Підібрати литі диски по марці автомобіля

Вибір дисків за моделлю автомобіля

Більшість автоконцернів, які виробляють легковий транспорт для масових продажів серед населення намагаються привести витратні деталі для кожної марки під єдині міжнародні стандарти для зручності їх заміни після зносу або пошкодження. Найпопулярнішими елементами в будь-якому авто, які підлягають заміні, є шини і диски. Так, по найпростішим показниками сумісності розмірного ряду виробів, рекомендованого виробником, а також характеристикам маточин. разболтовка і діаметру центрального отвору, кожен автолюбитель може підібрати колеса для свого «залізного коня» в будь-якій торговельній точці країни.

Диски на авто по марці автомобіля

Технічне керівництво до кожного автомобілю описує базові інженерні рішення в основних системах транспортного засобу, включаючи маточини для можливості вибору коліс. Так, знаючи конкретну марку і модель серійного автомобіля, водій може бути впевнений в наступних параметрах колісних дисків:

підібрати, лить, диск, марці

Базові параметри колеса

 • Всі диски на авто по марці автомобіля характеризуються головною єдиної величиною. діаметром посадкового отвори, яке необхідно для того, щоб колесо нормально підійшло на вісь маточини. Якщо даний показник не збігається з тим же параметром маточини, то власнику авто доведеться або переробляти її конструкцію, або використовувати проставочное пластини, які зношуються набагато швидше, ніж колесо. Ця розмірність для легкових авто коливається від 50 мм до 140 мм.
 • Кожен диск, незалежно від матеріалу, розмірності і способу виготовлення, має власну разболтовка, тобто кількість кріпильних отворів і діаметр кола їх розташування. Так, стандартне авто має від 4 до 6 шпильок і діаметр окружності, на якій розташовані отвори для них від 98 мм до 150 мм, і при позначенні маркування на колесі цей параметр вказується як 4 × 98, 5 × 114, 6 × 133 і т. д.
 • Конструкція кузова будь-якого авто розрахована лише на певну радіальні диска, і в залежності від класу, габаритів і маси транспортного засобу, головною характеристикою колеса є його діаметр по обіду в дюймах, від R12 до R24, і цей же параметр є визначальним для сумісності шини.
 • Також конструкція маточини і колісної арки мають два важливих показника, на основі яких підбирається диск. це його ширина, що варіюється від 4 до 12 дюймів, а також пов’язана величина. виліт колеса, або показник ЕТ. Даний розмір характеризує відстань від внутрішньої проекції обода до найближчої привалочной площині, і в залежності від її зростання, колесо утапливается під арку кузова.

Литі, легкосплавні, штамповані, ковані диски: як вибрати?

Для того, щоб правильно підібрати диски на авто, необхідно звернути увагу і на їх технічні характеристики, а також врахувати всі умови експлуатації вашого автомобіля. Особливо важливо при підборі правильно вказати розмір дисків, щоб виключити можливі проблеми в подальшому.

Якщо вам часто доводиться їздити за містом по нерівних дорогах, то краще підібрати литі диски, які мають високу пластичність, а значить, легко відновлюються після удару. Також вони ідеально підходять для зимової їзди, коли ризик деформації колеса через замети і полою дуже високий. Іншою перевагою литих дисків є відносно невисока вартість.

Багато водіїв віддають перевагу легкосплавними колісними дисками, які набагато легше сталевих. Основою сплаву для лиття в таких дисках є алюміній, що робить їх особливо стійкими до корозії і до інших зовнішніх агресивних впливів. Але необхідно пам’ятати, що їх зовнішній вигляд в процесі експлуатації стає менш привабливим через появу оксидної плівки. Для того, щоб уникнути цього, на початку експлуатації їх необхідно покривати декількома шарами прозорого лаку.

Автомобіль з алюмінієвими дисками володіє хорошою динамікою розгону, плавним ходом і меншою витратою палива. Але відновлювати деформовані легкосплавні диски набагато важче, ніж сталеві. Сталеві диски можуть поглинати енергію удару, а міцніші моделі здатні навіть передавати силу удару на підвіску.

Наступний вид дисків. штамповані. Вони коштують дешевше литих, так як їх виробляють з легких сплавів різних металів (алюмінію, магнію або стали). Сталеві штамповані диски не дуже привабливо виглядають і дуже важкі. Їх часто рекомендують до установки на автомобілі радянського зразка. А ось легкосплавні штамповані диски мають більш привабливий дизайн. Їх невелика вага дозволяє колесу краще контактувати з дорожнім покриттям, крім того, такі диски здатні при їзді знижувати вібрацію.

Ковані диски виготовляють з алюмінієвих, магнієвих сплавів методом гарячого штампування. Коштують вони дорожче аналогів, так як мають найбільш високі показники стійкості до корозії, високу міцність і жорсткість. Вони не тріскаються при ударі і мають невелику вагу. В даний час дані диски на машину користуються найбільшим попитом серед власників іномарок середнього класу і вище, а будь-який каталог дисків може запропонувати безліч варіантів для одного і того ж автомобіля.

Як підібрати литі диски на авто

Багато вітчизняних автолюбителів після покупки автомобіля задаються питанням про заміну заводських штампованих колісних дисків на литі. Адже не кожна комплектація нової машини оснащується більш дорогими литими дисками, так само, як і не кожен продавець б / у автомобіля буде реалізовувати свою машину разом з такими дисками. Але як підібрати литі диски на авто? Вибирати литі диски потрібно раціонально, не тільки відштовхуючись від розмірності, адже правильно підібрані колісні диски гарантують безпеку при русі на автомобілі, впливають на витрату палива, на збільшення терміну служби деталей і запчастин підвіски і трансмісії. Природно, кожен власник авто також чимале значення приділяє зовнішньому вигляду дисків, які б підкреслили його індивідуальність.

Як підібрати литі диски по марці авто

На відміну від сталевих штампованих колісних дисків легкосплавні диски мають ряд плюсів. До них відносяться:

 • точність виготовлення;
 • різноманітні дизайнерські рішення:
 • відведення теплового навантаження від гальмівного вузла;
 • легка маса вироби;
 • безшумність (на це також впливає встановлена ​​колісна гума і правильна шумоізоляція дверей авто).

Якщо ж говорити про мінуси литих дисків, то можна позначити, напевно, основний. це внутрішня структура металу. Вона являє собою зернисту сітку, тому при тривалій експлуатації машини при пересуванні по нерівних дорогах з ямами диск бере на себе негативні навантаження і з часом усередині з’являються маленькі ушкодження у вигляді тріщин, в майбутньому при агресивній експлуатації такий диск може просто розколотися. Тому при виборі литих дисків, потрібно планувати на майбутнє експлуатацію машини по великій частині на рівних, відремонтованих дорогах в межах міста.

Стандартні оригінальні диски під конкретну марку автомобіля є у вільному продажу, і вони завжди підійдуть під потрібний автомобіль, але і ціна їх, природно, вище, якщо порівнювати з дисками універсальними, які виготовляються багатьма зарубіжними і вітчизняними виробничими підприємствами.

Щоб підібрати литі диски по марці авто потрібно знати основні геометричні параметри посадкового місця на вашому автомобілі або маточини. Виходячи з цього, підбирається і диск з такими параметрами:

 • Діаметр центрального отвору.
 • Діаметр отворів кріплення і їх кількість (в міжнародному позначенні це показник позначається як PCD, або Pitch Circle Diameter).
 • Спосіб затяжки болтів або гайок (цей параметр різниться можливістю затягування на «площину», «конус» або «сферу»).

На кожному литому диску завжди вказується свій типорозмір із зазначенням всіх геометричних розмірів. Розберемо для прикладу диск з таким маркуванням. 6.5Jx16 H2 5/112 ET50 dia-57.1. Тут цифра 6.5 позначає ширину обода диска, J. форму борту, х. обід в нерозбірному виконанні, 16. номінальний посадочний діаметр, H2. виступ для кріплення безкамерної шини, 5/112. параметр PCD (5 отворів на діаметр 112 мм), ET 50. виліт диска 50 мм, dia 57.1. діаметр центрального отвору.

Що стосується зовнішнього вигляду дисків, то на сьогоднішній день пропонується дуже великий перелік різноманітних дизайнерських малюнків, форм і забарвлень.

Своєчасна заміна автомобільних двірників. запорука комфортності і безпеки їзди. При покупці слід враховувати не тільки довжину каркаса. Різні моделі при однакових розмірах можуть відрізнятися по конструкції і способу кріплення. Розповімо, як підібрати щітки склоочисника по марці авто.

У водійській практиці бувають ситуації, коли доводиться лити дизельне масло в бензинові двигуни і навпаки. Така екстрена необхідність може виникнути, наприклад, у шляху при витоку мастильної рідини. Щоб не допустити масляного голодування авто, доводиться звертатися за допомогою до інших водіїв. У той же час застосування несумісних автомастил може привести до різних наслідків.

Знос деталей двигуна може відбуватися навіть при наявності достатньої кількості моторного масла. При цьому на металевих поверхнях виникають локальні розриви масляної плівки.

Штамповані сталеві диски

Штамповані сталеві диски, як не важко здогадатися, виготовляються методом штампування.

Вони мають просту конструкцію, дві частини якої, диск і обід, з’єднуються між собою за допомогою електрозварювання.

В обід, в залежності від марки автомобіля, на якому він буде встановлений, робиться потрібну кількість отворів під кріпильні болти.

 • Міцні та надійні, добре стійкі до наших доріг;
 • Ремонтопрігодним. Незначні вм’ятини можна вирівняти навіть кувалдою. Більш складні проблеми вирішуються шляхом прокатки в автосервісі.
 • Недорогі порівняно з іншими типами дисків.
 • Один і основний недолік, це велика вага.

Як зазначалося вище, це збільшує передану навантаження на інші елементи ходової автомобіля, особливо при їзді по поганих дорогах.

ковані диски

Для виготовлення кованих дисків застосовуються більш сучасна технологія гарячого штампування під великим тиском.

Як матеріал використовують алюмінієво-магнієвий сплав, що дозволяє зменшити вагу диска на 50% в порівнянні з штампованими сталевими видами або на 30% в порівнянні з литими аналогами, виготовлених з алюмінієвих сплавів.

При цьому міцність і експлуатаційні характеристики їх нітрохи не гірше, а за деякими показниками навіть краще.

Вони стійкі до корозії і великих перепадів температур, витримують великі навантаження.

Основний їх недолік, це поки ще велика вартість, яка безпосередньо залежить від дорожнечі використовуваних матеріалів і недешевого технологічного процесу.

Литі легкосплавні диски

Виготовляються шляхом відливу з певних алюмінієвих сплавів в спеціальній формі. Алюміній, це головний елемент, що входить в ці сплави, який надає дискам меншу вагу.

Завдяки великій різноманітності форм, на ринку ми бачимо величезний асортимент литих дисків, але не потрібно бігти і купувати перший сподобався або найкрасивіший.

Технологія виготовлення литих дисків, це дуже тонке і складна справа, яка підвладне тільки компаніям, які мають певним високотехнологічним обладнанням.

Недотримання цієї технології може привести до появи в дисках прихованих порожніх порожнин, що збільшує шанс їх розльоту при наїзді на першу-ліпшу яму.

Особливо цей шанс збільшується при сильних морозах.

Тому уникайте маловідомих брендів, які пропонують вироби з приємно низькою ціною. Безпека коштує дорожче.

Даний спосіб вибору литих дисків є основним. Головні показники, які потрібно знати:

 • Діаметр обода;
 • Разболтовка колісних дисків.

Разболтовка колісних дисків має більш широке значення. У цей показник входить багато і інших параметрів, такі як, кількість отворів під кріпильні шпильки, виліт диска і інші.

Для шин, наприклад, є такий показник, як R. Він вимірюється в дюймах. Один дюйм дорівнює 2,54 см.

Наприклад, є шини з абревіатурою 205/50 R17, де 17 внутрішній діаметр колеса в дюймах, що відповідає діаметру диска на який ця шина може встановлюватися. У сантиметрах. 43,18.

Чому це все так важливо?

Ви, коли ні будь пробували проїхати без колеса? А з колесом, яке неправильно обертається або більше по діаметру, ніж сама арка під крилом машини?

Якщо хтось навіть і пробував, то далеко він не поїхав це точно.

Транспортний засіб без колеса не можна назвати автомобілем, адже не дарма, спочатку з’явилося колесо, і тільки потім, століття за століттям, до нього прикручувалися різні деталі і в підсумку з’явлюся авто в звичному для нас вигляді.

Как подобрать диски и не прогадать: пошагово от идеи до покупки

Колесо, це невід’ємна частина ходової частини будь-якого автомобіля. Воно є першим сприймає на себе всі нерівності дороги, ями і вибоїни, при цьому частково гасить виникаючі навантаження на підвіску і трансмісію автомобіля.

Чим більше швидкість руху, тим більші навантаження на колесо виникають.

І чим воно важче і виготовлено з неякісних матеріалів, тим більше збільшується коефіцієнт передачі навантаження на кульові опори, амортизатори, важелі, пружини та інші деталі ходової.

Тому правильний підбір дисків і шин безпосередньо впливає на такі показники, як:

 • Безпека і швидкість руху;
 • Стійкість машини на поворотах;
 • Плавність ходу і керованість;
 • комфортність пересування.

Особливо небезпечно, коли диск від удару об перешкоду розлітається на ходу. Як правило, це властиво для литих дисків, які пройшли неякісний ремонт.

В даному випадку наслідки можуть бути плачевними.

Щоб, правильно вибрати диск для свого авто, потрібно мати загальну картину про його пристрої і технології виготовлення.

.5J x16 Н2 5/112 ET 35 d 66.6

Всі цифрові позначення вказуються або дюймах, або в міліметрах.

7.5. ширина обода, вимірюється в дюймах. Також враховується при виборі шин. Невідповідність розмірів може привести до соскоков шини з диска.

J. інформація, яка вказує на конструкційні особливості дисків, зокрема бортових закраин обода, наприклад, радіус заокруглень. Звичайному покупцеві недоступна.

х. позначає, що обід колеса нероз’ємний.

Діаметр посадки обода колеса, враховується при виборі шини. Для легкових авто це межі від 12 до 32 дюймів.

Заборонено встановлювати п’ятнадцяти дюймову шину на шестидюймовий диск.

14-16 дюймові диски найпоширеніші на легкових авто.

Н2 або H. вказує на наявність двох або одного кільцевих виступів, так званих хампов. Без них беськамерная шина просто зіскочить.

 • FH. плоска форам;
 • CH. комбінованих;
 • AH. асиметричний.

5/112 або PCD. розшифровується так.

5, це число отворів під кріплення дисків.

112, це діаметр кола на якій знаходяться центри зазначених раніше отворів. Вимірюється в міліметрах.

Діаметр кола може бути і іншим. Поширені цифри. 98, 100, 114,3, 130 та інші.

Как правильно выбрать диски для вашего автомобиля?

При виборі дисків по параметру PCD потрібно бути дуже обережним, адже помилка в пару міліметрів тут неприпустима.

Для маточин автомобілів модельного ряду DAEWOO і Opel підходять диски з PCD 100/4. Але багато кулібіни намагаються встановити на ці автомобілі диски з PCD98 / 4, який йдуть до автомобілів Fiat і ВАЗ.

Здавалося б, 2 мм нічого не зіграють. Однак це помилкова думка.

Повністю буде затягнутий тільки одні болт, інші ж болти підуть в сторону і затягнутися нещільно.

Це призведе не тільки до сильного биття колеса, але і з великою ймовірністю, до відкручування гайок.

Інша неприпустима помилка, ручна розточування отворів для правильної посадки дисків. Це не врятує ситуацію, а тільки погіршить її. Диск можна викидати відразу.

ET- виліт диска, вимірюється в міліметрах. Має й інші позначення, DEPORT або OFFSET.

Показник може бути, як негативним, так і позитивним.

Наприклад, ЕТ30 або ЕТ-25. Дивіться малюнок нижче.

Встановлюються на машину тільки диски з передбаченими заводом виробником автомобіля вильотами.

В іншому випадку або виникнуть неприпустимі навантаження на підшипник маточини, або диск упреться в гальмівний механізм.

d. діаметр центрального отвору диска, вимірюється в міліметрах і варіює в межах від 50 до 70 мм. Повинен співпадати за розмірами з розмірами посадкового пояса на ступиці (ідеальний варіант).

Інші важливі позначення, які можна зустріти на дисках.

ISO, PCT, SAE, TUV. відповідність міжнародним стандартам і правилам.

MAX LOAD 2200LB. найбільша допустиме навантаження на колесо, вимірюється в фунтах. У прикладі цифра 2200 фунтів або 998,8 кг.

MAX PSI 55 COLD. максимально допустимий тиск в шинах на 3,5 кгс / кв. см (квадратний дюйм). COLD всі виміри повинні проводитися в холодній шині.

З вищесказаного можна зробити висновок, що підбір дисків і шин потрібно здійснювати тільки виходячи з рекомендацій виробника певної марки автомобіля.

В інших випадках або швидко вийде з ладу підшипник маточини, або буде чути стукіт колеса, або просто відкрутити гайки кріплення останнього.

Підбір дисків та шин по марці автомобіля

Сервіс допоможе підібрати не тільки диски по марці автомобіля, але і шини.

База містить понад 100 марок зарубіжних і вітчизняних автомобілів, понад 1000 моделей авто випущених до кінця 2019 року.

Кількість автомобілів більше 25000 одиниць, з огляду на виробників, марок машин, їх модифікацій і року випуску.

Щоб здійснити підбір дисків і шин необхідно спочатку вибрати виробника вашого транспортного засобу, потім марку автомобіля, рік випуску і модифікацію.

Активацію вихідних даних можна здійснювати тільки зверху вниз, а не навпаки. На останньому етапі натисніть кнопку «ВИБРАТИ».

Почніть підбір дисків по марці автомобіля прямо зараз.

Виберіть критерії підбору і натисніть «ВИБРАТИ».

Для отримання поглиблених даних скористайтеся шинним візуальним калькулятором.

ВАЖЛИВІ КРИТЕРІЇ ВИБОРУ

Технічні характеристики сучасних автомобілів залежать від багатьох показників, таких, як потужність двигуна, вага авто, тип коробки передач і підвіски і багатьох інших.

Завдяки сучасним технологіям з кожним роком автомобіль стає аеродинамічний, зручніше і красивіше, не кажучи вже про його поліпшені показники потужності та швидкісні характеристики.

Багато автовласників не хочуть відставати від тенденцій автомоди і прагнуть змінити, а в крайньому випадку просто поліпшити, зовнішній вигляд свого авто.

А просто кажучи прагнуть провести тюнінг автомобіля і, якщо можна так сказати, наздогнати за красою нові моделі машин і виділиться серед натовпу.

Важливим у тюнінгу автомобіля, а також з практичної точки зору, є правильний підбір дисків і шин по марці автомобіля.

Адже на одну й ту ж саму модель авто можна встановити як уже відому заводську комплектацію дисків і шин, так і використовувати варіанти заміни, які додадуть автомобілю, не тільки гарний зовнішній вигляд, але і поліпшать його деякі показники, наприклад, такі:

 • Ходові якості;
 • Збільшення економії палива;
 • динамічні характеристики.

Не варто забувати, що саме правильний підбір дисків і шин для свого авто, в подальшому може значно зменшити витрати на машини.

На ринку комплектуючих зараз можна спостерігати широкий вибір дисків і шин для будь-яких авто.

Але потрібно розуміти, що не можна бездумно підходити до їх вибору адже останні мають безліч характеристик і мають відмінні один від одного параметри, такі як:

 • Розміри;
 • Матеріали з яких вони виготовлені;
 • Конструкція і технологія їх виробництва.

Зараз основними гравцями ринку є:

 • Штамповані сталеві диски;
 • Вилиті зі спеціальних сплавів;
 • Ковані (гаряче штампування під великим тиском).

Перші диски, з точки зору експлуатаційних якостях при їзді по наших дорогах, вважаються витривалішими, ніж другі.

Але литі диски, в свою чергу, більш красивіше і ефектніше виглядають, що важливо при тюнінгу, хоча вони і менш ремонтнопригодні.

Безумовно, всі вищевказані характеристики важливі, але в першу чергу, на що орієнтуються виробники дисків і шин, це на параметри арок, тих чи інших моделей авто, і конструкційні особливості кузовів.

Параметри і характеристики дисків

Ми постаралися максимально спростити підбір колісних дисків (коліс) потрібного розміру, придатних улюбленій марці, моделі, вашого автомобіля (під авто, машини) онлайн. Тепер вам достатньо просто виставити відповідні параметри на сайті і отримати готовий результат, не витрачаючи свій час на тривале вивчення керівництва по експлуатації вашого засобу пересування, не переглядати гори додаткових матеріалів. Щоб мати загальне уявлення про установки, радимо ознайомитися з такими цікавими фактами.

Правильний вибір диска під марку авто складається з декількох ступенів:

 • визначаємо вид диска;
 • обов’язковий діаметр посадки для монтажу (R);
 • число, а також необхідний діаметр розміщення отворів для кріплення (PCD);
 • ширину дискової поверхні (J);
 • точний діаметр для визначення ступичного отвори (DIA, також D);
 • виліт вироби (ET). вимірюють в мм;
 • точну форму для отворів кріплення;
 • присутність хампов. завдяки їх виступаючих частин відбувається фінальна посадка гуми на місце: бортовий коло розміщується між ними і окраїнної частиною дисків.

Існують такі види виробів за типом виробництва: легкосплавні, штамповані, а також ковані. Окремо можна винести вантажний тип. Крім того, за типом конструкції, поділяються на розбірні і нерозбірні.

В силу особливостей конструкції до найбільш бюджетного типу відносяться штампований. До переваг цих виробів відноситься їх виготовлення зі сталі. Вони не переламуються при отриманні сильного удару, можлива тільки деформація вироби, яке легко відновити. Як правило, моделі не притаманний химерний дизайн. Тільки функціональність в поєднанні з користю і великою вагою.

Литий варіант має меншу вагу, виробляється із сталі, алюмінію. При нанесенні ушкоджень механічного характеру починає злегка тріскатися.

Самий люксовий клас кованих виробів для машини створюється за методом гарячого штампування. Цей процес в подальшому забезпечує структурну цілісність аксесуара для транспорту, зменшує вагу, збільшує загальну міцність і довговічність використання.

Підбір дисків по авто: робимо правильно

Основа основ, «фундамент», на якому тримаються не тільки шини, а й сам транспортний засіб. це диски. Багато хто не надають значення даного елементу, забуваючи про те, що автомобіль можна порівняти з людським організмом, не можна не звертати уваги на всі його складові.

Де підібрати диски по авто на найвигідніших умовах?

На сайті представлені такі вироби від світових виробників, здатних задовольнити найвибагливіший смак:

 • K K;
 • DISLA;
 • KFZ;
 • iFREE Коперник і інші.

Підбір литих дисків на авто по параметрам

При покупці нового ската в першу чергу потрібно дізнатися розмірні параметри необхідного елемента. Як правило, заводські параметри будь-якого авто вказуються в технічному паспорті або на офіційному сайті. Також можна проілюструвати тематичні сайти, де вказані всі необхідні дані. Там же можна знайти і супутню інформацію, наприклад, допустимі можливі типорозміри з якими авто не буде втрачати свої ходові якості.

Підбір дисків за розміром і марці авто

Підбір дисків по автомобілю або за заздалегідь заданими параметрами. процес досить важливий при виборі литих або сталевих дисків, адже правильно підібраний розмір полегшує роботу шиномонтажника і покращує динамічні показники транспортного засобу.

При виборі колісних дисків найбільш важливий не сам факт вибору підходящого типорозміру. При покупці автодисків необхідно зупиняти свій вибір саме по оптимальному варіанту. Для цього потрібно знати деякі особливості встановлення цього елемента авто. Також не менш важливою є естетична сторона підбору. Будь-литої або сталевий диск здатний істотно видозмінити дизайн авто. Литий з полицею, литий матовий, легкосплавний срібний або сірий. кожен вид Автодиски може, як поліпшити вигляд транспортного засобу, так і знайти його на непоказною. Грамотно підібраний скат під конкретну марку авто. це як оптимально підібрані черевики для джентльмена. Футуристичні японські скати будуть неказисто виглядати на строгих британських чи німецьких авто, а сталевий диск буде не до місця на авто преміального класу. Тому важливо звертати увагу не тільки на практичну сторону експлуатування, але і на дизайнерську.

Параметри автодисків:

5×112. параметри кріплення Автодиски. Перша цифра позначає кількість болтів, а друга (PCD. Pitch Circle Diameter) діаметр їх розташування, розраховується в міліметрах. Для зручності PCD називають обидва параметри.

R16. діаметр колеса. Розраховується в дюймах і позначає відстань полки, на який лягає шина. Показник повинен відповідати шинному параметру внутрішнього діаметра колеса. Взагалі, буква «R» означає радіальну конструкцію і не має відношення до дисків, однак для зручності її часто ставлять і в параметрах автодисків.

7J. ширина (W). Вона вказується в дюймах і розраховується по простору має назву «полицею», на яке встановлюється колесо. Для того, щоб авто отримало максимум від колеса і шини, необхідно вибирати ширину литого або сталевого диска і профіль автошини однаковими і відповідними один до одного. Виробниками допускаються деякі варіанти збільшення або зменшення ширини гуми.

виліт або винесення литого або сталевого диска (ET). Часом іменується OFFSET і DEPORT. Вимірюється в міліметрах і позначає відстань між площиною притиску диска до маточини і серединою Автодиски. Виліт може бути негативним, нульовим і позитивним. При установці дисків з не заводськими характеристиками помилки допускаються найчастіше при прорахунку вильоту Автодиски.

Важливо! Більшість автолюбителів плутаються, помилково думаючи, що чим більше виліт, тим диск буде більше виступати назовні. Насправді ситуація навпаки, чим менше показник ET, тим більшою мірою колесо зсувається в зовнішню частину транспортного засобу.

72.5. діаметр медіального отвори (DIA), вимірюється з боку привалочной площині. Більшість виробників литих (титанових) автодисків роблять DIA з великим діаметром. Для потрібної посадки і центрування в таких випадках використовуються центрові кільця, зроблені з металу або спеціального пластмаса. Останні не настільки міцні, але більш активно протидіють корозійних впливів.

Вибір литого або сталевого Автодиски по марці автомобіля

Для зручності покупки дискової продукції, можна скористатися спеціальним сервісом на нашому сайті «підбір дисків по авто». Там вже прораховані всі параметри, тому не потрібно заглиблюватися в особливості і хитросплетіння установки відповідно до тих чи інших характеристик. Необхідно лише знати марку і модель авто, рік випуску і об’єм двигуна. Обмежиться тільки маркою і моделлю автомобіля не вийде. так як для різних модифікацій виробниками часто передбачаються різні чавуну або сталеві колісні диски.