Заміна прокладки ГБЦ Priora 16 клапанів

В яких випадках потрібна затягування блоку?

Затягування болтів необхідна в першу чергу після того, як ви демонтували ГБЦ і встановлюєте її знову. Також затягування може допомогти в деяких випадках, якщо протягом експлуатації вона ослабла і є необхідність її провести. У деяких випадках, наприклад, коли почала трохи пропускати прокладка це може допомогти.

прокладка, priora, клапан

Іноді трапляється так, що необхідно терміново замінити прокладку або поміняти ГБЦ. Подібні роботи на СТО коштують чимало і щоб заощадити, можна спробувати самому. Робота ця нескладна, але вимагає уважності, головне, дотримуватися послідовність і момент затяжки ГБЦ Priora 16 клапанів.

Тут також потрібно знати, що послідовність затягування на 16 кл і 8 кл агрегатах відрізняється, тому потрібно бути уважним. Момент на 16 і 8 клапанному силовий агрегат однаковий і проходить в чотири кола.

В яких випадках потрібна затягування блоку?

В процесі експлуатації будь-якого автомобіля, в тому числі і ВАЗ 2170 Priora, на головку двигуна виявляється довгострокове циклічне вплив газів, що знаходяться в циліндрах двигуна. На старих силових агрегатах затягування гвинтів ГБЦ могла слабшати від таких навантажень і її періодично потрібно доводити до нормального рівня. Сьогодні на всіх моторах ВАЗ Priora застосовуються болти зі спеціальної сталі, які затягуються один раз на весь термін своєї служби.

При появі витоку охолоджуючої рідини і масла додатково підтягувати і протягувати ці болти не має сенсу, оскільки це не поліпшить герметичність стику. Єдиним правильним способом боротьби з течею є зняття головки, перевірка рівності поверхонь, що сполучаються і заміна прокладки. Після виконання будь-яких ремонтних робіт, пов’язаних із зняттям головки з двигуна, потрібно її обтягування з дотриманням всіх необхідних умов.

На відео від автора Alex ZW показаний процес установки головки блоку на 8 клапанний мотор.

етапи

Для того щоб самостійне затягування болтів завершилася успішно і трималася тривалий час слід дотримуватися ряду нехитрих правил:

установка гбц приора 16 клапанов 126 мотор

  Краще використовувати нові болти, так як під час експлуатації вони знаходяться під постійною напругою і з часом втрачають свої властивості. Немає гарантії, що старий болт не витримає напруги і лопне.

Довжина не повинна бути більше 9,5 см

 • Небажано повторно ставити прокладку, навіть якщо вона знаходиться в пристойному стані.
 • Не забувайте виконувати обертаючі моменти під час затяжки.
 • Черговість затягування довороту болтів повинна бути точно така ж, як на схемі для 16-ти клапанних силових установок.
 • Перед установкою ГБЦ уважно перегляньте всі деталі на наявність пошкоджень та деформацій. У разі виявлення таких не залишайте їх без уваги, а обов’язково замініть. Найчастіше невеликі поломки призводять до великих пошкоджень, а іноді навіть до повного руйнування систем і механізмів.
 • Не користуйтеся інструментом сумнівної якості і виробництва. Особливо це стосується динамометричного ключа.
 • Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете гарантувати найкращу затяжку і надійне герметичне з’єднання.

  Поставте ГБЦ на блок, попередньо переконавшись, що колін і розподільні вали виставлені в положення верхньої мертвої точки (ВМТ).

  правильне закручування

  Безпосередньо сам процес затягування відбувається в 4-е кола:

  • 1-й коло. момент 20 Н м (2 кгс / м);
  • 2-й коло. момент 69,4-85,7 Н м (7,1-8,7 кгс м);
  • 3-й коло. доворот болти на 90 градусів;
  • 4-й коло. ще один поворот на 90 градусів.

  Як бачите, все просто якщо залишилися питання, то подивіться відео. За часом ця робота не займає більше двадцяти хвилин, але дозволяє заощадити пристойну суму, яку візьмуть з вас на станції технічного обслуговування.

  Інструменти і матеріали

  Перед початком проведення процедури затягування слід підготувати все необхідне для виконання:

  • ключ з вбудованим динамометром до 100 H⋅м;
  • набір головок і звичайних ключів;
  • ключ Тогх Е14;
  • штангенциркуль для виміру залишкової довжини болтів;
  • пластина з розміченій шкалою до 180 градусів;
  • нові болти.

  Динамометрический ключ. важливий інструмент для самостійного ремонту

  Покрокова інструкція

  Послідовність виконання операції на 8 клапанному двигуні:

  • Протерти поверхні ГБЦ і осушити отвори під болти в блоці мотора.
  • Встановити прокладку на блок, виставити її по напрямних.
  • Змонтувати зверху головку і вставити 10 кріпильних болтів М10 або М12. Якщо власник вирішив заощадити і залишити старі гвинти, то вони повинні мати довжину не більше 135,5 мм.
  • Затягнути елементи за схемою. Сила затягування має становити не вище 20 H⋅м.
  • Потім потрібно повторно протягнути болти. Зусилля другої затяжки має бути в межах від 70 до 85 H⋅м.
  • Далі потрібно затягувати гвинти з доворотом на 90 градусів в тій же послідовності. Кут довороту можна контролювати по спеціальному пристосуванню, який представляє собою пластину з приробленої шкалою від 0 до 180 градусів.
  • Відповідно до регламенту, потрібно довернуть болти ще раз на 90 градусів.
  • Кріплення 8 клапанної головки до блоку закінчено.
  • Після складання двигуна необхідно перевірити якість роботи, запустивши і прогрів двигун. Надійно затягнутий стик головки і блоку не повинен пропускати робочих рідин з картера силового агрегату.

  Саморобний пристрій для контролю кута довороту

  У разі установки на машині більш потужного і сучасного мотора на шістнадцять клапанів, наприклад, моделі ВАЗ 21126 або скорочено 126 процедура протягування болтів має свої особливості.

  Для того щоб правильно виконати затягування гвинтів ГБЦ на таких агрегатах потрібно:

  • Прибрати замаслення з поверхонь, що сполучаються і перевірити відсутність рідини в отворах болтів.
  • Здійснити установку прокладки, відцентрувати її і укласти зверху головку.
  • Вставити в напрямні отвори 10 кріпильних гвинтів М101,25, попередньо змастивши різьблення моторним маслом. Якщо вирішено використовувати старі болти, що допустимо для 16 клапанних головок, то їх залишкова довжина не повинна перевищувати 98 мм.
  • Виконати попередню протяжку за схемою з моментом 12-20 H⋅м.
  • Збільшити ступінь затяжки до 26-34 H⋅м і повторно пройти всі болти в такій же послідовності.
  • Потім необхідно довернуть гвинти на 90 градусів, при цьому зусилля складе близько 50 H⋅м.
  • Повторити затяжку на 90 градусів ще раз, момент на ключі буде приблизно 80 H⋅м. Деякі інструкції рекомендують витримувати між доворотом до 20 хвилин, але на практиці не виявлено ніяких переваг такої схеми.
  • Після складання силового агрегату слід перевірити якість виконаної роботи.

  Процедура протягання головки на двигунах 1,8 літра, які представляють собою мотори 1,6 л зі збільшеним циліндром, повністю ідентична описаній вище.

  Якщо в процесі виконання роботи до болтів прикладений правильний момент зусилля, відповідний конструкторським розрахунками, то прокладка буде рівномірно і щільно притиснута по стику, забезпечуючи надійне і герметичне з’єднання. Важливо відзначити, що якщо потрібно знімати головку блоку з двигуна, то ослаблення гвинтів також проводиться за встановленою регламентом схемою. Хаотичне відкручування елементів призведе до деформації головки і появі невидимих ​​мікротріщин.

  нюанси роботи

  На автомобілях LADA Priora в різний час встановлювалися двигуни з робочим об’ємом 1,6 і 1,8 літра і різним числом клапанів в голівках. V8 (або 8V) і V16 (або 16V). Тип головки агрегату визначає розмір болтів, порядок їх встановлення та момент затяжки ГБЦ на Priora.

  Якщо на машині коштує 8 клапанний двигун, то на ньому можуть застосовуватися різні за розміром кріпильні болти головки:

  • на старих моторах 21114 використовуються гвинти М121,25 з шестигранною головкою;
  • на більш сучасних 21116, які вийшли в виробництво приблизно з середини 2011 року, встановлено елементи М101,25 з головкою під «зірочку».

  При установці знятої головки необхідно використовувати нові гвинти, оскільки старі будуть розтягнуті і мати внутрішні пошкодження.

  Також на моторах використовуються різні по конструкції прокладки. комбінована на старому агрегаті і повністю залізна на новому. Процедура затяжки болтів для двигунів з металевою та комбінованої прокладкою абсолютно ідентична.

  Основними нюансами при виконанні робіт є перевірка довжини кріпильних елементів, дотримання послідовності закручування гвинтів і контроль зусилля при затягуванні. Порушення цих умов призводить до пошкоджень деталей і необхідності виконання додаткових ремонтних робіт. Сама процедура не є складною і може бути зроблена самостійно в будь-якому зручному місці. в гаражі або на відкритій стоянці, за винятком випадку монтажу головки на двигун, яку бажано встановлювати в закритому приміщенні.

  Важливо пам’ятати, що затягування болтів «на око» без динамометричного ключа неприпустимо, оскільки не буде забезпечено рівномірне прилягання поверхонь, що сполучаються головки і блоку.

  схема

  Схема, за якою проходить затягування на 16 клапанному моторі відрізняється від схеми для 8-ми тому ми представимо і одну і другу, щоб ви могли їх порівняти.

  Тільки не переплутайте коли будете встановлювати. У будь-якому випадку перед початком робіт звіртеся з інструкцією, що йде разом з авто. Затягування з різним моментом на 16 клапанному агрегаті відбувається в 2 кола з різним моментом, а потім ще 2 кола з поворотом на 90 градусів. Складно нічого немає, а значить впоратися можна своїми силами.

  labavto.com

  Заміну прокладки головки блоку циліндрів необхідно робити, як тільки будуть виявлені ознаки її прогоряння. Інакше це негативно відіб’ється на роботі двигуна. Поміняти прокладку ГБЦ на LADA Priora не складає труднощів. Для цього достатньо мати необхідний інструментарій і слідувати інструкції по виконанню заміни.

  Правильний момент затяжки ГБЦ на Ладу Priora

  Виконуючи ремонт автомобіля самостійно, необхідно бути дуже уважним і послідовним, а також дотримуватися момент затяжки ГБЦ Priora на 16 клапанів. У цьому випадку важливо враховувати, що сама послідовність при затягуванні ГБЦ на 16 клапанів відрізняється від 8 клапанів. Але момент на двигуні в 16 і 8 клапанів один і той же, йде в 4 кола.

  Наслідки неправильної затяжки ліжку

  До наслідків неправильної затяжки ліжку розподільних валів можна віднести наступне:

  • Витік масла з-за освіти щілини або нещільного з’єднання.
  • Пропускання повітря всередину ГБЦ.
  • Порушення в роботі двигуна або головки блоку.
  • Попадання сторонніх предметів (води, грязі, пилу).

  Всі ці фактори можуть негативно позначитися на роботі головки блоку циліндрів і головного силового агрегату.

  Обтягування ГБЦ на Ладі 2112 не вимагає наявності складного обладнання або глибоких пізнань механіки. Процедура виконується за допомогою динамометричного ключа і набору головок.

  Момент затяжки ГБЦ LADA Priora 16 клапанів

  Сам процес регулювання моменту затягування досить простий. Завдяки даній статті і деяких матеріалів з Інтернету, ви з легкістю зможете впоратися з цим завданням. Дана робота не вимагає попереднього навчання. Потрібно лише один раз спробувати зробити це, і після можна допомагати навіть своїм друзям, якщо вони потраплять в подібну ситуацію. Необхідно дотримуватися послідовність і момент 16-клапанного мотора.

  Інструменти, які знадобляться при роботі:

  Важливо пам’ятати, що схеми, за якими робиться затягування 16-клапанного мотора і 8-клапанного, мають відмінності, тому перед тим, як встановлювати деталі, необхідно в Інтернеті переглянути і порівняти дані схеми, щоб нічого не переплутати. Так чи інакше, перед тим як встановити, потрібно прочитати інструкцію автомобіля. Затягування з різним моментом на 16 клапанів в Priora відбувається в два етапи, після потрібно ще зробити два етапи з поворотом на 90 градусів. Так як ми бачимо, що складних речей тут немає, то можна зробити і своїми силами.

  Покрокова інструкція по заміні ущільнювача ГБЦ

  Технологія заміни прокладки ГБЦ на різних марках авто схожа, може мати невеликі відмінності в залежності від конструкції двигуна. Для LADA Priora заміна виконується за наступним алгоритмом:

  • Знеструмлюємо авто, відключивши негативну клему на акумуляторі.
  • Щоб дістатися до ГБЦ, необхідно демонтувати декоративну пластикову захист мотора. Для цього від’єднуємо штекер з проводами від клапана продувки адсорбера. Відводимо убік клапан зі шлангами від мотора.
  • Викручуємо кришку на маслозаливной горловині, так як вона не дасть зняти кожух. Після зняття захисту її потрібно закрутити назад, щоб в мотор не потрапили сторонні предмети.
  • Знімаємо фіксатори кожуха зі шпильок, тягнемо його вгору і демонтуємо з авто.
  • Поршень 1-го циліндра встановлюємо в положення ВМТ, щоб не порушити установку фаз газорозподілу. Для цього поєднуємо мітки на шківах валів, а також потрібно поєднати ризику на маховику з трикутним вирізом на картері зчеплення.
  • Якщо процедура виконується після поїздки, скидаємо тиск у паливній системі.
  • Далі зливаємо антифриз з системи охолодження. Для цього викручуємо кришку з розширювального бачка, щоб знизити тиск. Потім переходимо під днище авто і викручуємо зливні пробки по черзі на блоці циліндрів і сорочці охолодження, підставляючи приготовлену тару. Чекаємо поки стече вся рідина, закручуємо пробки на місце.
  • Демонтуємо воздухофильтр разом з Повітропідвідні рукавом.
  • Від’єднуємо штекер з проводами ДПДЗ і РХХ.
  • Від’єднуємо від дросельного вузла рукав підведення повітря.
  • Знімаємо трос приводу дроселя з дросельного вузла.
  • Послаблюємо хомути і від’єднуємо всі шланги, що йдуть до дросельного вузла.
  • Відкручуємо кріплення дросельного вузла і від’єднуємо його від шпильок колектора впуску.
  • Демонтуємо дросельний вузол.
  • Відключаємо харчування котушок запалювання, демонтуємо їх і викручуємо свічки запалювання.
  • Від’єднуємо штекер з проводами від відповідних датчиків.
  • Послаблюємо хомути, які утримують шланги охолоджуючої системи. Від’єднуємо 5 шлангів від термостата.
  • Від’єднуємо штекер з проводами від датчика покажчика ОЖ.
  • Відкручуємо кріплення наконечника дроти «маси» і від’єднуємо його.
  • Викручуємо кріплення штуцера шланга паливної системи і від’єднуємо його від паливного проводу. На наконечнику встановлений гумовий ущільнювач. Коли встановлю¹те, його необхідно поміняти, якщо він має дефекти.
  • Викручуємо болт на притискної пластини кронштейна, завдяки якому паливний провід кріпиться до ГБЦ. знімаємо пластину.
  • Вивертаємо кріпильний гвинт і від’єднуємо дріт «маси» від ГБЦ.
  • Демонтуємо впускний колектор, відкрутивши його кріплення до кришки клапанів і ГБЦ.
  • Відкручуємо кріпильні болти кришки клапанів до ГБЦ і демонтуємо її.
  • Викручуємо за допомогою шестигранника кріплення передньої захисної кришки приводу ГРМ і знімаємо її.
  • Потім викручуємо кріплення нижньої передньої захисної кришки приводу ГРМ.
  • Послаблюємо гайку натяжителя пасової передачі.
  • Знімаємо газорозподільний ремінь.
  • Відвертаємо кріплення зірочок распредвалов, утримуючи їх від провертання.
  • Демонтуємо шестерінки з валів.
  • Виймаємо з пазів хвостовиків на валі шпонки.
  • Демонтуємо натяжна і опорний ролики.
  • Знімаємо захисну приводу ГРМ ззаду.
  • Викручуємо болти кріплення ГБЦ. Порядок викручування обернений порядку затяжки.
  • Заміряємо їх довжину. Вона не повинна перевищувати 98 мм. У разі невідповідності замінюємо болти.
  • Демонтуємо ГБЦ удвох, так як вона занадто важка.
  • Знімаємо прокладку ГБЦ.
  • Очищаємо ретельно дотичні площини від забруднень і масляних плям, домагаючись їх чистоти і сухості.
  • Очищаємо різьбові отвори для кріпильних болтів в блоці від залишків олії.
  • Перед тим як встановити новий ущільнювач, перевіряємо, щоб в гніздах були присутні установочні втулки. Якщо вони залишилися в ГБЦ, запресовувати їх в блок до упору.
  • Монтуємо нові ущільнювач ГБЦ на блок циліндрів.
  • Перевіряємо збіг міток на валах.
  • Монтуємо ГБЦ на блок. Затягуємо кріпильні болти згідно зі схемою, моментом який вказаний в мануалі LADA Priora.
  • Встановлюємо на двигун все деталі, які зняли, приєднуємо шланги, приєднуємо штекера з проводами.
  • Виконуємо регулювання приводного ременя ГРМ і генератора.

  Процес заміни ущільнювача ГБЦ трудомісткий, але його цілком під силу виконати самостійно. Важливо, строго дотримуватися інструкції і всі рекомендації.

  Як зняти головку блоку циліндрів LADA Priora.

  Коли потрібна затягування блоку

  У найпершу чергу затягування потрібно при демонтажі ГБЦ, коли ви її знову будете ставити на місце. Затягування може знадобитися, коли під час їзди на автомобілі ланцюг ослабла і вимагає втручання. Іноді, коли прокладка починає пропускати, потрібно звернути увагу на ланцюг теж.

  Дивіться також

  Отже, завдання власника LADA Priora з двигуном номер 126 на 16 кл полягає у своєчасній перевірці ГРМ.

  Стан ременя слід перевіряти кожні 50 тисяч км пробігу (згідно з рекомендаціями заводу. 100 тисяч). на ньому не повинно бути тріщин, розшарувань, розривів. Якщо вони присутні, ремінь необхідно терміново міняти. Обов’язковий ремонт проходить після 200 тисяч кілометрів.

  Роликам і помпі ГРМ номер 126 теж слід приділяти увагу при огляді ременя. Адже двигун гніт деталі навіть при несправних роликах. Іноді ремінь ГРМ і його компоненти зношуються раніше терміну. ви дізнаєтеся про це по вібраціям з моторного відсіку і неприємного скреготу. Двигун номер 126 гніт клапана, тому не забувайте вчасно міняти компоненти ГРМ і проводити ремонт цього вузла.

  необхідні інструменти

  Роботи, пов’язані з ремонтом, вимагають набору певних інструментів. так можна спростити і прискорити процес.

  Для ремонту двигуна і клапанів потрібні такі інструменти:

  • комплект ключів.
  • викрутки.
  • Знімач для пружин клапанів.
  • Знімачі для маслос’емних ковпачків.
  • пінцет.
  • нові клапана.
  • Прокладки під головки блоків циліндрів.

  Важливий момент: клапана можна придбати лише комплектом. Немає сенсу знімати і ставити лише один клапан, адже незабаром і інші клапана теж поламаються.

  Після притирання все клапана і сідла ретельно протираємо і промиваємо гасом, щоб видалити залишки притирочное пасти. Перевіряємо на герметичність. Закручуємо старі свічки і ставимо все клапана на місце. Наливаємо гас і чекаємо три хвилини, якщо гас не втік все добре, в іншому випадку перетираємо клапана на цьому циліндрі.

  Нам довелося перетерти ще раз чотири клапана, після чого гас перестав тікати.

  Вставляємо клапана на місце і засухаріваем.

  Перед цим стрижні клапанів змащуємо чистим маслом.

  Змастивши чистим маслом ставимо на місце гидрокомпенсатори і накривши чистою тканиною прибираємо головку з очей геть. З ГБЦ закінчили.

  labavto.com

  Заміну прокладки головки блоку циліндрів необхідно робити, як тільки будуть виявлені ознаки її прогоряння. Інакше це негативно відіб’ється на роботі двигуна. Поміняти прокладку ГБЦ на LADA Priora не складає труднощів. Для цього достатньо мати необхідний інструментарій і слідувати інструкції по виконанню заміни.

  Безвтиковие поршні: які краще і чи можна встановити на Priora

  Всі власники LADA Пріори хоч раз стикалися з витратою масла в двигуні більше норми і обривом ременя газорозподільного механізму. Втрати моторного масла трапляються тому, що:

  • – маслос’емниє ковпачки (сальники) зношуються від часу і температури;
  • – клапани розгойдуються через зношені клапанний втулок і теж розбивають сальники клапанів;
  • – масло, так як у сальника слабкий опір, стікає вниз по клапану і потрапляє в камеру згоряння.

  Щоб цього не повторювалося, шатунно. поршневу групу в двигуні рекомендують замінити на безвтиковую.

  Стуки в двигуні

  Ще один явний ознака швидкого капітального ремонту. це стукіт в моторі. Якщо стукіт видає колінчастий вал, звук буде металевий, приглушений, частішають при підвищенні оборотів. Причина в зносі шийок коленвала і збільшенні осьового зазору. Особливо звук помітний при плавному підвищенні або зниженні оборотів.

  Стукати можуть підшипники шатунів. з’являється звук на нейтральній передачі, посилюється в міру збільшення оборотів. Визначити стукіт підшипників шатунів можна, викрутивши свічки запалювання. У порівнянні зі звуком корінних підшипників стукіт буде гучніший. Поршні стукають глухо. Звук проявляється при русі під навантаженням при збільшенні оборотів. Викликаний зносом поршня і збільшенням зазору між ним і циліндром. Поршневі пальці стукають металевим різким звуком, який посилюється на холостому ходу і з’являється через надмірного зносу сполучених з ними деталей.

  Ремонтуємо двигун 21126 ВАЗ 2170 Priora після обриву ременя ГРМ

  Сьогодні притягли одного зі старих клієнтів на Priora, як з’ясувалося заклинило помпа порвала ремінь і як наслідок загнулася клапана.

  Але прогрес на АвтоВАЗі не стоїть на місці і якщо на двигунах десятого сімейства просто гнуло клапана, то на пріоровскій 126-их ще й шатуни втрачають центрування і, якщо їх не поміняти велика ймовірність того що двигун почне їсти масло і відповідно ваші гроші. Слава конструкторам АвтоВАЗу!

  Але немає зле без добра, є комплекти поршнів на 126-е мотори з проточками що не гнуть клапана. У даній статті ми опишемо процедуру ремонту головки блоку циліндрів, після обриву ременя ГРМ, а так само заміну поршневої. Зняття і установка ременя ГРМ описано в цій статті, тому на ній докладно зупинятися не будемо.

  Для виконання даної процедури наявність динамометричних ключів обов’язково!

  снятие гбц приора 16 клапанов 126 мотор

  Я використовую два ключа: 28-210 Нм з квадратом 1/2 і 5-25 Нм з квадратом 1/4.

  • починаємо розбирати
  • ремонт ГБЦ
  • Відео притирання клапанів вручну
  • Переходимо до блоку циліндрів
  • Усуваємо поздовжній люфт коленвала
  • збираємо поршневу
  • Перевіряємо тепловий зазор в поршневих кільцях
  • Встановлюємо нові кільця
  • збірка двигуна