Заміна пильовика зовнішнього шруса Niva Chevrolet

Заміна зовнішнього шруса на Niva Chevrolet

В автомобілях Niva Chevrolet граната представлена ​​у вигляді шарніра рівною кутової швидкості. Таку назву даного вузла відбувається через схожість його з військовим вузлом. Ще його називають Шрус, він передає крутний момент в автомобілі, від самого мотора до коліс, при різних кутах повороту керма.

пильовика, зовнішнього, шруса, niva

Даний елемент з’явився під час того, коли почали проводити передніпріводние машини, а до цього передача крутного моменту на колеса відбувалася за рахунок звичайного кардана. А так як шарнір перебував постійно під навантаженням, його термін служби був маленьким, і ця проблема спричинила за собою створення спеціального вузла ШРУС, який крутний момент на колесо міг передавати під різними кутами при поворотах.

види шруса

Даний елемент допомагає рівномірно передавати крутний момент, при цьому враховує момент того що колесо може бути під різним кутом щодо авто. Вони бувають двох типів:

Ці деталі, як і будь-які інші з часом зношуються, тому рано чи пізно власник транспорту приходить до того що їх потрібно міняти. Давайте детальніше розглянемо з яких причин на автомобілі Niva Chevrolet заміна зовнішнього шруса необхідна і по чому він виходить з ладу.

 • Найпоширенішою причиною виходу з ладу це більшою термін експлуатації деталі. Як правило заміна потрібно через десять тисяч кілометрів, але заміна може знадобитися і раніше
 • Їзда по розбитій дороги, різкі повороти, до упору на швидкості вивертається кермо, в ці моменти на Шрус відбувається максимальне навантаження
 • Якщо потрапляє пил, бруд, вода з-за зносу гумового пильовика. це те ж провокує поломку раніше заявленого терміну. Тому періодично слід перевіряти в якому стані знаходиться захист.

заміна

Щоб поміняти зовнішній шрус необхідно витягти струмінь гранату, його можна демонтувати тільки разом з полуосью, коли процедура виконана необхідно провести наступні дії:

 • Знятий вузол затискаємо в лещата
 • Знімаємо пильовик старий
 • Молотком збиваємо Шрус
 • На шестірні півосі зачищаємо все наявні зуби
 • На вісь встановлюємо новий шарнір
 • Ставимо пильовик і затискаємо хомутами його
 • Встановлюємо все на місце

Досить часто автовласники авто Niva Chevrolet вдаються до тюнінгу мотора, в результаті чого потужність його збільшується, тим самим в кілька разів збільшуючи навантаження на Шрус і кардани, і щоб уникнути швидкого зносу даних частин рекомендується посилювати вал.

Тому якщо ви будите знати всі особливості даних частин, то ви завжди визначилися з якої причини вийшов з ладу той чи інший елемент, і зможете зробити заміну в будь-який момент самостійно.

Заміна пильовика внутрішнього шруса

Як повідомлялося раніше, була виявлена ​​дірка в пильовику лівого внутрішнього шруса. Тому на сьогодні була запланована його заміна. У запасах була одна гофра з комплекту зовнішнього шруса. Вирішено було поставити её.Заодно зняв правий привід, розібрав і промив зовнішній шрус, який постійно на поворотах щелкает.Но, про все по-порядку.Домкратім машину, знімаємо приводи Для зручності потрібно відкрутити нижній болт амортизатора.

Розбираємо і чистимо лівий внутрішній шрус і правий зовнішній.

Дивимося на шарікі.Ето від лівого внутрішнього, там де порвався пильовик покоцані кульки хоча в мастилі бруду не видно було.

А нижче кульки постійно-стучащего правого зовнішнього шруса. Походу це заводський брак. На трьох кульках якісь напливи-вмятінкі. Відчуваються нігтем. На фотке виділив червоним. Ну, з цим нічого не поробиш, буду їздити на ньому далі.

Зібрав внутрішній шрус, частина мастила заклав в гофру, частина. під кульки.

І все це справа зібрав. Гофра попалася з комплекту зовнішнього шруса якась неросійська. Гума якась жорстка незнаю скільки проходить

А ось це правильний зовнішній пильовик, який у мене вже рік працює на правом внутрішньому шрус

Після того як зібрав приводи і опустив машину на колеса, перевірив стан пиляків Як і очікувалося, в них залишився зайве повітря, який необхідно випустити, інакше пильовик разорвёт.Вот неправильний правий пильовик

Відповідно, неправильний лівий пильовик

Щоб випустити повітря, відпускаю великий хомут, підсуваю маленьку викрутку між шрусом і пилюжником і повітря зі свистом виходить) Ставлю на місце хомут. І ось результат: Правильний правий внутрішній пильовик

Собсно все З’їздив на Урал випробувати нові воблери але не клювало

процес

Щоб поміняти пильовик на Niva Chevrolet, візьміть розсувні пасатижі і викрутку і зніміть хомути з грязезащитного чохла. Посуньте його по валу, видаліть її за допомогою молотка і дерев’яного бруска несильними ударами.

 • За допомогою викрутки знімаємо стопорне кільце.
 • Витягуємо обойму, попередньо поставивши позначки на кульках і пазах.
 • Знімаємо великий і малий хомути.
 • Перед тим, як поміняти пильовик Шруса на Niva, зрушуємо кожух і покрив по валу.
 • Збиваємо підшипник за допомогою молотка і дерев’яного бруска, завдаючи ритмічні удари по торця обойми.
 • Знімаємо чохол і кожух.
 • Промиваємо всі деталі бензином.
 • Закладаємо в шарнір мастило.
 • Встановлюємо ШРУС і інші зняті деталі в зворотному порядку.

Як визначити поломку

Найчастіше в проблемі з Шрусов винні брудозахисні чохли. При зовнішньому огляді на них видно розриви, а при погойдуванні відчувається люфт. Іноді на шарнірі видно сліди мастила або темні плями, це означає, що пильовик порваний. У цьому випадку потрібна заміна пильовика Шруса на Niva Chevrolet.

При пошкодженому Грязезащитная чохлі вода і пил потрапляють всередину, тому часто доводиться міняти і сам підшипник. Роботу можна виконати самостійно за 1,5-2 години. Для роботи знадобиться мінімум інструментів: пасатижі, молоток, викрутка.

Заміна пильовика на Chevrolet Niva

ШРУС (або граната). це шарнір рівних кутових швидкостей. Він використовується в автомобілях з переднім приводом. Спочатку в них крутний момент передавався на провідне колесо за допомогою звичайного кардана. Автолюбителі знають, що якщо на повороті в передньому приводі лунають постукування, то скоріше за все несправний ШРУС або потрібна заміна внутрішнього пильовика на Niva. Гранати на Niva Chevrolet бувають внутрішніми і зовнішніми. Як і будь-яка деталь в автомобілі, шарніри і брудозахисні чохли мають свій термін служби і періодично виходять з ладу.

причини

Занадто довгий термін експлуатації. Якщо автомобіль проїхав 10 тисяч кілометрів без проблем, то пильовики слід поміняти, не чекаючи поломки.

Неакуратна їзда. При різких поворотах, швидкій їзді «по купинах» і вивертанні керма ШРУС приймає все навантаження на себе. Він може зламатися в будь-який момент, тому кожен автолюбитель повинен знати, як замінити пильовик на Niva.

Вода, пил і бруд. В результаті пошкодження грязезащитного чохла в ШРУС потрапляє вода і пил. Змішуючись з мастилом, бруд набуває властивостей абразиву і призводить до пошкодження шарніра.

Тепер ви знаєте, як поміняти пильовик на кардані ВАЗ 2121 і як не допустити пошкодження. Однак, за якісним ремонтом радимо звернутися до фахівців.

Наскільки корисна надана інформація?

Заміна ШРУС приводу на Niva своїми руками

Багато власників ВАЗ 2121 звикли довіряти подібні ремонтні роботи фахівцям на СТО, але можна все виконати і в гаражних умовах, маючи під рукою перелік необхідних інструментів.

Ну а далі все робиться за таким порядком:

 • Знімаємо колесо, попередньо піднявши передню частину машини домкратом
 • Відкручуємо кріплення кульової опори до важеля, щоб звільнити його
 • Відкручуємо ступичні гайку і виймаємо ШРУС з маточини
 • Для більшої доступності краще зняти привід в зборі: підчепити монтуванням внутрішню гранату і витягнути її
 • Після цього виймається весь привід в зборі
 • Затискаємо привід в лещатах
 • За допомогою спеціальних щипців звільняємося від хомутів пиляків (при необхідності міняємо їх потім на нові)
 • Легкими ударами молотка збиваємо потрібний шрус з приводу, прикладаючи зусилля удару до зовнішньої обоймі

Зазвичай після пари легких ударів ШРУС без особливих проблем збивається і можна виробляти його заміну на новий. Ще раз варто відзначити, що краще оглянути на пошкодження пильовик і при необхідності також поміняти його на новий.

Набивається новий ШРУС точно так же, до клацання стопорного кільця.

Варто зазначити, що в результаті складання приводів, у внутрішню частину ШРУСа необхідно наштовхувати мастило, типу шрус або літол (на крайній випадок). Якщо цього не зробити, то знос буде відбуватися набагато швидше, ніж при наявності необхідної кількості мастила. Також, зверніть увагу на цілісність захисних пильовиків як внутрішньої, так і зовнішньої гранати. Якщо ви побачили, що пильовик пошкоджений, його заміна на новий обов’язкове.

Установка на автомобіль відбувається в порядку, зворотному зняттю. Також, не забуваємо встановити всі зняті деталі в процесі ремонту.

, а ось зовнішній обійдеться майже в два рази дорожче: від 1400 рублів. Якщо ж розглядати покупку приводів в зборі, то один може вам обійтися не менше 3500 рублів, а пара, зрозуміло, близько 7000 рублів.

Зліва Тріаллі, поставив і забув. Справа Автовазовскій. Почалися тук-тук-тук при їзді особливо вгору з виворотом вправо. Звуки посилюються. Симптом відомий, ліземо міняти. Коротка інструкція для тих, хто ще сумнівається міняти шпильки в мосту на болти чи не змінювати.

Знімаємо колесо, відкручуємо нижню кульову, відповідним пристосуванням вивішуємо кулак з маточиною-диском. Я використовую ремінь генератора від ВАЗ 2121. Чіпляю за кріплення амма і за 2 шпильки на ступиці.

На шрус відкручуємо гайку, знімаємо гровер щоб вивільнити більше довжини різьблення, накручуємо гайку назад. Закручуємо зверху ще одну гайку і затискаючи гайку на гайку викручуємо шпильку. Я спробував, виходить, навіть на верхній гайці на половину закрученої. Фото для прикладу.

Відкручуємо лижу від стабілізатора. Кардан не чіпаємо.

Відкручування лівого вуха і лижі нам потрібно для того щоб трошки можна було покрутити міст при витягуванні шруса. Провертає по осі вгору праве вухо.

Витягуємо шрус, зміщуючи міст трохи за годинниковою стрілкою якщо дивитися зверху і трохи вниз.

На розбір у мене пішло близько півгодини. Всім удачі на дорозі і поза дорогами і тиші в машинах)

Збірка в зворотній послідовності. На місце викручених шпильок відмінно підходять довгі болти від кульових.

Граната на автомобілі є шарнір рівних кутових швидкостей. Таку назву вузол отримав через те, що він схожий на військовий вузол. Його ще можуть називати ШРУС. За допомогою його в автомобілі передається крутний момент від мотора до колеса при різних кутах повороту ведучого колеса.

Основні симптоми несправності ШРУСов на Niva

Як і на будь-якому іншому автомобілі, несправності гранат відразу дають про себе знати. І перше, що буде симптомом, це:

 • поява клацань при рушанні і різкій зупинці
 • поява хрускоту при рушанні з місця при вивернутому до упору кермі
 • хрускіт навіть при прямолінійному русі на високій швидкості. особливо при попаданні в плавні нерівності дороги

Що таке ШРУС (граната)

З’явилася ця деталь в той час, коли виробники стали випускати машини з переднім приводом. Спочатку крутний момент передавався на провідне колесо за допомогою звичайного кардана. При цьому термін служби шарніра був невеликим, тому що він постійно працював в навантаження. Ця проблема дала поштовх до того, що був винайдений спеціальний вузол (ШРУС), який міг передавати крутний момент на колеса при різних кутах їх повороту.

Заміна пильовика зовнішнього шруса Niva Chevrolet

“Якщо раніше я міг роками не перевіряти стан гумових пильовиків, то тепер я це роблю як мінімум раз на тиждень, а то й частіше. Минулого машині вийшло так, що я поміняв ШРУС, але не минуло й місяця, як вони знову почали хрустіти. Більш детальний огляд показав, що у мене порвалися пильовики, всередину забилася грязь, почався прискорений знос деталей підвіски і сумний підсумок. довелося знову купувати запчастини і робити ремонт. Але ж напередодні я витратився на універсальні авточохли.

Зняв деталі, витягнув старі пильовики, більшість з яких якщо й не були тріснуті, але вже було видно. скоро це станеться. Усередині все гарненько почистив, видалив стару мастило, промив, завдав нову і все, залишається закріпити хомутами і робота закінчена. Здавалося б, все дуже просто. потрібно зняти старі чохли і поставити нові. Сама робота займає кілька хвилин, але ось підготовка до неї забирає набагато більше часу. Плюс до цього, робота дуже брудна, так що рекомендую одягатися суворо в робочий одяг, в іншому випадку навіть прання не допоможе.

Що стосується нових пиляків, то я віддав свою перевагу в бік силікону. Кажуть, що вони більш стійкі, не тріскаються, якщо на них не буде механічного впливу. Ну що ж, перевіримо. З силіконовими пильовиками я проїздив вже близько місяця, вони до сих пір як нові. Подивимося, що з ними буде через рік або через два. Звичайно, не тільки через них ШРУСи і інші елементи підвіски ламаються, але ж прикро, коли майже нові деталі ось так просто виходять з ладу, але ж кожна з них стоять пристойних грошей, це вам не вітчизняний автомобіль ремонтувати “.

Відмінною особливістю автомобілів Niva, як звичайної ВАЗ 2121, так і Chevrolet, є наявність ШРУСов приводів переднього моста. По суті, конструкція схожа досить сильно на будь-який передньопривідний ВАЗ.

ШРУС на Niva Chevrolet

За допомогою його крутний момент передається від двигуна на ведучі колеса. В основному це передній привід. За рахунок ШРУС відбувається рівномірна передача крутного моменту з урахуванням того, що колесо знаходиться під різним кутом щодо автомобіля.

На Chevrolet граната може бути:

Заміна пильовиків шрусов

Сьогодні повністю присвятив день заміні пильовиків шрусов, робив це вперше, в принципі нічого складного, єдино часу і старанності потрібно багато. Зазвичай невеликий фотозвіт.

Почав ремонт з лівого боку. Для заміни потрібні були ключі на 13, 17 і 30, викрутки, ножиці, кувалдочкой, пару літрів бензину, невеликий дерев’яний брусок, ну і природно самі пильовики, ШРУС і нові хомути.

Далі є один нюанс, який залежить від типу внутрішньої гранати. Якщо граната старого зразка, то за пилюжником в обоймі є стопорне кільце, яке потрібно видалити перед зняттям приводу в зборі. Якщо ж граната нового зразка, то можна знімати відразу. Відмінності між цими типами гранат видно відразу. на старій гранаті є обойма з шістьма кульками (їх до речі важливо не проет, коли витягаєш привід, тримаються тільки на мастилі). Щоб уникнути цього на обойму з кульками краще відразу після виїмки одягнути поліетиленовий пакет. На гранаті нового зразка є хрестовина з трьома підшипниками, з неї нічого не вивалівается.У мене, забігаючи вперед зліва стояла внутрішня граната нового зразка, праворуч. старого (буває і так!). Перед тим, як витягнути привід, потрібно зробити мітки на приводному валу і корпусі внутрішньої гранати. Все, можна витягати! Витягуємо на себе з боку маточини.

Далі буде потрібно збити зовнішню гранату з вала. Простіше використовувати спеціальний знімач ШРУС, у мене такого під рукою не було збив кувалдочкой через направляючу, удар повинен бути різким (щоб зійшлося внутрішнє стопорне кільце гранати).

Потім можна зрізати старі пильовики, промити всі деталі в бензині.

Як розібрати Шрус для промивання з легкістю знайшов в мережі, не буду на цьому зупинятися. Після промивання всі збираємо, пильовики ставив все через вал з боку зовнішньої гранати.

Ставиться все назад в зворотній послідовності. Захисних пластикових чашок на зовнішніх гранатах на пильовиках у мене не було, купив їх і поставив за порадами ніваводов.

Зібрати праву сторону сьогодні не вдалося, так як потрібно міняти нижню кульову. Загальна витрачений час сьогодні 8 годин роботи, зате розширення кругозору, придбання корисного досвіду і економія грошей (в разі заміни в сервісі).

Заміна пильовика ЩРУСа на Chevrolet Niva

Розберемо, як проводитися заміна пильовика внутрішнього ШРУСа на позашляховику Chevrolet Niva.

Для зручності розглянемо послідовність дій по заміні з лівого боку.

Для виконання операції з інструментів знадобитися:

 • Набір ключів комбінованих (під рукою повинні бути ключі на 13, 17 і 30);
 • Набір викруток;
 • домкрат;
 • Дерев’яні підставки;
 • Знімач;
 • Новий пильовик;
 • Мастило ШРУС-4.

Повністю знімати приводний вал, якщо тільки проводиться заміна внутрішнього пильовика, не буде потрібно.

Не потрібно буде також і повністю витягувати внутрішній ШРУС, вся операція зведеться до витягування внутрішньої обойми шарніра, демонтаж її, щоб з’явилася можливість зняти пильовик.

Автомобіль ставиться на яму, затягується ручник, коробка передач залишається на включеній першій передачі.

Авто піддомкрачувати і знімається колесо.

Після цього під машину встановлюється опора, а домкрат витягується, оскільки він потрібен буде далі.

Щоб з’явилася можливість отримати приводний вал, маточину потрібно буде від’єднати від підвіски.

Для цього під нижню шарову опору підставляє домкрат і маточина з підвіскою трохи видомкрачівается.

Після під нижній важіль ставиться надійна опора і домкрат знімається.

Наступним етапом буде від’єднання нижньої кульової опори від маточини, для чого потрібно відкрутити три гайки її кріплення і витягнути болти.

Також буде потрібно зняття нижнього кріплення амортизатора, після чого його потрібно буде по максимуму стиснути, щоб не заважав.

Після цього у маточини з’явитися можливість зміщуватися убік, що і потрібно для зняття пильовика.

Потім потрібно забратися під авто і зняти хомути кріплення внутрішнього пильовика. Оскільки в подальшому вони використовуватися не будуть, їх можна навіть зрізати.

Замена правого привода в сборе на Chevrolet Niva 4х4 Шевроле Нива 2005 года 1часть

Знявши хомути, внутрішній пильовик знімається з зовнішньої обойми і по максимуму стягується по приводу. Після цього його можна просто зрізати.

З внутрішньої сторони по колу зовнішньої обойми встановлено стопорне кільце (на старих грантах), що запобігає вискакуванню внутрішньої обойми. Це кільце потрібно зняти затвору викруткою або вибиванням.

Після потрібно потягнути маточину убік, щоб внутрішня обойма ШРУСа вискочила з зовнішньої.

Надалі витягується сепаратор з кульками. Потім роботи проводяться під авто, оскільки привід ще повністю не витягували.

Внутрішня обойма посаджена на шліци приводного вала, і щоб вона не зіскочила, на ньому є два штопорних кільця. Те кільце, яке встановлено на кінці вала потрібно зняти.

Потім за допомогою знімача стягується обойма. Після цього нічого установці нового пильовика заважати не буде, він одягається на вал і зсувається в бік зовнішнього пильовика.

Встановлюючи новий пильовик важливо не забути одягнути і хомути, інакше після складання ШРУСа надіти їх буде складніше.

Після цього витягнуті елементи шарніра, а також внутрішня поверхня зовнішньої обойми промиваються.

Встановлюючи внутрішню обойму на вал, можливо, буде потрібно її набивання.

Для цього можна використовувати молоток, але набивати потрібно через дерев’яну проставку. Також важливо простежити за збігом шліцов на валу і обоймі.

Після установки обойми і її стопорного кільця, переходимо до сепаратора.

Він назад переносити в зовнішню обойму при цьому попередньо його треба змастити мастилом. Також мастило потрібно закласти і у внутрішню поверхню обойми.

Внутрішня обойма теж рясно змащується і встановлюється в зовнішню. Головне, щоб проточки її точно збіглися з положенням кульок в сепараторі.

Після установки обойми, вона фіксується від випадання стопорним кільцем.

Потім одягається пильовик на зовнішню обойму. Перед цим в нього потрібно закласти мастило.

Після установки його на місце, він обжимается хомутами.

На цьому етапі заміна пильовика внутрішнього ШРУСа Niva Chevrolet закінчена.

Залишається тільки встановити на місце амортизатор, кульову опору і колесо.

Заміна пильовика Шруса на Ford Focus 2

Кілька схожа з операцією по заміні внутрішнього пильовика Renault Logan і процедура заміни на Ford Focus 2, але є певні нюанси.

Отже, на Ford Focus 2 теж спочатку відкручується кріплення маточини до валу, але тут вже використовується болт. Потім знімається колесо.

Далі потрібно від’єднати всі елементи підвіски від маточини і зняти її з валу.

У Ford Focus 2 внутрішній ШРУС з КПП витягується повністю. Для цього між корпусом коробки і Шрусов заганяється плоска викрутка і рухами викруткою від корпусу КПП поступово витягується вал з посадкового місця.

Доведеться докласти зусилля, оскільки на його кінці встановлено стопорне кільце, яке потрібно буде вивести з канавки і вже після цього роботи проводяться на знятому приводі.

Знімаються хомути кріплення пильовика, і вал разом з тріпоідом витягується з обойми.

Далі знімається стопорне кільце і знімачем стягується тріпоід.

Всі елементи ШРУСа промиваються, на вал одягається новий пильовик, ставитися на місце тріпоід і стопорне кільце.

Надалі на всі елементи наноситься мастило.

У пильовик вона теж закладається. Далі він надівається на обойму ШРУСа і затягується хомутами.

Вал забивається в КПП, оскільки знову ж легкої установці його на місце буде перешкоджати стопорне кільце.

Далі ставиться маточина, до неї приєднується підвіска, встановлюється колесо, а після вже затягується болт кріплення маточини до валу.

Заміна пильовика Шруса на Renault Logan

А ось у популярного Renault Logan заміна внутрішнього пильовика робиться трохи по-іншому, оскільки конструкція приводу. інша.

Для заміни пошкодженого пильовика потрібно повне зняття приводного вала.

Необхідні інструменти описані вище, знову будемо працювати з лівим пилюжником, а послідовність робіт така.

Перед зняттям колеса потрібно попустити гайку кріплення приводу до маточини. Вона знаходиться по центру з зовнішньої сторони.

Якщо не зробити цього до зняття колеса, в подальшому відкрутити її буде неможливо.

Потім авто піддомкрачувати і колесо знімається. Після цього потрібно злити з КПП масло, тому потрібно забиратися під авто, знімати захист картера і викручувати зливну пробку.

Щоб зняти маточину з приводу, потрібно від неї відкрутити і від’єднати всі елементи підвіски. Після чого маточина знімається зі шліців приводного вала.

Внутрішній пильовик притиснутий до корпусу КПП кріпленням з трьома болтами, які потрібно викрутити. Після цього приводний вал повністю витягується.

Щоб зняти пильовик, буде потрібно зняття стопорного кільця на кінці вала і стягування з шліцов внутрішньої обойми, зробленої у вигляді тріпоіда. Після цього пошкоджений елемент знімається.

Перед установкою нового пильовика бажано відразу поміняти і пилеотражающую втулку і сальник, встановлені перед пилюжником.

Після одягання на вал нового елемента, на нього встановлюється тріпоід і його стопорне кільце.

Перед тим як встановлювати все на місце, тріпоід рясно змащується мастилом, в пильовик теж вона накладається.

Вал встановлюється на місце, і пильовик фіксується кріпленням.

Далі привід збирається в зворотній послідовності. На вал одягається маточина, до неї приєднуються елементи підвіски, ставитися колесо, а потім вже затягується гайка кріплення вала до маточини.

Шарніри рівних кутових швидкостей

Всі ми знаємо, що на сучасних авто дуже часто використовуються типи приводів коліс з використанням шарнірів рівних кутових швидкостей.

Дані шарніри, скорочено мають позначення ШРУС, встановлюються на всі авто з переднім приводом, а також на передню вісь позашляховиків.

Володіючи досить непоганим ресурсом ШРУСи, все ж мають один значний недолік. це сильна чутливість до забруднення.

Попадання усередину даного шарніра піску, пилу, води призводять до швидкого зносу його складових частин.

Для запобігання забруднення внутрішні елементи ШРУСа прикриті пилюжником.

Однак він виготовляється з гуми, тому і пошкодити його не особливо складно, і з часом від впливу зовнішніх умов пильовик просто тріскається.

Поява тріщин в пильовику неприпустимо, інакше незабаром в шарнір потрапить бруд, що призведе до незворотних наслідків, в результаті він повинен буде підлягати заміні.

Оскільки на кожному приводному валу встановлено по два ШРУСа, а значить і пиляків. два, то періодично слід проводити огляд стану їх на виявлення пошкоджень.

Найчастіше, звичайно, даний елемент пошкоджується із зовнішнього боку, оскільки він знаходиться біля маточини.

Але і зробити його заміну і промивку зовнішнього шарніра дещо простіше через більш простий доступності до нього.

Внутрішні пильовики знаходяться біля коробки і пошкодити їх складніше, але і обслуговування шарніра трудомістке.

Надалі ми розглянемо послідовність дій по зміні пильовика внутрішнього ШРУСа кількох авто.

Заміна пильовика Шруса на ВАЗ-2199-2110

Останньою розглянемо заміну внутрішніх пиляків автомобілів сімейства ВАЗ. Процес заміни на моделях 2108-2199, 2110-2114 ідентичний.

Отже, для послабив гайка кріплення вала до маточини. Потім вже авто піддомкрачувати і знімається колесо.

Після відкручується нижня кульова опора і маточина знімається зі шліців приводу. Потім з КПП зливається масло.

Перед витяганням внутрішнього ШРУСа з коробки передач, потрібно буде заздалегідь підготувати стару зовнішню обойму з валом.

На кінці вала внутрішнього шарніра встановлено стопорне кільце. Тому витягти ШРУС можна тільки загнавши між ним і корпусом КПП потужну викрутку або монтировку і надавши зусилля.

Після витягування разом зі Шрусов з КПП на його місце відразу ж потрібно встановити підготовлену зовнішню обойму, щоб виключити зсув напівосьових шестерень коробки.

Після вилучення приводу з обома Шрусамі, приступають до зняття внутрішнього шарніра разом з обома обоймами. Для цього знімаються хомути пильовика, і сам він зрізається.

Потім молотком через проставлення з м’якого металу з вала збивається шарнір разом з внутрішньої обоймою. Надалі його потрібно ретельно промити і закласти в нього мастило.

замена шруса нива шевроле, замена наружного шруса нива шевроле

Новий пильовик надаватися на вал. На його кінці є стопорне кільце, яке перед установкою шарніра потрібно замінити.

Після цього шарнір одягається на шліци, і сідати на місце за допомогою молотка і дерев’яної проставки.

У новий елемент закладається мастило, він одягається на ШРУС і затягується хомутами.

Далі вал встановлюється в КПП, для повної посадки потрібно забивати його молотком через дерев’яну проставку.

Потім на зовнішній ШРУС одягається маточина, приєднується до неї нижня опора, ставитися на місце колесо і затягується гайка кріплення маточини до валу.

Як замінити пильовик Шруса на Renault Logan, Chevrolet Niva, Ford Focus 2, ВАЗ-2199-2110

Сьогодні ми поговоримо про те, як провести заміну пильовика Шруса на деяких популярних моделях автомобілів.

Причини проведення заміни

Отже, причиною проведення даної операції є виявлення пошкодження пильовика внутрішнього ШРУСа.

Деякі автовласники пропонують метод усунення даної несправності шляхом послаблення хомутів, стягування його з шарніра, без повного зняття і поверхневої промивки елементів ШРУСа.

Потім пильовик ставиться на місце, а пошкодження і тріщини заклеюються.

По-перше, невідомо, коли з’явилася тріщина і як довго авто експлуатувалося з пошкодженим пилюжником, а значить немає можливості зрозуміти, яка кількість бруду потрапило всередину.

Тому поверхнева промивка не забезпечить повне видалення частинок бруду з елементів шарніра.

По-друге, заклеювання тріщини може не забезпечити належну герметичність.

До того ж, якщо тріщина з’явилася через старіння гуми, то навіть її заклеївши, цілком можливо, що дуже швидко з’явитися нова тріщина. в іншому місці.

Все ж найкращим варіантом є повна заміна пошкодженого елемента.

Провести заміну пильовика складніше, але це забезпечить надійний захист ШРУСа, а також при заміні буде можливість ретельно промити елементи шарніра.

Загалом, заміна пильовика внутрішнього ШРУСа на будь-якому автомобілі. справа клопітка.

Потрібно розуміти, що своєчасно незамінені пильовик в результаті призведе до розбирання приводу і заміни самого ШРУСа, а це вже досить дорогі роботи.

Тому за станом пиляків потрібно стежити завжди і вчасно проводити їх заміну, як би важко це не було.

При будь-яких сумнівах виконати дані роботи самостійно звертайтеся до фахівців.

Заміна у ВАЗ 2121 переднього лівого шруса зовнішнього і внутрішнього.

Робота по заміні зовнішнього ШРУСа

Для здійснення процедури потрібно спочатку витягти стару гранату, яка вилучається разом з полуосью. Для цього необхідно підняти кузов, використовуючи домкрат, і встановити міцну підставку під автомобіль, щоб уникнути неприємностей зі здоров’ям. Перш ніж підняти кузов ВАЗ 2121, найкраще опустити гайку маточини, для цього використовується головка, а також подовжувач для ключа. Після цього знімається колесо і відкручується нижнє колесо переднього амортизатора, гайка на маточини знімається, а граната таким чином витягується.

Після цього заміна ШРУСа на Niva Chevrolet здійснюється по наступних кроків:

 • Необхідно в лещата затиснути вузол, який ви зняли.
 • Зняття пошкодженого пильовика.
 • Збивання зовнішнього ШРУСа з використанням молотка.
 • Всі зуби на шестерні піввісь слід добре зачистити.
 • Проводиться монтаж нового шарніра.
 • Вставляється пильовик, який слід затиснути за допомогою хомутів.
 • Всі деталі монтуються на своє місце.

Для здійснення самостійного ремонту застосовуються дві головки, подовжувач, молоток, домкрат, балонний ключ, вороток, тріскачка, плоска викрутка.

Часто власники ВАЗ 2121 Chevrolet виробляють процедури для збільшення потужності мотора, після цього навантаження на ШРУС збільшується, і він зноситься в рази швидше, тому професіонали рекомендують зміцнювати вал.

Як проводиться заміну зовнішнього ШРУСа на Chevrolet Niva

Заміна зовнішнього ШРУСа на Niva Chevrolet. важливий захід, адже якщо вчасно не усунути поломку, наслідки можуть бути дуже сумними, при їзді провід може просто заклинитися. Один з перших симптомів появи даної проблеми. невеликий тріск, коли кермо буде перебувати в вивернутому положенні на початку шляху.

особливості деталі

Шарніри рівних кутових швидкостей. ці елементи створили спеціально для передньопривідного транспорту, раніше передача на колеса крутного моменту відбувалася за допомогою простого кардана. З огляду на те, що припадала велике навантаження на шарнір, термін деталі був дуже маленьким. Щоб уникнути такої ситуації, був і створений даний вузол.

Зовнішній ШРУС потрібен для рівномірної передачі крутного моменту, коли колесо знаходиться під різним кутом. ШРУСи бувають як зовнішні, так і внутрішні.

У вузлі є певні частини, які постійно рухаються, тому нерідко деталі лопаються або повністю зношуються, а це вимагає їх термінової заміни. Ремонтування пристрою здійснюється тоді, коли пошкодження пильовика були виявлені вчасно, коли бруд, пил та інші речовини не встигають проникнути всередину гранати.

Щоб виявити поломку на Niva, поверніть кермо до упору в будь-яку сторону під час їзди. Якщо проблема є, то ви почуєте характерний скрип в області переднього колеса. В процесі ремонтних робіт слід визначити, яка кількість шарнірів потрібно поміняти. один або відразу два. Професіонали радять реалізовувати процедуру комплексно.

Чому може зіпсуватися ШРУС на Niva Chevrolet

Такі деталі мають властивості зношуватися, як і всі інші, тому їх потрібно замінювати згодом. Серед основних причин, виходячи з яких знадобиться заміна ШРУСа, такі:

 • великий термін служби зовнішнього ШРУСа. найчастіше деталь доводиться міняти після 10 тисяч кілометрів пробігу;
 • попадання пилу або бруду, коли пильовик з гуми зноситься (тому потрібно перевіряти, в якому стані знаходиться захисна деталь).

Крім цього, велике навантаження на гранату ВАЗ 2121 Chevrolet доводиться, коли здійснюється вивертання керма на сильних поворотах, а їзда відбувається по поганому дорожньому покриттю.

Ознайомившись з усіма особливостями шарнірів, досвідчений водій зможе правильно провести заміну зовнішнього ШРУСа для ВАЗ 2121 Chevrolet самостійно.