Заміна масла LADA Granta 8 клапанна

вибираємо знімач

Яких тільки універсальних знімачів не придумали, щоб спростити життя автовласникові. Але будь-який знімач завжди відноситься до одного з типів: ланцюгової, стрижневий або знімач-плоскогубці. Кожен трьох з типів ілюструється на фото.

Різновид стрижневих знімачів Знімач у вигляді плоскогубців

Всім відомо, що універсальними знімачі користуватися незручно. Та й коштують вони дорого. Тому в хід йде шліфувальний папір, рукавички з тканини і т.д. Але часто виявляється, що фільтр закручений намертво.

Зовнішній діаметр маслофільтра «Granta» становить 76 мм. А знімачі для нього може служити деталь, що випускається фірмою Renault. Ця деталь показана на фото, а називається вона «знімач-чашка».

Знімач маслофільтра Renault (7711381992)

Номер зазначеної деталі в каталозі Renault буде наступним: 7711381992. Зазвичай тим, хто не використовує знімачі, рекомендують поступати так:

 • Треба пробити корпус фільтра шилом або плоскою викруткою;
 • У порожнину фільтра викрутка повинна зайти на 40-50 мм. Потім її використовують, як важіль.

Може бути, ці поради варті уваги. Головне, щоб не вийшло те, що показано на малюнку нижче.

Керуйтеся здоровим глуздом, і тоді все вийде. Бажаємо успіху.

Пробивати корпус маслофільтра потрібно ближче до його дну. Інакше можна зачепити штуцер двигуна. До речі, з пробитого фільтра буде витікати «відпрацювання». Загалом, метод з викруткою використовують в крайніх випадках.

Вибір комплектуючих і витратних матеріалів

Перш за все, розглянемо, як вибирати маслофільтр. Фільтри з номером 21080-1012005-00 довгий час випускав завод ВАЗ, і вони встановлювалися на двигуни «Пріор». Потім, з появою сімейства «Granta», фільтри стали поставлятися з заводу в Ливнах. Ці деталі завжди позначені номером 21080-1012005-08. І в новому авто може бути встановлений тільки фільтр з міста Лівни.

Висота корпусу «нових фільтрів» дорівнює 74 мм. А у фільтрів ВАЗ вона дорівнювала дорівнювала 75 мм. Різниця тут практично нульове, але все, що по висоті буде менше 70 мм, нам не підійде.

Відразу відпадає варіант з фільтром Renault (7700274177). Його висота дорівнює 54 мм. З дійсно потрібних замін можна назвати фільтри MAHLE: OC384 (74 мм) і OC606 (72 мм). Фільтри компанії MANN (модель «W914 / 2») підходять теж.

Далі йдеться про вибір масел. Із заводу в 8-клапанні мотори завжди залита обкатний рідина, замінна після 2500 км пробігу. На ТО-1 до листопада 2015 року застосовувався матеріал фірми Shell. мова йде про напівсинтетиці Helix HX7 (10W40). Потім перейшли на використання масел «Роснефть» з таким же показником в’язкості.

Весь список рекомендованих матеріалів виглядає так:

НазваніеІзготовітельВязкость (SAE)
ЛУКОЙЛ ЛЮКС «Лукойл-Пермнефтеорг-синтез» (Перм) або «ЛЛК-Інтернешнл» 5W-20. 5W-50, 10W-30 (40), 0W-40
ЛЮКС Hit / Best «Дельфін Індастрі» (Пушкіно) 10W-40
Новойл СУПЕР «Башнефть» (Уфа) 5W-30 (40), 10W-30 (40), 15W-30 (40), 20W-40 (50)
РОСНЕФТЬ MAXIMUM «Новокуйбишевський завод» або «Ангарскнефтехім» 10W-40 і 5W-40
РОСНЕФТЬ PREMIUM «Ангарскнефтехім» 5W-40
ТНК MAGNUM SUPER «ТНК» (Рязань) 5W-30 (40), 10W-40, 15W-40 (50)
ТАТНЕФТЬ синтетики «Татнефть-Нижньокамськ» 0W-40, 5W-30 (40)
ТАТНЕФТЬ УЛЬТРА / Optima див. вище 5W-30 (40), 10W-40
ТАТНЕФТЬ ЕКСТРА «Омський НПЗ» або «Газпромнефть-СМ» 10W-40, 5W-30, 15W-40
G-ENERGY S «Газпромнефть-СМ» 15W-40, 10W-40
SIBIMOTOR СУПЕР «Омський НПЗ» або «Газпромнефть-СМ» 15W-40, 10W-40
MOBIL 1, бренд ESP FORMULA Exxon-Mobil 5W-30
MOBIL SUPER, бренд 3000 X1 див. вище 5W-40
MOBIL SUPER, бренд 2000 X1 див. вище 10W-40
MOBIL 1, бренд NEW LIFE див. вище 0W-40
MOBIL 1, бренд PEAK LIFE див. вище 5W-50
SHELL, бренд HELIX PLUS Shell East Europe Co 10W-40
SHELL, бренд HELIX PLUS EXTRA див. вище 5W-40
SHELL, бренд HELIX ULTRA див. вище 5W-40
SHELL, бренд HELIX HX7 див. вище 10W-40 і 5W-40
ZIC A PLUS SK Corporation 10W-30 (40), 5W-30
GT TURBO SM Hanval INC 10W-40
ESSO ULTRA Exxon-Mobil 10W-40

В каталозі ВАЗ можна знайти навіть номер зливної пробки. Він складається з цифр 21080-1009156-00.

Наливна пробка позначається, як 11190-1009146-00. А деталь з позначенням 21080-1009045-00. це контрольний щуп.

Операція по заміні

Замінювати масло рекомендується тільки на прогрітому двигуні. І ще, краще буде загнати автомобіль на яму. А інакше зливну пробку доведеться шукати на дотик. Тут розглянута тільки процедура заміни. Список рекомендованих матеріалів наведено в розділі 3.

Перш за все, знадобиться відключити мінусову клему. Тут потрібен гайковий ключ «на 10» (див. Рис.). Далі відкручують наливну пробку, а потім виконують дії:

 • Переконуються, що наливна горловина була відкрита;
 • Накидним ключем «на 12» відкручують зливну пробку. Захист картера знімати не обов’язково;
 • Пробка відкручується так: робимо два оберти ключем, а потім, підставивши вільну ємність, викручуємо пробку руками;
 • Треба чекати, поки масло витече повністю. Знайте, що температура відпрацьованого матеріалу дорівнює 70-80 Гр. Ц.;
 • Нехай масло стече в ємність об’ємом 4 л

  Якщо змінюють фільтр, спочатку послаблюють кріплення спеціальним знімачі Корпус фільтра буде доступний з підкапотного простору;

  Новий фільтр потрібно готувати: масло наносять на кільце ущільнювача, а сам фільтр заповнюють новим матеріалом При цьому використовується 100-150 грамів масла (1/2 обсягу);

  Гумовий ущільнювач повинен бути в маслі

 • Після підготовки фільтр встановлюють, закручують, потім підтискають знімачі (3/4 обороту);
 • Зливну пробку вкручують на її законне місце. Піджати її все сильніше, але при цьому намагайтеся не зірвати різьбу;
 • Через наливну горловину заливають 3,2 літра олії (для всіх двигунів).
 • Якщо змінювався фільтр, додайте до вказаних цифр ще 100 мл. Кроки 2, 3, 5 і 6 ілюструються на фото.

  На останньому кроці підключають АКБ, щоб завести двигун. Потрібно домогтися згасання контрольної лампи. Потім рівень масла перевіряють по щупу і при необхідності роблять долівку (100-200 мл).

  Цей сигналізатор двигуна повинен горіти пару секунд після запуску

  Щуп рівня масла буде забезпечений мітками MIN і MAX. Що вони означають, зрозуміло всім. До речі, обсяг системи мастила дорівнює 3,5 л, але 300-500 грамів «відпрацювання» залишається в двигуні завжди.

  Заміна масла в двигуні LADA Granta: особливості та тонкощі проведення операції

  Незалежно від того, яке масло заливати в двигун LADA Granta, процедуру по заміні мастила краще проводити частіше, ніж рідше. При такому підході набагато легше уникнути можливих проблем в роботі двигуна. Закону старіння масла ніхто скасувати не може. Навіть найякісніші мастильні речовини з часом втрачають початкові властивості. Тому змінювати маслянисту рідину в моторі необхідно, суворо дотримуючись рекомендованих графіків.

  Яке заливати масло?

  Перед заміною слід ретельно розібратися в типі масла, придатного для «перетравлення» саме моторами моделі LADA Granta.

  Для цього автомобіля виробник передбачив кілька варіацій двигунів, наділених схожими конструктивними аспектами.

  Завод рекомендує застосувати мастило, що відповідає групам «SJ» і «SL». Також можливе використання якісних напівсинтетичних змащувальних рідин, що мають показник в’язкості, відповідний до кліматичних умов конкретно взятого регіону.

  Категорично не рекомендується застосовувати недорогі масла на мінеральній основі, адже двигун LADA Granta. вельми сучасний виріб, що відповідає загальносвітовим стандартам. Не слід схилятися до придбання дорогих синтетичних масел, призначених для високофорсованих і технічно складних двигунів, оскільки даний продукт не тільки потребують додаткового фінансового вливання, але і не зможе гарантувати сумісність і достатні змащувальні властивості стосовно мотора LADA Granta.

  Придбання масел і фільтрів краще здійснювати тільки в спеціалізованій торговельній мережі. Цей прийом дозволить запобігти «зустріч» з підробками.

  Вибір масла і фільтра, визначення заправних обсягів

  Завод-виробник представляє дуже великий список масляних продуктів, придатних для грантової моторів. Завдяки цьому переліку можна визначитися з тим, яке масло краще заливати в Granta з урахуванням загальних умов експлуатації автомобіля. Але при будь-якому виборі мастильна речовина має належати до однієї з груп (SJ або SL) за класифікацією API.

  Моторні масла для LADA Granta підбираються з урахуванням таких найважливіших характеристик:

  • класу в’язкості;
  • класифікаційної групи;
  • марки мастила;
  • виготовлювача;
  • нормативних рекомендацій;
  • температурних діапазонів.

  Granta оснащується 8 або 16-клапанними двигунами. Незалежно від модифікації двигуна завод-виробник рекомендує використовувати однакові фільтруючі елементи. Заміна фільтра прописана в якості обов’язкової операції при зміні мастильного речовини.

  Фахівці автосервісу і багато форумчани радять вибирати фільтр, який має протіводренажний клапан і перепускний. Така конструктивна особливість підвищує ефективність системи фільтрації.

  Грантової двигун з 8 або 16 клапанами при механічній коробці передач приймає 3,2 л мастильної рідини. Моделі з АКПП зажадають моторне масло для LADA Granta в обсязі 4,4 л.

  Новий або відремонтований двигун може споживати мастильна речовина понад норму. Це відбувається через не притершись один до одного поршневих кілець і циліндрів. Також збільшена витрата мастильної рідини передбачається при інтенсивному водінні автомобіля на високих швидкостях.

  Заміна масла в 8-ми клапанному двигуні LADA Granta своїми руками

  Автомобілі «LADA Granta» завод ВАЗ випускає з 5-ма різними моторами. До 8-клапанного сімейства ставляться три силові агрегати. 11183, 11186 і 21116. Два останніх розрізняються не сильно: потужність у них однакова, і тяговий момент. теж. До переходу до норм «Євро-4» відмінностей було більше, наприклад, відрізнялася потужність. А гідність першого, що він один з усієї лінійки 8-ми клапанних двигунів не гне клапана.

  Lada Granta. замена масла и масляного фильтра.

  Ходять чутки, що на 21-й мотор встановлюють імпортні поршні, тоді як мотори 11186 обладнуються вазовским поршнями. Вірити цим чуткам чи ні, вирішуйте самі.

  Як замінити моторне масло в двигуні LADA Granta

  Фахівці сервісних центрів рекомендують регулярно проводити заміну мастильної рідини в двигунах автомобілів. Заміна масла в двигуні LADA Granta повинна проводитися з певною періодичністю, причому звертати увагу варто не тільки на вибір рідини, але і на набраний автомобілем пробіг з часу минулої заміни речовини. Важливо стежити за станом мотора, щоб попередити передчасний знос складових. Якщо прийшов час міняти мастило в силовому агрегаті, не варто «намотувати» додаткові кілометри, розумніше придбати нову рідину, адже колишня, найімовірніше, вже встигла втратити свої початкові властивості.

  Заміна масла в LADA Granta

  Навички по заміні масла вам знадобляться вже після пробігу 2 тис. Км. Оскільки перше ТО на Lada Granta, яке передбачає необхідність такої процедури як перша заміна масла в двигуні. В Granta перша заміна відбувається на 2500-3500 км пробігу, а поле цього через кожні 15 000 км., Причому вам знадобиться 3,5 л олії клас в’язкості може становити від 0W-40 до 15W-40 (оптимальна в’язкість 5W-40 Mobil 1 або ShellHelix). З цього тим новим власникам Granta, які не знають подробиць цієї процедури, рекомендується переглянути короткий відео ролик-інструкцію «Заміна масла в LADA Granta«. Після якого у вас більше не виникне як потрібно міняти масло, ніби перша заміна масла на Granta або подальша.

  • ключ на «17»;
  • ключ для відвернення масляного фільтра;
  • чиста ганчір’я;
  • ємність для відпрацьованого масла;
  • естакада або домкрат (щоб підлізти під авто).

  Замена масла Лада Гранта 8 кл. 1.6 л (87 л.с.)

  вибираємо знімач

  Яких тільки універсальних знімачів не придумали, щоб спростити життя автовласникові. Але будь-який знімач завжди відноситься до одного з типів: ланцюгової, стрижневий або знімач-плоскогубці. Кожен трьох з типів ілюструється на фото.

  Всім відомо, що універсальними знімачі користуватися незручно. Та й коштують вони дорого. Тому в хід йде шліфувальний папір, рукавички з тканини і т.д. Але часто виявляється, що фільтр закручений намертво.

  Зовнішній діаметр маслофільтра «Granta» становить 76 мм. А знімачі для нього може служити деталь, що випускається фірмою Renault. Ця деталь показана на фото, а називається вона «знімач-чашка».

  Знімач маслофільтра Renault (7711381992)

  Номер зазначеної деталі в каталозі Renault буде наступним: 7711381992. Зазвичай тим, хто не використовує знімачі, рекомендують поступати так:

  • Треба пробити корпус фільтра шилом або плоскою викруткою;
  • У порожнину фільтра викрутка повинна зайти на 40-50 мм. Потім її використовують, як важіль.

  Може бути, ці поради варті уваги. Головне, щоб не вийшло те, що показано на малюнку нижче.

  Керуйтеся здоровим глуздом, і тоді все вийде. Бажаємо успіху.

  Пробивати корпус маслофільтра потрібно ближче до його дну. Інакше можна зачепити штуцер двигуна. До речі, з пробитого фільтра буде витікати «відпрацювання». Загалом, метод з викруткою використовують в крайніх випадках.

  Коли міняти масло

  Оптимальний регламент заміни масла в двигуні Lada Granta встановлений на рівні 15 тисяч кілометрів. Це досить оптимальний термін, враховуючи складні кліматичні умови в Росії.

  Яке моторне масло краще заливати?

  Якщо автомобіліст хоче все зробити грамотно, він повинен знати не тільки правила вибору мастила, але і те, скільки масла в двигуні LADA Granta має бути згідно з рекомендаціями виробника транспортного засобу. Як правило, на російському ринку представлена ​​величезна кількість рідин, які ідеально підійдуть мотору вітчизняного авто, але вибирати варто ту мастило, яка відповідає загальним умовам експлуатації машини. У будь-якому випадку, мастильна рідина повинна належати групам SJ або SL, при цьому мати класифікацію API.

  При самостійному виборі моторного масла для LADA Granta автолюбитель повинен враховувати кілька важливих характеристик, зокрема, в’язкість рідини, класифікаційну групу, марку, виробника. Крім того, до уваги необхідно взяти рекомендації виробника і температурний діапазон речовини.

  Автомобіль вітчизняного виробництва комплектується силовими агрегатами, що мають 8 або 16 клапанів. Однак модифікація движка не впливає на вибір фільтрів. За порадами грамотних фахівців, вибір варто зупиняти на тих пристроях, які мають пару клапанів: протіводренажний і перепускний. Купивши даний елемент, ви забезпечите ефективність фільтра.

  Періодичність заміни мастильної рідини

  Заміна масла в Ладі Granta повинна бути підвладна певним графіком, причому інтервал заміни буде залежати від пари показників. Автомобіліст повинен відштовхуватися від пробігу транспортного засобу та часу, що минув після попередньої заміни мастила.

  Якщо автомобіліста цікавить, коли міняти масло в двигуні LADA Granta, яка відносно недавно куплена в салоні, він повинен врахувати, що, відповідно до рекомендацій виробника, нову мастило потрібно залити через 3000 км. пробігу. Звичайно, ця цифра вважається встановленим регламентом, після якого пройде період першої обкатки. В цей час автомобіліст не повинен перевантажувати силовий апарат, мотор не можна піддавати максимальним швидкостям, а також ваговим перевантажити. При обкатці автомобіля розсудливо пересуватися по рівному асфальту зі швидкістю, яка не перевищує 90 км., При цьому обороти движка повинні бути в районі 2. 4 тис., Максимум.

  Якщо в новому автомобілі перша заміна масла повинна відбутися через 3000 км, то типову процедуру в старій машині слід зробити після того, як буде проведений капремонт силового агрегату. Фахівці рекомендують міняти мастило в двигуні не тільки відповідно до пробігу, а й в залежності від того, в яких умовах експлуатували авто.

  При рекомендованому пробігу в 10. 15 тис. Км. якісна мастило повинна зберігати свої властивості і функції, не втрачати заданих можливостей, при цьому створюючи надійну плівку на поверхні всіх вузлів і деталей силового агрегату. Якщо прострочити час заміни моторної рідини, речовина прийме чорний відтінок, стане більш рідким, втратить в’язкість.

  Термін заміни масла в двигуні LADA Granta залежить від якості обраного речовини, а також від календарних термінів. Навіть якщо автомобіль за рік не набрав певного пробігу, власникові транспортного засобу необхідно замінити мастильний речовина, щоб не порушувати роботу силового агрегату.

  Покроковий алгоритм дій

  Тут наведена досить проста інструкція, що дозволяє коректно і оперативно провести таку процедуру, як заміна масла в двигуні на авто LADA Granta, коли версія 8 клапанна.

  • Перед початком робіт набуваємо реквізит обсяг масла і в комплект до нього фільтруючий елемент.
  • Виконання процедури передбачається на ямі або естакаді. При достатньому досвіді можливе здійснення процесу при розташуванні автомобіля LADA Granta на звичайній рівній поверхні. Для цього буде потрібно підібрати ємність для зливу, що має низькі борти.
  • Відкриваємо пробку на заливний горловині для забезпечення вирівнювання тиску в моторі з атмосферним показником.
  • Нагадуємо, що дії виробляємо на прогрітому агрегаті. Відкручуємо пробку, якій закрито зливний отвір на піддоні картера, не забувши попередньо встановити ємність для збору відпрацювання. Діємо ключем на «17». Приймаються заходи, щоб не обпекти руку в момент виймання пробки з останнього витка різьби отвори піддону (рукавички з гуми).
  • Чекаємо повного стоку масла (сходу крапель). На цей процес йде близько 10 хвилин. Встановлюємо пробку на місце, не забувши про заміну ущільнювальної шайби на новий виріб. Затягуємо пробку, з необхідним моментом, не стараючись.
  • Далі змінюємо фільтруючий елемент. Місце його розташування. тильна поверхня моторного блоку LADA Granta, коли версія 8 клапанна. Демонтується він за допомогою знімача. Чи не прикипіла виріб окручівается вручну без пристосувань. Якщо фільтр «не піддається», рекомендуємо пробити його корпус (ближче до дна) підходящої викруткою і далі обертати як важелем. Пам’ятаємо, що в його корпусі присутня певна частка мастила, тому «озброюємось» заходами щодо запобігання її пролиття.
  • У внутрішню порожнину нового фільтра наливаємо певну порцію (близько 30 грам) масла (для просочення вкладиша) і потім загвинчуємо новий елемент в посадочне місце на блоці двигуна.
  • Заміна масла в двигуні виконується таким чином, щоб виключити перевищення максимального його рівня. Для цього контролюємо рівень перед останньою стадією «наливу» процесу. «Контролером» виступає щуп. Рівень повинен знаходитися між максимальною і мінімальною мітками на даному щупі. Моніторинг також проводимо через деякий час, що необхідно для повного стікання масла в картер.
  • Закриваємо пробку на холодці отворі, заводимо мотор і споглядаємо на лампу тиску приладового щитка. Якщо все правильно, то вона приємно згасне через 4-5 секунд. Перевіряємо відсутність витоків через зливну пробку і стик корпуса фільтра з моторним блоком.
  • Після охолодження двигуна контролюємо рівень і доливаємо в разі потребності.Теперь нескладна заміна масла в двигуні повністю завершена.

  куди заливати?

  Складність робіт, коли виконується заміна масла в двигуні, апріорі відсутня. Заливна горловина розташована на загальновідомому місці. поверхні клапанної кришки. Це отвір закритий спеціальної пробкою, що загвинчується.

  Незайвим буде використання під час затоки звичайної воронки, що виключить можливість забруднити кришку клапанного механізму.

  Інструменти

  • ключ 17-го типорозміру;
  • спеціальна тара, куди буде зібрана відпрацьована рідина;
  • ганчір’я і рукавички (за бажанням);
  • знімач фільтра (не обов’язково).

  висновок очевидний

  Мало хто сумнівається в здійсненності процедури заміна масла в двигуні на вітчизняній LADA Granta, коли версія 8 клапанна. Не кожен може її реалізувати. Ось для такої категорії початківців власників представлений наш матеріал, здатний послужити хорошою інструкцією новачкові. Весь перелік маніпуляцій навряд чи відніме більше півгодини часу, і то його левова частка йде на злив відпрацювання.