Який карбюратор краще поставити на ВАЗ 2107

що поставити?

Іноді виникає потреба провести повну заміну карбюратора. Тому відразу потрібно визначитися, яку модель купувати. На сьогоднішній день існує два найбільш поширених сімейства: карбюратор Солекс і Озон.

Багато власників автомобіля не знають навіть того, який саме пристрій коштує у них. Зовні відрізнити ці пристрої можна за такими ознаками.

 • У Озона штуцер прийому палива має форму довгастої трубки, у Солекса він являє собою обратку
 • Озон складається з трьох частин: це вісь дросельних заслінок, поплавкові камера і кришка. Солекс ж складається всього з двох частин: нижня частина з поплавковою камерою і верхня частина. кришка, в якій тримається поплавок.
 • Озон має вакуумний клапан, керуючий відкриттям дросельної заслінки другої камери.
 • У карбюратора солекс повітряною заслінкою управляє такий великий важіль :. На озоне цей важіль має зовсім інший вигляд. Його ще називають трехплечего важелем.

У 90-ті роки почалося масове захоплення заміною штатного Озона на Солекс. Особливо цим грішили таксисти. Пояснювалося це тим, що витрата палива трохи знижувався, а динаміка двигуна ставала трохи краще.

Якщо поставити датчик кисню і порівняти його значення на різних моделях, то можна зрозуміти, в чому причина цього явища. У Солекса після настройки складу суміші, розбіг по складу становить не більше одиниці. На озоне ж після настройки суміші в моменти гальмування і розгону суміш набуває дуже сильний розкид значення. При цьому вона може збільшуватися або зменшуватися на велике значення.

Це пов’язано з тим, що жиклери на Солекс знаходяться в центрі камери поплавця. При зміні положення автомобіля під час різких поворотів або при розгоні і гальмуванні частина палива за інерцією відхиляється до однієї зі стінок камери поплавця. Центральне розташування жиклерів дозволяє знизити ймовірність зміна складу палива в ці моменти.

На озоне же пристрій істотно відрізняється. Жиклери знаходяться не в центрі. Тому паливо гуляє по камері поплавця в різні боки, що істотно змінює розкид пропорцій повітря в паливній суміші. У різних режимах їзди двигун отримує різний склад суміші.

який, карбюратор, краще, поставити, 2107

Отже, карбюратор солекс на ВАЗ 2106 тримає склад суміші більш стабільним під час руху. Це його головне технічна перевага.

Який карбюратор краще поставити на ВАЗ 2106: зняття і установка

Заводом шістка, як правило, укомплектовувалася застарілою моделлю карбюраторів типу «Озон». Це карбюратор ДААЗ, який також масово ставився і на сімку. І хоча деякі моделі вже в штатній версії працювали з сімейством «Солекс», все ж це була рідкість. Можливо, ви ставили собі питання:

Зняття і установка карбюратора

Установка справного пристрою здійснюється в зворотному порядку по тій же схемі.

Який карбюратор можна поставити на «сімку»

У процесі випуску ВАЗ 2107 конструктори АвтоВАЗу неодноразово змінювали карбюраторні установки, щоб автомобіль повністю відповідав вимогам нового часу. При цьому одночасно вирішувалося кілька завдань: отримати більш потужний двигун, знизити витрату бензину забезпечити простоту обслуговування пристрою.

Карбюратор ВАЗ 2107

У 1970-х конструкторам АвтоВАЗу було важливо створити новий, простий в експлуатації і надійний автомобіль. У них це вийшло. «сімка» активно використовується на дорогах і сьогодні, що говорить про її високу якість і невибагливості в обслуговуванні.

Завод випускав машини як з карбюраторними, так і інжекторними установками. Однак класичним стандартом оснащення цієї моделі вважається саме двокамерний емульсійний карбюратор. Адже тільки так вдавалося досягти простоти і зручності в експлуатації.

Стандартне оснащення ВАЗ 2107 в Радянському Союзі мало на увазі установку карбюраторів об’ємом 1,5 або 1,6 л. Максимально видається потужність агрегату становила 75 кінських сил. Як і всі радянські автомобілі, ВАЗ 2107 заправлявся бензином АІ-92.

Сам карбюратор на «сімці» мав вельми скромні розміри при вазі в три кілограми:

 • довжина. 16 см;
 • ширина. 18,5 см;
 • висота. 21,5 см.

Штатний карбюратор на ВАЗ 2107 має маркування ДААЗ 1107010. Цей двокамерний агрегат має падаючий потік суміші і оснащений поплавковою камерою.

Какой карбюратор лучше

Який карбюратор краще поставити на ВАЗ 2107

Автомобіль ВАЗ 2107 вже багато років вважається класикою Волзького автозаводу. Машина багато разів модифікувалася і оптимізувалася, проте аж до 2012 року всі її різновиди оснащувалися саме карбюраторними двигунами. Тому автовласникам так важливо знати основні нюанси роботи карбюратора і можливості його заміни на інший механізм, якщо така заміна буде потрібно.

Установка двох карбюраторів

Два карбюратора на ВАЗ 2107 додадуть автомобілю додаткову потужність. До того ж значно скоротиться витрата пального, що за сьогоднішнім часу дуже актуально для будь-якого водія.

Теория ДВС: Почему карбюратор Солекс лучше чем карбюратор Озон?

Процедура установки відразу двох карбюраторів доцільна в наступних випадках:

 • необхідно підвищити швидкісні характеристики автомобіля;
 • потрібно економія палива;
 • потрібно пропрацювати систему викидів і зробити їх більш екологічними;
 • машині не вистачає динаміки при обгоні, старт з місця або розгоні.
який, карбюратор, краще, поставити, 2107

Самостійна установка двох карбюраторів можлива тільки при наявності інструменту і знань конструкції свого автомобіля. Сама по собі процедура не вважається складною, однак при помилках в підключенні шлангів подачі палива може вийти з ладу той чи інший механізм. Тому для установки на ВАЗ 2107 двох карбюраторних агрегатів рекомендується звернутися до фахівців.

«Пекар»

За завданням Димитровградского автоагрегатного заводу нові моделі карбюраторів стали збирати в цехах Ленінградського заводу. «Пекар» став більш ефективним аналогом всієї лінійки ДААЗ: при високій якості збірки і надійності дрібних деталей карбюратор став значно дешевше, що дозволило знизити вартість нових моделей ВАЗ 2107.

Карбюратор «Пекар» повністю ідентичний моделям «Озон» і ДААЗ за габаритами, але значно відрізняється від них за експлуатаційними характеристиками: механізм більш довговічний і невибагливий. Споживання палива та екологічної експлуатації котла цілком відповідають поточним стандартам. На «сімку» монтуються «Пекари» двох видів: 2107-1107010 і 2107-1107010-20.

Таким чином, на «сімку» можна поставити карбюратор від будь-якої іншої моделі ВАЗ. процедура не викличе складнощів при монтажі і неприємних наслідків при експлуатації. Однак потрібно враховувати вихідні дані автомобіля, щоб підібрати оптимальний варіант карбюраторної установки.

«Солекс»

«Солекс». це на даний момент найновіша конструкторська розробка інженерів Димитровградского заводу. Карбюратор цієї моделі досить складний конструктивно, до того ж оснащений системою зворотного подачі палива. Саме вона зробила «Солекс» найекономічнішим карбюратором серед всієї лінійки продукції ДААЗ.

Какой карбюратор “СОЛЕКС” или “ОЗОН” лучше?

Карбюраторний механізм має обсяг 1.8 літра і відрізняється високою пропускною здатністю завдяки доопрацюванням жиклерів. Тому «Солекс» економічний і оптимізований під швидку їзду. На ВАЗ 2107 без доопрацювань може бути встановлений «Солекс» 21083-1107010, який спочатку створювався для передньопривідних моделей.

який, карбюратор, краще, поставити, 2107

При істотній економії палива «Солекс» також знижує токсичність викидів. Головний мінус цього карбюратора полягає в тому, що він дуже вимогливий до якості палива, що заливається.