Як вибрати літні шини для автомобіля

Чи потрібні літні шини

вибрати, літні, шини, автомобіля

З настанням весни, питання про вибір зимових шин вже стає не актуальний. Однак, хтось особливо не переживає з цього приводу, і по закінченню зимового сезону продовжує їздити на зимовій гумі.

Забуваючи про те, що м’яка зимова шина при високій температурі втрачає свої важливі характеристики, та й зношується швидше. Використовуючи їх в літній сезон, Ви в 2 рази, в кращому випадку, скорочуєте їх ресурс.

Чим відрізняється літня гума від зимової:

 • Склад покришки. Літня більш тверда. І як вже зазначалося, зимова шина буде зношуватися в рази швидше.
 • Малюнок протектора. Різний він не просто так, і завдано він не для краси, а для забезпечення якісного зчеплення з дорогою.

Нагадаємо, що затягування з перебувкой свого залізного коня і використання зимових шин влітку, може призвести до втрати шипів і швидкому їх зносу.

Вибираємо шини на літо правильно. На що варто звертати свою увагу, читайте далі.

Типорозмір шин

Це співвідношення ширини, висоти, зовнішнього діаметра покришки. Кожна шина має своє маркування, наприклад 185/65 R14. Наносяться дані параметри боковину автогуми, де ширина шини 185 мм, висота профілю 65%, а зовнішній діаметр 14 дюймів.

Невірно підібрані розміри шини по зовнішньому діаметру не дозволять вам поставити її на свій автомобіль.

За профілем бувають 3 типів:

 • Низькопрофільні (до 55%);
 • Високопрофільні (60-75%);
 • Повнопрофільні (більше 80%).

Перевага низькопрофільних в тому, що вони дають власникові автомобіля відмінну керованість і чудові їздові якості. Однак тут варто звернути увагу на те, що експлуатація по неякісним дорогах на такій гумі сильно позначитися на підвісці Вашого автомобіля. Якщо у Вашого залізного друга жорстка підвіска, то з низькопрофільною жорсткість буде ще більш яскраво вираженою.

Високопрофільні і повнопрофільні шини більше підходять для позашляхової експлуатації і їзди по поганих дорогах. Чудово гасять все ямки дороги і до того ж підливають експлуатаційні характеристики підвіски авто.

Установка гуми з профілем більше рекомендованого робить машину «ватяною», погіршується керованість в повороті.

Чим ширше покришка, чим більше пляма контакту з дорогою. В результаті покращується зчеплення і авто веде себе більш передбачувано, з’являється різкість в управлінні. Мінуси в тому, що погіршується керованість, маневреність і збільшується витрата палива. На мокрій дорозі збільшується ризик аквапланування. Широка гума характерна для важких преміальних автомобілів.

Через неправильно обраної ширини шини річної покришки, в поворотах передні колеса можуть чіпляти колісні арки.

Вибираючи шини на літо за профілем пам’ятайте, що чим нижчий профіль, тим краще Ви будете відчувати всі нерівності дороги і більша небезпека пошкодити диск на вибоїнах, але в той же час отримуєте кращу керованість. Тому тут потрібно вибирати компроміс, а не жертвувати комфортом заради швидкості.

Характеристики літніх шин

У виборі літньої гуми для автомобіля немає нічого складного, головне дотримуватися рекомендацій автовиробника, і загострювати свою увагу на наступних параметрах:

 • Типорозмір;
 • Малюнок протектора;
 • Індекси швидкості та навантаження;
 • конструкція шини.

Перш ніж визначитися які шини на літо краще вибрати, необхідно розібратися з розмірами.

Вибираємо шини на літо на авто

Покупку літніх шин для свого автомобіля можна цілком порівняти з придбанням взуття для себе. І до цього процесу автовласники підходять дуже відповідально. В першу чергу, це пов’язано з правилами правильної та безпечної експлуатації автомобіля. Використання зимової гуми влітку нерозумно і недоцільно. Але які шини вибрати на літо, на що варто звертати увагу, які параметри важливіше? Щоб не помилитися, краще за все звертати на характеристики і враховувати свій стиль водіння, ось і розглянемо докладніше в статті.

Малюнок протектора покришки

 • Симетричний ненаправлений;
 • Симетричний спрямований;
 • асиметричний.

Симетричний ненаправленої малюнок. це класика, поширений варіант протектора гуми. Автомобіль з такою гумою можна експлуатувати як за містом, так і по трасі. Такий малюнок найчастіше зустрічається у шин бюджетної цінової категорії.

Літні шини з симетричним ненаправленим малюнком володіють наступними плюсами:

 • керованість,
 • зносостійкість,
 • комфорт,
 • стійкістю до аквапланування.

Колеса на такій гумі дозволяється переставляти з одного боку на іншу.

Шини з симетричним ненаправленим малюнком. відмінний вибір на для автовласників, які ще не знають які літні шини вибрати для неквапливої ​​і помірної їзди на автомобілі.

Симетричний спрямований. відмінний вибір для використання в дощову погоду. Має чудову стабілізацією автомобіля на мокрій дорозі і високими показниками водовідведення.

Як Обрати шини для автомобіля. Людською мовою про індекси та маркуваннях.

Симетричний направлений малюнок дозволяє моментально і якісно відводити воду, за рахунок чого досягаються кращі показники стійкості до аквапланування. Будуть до душі тим, хто любить швидкість.

 • Такі шини не можна поставити з задньої осі на передню, і навпаки.
 • Не можна взяти такі як запаски.

Встановлювати їх слід строго по напрямку стрілки на боковині гуми.

Асиметричний. універсальний, який поєднує переваги двох попередніх, відмінно підходить для експлуатації як в сиру, так і суху погоду.

 • Високі показники керованості, на відміну від попередніх;
 • Покришки дозволяється змінювати місцях.

Визначаючись з тим, з яким малюнком проектора літні шини вибрати, орієнтуйтеся на погодні умови в Вашому регіоні.

Параметри швидкості і навантаження

Індекс швидкості має літерне позначення. Він відображає на якій максимальній швидкості допускається їхати з такою гумою.

Які шини на літо краще вибрати, якщо Ви прихильник спокійної і помірної їзди. Орієнтуйтеся на макс. швидкість Вашого авто, який сенс переплачувати за те, що Ви не будете використовувати. Для цінителів швидкості відмінно підійдуть шини з маркуванням H і V.

Індекс навантаження. це максимальна вага, який витримує одне колесо машини.

При виборі шин на літо ми рекомендуємо використовувати підвищувальний коефіцієнт 1.2

симетричний ненаправлений

Один з найпопулярніших видів. Пропонує автолюбителю низький рівень шуму і комфортну їзду по дорогах загального користування завдяки м’якій боковині, яка амортизує більшість ямок і купин полотна і спрощує керування автомобілем. Такий протектор так і не передбачає агресивного водіння, незважаючи на високі швидкісні індекси у деяких моделей, тому підійдуть тим, хто віддає перевагу спокійній і розмірене їзду. Досить часто покришками з симетричним ненаправленим протектором комплектують нові автомобілі бюджетного і середнього класів. Також є невелика перевага. встановлювати такі шини можна будь-якою стороною.

всесезонні шини

Цілий використовувані покришки. Але це не має на увазі, що вони однаково хороші і в літню спеку, і в зимову холоднечу, в дощ і в сніг. Всесезонність таких покришок говорить лише про те, що в помірних умовах їх характеристики задовільні круглий рік. Параметри гуми більшість виробників розраховують таким чином, що при невеликому мінусі до.7 вони зберігають свої властивості.

Однак при великому мінусі така гума дубєєт і втрачає еластичність, що не сприяє хорошому управлінню на дорозі. Через це не можна назвати такий тип покришок універсальними. вони підійдуть тільки для спокійної їзди при помірній температурі, відсутності снігу та льоду.

5 ошибок ПРИ ПОКУПКЕ летней резины

Не варто звертати занадто пильна увага на бренд

Сучасне виробництво таке, що ні один, навіть найвідоміший бренд не страхує споживача від низької якості.

Навіть Nокiаn або Мiсhеlin мають в своїй модельній лінійці і відмінні, і не найкращі шини. Тому не варто ставати затятим шанувальником бренду, не звертаючи уваги на особливості різних моделей.

Обрану модель обов’язково потрібно уважно оглянути. Важлива характеристика. бокова стінка шини. Якщо вона тонка, автомобіль може отримати додаткову нестійкість на трасі. А надмірно м’яка стінка буде надмірно вразлива до бічних впливів на шину.

Дрібний протектор. це, звичайно, красиво, але слід пам’ятати, що вже через 15 тисяч кілометрів багато елементів протектора зникають, а разом з ними. і основні характеристики протектора.

Вибір шин залежить від інтенсивності експлуатації авто

Якщо водій експлуатує авто з невеликою інтенсивністю, йому не варто купувати покришки, у яких заявлено великий ресурс. Причина такого попередження. в тому, що з роками гума втрачає свої властивості. Тому може статися, що за протектори заплачені великі гроші, ресурс ще не вироблений, а якість вже починає стрімко погіршуватися.

При невеликому щорічному пробігу краще купувати більш дешеві шини, які «впораються» з пробігом, але за цей час не встигнуть втратити властивості матеріалу.

Види літньої гуми для автомобіля

Особливості використання автомобіля

При виборі виду покришок важливо врахувати реальні умови, в яких експлуатується автомобіль.

При постійній експлуатації машини в міському циклі і пробках купувати шини, розраховані на динамічну їжу спортивного автомобіля, безглуздо. при своєму прекрасному зовнішньому вигляді і відмінних характеристиках такі шини в пробках «вб’ють» дуже швидко.

Дата випуску має значення

Гума. матеріал, який з часом змінюється. Навіть найякісніші шини деградують з роками. Тому найкраще купувати недавно вироблену продукцію.

Дату випуску покришок можна побачити на бічній стінці. Шини маркуються роком і тижнем випуску (чотиризначний код DОТ).

симетричний спрямований

На відміну від двох попередніх видів, цей протектор залежить від напрямку обертання колеса. Для цього боковина маркується написом ROTATION і стрілкою. Головна перевага. захист від аквапланування завдяки ефективному відведенню води за допомогою широких канавок і особливого малюнка. На сухій дорозі такі покришки зарекомендували себе як відмінний спосіб підвищити стійкість на будь-якій трасі.

Заднеприводним автомобілів такої протектор підходить краще, ніж іншим. передні колеса відводять воду, а задні їдуть по вже висушеної поверхні, що значно поліпшує зчеплення з полотном. Симетричний направлений протектор літньої гуми найбільш популярний в сегменті спортивних авто, так як пропонує відмінну стійкість і комфорт.

Чому зимові шини замінюються на літні?

Зимові шини виготовлені з м’якої гумової суміші. Його гнучкість зростає при контакті з гарячим асфальтом. У такій ситуації зчеплення падає, і протектор зношується набагато швидше. Крім того, підвищується ризик пошкодження шини. Гальмівний шлях також подовжується, що представляє реальну загрозу безпеці водіння. Крім того, велика м’якість призводить до погіршення керованості автомобіля. З цієї причини для виготовлення літніх шин використовуються більш жорсткі з’єднання, які містять менше силікону.

Літні шини, які ви знайдете на сайті blacktyres.ru від зими вони відрізняються малюнком протектора. Він має більш вузькі канавки і кромки різної конфігурації. Це в значній мірі знижує ризик аквапланаціі. Після цього поліпшується зчеплення на мокрій і сухій поверхні. Шини не деформуються при виконанні різних маневрів.

Які літні шини вибрати?

Підбір літніх шин для легкового автомобіля-справа не проста. Перш за все, на самому початку необхідно визначити, який розмір шини в даному випадку буде правильним. Пізніше приходить час визначити клас моделі, відповідний вашим поточним потребам. Останній крок-вибір конкретної шини. Таким чином, виявляється, що покупка літніх шин. це зовсім не проста справа. Як це зробити?

Чим керуватися при виборі літніх шин?

Коли справа доходить до вибору літніх шин, основою є покупка шин потрібного розміру. Це можна прочитати з напису на бічній стороні шини. Друк має цифрову форму. Позначення 180/60 r16 85 t-це шина шириною 185 мм з коефіцієнтом профілю 60 і діаметром обода r16.

Також рекомендується звернути увагу на умови використання шин. Іноді, коли ви їдете в основному по місту, ви можете вибрати всесезонні шини. Як випливає з назви, вони розраховані на цілий рік і, отже, як на літо, так і на зиму. Останній важливий параметр-тип протектора. Тут важливі умови і стиль водіння. У літніх шинах добре працює базовий симетричний протектор. Досить великою популярністю користуються також шини з v. образним спрямованим протектором. Протектор цього типу дозволяє ефективно відводити воду і, до речі, забезпечує хорошу реакцію на гальмування. Крім того, на вибір пропонуються асиметричні протектори, що забезпечують стійкість автомобіля на поворотах.

літній комфорт

У наших широтах дорожні умови сильно залежать від пори року, тому автошини повинні відповідати сезону. Зараз настав час літньої гуми. Більшість водіїв вже встановили комплект для теплого сезону, що залишився з минулого року. Але якщо, наприклад, стара гума вже зносилися або пошкоджені, доведеться задуматися про нову покупку.

Підбираючи “обновку” для свого транспорту, сучасні автолюбителі стикаються з великою кількістю пропозицій від різних брендів. Моделі нинішнього року. це втілення свіжих технічних досягнень їх виробників. Зазвичай перед початком сезону експерти проводять тести новинок і складають рейтинг літніх шин. Ті, для кого важливо придбати саме новий виріб, можуть вивчити їх і знайти потрібний варіант.

Особливості літніх автошин

Хімічний склад літніх покришок підібраний таким чином, щоб вони були досить жорсткими. При мінусовій температурі така гума стає занадто твердої, не забезпечуючи нормального зчеплення з дорожнім покриттям. Але в літню спеку вона, на відміну від зимової, не втрачає своїх експлуатаційних властивостей.

Протектор у літніх моделей менш глибокий, без мікромалюнка і, найчастіше, без яскраво виражених блоків. По краях малюнок плавно “перетікає” на боковини. Вузькі поздовжні канавки служать для ефективного відведення води з плями контакту. Таким чином, усувається ризик аквапланування.

Залежно від особливостей малюнка виділяють кілька основних різновидів шин на авто. Симетричні ненаправлення гарні своєю універсальністю. При їх монтажі не потрібно враховувати сторону або напрямок обертання. А при необхідності можна змінювати колеса з правого і лівого боку місцями. Зазвичай такі моделі мають більш доступну вартість, що також важливо. Експлуатаційні характеристики подібних покришок добре підходять для спокійної їзди в умовах міста.

Асиметричні ненаправлення автошини мають різний візерунок з внутрішньої і зовнішньої сторони. Для коректної установки на боковинах нанесені позначення, яка зі сторін є внутрішньою, а яка. зовнішньої. Така гума дає відмінне зчеплення і керованість. Завдяки цьому вона добре підходить для швидкої їзди по мокрій дорозі. Нерідко у подібних моделей є відповідне маркування. RAIN ( «дощ») або AQUA ( «вода»).

У спрямованих канавки утворюють “стрелообразний” візерунок. Для таких покришок має значення напрямок установки. Збоку у таких моделей є позначення у вигляді стрілки, що вказує, куди вони повинні обертатися. Цей тип покришок відрізняється досить високою керованістю, забезпечує якісне водовідведення. Вважається, що такий малюнок особливо підходить для швидкісної їзди при сухій погоді. Серед моделей з направленим малюнком зустрічаються як симетричні, так і несиметричні.

Як вибрати правильні літні шини для автомобіля

Як вибрати літні шини для автомобіля за розміром

Типорозмір найпростіше підбирати, спираючись на рекомендації виробників автомобіля. Дані про характеристики відповідних покришок можна відшукати в технічній документації до Вашого транспортного засобу. А при підборі конкретної моделі її розміри можна дізнатися з позначення, нанесеного на боковину.

Маркування автошин містить блок цифр, які позначають діаметр, ширину моделі, а також висоту її профілю. Це може виглядати подібним чином: 195/65 R15.

Говорячи про літніх шинах 195, 185 або 175, мають на увазі відповідну ширину покришок в мм. Як видно з наведеного вище прикладу, ця характеристика зазвичай вказується першою. Через косу риску призводять висоту профілю, яка вказується в процентному співвідношенні щодо ширини. Тобто, в даному прикладі профіль становить 65% від ширини моделі. Моделі, у яких це значення не перевищує 55%, вважаються низкопрофильними. Ширина і висота профілю впливають на швидкісні характеристики автомобіля. Низький профіль. це вибір на користь швидкості, особливо на рівному, сухому асфальті. Однак покришки з високим профілем відрізняються більшою міцністю і довговічністю. Це особливо важливо, якщо доводиться багато їздити по нерівних дорогах.

Якщо мова йде про літніх шинах r14, r15, r16. мається на увазі діаметр покришок в дюймах. Він відповідає зовнішньому діаметру диска. Буква “R” в позначенні говорить, що це покришка з радіальної конструкцією корду. Існують також діагональні, де нитки каркаса укладені по діагоналі, перехрещуючись між собою. Однак такий тип вважається застарілим. Більшість сучасних моделей мають радіальний каркас, який забезпечує кращу надійність і керованість.

Підбиваючи підсумки

Досвідченим водіям добре відомо, що шини є одним з найважливіших умов безпеки і комфорту. Ніякі системи безпеки не зможуть ефективно працювати, якщо “гума” не тримає дорогу. Тому вибір літніх покришок. відповідальне завдання.

Підбираючи модель, важливо врахувати безліч параметрів. Перш за все, слід звернути увагу на її розміри і експлуатаційні характеристики. Цей вибір обумовлюється як вимогами до конкретної моделі автомобіля, як і особистими уподобаннями автолюбителя. Не варто економити на якості “гуми”. Однак на нашому ринку, можна відшукати і цілком доступні моделі від відомих брендів.

Розміри і як читати маркування шин

Головний критерій вибору

Головний критерій вибору. правильний розмір, який підходить саме для вашої моделі автомобіля. Допустимі розміри перераховані в керівництві по експлуатації (або на офіційному сайті автовиробника).

Будь-яке відхилення від норм. непорядок і поганий помічник у благородній справі забезпечення безпеки, і ось чому:

 • нестандартний розмір покришок серйозно навантажує підвіску і амортизатори машини;
 • є негативний вплив і на трансмісію;
 • при поворотах шини іншого розміру можуть зачіпати корпус;
 • показники приладів стають неправильними: навіть мінімальне відхилення від стандартних розмірів профілю призводить до збільшення (або зниження) видимої на спідометрі швидкості на 5-10 км / год;
 • обманює і одометр. лічильник пробігу.

Розміри шин маркуються числовими індексами виду 205/55 R16.

Буква R позначає радіальний тип шин. інші для “цивільних” автомобілів в наші дні толком не виробляються. Число після R позначає діаметр шини і диска в дюймах. На диски діаметром 16 дюймів неможливо “посадити” шини іншого розміру. лише 16. Це ж правило діє, зрозуміло, і для всіх інших розмірів. Перше число в дроби. простий показник: ширина шини (мм). Широкі моделі підходять для більш потужних автомобілів, ніж для малолітражок. Чим більше цей показник, тим більше пляма контакту ( “держак”), і, відповідно, характеристики розгону / гальмування (якщо двигун досить потужний для цього). На засніженій поверхні вужчі шини краще тримають дорогу. Друге число в дроби. співвідношення висоти профілю до ширини шини. У перекладі на загальнолюдський. це висота гуми від “дірки” до протектора, поділена на ширину, притому в процентах.

Щоб швидше опанувати характеристикою, більш наочно розберемо її на прикладах:

55% є низкопрофильними, підходять для легкових автомобілів, мають високу керованість, але слабкою стійкість до поганих доріг.

60-75% називаються високопрофільними, застосовуються для легкових автомобілів і сприяють хорошій стійкості на поганих дорогах, правда на шкоду показниками керованості і швидкості.

Маркетингові виверти, на які не слід “вестися”

Окремі технології автопокришок (збільшений протектор, стійкість до проколів “Run Flat” і т.п.) потрібні для позашляхових умов. Як правило, за поліпшені додаткові характеристики шин доводиться платити не тільки рублем, а й зниженням універсальності. Наприклад, шини для бездоріжжя не дуже добре “ведуть” себе в міських умовах через шумності, зниження комфорту і керованості, збільшення витрати палива. Тому рекомендуємо придивлятися до особливих різновидів шин лише в тому випадку, якщо планується експлуатувати автомобіль в нестандартних умовах: високі швидкості, відсутність доріг, перевезення вантажів і т.д.

Не варто довіряти запевненням виробників про “економічності”, зниженій витраті палива і високої стійкості до зношування. Це занадто незначні фактори, щоб сприймати їх всерйоз. Так, дійсно існують моделі шин, які допомагають знизити витрату. У кращому випадку і при ідеальних умовах водіння мова йде про десятих частках відсотка. Іншими словами, такі шини допоможуть заощадити 100-200 грам палива на кожні 100 літрів і не більше. Стійкість до зношування? Всі сучасні моделі досить надійні, але в будь-якому випадку “життєвий термін” шин не перевищує 5 років або 40-50 тисяч км. Навіть дорогі покришки, які експлуатуються довше, стають просто небезпечними і ненадійними.

Як вибрати шини для автомобіля: зимові, літні та всесезонні

Шини. ключовий компонент автомобіля з точки зору безпечного водіння. Правильно обрана “гума”. запорука безаварійності і комфорту. Грамотний вибір шин допоможе знизити витрати на паливо і навіть на техобслуговування. Стаття призначена для вибору шин на звичайні, “цивільні” автомобілі в російських дорожніх умовах. Акценти також розставляються на безпеки. Сучасні моделі більшості виробників досить стійкі до зносу і більшим пробігом. Після 40-50 тисяч кілометрів навіть найкраща гума катастрофічно втрачає властивості. Та й через 4-5 років структура будь-яких шин стає крихкою. Хімічні реагенти та ультрафіолет, добова зміна температур і інші фактори зовнішнього середовища. вороги будь-якого складу.

практичні поради

За інших рівних умов, вибирайте ті шини, які важать менше. Справа не у витраті палива, а в дуже серйозній залежності підвіски від маси шин. Чим вона менша. тим комфортніше “відчуває” себе машина і менше зношуються амортизатори разом з іншими вузлами ходової частини.

Чим вище протектор, тим вище рівень гучності, особливо у зимових моделей. Спірне, але практичне правило: хороша, безпечна гума трохи гучніше аналогів. Втім, сучасні каучукові склади забезпечують достатній звуковий комфорт.

М’які шини більш комфортні, але мають більш довгий гальмівний шлях. Вони призначені для любителів спокійної, надійної їзди.

Несиметричний протектор хоч і вважається більш безпечним в дощових умовах, але менш практичний: по-перше, складніше знайти заміну при серйозному пошкодженні шини, по-друге, є труднощі при проколи: “запаска” може не підходити для проколеної боку.

Для зимових моделей гуми краще вибирати вузький профіль: він допоможе глибше “вгризатися” в сніг і лід.

всесезонні шини

Всесезонні шини. не універсальний рішення для ощадливих власників, а компроміс в порівнянні з двома комплектами: для літа і для зими. У теплу пору року “всесезонки” гірше справляються з дорогою, ніж літні моделі. На снігу (або при холодній температурі), вони працюють гірше зимових. Експлуатація всесезонной гуми може бути виправдана лише в теплу пору року, а взимку. тільки в теплих регіонах, де температура рідко опускається ніже.5 градусів. За інших умов “універсальність” може стати відверто небезпечним фактором.

Переваги всесезонних шин:

 • невелика маса;
 • можливість цілорічного використання в регіонах з м’якими зимами;
 • вартість одного комплекту автошин завжди нижче, ніж двох (для зими і літа).
 • “Всесезонки” весь рік працюють гірше, ніж відповідні сезонні комплекти;
 • підвищена витрата гуми через цілорічного використання;
 • на засніжених (і навіть просто холодних сухих) дорогах машина управляється трохи краще, ніж взута в літні шини.
 • 11 кращих автомобільних всесезонних шин

літня гума

Легша за масою і жорстка за складом. Малюнок протектора спроектований так, щоб в дощових умовах відводити з-під плями контакту якомога більше води: втрата керованості через аквапланування. ворог безпеки. Призначення класичних літніх автошин. максимальна керованість автомобілем при теплій температурі сухого і злегка вологого асфальту. Існують такі різновиди літніх шин, як призначені для поїздок по бездоріжжю, дощові покришки (точніше. “антідождевие”), швидкісні, посилені і ін.

Переваги літньої гуми:

 • мінімальна маса;
 • м’якість (впливає на керованість) при теплих температурах;
 • низький рівень гучності;
 • високий комфорт.
 • радикальна втрата характеристик керованості при низьких температурах. починаючи від 4. 6 градусів;
 • гума стає жорсткою при зимових умовах, грубо кажучи. “перетворюється в лижі”;
 • низький рівень зчеплення з холодним (а тим більше. засніженим) асфальтом: машина частіше схильна до заметів і пробуксовці.
 • 7 кращих автомобільних літніх шин