Як зняти плівку зі скла автомобіля

Як самостійно зняти тонировочную плівку зі скла автомобіля?

Тонування автомобільного скла являє собою досить складний технологічний процес, в ході якого вони затемняются спеціальною плівкою, наносять шар напилення, або встановлюють кольорове скло.

Чимало автовласників задається питанням, як найпростіше зняти стару тонування з автомобільного скла без витрат часу і сил.

Необхідність усунення тонування. Процес зняття тонувальної плівки з автомобільного скла. досить трудомісткий і відповідальний, ступінь відповідальності при підході до якого повинна бути не менше, ніж при її поклейки. Тому обраний спосіб зняття буде цілком залежати від того, для якої мети виконується ця дія, так як тільки що наліплену плівку на порядок простіше знімати, ніж наліплену давно. Основними причинами, через яку плівку слід прибирати, стають такі:

 • Було відмічено відшарування плівки, її вигоряння, зміна кольору або якісь дефекти іншого роду. В цьому випадку, немає сенсу далі тримати її на стеклах, з причини втрати прийнятного зовнішнього вигляду, а також невиконання призначеної їй функції. Змінитися колір може в результаті наявності в складі неметалевих барвників, а бульбашки виникають через те, що вона погано прилипає до поверхні або клей низької якості;
 • Якщо після придбання автомобіля з’ясувалося, що плівка в більшій мірі затемнена, ніж потрібно, то вона теж повинна бути замінена, так як не відповідає встановленим стандартам. У актуальної версії ПДР йдеться, що тонування стекол може бути виконана тільки при відповідності параметрам безпеки. Це означає, що через лобове скло повинне проходити не менше 75% всього падаючого світла. Для інших стекол цей параметр становить не менше 70%. Крім цього, вгорі на ньому повинна бути спеціальна смуга, функцією якої стає захист від світла, а ширина. не більше 15 см. При зупинці працівниками ДАІ та виявленні будь-якого з цих порушень. водієві буде загрожувати штраф.
 • Останньою причиною зняття тонування може стати наявність тріщини на лобовому склі, щоб уникнути її збільшення.

Варіанти зняття. Кращим варіантом зняття плівки буде звернення в автосервіс. Але ціна на таку послугу збільшилася, так що простіше зробити все власними руками. Зняти плівку самому за допомогою таких дій:

Для зняття старої тонування спочатку варто застосовувати промисловий або побутовий фен, або ж генератор пара. При використанні промислового фена варто виконувати роботу з підвищеним ступенем обережності, щоб скло не лопнуло від нагрівання, а сама плівка не розплавилася. Дотримання даних запобіжних заходів слід забезпечити з тієї причини, що зняти її після обробки вже не вийде.

 • Якщо такого інструменту, як фен, під рукою не виявилося, можна скористатися другим способом, без нагрівання. Тут найбільшою помилкою стає думка, що при відшаруванні країв плівки її буде набагато простіше прибрати, ніж в попередньому випадку. Найбільш простим способом буде потягнути за стирчать краю плівки, що буде означати пересихання. Для усунення цього слід взяти губку і засіб для миття посуду, щоб прибирати з’являються патьоки.
 • Останнім способом стає можливість прибрати тонування за допомогою аміаку. Він наноситься на плівку після обробки мильною водою, після чого ховається поліетиленом. Слід дочекатися, поки сонячні промені розігріють поліетилен, що дасть можливість легко зняти плівку зі скла.

Підсумок. Наведені методи будуть оптимальними для видалення старої тонировочной плівки, вже не виконує свою функцію.

Як зняти стару плівку зі скла автомобіля

Які інструменти необхідні для зняття тонування

Основний інструмент, який знадобитися для цього. будівельний або в крайньому випадку звичайний фен. Щоб працювати з цими приладами необхідно електрику, тому варто поставити свою машину поруч з розеткою. Крім того, потрібні будуть гостре лезо або ніж, засіб для миття вікон і кілька непотрібних газет або серветки.

Приготуйтеся до того, що сам процес видалення тонувальної плівки може зайняти кілька годин, до того ж потрібно ваша акуратність і терпіння. Добре буде, якщо Ви запросите для такої справи свого друга або подругу.

Як зняти тонування за допомогою фена?

Ще одним методом для легкого зняття тонувальної плівки може бути метод з використанням фена. На відміну від використання миючого засобу, ця методика має ряд значних переваг, однак не позбавлена ​​і своїх мінусів. По-перше, наявність будівельного фена в господарстві. справа далеко не поширене і звичайне. По-друге, при використанні подібного обладнання людиною не мають досвіду в подібних справах, є ризик пошкодити молдинги і оббивку автомобіля.

Що ж знадобитися, і як зняти тонування зі скла за допомогою подібного методу? По-перше, як це вже було сказано раніше, потрібна наявність будівельного фена. При використанні побутових аналогів є високий ризик не досягти значних результатів, з огляду на низьку температуру. Тут слід зробити застереження. Метод з використанням фена застосуємо в тому випадку, якщо плівка досить осіла на поверхні скла, і зняти її за допомогою мильного розчину не виходить.

Крім фена, дуже важливо дотримуватися і інших важливих чинників при демонтажі плівки. Одним з таких умов є температура навколишнього повітря. Вона не повинна бути нижче 5 градусів за Цельсієм, тому що в противному випадку, через високу амплітуди впливу, матеріал може просто не витримати і зазнала деструкції.

Дуже важливо, під час демонтажу не перевищить видається феном температуру впливу на плівку. Якщо проігнорувати цей факт, є висока ймовірність розплавити тонировочную плівку або пластмасові деталі і тим самим завдати відчутної шкоди зовнішньому вигляду автомобіля. Оптимальною для такої операції буде температура в межах 40 градусів. Наносити її потрібно теж по ходу всієї плівки, починаючи від країв, і простягаючи нижче в міру відтиснення плівки. Найкраще подібну процедуру проводити з помічником. В такому випадку можливо досягти максимальний ефект. один буде нагрівати поверхню, а другий акуратно демонтувати тонування від скла за допомогою леза.

Як зняти стару тонування: чи можна зробити самому

Багато з Вас хоча б раз задавалися питанням якісного тонування стекол свого автомобіля. І це зрозуміло. В останні десятиліття все частіше почали випускати машини, на яких заводом. виробником вже передбачена тонування. Не знаю як Вам, але мені подібний атрибут сучасних автомобілів дуже навіть подобається. Такий вид декорування, не тільки дає можливість надати особливий стиль Вашої машині, а ще й підвищує її функціональні якості і створює комфортні умови в салоні.

зняти, плівку, скла, автомобіля

Тонування скла автомобіля за допомогою спеціальних плівок має цілу низку переваг: надає особливий естетичний вигляд і оригінальність, підвищує відчуття комфорту і приватності, забезпечує захист (В разі ДТП осколки не розлетяться, а будуть надійно закріплені на ній) і зручність (Захищає водія від засліплення сонячними променями і вберігає обшивку салону від вигорання), пропонує затишок і економію, так як завдяки плівці підтримується оптимальний температурний режим в салоні автомобіля і зникає необхідність частого використання кондиціонера або обігрівача, що тим самим економить витрату палива.

Але що ж робити якщо Ви власник старої моделі і тонування автоскла втратила колишній вигляд, або Вам набридли часті зупинки і штрафи від інспекторів ДАІ (а таке цілком реально, якщо светопропускная здатність тонованих стекол менше 70%)? Логічним буде бажання замінити тонировочную плівку, ато і зовсім її зняти. Правда, не все так просто: треба ж це зробити якісно. Про те як добитися такого результату і піде мова в нашій статті.

Зняття плівки за допомогою миючого засобу

Деякі можуть стверджувати що стара відшарувалася плівка. запорука успіху в її подальшому зняття. Однак це не зовсім так. Потягнути за відшарувався край іноді здається найпростішим рішенням, однак з великою ймовірністю, відстовбурчений шматок тонування залишиться у вас в руках, не залишивши звисаючих шматків плівки для подальшого демонтажу.

Така ситуація свідчить про пересихання матеріалу, який утримує плівку на склі. Для того щоб запобігти подібному результату застосовують найбільш доступні з підручних засобів матеріали. Одним з таких доступних (мається майже в кожному будинку) засобів є звичайні, домашні миючі засоби, або як їх ще називають «засоби для миття посуду, або вікон».

зняти, плівку, скла, автомобіля

На ділі, зняття тонування за допомогою миючого засобу простий і не вимагає додаткових знань. Для всього процесу вам знадобитися губка або ганчірка невеликого розміру для видалення патьоків з скляних поверхонь, лезо або скребок для зняття плівки і безпосередньо обраний нами миючий засіб.

Для початку необхідно розбавити миючий з невеликим кількість води (25-40 мілілітрів миючого на 1л. Води), і додати отриману суміш в пульверизатор, або схожий за принципом обприскувач. Обприскувати потрібно, потрапляючи під внутрішні краю плівки. Поступово оттасківая старий шматок за допомогою леза, потрібно акуратно стягувати плівку до краю. Подібну процедуру необхідно проводити в кілька етапів. Між підходами давати деякий час, щоб плівка встигла досить відшаруватися. Для запобігання відривання, необхідно рівномірно розподілити тягне силу.

Как снять тонировку с боковых стекол? Удаление клея, чем и как?

Для початку необхідно розбавити миючий з невеликим кількість води (25-40 мілілітрів миючого на 1л. Води), і додати отриману суміш в пульверизатор, або схожий за принципом обприскувач. Обприскувати потрібно, потрапляючи під внутрішні краю плівки. Поступово оттасківая старий шматок за допомогою леза, потрібно акуратно стягувати плівку до краю. Подібну процедуру необхідно проводити в кілька етапів. Між підходами давати деякий час, щоб плівка встигла досить відшаруватися. Для запобігання відривання, необхідно рівномірно розподілити тягне силу.

Процес зняття плівки тонировочной самостійно

Можна почати роботу з бічних стекол, попередньо трохи їх опустивши. Починайте з верху скла.

Включіть фен в режим, коли температура видуває їм повітря становитиме близько 45-50 градусів. при високій температурі плівка може почати плавитися і видалити її потім буде у багато разів важче, а також від перепаду температури може лопнути скло. І тому, тримайте фен на відстані 15 см від скла.

Направте струмінь повітря з фена на верхній край скла, і рівномірно прогрійте плівку. Коли плівка прогріється, використовуючи лезо або інший відповідний гострий інструмент, відокремте її від скла. Оптимальний варіант. це знімати тонування зі скла по діагоналі, т. Е. В напрямку зверху вниз.

Ділянки, на яких плівка відділяється насилу, потрібно додатково прогріти феном.

У випадках, коли тонування стекол проводилася зі зняттям стекол з автомобіля, то і при її видаленні часто доводиться скла знімати або розбирати пакети дверей.

Як видалити стару тонування з використанням фена

Напевно кожен автолюбитель помічав, як влітку, в процесі тривалої дії сонячних променів на автомобіль гумові його частини стають м’якше, те ж саме відбувається і з плівкою на вікнах, просто не всі це помічають. Саме на такому тепловому вплив і базується даний спосіб. В якості головного знаряддя, необхідного Вам для роботи, виступає будівельний фен. Можна, звичайно, використовувати і більш поширені побутові прилади, такі як фен для сушіння волосся або парова праска, але кількості тепла, яке вони виробляють, може просто не вистачити.

Обов’язковою умовою виконання роботи цим методом є температурний режим навколишнього середовища (від 5 градусів тепла і вище), інакше є ризик появи тріщин через різкий перепад температур. Нагрівати скло треба до 40-45 градусів за Цельсієм, перегрівати більше, не варто. Така температура оптимальна для розм’якшення клею і в той же час її недостатньо що б розплавити тоніровучную плівку або пластмасові елементи автомобіля.

Виконуючи демонтаж тонування за допомогою фена Вам знадобиться помічник. У той час, коли одна людина буде прогрівати скло, завдання другого підчепити лезом край плівки і акуратно стягнути їх в своєму напрямку. Діяти потрібно без поспіху, інакше вона може порватися, а це додасть турбот (маленькі шматки складніше знімати, та й клей потім довго відтирається).

Прогрівати Тонувальні скло рекомендується поступово, у міру зняття плівки. Також важливо уникати попадання тепла на інші елементи автомобіля, виконані з пластика або гуми, так як це може привести до їх деформації. Виконуючи цю нескладну інструкцію, Ви крок за кроком знімете всю плівку. Якщо на склі залишилися сліди клею, спробуйте змочити його миючим засобом, а потім ще раз прогріти феном і поки скло не охололо, швидко витріть залишки клею сухою чистою ганчіркою. Пару хвилин і процес завершено. Расстоніровка всієї машини займає близько двох годин часу.

вимоги ГИБДД

Часто потрібно зняти плівку зі скла машини на вимогу автоінспектора. Таке трапляється, якщо автоскло затоновано не за правилами. Наприклад, рівень затемнення вітрового або передніх скляних елементів надмірно високий. За ПДР їх светопропускная здатність повинна складати не менше 75% і 70% відповідно.

В цьому випадку часом доводиться віддирати затемнення на місці. Правда, це рідко рятує від штрафу в розмірі 1000 рублів, передбаченого за це в 2020 році. Тому, щоб уникнути покарання, краще тонувати вікна по ГОСТу.

Як позбутися від залишків клею

Знаючи, як зняти плівку зі скла автомобіля, не завжди виходить швидко позбутися від клейових слідів. Вони часто залишаються після усунення захищає від сонячних променів вироби. Їх можна видалити протиранням наступними засобами:

 • мильною водою або миючої хімією (іноді безсилі перед деякими видами клеять складів);
 • спиртом;
 • нашатирним спиртом;
 • бензином, який слід трохи розбавити водою, можуть залишитися помітні розлучення.
зняти, плівку, скла, автомобіля

Як зняти тонування з автомобіля

Видалити тонировочную плівку зі скла автомобіля можна декількома способами:

 • нагріванням;
 • мильною водою;
 • спиртом;
 • різними розчинниками і хімікатами.

Тонкощі роботи з заднім склом при знятті тонування

Важливо знати, як правильно зняти плівку з заднього скла автомобіля. На ньому часто є обігрів. Тому при видаленні не варто сильно шкребти поверхню. Таким чином можна пошкодити нитки.

Із застосуванням хімічних засобів

Відмити будь-яке скло авто від тонировочной плівки можна і хімічними засобами. Найкраще для цієї мети підходить аміак. Хімікат ефективний як для нових, так і для старих покриттів будь-якої міцності.

Речовина не застосовують в чистому вигляді. Найчастіше для цього використовують менш токсичний нашатирний спирт, який є його розчином. Алгоритм дії при цьому такий:

 • Намочити розчином обмилки або миючого засобу поверхню і нанести хімікат. При демонтажі застосовувати рукавички і захищати очі. Стежити за тим, щоб розчин не почав стікати на кузов, засіб може пошкодити ЛКП.
 • Накласти на обидві сторони скла поліетиленові пакети, щоб хімічні пари не випарувалися.
 • Залишити машину на сонці на деякий час.

Після такого методу плівка знімається легко

Коли поверхня прогріється, залишиться лише зняти покриття руками.

За допомогою спирту

Спирт також дозволяє зняти плівку зі скла автомобіля. Принцип роботи з ним аналогічний використанню аміаку або нашатирю. Речовина більше підходить для усунення клейових залишків, ніж для очищення від плівкового покриття.

Тонування стала непридатною

Від зносу покриття може почати відшаровуватися по краях. Іноді його шматки відлітають в зимовий час або після миття. Вона може місцями загнутися або отримати інші ушкодження.

Наклейка нерідко страждає від дій вандалів або з необережності самого власника. Вона може втратити свою сонцезахисну функцію і привабливий вигляд і по багатьом іншим причинам. У цих випадках вихід один. правильно зняти тонировочную або рекламну плівку зі скла автомобіля, щоб потім наклеїти нову.

Основні етапи видалення тонування

Якщо виникло питання. як зняти тонування зі скла самостійно, першим кроком є ​​очищення робочої зони. Видалення плівки починають з бічних стекол, попередньо опустивши їх небагато. Іноді потрібне розбирання дверних карт, вилучення самого скла, ущільнювачі знімаються в будь-якому випадку.

 • Перший спосіб більш простий. Тут використовують гостре лезо, ніж, щоб акуратно підчепити плівку у краю. Так, з’явиться можливість вхопитися за край і трохи відтягнути його. Потрібно повільно відтягувати матеріал вниз по діагоналі, щоб зняти його без пошкодження. Якщо матеріал старий, він може рватися, місцями погано відставати. Тоді процедуру повторюють до видалення всіх шматків.
 • Інший метод є більш ефективним і часто доповнює перший. Тут використовується фен, виконує нагрівання поверхні і клейового складу. Спочатку розігрівають невелику ділянку в верхньому кутку, використовуючи температуру не вище 50 градусів (це важливо, тому що при перевищенні показників матеріал може почати плавитися, тягнутися занадто сильно, що ускладнить і сповільнить видалення). Далі, щоб зняти тонування самостійно з бічних стекол, на прогрітому ділянці піддягають плівку, намагаючись зняти її по діагоналі. Потім розігрівають наступну ділянку, продовжуючи тягнути плівку.

Використовуючи фен, варто працювати в рукавичках, щоб виключити ймовірність отримання опіків. При виконанні маніпуляцій інструмент не можна тримати ближче, ніж на 15 см від поверхні. Саме скло розігрівають тільки до 40 градусів, адже через вплив високих температур воно може лопнути. Також враховують температуру навколишнього середовища. Потрібна обережність, якщо на вулиці холодно. Коли показники падають нижче 0 градусів, маніпуляції проводять тільки в опалювальних приміщеннях.

Який інструмент необхідний для видалення плівки?

Період експлуатації якісної тонувальної плівки досягає 5 років. Після закінчення цього часу матеріал починає відшаровуватися, мутнеть, з’являються подряпини різних розмірів, інші дефекти. Через це водієві стає складно оцінити ситуацію на дорозі, погіршується оглядовість. Дешеві виконання можуть втратити свої властивості вже через 1-2 роки, що означає необхідність більш частої заміни.

Зняття плівки можна довірити фахівцям сервісу, але при наявності гаража і вільного часу, необхідні маніпуляції легко провести і самостійно. Процес видалення тонування не займає багато часу, але іноді затягується, особливо при роботі з дешевими китайськими плівками. У будь-якому випадку допомога одного не виявиться зайвою.

 • Канцелярський ніж, лезо або звичайний гострий ніж. наявність такого інструменту дозволить підчепити матеріал, що дасть можливість вхопитися за край і почати зняття;
 • Фен. краще використовувати будівельний, проте звичайний також підійде (дозволить розігріти клеїть і видалити плівку, не пошкодивши поверхню);
 • Миючий склад. використовують і звичайний засіб для посуду, яке дозволить прибрати залишки клейового шару (щоб легше було наносити розчин, використовують пульверизатор);
 • Губка, м’яка ганчірка або старі газети. також будуть потрібні для видалення клею.

Бажаючи видалити плівку зі скла самостійно, не варто поспішати, інакше легко пошкодити скляну поверхню, що погіршить зовнішній вигляд авто.

Демонтаж тонування з заднього скла і оптики

Замислюючись, як легко зняти тонування своїми руками з заднього скла, використовують тільки фен. В іншому випадку легко пошкодити нитки напруження, через що ефективний обігрів стане неможливим. потрібно ремонт системи або заміна. Під час демонтажу плівку знімають без різких рухів, ривків. все маніпуляції проводяться плавно.

Оптика також часто тонується, особливо передня. Таке рішення дозволяє надати автомобілю більш привабливий вигляд, захистити елементи від пошкодження. Однак видалити плівку своїми руками тут дуже складно, так як вона має високу адгезію. Тому обов’язково використовується фен і правильно підібраний температурний режим роботи. Інакше скляна фара лопне, а на пластиковій з’являться помітні дефекти.

Как снять тонировку с авто за 5 минут. Передние стекла

Перед початком поверхню оптики знежирюють. Будь-які частинки або забруднення під час нагрівання можуть пропалити плівку, що позначиться і на стані фар.

Як зняти тонировочную плівку зі скла автомобіля

Необхідність демонтажу плівки зі стекол автомобіля може виникати в разі зносу, помутніння матеріалу, що супроводжується погіршенням оглядовості. Також необхідно видаляти тонування, якщо скла авто затемнені понад встановлену норму. Адже це призводить не тільки до погіршення оглядовості, особливо в нічний час, є ймовірність отримати штраф.

Щоб уникнути неприємних наслідків, автовласники замислюються, як зняти тонировочную плівку зі скла автомобіля.

Видалення клею після зняття плівки

Позбувшись від плівки, можна помітити, що скляна поверхня місцями покрита клеїть складом, який погіршує видимість, швидко притягує пил. Щоб видалити клей, часто використовують просту теплу воду або мильний розчин, приготований заздалегідь. Найкраще наносити його на прогрітий ділянку за допомогою пульверизатора. Тоді, під впливом ганчірки, газети, серветки або м’якої губки, речовина легко скочується.

Продовжуючи зняття тонування своїми руками, можна виявити, що деякі плями клею залишилися або клейовий склад погано видаляється. Тоді багато автолюбителів починають використовувати скребки або абразивні речовини, жорсткі губки. Такий варіант неприпустимий. скляна поверхня буде пошкоджена.

Як позбутися від залишків клейового складу:

Також для видалення клею може застосовуватися бензин, у важких випадках використовують спеціальний засіб для виведення плям. У будь-якому випадку після обробки, остаточного видалення тонування, клею, поверхню миють звичайним засобом для очищення скла.