Як поміняти трос зчеплення на Priora

Принцип роботи гнучкого приводу муфти “Пріори

На перших моделях російських легкових автомобілів ВАЗ, з приводом на задні колеса, включення зчеплення здійснювалося за допомогою гідравлічної системи. Тобто, як і у приводу гальм, коли тиск від головного циліндра, передається на робочий, виконуючий механізм. При розробці нової серії ВАЗів з провідними передніми колесами від цієї схеми відмовилися. Була розроблена проста і надійна система включення механізму муфти за допомогою спеціального троса. Тут працює принцип коромисла. При натисканні на нижню частину педалі, верхня, робоча область, через підставу (шток), йде в протилежну сторону і тягне за собою трос.

Інший кінець гнучкого з’єднувача закріплений безпосередньо на приводний вилці зчеплення. При натисканні на педаль муфта вимикається, даючи можливість включити або перемкнути передачу в коробці.

Несправності і їх ознаки у приводу муфти передньопривідних ВАЗ

Якщо трос зчеплення знаходиться в аварійному стані, або вже вийшов з ладу, це помітно відразу, при спробі включення муфти для роботи з коробкою передач. Найчастіші поломки це:

 • обрив безпосередньо троса;
 • взлохмачіваніе тіла сердечника зчеплення;
 • поломка кріплення приводу до вилки або педалі.

При обриві кріплення або троса, педаль вільно провалюється, а при взлохмачіваніі сердечника, навпаки, натискання стає дуже утрудненим. При появі цих ознак, необхідно терміново провести перевірку приводу.

Заміна троса зчеплення “Пріори

Для видалення і установки цього елемента приводу муфти потрібен не дуже великий набір інструментів:

ЗАМЕНА ТРОСИКА СЦЕПЛЕНИЯ НА ВАЗ 2110, 2111, 2112, ЛАДА ПРИОРА

 • монтування;
 • викрутка;
 • плоскогубці;
 • гайкові ключі на 8 і на 17.

Саму операцію по демонтажу приводу починають з салону “Пріори”. Робити це треба вдвох.

Один віджимає вилку зчеплення, а другий знімає з педалі скобу кріплення сердечника. Можна, звичайно, і одному, але важче. Потім ключем на 8 відкрутити біля педалі кріплення кожуха. Акуратно викруткою висунути в моторний відсік ущільнювач отвору і вийняти туди трос.

Тепер робота під капотом “Пріори”. В першу чергу відключити клему акумулятора, так як працювати доведеться поруч з проводом стартера. Потім демонтувати повітряний фільтр. Це відкриє вільний доступ до кріплення механізму. Тепер, коли він вийшов з області салону, відпустити ключем на 17 фіксатор оболонки. Коли сердечник ослаблений, то вільно виймається наконечник з гнізда в вилці включення муфти. Зняти з паза кожух, і весь привід вільний. Його можна змінювати.

Як влаштований трос зчеплення “Пріори

Для стабільної роботи приводу, сам трос (сердечник) укладений в спеціальний кожух, який закріплений нерухомо. Один його кінець зафіксовано близько вилки зчеплення, на коробці передач, а інший, безпосередньо в салоні, поряд з педаллю. На обох кінцях троса є спеціальні кріпильні пристрої, спрацьовані під гніздо на педалі і на вилці. Вони кардинально відрізняються один від одного, і переплутати їх неможливо. На краях кожуха також є пристосування для кріплення. Крім того, є гумова муфта, для установки в отвір в кузові, при переході троса з салону, в моторний відсік. Тобто можна розкласти пристрій так:

 • тросик;
 • кожух;
 • кріплення на вилку;
 • петля для педалі;
 • кріплення для кожуха 2 шт.;
 • гумова захист для отвори в салон.

Загалом, сердечник пересувається всередині більш жорсткої оболонки, під дією педалі і зворотних пружин зчеплення “Пріори”. Це забезпечує його стабільну роботу.

Як замінити трос зчеплення на Priora

Як і на всіх російських ВАЗах, на «Priora» зчеплення приводиться в дію за допомогою спеціального механізму. Він так і називається. трос зчеплення. Це дуже важлива деталь в управлінні автомобілем. І автолюбителю необхідно знати її пристрій, принцип роботи і спосіб заміни. На всякий випадок.

Установка нового елемента

Починати збірку потрібно з салону “Пріори”, хоча подати трос вийде тільки з моторного відсіку. Коли він вже покладений на місце в салоні, закріпити на педаль механізм компенсації наконечника троса. Прикріпити кожух. Після чого, віджавши вилку, закріпити фіксатор для вилки.

Встановивши на місце кріплення кожуха на коробці передач, за допомогою ключа на 17 відрегулювати правильний натяг пристрої.

Закріпити гумовий ущільнювач в отвір салону і поставити на місце повітряний фільтр. Все, заміна гнучкого приводу муфти зроблена.

На відео, процес демонтажу троса зчеплення «Пріори»:

поміняти, трос, зчеплення, priora

Як замінити трос зчеплення на Priora

Заміна троса приводу вимикання зчеплення автомобіля LADA Priora.

Інструменти для роботи: ключі на «8», «17», штангенциркуль або лінійка. В салоні під панеллю приладів ключем на «8» відверніть гайку кріплення упору оболонки троса до кронштейна педалей і зніміть упор з кронштейна. Підчепивши викруткою, зніміть з пальця педалі зчеплення стопорну скобу і корпус механізму компенсації зносу накладок веденого диска. Зніміть з пальця педалі зчеплення пластмасову втулку і огляньте її стан (бажано пластмасову втулку свідомо змінювати на нову втулку). Сильно зношену або пошкоджену пластмасову втулку замініть, змастивши її перед установкою мастилом Літол-24. У моторному відсіку вийміть з отвору в щиті передка ущільнювач оболонки троса приводу вимикання зчеплення. Потягнувши наконечник троса вперед у напрямку руху автомобіля LADA Priora, виведіть наконечник з паза вилки виключення зчеплення. Ключем на «17» відверніть гайку кріплення наконечника до кронштейну на коробці передач, утримуючи другим гайковим ключем наконечник від провертання і вийміть наконечник з кронштейна і зніміть трос з автомобіля LADA Priora, витягаючи його з отвору в щиті передка. Для установки нового троса приводу вимикання зчеплення спочатку, пропустивши його в отвір щита передка, закріпіть на пальці педалі зчеплення корпус механізму компенсації зносу (перед установкою механізму компенсації на палець педалі нанесіть на втулку пальця мастило Літол-24). Закріпіть упор оболонки троса на кронштейні педалей. Встановіть в отвір щита передка ущільнювач оболонки троса. Встановіть наконечник оболонки троса в кронштейн коробки передач і затягніть гайку його кріплення. Нагвинтіть на нижній наконечник троса поводок, забезпечивши виступаніє наконечника щодо торця повідця на 0-1 мм. Встановіть трос приводу вимикання зчеплення в початкове положення, для чого перемістіть нижній наконечник троса до упору вперед у напрямку руху автомобіля LADA Priora. Утримуючи наконечник у витягнутому положенні, виміряйте розмір L між виделкою і повідцем, він повинен становити 27 мм. Якщо розмір не відповідає зазначеному значенню, встановіть його обертанням повідця в потрібну сторону. Введіть наконечник троса в паз вилки виключення зчеплення і відпустіть. під дією пружини поводок наконечника повинен встановитися на вилку без зазору (перед установкою повідця наконечника на вилку нанесіть на його поверхню, що контактує з виделкою, мастило Літол-24). Натисніть на педаль зчеплення три рази до упору і повторно виміряйте відстань L, дивіться згори. У разі необхідності повторіть регулювання.

Ласкаво просимо! Трос зчеплення. рідко але все ж буває рветься і найчастіше що з ним трапляється, це размахріваніе металевої частини троса, через що він починає заїдати і педель зчеплення просто тому не може повернутися, але ми не про симптоми поговоримо (Про цьому трохи нижче ми вже написали) а пояснимо коротко для чого цей трос взагалі потрібен, справжні його найменування таке: «трос виключення зчеплення», вже можна зрозуміти що завдяки йому зчеплення відключається (тобто вижимний підшипник обидва диска між собою роз’єднує, завдяки чому можна перемкнути швидкість і взагалі зчеплення буде вимкнено з роботи, коли двигун може навіть і працювати) і якщо цього троса не буде, то перемикати швидкості стане значно складніше (Без зчеплення доведеться їх перемикати, так можна, але просто досвід потрібен і швидкі руки, якщо ж ви зацікавилися тим якомога переключити швидкість не вичавлюючи при цьому педаль зчеплення, то в такому випадку ролик трохи нижче перегляньте, там все пояснюється і показується на на наочно прикладі).

Де знаходиться трос зчеплення? У нього два кінця як у будь-якого іншого троса, один кінець приєднується до педалі зчеплення, другий же за вилку вимикання зчеплення чіпляється, чітко побачити трос можна тільки відкривши капо у автомобіля і заглянувши в те місце, де коробка передач розташовується, тільки дивитися треба не знизу автомобіля, а саме зверху, на фотографії нижче до речі показаний трос зчеплення для наочності стрілкою, ви і у себе його теж розшукайте.

Коли потрібно міняти трос зчеплення? Коли педаль починає заїдати, в деяких випадках цокання у неї з’являються, вони лікуються або ж підтяжкою троса, або ж його заміною, хоча з цими цокання можна і їздити, напевно ви вже чули їх в таких автомобілях як LADA Kalina і LADA Granta (В них просто трос зчеплення трохи по іншому зроблений, ось тому то на них набагато частіше таке відбувається і практично на кожному другому автомобілі ці цокання можна буде почути) вони відбуваються саме через троса, але хоча в деяких випадках і інші деталі в цьому винні але таке дуже рідко трапляється і крім обох перерахованих симптом, є ще одна, якщо ви її знайдете, то відразу беріться за зміну троса зчеплення на новий, а саме якщо ви помітили що трос размахрілся в якому то місці або ось ось порветься, то зволікати з заміною НЕ в жодному разі не варто, тому що якщо він раптом порветься в самий невідповідний момент, а ви за звичкою котячись включите знижувальну швидкість (наприклад попереду крутий поворот, ви скидаєте на ній Тралка важіль КПП, швидкість автомобіля 80 км / год і перед поворотом ви включаєте 2 передачу і уявіть що буде якщо при такій швидкості трос порветься, а уявіть що якщо це буде взимку, по-перше зчеплення назад з маховиком зійдеться, через високі оборотів колеса заблокують і розгубившись вас в кращому випадку розгорне, про гірші навіть і говорити не будемо, такі випадки і в реальному житті вже траплялися, тому бережіть завжди свій автомобіль і в потрібний момент, він вас збереже).

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Трос змінюється дуже легко, близько 30 хвилин вам цілком вистачить, їхати на СТО і там проводити заміну ми вам не радимо, тому що це марна трата грошей (На СТО по суті заїжджати потрібно, коли що то серйозне з автомобілем сталося, що вам вдіяти не під силу, а через дрібниці їздити туди постійно, це вже на ваш особистий розсуд) і якщо їх немає, то краще не на запчастинах економити, а на роботі!

Зняття: 1) Перш за все вийміть гумовий пальник, який закриває отвори в яке трос зчеплення виходить, щоб в нього бруд не потрапляла і волога (Даний пильовик вказано червоною стрілкою), як тільки він буде вийнято, за допомогою гайкового ключа «на 8» виверніть гайку (Шукайте в тому місці яке синьою стрілкою вказано, гайку на фотографії правда видно погано), завдяки якій упор оболонки троса кріпиться до кронштейну і як тільки гайка буде вивернута, зніміть упор з кронштейна.

Примітка! Після того як один з кінчиків троса зчеплення буде від’єднаний, розшукайте на пальці втулочки пластмасову, обов’язково перевірте чи не зношена вона і чи не має ніяких дефектів (Через неї сторонні шуми просто відбуватися можуть в салоні, при вичавлюванні зчеплення), якщо з нею все в порядку, можете навіть її і не чіпати, якщо ж вона має дефекти, то в такому випадку дану втулку зніміть і замініть її на нову, при тому нову втулку мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15 перед установкою змастіть і навіть якщо ви не будете її міняти, то все одно ми вам рекомендуємо змастити поверхню старої втулки однієї з цих мастил!

3) Переходьте в підкапотний простір і перебуваючи там, на початку другої кінчик троса зчеплення від’єднайте від вилки вимикання, для цього за наконечник троса потягніть і як показано на фото 1, виведіть наконечник з прорізи в вилки, потім в середині приблизно розшукайте місце де трос кріпиться до кронштейну і від’єднайте його від нього, для цього одним гайковим ключем утримуйте наконечник від провертання, іншим в цей час звільніть гайку яка знаходиться поруч з кронштейном (див. фото 2) та після цього потягнувши за трос, виведіть його з кронштейна і потягнувши трос вперед (По ходу руху автомобіля) витягніть його спершу в підкапотний простір, а потім і повністю тим самим зніміть його з автомобіля.

Установка: Установка троса здійснюється в зворотному порядку і вставляється він через підкапотний простір і виводиться після чого в салон автомобіля, до вилки ж зчеплення трос кріпиться ось яким чином, спершу на наконечник навертається привід да так, щоб наконечник у троса виступав прямо на чуть-чуть (Приблизно на 1 мм) з повідця, крім того поверхню повідця якої він входить в контакт з виделкою, рекомендуємо помазати мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15, потім встановіть наконечник в своє колишнє положення (на вилку зчеплення) але тільки його витягніть коли він в проріз увійде, до упору (див. фото 1) і виміряйте яку яке зазначено літерою L штангенциркулем або ж лінійкою, вона повинна складати 27 мм, при розбіжності, відрегулюйте його за рахунок повідця який на кінчик троса накручували і на завершення відпустіть наконечник, під дію пружини він повинен буде впертися в вилку (див. фото 2), перевірте щоб не було ніяких зазорів і після перевірки натисніть рази 3 на педаль зчепл ня, після чого заново перевірте відстань L і в разі потреби його відрегулювати за рахунок повідця, розташований який на кінчику троса.

Додатковий відео-ролик: Наочно побачити процес заміни троса зчеплення на новий, ви можете в ролику який розташований нижче:

Необхідні: ключі «на 8», «на 17», штангенциркуль або лінійка.

В салоні під панеллю приладів ключем «на 8» відверніть гайку кріплення упору оболонки троса до кронштейна педалей і зніміть упор з кронштейна.

Підчепивши викруткою, зніміть з пальця педалі зчеплення стопорну скобу і корпус механізму компенсації зносу накладок веденого диска Priora.

Зніміть з пальця педалі пластмасову втулку і огляньте її. Сильно зношену або пошкоджену втулку замініть, змастивши її перед установкою мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15.

Хитрый способ замены троса сцепления. Приора.

У моторному відсіку ВАЗ 2170 вийміть з отвору в щиті передка ущільнювач оболонки троса приводу вимикання зчеплення LADA Priora.

Потягнувши наконечник троса вперед у напрямку руху ВАЗ 2170, виведіть наконечник з паза вилки виключення зчеплення.

Ключем «на 17» відверніть гайку кріплення наконечника до кронштейну на коробці передач ВАЗ 2172, утримуючи другим ключем наконечник від провертання

 • 7 вийміть наконечник з кронштейна і зніміть трос с. витягаючи його з отвору в щиті передка.
 • 8. Для установки нового троса приводу вимикання LADA Priora зчеплення спочатку, пропустивши його в отвір щита передка, закріпіть на пальці педалі зчеплення корпус механізму компенсації зносу.
 • Перед установкою механізму компенсації на палець педалі нанесіть на втулку пальця мастило ЛСЦ-15 або Литол-24.
 • 9. Закріпіть упор оболонки троса на кронштейні педалей.
 • 10. Встановіть в отвір щита передка ущільнювач оболонки троса
 • 11. Встановіть наконечник оболонки троса в кронштейн коробки передач Priora і затягніть гайку його кріплення.
 • 12. нагвинтивши на нижній наконечник троса поводок, забезпечивши виступаніє наконечника щодо торця повідця на 0-1 мм.

Встановіть трос приводу вимикання зчеплення LADA Priora в початкове положення, для чого перемістіть нижній наконечник троса до упору вперед у напрямку руху. Утримуючи наконечник у витягнутому положенні, виміряйте розмір L між виделкою і повідцем, він повинен становити 27 мм. Якщо розмір не відповідає зазначеному значенню, встановіть його обертанням повідця в потрібну сторону.

Введіть наконечник троса в паз вилки виключення зчеплення ВАЗ 2171 і відпустіть. під дією пружини поводок наконечника повинен встановитися на вилку без зазору.

Перед установкою повідця наконечника на вилку нанесіть на його поверхню, що контактує з виделкою, мастило ЛСЦ-15 або Литол-24.

Натисніть на педаль зчеплення priora три рази до упору і повторно виміряйте відстань L (див. П. 13). У разі необхідності повторіть регулювання.

Як влаштований трос зчеплення “Пріори”

Для стабільної роботи приводу, сам трос (сердечник) укладений в спеціальний кожух, який закріплений нерухомо. Один його кінець зафіксовано близько вилки зчеплення, на коробці передач, а інший, безпосередньо в салоні, поряд з педаллю. На обох кінцях троса є спеціальні кріпильні пристрої, спрацьовані під гніздо на педалі і на вилці. Вони кардинально відрізняються один від одного, і переплутати їх неможливо. На краях кожуха також є пристосування для кріплення. Крім того, є гумова муфта, для установки в отвір в кузові, при переході троса з салону, в моторний відсік. Тобто можна розкласти пристрій так:

 • тросик;
 • кожух;
 • кріплення на вилку;
 • петля для педалі;
 • кріплення для кожуха 2 шт.;
 • гумова захист для отвори в салон.

Загалом, сердечник пересувається всередині більш жорсткої оболонки, під дією педалі і зворотних пружин зчеплення “Пріори”. Це забезпечує його стабільну роботу.

Міняємо на Priora трос зчеплення

Як ми і говорили, заміна троса зчеплення у вашій LADA Priora можлива і своїми руками, найголовніше, це знати, як змінити правильно. Про це

Для заміни будуть потрібні такі інструменти:

 • Ключі звичайні на 8 “/ 17”.
 • Плоскогубці / викрутка / монтування.

Заміна починається з демонтажу старого приводу, і починати потрібно з салону LADA Priora. Робити все доведеться з помічником. Алгоритм дій:

 • Вилку зчеплення потихеньку віджимаємо. При цьому помічник знімає дужку кріплення троса з педалі.
 • Відкручуємо кріплення кожуха близько педалі. Використовувати для цього ключ на 8.
 • Переходимо вже в моторний відсік, і за допомогою викрутки слід акуратно висунути наявний там ущільнювач і туди ж витягнути трос.
 • Відключаємо мінусову клему АКБ, оскільки робота буде проводитися поруч з приводом стартера.
 • Знімаємо повітряний фільтр. Тепер відкритий доступ до кріплення троса.
 • Використовуючи ключ на 17 легко відпускаємо фіксатор оболонки. Таким чином, сердечник буде ослаблений і наконечник в вилці в місці включення муфти вільно виймається.
 • Знімаємо кожух з паза. Це все що потрібно, щоб привід став вільний.
 • Переходимо в салон. Приступаємо до установки нового пристрою. На даному етапі помічник повинен простягнути трос з моторного відсіку в салон. Перед тим як почати установку, змащуємо все відкриті ділянки кріплення наконечників і самого сердечника.
 • Укладаємо його як слід в салоні, закріплюємо механізм наконечника. звичайно ж на педаль.
 • прикріплюємо кожух.
 • Віджимаємо вилку і кріпимо фіксатор безпосередньо для вилки.
 • Ставимо на місце, де і належить бути кріпленню кожуха, безпосередньо вже на коробці передач. Використовуючи ключ на 17 виробляємо регулювання натягу розглянутого пристрою.
 • Закріплюємо в спеціальному отворі салону витягнутий раніше звідти ущільнювач.
 • На законне місце ставимо такий пристрій, як автомобільний повітряний фільтр.

Принцип роботи гнучкого приводу муфти “Пріори”

На перших моделях російських легкових автомобілів ВАЗ, з приводом на задні колеса, включення зчеплення здійснювалося за допомогою гідравлічної системи. Тобто, як і у приводу гальм, коли тиск від головного циліндра, передається на робочий, виконуючий механізм. При розробці нової серії ВАЗів з провідними передніми колесами від цієї схеми відмовилися. Була розроблена проста і надійна система включення механізму муфти за допомогою спеціального троса. Тут працює принцип коромисла. При натисканні на нижню частину педалі, верхня, робоча область, через підставу (шток), йде в протилежну сторону і тягне за собою трос.

Інший кінець гнучкого з’єднувача закріплений безпосередньо на приводний вилці зчеплення. При натисканні на педаль муфта вимикається, даючи можливість включити або перемкнути передачу в коробці.

Як замінити трос зчеплення на Priora

Як і на всіх російських ВАЗах, на «Priora» зчеплення приводиться в дію за допомогою спеціального механізму. Він так і називається. трос зчеплення. Це дуже важлива деталь в управлінні автомобілем. І автолюбителю необхідно знати її пристрій, принцип роботи і спосіб заміни. На всякий випадок.

Підведемо підсумки

Тепер ви знаєте, як поміняти на популярній LADA Priora такий механізм, як трос зчеплення. Наочно бачите, це абсолютно нескладна процедура, єдине, що потрібно так це допомога іншої людини, іноді вдається впоратися і самостійно. Головне знати правильний алгоритм роботи і виконувати його, дотримуючись наведеної інструкції.

Як поміняти трос зчеплення на Priora відео

На всіх автомобілях виробництва російської автомобілебудівної компанії АвтоВАЗ, в тому числі і на популярної в нашій країні моделі LADA Priora зчеплення в дію приводиться завдяки такому механізму, як трос зчеплення. Даний спеціальний механізм є дуже важливим в системі управління авто і іноді його називають муфтою. Тим автовласникам, які вважають за краще своєчасно і своїми руками здійснювати заміну і ремонт в машині, буде цікаво вивчити даний матеріал, в якому ми розповімо, про даний пристрій і як здійснюється заміна троса зчеплення і інші нюанси.

Заміна троса зчеплення “Пріори”

Для видалення і установки цього елемента приводу муфти потрібен не дуже великий набір інструментів:

 • монтування;
 • викрутка;
 • плоскогубці;
 • гайкові ключі на 8 і на 17.

Саму операцію по демонтажу приводу починають з салону “Пріори”. Робити це треба вдвох.

Один віджимає вилку зчеплення, а другий знімає з педалі скобу кріплення сердечника. Можна, звичайно, і одному, але важче. Потім ключем на 8 відкрутити біля педалі кріплення кожуха. Акуратно викруткою висунути в моторний відсік ущільнювач отвору і вийняти туди трос.

Тепер робота під капотом “Пріори”. В першу чергу відключити клему акумулятора, так як працювати доведеться поруч з проводом стартера. Потім демонтувати повітряний фільтр. Це відкриє вільний доступ до кріплення механізму. Тепер, коли він вийшов з області салону, відпустити ключем на 17 фіксатор оболонки. Коли сердечник ослаблений, то вільно виймається наконечник з гнізда в вилці включення муфти. Зняти з паза кожух, і весь привід вільний. Його можна змінювати.

Які бувають основні несправності в Priora троса зчеплення

Коли на LADA Priora трос зчеплення вже в стані, близькому до виходу з ладу, або навіть, можливо, вийшов з ладу, водій це відразу відчує. Коли буде здійснюватися спроба включити зчеплення, щоб переключити або ж включити передачу. Основні види поломок:

 • Зламаний приводний кріплення до педалі або ймовірно, до вилки. Завжди при такому моменті буде педаль провалюватися в підлогу.
 • Трос скуйовджене. При цьому натиснути на педаль зчеплення практично неможливо.
 • Стався обрив троса. В даному випадку педаль теж вільно провалюється.

Все це свідчить про те, що пора провести детальну перевірку приводу на LADA Priora. Кожна з наведених вище несправностей говорить про те, що потрібна заміна троса зчеплення і все можна зробити навіть своїми руками. Немає сенсу замінювати окремі деталі.

Якщо вам потрібно обслужити повний привід, то вам потрібно звернутися до фахівців і вони вам проведуть профілактичні роботи, авто з повним приводом вимагає постійного контролю за агрегатами.

Зняття і установка троса приводу вимикання зчеплення LADA Priora (Lada Priora), ВАЗ 2170, ВАЗ 2171, ВАЗ 2172

Вам будуть потрібні: ключі «на 8», «на 17», штангенциркуль або лінійка.

В салоні під панеллю приладів ключем «на 8» відверніть гайку кріплення упору оболонки троса до кронштейна педалей і зніміть упор з кронштейна.

Підчепивши викруткою, зніміть з пальця педалі зчеплення стопорну скобу і корпус механізму компенсації зносу накладок веденого диска Priora.

Зніміть з пальця педалі пластмасову втулку і огляньте її. Сильно зношену або пошкоджену втулку замініть, змастивши її перед установкою мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15.

У моторному відсіку ВАЗ 2170 вийміть з отвору в щиті передка ущільнювач оболонки троса приводу вимикання зчеплення LADA Priora.

Потягнувши наконечник троса вперед у напрямку руху автомобіля ВАЗ 2170, виведіть наконечник з паза вилки виключення зчеплення.

Ключем «на 17» відверніть гайку кріплення наконечника до кронштейну на коробці передач ВАЗ 2172, утримуючи другим ключем наконечник від провертання

7 вийміть наконечник з кронштейна і зніміть трос з автомобіля, витягаючи його з отвору в щиті передка.

Для установки нового троса приводу вимикання LADA Priora зчеплення спочатку, пропустивши його в отвір щита передка, закріпіть на пальці педалі зчеплення корпус механізму компенсації зносу.

Примітка Перед установкою механізму компенсації на палець педалі нанесіть на втулку пальця мастило ЛСЦ-15 або Литол-24.

Закріпіть упор оболонки троса на кронштейні педалей.10. Встановіть в отвір щита передка ущільнювач оболонки троса lada priora.11. Встановіть наконечник оболонки троса в кронштейн коробки передач Priora і затягніть гайку його кріплення. 12. нагвинтивши на нижній наконечник троса поводок, забезпечивши виступаніє наконечника щодо торця повідця на 0-1 мм.

Встановіть трос приводу вимикання зчеплення LADA Priora в початкове положення, для чого перемістіть нижній наконечник троса до упору вперед у напрямку руху автомобіля. Утримуючи наконечник у витягнутому положенні, виміряйте розмір L між виделкою і повідцем, він повинен становити 27 мм. Якщо розмір не відповідає зазначеному значенню, встановіть його обертанням повідця в потрібну сторону.

Введіть наконечник троса в паз вилки виключення зчеплення ВАЗ 2171 і відпустіть. під дією пружини поводок наконечника повинен встановитися на вилку без зазору.

Примітка Перед установкою повідця наконечника на вилку нанесіть на його поверхню, що контактує з виделкою, мастило ЛСЦ-15 або Литол-24.

Натисніть на педаль зчеплення priora три рази до упору і повторно виміряйте відстань L (див. П. 13). У разі необхідності повторіть регулювання.

процес зняття

Перш за все, потрібно демонтувати фільтр повітряний:

 • знімають сам трос, вивівши його за допомогою повідця з вилки приводу відключає зчеплення;
 • скориставшись ключами на 17 (2 штуки) розкручують в повному обсязі дві гайки, які утримують його оболонку на кронштейні кратера КПП і витягують її;
 • під панеллю приладів, розташованої безпосередньо в салоні автомашини, скручують гайку ключем на 8 з самої педалі.

Варто тільки пам’ятати, що дістатися до того місця, де нижня частина троса кріпиться до педалі, буде досить непросто.

Доступу заважає з одного боку перегородка відсіку двигуна, а з іншого. нижній край панелі приладів. Робочий простір істотно обмежена. Але виконати необхідну операцію досить просто. вдавшись до допомоги, що підходить по довжині плоскої викрутки.

Набагато складніше буде видалити скобу. Щоб орудувати було простіше, педаль піднімають наскільки можна вище. В ідеалі кронштейн повинен здатися над отвором. Головне. зняти кріплення з самого троса. Надалі скобу неважко надіти або за допомогою щипців з довгими губами, або з боку силової установки руками.

 • прибрати бачок розширювальний охолоджувальної системи мотора;
 • демонтувати теплоізоляцію двигуна з лівого боку;
 • розкрутити болти і видалити скоби кріплень, які утримують на місці гумовий чохол (як зліва, так і справа) і зняти його повністю;
 • за допомогою викрутки акуратно прибирають скобу-фіксатор з кріпить осі повідця троса;
 • останній, в свою чергу, знімають з пальця ножного приводу.

Важливо при цьому не втратити пластикову втулку, встановлену там. Без неї трос кріпити не можна. Якщо вона прийшла в непридатність. необхідно надіти на палець нову.

Нарешті, залишається тільки витягти власники килимка (їх 2 штуки). Робити це потрібно акуратно. оскільки вони пластмасові і легко ламаються.

Після цього потрібно витягти чохол з гуми, встановлений в перегородці відсіку двигуна, і остаточно витягнути зіпсований трос.

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Трос змінюється дуже легко, близько 30 хвилин вам цілком вистачить, їхати на СТО і там проводити заміну ми вам не радимо, тому що це марна трата грошей (На СТО по суті заїжджати потрібно, коли що то серйозне з автомобілем сталося, що вам вдіяти не під силу, а через дрібниці їздити туди постійно, це вже на ваш особистий розсуд) і якщо їх немає, то краще не на запчастинах економити, а на роботі!

Зняття: 1) Перш за все вийміть гумовий пальник, який закриває отвори в яке трос зчеплення виходить, щоб в нього бруд не потрапляла і волога (Даний пильовик вказано червоною стрілкою), як тільки він буде вийнято, за допомогою гайкового ключа «на 8» виверніть гайку (Шукайте в тому місці яке синьою стрілкою вказано, гайку на фотографії правда видно погано), завдяки якій упор оболонки троса кріпиться до кронштейну і як тільки гайка буде вивернута, зніміть упор з кронштейна.

Примітка! Після того як один з кінчиків троса зчеплення буде від’єднаний, розшукайте на пальці втулочки пластмасову, обов’язково перевірте чи не зношена вона і чи не має ніяких дефектів (Через неї сторонні шуми просто відбуватися можуть в салоні, при вичавлюванні зчеплення), якщо з нею все в порядку, можете навіть її і не чіпати, якщо ж вона має дефекти, то в такому випадку дану втулку зніміть і замініть її на нову, при тому нову втулку мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15 перед установкою змастіть і навіть якщо ви не будете її міняти, то все одно ми вам рекомендуємо змастити поверхню старої втулки однієї з цих мастил!

3) Переходьте в підкапотний простір і перебуваючи там, на початку другої кінчик троса зчеплення від’єднайте від вилки вимикання, для цього за наконечник троса потягніть і як показано на фото 1, виведіть наконечник з прорізи в вилки, потім в середині приблизно розшукайте місце де трос кріпиться до кронштейну і від’єднайте його від нього, для цього одним гайковим ключем утримуйте наконечник від провертання, іншим в цей час звільніть гайку яка знаходиться поруч з кронштейном (див. фото 2) та після цього потягнувши за трос, виведіть його з кронштейна і потягнувши трос вперед (По ходу руху автомобіля) витягніть його спершу в підкапотний простір, а потім і повністю тим самим зніміть його з автомобіля.

Установка: Установка троса здійснюється в зворотному порядку і вставляється він через підкапотний простір і виводиться після чого в салон автомобіля, до вилки ж зчеплення трос кріпиться ось яким чином, спершу на наконечник навертається привід да так, щоб наконечник у троса виступав прямо на чуть-чуть (Приблизно на 1 мм) з повідця, крім того поверхню повідця якої він входить в контакт з виделкою, рекомендуємо помазати мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15, потім встановіть наконечник в своє колишнє положення (на вилку зчеплення) але тільки його витягніть коли він в проріз увійде, до упору (див. фото 1) і виміряйте яку яке зазначено літерою L штангенциркулем або ж лінійкою, вона повинна складати 27 мм, при розбіжності, відрегулюйте його за рахунок повідця який на кінчик троса накручували і на завершення відпустіть наконечник, під дію пружини він повинен буде впертися в вилку (див. фото 2), перевірте щоб не було ніяких зазорів і після перевірки натисніть рази 3 на педаль зчепл ня, після чого заново перевірте відстань L і в разі потреби його відрегулювати за рахунок повідця, розташований який на кінчику троса.

Додатковий відео-ролик: Наочно побачити процес заміни троса зчеплення на новий, ви можете в ролику який розташований нижче:

Page 2

Давно не писав нічого, напряги в універі. І просто маленького було не до цього. Коротше дістала мене клацає педаль зчеплення. І якби ж то вона просто клацала, це ще можна терпіти, але те, що коробка передач працювала погано, це мене взагалі не влаштовувало. Передачі включалися жахливо. Зчепу конкретно недожімала. Задоволення за кермом зійшло нанівець. Так їздити не справа. Почав розбиратися. Тоді я ще не знав, що в Пріора варто трос зчеплення з храповим механізмом. Я думав, що він тут такий же, як в ВАЗах 10 сімейства. Поліз під капот підтягнути трос. Підтягнув трохи. Помітив, що педаль зчепи не піднялася взагалі. Хм. При першому ж натисканні на педаль, чую знайомий клацання. Трохи прокотився. Начебто стало трохи краще, але все одно не те. Ну не повинна так працювати КПП. Поліз за комп. Виявилося що така проблема мало не у кожного другого пріороводов. На Kalina начебто та ж біда. Інтернет говорить, що потрібно допрацьовувати тросик, ставити якісь пружинки, що щось придумувати У результаті не факт що буде 100% ефект. Не наш варіант. Був також рада просто поміняти трос на новий. Але що. то мені підказувало, що саме в тросі і косяк. Що ж це за трос такий цікавий? Взагалі спочатку задумка інженерів була непогана, але знову все зіпсували)) Вся справа в механізм хропіння. Його конструкція така, що він сам вибирає натяг троса зчеплення. Зі збільшенням пробігу, зчеплення неминуче потихеньку зношується, при цьому поступово відходить регулювання в налагодженому механізмі. І доводиться підтягувати тросик. Тут же цю проблему вирішили, встановивши храповий механізм. Він по ідеї повинен це робити сам. Начебто все добре, тільки цей гад ні хріна нормально не регулює))) На допомогу нам прийшов звичайний трос зчеплення ВАЗ 2110. Ось два троса в порівнянні

На вулиці мороз, гаража тут у мене немає, але все ж таки зважився робити. Бажання в порядок привести механізм було сильніше. Ну, почав. Знаю, що найкраще міняти трос, розібравши жабо, знявши моторчик склоочисників і все інше. Але це довго, вирішив спробувати з салону, тому що було реально холодно там лазити. Як виявилося, з салону зняти трос досить важко, а головне дуже незручно. Основна біда. стопорная кліпса, яка фіксує підставу троса і не дає йому зіскочити зі свого місця. Під час демонтажу цієї самої кліпси, її дуже легко втратити. Я, наприклад, піднімав весь ковролін і всю заводську шумку щоб знайти. Зняв старий трос. Він виглядав втомленим. Швидше за все ще завод. Новий трос змастив і приступив до установки. Труднощів не виникало, поки не прийшов час ставити назад стопорну кліпсу. Провозився більше години, так і не вдалося встановити її на місце. Занадто незручно там. Остаточно замерзнувши за цей час, вирішив відрегулювати зчепу і на цьому тимчасово закінчити. Боявся, що трос зіскочить в самий невідповідний момент, але все обошлось.Первие відчуття після установки нового троса. Педаль стала набагато м’якше, ніби поставили нове зчеплення. Але головне. передачі стали включатися просто відмінно! Думка від стопорній кліпсі не давала спокою і, прибувши в своє рідне місто, помчав до другану Revolushion2000, який люб’язно надав теплий гараж) Приступили.

Знімаємо частина обшивки моторного щита і разом з ним дістаємо розширювальний бачок. І тут я побачив в районі рульової рейки сліди антифризу. Рівень при цьому трохи пішов. Подивився все патрубки, хомути. Все чітко. Що за біда. Через хвилину винуватець був знайдений.

Знаходиться вона майже під самим лобовим склом. Тобто можна прикинути як потрібно було викручуватися, намагаючись одягнути кліпсу з салону.

Ось тепер нічого не заважає. Можна спокійно одягнути кліпсу. Ще трохи змазав литолом пластикову втулку. Ну от і все. Збираємо в зворотному порядку і радіємо:) Витрати:. Розширювальний бачок. 230р.- Трос зчеплення ВАЗ 2110. 180р.- Антифриз взяв із запасів. 0р.- Допомога друзів. безцінне:) Підсумок: особисто я не пошкодував, що поставив звичайний трос від десятки. Мінусів взагалі не бачу. Мені не важко раз на рік підтягнути зчепу, зате я тепер впевнений в цьому вузлі на всі сто.

Як відбувається заміна троса зчеплення LADA Priora

Як свідчить практика, сама по собі заміна троса, що з’єднує привід зчеплення з КПП на Ладі Priora, потрібно дуже рідко. Він досить нечасто рветься. Найпоширеніша з них проблема. нитки, його складові розкуйовджуються. З цієї причини механізм зчеплення починає регулярно заїдати і педаль, в результаті не бажає повертатися на місце.

Процедура заміни не є особливо складною, але вимагає часу і певного старання. Для роботи знадобляться такі інструменти та матеріали:

 • набір ключів;
 • викрутка плоска;
 • фіксатор для троса.

Дістатися до нього можна в Priora тільки через моторний відсік. Для цього, природно, знадобиться відкрити капот. Сам трос розташований поруч з коробкою передач.

У яких випадках потрібно замінити елемент:

 • при обриві;
 • через заїдання;
 • через розтягування;
 • в разі відмови механізму, що регулює його довжину.

Інструкція по заміні троса зчеплення

Яке краще поставити зчеплення на Ладі Kalina, Granta або Priora. залежить від фінансових можливостей.

Але для початку давайте розберемося з тим, як краще провести заміну троса на цих авто:

 • Спочатку потрібно викрутити гайку троса кронштейна, встановлену під панеллю приладів авто. Гайка викручується за допомогою ключа на 8, після чого демонтується упор з кронштейна.
 • Далі, слід від’єднати стопорну скобу, установлену на так званому пальці, потім від’єднується сам корпус пристрою компенсації, для цього скористайтеся викруткою. Також потрібно зняти пластикову втулку з пальця педалі. Проведіть візуальну діагностику пристрою на предмет механічних пошкоджень або зносу. Якщо вони є, то втулку потрібно поміняти, заздалегідь обробивши її солідолом.
 • Тепер необхідно демонтувати ущільнювач троса, встановлений в отворі щитка (як видно по фото, він знаходиться в підкапотному просторі Лади Granta або Калини). Наконечник троса слід потягнути по ходу його пересування, після чого він витягується з паза на вилці.
 • За допомогою ключа на 17 потрібно викрутити гайку, яка зміцнює наконечник троса до кронштейна на КПП. Використовуйте ще один гайковий ключ для того, щоб не допустити проворачивание наконечника елемента.
 • Тепер потрібно демонтувати наконечник троса, потім сам елемент потрібно витягти з отвору. Трос можна повністю демонтувати.
 • Після цих дій можна приступити до монтажу нового пристрою. Для правильної установки елемент для початку потрібно пропустити в отвір щитка. Пристрій компенсації зносу на Ладі Granta або Kalina необхідно зафіксувати на пальці, заздалегідь обробивши саму втулку пристрої мастильним матеріалом.
 • Вам необхідно закріпити трос на педалі і встановити раніше витягнуте ущільнення. Також зробіть монтаж наконечника елемента в кронштейн трансмісії, повністю закріпіть фіксуючу гаєчку. Не забудьте нагвинчувати поводок. Монтаж нового елемента повинен бути здійснений шляхом переміщення нижнього наконечника вперед до кінця. Сам наконечник повинен утримуватися в такому положенні, в цей час потрібно правильно заміряти відстань, про який ми говорили на початку статті, між повідцем і виделкою. Шляхом обертання повідця слід вибрати оптимальне значення.
 • Безпосередньо перед монтажем повідця, його також необхідно буде змастити. Зокрема, мова йде конкретно про площині, що контактує з вилкою.
 • Завершальним етапом буде вижимання педалі до кінця кілька разів Зробивши це, вам знову необхідно буде заміряти відстань між виделкою і повідцем. Якщо воно складає більше або менше 2.7 см, то слід зробити його регулювання.

Заміна троса зчеплення на Priora

Ласкаво просимо! Трос зчеплення. рідко але все ж буває рветься і найчастіше що з ним трапляється, це размахріваніе металевої частини троса, через що він починає заїдати і педель зчеплення просто тому не може повернутися, але ми не про симптоми поговоримо (Про цьому трохи нижче ми вже написали) а пояснимо коротко для чого цей трос взагалі потрібен, справжні його найменування таке: «трос виключення зчеплення», вже можна зрозуміти що завдяки йому зчеплення відключається (тобто вижимний підшипник обидва диска між собою роз’єднує, завдяки чому можна перемкнути швидкість і взагалі зчеплення буде вимкнено з роботи, коли двигун може навіть і працювати) і якщо цього троса не буде, то перемикати швидкості стане значно складніше (Без зчеплення доведеться їх перемикати, так можна, але просто досвід потрібен і швидкі руки, якщо ж ви зацікавилися тим якомога переключити швидкість не вичавлюючи при цьому педаль зчеплення, то в такому випадку ролик трохи нижче перегляньте, там все пояснюється і показується на на наочно прикладі).

 • Заміна троса зчеплення
 • Додатковий відео-ролик

Де знаходиться трос зчеплення? У нього два кінця як у будь-якого іншого троса, один кінець приєднується до педалі зчеплення, другий же за вилку вимикання зчеплення чіпляється, чітко побачити трос можна тільки відкривши капо у автомобіля і заглянувши в те місце, де коробка передач розташовується, тільки дивитися треба не знизу автомобіля, а саме зверху, на фотографії нижче до речі показаний трос зчеплення для наочності стрілкою, ви і у себе його теж розшукайте.

Коли потрібно міняти трос зчеплення? Коли педаль починає заїдати, в деяких випадках цокання у неї з’являються, вони лікуються або ж підтяжкою троса, або ж його заміною, хоча з цими цокання можна і їздити, напевно ви вже чули їх в таких автомобілях як LADA Kalina і LADA Granta (В них просто трос зчеплення трохи по іншому зроблений, ось тому то на них набагато частіше таке відбувається і практично на кожному другому автомобілі ці цокання можна буде почути) вони відбуваються саме через троса, але хоча в деяких випадках і інші деталі в цьому винні але таке дуже рідко трапляється і крім обох перерахованих симптом, є ще одна, якщо ви її знайдете, то відразу беріться за зміну троса зчеплення на новий, а саме якщо ви помітили що трос размахрілся в якому то місці або ось ось порветься, то зволікати з заміною НЕ в жодному разі не варто, тому що якщо він раптом порветься в самий невідповідний момент, а ви за звичкою котячись включите знижувальну швидкість (наприклад попереду крутий поворот, ви скидаєте на ній Тралка важіль КПП, швидкість автомобіля 80 км / год і перед поворотом ви включаєте 2 передачу і уявіть що буде якщо при такій швидкості трос порветься, а уявіть що якщо це буде взимку, по-перше зчеплення назад з маховиком зійдеться, через високі оборотів колеса заблокують і розгубившись вас в кращому випадку розгорне, про гірші навіть і говорити не будемо, такі випадки і в реальному житті вже траплялися, тому бережіть завжди свій автомобіль і в потрібний момент, він вас збереже).

Особливості регулювання зчеплення

Транспортні засоби LADA Priora, Kalina і Granta обладнані тросами зчеплення, оснащеними храповими пристроями. За своєю конструкцією троси беззазорний, тому їх регулювання теоретично не потрібна, однак за фактом виробник рекомендує автовласникам періодично регулювати пристрій.

Щоб правильно провести регулювання троса на автомобілях LADA Kalina, Priora і Granta, підготуйте викрутку і лінійку (або штангенциркуль) і виконайте наступні дії:

 • Для початку слід відкрити капот, після чого трос слід встановити в початкове положення. Щоб зробити це, необхідно перемістити нижню частину троса трохи вперед, тобто у напрямку його переміщення, це потрібно зробити до упору. При переміщенні троса ви можете відчути невелике зусилля поворотної пружини, вас це не повинно лякати.
 • Далі, використовуючи лінійку або штангенциркуль, слід заміряти відстань. Яке саме. показано на фото, вам необхідно відзначити відстань від початку вилки до повідця троса. Щоб зробити це правильно, необхідно так само притримувати тросик і зафіксувати його в одному положенні. Зробіть завмер, в ідеалі він повинен становити 2.7 см, але зрозуміло, якщо ви зіткнулися з необхідністю регулювання на LADA Priora, Kalina або Granta, то ця відстань або великим, або меншим. Тому вам слід довести його до необхідного параметра, для цього необхідно обертати повідець троса в одну або іншу сторону.
 • Після цих дій потрібно буде ввести наконечник троса в паз вилку, потім сам елемент можна відпустити. Зверніть увагу, зазор повинен повністю бути відсутнім.
 • В цілому процедура по регулюванню троса завершена. Тепер вам потрібно тільки кілька разів натиснути на педаль, щоб переконатися в тому, що все працює нормально. Після декількох натискань ще раз заміряйте відстань на тросі, якщо є необхідність. відрегулюйте пристрій знову.

На скільки б зчеплення не було новим, власникам Лад Пріор, Грант і Калин періодичні потрібно проводити регулювання і педалі.

Необхідність регулювання може проявлятися при:

 • постійних ривках під час початку руху;
 • появі ударів при спробі включити ту чи іншу швидкість;
 • западанні самої педалі.

Такі симптоми свідчать про те, що необхідно правильно відрегулювати педаль. В ідеалі педаль зчеплення повинна бути розташована на одному рівні з гальмом. тоді повний хід повинен становити близько 12.5-13.5 см, але на практиці цей показник може бути збільшений до 16 см. Щоб правильно відрегулювати педаль, підготуйте два гайкові ключі відповідних розмірів.

 • За допомогою ключа звільніть контргайку троса, яка встановлена ​​в підкапотному просторі.
 • Далі, необхідно за допомогою іншого ключа необхідно почати підкручувати другу контргайку, так ви зможете правильно виставити необхідний зазор. Коли процес буде завершений, першу контргайку слід до упора затягнути.

Врахуйте, якщо ви налаштуєте педаль так, що вона буде перебувати нижче гальма, то схоплювання проявиться тоді, коли педаль тільки відірветься від підлоги. Відповідно. якщо педаль гальма буде нижче, то схоплювання відбуватиметься майже в кінці. В ідеалі ці дві педалі повинні розташовуватися на одному рівні (автор відео. Time R).

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Трос змінюється дуже легко, близько 30 хвилин вам цілком вистачить, їхати на СТО і там проводити заміну ми вам не радимо, тому що це марна трата грошей (На СТО по суті заїжджати потрібно, коли що то серйозне з автомобілем сталося, що вам вдіяти не під силу, а через дрібниці їздити туди постійно, це вже на ваш особистий розсуд) і якщо їх немає, то краще не на запчастинах економити, а на роботі!

Зняття: 1) Перш за все вийміть гумовий пальник, який закриває отвори в яке трос зчеплення виходить, щоб в нього бруд не потрапляла і волога (Даний пильовик вказано червоною стрілкою), як тільки він буде вийнято, за допомогою гайкового ключа «на 8» виверніть гайку (Шукайте в тому місці яке синьою стрілкою вказано, гайку на фотографії правда видно погано), завдяки якій упор оболонки троса кріпиться до кронштейну і як тільки гайка буде вивернута, зніміть упор з кронштейна.

Примітка! Після того як один з кінчиків троса зчеплення буде від’єднаний, розшукайте на пальці втулочки пластмасову, обов’язково перевірте чи не зношена вона і чи не має ніяких дефектів (Через неї сторонні шуми просто відбуватися можуть в салоні, при вичавлюванні зчеплення), якщо з нею все в порядку, можете навіть її і не чіпати, якщо ж вона має дефекти, то в такому випадку дану втулку зніміть і замініть її на нову, при тому нову втулку мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15 перед установкою змастіть і навіть якщо ви не будете її міняти, то все одно ми вам рекомендуємо змастити поверхню старої втулки однієї з цих мастил!

3) Переходьте в підкапотний простір і перебуваючи там, на початку другої кінчик троса зчеплення від’єднайте від вилки вимикання, для цього за наконечник троса потягніть і як показано на фото 1, виведіть наконечник з прорізи в вилки, потім в середині приблизно розшукайте місце де трос кріпиться до кронштейну і від’єднайте його від нього, для цього одним гайковим ключем утримуйте наконечник від провертання, іншим в цей час звільніть гайку яка знаходиться поруч з кронштейном (див. фото 2) та після цього потягнувши за трос, виведіть його з кронштейна і потягнувши трос вперед (По ходу руху автомобіля) витягніть його спершу в підкапотний простір, а потім і повністю тим самим зніміть його з автомобіля.

Установка: Установка троса здійснюється в зворотному порядку і вставляється він через підкапотний простір і виводиться після чого в салон автомобіля, до вилки ж зчеплення трос кріпиться ось яким чином, спершу на наконечник навертається привід да так, щоб наконечник у троса виступав прямо на чуть-чуть (Приблизно на 1 мм) з повідця, крім того поверхню повідця якої він входить в контакт з виделкою, рекомендуємо помазати мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15, потім встановіть наконечник в своє колишнє положення (на вилку зчеплення) але тільки його витягніть коли він в проріз увійде, до упору (див. фото 1) і виміряйте яку яке зазначено літерою L штангенциркулем або ж лінійкою, вона повинна складати 27 мм, при розбіжності, відрегулюйте його за рахунок повідця який на кінчик троса накручували і на завершення відпустіть наконечник, під дію пружини він повинен буде впертися в вилку (див. фото 2), перевірте щоб не було ніяких зазорів і після перевірки натисніть рази 3 на педаль зчепл ня, після чого заново перевірте відстань L і в разі потреби його відрегулювати за рахунок повідця, розташований який на кінчику троса.

Додатковий відео-ролик: Наочно побачити процес заміни троса зчеплення на новий, ви можете в ролику який розташований нижче:

Трос зчеплення замінюємо, якщо він обірвався, заїдає в оболонці або надмірно витягнувся, а також при несправності механізму регулювання довжини троса.

поміняти, трос, зчеплення, priora

Потягнувши за наконечник троса, виводимо його поводок із зачеплення з важелем вилки виключення зчеплення.

Двома ключами на 17 мм відвертаємо на кілька оборотів дві гайки кріплення оболонки троса до кронштейна на картері коробки передач.

В салоні під панеллю приладів ключем на 8 мм відвертаємо гайку кріплення кронштейна оболонки троса до кронштейна педалі зчеплення.

Доступ місця кріплення повідця троса на важелі педалі зчеплення утруднений. З’єднання розташоване в отворі перегородки моторного відсіку, а нижня частина панелі приладів сильно обмежує простір. Зняти скобу кріплення повідця з пальця важеля педалі (вказано стрілкою) можна шліцьовій викруткою.

Значно важче надіти скобу. Можна максимально підняти педаль зчеплення, щоб палець на його важелі вийшов з отвору панелі. Кронштейн оболонки троса повинен бути не закріплений. Скобу можна спробувати надягати плоскогубцями з вузькими губками. Якщо дана процедура викликає труднощі, від’єднати і під’єднати поводок троса можна з боку моторного відсіку.

Знімаємо розширювальний бачок системи охолодження двигуна.

Знімаємо ліву частину теплоізоляційної оббивки моторного відсіку.

Ключем зі знімним хрестовим наконечником відвертаємо гвинти лівого

Підчепивши шліцьовій викруткою, знімаємо пружинну фіксуючу скобу осі кріплення повідця троса.

Замена троса сцепления Лада Приора

Знімаємо поводок з пальця важеля педалі зчеплення.

На пальці педалі зчеплення залишилася пластмасова втулка, щоб не загубити її. Пошкоджену втулку слід замінити.

Відвертаємо і знімаємо два пластмасових тримача килимка статі.

Витягуємо гумовий чохол з отвору перегородки моторного відсіку, витягуємо трос з моторного відсіку і знімаємо його.

Покриваємо палець і втулку пальця педалі зчеплення пластичним мастилом «Літол-24».

Простягаємо трос через отвір в перегородці моторного відсіку з салону в підкапотний простір.

Заправляємо гумовий чохол оболонки троса в отвір перегородки моторного відсіку.

Надягаємо поводок зубчастого наконечника троса на палець педалі зчеплення і кріпимо його фіксує скобою.

Кріпимо гайкою кронштейн оболонки троса до кронштейна педалі зчеплення.

У моторному відсіку вставляємо нижній наконечник оболонки троса в отвір кронштейна коробки передач.

Навертаються поводок на різьбовий наконечник троса, забезпечивши виступаніє наконечника з повідця в межах одного витка різьби.

Регулюємо привід вимикання зчеплення (див. «Привід вимикання зчеплення. регулювання»), після чого кілька разів натискаємо педаль зчеплення і повторюємо регулювання.

Пластичним мастилом «Літол-24» покриваємо робочу поверхню повідця нарізного наконечника троса.,

Переконуємося в справній роботі зчеплення.

З необхідністю регулювання зчеплення стикаються багато вітчизняних автомобілісти, особливо це стосується власників російських машин. Зараз ми пропонуємо вам дізнатися, як регулюється зчеплення на Priora, Kalina і Granta. Також ми розповімо, як змінюється трос зчеплення на цих моделях авто і як здійснити заміну диска своїми руками.