуємо його між насосом ГУР і двигуном.

Вивертаємо болти шківів распредвалов, а також обвідного ролика. На фото ролик вже знятий.

Знімаємо шківи і запам’ятовуємо що на распредвали впускних клапанів шків позначений буквою «I» а випускних буквою «Е»

Відвертаємо три болта натяжної ролика і знімаємо його.

Відкручуємо два болтика вгорі і два внизу, один з болтів знаходиться праворуч у компресора кондиціонера, фотографувати дуже незручно і знімаємо металеву захист. Доведеться трохи поламати голову що б її витягти.

Відвертаємо три болта водяного насоса ті, які заховані під захистом. Знімаємо помпу. Під двигун підставляємо тазик, так як частина антифризу залишилася в блоці і при демонтажі помпи він поллється на землю.

Очищаємо посадочне місце і насухо його протираємо. Змащуємо кільце ущільнювача помпи тонким шаром герметика і ставимо її на місце. Провертає її по максимуму проти годинникової стрілки. Болти сильно не затягуємо оскільки нею ще натягувати ремінь ГРМ. Ставимо залізну захист, обвідний і натяжна ролик і після цього шківи распредвалов. Перевіряємо збіг всіх міток. Ставимо новий ремінь ГРМ. Низхідна гілка ременя при цьому повинна бути натягнута. Тому ремінь ГРМ надягаємо спочатку на шків коленвала, потім на обвідний ролик, шків распредвала випускних клапанів і так далі.

Приступаємо до натяжки. Ставимо спец ключ на помпу і повертаючи її за годинниковою стрілкою, дивимося на стрілку на натяжній ролику вона повинна збігтися з міткою.

Як тільки ми досягли бажаного результату, затягуємо болти помпи. Тимчасово ставимо шків коленвала. Провертає колінвал два оберти і перевіряємо збіг всіх міток і натяжку ременя ГРМ. Якщо все в порядку приступаємо до складання. Ставимо на місце всі деталі в порядку зворотному зняттю. З подушкою двигуна доведеться помучитися, про що я вас попереджав на початку статті. За це незабутня пригода ми в черговий раз дякуємо узбеків, які створили DAEWOO Нексію з шістнадцяти клапанним мотором.

Заливаємо все рідини і заводимо мотор. Після декількох хвилин блаженства від виконаної роботи можна закрити капот і забути про заміну ременя ГРМ ще на 60 000 км.

Якщо кому цікаво, то в дилерському керівництві написано, що ремінь ГРМ вимагає заміни через: 64 000 кілометрів пробігу або 4 роки експлуатації, в залежності від того що настане раніше.

Тепер ви з легкістю зможете поміняти ремінь ГРМ на своїй улюбленій Nexia, а також запропонувати свої послуги друзям і уславитися серед них справжнім авто майстром.

Зверніть увагу

При затягуванні важливо не перетягнути ремінь. Але і слабка затягування чревата наслідками. Далі все слід зібрати в зворотному порядку. Якщо були якісь операції з помпою, фахівці рекомендують оглянути рівень антифризу і долити його при необхідності.

Коли міняти ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia, ознаки несправності

Про знос ременя ГРМ на DAEWOO Nexia 16 клапанів необхідно дізнатися якомога раніше. В іншому випадку, нам світить дорогий ремонт

Згідно з регламентом заводу-виготовлювача, ремінь ГРМ повинен бути замінений на пробігу в 60 000 км або кожні 6 років з моменту експлуатації. Додатковими факторами для проведення заміни є:

 • присутність патьоків масла на поверхні ременя;
 • знос зубчастої поверхні, наявність тріщин, відшарування матеріалу;
 • ушкодження однорідної структури ременя;
 • тріщини і розшарування резіноматеріала;
 • розтягнення ременя, що дуже небезпечно, оскільки видимих ​​пошкоджень немає, але ремінь може перескочити на кілька зубів і збити фази газорозподілу.

До заміни ременя небажано підходити по книжці. Дуже велику роль в ресурсі приводу грає температура за бортом. У південних регіонах ремінь може почати тріскатися вже на 30-40 тисячах пробігу. Правда, це залежить від якості самого ременя. Досвідчені водії, добре знайомі з умовами експлуатації у своїй кліматичній зоні, знають, коли міняти ремінь ГРМ на 16-клапанної Nexia, як правило, пробіг становить 45-50 тисяч км.

Який ремінь придбати

Від правильного вибору комплектуючих виробів мотора, залежить не тільки ефективність двигуна, але і термін його експлуатації. Це в повній мірі відноситься до вибору зубчастого ременя для двигуна DAEWOO Nexia. Комплект ГРМ Nexia 16 кл включає в себе не тільки зубчастий ремінь, в нього входять ролики обвідні, сальники. У деяких випадках одночасно змінюють насос в системі охолодження двигуна. Після тривалого пробігу відбувається знос шківів на распредвалах, коленвале, які також змінюють.

Фахівці рекомендують використовувати комплекти наступних виробників:

Заміна ременя своїми силами

Заміна ремінця ГРМ. це досить відповідальна процедура, яку, втім, зможе провести будь-який хоч трохи підготовлений автолюбитель. Звичайно, ви можете доручити цю справу професіоналам, вони все зроблять якісно, ​​але де ж тоді ви будете набиратися необхідного досвіду

Отже, якщо ви все ж вирішили, що будете міняти ремінь самі, тоді спочатку підготуйте все необхідне. По-перше, вам знадобиться стандартний набір ключів:

Подробно! Замена ремня ГРМ Daewoo Nexia 16 кл.

 • ключі торцеві і накидні;
 • викрутки з різними типами наконечників;
 • роликовий ключ;
 • шестигранний ключ;
 • монтування;
 • домкрат.

Звичайно ж, крім цього доведеться приготувати і новий набір витратних матеріалів, в який, крім, власне, ременя, повинен входити комплект роликів і сальники. Не економте на ремені. Купуйте тільки якісні витратні матеріали. Фахівці рекомендують ремені наступних марок:

А якщо ви заощадите на покупці ременя, то приготуйтеся до того, що його дуже скоро знову доведеться міняти, так як дешеві вироби швидше виходять з ладу. А тепер безпосередньо про процедуру заміни ременя.

 • Щоб доступ до ременя був полегшений, потрібно демонтувати повітряний патрубок. Кожух фільтра теж знімаємо.
 • Зараз нам треба зняти шків ГУР. Для цього послаблюємо 12 гвинтів. Після цього виріб демонтується. Силовий агрегат при цьому слід відвести трохи в сторону.
 • Відвертаємо необхідні болти і знімаємо кожух ГРМ.
 • Тепер переходимо до нижньої частини рухової системи. Знімаємо праве колесо, попередньо піднявши автомобіль за допомогою домкрата. Щоб твір робіт було безпечним, під автомобіль слід підкласти опору з цегли.
 • Знімаємо пластик, що закриває силовий агрегат. Якщо є кондиціонер, то його ремінець теж доведеться зняти.
 • Тепер знімаємо шків коленвала. Для цього нам буде потрібен помічник. Йому слід на 4 швидкості повністю видавити гальмо. Колінвал при цьому фіксується, а кріпить шків гвинт вивертається за допомогою воротка.
 • Ставимо поршень першого циліндра в режим мертвої точки. Після цього вже можна приступати до зняття ременя. Мітка, розташована на кожусі, повинна знаходитися напроти вирізу на коленвале. Якщо стрілка буде направлена ​​трохи в сторону за годинниковою, то це нормально.
 • Після цього вже можна знімати нижню частину кожуха, що закриває механізм ГРМ.

Викручуємо фіксатор насоса ГУР. Для цього використовуємо ключ на 12. 10. Тепер доведеться відвернути ще 2 гвинта для того, щоб зняти натяжна ролик. 11. Тепер знімаємо ремінець ГРМ.

Ремінь знятий. Тепер готуємо новий расходник і встановлюємо його.

Процес установки буде нами здійснюватися від зворотного. Не забувайте стежити за тим, щоб на помпі охолоджувальної системи не було люфту. Із системи охолодження не повинен витікати холодоагент. Підшипники не повинні шуміти. Якщо шум присутній, підшипники слід замінити на нові. 2. Тепер перевіряємо правильність розташування міток на распредвалах і силовий агрегат. Якщо все нормально, починаємо натягувати новий ремінь. Підтяжку його слід проводити шляхом повороту помпи. Для цього використовують спеціальне пристосування. У разі його відсутності слід орієнтуватися по мітках, хоча це набагато складніше. Для цього беремо ключ на 17 і послаблюємо гвинт кріплення распредвала. Зовсім його вивертати не потрібно. Після установки ременя шків повертаємо на своє місце. 3. Тепер колінвал прокручуємо вправо 2 рази. Стежимо за тим, щоб всі мітки збіглися. Мітка на натяжній ролику повинна збігтися з виступом на майданчику. 4. Включаємо першу швидкість, тиснемо на гальмо, тим самим фіксуючи колінвал від провертання. 5. При необхідності система охолодження доповнюється рідиною. 6. Натягування ременя здійснюється за допомогою натяжної ролика. Пам’ятайте, що тут важлива золота середина. ремінь не повинен бути перетягнуть, провисання теж не допускається.

Періодичність заміни ременя ГРМ

Виробник відводить наступні терміни. Заміна ременя ГРМ на «DAEWOO Nexia» (16 клапанів) повинна проводитися кожні 60 тисяч кілометрів або не рідше, ніж раз на чотири роки. Особливістю шестнадцатиклапанного версії є те, що при обриві ремінь загинає клапана. А це призводить до дорогого ремонту. Тому з заміною не варто зволікати.

Для довідки. Восьмиклапанні двигуна, що ставили на “Нексію”, в разі обриву ременя, не страждають такою «хворобою», як загин клапанів. Однак такі мотори менш потужні і економічні.

Процедура заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном DOHC 16 клапанів, з фото і відео

DAEWOO Nexia 2005 рік, двигун DOHC 16 клапанів, планова заміна ременя ГРМ після 60 000 км. пробігу.

На даному моторі при обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму гніт майже все клапана, тому з заміною краще не затягувати.

Виставляємо верхньою мертву точку

За болт шківа коленвала, обов’язково по годинникової стрілки, обертаємо колінвал домагаючись збігу міток на распредвалах.

Відкручуємо шків коленвала. Якщо немає спеціального стопора, садимо за кермо напарника, включаємо п’яту швидкість і змушуємо жати на гальмо, а самі тим часом легким рухом руки відкручуємо болт шківа коленвала. Після того як шків знятий бачимо збіг міток коленвала.

Відкручуємо два болтика на 10 і не забуваючи про засувку зліва знімаємо нижню захисну кришку ременя ГРМ.

Відвертаємо два болти кріплять насос гідропідсилювача і відводимо його трохи в сторону. Болти витягувати немає необхідності.

Шестигранником послаблюємо три болта тримають помпу. На фото двох невидно, але в захисній металевій захисту є два отвори, приблизно де стрілочки. На наступних фото вони будуть видні, коли зніметься залізна захист. Потрапляти в них шестигранником дуже незручно, але доведеться помучитися.

Спец ключем на 41 провертає помпу до ослаблення ременя ГРМ і знімаємо його, просовуємо його між насосом ГУР і двигуном.

Вивертаємо болти шківів распредвалов, а також обвідного ролика. На фото ролик вже знятий.

Знімаємо шківи і запам’ятовуємо що на распредвали впускних клапанів шків позначений буквою «I» а випускних буквою «Е»

Відвертаємо три болта натяжної ролика і знімаємо його.

Відкручуємо два болтика вгорі і два внизу, один з болтів знаходиться праворуч у компресора кондиціонера, фотографувати дуже незручно і знімаємо металеву захист. Доведеться трохи поламати голову що б її витягти.

Ставимо новий ремінь ГРМ

Низхідна гілка ременя при установці повинна бути натягнута. Тому ремінь ГРМ надягаємо спочатку на шків коленвала, потім на обвідний ролик, шків распредвала випускних клапанів і так далі.

Приступаємо до натяжки. Ставимо спец ключ на помпу і повертаючи її за годинниковою стрілкою, дивимося на стрілку на натяжній ролику вона повинна збігтися з міткою.

Як тільки ми досягли бажаного результату, затягуємо болти помпи. Тимчасово ставимо шків коленвала. Провертає колінвал два оберти і перевіряємо збіг всіх міток і натяжку ременя ГРМ. Якщо все в порядку приступаємо до складання. Ставимо на місце всі деталі в порядку зворотному зняттю. З подушкою двигуна доведеться помучитися, про що я вас попереджав на початку статті. За це незабутня пригода ми в черговий раз дякуємо узбеків, які створили DAEWOO Нексію з шістнадцяти клапанним мотором.

Заливаємо все рідини і заводимо мотор. Після декількох хвилин блаженства від виконаної роботи можна закрити капот і забути про заміну ременя ГРМ ще на 60 000 км.

Якщо кому цікаво, то в дилерському керівництві написано, що ремінь ГРМ вимагає заміни через: 64 000 кілометрів пробігу або 4 роки експлуатації, в залежності від того що настане раніше.

Тепер ви з легкістю зможете поміняти ремінь ГРМ на своїй улюбленій Nexia, а також запропонувати свої послуги друзям і уславитися серед них справжнім авто майстром.

Покрокова інструкція

Знімаємо все що нам заважає. Так само зливаємо антифриз і знімаємо верхній патрубок.

Поки не зняли ремінь генератора послаблюємо три болта тримають шків гідропідсилювача. Якщо не зробити цього відразу, то потім ви згадайте не тільки маму, а й тата, намагаючись зупинити шків і зірвати болти.

Послаблюємо натяжна болт генератора і зсунувши генератор до двигуна знімаємо ремінець.

Подданкрачіваем машину, знімаємо праве колесо і пластиковий бризговики, якщо він є. Бачимо шків коленвала і натяжна ролик кондиціонера.

Послаблюємо гайку ролика і викручуємо по максимуму натяжна болт, після знімаємо ремінь кондиціонера. Гайка на верхньому фото.

Відкручуємо три болта на 12 шківа гідропідсилювача і чотири на 10 верхньої захисної кришки ременя ГРМ.

Поддонкрачіваем двигун через дощечку за піддон, але тільки не за компресор кондиціонера.

Відвертаємо дві гайки, що кріплять подушку двигуна до лонжерону і два болта до опори двигуна. З ними доведеться нелегко, але нас врятує карданчик. Знімаємо подушку двигуна.

заміна помпи

Відвертаємо три болта водяного насоса ті, які заховані під захистом. Знімаємо помпу. Під двигун підставляємо тазик, так як частина антифризу залишилася в блоці і при демонтажі помпи він поллється на землю.

Очищаємо посадочне місце і насухо його протираємо. Змащуємо кільце ущільнювача помпи тонким шаром герметика і ставимо її на місце. Провертає її по максимуму проти годинникової стрілки. Болти сильно не затягуємо оскільки нею ще натягувати ремінь ГРМ. Ставимо залізну захист, обвідний і натяжна ролик і після цього шківи распредвалов. Перевіряємо збіг всіх міток.

необхідний інструмент

Обов’язково міняємо помпу тому, що ремінь натягується нею і як тільки ми її чіпатимемо обов’язково потече кільце ущільнювача. Для заміни нам знадобиться спеціальний ключ на 41., але якщо процедура разова можна виготовити з металу товщиною 1 мм і зігнувши як на фото. На один раз цілком вистачить.

А так же універсальний тримач шківів, інструмент не обов’язковий, але з ним зручніше.

Насамперед купуємо все необхідне: помпу, ремінь, натяжна і обвідний ролик.

У Nexia двигун під капотом займає майже весь простір і це обіцяє нам деякі труднощі. Дуже незручно відкручувати передньою опору двигуна, а ставити її на місце ще веселіше. Я завжди кілька разів згадую маму узбеків, які цей двигун так поставили.