Заміна ременя ГРМ LADA Granta 16 клапанів

ооооооо

Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки, а для ослаблення. за годинниковою стрілкою. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика спеціальний ключ у вигляді двох стрижнів Ø4 мм, закріплених до основи ключа (відстань між стрижнями 18 мм). Даний ключ використовується для регулювання ремінного механізму приводу ГРМ всіх передньопривідних автомобілів ВАЗ.

Натягуємо ремінь до моменту збігу вирізу зовнішнього диска з прямокутним виступом його внутрішньої втулки і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Н м.

Увага! Надмірне натяг ременя знижує термін служби як самого ременя, так і підшипників насоса охолоджуючої рідини, натяжної і направляючого роликів. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу, що може викликати порушення фаз газорозподілу і, як наслідок, привести до контакту поршнів з клапанами і дорогого ремонту двигуна.

Провертає колінчастий вал на два оберти до моменту суміщення міток на зубчастих шківах розподільних валів з вирізами на задній кришці приводу ГРМ і перевіряємо, щоб виріз зовнішнього диска натяжної ролика збігався з прямокутним виступом його внутрішньої втулки. При необхідності повторюємо регулювання натягу ременя. При виявленні дефектів ременя або при значному розбіжності положення вирізу зовнішнього диска натяжної ролика щодо прямокутного виступу його внутрішньої втулки (більш ніж на половину ширини виступу) ремінь слід замінити.

Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів. Встановлений під піддон картера двигуна регульований по висоті упор залишаємо утримувати вагу цієї частини силового агрегату.

Ключем Torx T-30 відвертаємо два гвинти кріплення нижньої кришки приводу ГРМ (розташування гвинтів см. Вище).

Снімокшгггггггг

При нормальному стані ременя, але незначному розбіжності вирізу з виступом на натяжній ролику (не більше ніж на половину ширини виступу) необхідно відрегулювати натяг ременя. Для цього…

Lada Granta і Kalina: перевірка і заміна ременя приводу ГРМ 16-клапанного двигуна

Перевірку стану і регулювання натягу ременя приводу ГРМ проводимо на холодному двигуні (15-35 ° С). Для огляду ременя слід демонтувати верхню кришку приводу. При цьому для зручності краще зняти бачок омивача скла.

888жж

Поверхня зубчастої частини ременя не повинна мати складок, тріщин, підрізів зубів і відшарувань гуми від тканинного каркаса. Зворотний бік ременя не повинна мати зносу, що оголює нитки корду, і слідів підгоряння. На торцевих поверхнях ременя не повинно бути розшарувань і разлохмачіванію. При виявленні дефектів або значному розбіжності елементів контролю натягу ременя (див. Нижче) ремінь необхідно замінити. Також слід поміняти ремінь при виявленні на ньому слідів моторного масла (перед монтажем нового ременя потрібно усунути причину попадання масла на ремінь), при заміні одного з роликів або насоса охолоджуючої рідини.

Увага! При виході з ладу ременя приводу ГРМ (при обриві або зрізанні зубів) може відбутися контакт клапанів з поршнями через неузгодженості взаємного кутового розташування колінчастого вала і розподільних валів. Як наслідок, це призводить до дорогого ремонту двигуна.

Перевіряємо натяг ременя. Для цього провертає колінчастий вал (див. Вище) за годинниковою стрілкою

Снімок33

Для зручності подальшого складання фіксуємо шківи розподільних валів.

Перевірка стану ременя

Перевірка стану пасової передачі повинна проводитися при охолодженому двигуні. Для цього потрібно зняти кришку ГРМ. Нам може заважати бочок для омиває скла рідини. Тому бочок теж краще зняти. Щоб зняти верхню кришку, доведеться відвернути 5 болтів. Для демонтажу нижньої досить відкрутити 2 болта.

Для зручності огляду ременя доведеться зняти праве колесо і бризговики. Беремо головку на 17, і з її допомогою крутимо колінвал вправо. Крутити його потрібно за болт, який кріпить шківа приводу допоміжних конструкцій. Після цього можна оглянути ремінь і оцінити його стан. Зробити це можна самостійно, а можна і запросити фахівців. Але, як правило, автолюбителі роблять це самі.

А ось які дефекти будуть говорити про те, що привід пора замінити:

 • відшарування матеріалу;
 • тріщини і опуклості на поверхні;
 • підрізи на зубцях;
 • на зворотному боці з’явилися сліди підгоряння;
 • торці разлохматіть.

Якщо вами був помічений хоча б один з цих дефектів, це означає, що ремінна передача підлягає заміні. І чим раніше ви це зробите, тим краще. Особливо зверніть увагу на наявність слідів масла на поверхні ременя. Навіть якщо в даний момент ремінь виглядає незношених, його все одно доведеться замінити, тому що масло руйнівно діє на гуму, і такий ремінь точно не прослужить довго.

Увага! Зношений ремінь може обірватися, а це загрожує серйозними наслідками. В цьому випадку синхронізація руху валів перестане виконуватися, поршні зустрінуться з клапанами, і в моторі настане справжній бардак. Наслідком цього будуть погнуті клапана. Інші деталі механізму також отримають різні пошкодження. Такий ремонт буде коштувати дорого. Ось чому так важливо виробляти діагностичні процедури по відношенню до ременя.

Продовжуємо обстеження приводу. Зараз нам треба перевірити ступінь його натяжки. Для цього прокручуємо колінвал вправо. Робити це потрібно для повного збігу міток на шківах распредвалов з пазами на задній панелі.

Якщо натяжка ременя є нормальною, тоді виріз, що знаходиться на диску натяжної ролика (1) сполучиться з виступом на втулці (2).

Якщо повного збігу немає, значить потрібно відрегулювати натяжку передачі. Для цього слід послабити натяжна ролик. Робиться це за допомогою головки на 15. Щоб натягнути привід, натяжна ролик слід провернути вліво, щоб послабити. вправо. Для цього в розташований зовні диск слід вставити спеціальний “рогатий” ключ. Також для цього можна використовувати щипці, які застосовуються для демонтажу стопора.

Якщо проблема ременя тільки в його натягу, привід слід натягнути. Не потрібно перетягувати ремінь, так як це обов’язково згубно позначиться не тільки на його стані, але і на стані підшипників і роликів. Але провисання ременя також не допускається. Через це фази газорозподілу будуть порушені, що обов’язково стане причиною серйозної поломки механізму. Тому, якщо дорогий ремонт не входить у ваші плани, натяг має бути оптимальним.

Після натяжки приводу знову перевіряємо збіг міток. Для цього колінвал крутимо вправо на 2 обороту. При цьому мітки на шківах повинні поєднатися з вирізами на задній панелі. Виріз розташованого зовні диска повинен співпасти з виступом на втулці, яка знаходиться всередині. Якщо повного поєднання не сталося, доведеться повторити натяжку ременя. Якщо провести повноцінну натяжку ременя не представляється можливим, його доведеться замінити. Це можна зробити без залучення професіоналів.

Заміна ременя ГРМ LADA Granta 16 клапанів

На Ладі Granta рекомендується проводити перевірку стану ГРМ після 15-20 000 км. Особливу увагу звертаємо на ремінну передачу. Як і інші витратні матеріали, вона підлягає зносу, але її знос загрожує обривом, що може заподіяти великі неприємності. За запевненням виробника заміну пасової передачі слід проводити через 75 000 км. Але в межах цього регламенту потрібно виробляти діагностичні процедури, спрямовані на виявлення дефектів.

заміна приводу

Спочатку треба буде зняти привід додаткових агрегатів. Під піддон картера ставимо наголос. Краще, якщо він буде регульованим. Демонтуємо нижній кожух. Для цього використовуємо ключ Т-30. Тепер послаблюємо натягач. Для цього ключем на 13 і відвертаємо болт тяги натяжителя.

Злегка піднявши натягувач, демонтуємо нижній кожух.

Увага! Чи не втратьте дистанційну шайбу, розташовану на внутрішній стороні натяжителя.

Зараз нам необхідно зафіксувати колінвал від прокручування. Для цього просимо помічника натиснути на гальмо на 5 передачі. Знімаємо болт шківа допоміжних пристроїв, а потім демонтуємо і сам шків.

Фіксуємо шківи распредвалов за допомогою дерев’яного чурбачков. Як це можна зробити, показано на малюнку нижче. Слідкуйте за тим, щоб волокна розташовувалися уздовж зубів.

Після цього знімаємо ремінь ГРМ, послабивши ролик його натягу. Натяжна ролик потрібно обстежити на предмет люфту. Якщо такий буде виявлений, його теж доведеться замінити на новий. Те ж робимо і щодо направляючого ролика. Все дефективних вузли повинні бути замінені. Це стосується і насоса, що подає антифриз.

Встановлюємо нову ремінну передачу. При цьому звертаємо увагу на те, щоб мітки на шківах распредвалов поєдналися з вирізами на задній панелі. Відмітка на шківі коленвала повинна зійтися з ребром на кожусі насоса для подачі масла в систему.

Зміни в конструкції

Створювався двигун 21127 з попередньої модифікації 21126 мотора 2112, тому основний конструктив залишився тим самим:

 • головка блоку циліндрів. використана від першої версії 21124;
 • механізм газорозподілу. схема DOHC, два распредвала, фазований впорскування;
 • блок циліндрів. високого типу від 11183, поверхні циліндрів хонінгованние;
 • шатунно-поршнева група. полегшена іноземного виробництва;
 • привід ГРМ. ремінний, профіль зуба округлений;
 • випускний тракт. катколлектор з великим посадковим розміром нейтралізатора;
 • колінвал. з «довгим» кривошипним радіусом, від 11183;
 • маховик. має фаску для демпфера великого діаметра;
 • система запалювання. для кожної свічки окрема котушка, високовольтних проводів немає;
 • паливна система. рампа з форсунками імпортного виробництва (Siemens, Bosch);
 • електронна система управління двигуном. контролери М7.9.7 або Январь 7.2;
 • навісне обладнання. помпа з металевою крильчаткою володіє високим ресурсом.

ресивер 21127

Рампа паливна 21127

«У спадок» мотор 21127 отримав наднизький витрата масла. всього 0,1% від кількості використовуваного системою масла. Однак для працездатності системи охолодження клапанів і гидротолкателей інструкцію з експлуатації виробника АвтоВАЗ рекомендує купувати виключно якісну мастило, що обходиться на 10% дорожче.

Ознаки зносу ременя

Як ми вже відзначили, необхідно регулярно контролювати стан ременя ГРМ.

Це дозволить помітити його пошкодження ще до того, як він повністю вийде з ладу, пошкодивши деталі двигуна.

 • Першою ознакою буде значний знос матеріалу. Якщо це так, то ви ризикуєте отримати зісковзування або ж обрив при значному навантаженні на авто, а також при підвищеній вологості повітря.
 • Далі випливає те, що знос відбувається, як правило, при відхиленні положення ролика для натягу і шківа, а також при значній температурі підшипника або ж його незадовільну роботу. Помітити це можна по тому, що матеріал буде зношений, і з нього будуть стирчати тканинні залишки.
 • Третя ознака передбачає наявність тріщин або ж відслонень. Чим більше таких пошкоджень, тим вище шанс, що ремінь дуже скоро порветься.
 • Проблеми характерні і для ситуації, коли зворотна поверхня ременя має низький показник еластичності і значну твердість. Видасть це ще і характерний блиск ременя. Це не дозволить забезпечити йому хороший контакт зі шківом.
 • Під час експлуатації, ремінь може подовжуватися. Якщо цей параметр став занадто великим, то варто замінити ремінь новим, тим більше що його еластичні здібності будуть значно знижені.
 • І, звичайно ж, якщо положення ременя відхиляється від заданого, то це підкаже про ситуацію, коли компоненти натяжної ролика можуть вийти з ладу.
ременя, lada, granta, клапан

Ремінь ГРМ знятий для огляду, ще походить, але власник вирішив його замінити

В даному випадку ремінь ще в доброму стані

Підготовка до заміни ГРМ

Заміна ременя ГРМ на 8-клапанному двигуні починається безпосередньо з зняття клем з акумулятора, після чого вже знімаємо ремінь приводу генератора. Для заміни ременя необхідно мати повний доступ до необхідних агрегатним вузлів. Для реалізації такого доступу необхідно зняти переднє праве колесо.

Заміні ременя передує розбирання самого механізму ГРМ, а саме зняття його передньої верхньої кришки. Для чого проводиться такий захід? Потрібно встановити перший поршень в положення ВМТ (Верхня Мертва Точка).

Шків приводу генератора: викручуємо головний болт шківа генератора

Відкрутити болт шківа генератора можна звичайними ключами, про які говорилося вище в переліку необхідних інструментів. Якщо ж болт не виходить з шківа генератора, то необхідно виконати наступні дії:

зуби маховика фіксуються монтажної лопаткою, наявність якої обґрунтовувалося переліком необхідних інструментів.

Після виконання таких дій болт шківа генератора перестане прокручуватися, так як колінчастий вал буде зафіксований монтажної лопаткою.

Демонтаж шківа генератора необхідно виконати безпосередньо після вилучення монтажної лопатки. Після того як демонтаж здійснено, шків необхідно покласти на чисту поверхню. Наявність сміття в агрегатному вузлі може привести до того, що він заклинить.

Процес демонтажу нижньої кришки приводу ГРМ здійснюється за допомогою вилучення трьох кріпильних болтів. Така конструкція має місце в моделях двигунів Granta 21116, а також.

Останній етап. демонтаж ременя ГРМ з подальшим визначенням стану натяжної ролика. Процес демонтажу ременя відбувається в наступному порядку:

зняття ременя ГРМ з розподільного шківа

Саме на другому етапі ремінь ГРМ Granta демонтується разом з натяжним роликом. Проводимо візуальний огляд ролика, зокрема визначаємо зовнішній стан і рівень люфту механізму.

На момент зворотного монтажу нижньої кришки ГРМ, необхідно відрегулювати натяг самого ременя.

Причини передчасного обриву ременя на Ладі Granta залишаються загадкою, в основу якої лягає не тільки низьку якість використовуваного матеріалу в ремені, а також низька якість збірки агрегатних вузлів, через які проходить ремінь ГРМ.

Серед інших причин передчасного обриву ременя ГРМ можна відзначити бажання виробника автомобіля наздогнати Євро-3/4. Саме бажання підігнати автомобіль до цих стандартів призвело до вищезазначених негативних моментів в щоденній експлуатації автомобіля.

Незважаючи на твердження виробника про якість Granta ремінь ГРМ і порозі його особистого пробігу в 200 000 тис. Км, він рветься вже на 70. 80 тис. Км. Хорошим і гідним рішенням заміни може стати ремінь з роликами Gates.

Саме LADA Granta від пріори ремінь ГРМ підійде до Ладі Granta і не стане причиною передчасного виходу з ладу. Ціна на ремінь ГРМ на Granta дозволяє змінювати його кожні 50 000 тис. Км, що, в свою чергу, знизить ймовірність виникнення інших статей витрат щодо ремонту клапанів двигуна.

Оптимальні переваги використання оригінального комплекту ременів механізму газорозподілу від компанії «GATES» на LADA Priora, LADA Granta, Kalina 16V:

Ремінь механізму газорозподілу. це головний елемент життєзабезпечення авто транспортного засобу. При його виборі не варто грунтуватися на дешевизні матеріалів і простоті конструкції. При роботі на максимальних обертах в складі тюнінг авто, виріб повинен відповідати підвищеним вимогам експлуатації, бути надійним гарантом якості.

Заводський регламент термінів заміни ГРМ

Кожен виробник транспортних засобів вказує терміни проведення технічного обслуговування, інших регламентних робіт. Згідно цього документа заміна зубчатого ременя на автомобілі LADA Granta повинна проводитися при пробігу машини не більше 75 тис. Км. Насправді ця цифра не завжди відповідає дійсності, цьому є ряд причин. Термін служби зубчастого ременя буде залежати від:

 • Якості використовуваного вироби.
 • Умов експлуатації автомобіля.
 • Технічного стану двигуна.
 • «Віку» зубчастого ременя.

Умови експлуатації автомобіля, особливо його двигуна також позначаються на терміні служби приводу ГРМ. У 16 клапанних модифікаціях навантаження на зуби ременя збільшується, тому він вимагає більшого до себе уваги. Попадання в зону роботи приводу механізму ГРМ палива, технічних рідин є неприпустимим. Вони розм’якшують тіло гумотехнічних виробів, роблять матеріал податливим, зуби легко зрізаються. При найменшому прояві протікання в зоні роботи приводу ГРМ їх негайно необхідно усунути.

Зуби шестерень колінчастого і розподільних валів поступово зношуються, висота зубів зменшується. Це означає, що площа контакту з ременем стає менше, легше зірвати гребінь зубчастого ременя. А також джерелом неприємностей для приводу ГРМ може стати насос охолоджуючої рідини. Іноді відбувається його заклинювання, а так як помпу обертає зубчастий ремінь, відбувається зрізання його зубів.

При порівняно невеликому щорічному пробігу машини, слід також уважно стежити за станом деталей механізму ГРМ. Ремінь старіє навіть якщо мотор не працює, тому при кожному ТО його оглядають. Якщо помічені навіть невеликі тріщини, відшарування він змінюється. Оптимальним терміном для заміни зубчастого ременя в приводі механізму ГРМ буде пробіг 50-60 тис. Км.

Які авто комплектуються ДВС 21127?

Відразу після розробки мотор 21127 рекомендовано встановлювати на автомобілі виробника АвтоВАЗ:

 • LADA Granta. з 2013 року, комплектації Люкс і Норма;
 • LADA Kalina-2. з 2013 року, тільки з механічною коробкою, переважно на седанах і хетчбек;
 • LADA Priora. з 2013 року, комплектація Люкс.

LADA Priora комплектації Люкс

В принципі, досить високі експлуатаційні характеристики двигуна дозволяли монтувати його на Ладу Largus, Весту і X-Ray. Однак до моменту їх серійного випуску відбулася модернізація ДВС 21127 до наступної версії 21129 з блоком управління, що відповідають стандартам Євро-5, тому керівництво заводу обмежилося вказаними модифікаціями, залишивши обсяги колишніми.

мотор 21129

Технічні регламент заводу АвтоВАЗ по заміні ременя

Автомобілі сімейства LADA Granta комплектуються, як ми вже сказали, різними модифікаціями двигуна. У деяких з них немає проблеми з тим, що при розриві ременя ГРМ гнуться клапана, тоді як у інших подібна особливість спостерігається.

Чи не гне клапана при обриві ременя ГРМ тільки 11183-50 двигун, такий мотор встановлюється на Ладу Granta в комплектації стандарт. Детальніше про те, в яких двигунах при обриві ременя ГРМ рве клапана в цьому матеріалі.

Щоб виключити появу нештатної ситуації, виробник рекомендує міняти ремінь один раз на сімдесят до п’яти тисяч кілометрів пробігу. А ось контролювати його стан доведеться частіше. під час проходження кожного ТО, тобто, через 15 тисяч кілометрів. Це твердження вірне як для 8-ми клапанних двигунів, так і для 16-ти клапанних. Навіть незважаючи на те, що найпоширеніший двигун LADA Granta моделі 21116 компонується імпортної ГБЦ, на ньому теж в результаті обриву ременя доведеться робити дорогий ремонт!

Природно, що виробник не рекомендує проводити заміну ременя самостійно, як і його перевірку. Якщо ви спробуєте виконати всі роботи самі, то є велика ймовірність того, що вам відмовлять в подальшому гарантійному обслуговуванні. Самим рекомендується міняти тільки фільтра (заміна салонного фільтра, заміна повітряного фільтра, заміна паливного фільтра).

Заміна ременя ГРМ на 16-клапанному двигуні Granta

Доступ до приводу газорозподільного пристрою закривається пластиковим кожухом. Щоб зняти кришку, потрібно відкрутити п’ять гвинтів шестигранним ключем на 5

Зверніть особливу увагу на розташування цих гвинтів. На фото цифрою 1 показані кріпильні гвинти верхньої кришки, а цифрою 2. гвинти кріплення нижньої кришки

Після відкручування п’яти гвинтів верхню кришку потрібно підняти і зняти з двигуна.

Якщо автомобіль має механічну КПП, потрібно включити п’яту швидкість, вивісити праве переднє колесо і крутити його за годинниковою стрілкою. Одночасно з цим потрібно оглянути ремінь на наявність тріщин, потертостей, розшарувань і т.д. Якщо автомобіль обладнаний автоматичною КПП, потрібно зняти праве переднє колесо і пильовик (захисний щиток) праворуч. Головкою на 17 обертається болт кріплення шківа приводу для додаткового обладнання (кондиціонер, генератор) і оглядається ремінь. Якщо будуть діагностовані різні дефекти і пошкодження ременя, його необхідно терміново замінити. Заміна буде потрібно і в разі виявлення патьоків масла, несправності водяного насоса і ролика-натяжителя.

На 16-клапанному моторі обрив пасової передачі призведе до розбіжності кутового розташування коленвала і распредвалов. В результаті відбудеться контакт поршневий групи з клапанами. Як наслідок, будуть потрібні ремонтні роботи.

Заміна ременя ГРМ LADA Granta 8 клапанів

Перевірку стану і заміну ременя ГРМ Granta при наявності навичок і необхідних інструментів можна провести самостійно в умовах звичайного гаража. Заміна ГРМ Granta 8 клапанна включає в себе: підготовку автомобіля до ремонтних робіт, демонтаж ременя, установку міток, монтаж нового ременя, ролика при необхідності і т.д.

Сама заміна ременя ГРМ на Granta передбачає наявність певних інструментів:

ременя, lada, granta, клапан
 • гайкові ключі;
 • монтування;
 • головки з подовжувачем;
 • спеціальний інструмент для регулювання ролика;
 • ролик ГРМ Granta в комплекті з ременем ГРМ.

Що стосується етапів виконання робіт, заміна ГРМ Granta виконується в наступному порядку:

Машина не заводиться після підміни ременя ГРМ, ланцюги ГРМ або проведення інших робіт з приводом газорасределітельного механізму. Основні причини, поради.

Що буде, якщо неправильно виставити мітки?

Наслідки неправильно виконаної роботи можуть бути як незначними, так і досить відчутними

Саме з цієї причини важливо підійти до виконання всієї роботи відповідально. Якщо немає належного настрою або впевненості у власних силах. довірте роботу професійного автомеханіка

Залежно від марки автомобіля, можуть виникнуть такі неприємності в ході експлуатації автомобіля:

 • Збиті фази часто стають причиною прогара клапанів
 • Гнуться клапана на деяких автомобілях сімейства ВАЗ
 • Можливо деформування ГБЦ, вихід з ладу направляючихвтулок, утворення тріщин всередині елементів
 • Залишок масла на свічках запалювання

Вищеназвані наслідки неправильної установки міток спостерігаються в більшості випадків. Але, наприклад, на 8-клапанному двигуні ВАЗ-2114 клапана не гнуться і не загинаються навіть у найважчих випадках. А ось 16-клапанний силовий агрегат «чотирнадцятої» таких переваг не має, тому може знадобитися капітальний ремонт двигуна.

Підготовка до заміни ГРМ

Заміна ременя ГРМ на 8-клапанному двигуні починається безпосередньо з зняття клем з акумулятора, після чого вже знімаємо ремінь приводу генератора. Для заміни ременя необхідно мати повний доступ до необхідних агрегатним вузлів. Для реалізації такого доступу необхідно зняти переднє праве колесо.

Заміні ременя передує розбирання самого механізму ГРМ, а саме зняття його передньої верхньої кришки. Для чого проводиться такий захід? Потрібно встановити перший поршень в положення ВМТ (Верхня Мертва Точка).

натяг

Ступінь натягу ремінного приводу регулюється натяжним роликом. Він має на корпусі і рухомий обоймі підшипника мітки, які слід поєднати після установки всіх деталей приводу ГРМ на свої місця. Для цього можна використовувати ключ або круглогубці для зняття стопорних кілець. Обойму провертають проти годинникової стрілки до збігу рухомою і нерухомою міток на ролику, після чого можна затягнути болт його кріплення.

Характеристики ГРМ Лади Granta

Механізм розподілу газів Lada Granta має привід у вигляді ременя. Подібний пристрій знайоме автолюбителям вже давно. Адже конструкція ГРМ перекочувала з двигуна ВАЗ 2108, який став основою для всіх наступних модифікацій силових установок ВАЗ. На Granta встановлюється два типи двигунів: 8-клапанний і мотор на 16 клапанів. Газорозподільна система 16-клапанного силового агрегату має складний пристрій і збільшені розміри в порівнянні з 8-клапанним. Відповідно, заміна ременя ГРМ Granta ускладнюється.

Головна особливість 16-клапанного пристрою в наявності двох распредвалов, що працюють синхронно, паралельно з колінчастим валом. Конструкція знаходиться в голівці блоку циліндрів. Всі три вала синхронізуються за допомогою ременя з зубчастими приводами. Головний недолік пасової передачі ГРМ в ненадійності самого ременя. Під час його обриву або при перескакуванні клапани зустрічаються з поршнями і загинаються. Наочно будова 16-клапанного ГРМ представлено на фото.

 • Установча мітка на кришці приводу.
 • кришка.
 • Шків распредвала впуску.
 • Диск фаз (датчик).
 • Мітка ВМТ на распредвали.
 • Шків распредвала випуску.
 • опорний ролик.
 • Ролик-натягувач.
 • ремінь приводу.
 • Шків помпи (насос ОЖ).
 • Установча мітка на масляному насосі.
 • Установча мітка клонували.
 • Шків коленвалу.

Комплект ГРМ можна поміняти своїми руками. Головне. знати про наявність і правильність розміщення настановних міток. До слова, більшість іномарок позбавлені таких міток, так що в даному випадку перевага за автомобілями ВАЗ.

Восьмиклапанний привід ГРМ Лади Granta, в порівнянні з попередніми модифікаціями автомобіля, виглядає простіше. Схема проста, адже тут відсутня обвідний ролик і є тільки один распредвал. Наочно пристрій ГРМ на 8 клапанів можна подивитися на фото.

Як натягнути ремінь ГРМ

Після установки шківа приводу генератора, повертаємо колінвал за болт кріплення шківа на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо поєднання настановних міток на коленвале і распредвали, а також поєднання вирізу з виступом на натяжній ролику.

Процес заміни ременя ГРМ також показаний на

Заміна ременя ГРМ на автомобілях LADA з двигуном 16 клапанів

В даний час все нові LADA Priora випускається з 16 клапанними двигунами. Ці силові агрегати також встановлюються і на деякі комплектації автомобілів LADA Granta, Kalina, Веста або XRAY. Газорозподільний механізм (ГРМ) цих двигунів призначений для своєчасного впуску в циліндри двигуна пальної суміші і випуску відпрацьованих газів. Важливо регулярно перевіряти стан його ременя і при необхідності виконати заміну.

Установка ременя ГРМ

Перед установкою роликів слід на різьбову частину нанести різьбовій герметик. Болт натяжної ролика остаточно не затягуємо. Перед установкою ременя ГРМ перевіряємо поєднання настановних міток. Положення коленвала зручно контролювати за суміщенням мітки 1 на зубчастому шківі коленвала з міткою 2 (ребро) на кришці масляного насоса.

Надягаємо ремінь ГРМ на шків коленвала, натягуючи обидві гілки ременя, заводимо передню гілку за опорний ролик, а задню, надівши на шків насоса охолоджуючої рідини. за натяжна ролик. Потім надягаємо ремінь ГРМ на шківи распредвалов.

Зняття ременя ГРМ

Буде потрібно: шестигранник «на 5», картина «на 17», «на 15», «на 10» і велика плоска викрутка.

 • Зняти верхню кришку приводу ГРМ, вивернувши 5 гвинтів.
 • Зняти нижню кришку приводу ГРМ, відвернувши 2 гвинта. Зняти ремінь генератора.
 • Схема приводу розподільного вала.

Щоб не порушити фази газорозподілу, необхідно встановити колінвал і распредвал в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення 1-го циліндра. Для цього:

 • провертає коленвал за годинниковою стрілкою за болт приводу генератора до поєднання міток на зубчастих шківах распредвалов з мітками на задній кришці приводу ГРМ.
 • перевіряємо, щоб ризику на маховику 1 розташована навпроти прорізи 2 верхньої кришки картера зчеплення.

Фіксуємо маховик, вставивши викрутку між зубами маховика через отвір в картері зчеплення. потім:

 • Зняти шків, відвернувши болт.
 • Зняти опорну шайбу.
 • Послабити натяг ременя, провернув болт ролика.
 • Зняти ремінь зі шківів распредвалов натяжної і опорного роликів.

Після зняття ременя ГРМ колінвал і распредвал повертати не можна. При заміні ременя ГРМ також змінюються натяжна і опорний ролики ременя.

Заміна ременя ГРМ без спеціального інструменту

Спосіб можна використовувати, якщо немає необхідності міняти ролики.

 • Зрізаємо половину старого ременя ГРМ канцелярським ножем.
 • Знімаємо половину старого ременя ГРМ.
 • Надягаємо на шківи коленвала новий ремінь ГРМ.
 • Розрізаємо другу половину старого ременя ГРМ і видаляємо його.
 • Новий ремінь ГРМ натягуємо на шківи коленвала до кінця.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

підготовчі операції

Даємо двигуну охолонути, знімаємо захист і зливаємо антифриз. Вивішуємо праве переднє колесо, знімаємо його, а так само демонтуємо пластиковий бризговики.

заміна помпи

 • Утримуючи зірочки розподілвалів від провертання будь-яким зручним інструментом відкручуємо болти кріплення і знімаємо зірочки. Головка на 17.

Кріплення зірочок распредвалов.

 • Відкручуємо п’ять болтів (ключ на 10) і знімаємо захисний кожух ГРМ.

кріплення кожуха.

 • Відкручуємо три болта кріплення помпи і знімаємо її. Шестигранник на 5.

кріплення помпи.

 • Був придбаний повний комплект ГРМ фірми Gates, в ньому була і помпа з прокладкою.

Комплект ГРМ Granta.

Болти притягуємо рівномірно по колу, що б не видавив прокладку.

 • Встановлюємо на місце кожух і зірочки розподілвалів.

Міняємо ремінь ГРМ на Ладі Granta з двигуном 1,6 16 клапанів

Сьогодні приїхав старий знайомий на своїй Granta, заміна ременя ГРМ, роликів і помпи. Оскільки термін заміни в технічному регламенті не вказано, то орієнтуємося тільки на пробіг. У регламенті сказано контролювати стан ременя раз в 15000, замінити при виявленні дефектів.

На практиці виходить що оптимальний пробіг заміни ременя ГРМ 60000 або 4 роки експлуатації.

Інтервал по часу беремо не випадково так як ремінь з часом старіє і внаслідок чого втрачає свої механічні властивості.

Важливо! При обриві ременя ГРМ на моторі 1,6 гніт все клапана.

Покрокова інструкція заміни ременя ГРМ

Натяжна ролик ременя генератора.

 • Знімаємо верхню кришку приводу ГРМ. 5 болтів, ключ Torx T Для зручності виконання операції можна зняти бачок склоомивача.

Кріплення верхньої кришки ГРМ.

 • Відкручуємо болт шківа коленвала і знімаємо його. Головка на 17 з подовжувачем.

Заблокувати колінвал можна включивши п’яту передачу і встановивши викрутку в вентиляційний канал гальмівного диска нижче супорта.

Виставляємо верхньою мертву точку.

 • Не вимикаючи п’яту передачу крутимо гальмівний диск по годинникової стрілки і разом з ним у нас буде провертатися колінвал. Добиваємося збігу міток на зірочках распредвалов і кожусі ГРМ. Можна зупинити їх, в інтернеті повно креслень саморобних фіксаторів. Найпростіший дві шайби і болт з гайкою.

Мітки на зірочках распредвалов.

 • На зірочці клонували повинна збігтися мітка з відливом на масні насосі.

мітка клонували.

 • Послаблюємо болт кріплення натяжної ролика, ключ на 15 і знімаємо старий ремінь ГРМ. Відкручуємо болти натяжної і направляючого ролика, знімаємо їх. Ключ або головка на 15.

Натяжна і спрямовує ролик ГРМ.

 • Якщо при заміні ременя ГРМ не планується заміна помпи наступний пункт можна пропустити.

Установка нового ременя ГРМ

Увага! На натяжній ролику є мітка напрямки натяжки.

 • Перевіряємо збіг всіх міток. Якщо на распредвалах мітки роз’їхалися докручуємо їх ключем на 17. Новий ремінь ГРМ встановлюємо в наступній послідовності: спочатку на зірочку коленвала і помпу, далі на направляючий ролик, зірочки розподілвалів і натяжна ролик. Провертає натяжна ролик спеціальним ключем, відповідно до напряму натяжки.

спеціальний ключ.

 • Добиваємося збігу міток на ролику, затягуємо болт його кріплення. Головка на 15.

правильна натяжка.

 • Замість ключа можна використовувати знімач стопорних кілець. Показано на знятому ролику.
 • Провертає колінвал два оберти і знову перевіряємо всі мітки. Якщо все в порядку встановлюємо на місце всі деталі в порядку зворотному зняттю. заливаємо антифриз.

Все дуже просто.