Заміна переднього підшипника Niva 2 121

Маточина Niva переднього колеса незвично відрізняється від всіх інших моделей «Жигулівське» лінійки. Повний привід зобов’язує вносити конструкційні зміни, адже передні колеса також зобов’язані мати механізм передачі обертання від трансмісії. Тому, перш ніж приступати до ремонту, необхідно вивчити пристрій вузла і освоїти алгоритм виконання ремонтних робіт.

Заміна переднього підшипника Niva 2121

Симптоми і наслідки Звук вийшов з ладу підшипника передньої маточини 2121 часто практично не відрізнити від дорожнього шуму, особливо взимку при русі в шиповану гуму по асфальту. Однак у міру зносу вузла він починає посилюватися і супроводжує водія вже безперервно. Додатковим дзвінком служить нагрівання колеса в напрямку від центру без характерного запаху гальмівних колодок.

При перших підозрах на конкретну несправність потрібно зайнятися її пошуком, а потім поміняти деталь, в іншому випадку, порушується не тільки акустичний комфорт, але і виникає ймовірність повного руйнування підшипника, появи вироблення на ступиці з її подальшою заміною і в самій запущеній ситуації. перекіс і клин колеса, що дозволить запросто «зробити вуха» з подачі короткої бази і унікальною настройки підвіски ВАЗ 2121 21213 і 21214.

зняття маточини

Для цього здійснюється демонтаж конусної втулки.

Расконтріваніе гайок проводиться акуратними постукуваннями через зубило.

Після чого ключем «19» розмірності откручиваются послідовно заднє і переднє фіксатори важеля до куркуля,

не забуваючи позбутися стопорною пластини.

Потім за допомогою ключів на «17» і «10», а також плоскої викрутки від поворотного кулака прибираються шланги гальмівного контуру.

Підставивши упор під важіль знизу, двома ключами на «13» відкручують гайку, розташовану на болті, що фіксує кульове кріплення до верхнього важеля. Аналогічно відкручують ще 2 гайки. І відводять вузол в сторону.

Так само проводять демонтаж нижньої кульової опори

Коли деталь виявляється звільнена від кріплень, притримуючи двома руками кулак поворотний спільно з маточиною, гальмівним диском, верхній і нижній кульовими опорами, її виймають.

При роз’єднанні деталей може знадобитися затиснути поворотний кулак в лещата, після чого без зайвих зусиль вибивають ступицю.

Слідом прибираються болти, що кріпили поворотний кулак до важеля.

Гальмівний диск вибивається шляхом накручування гайок на шпильку з подальшими концентрованими ударами по утворилася конструкції.

Результат роботи на даному етапі: відокремлені один від одного диск гальмівної системи і маточина.

Підчіплюють кільце, що захищає від бруду, після чого ключем на «10» знімають кожух, що захищає поворотний кулак.

Чи є альтернатива постійному ремонту?

Треба визнати, але маточинного-підшипниковий вузол ВАЗ 2121 4х4, будучи одним з найбільш навантажених в машині, так і не навчився бути надійним. Що виною, погані комплектуючі або помилки при проектуванні, розібратися не просто. Однак досвід власників підказує використовувати альтернативні варіанти, наприклад, замінити «стік» на дворядні підшипники (IVECO, Москвич і т.д.).

  Вузол не вимагає регулювання і змащення. всі налаштування зроблені з заводу. Відсутня ймовірність провороту; Знос посадочних місць мінімальний; Має збільшений термін служби.

Складність впровадження полягає в необхідності розточення маточини під дворядний підшипник, а також відносно висока вартість компонентів. Зате короткострокових спроб поміняти знову ступичний підшипник, швидше за все, вже не буде.

Пристрій і особливості Cтупица переднього колеса Niva Chevrolet

Постійний або тимчасовий повний привід, водіння в екстремальних умовах, а також більш жорстка амортизація підвіски змушують періодично звертатися до такої процедури, як ремонт підшипників. Маточина є несучою конструкцією, що з’єднує колесо і вал. Необхідність передачі обертання ускладнила її будова, але підхід до пристрою вузла підшипників і їх конструкції залишився колишнім.

За обертання маточини на валу поворотного кулака відповідають два конічних (або конусних) роликових підшипника. Подібне рішення зустрічається у всіх ВАЗівських моделях і автомашинах інших виробників. Особливість його полягає в можливості регулювання люфту. Цей вузол колеса відчуває значні навантаження і, звичайно, зношується. В ході експлуатації можна помітити, що поступово збільшується люфт, тобто з’являється осьовий коливання колеса.

Якщо винуватцем є підшипники, то люфт усувається підтягуванням гайки маточини. Чим сильніше ми затягуємо гайку, тим сильніше зовнішня і внутрішня обойма підшипника притискаються один одному і затискають ролики. В результаті гайку закрутити можна до такої міри, що колесо перестане крутитися. Якщо її послабити, то колесо закрутиться знову. Мінімально допустимий люфт повинен бути присутнім, адже це зазор для теплового розширення деталей.

Підшипник не вічний, і в якийсь момент перестане відповідати на спроби регулювання осьового люфту. Одна з останніх реінкарнацій ВАЗ 2121 в образі Chevrolet активно поширюється на авторинку. Зовнішність новий, а проблеми все ті ж.

діагностика

За відсутності спеціального стенду виявити проблему можна. Для цього з дотриманням запобіжних заходів вивісите імовірно несправне колесо. А потім візьміться за крайні точки в горизонтальній і вертикальній площинах і виконайте качають руху. Справний підшипник не має люфту або він незначний, що вимагає заміни, навпаки. Крім того, при повороті чутні звуки перекочування або тріск. Що потім? Необхідно самостійно поміняти ступичний підшипник, адже про регулюванню вже не йдеться.

заміна

Для заміни переднього підшипника на Niva необхідно зняти супорта гальмівного механізму передньої осі. Для чого слід:

  Вивісити і відкрутити колесо; За допомогою зубила збити ковпак з маточини;

За допомогою плоскогубців витягти шплінт, що знаходиться на нижній осі притискного важеля;

Акуратно вийняти вісь притискного важеля слюсарної вибиванням з подальшим його зняттям пассатижами;

Використовуючи плоску викрутку, попередньо забравши притискної важіль і пружинки, супорта гальма вийняти з посадкового місця і укласти за поворотний кулак таким чином, щоб не перешкоджати подальшому процесу (підвісити).

регулювання

Відновивши конструкцію до моменту повернення супортів з колодками на своє місце, на поворотному кулаці розміщується фіксатор індикатора годинного типу. Індикатор розташовується таким чином, щоб його ніжка упиралася в регулювальну гайку.

Спорудивши важіль на шпильках, механізм плавно повертається навколо своєї осі.

У разі перевищення допустимого зазору 0,15 мм, проводиться заміна регулювальної гайки на нову. Послідовно змінюючи ступінь закручування, вимірюється зазор в підшипниках. Після закінчення роботи гайка стопориться.

Самостійна заміна переднього підшипника

Заміна ступичного подпішніка Niva Chevrolet своїми руками зажадає оглядової ями або підйомника. Як поміняти передній ступичний підшипник розберемо наочно. Потрібно вивісити передню частину машини, щоб організувати повний доступ до вузлів. Подальший демонтаж після зняття колеса відбувається виключно в суворій послідовності.

Передня маточина Niva 2121 схема:

 • Зняти направляючу колодку і супорт. Зафіксувати чим-небудь під днищем авто, щоб повністю не демонтувати гальмо.
 • знімаємо пильовик.
 • Зняти гайку підшипника Niva Chevrolet і вийняти конусну втулку.
 • За допомогою зубила відігнути стопор гайки фіксації важеля переднього кулака.
 • Повторити процедуру на задньому кріпленні.
 • Зняти обидві гайки і пластину стопора (знадобиться ключ на 19).
 • Відхилити важіль в сторону від кулака і від’єднати гальмівні шланги.
 • Зняти кріплення і весь кулак.
 • Роз’єднати Ступичне підставу (диском гальма) від кулака.

Заміна підшипника маточини переднього колеса Niva така ж як і на задньому

заміна

Для заміни переднього підшипника на Niva необхідно зняти супорта гальмівного механізму передньої осі. Для чого слід:

  Вивісити і відкрутити колесо; За допомогою зубила збити ковпак з маточини;

За допомогою плоскогубців витягти шплінт, що знаходиться на нижній осі притискного важеля;

Акуратно вийняти вісь притискного важеля слюсарної вибиванням з подальшим його зняттям пассатижами;

Використовуючи плоску викрутку, попередньо забравши притискної важіль і пружинки, супорта гальма вийняти з посадкового місця і укласти за поворотний кулак таким чином, щоб не перешкоджати подальшому процесу (підвісити).

Заміна переднього підшипника маточини ВАЗ Niva

Руйнування підшипник передньої маточини Niva Chevrolet вважається хронічною хворобою. Особливо це виражено в моделях Niva через експлуатації у важких умовах. Самостійно змінити передній ступичний подпішнік на Niva цілком доступно автовласникам. І робити це потрібно негайно, інакше поїздка загрожує ДТП з перекиданням.

Це відео недоступне.

Заміна підшипника

Поворотний кулак поміщають в лещата, потім виймають прямошліцевой викруткою ущільнювач (сальник).

Далі послідовно витягують колечко з сепаратором у складі внутрішнього кільця. Схожим чином виймаються складові підшипника зсередини.

Зверніть увагу на сторону зовнішнього підшипника і витягніть звідти зовнішнє кільце пробійником. Такі ж маніпуляції характерні для протилежної зовнішнього кільця.

Розбирання закінчена. Проводиться дефектовка деталей, щоб потім при необхідності самостійно замінити на нові, очищення вузлів від старого мастила, забивання новим складом. Рекомендується скористатися універсальним мастилом Castrol LMX для підшипникових з’єднань і шліцьових вузлів. Збірка. у зворотній послідовності із застосуванням відповідних за розміром відрізків труби для запресовування підшипників, сальників тощо.

зняття маточини

Для цього здійснюється демонтаж конусної втулки.

Расконтріваніе гайок проводиться акуратними постукуваннями через зубило.

Замена переднего ступичного подшипника на Ниве

Після чого ключем «19» розмірності откручиваются послідовно заднє і переднє фіксатори важеля до куркуля,

не забуваючи позбутися стопорною пластини.

Потім за допомогою ключів на «17» і «10», а також плоскої викрутки від поворотного кулака прибираються шланги гальмівного контуру.

Підставивши упор під важіль знизу, двома ключами на «13» відкручують гайку, розташовану на болті, що фіксує кульове кріплення до верхнього важеля. Аналогічно відкручують ще 2 гайки. І відводять вузол в сторону.

Так само проводять демонтаж нижньої кульової опори

Коли деталь виявляється звільнена від кріплень, притримуючи двома руками кулак поворотний спільно з маточиною, гальмівним диском, верхній і нижній кульовими опорами, її виймають.

При роз’єднанні деталей може знадобитися затиснути поворотний кулак в лещата, після чого без зайвих зусиль вибивають ступицю.

Слідом прибираються болти, що кріпили поворотний кулак до важеля.

Гальмівний диск вибивається шляхом накручування гайок на шпильку з подальшими концентрованими ударами по утворилася конструкції.

Результат роботи на даному етапі: відокремлені один від одного диск гальмівної системи і маточина.

Підчіплюють кільце, що захищає від бруду, після чого ключем на «10» знімають кожух, що захищає поворотний кулак.

Чи є альтернатива постійному ремонту?

Треба визнати, але маточинного-підшипниковий вузол ВАЗ 2121 4х4, будучи одним з найбільш навантажених в машині, так і не навчився бути надійним. Що виною, погані комплектуючі або помилки при проектуванні, розібратися не просто. Однак досвід власників підказує використовувати альтернативні варіанти, наприклад, замінити «стік» на дворядні підшипники (IVECO, Москвич і т.д.).

  Вузол не вимагає регулювання і змащення. всі налаштування зроблені з заводу. Відсутня ймовірність провороту; Знос посадочних місць мінімальний; Має збільшений термін служби.

Складність впровадження полягає в необхідності розточення маточини під дворядний підшипник, а також відносно висока вартість компонентів. Зате короткострокових спроб поміняти знову ступичний підшипник, швидше за все, вже не буде.

діагностика

За відсутності спеціального стенду виявити проблему можна. Для цього з дотриманням запобіжних заходів вивісите імовірно несправне колесо. А потім візьміться за крайні точки в горизонтальній і вертикальній площинах і виконайте качають руху. Справний підшипник не має люфту або він незначний, що вимагає заміни, навпаки. Крім того, при повороті чутні звуки перекочування або тріск. Що потім? Необхідно самостійно поміняти ступичний підшипник, адже про регулюванню вже не йдеться.

Заміна підшипників передньої маточини Niva 2121

Тут ви дізнаєтеся як швидко і правильно відрегулювати будь конусні підшипники на будь-яких автомобілях.

Партнерка SCALELAB-apply / agankevich? Referral = 132307 Безкоштовна школа ютуб-konoden /? Utm_medium = affiliateutm_source = ooo-parusinka Ремонт автомобілів Honda: playlist? List = PLa8gwYzRiQNXf9HQ12y-7s3NplfjCFieM Ремонт автомобілів Автоваз: playlist? List = PLa8gwYzRiQNVd5Bl4ZNmwBPjhgYGecC5f Ремонт автомобілів Niva: playlist? list = PLa8gwYzRiQNXENx48nLgoODrLP-pjlysy Ремонт автомобілів Mazda: playlist? list = PLa8gwYzRiQNUKDXPCbaUfY4j-AIxdOXFi Ремонт АвтоГаз: playlist? list = PLa8gwYzRiQNUPQ1ywvUhkuzhjK7EGmU5g

підшипник, маточина, підшипник маточини, Niva, авто, регулювання підшипників маточини, ВАЗ, затягування гайки маточини, Niva 21214, niva lada 4 × 4, niva lada, Chevrolet niva, регулювання підшипників маточини ВАЗ 2121, затягування гайки маточини Niva, як затягнути гайку передньої маточини, як відрегулювати зазор підшипників маточини, як відрегулювати підшипники, передні маточини Niva, затягування підшипників, правильне регулювання зазору, передня маточина ВАЗ 2121, регулювання подшіпнікоов передній стуніци

# Підшипник # Маточина # ПодшіпнікСтупіци #Niva # Авто # РегуліровкаПодшіпніковСтупіци # ВАЗ # ЗатяжкаГайкіСтупіци # Ніва21214 # NivaLada4 × 4 #NivaLada #ChevroletNiva # РегуліровкаПодшіпніковСтупіциНіви # ЗатяжкаГайкіСтупіциНіва # КакЗатянутьГайкуПереднейСтупіци # КакОтрегуліроватьЗазорПодшіпніковСтупіци # КакОтрегуліроватьПодшіпнікі # ПередніеСтупіциНіва # ЗатяжкаПодшіпніков # ПравільнаяРегуліровкаЗазора # ПередняяСтупіцаНіви # РегуліровкаПодшіпнікоовПереднейСтуніци

# Підшипник # маточина #Niva # авто # регулювання # ВАЗ # затягування # затягнути # відрегулювати # зазор # правильна # передня # гайки # подшіпнікоов # стуніци # гайку #niva #lada × 4 #Chevrolet

Регулювання підшипників маточини ВАЗ 2121. Затягування гайки маточини Niva. sZIWHc8dChE OpdX0CXpQbA Звертаю вашу увагу на те, що це ДРУГА підтяжка і регулювання, ПІСЛЯ ЗАМІНИ підшипників. Про це сказано на початку відео. Вона відрізняється тим, що не треба вже з силою затягувати гайку, ставлячи підшипники на своє місце. І багато прокручувати колесо, вперед і назад, при затягуванні гайки, для правильної посадки підшипників. А так же для того, щоб не травмувати підшипники і посадочне місце. Я покручував для прикладу, для тих, хто буде регулювати відразу після установки підшипників.

Затягування гайки передньої маточини у ВАЗ 2121 процес відповідальний. Чи не дотягнеш. погано. Перетягнеш. ще гірше. Після установки нових підшипників треба відрегулювати тепловий зазор. Через 500-1000км. підшипники сядуть на місце, і треба знову підтягти гайку маточини. Знову відрегулювати зазор. Зробити це можна чотирма способами. Спосіб затяжки і регулювання за допомогою динамометричного ключа, я не розглядаю. Тому залишається три способи.

В даному відео спосіб перший. Затягування і регулювання цим способом робиться вже людьми, що набили на цьому руку. Вони вже відчувають, коли треба зупинитися, затягуючи гайку, і скільки відпустити назад. Другий спосіб з чітким розрахунком затяжки і градуси відпустки. Третій спосіб мій улюблений. В результаті маточини були підтягнуті першим і третім способами. Оскільки 2 колеса. Проїхавши 2000км. перевірив зазор. На обох маточинах все в ідеалі.

Регулювання підшипників маточини ВАЗ 2121. Затягування гайки маточини Niva. Спосіб 1 owHmt1kZPO8

виробляю заміну підшипника і маточини. також це відео допоможе тим хто хоче замінити передні гальмівні колодки і кульові. розповідаю. як відрегулювати передній ступичний подшіпнік.говорю про відмінності маточин на Niva 22 і 24 шліца. Інформаційний лист ВАЗа 5-2004-І

Про впровадження у виробництво шарнірів приводів передніх коліс автомобілів сімейства ВАЗ-21213 з збільшеною кількістю шліц (Z = 24)

З метою уніфікації деталей трансмісії автомобілів сімейства ВАЗ-21213 з автомобілем «Chevrolet. Niva» в IV кварталі 2003 р впроваджені у виробництво шарніри приводів передніх коліс із збільшеною кількістю шліц (Z = 24). Направляємо Вам інформацію по номенклатурі запасних частин і вузлів автомобілів сімейства ВАЗ-21213.

Найменування деталей і вузлів Було Стало Маточина переднього колеса 2121-3103014 2123-3103014 Привід переднього колеса правий / лівий 2121-2215010-10 / 2121-2215011-10 21213-2215010-20 / 21213-2215011-20 Шарнір зовнішній 2121-2215012-10 або 21213-2215012 2123-2215012 Шарнір внутрішній правий / лівий 2121-2215056 / 2121-2215057 2123-2215056 / 2123-2215057 Міст передній в зборі 21213-2300012 21213-2300012-10 Редуктор переднього моста 2121-2302010 або 2121-2302010-10 або 21213-2302010 21213-2302010-10 Картер переднього моста 2121-2302015 2123-2302015 Шестерня п / осі переднього моста 2101-2403050 2123-2303050 Сальник редуктора 2121-2302052 2123-1802216 Сальник корпусу внутрішнього шарніра правий / лівий 21213-2301034 / 21213.2301035 2123-2303120 / 2123-2303121

все Chevrolet Niva. 24 шліца, ВАЗ 21213, 21214 з IV кварталу 2003 р. 24 шліца, (Інформаційний лист ВАЗа 5-2004-І) ВАЗ 2131. Починаючи з вересня 2009 року. 24 шліца (всі автомобілі ВАЗ 2131 уніфіковані по передній підвісці з ВАЗ 21214М) ВАЗ 21213, 21214 до IV кварталу 2003 р. 22 шліца, ВАЗ 2121. 22 шліца. Діаметр вала ШРУСа 24 шліца. це 26,47 мм, і 22 шліца. це 24,33 мм (Креслення)

ЩОДО кульових опор! З 2013 року АвтоВАЗ припинив випуск поворотних кулаків моделі 2121 і комплектує всі автомобілі сімейства Niva і Chevrolet-Niva кулаками моделі 2123.

Тому для автомобілів Niva більш ранніх років випуску, де можуть бути встановлені кулаки ще старого зразка, буде потрібно заміна нижньої кульової опори на опору від автомобіля Chevrolet-Niva.

При установці на ВАЗ 21214, 2131 з 2004 по 2009 р.в. необхідно доукомплектувати двома кульовими опорами ВАЗ 2123.

Це необхідно для збереження можливості регулювання кутів установки передніх коліс.

Тюнінг Niva 4 × 4 фото

735 833 794 751 872 580 Заменаподшіпніковступіци. ВАЗ 21213, 21214 (Niva) РЕМОНТ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ВАЗ 21213, 21214 (Niva). повні характеристики. діагностика. електронних схем. 18.1.13. Заменаподшіпніковступіци. 18.2. Задня підвіска. Заменаподшіпнікаступіци колеса ВАЗ-2108 Niva. 1. Неспеціалізовані ці 2. Двигун 3. Трансмісія 4. Підвіски коліс 5. Рульове управління 6. Гальма 7. Електрообладнання 8.

Увлікательние новини про тюнінг Niva 4 × 4 фото Ви зможете знайти на нашому сайті зовсім скоро.

 • 18 526 847 337 348 82 84 851 713

Увлікательное і цікаве відео з YouTube про тюнінг Niva 4 × 4 фото, коментарі глядачів і кращі моменти тільки у нас.

Симптоми і наслідки Звук вийшов з ладу підшипника передньої маточини 2121 часто практично не відрізнити від дорожнього шуму, особливо взимку при русі в шиповану гуму по асфальту. Однак у міру зносу вузла він починає посилюватися і супроводжує водія вже безперервно. Додатковим дзвінком служить нагрівання колеса в напрямку від центру без характерного запаху гальмівних колодок.

При перших підозрах на конкретну несправність потрібно зайнятися її пошуком, а потім поміняти деталь, в іншому випадку, порушується не тільки акустичний комфорт, але і виникає ймовірність повного руйнування підшипника, появи вироблення на ступиці з її подальшою заміною і в самій запущеній ситуації. перекіс і клин колеса, що дозволить запросто «зробити вуха» з подачі короткої бази і унікальною настройки підвіски ВАЗ 2121 21213 і 21214.

Нива 2121.Замена переднего ступичного подшипника.

заміна

Для заміни переднього підшипника на Niva необхідно зняти супорта гальмівного механізму передньої осі. Для чого слід:

  Вивісити і відкрутити колесо; За допомогою зубила збити ковпак з маточини;

За допомогою плоскогубців витягти шплінт, що знаходиться на нижній осі притискного важеля;

Акуратно вийняти вісь притискного важеля слюсарної вибиванням з подальшим його зняттям пассатижами;

Використовуючи плоску викрутку, попередньо забравши притискної важіль і пружинки, супорта гальма вийняти з посадкового місця і укласти за поворотний кулак таким чином, щоб не перешкоджати подальшому процесу (підвісити).

регулювання

Відновивши конструкцію до моменту повернення супортів з колодками на своє місце, на поворотному кулаці розміщується фіксатор індикатора годинного типу. Індикатор розташовується таким чином, щоб його ніжка упиралася в регулювальну гайку.

Спорудивши важіль на шпильках, механізм плавно повертається навколо своєї осі.

У разі перевищення допустимого зазору 0,15 мм, проводиться заміна регулювальної гайки на нову. Послідовно змінюючи ступінь закручування, вимірюється зазор в підшипниках. Після закінчення роботи гайка стопориться.

Заміна підшипника Niva 2121 своїми руками

Як замінити маточину в Niva? Заміна маточини ВАЗ 2121 своїми руками!

Їду, значить, нікого не чіпаю. і тут бац, машина не реагує на газ. тільки дзижчить Спочатку подумав, що щось з карданами або роздаткою. Вийшов, подивився. ніби все на місці. Сідаю. дзижчить. Вирішив включити блокування. і, о диво, рушила! Так і їхав до гаража, 5 км, згнітивши серце і чим то знизу, як виявилося, гальмівним діском.Доехал до гаража, почав знімати колеса по черзі, і бачу. ліве переднє бовтається, тримаючись тільки за супорт, вердикт. відламався маточини. ( (((не знаю, на що грішити: на стиль їзди або на шлюб маточини (міняв її рік тому на маточину фірми “лідер”). Загалом, всі операції в картинках

Роботу проводимо на оглядовій канаві або підйомнику. Вивішуємо передню частину автомобіля і знімаємо колесо.

Від’єднуємо супорт з направляючої колодок (див. Розбирання переднього гальмівного механізму)

і підв’язуємо їх дротом до верхнього важеля.

Відвертаємо регулювальну гайку підшипників маточини (див. Перевірка і регулювання зазору в підшипниках маточини).

Зубилом розгинаємо край стопорною пластини гайки переднього кріплення важеля до поворотного кулака.

Аналогічно расконтріваем гайку заднього кріплення.

Накидним ключем «на 19» відвертаємо гайку заднього кріплення важеля до поворотного кулака.

Аналогічно відвертаємо гайку переднього кріплення.

Знявши важіль з болтів, відводимо його від поворотного кулака.

Від’єднуємо гальмівні шланги від поворотного кулака (див. Зняття переднього гальмівного шланга).

Від’єднуємо кріплення верхньої і нижньої кульових опор від важелів (див. Зніміть верхні кульової опори, і Зняття нижньої кульової опори).

З шліців корпусу зовнішнього шарніра приводу переднього колеса знімаємо поворотний кулак в зборі з кульовими опорами, маточинного вузлом і гальмівним диском.

Роз’єднуємо поворотний кулак і маточину з гальмівним диском.

При скруті в роз’єднанні деталей затискаємо поворотний кулак в лещата

і вибиванням з м’якого металу вибиваємо маточину.

Тепер можна вийняти болти кріплення важеля до поворотного кулака.

Для роз’єднання маточини і гальмівного диска навертаються гайку на шпильку

Ключем “на 10” відвертаємо болт кріплення захисного кожуха

Для демонтажу сальників і підшипників маточини затискаємо поворотний кулак в лещата.

Виймаємо внутрішнє кільце зовнішнього підшипника з сепаратором і роликами.

Аналогічно виймаємо сальник, кільце і внутрішнє кільце іншого (внутрішнього) підшипника з сепаратором і роликами.

Бородком вибиваємо зовнішнє кільце зовнішнього підшипника

Аналогічно вибиваємо зовнішнє кільце внутрішнього підшипника.

Збірку виробляємо в зворотній послідовності.

Перед установкою підшипників очищаємо внутрішню порожнину поворотного кулака від старого мастила.

Відповідним відрізком труби запресовувати

Закладаємо в порожнину поворотного кулака і в сепаратори підшипників 40 г мастила Літол-24.

Відповідним відрізком труби запресовувати сальники.

зубилом вдавлюємо в декількох місцях метал кільця в проточку поворотного кулака.

вибиванням з м’якого металу запресовувати шпильки.

Головки шпильок фрезерованной поверхнею повинні бути звернені до циліндричної поверхні гальмівного диска.

Щоб болти кріплення важеля до поворотного кулака при його установці на автомобіль не випали

Вставивши хвостовик зовнішнього шарніра приводу в шліци маточини.

Після закінчення зборки регулюємо зазор в підшипниках (див. Перевірка і регулювання зазору в підшипниках маточини).

Ступичні підшипники. «хворе місце» автомобіля ВАЗ 2121 Niva у всіх модифікаціях. від найпершої, випущеної в 1976 році, до інжекторної ВАЗ 21214 і Chevrolet-ВАЗ 2121. Ресурс цих деталей невеликий, а за заміну пари підшипників майстра на СТО беруть в кілька разів дорожче вартості самих запчастин. Така дорожнеча аргументується необхідністю зняття всього механізму з кулаком, а це. процес трудомісткий. Однак, у багатьох випадках впоратися з роботою можна і власними руками. за винятком тих випадків, коли всі вже остаточно запущено. Ця ж процедура допоможе при необхідності замінити і гальмівні диски.

1 Маточина переднього колеса в зборі 2 Болт 3 Ступица переднього колеса 4 Ковпак 5 Гайка шестигранна з пояском для законтріванія 6 Втулка 7 Кулак поворотний 8 Підшипник кочення 9 Кожух зовнішній 10 Кулак поворотний 11 Шайба 12 Болт з пружинною шайбою 13 Кільце 14 Сальник

Процес розбирання починається з підйому автомобіля (або потрібної сторони) за допомогою підйомника або домкрата і зняття колеса. Наступний крок. потрібно вибити шпильки блоку гальмівних циліндрів, а сам блок покласти на верхню кульову. Вивішувати цей блок на гальмівні шланги категорично заборонено! Тепер саме час відкрутити захисні кожуха. вони фіксуються трьома болтами на 17 і двома на 10. Потрібно обов’язково зняти обидва кожуха. Далі слід відвернути гайку маточини і обережно, за допомогою несильних погойдувань, вийняти маточину в зборі з гальмівним диском. Обережно. тому що при різкому висмикуванні осі разом із зовнішнім підшипником останній нерідко падає на землю і, якщо не він є причиною всієї цієї роботи, підшипник доводиться довго відмивати. Нерідко спостерігається така ситуація, що підшипник застряг на осі маточини, і тоді можна сміливо виймати її, після чого провести дефектовку і вибракувати відслужили своє запчастини. Як правило, краще замінити обидва підшипника і сальник. А саму маточину уважно оглянути: нерідко несправність підшипника в Niva супроводжується його заклинювання, в результаті чого внутрішня обойма підшипника провертається щодо маточини, поступово «з’їдаючи» її. Виявивши на ступиці сліди провертання підшипника, краще відразу встановити нову, пам’ятаючи, що справність елементів підвіски. це, крім усього іншого, безпека.

Якщо розбирання вузла здійснювалася з метою заміни гальмівного диска, потрібно покласти диск з маточиною на зняте раніше колесо (він відмінно лягає на штатний колісний диск), врівень накрутити на колісні шпильки гайки і короткими ударами молотка (1,5-2 кг) вибити шпильки. Роз’єднуємо маточину і гальмівний диск. розбирання закінчена.

Збірка здійснюється в зворотній послідовності. По закінченню роботи потрібно обов’язково відрегулювати затяжку ступичні гайки, не допускаючи її перетягування. це різко знижує ресурс підшипників.