Заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110

Коли потрібна заміна

Більш-менш досвідченому водієві не важко буде зрозуміти, що сайлентблоки вийшли з ладу, і вони потребують заміни. Перш за все, ви відчуєте певний дискомфорт під час керування автомобілем, будете чути удари заліза в підвісці. Але і це не все.

Замена сайлентблоков передней подвески ваз 2110-12 2170 приора

Визначити потребу в заміні сайлентблоков не складно, якщо звернути увагу на характерні ознаки їх зносу:

  • Під час руху спостерігаються сильні або незначні скрипи гуми. Все залежить від ступеня зносу. Сильний шум. дуже поганий знак;
  • В районі коліс чути шум, схожий на стукіт. Це говорить про те, що сайлентблоки погано зафіксовані, і вони поступово руйнуються;
  • На поверхні елементів утворюються тріщини, після чого починається процес розпаду сайлентблока. За такої ситуації не почути стукіт буде неможливо.

Заміна передніх сайлентблоков на ВАЗ 2110 своїми руками

Як відомо багатьом автовласникам, сайлентблоки безпосередньо впливають на кути розстановки коліс. Отже, новачкові потрібно розуміти, наскільки важливо стежити за стан даних елементів. Виконується заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110 досить просто, але деякі особливості ремонту ми вам сьогодні розкриємо.

Заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110

Деякі автовласники побоюються самостійно виконувати заміну сайлентблоков передньої балки на ВАЗ 2110. А даремно. Звернення на станцію технічного обслуговування тягне за собою серйозні фінансові витрати. Плюс далеко не факт, що на СТО вам роботу виконають краще, ніж ви б зробили самі.

Єдине, вам може знадобитися допомога знайомого з автосервісу. Всі станції техобслуговування мають в арсеналі інструментів спеціальний знімач. Купувати його не має сенсу, оскільки він дорогий і потрібно вкрай рідко автовласникові. Деякі умільці навіть самостійно виготовляють знімач кустарним способом. Є безліч креслень і схем, за якими він робиться. Так що можете спробувати, якщо є вільний час.

У передній балці є два сайлентблока. в передньому верхньому і передньому нижньому важелі. Процедура їх заміни дещо відрізняється один від одного, тому розглянемо процеси окремо.

Замена ромашек и сайлентблоков ВАЗ 2110

Сайлентблоки автомобіля вимагають контролю і своєчасної заміни. Термін служби сайлентблока становить до 100 000 км пробігу, але російські умови диктують свої правила, заміну сайлентблоков доводиться робити кожні 50 000 км.

Про розбитих сайлентблоках важелів передньої підвіски на автомобілях ВАЗ-2110 свідчить характерний стукіт або скрегіт, який чути під час руху машини. Машина починає не тільки торохтіти, а й втрачає стійкість на дорозі, нею ставати важче управляти. Буває, що при «розвал-сходження» авто виявляється, саме несправність сайлентблоков.

Поміняти сайлентблоки ВАЗ 2110 своїми руками цілком можливо. Звичайно ж, вам доведеться забруднитися і витратити кілька годин свого часу для ремонту автомобіля. Ця ж процедура по заміні комплекту сайлентблоков на СТО буде коштувати 1100-1400р. Прийняти рішення, братися за роботу самому або довірити її іншим, ви зможете після перегляду цього фото звіту.

Варто відзначити, що ФОТОінструкція заснована на досвіді автолюбителів і містить поради для водіїв з мінімальним набором необхідного інструменту. У інструкція по ремонту ви можете знайти інший варіант вирішення даної проблеми.

Коли потрібно міняти?

Зазвичай про те, що сайлентблок вийшов з ладу, шофер напевно здогадається. Якщо потрібна заміна, про це скаже дискомфорт при їзді. Заміна сайлентблоков ВАЗ. luxvaz. Відчуваються виразні «залізні» удари, шуми конкретно в підвісці. Але це далеко не все.

Якщо терміново не вжити заходів, то у ВАЗ 2110 будуть розбиватися кріплення і з’єднання, з’явиться вільний хід. Рульова рейка ВАЗ 2110. відео та фото. Постраждають також кути розстановки коліс, що очевидно до добра не приведе.

Приступаємо до роботи

Отже, заганяємо машину на оглядову яму. Далі беремо балонний ключ і зриваємо гайки кріплення колеса (з того боку, на якій буде проводиться на автомобілі ВАЗ-2110 заміна сайлентблоков). Якщо це передні ущільнювачі, потрібно витягти металевий захист картера двигуна. Часто болти кріплення даного елемента «прикипають» під впливом вологи і перепадів температур. Щоб полегшити роботу, рекомендується заздалегідь «замочити» гайки засобом «Маннол» або «ВД-40». Далі викручуємо елементи кріплення важелів підвіски (або балки, якщо це заміна задніх сайлентблоков ВАЗ-2110). Далі звільняємо важіль назовні. У випадку з балкою процедуру ремонту доведеться провести на місці.

Заміна передніх сайлентблоков на ВАЗ 2110 своїми руками

Як відомо багатьом автовласникам, сайлентблоки безпосередньо впливають на кути розстановки коліс. Отже, новачкові потрібно розуміти, наскільки важливо стежити за стан даних елементів. Виконується заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110 досить просто, але деякі особливості ремонту ми вам сьогодні розкриємо.

Для чого служать?

Спершу зазначимо, що за функцію виконують дані складові підвіски. Сайленблоки. це резинометалличні вироби, які забезпечують м’яке з’єднання між деталями. В результаті автомобіль їде плавно і м’яко. Частина коливань і ударів поглинають саме ці резинометаллические вироби. Заміна сайлентблоков важелів ВАЗ-2110 проводиться нечасто. Це не витратний матеріал. Але існують певні ознаки, за якими можна виявити знос. Про них ми поговоримо нижче.

Коли потрібно міняти?

Зазвичай про те, що сайлентблок вийшов з ладу, водій напевно здогадається. Якщо потрібна заміна, про це розповість дискомфорт при їзді. Відчуваються виразні «залізні» удари, шуми саме в підвісці. Але це далеко не все.

Якщо терміново не вжити заходів, то у ВАЗ 2110 будуть розбиватися кріплення і з’єднання, з’явиться люфт. Постраждають також кути розстановки коліс, що явно до добра не приведе.

Потрібно звернути увагу на деякі симптоми того, що ці гумові деталі зношені:

  • при їзді скрипить гума на колесах. Не обов’язково сильно. Навіть невеликої скрипу не повинно бути;
  • чується стукіт в області коліс. Справа тут в поганому прокручуванні руйнуються сайлентблоков;
  • у міру зношеності сайлентблок спочатку покривається тріщинами, а потім і зовсім розпадається. Тут уже не почути стукіт може тільки глухий.

ВАЗ-2110, заміна сайлентблоков: підготовка і процес

Пристрій автомобіля включає в себе безліч вузлів. Важливою складовою будь-якої машини є підвіска. Саме вона відповідає за комфорт і безпеку руху автомобіля. Але якщо ви думаєте, що на м’якість підвіски впливають тільки колеса, амортизатори або пружини, ви глибоко помиляєтеся. Не варто забувати про таку складову, як сайлентблоки. Такими оснащується будь-який автомобіль, в тому числі і ВАЗ-2110. Заміна сайлентблоков. непростий процес. Однак його можна виконати своїми руками. Що ж, давайте розглянемо, як проводиться заміна сайлентблоков балки ВАЗ-2110 і що для цього потрібно.

сайлентблоков, передніх, важелів, 2110

Заміна сайлентблоков передніх важелів на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Сайлентблоки передніх важелів. завдяки ним при їзді підвіска у автомобіля як би грає, вити вони потрібні лише тільки для того щоб коливання у автомобіля пом’якшити і зробити їх менш вираженими, дані сайлентблоки в передній підвіски з’єднують між собою металеві важелі і якщо сайлентблоки прибрати, то можна вважати що підвіска почне сильно скрипіти від тертя скріплених між собою важелів і рухливості у елементів підвіски вже не буде, тим самим велике навантаження на неї при їзді буде припадати і їзда стане дуже некомфортною.

Примітка! Щоб зробити заміну даних агрегатів, досить мати в своєму арсеналі: Набір всіляких ключів, в які будуть обов’язково гайкові ключі входити і різного роду накидні головки з воротком до них, крім цього молоток придатися, зубило та по можливості чашковим універсальним знімачі запасіться (Можна і без нього, але все ж рекомендуємо вам їм скористатися) і ще по можливості лещатами або замість них пресом яким не будь, так як роботу ви без них вже ні як не виконаєте!

Де знаходяться сайлентблоки передніх важелів? Перш ніж їх шукати самі важелі в нижній частині автомобіля розшукайте, для наочності на фото трохи нижче дані важелі передньої підвіски автомобіля вказані червоними стрілками, як ви бачите крім червоних стрілок на фото нижче присутній ще і в добавок стрілки синього кольору, вони ж позначають ті місця в яких знаходяться самі сайлентблоки, на жаль на фото їх не видно (сайлентблоки маємо на увазі) так як вони запресовані (засунути можна сказати) у внутрішню частину важелів і тому щоб зняти з, вам обидва важеля підвіски теж зняти з автомобіля при цьому доведеться, про тому як це зробити ми вам ще пояснимо в міру прочитання цієї статті по заміні.

Коли потрібно міняти сайлентблоки передніх важелів? Ви вже зрозуміли де вони розташовуються, тому перше, що ви зробите так це подлезьте під днище автомобіля і розшукайте дані сайлентблоки, вони складаються з гуми (Можуть і з поліуретану, але це не важливо, до речі поліуретанові сайлентблоки набагато краще гумових але і коштують теж вони досить добре ) і тому зверніть свою увагу на цю гумову частину (Або поліуретанову), на ній ні в якому разі не повинно бути тріщин, розривів і іншого роду деформацій, якщо у вас поки все нормально то можете їздити далі і робити цю перевірку час від часу, але це все візуальний огляд а й симптоми того як автомобіль буде себе вести при деформації сайлентблоков теж потрібно враховувати, по-перше гума у ​​колеса почне нерівномірно зношуватися (тобто з одного краю гуми вже пішов корт, а інший край ще нормальний наприклад), по-друге різного роду стуки при їзді у вас з’являться в районё підвіски і в трётьіх, правда це вже не ставитися до симптомів а швидше за все до перевірки це віднесемо, в общём коли залізете під днище автомобіля і почнете огляд сайлентблоков, по хиткому їх ракой, похитайте самі важелі і зверніть при цьому своєму увагу на самі сайлентблоки, люфту у них категорично бути не повинно, вони повинні чітко сидіти на своєму місці і не ворушитися.

Як замінити сайлентблоки передніх важелів на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Примітка! Приклад заміни сайлентблоков будемо показувати тільки на одному важелі, на іншому другому важелі сайлентблоки замінюються точно так же, тому сенсу писати як замінити сайлентблоки і на тому і на тому важелі просто немає, так що приклад буде показаний тільки на одному важелі!

Зняття: 1) Перед початком операції самі важелі зніміть з автомобіля і встановите їх після чого в лещата, для того щоб виробляти з ними всі операції, більш детально про те як зняти обидва важеля з автомобіля, читайте в статті: «Заміна передніх важелів на автомобілі ».

2) Далі беріть тонке зубило і при цьому встановіть важіль в лещата, тому що так працювати буде набагато зручніше, після установки зубилом і молотком з будь-якого боку (Без різниці) відігніть краю зовнішнього кільця сайлентблока (Всього кільця два, на вибір відгинайте той який більше сподобатися вам) і після чого взявши зубило по більше, вставте його в те місце від куди ви відігнули кільце і випрессуйте (Якщо вам це слово не зрозуміло, то просто його як зняття прийміть) тим самим одну з двох частин сайлентблока і точно таким же чином і другу частину сайлентблока вийміть, скориставшись при цьому маленьким зубилом і великим.

У разі якщо ж сайлентблок у вас зовсім вже застарів і деформувався весь, то навіть і купувати знімачів ніяких не треба, просто візьміть відповідного діаметру металеву трубу (Вказана червоною стрілкою) і прикладіть її до сайлентблоки (Вказано синьою стрілкою), після чого б’ючи по трубі молотком або ж кувалдою (Тільки сам важіль в цьому випадку не зашкодить) добийтеся того щоб сайлентблок випрессованного (Він так само може просто вилетіти) з важеля передньої підвіски!

3) Після того як обидва сайлентблока з важеля вийняті, все місця в яких вони перебували зачистите за допомогою металевої щітки або ж що щось на зразок неї, від іржі та іншого роду бруду, а інакше установка сайлентблоков назад ускладниться, для наочності як потрібно зачищати їх окружне місце де вони встановлені, дивіться на фото нижче:

Установка: 1. На початку встановіть перший сайлентблок який розділений на частини (Якщо ви йшли по інструкції, тоді ви його перший і знімали з важеля), для цього лещата знадобляться (Тут вже ні як без них не обійтися, хіба тільки якщо у вас замість них прес який не будь буде) і щось на зразок металевої пластини, як ви бачите на фото під цифрою 1 за допомогою тих самих лещат і металевої пластини (Вказана стрілкою) відбувається запрессовиваніє (Це означає засування, якщо на більш легке слово його перевести) однієї частини сайлентблока на своє місце, точно так само і друга частина запресовується, а після завершення запрессовки, через оправлення відповідного для цього діаметра остаточно осадіть частини сайлентблока щоб вони увійшли до упору (див. фото 2), йдемо далі і переходимо до установки іншого, більш складного сайлентблока, для його установки одягніть спершу сам сайлентблок на той самий болт який йде в комплекті при покупці чашкового універсального знімача (Можливо так само замість нього болт кріплення головки блоку підійде), після чого змастити новий сайлентблок милом щоб він легше встановився (див. фото 3) і загортати після цього гайку почніть яка на іншому кінці болта у вас розташовується (див. фото 4), під час загортання до всього цього викруткою заправте край сайлентблока в отвір у важелі (див. фото 5) і таким чином продовжуйте гайку загортати. поки сайлентблок повністю не увійде в своє отвір в якому він в важелі і перебувати, крім цього якщо він буде погано входити, то хорошим стяжним хомутом його гумову втулку по сильніше стисніть (див. фото 6, хомут вказано стрілкою) і так само продовжуйте загортати гайку до того, поки сайлентблок не увійде повністю в отвір в передньому важелі.

Додатковий відео-ролик: Більш докладно про те як зняти передній важіль з автомобіля, про те як його розібрати і випрессовать все сайлентблоки і при цьому замінити їх на нові, дану інформацію дивіться в цікавому і повчальному ролику нижче, на прикладі автомобіля ВАЗ 2109, так до слова, підвіска у всіх передньо приводних автомобілів дуже схожа між собою і передні важелі автомобіля ВАЗ 2109 від автомобіля ВАЗ 2110 відрізнятися один від одного не чим не будуть.

Примітка! А найбільш короткий спосіб заміни сайлентблоков в передньому важелі ви можете побачити в другому ролику нижче, але тільки там немає докладних пояснень, але якщо ви розумієте автомобіль як свої п’ять пальців то переглянувши ролик ви відразу ж все зрозумієте як дані сайлентблоки замінюються на ньому, ще кой що, в цьому ролику показані занадто жорсткі методи установки нових сайлентблоков на наш погляд, але все ж ремонтуєте свій автомобіль ви самі і тому приймати рішення тільки вам!

Коли міняти передні сайлентблоки?

Поява сильних стукотів або скрипів в області передньої підвіски, зниження стійкості машини, зайве «торохтіння» може свідчити про вихід вузла з ладу.

Крім цього, несправність можна виявити і візуальним оглядом. Для цього переконайтеся, що на гумці немає явних дефектів. розривів або тріщин.

При наявності однієї з перерахованих вище проблем заміна передніх сайлентблоков ВАЗ-2110 обов’язкове. Не варто чекати, поки назовні «вилізуть» всі симптоми відразу. Так само не забудьте прочитати статтю заміна сайлентблоков задньої балки.

Це може привести до зниження керованості автомобіля, швидкого зносу протекторів передніх коліс, і зменшенню комфортності їзди.

сайлентблоков, передніх, важелів, 2110

Крім цього, подальше ігнорування проблеми. це шлях до виходу з ладу інших елементів ходової системи. А там «малою кров’ю» вже не обійтися.

Особливості конструкції і призначення

Дана деталь являє собою дві невеликі втулки, виконані з надійного металу.

Між цими втулками встановлена ​​спеціальна гумова вставка, на яку якраз і припадає максимальне навантаження в процесі експлуатації.

Призначення сайлентблоков-усунення зайвого шуму, гасіння зайвої вібрації і ударів, тобто забезпечення максимально комфорту під час руху.

Інструкція по заміні сайлентблоков передніх важелів на ВАЗ 2110

Вітаю вас друзі на сайті ремонт авто своїми руками. У вітчизняних автомобілях вузли ходової системи є найбільш слабкою ланкою. Причини тут дві. погані дороги і далеко не кращу якість самих комплектуючих.

При цьому найчастіше страждають сайлентблоки-спеціальні резинометаллические шарніри.

Особливості заміни сайлентблоков передніх важелів

Отже, ви визначилися, що заміна сайлентблоков передніх важелів неминуча. Не варто відразу ж бігти на СТО.

При належній підготовці та наявності необхідного інструменту ви відмінно впораєтеся з роботою самостійно. Головне. дійте в наступній послідовності:

Підготуйте необхідне обладнання та інструмент для роботи.

  • Набір торцевих і накидних ключів,
  • спеціальний пристрій для запресовування,
  • молоток,
  • лещата і зубило.

Купуйте необхідні запчастини під заміну. Тут можна вибрати два варіанти сайлентблоки «Балаково» або «СЕВІ».

Ці вироби вважаються найбільш оптимальними за ціною і якістю. При цьому віддати перевагу якомусь одному з них. вельми складно (вони обидва гарні).

Встановлюйте машину на оглядовій ямі або естакаді. Якщо на вашому авто коштує захист картера. демонтуйте її.

Викручуйте гайки, які фіксують передні важелі. Далі за допомогою ключа на «17» скручуйте гайку з болта, який зміцнює стабілізатор до важеля.

Тепер залишається дістати сам болт. Зробити це вручну навряд чи вийде, тому можна постукувати по ньому молотком.

Підірвіть болти на передньому колесі, піднімайте потрібну сторону домкратом і прибирайте колесо в сторону.

Переходьте до наступної задачі. викручування гайок розтяжок. Дане завдання є однією з найбільш складних.

Тут вам не обійтися без ключа з хорошим плечем. Крім цього, перед початком викручування не зайвим буде обробити гайку WD-40 (це істотно спростить завдання).

Після зняття гайки тягніть за кульову опору і відсуває її від поворотного кулачка. Там є ще пара болтів. викручуйте їх і демонтуйте важіль.

Увага! Пункт 8 відноситься до ВАЗ 2109 і йому подібних, на ВАЗ 2110 крабів немає, розтяжка кріпиться до поперечної балки в ній теж варто сайлентблок, як на картинці, якщо він розбитий його теж потрібно змінити.

полная замена саленблоков на ваз 2110

Якщо гайку розтяжки викрутити так і не вдалося, то демонтуйте важіль в комплексі з «крабом» і розтяжкою. так буде набагато швидше і простіше (досить лише злегка відкрутити гайку біля «краба» і скрутити три болта, які кріплять «краб» до кузова машини ).

Після цього можна продовжити «боротьбу» з гайкою розтяжки, але вже в більш зручній позиції.

Демонтувати сайлентблоки розтяжки за допомогою звичайного зубила і гарненько вичищати вушка від бруду.

Упресовують нові сайлентблоки за допомогою лещат і молотка. Як правило, достатньо кількох влучних ударів, щоб вузол сіл на місце.

Можна «посадити» сайлентлок на місце і без лещат, але в цьому випадку може знадобитися кувалда. Але пам’ятайте, що в цьому випадку є небезпека пошкодити сам вузол. Так що, краще вже використовувати лещата для вірності.

Міняйте сайлентблок на передньому важелі. Кращий варіант, якщо старий вузол вже розбитий. В цьому випадку його витяг не складає труднощів.

Все, що необхідно-дістати металеву втулку і за допомогою викрутки прибрати зайву гумку. Якщо ж так не виходить, то Випрессовиваемие вузол.

Новий сайлентблок гарненько змастіть мильним розчином (можна використовувати засіб для миття посуду) і ставте його на місце.

В процесі впрессовкі постійно стежте за краями сайлентблока. Якщо вони починають підвертається, то обережно поправляйте їх викруткою.

сайлентблоков, передніх, важелів, 2110

Завжди повертайте все на місце у зворотному порядку.

От і все. Заміна сайлентблоков на автомобілі ВАЗ 2110. це та робота, з якою ви цілком можете впоратися самостійно.

Єдина проблема-підбір спеціального інструменту для випрессовкі сайлентблоков.

Але якщо поставити собі за мету і вірити в успіх, то у вас все вийде. Удачі на дорогах і звичайно ж без поломок.