Renault Megane 2 заміна масла в АКПП

Артикул:

Купувати масла для заміни в DP0 потрібно чотири літри, для DP2 три.

Заміна масла в АКПП на Renault Megane 2

Добрий день. Покажемо як зробити часткову заміну масла в АКПП DP0, DP2 на прикладі Renault Megane 2.

Роботу по заміні масла в АКПП потрібно виробляти на прогрітому моторі.

Покрокова інструкція

Заїжджаємо на яму або піднімаємо автомобіль на підйомнику.

Демонтуємо захист щоб отримати доступ до зливної пробці.

Відкручуємо зливну пробку. Останні витки різьблення відкручуйте від руки і в цей момент тримайте в іншій руці ємність для відпрацьованого масла.

У нашому випадку масла злилося близько двох літрів.

Після зливу масла відкручуємо рівневу колбу. Після окручіванія масло потече сильніше ніж зі зливної пробки. Ємність для відпрацьованого масла тримайте під рукою.

Відпрацьованого масла злилося приблизно 3.5 літра.

Після того як масло все вийшло, закручуємо рівневу колбу. Затягувати її сильно не потрібно, просто затисніть від руки.

Закручуємо зливну пробку. Затягувати не потрібно, нам ще її відкручувати.

У двох словах про подальшу роботу. Заливаємо така ж кількість масла яке ми злили. Запускаємо двигун і прогріваємо його. В ідеалі потрібно підключити сканер щоб контролювати температуру масла в коробці. При перевірці рівня, масло в коробці має бути близько 60 градусів. Діагностичне обладнання мало у кого є, тому просто прогріваємо двигун до 90 градусів. Надалі не глушить мотор, проходимо всі передачі на коробці туди і назад. Ставимо на паркінг і викручуємо зливну пробку. Повинно вийти скільки масла. Закручуємо пробку і доливаємо половину або трохи більше від того що вийшло. Далі про все докладніше.

Нам потрібно отримати доступ до заливний пробці. Відпускаємо два хомута зазначених нижче. Знімаємо сапун і провід який закріплений на патрубку. Після піднімаємо патрубок вгору і затягуємо один хомут щоб він не падав.

Очищаємо бруд навколо пробки і відкручуємо її за допомогою квадрата на вісім міліметрів.

Вставляємо шланг з лійкою в заливний отвір і заливаємо масло. За кількістю заливаємо масла скільки і злили.

Після того як залили масло, запускаємо двигун і прогріваємо. Прогрівати можна зі вставленої лійкою, все одно нам буде потрібно доливати масло.

Після прогріву двигуна проганяє все передачі на АКПП туди і назад. В кінці повертаємо на паркінг.

Йдемо в яму і відкручуємо зливну пробку. Повинно витекти близько 100-200 мл олії.

Як тільки масло початок капати, це означає що рівень підійшов впритул до колби. Накручуємо і затягуємо зливну пробку.

Заливаємо масла трохи більшу половину від злитого.

Загальний обсяг масла в коробках DP0, DP2 шість літрів. Купувати для заміни потрібно чотири літри, а якщо у вас коробка DP2, то три літри. З коробки DP2 менше зливається масла.

Закручуємо заливну пробку і виробляємо зворотну збірку.

Заміна масла в АКПП

ЗАМІНА МАСЛА в АКПП Renault Megane 2 (Коробці автомат) Купуємо масло для АКПП Renault Megane 2 фаза1 2005 р.в. Турчанка.ELFMATIC G3 SYN

Послідовність дій при заміні трансмісійної рідини в АКПП Мегана така ж, як і при заміні масла в двигуні. Зливаємо старе масло. заливаємо нове. Фільтр знаходиться всередині коробки автомат і недоступний без демонтажу і розбирання АКПП. У цьому випадку заміна масла відбувається без заміни фільтра. Щупа в коробці немає. Всього в коробку залито 6,5л. масла. Через конструктивних особливостей АКПП, масло змінюється не повністю, а тільки 3-3,5 л. Тому ми будемо міняти за кілька циклів. Для цього нам знадобитися 9 (дев’ять) літрів масла. за літр.1. У нижній і верхній частині АКПП на Меганом є зливна і заливна пробка під чотирьох- гранник (він не стандартний робив сам, ні чого складного). На ямі або на підйомнику відкручуємо зливну пробку АКПП і зливаємо масло. Не лякайтеся, кількість злитого масла не перевищить 250-350 грам. Далі всередині зливного отвору перебувати рівнева трубка під шестигранник або 6 не пам’ятаю але в наборі він є. Починаємо викручувати трубочку обережно так, як все одно уделаешся майже весь і ось після того як вона повністю буде викручені кількість злитого масло буде в районі 3 (трьох) літрів. Це говорить про те, що в у вашій АКПП був нормальний рівень масла це радує. Варто звернути увагу на колір і запах Запах «горілого», шматочки пластмаси, металів, наявність чорних крупинок в маслі свідчать про необхідність капітального ремонту АКПП, навіть якщо скарги на роботу трансмісії поки відсутні.

Закручуємо зливну пробку на місце, окручіваем пробку з верху на АКПП вона точно така ж таки не переплутаєш (трохи заважатиме патрубок повітряного фільтра його можна зняти). За допомогою тріскачки і удленнітеля відкрутити і підняти на верх пробочку, будьте уважні на пробочку варто мідне ущільнювальне кільце не втратьте. З допомогою не хитрих пристосувань (заливний авто шприц об’ємом 0,5 літра, або візьміть пляшку від пепсі коли 2 літри, відріже дно, підберіть шланг 1,5 метра так що б він щільно заходив в горловину, на кінець шланга поставте тубку щільно так щоб вона вільно заходила в заливний отвір) а тепер залийте то кількість масла яке було злито з АКПП плюс 100-150 грам.

Після того, як ви залили свіже масло в АКПП, необхідно завести двигун. Утримуючи машину гальмом, перемістіть РВД в усі положення, затримуючись у кожному на кілька секунд. Далі необхідно проїхати на автомобілі 15-20 кілометрів. Можна більше. Зливаємо масло з АКПП.

Повторіть ще раз всі перераховані вище процедури 1,2,3.

І ось у нас залишилося 3 три літри не відкривши масла. Після того як ми вдруге злили масло, ми вкручувати рівневу трубку в зливний отвір і заливаємо масло в заливний отвір до тих пір поки не потече. Як тільки потекло заводимо автомобіль на «Р» і доливаємо поки знову не потече. Закручуємо пробку з низу, глушимо мотор, з верху закручуємо пробку заливну (щоб кільце ущільнювача не впало пріфіксіруйте його до пробки з допомогою не великої кількості солідолу, перевірено не падає). Остаточно перевірте рівень тільки після пробігу 15-20 кілометрів, коли температура масла досягне робочого значення на заведеному двигуні. Відкрутіть зливну пробку, якщо потекло то все, якщо немає долийте необхідну кількість во.Дело в тому, що всі аномальні частки і продукти зносу можуть бути видалені завдяки трьох- або чотирикратної зміні масла, тобто промивке.Рекомендовано міняти масло в АКПП хоча б 50-60 т.км і тоді, можливо, ми встановимо рекорд експлуатації. Я не вірю що АКПП у нас не обслуговується як зазвичай кажуть офіціали. Звичайно не маловажно як ти відносишся до водіння свого коня. Було б не зайвим дотримуватися всіх рекомендацій і дбайливо ставитися до водіння. Ця машина і АКПП для задоволення і треба платити їй тим же! Удачі Всім і щасливої ​​дороги!

Заміна масла в КПП Renault Megane 2

В автомобілі моделі Renault Megane 2 ставлять 5-ступінчасті МКПП JH3 і JH5, 6-ступінчасті ND0, а також 4-ступінчасті АКПП DP 0. В механічній коробці передач, відповідно до інструкції, не рідше 1 разу на 30 тис. Км пробігу необхідно перевіряти рівень трансмісійного масла.

Якщо ж з’явилися симптоми несправності коробки (наприклад, утруднене перемикання передач), потрібно перевірити рівень рідини. чи немає протікання. Для цього досить вивернути пробку контрольного отвору. Рідина повинна перебувати у кромки або трохи нижче. Можна навіть перевірити рукою. намацати масло пальцем. Якщо його у кромки немає, доведеться долити.

Теоретично на Renault Megane 2 заміна масла в АКПП в плановому порядку не виконується. Робоча рідина заливається на весь термін експлуатації. Але потрібно врахувати, що в Європі і Росії термін експлуатації машини разюче відрізняється. Megane 2-ої покоління у нас можна зустріти з таким пробігом, про який виробник і не мав на увазі. Тому краще все ж міняти рідину.

Заміна потрібно при перегріванні масла, погіршення його властивостей, при ремонті коробки з розбиранням.

Основні проблеми

Труднощі виникають, як правило, з автоматичною коробкою, а не з «механікою». Скаржаться, що робоча рідина трансмісії погано випливає. Боротися з цією проблемою можна декількома способами:

 • Якщо є брак масла в АКПП, зупиніть авто, при прогрітій коробці долийте рідину.
 • Прогрійте масло до рекомендованих 60 C. При меншій температурі коефіцієнт в’язкості стає більше. зрозуміло, що злити складніше.

Коробка «автомат» в машинах 2-го покоління Megane чутлива до заливається маслу. Якщо лити невідповідну рідина, виникне тертя між деталями через зниження коефіцієнта тертя між мастилом і деталями. Влітку і взимку така рідина просто не зможе забезпечити необхідну мастило через відмінності в присадках і в’язкості. Тому економити на «трансміссіонку» не варто. правило «скупий платить двічі» тут вельми актуально.

Заміна в АКПП: порядок дій

Як і у випадку з «механікою», в коробці «автомат» міняти рідину потрібно після прогріву. Досить зробити нетривалу поїздку, поки температура в коробці не встановиться на рівні 60 ° C. Далі машину потрібно поставити на рівну площадку (яму). Селектор встановлюють в положення «P», на гальмо стоянки.

 • Заміна масла в АКПП Renault Megane 2 виконують так:
 • Відверніть пробку зливного отвору (1) і трубку (2) і (3) на малюнку вище з використанням шестигранного ключа на «8».
 • Злийте трансмісійну рідина в ємність. Заводом-виробником передбачений затоку 3,5 літрів. Тому краще не брати ємність меншого обсягу, навіть якщо до цього рідину змінювалася і ви знаєте про її нестачі в коробці.
 • Далі по інструкції рекомендується замінити зливну трубку на відповідну за параметрами. Тут вирішувати вам. це зовсім необов’язково. Момент затягування повинен бути 9 Нм для трубки і 35 Нм для пробки.
 • Вийміть трос приводу селектора.
 • Вийміть пробку зливу і залийте рідину (3.5 л). Допоможе воронка з фільтром. Головне, не допустити потрапляння бруду і зважених часток (вважай. пилу) всередину разом з маслом.
 • Запустіть двигун. досить холостого ходу. Необхідно прогріти коробку до тих же 60 ° C.
 • Відкрутіть пробку зливного отвору і злийте в підготовлену ємність відпрацьовану рідину.
 • Залийте нову рідину, рекомендовану заводом Renault або ту, яка має схожі властивості.

Різниця між Megane 1, 2 і 3

На автомобілі Renault Megane 1, 2 і 3-го поколінь ставили коробки передач різних моделей. хоча іноді і зустрічалися машини з однаковими КПП. Різна трансмісія. різні вимоги по в’язкості масла і іншим параметрам. Відрізняються розташування пробок (слива, контрольних) та спосіб заміни. Тому не варто ризикувати. якщо у вас машина 1-го або 3-го поколінь, вивчіть інструкцію з експлуатації Megane саме вашої модифікації.

Перевірка рівня трансмісійного масла обов’язково проводиться при наявності явних проблем і несправностей КПП. що «автомата», що «механіки». Не варто відкладати діагностику, якщо ви знаєте про проблеми з трансмісією. Заливати масло слід до встановленого рівня, але «насильно» переливати не слід. цього трансмісія не оцінить, коробці буде тільки гірше.

Яке масло вибрати

Виробник рекомендує використовувати для механічної трансмісії масло TRANSELF TRJ W80W. Для АКПП необхідно застосовувати трансмісійну рідина ELF RENAULTMATIC D3 SYN. Допустимо використовувати інше масло з тими ж властивостями. Важливо, щоб допуск збігався.

��Замена масла в АКПП DP0 (AL4). Renault Megane 2

Інструменти для заміни

Для заміни трансмісійної рідини в МКПП потрібні такі інструменти:

 • Чотиригранний ключ ( «четирехграннік»).
 • Шприц (або воронка) і гумовий шланг зовнішнім діаметром 8-10 мм.
 • Ємність, куди буде зливатися відпрацювала рідина.

Проводити роботи можна на ямі або оглядовому майданчику. Головна умова. максимально рівна поверхня.

Для заміни робочої рідини в коробці «автомат» будуть потрібні:

 • Шестигранний ключ номер «8».
 • воронка.
 • Ємність, куди буде зливатися відпрацювала ПММ.
 • 3,5 л рекомендованої заводом-виробником рідини.

Заміна в МКПП: порядок дій

Проводити роботи рекомендується протягом 15 хвилин після їзди, оскільки в цей час ПММ відрізняється гарною плинністю. зі зливом проблем не буде.

Заміна масла в МКПП Renault Megane 2 виконується так:

 • Підготуйте ємність для зливу відпрацьованого масла.
 • Відкрутіть і очистіть від забруднень пробку зливного отвору.
 • Злийте відпрацьовану трансмісійну рідина в ємність.
 • Перевірте стан шайби, якою обтиснута пробка. якщо шайба деформована або сильно притиснута, відразу ж замініть її.
 • Закрутіть назад пробку зливного отвору.
 • Відкрутіть пробку отвору для заливання води в передній частині МКПП.
 • За допомогою шприца налийте складу в коробку.
 • Як тільки ПММ почне витікати з отвору для заливання води, можна закрити пробку і видалити патьоки з коробки.
 • Замена масла в АКПП Рено DP0 DP2

  Для повного зливу відпрацьованого масла потрібно, щоб машина стояла максимально рівно. Тому не варто заїжджати в «викривлений» по підлозі гараж або на інший майданчик з нерівними ділянками. Якщо ви не повністю зіллється відробила трансмісійну рідина, при змішуванні несумісних складів може вийти з ладу коробка.

  У рідин різних брендів різні допуск, коефіцієнт в’язкості і інші параметри. Змішувати склади неприпустимо!

  Яке масло вибрати

  Рекомендована заводом виробником трансмісійна рідина. Elf Renaultmatic D3 Syn. Володіє високою в’язкістю, стійкістю до низьких температур, високим рівнем миючих і змащувальних якостей. Схвалено Renault для АКПП типу DP0. Оригінальний номер 194754.

  Огляд рекомендованих масел для АКПП французьких автомобілів DPO / DP2 / DP8 / AL4

  Піднімаємося наверх і відкриваємо капот

  Для того щоб підібратися до заливний пробці АКПП, знімаємо воздуховод, що йде від повітряного фільтра до дросельної заслінки. Для цього послаблюємо хомути і знімаємо відведення на Сапун. Щоб не демонтувати патрубок, можна повернути його відносно горизонтальної осі, до освіти достатнього простору.

  Для того щоб бруд не потрапила всередину АКПП, обробляємо заливну пробку «Рідким ключем» і протираємо ганчіркою. Відкручуємо за допомогою четирехгранніка. Відміряємо потрібну кількість нової трансмісійної рідини.

  Зручно використовувати дві однакові прозорі пластикові тари. В одну зливаємо відпрацювання, в іншу заливаємо свіжу мастило до такого ж рівня. За допомогою технічного шприца або шланга з лійкою заливаємо ATF рідина.

  способи заміни

  Технологічний процес не вимагає наявності спеціального обладнання. Всі роботи можна зробити самостійно. Знадобиться близько 3 літрів нової рідини. Заміна проводиться кожні 25 000 км.

  міняємо самостійно

  Процедури виконуються на добре прогрітому автомобілі. Температура трансмісійної рідини повинна бути не менше 60 градусів. Визначається побутовим термометром з виносним датчиком, що кріпиться до картера АКПП.

  У разі відсутності, орієнтуємося на робочу температуру двигуна (90 градусів). Для зручності заганяємо автомобіль на оглядову яму або естакаду. Встановлюємо ручку селектора в положення «Р».

  Самостійна заміна масла в АКПП Renault Megane 2

  Як і в багатьох автомобілях з автоматичною коробкою перемикання передач, заміна трансмісійного масла в АКПП Renault Megane 2, заводом виробником не регламентується. Змащувальні і миючі функції залишаються на належному рівні протягом всього терміну служби автомобіля.

  Автоматичні коробки DP0, найбільш часто використовувані на автомобілях Renault Megan 2, мають свої технічні характеристики і конструктивні особливості, одна з яких. можливість обслуговування. Передбачено для вимушеної заміни трансмісійної рідини.

  Поширені причини заміни масла АКПП

  Що знадобиться при самостійній заміні

  • Нова рідина ATF.
  • Кільце ущільнювача під зливний болт. Діаметр 16.
  • Спеціальний ключ четирехграннік, зі стороною 8 мм.
  • Стійка до високих температур ємність обсягом не менше 5 літрів.
  • Технічний шприц або шланг із зовнішнім діаметром 16 мм і воронка.
  • Набір інструментів.
  • Чистий ганчір’я.