Зазвичай користувачі нашого сайту знаходять цю сторінку на наступні запити: ремонт ходової частини Skoda Octavia. ходова частина автомобіля Skoda Octavia. передня підвіска Skoda Octavia. задня підвіска Skoda Octavia. ремонт передньої підвіски Skoda Octavia. ремонт задньої підвіски Skoda Octavia

#підшипник_ступиці #передня_підвіска #Skoda_Octavia #Шкода_Октавия

Підшипник передньої маточини

Примітка: Нижче описано заміну підшипника передньої маточини з правого боку. Заміна з лівого боку виконується аналогічним чином.

Зняття

Послаблюємо колісні болти. Піднімаємо автомобіль на підйомнику або домкратом піднімаємо передню частину автомобіля і встановлюємо її на надійні опори (для цього попередньо загальмовуємо автомобіль гальмом стоянки і встановлюємо противідкатні упори під задні колеса).

Відвертаємо колісні болти та знімаємо переднє колесо.

Щіткою по металу очищаємо всі різьбові з’єднання, які будуть відвертатися нижче, за необхідності наносимо на них рідину, що проникає (типу WD-40).

Залежно від того, з якого боку ми замінюємо підшипник, повертаємо колесо до упору праворуч або ліворуч. У нашому випадку. праворуч.

Подіваємо викруткою і знімаємо гумові захисні ковпачки двох напрямних пальців гальмівного супорта.

Ключем з шестигранником на 7 відвертаємо два напрямні пальці гальмівного супорта.

Далі трохи переміщаємо поршень колісного циліндра всередину циліндра. Для цього вставляємо через отвір у супорті викрутку з широким лезом між гальмівною колодкою та диском і спираючись нею на супорт, зрушуємо її, утоплюючи тим самим поршень у циліндр.

підшипника, передньої, маточини, skoda

Примітка: При вдавлюванні поршня слідкуємо за рівнем гальмівної рідини в бачку, рідина, що перетікає через край, може пошкодити лакофарбове покриття.

Від’єднуємо гальмівний супорт у зборі з колодками гальмами від поворотного кулака і потім підвішуємо його за допомогою відповідного товстого дроту за елемент підвіски.

Увага:. невиконання цієї вимоги, на гнучкий гальмівний шланг буде діяти вага супорта, що може призвести до пошкодження шланга, а потім до витоку гальмівної рідини.

Ключем з насадкою TORX T30 відчиняємо гвинт кріплення та знімаємо гальмівний диск.

Примітка: Якщо диск “прикипів”, злегка обстукуємо його гумовим або полімерним молотком, щоб збити з посадкового місця на ступиці.

Ключем з головкою на 30 відвертаємо гайку кріплення маточини (щоб зафіксувати маточину від провертання, утримуйте її монтуванням або монтажною лопаткою, заправленою між двома вкрученими колісними болтами). Видаляємо гайку у відходи, оскільки повторне її використання неприпустимо.

Замена переднего подшипника ступицы на шкоде Октавия А5

Примітка: Гайку кріплення маточини можна послабити ще при встановленому гальмівному диску та супорті, для цього необхідно натиснути на педаль гальма, щоб зафіксувати маточину від провертання. Якщо натискання на педаль гальма є недостатнім, то зафіксуйте маточину від провертання, вставивши велику викрутку у вентиляційний отвір на диску.

За допомогою молотка злегка вибиваємо (зриваємо з посадкового місця) приводний вал зі маточини.

Примітка. Будьте обережні, щоб не пошкодити пильовик приводного валу Щоб уникнути пошкоджень хвостовика зовнішнього шарніра приводного валу, між молотком і валом підставляємо дерев’яний брусок.

Плоскою викруткою натискаємо на стопорний язичок.

…і потім від’єднуємо електричний роз’єм датчика частоти обертання ABS. Забираємо джгут проводів датчика убік, щоб він нам не заважав.

Ключем з головкою на 19 відвертаємо гайку кріплення наконечника рульової тяги до поворотного кулака. Гайку видаляємо у відходи, оскільки її повторне використання неприпустимо.

За допомогою спеціального з’ємника випресовуємо наконечник кермової тяги з поворотного кулака.

Примітка: За відсутності знімника наконечник рульової тяги можна вибити різкими ударами молотка по торцю боби поворотного важеля, завдаючи удари вздовж осі важеля.

Ключем на 19 відвертаємо гайку кріплення кульової опори до поворотного кулака. Гайку видаляємо у відходи, оскільки її повторне використання неприпустимо.

Діючи монтуванням як важелем і завдаючи різких ударів молотком по поворотному кулаку, як показано нижче, випресовуємо палець кульової опори з поворотного кулака.

Потім, діючи монтуванням як важелем, відводимо нижній важіль передньої підвіски донизу, тим самим вивільняючи палець кульової опори з поворотного кулака. Після цього відпускаємо важіль.

Виймаємо приводний вал зі маточини. При необхідності підв’язуємо приводний вал.

READ  Де знаходиться блок комфорту Skoda Octavia а5

Увага: Привідний вал не повинен звисати вниз. Вільне вивішування валів відразу ж виведе з ладу їхні шарніри.

Утримуючи одним ключем на 18 гайку кріплення амортизаторної стійки, другим ключем з головкою на 18 відвертаємо болт кріплення амортизаторної стійки до поворотного кулака.

Примітка: Перед відвертанням постарайтеся запам’ятати установче положення болта кріплення.

Потім у розріз поворотного кулака вставляємо розпірку відповідного розміру.

Примітка: Щоб надалі легко було витягти амортизаторну стійку з поворотного кулака, наносимо на їх контактуючі поверхні проникну рідину (типу WD-40).

Завдаючи легких ударів молотка по поворотному кулаку, як показано нижче, витягаємо його з амортизаторної стійки.

Примітка: Для полегшення робіт під час вилучення постійно наносимо проникаючу рідину.

Зручно маємо поворотний кулак, як показано нижче, і різким ударом молотка вибиваємо маточину, використовуючи оправлення відповідного діаметра (наприклад, торцеву головку).

Примітка: При необхідності зніміть зі знятої маточини внутрішню обойму підшипника (скористайтеся для цього молотком).

За допомогою спеціальних щипців або викрутки піддаємо і потім знімаємо стопорне кільце підшипника. Кільце видаляємо у відходи, оскільки повторне використання неприпустимо.

Маємо поворотний кулак на пресі, як показано нижче, і за допомогою оправок відповідного діаметра випресовуємо з нього підшипник. Видаляємо старий підшипник у відходи.

Примітка: За відсутності преса випресувати підшипник з поворотного кулака можна за допомогою спеціального комплекту знімачів та оправок. В якості альтернативи випресувати (вибити) підшипник з кулака можна за допомогою молотка та оправлення відповідного діаметра. У даному випадку кулак попередньо фіксуємо у лещатах.

Встановлення

Акуратно чистимо викруткою канавку під установку стопорного кільця. Дрантям чистимо посадкове місце підшипника в поворотному кулаку, а також сам новий підшипник.

Наносимо змащення на посадкове місце підшипника в поворотному кулаку.

Маємо поворотний кулак, як показано нижче. Потім встановлюємо новий підшипник на поворотний кулак і легкими постукуваннями по периметру підшипника злегка запресовуємо його.

Увага:. Посадочні поверхні повинні бути чистими від бруду Слідкуємо за тим, щоб підшипник встановлювався без перекосів.

Маємо поворотний кулак на пресі, як показано нижче, і за допомогою оправок відповідного діаметра запресовуємо підшипник до упору. Як нижню оправку можна використовувати старий підшипник маточини.

Примітка: За відсутності преса запресувати підшипник в поворотний кулак можна за допомогою спеціального комплекту знімачів і оправок. В якості альтернативи запресувати підшипник можна за допомогою молотка та оправлення відповідного діаметра. У даному випадку кулак попередньо фіксуємо у лещатах.

За допомогою спеціальних щипців встановлюємо нове стопорне кільце підшипника. Перевіряємо посадку стопорного кільця.

Чистим ганчір’ям протираємо маточину і наносимо на неї мастило.

Розташовуємо маточину і поворотний кулак на пресі, як показано нижче, і за допомогою оправки відповідного діаметра запресовуємо маточину в кулак.

Примітка: За відсутності преса, запресувати маточину в поворотний кулак можна за допомогою молотка та оправлення відповідного діаметра. У даному випадку кулак попередньо фіксуємо у лещатах.

Перевіряємо плавність обертання маточини та встановлення підшипника.

Очищаємо внутрішню частину поворотного кулака куди буде вставлена ​​стійка.

Поєднуємо виступ, розташований на задній стороні амортизаційної стійки, з розрізом на поворотному кулаку, і вставляємо кулак до упору на амортизаторну стійку (при необхідності знизу молотком наносимо різкі удари по кулаку).

Примітка: При необхідності вставляємо розріз поворотного кулака в розпірку.

Вставляємо болт кріплення амортизаторної стійки до поворотного кулака, дотримуючись при цьому його монтажного положення, і затягуємо його з моментом затягування в 50 Нм догортаємо його на кут в 90˚, утримуючи при цьому гайку від провертання.

Примітка: Будьте обережні, щоб не пошкодити пильовик приводного валу.

Діючи монтуванням як важелем, відводимо нижній важіль передньої підвіски вниз. Одночасно з цим вставляємо палець кульової опори в поворотний кулак.

Наживляємо і потім остаточно затягуємо нову гайку кріплення кульової опори до поворотного кулака з моментом затягування 20 Н·м догортаємо її на кут 90˚.

Наживляємо і потім затягуємо нову гайку кріплення маточини з моментом затягування в 50 Н·м догортаємо її на кут в 60˚ (щоб зафіксувати маточину від провертання, утримуйте її монтуванням або монтажною лопаткою, заправленою між двома вкрученими колісними болтами).

Примітка: Гайку кріплення маточини можна затягнути вже при встановленому гальмівному диску та супорті, для цього необхідно натиснути на педаль гальма, щоб зафіксувати маточину від провертання. Якщо натискання на педаль гальма є недостатнім, то зафіксуйте маточину від провертання, вставивши велику викрутку у вентиляційний отвір на диску.

До характерного клацання приєднуємо електричний роз’єм датчика частоти обертання ABS.

Вставляємо наконечник у поворотний кулак та наживляємо його нову гайку кріплення. Потім затягуємо гайку кріплення наконечника рульової тяги до поворотного кулака з моментом затягування 45 Н·м.

Встановлюємо гальмівний диск на маточину і затягуємо гвинт кріплення з моментом затягування 4 Н∙м.

READ  Заміна переднього ступичного підшипника Chevrolet Lacetti

Примітка: Перед встановленням гальмівного диска очищаємо від пилу, бруду та іржі посадкове місце диска на маточині, а також наносимо на маточину мідну мастило. Це дозволить у майбутньому уникнути “прикипання” гальмівного диска до маточини.

Встановлюємо гальмівний супорт у зборі з колодками на поворотний кулак, стежачи за тим, щоб гальмівний шланг не був перекручений. Потім затягуємо напрямні пальці гальмівного супорта з моментом затягування 28 Н·м. Встановлюємо на місце захисні ковпачки пальців.

Увага: На поверхні гальмівних колодок та гальмівного диска не повинно бути слідів мастила та олії.

Примітка: При встановленні гальмівного супорта спочатку вставляємо в напрямну колодок поворотного кулака його нижню частину так, щоб виступи супорта і колодок увійшли в зачеплення з різних боків напрямної.

Встановлюємо колесо та опускаємо автомобіль на землю.

Декілька разів сильно натискаємо на педаль гальма для того, щоб гальмівні колодки зайняли своє робоче положення.

Перевіряємо та за необхідності відновлюємо рівень гальмівної рідини в розширювальному бачку. Закручуємо кришку бачка.

Після всіх робіт перевіряємо та при необхідності регулюємо кути установки коліс.

Заміна підшипника передньої маточини Skoda Octavia а5

Main Menu

 • Skoda Octavia A5
 • Технічні характеристики Skoda Octavia
 • Експлуатація Skoda Octavia
 • Несправності автомобіля
 • Технічне обслуговування Skoda Octavia
 • Двигун Skoda Octavia
 • Система змазки
 • Система охолодження Skoda Octavia
 • Система живлення Skoda
 • Зчеплення Skoda Octavia
 • Трансмісія
 • Ходова
 • Рульове управління
 • Гальма Skoda Octavia
 • Схема електроустаткування
 • Кузов Skoda Octavia
 • Система опалення та вентиляції
 • Система безпеки
 • Колеса
 • Статті

Ступиця передня. заміна

Зніміть декоративний ковпак відповідного колеса.

Послабте затягування болтів кріплення колеса.

Послабте болт кріплення шліцевого хвостовика валу приводу.

Викрутіть болт кріплення шліцевого хвостовика.

Зніміть супорт гальмівного механізму переднього колеса в зборі, не від’єднуючи гальмівний шланг, та закріпіть його дротом на витках пружини.

Зніміть диск гальмівного механізму переднього колеса.

замена передней ступицы Шкода Октавия А5

Від’єднайте колодку джгута проводів від датчика частоти обертання переднього колеса.

Викрутіть болт кріплення датчика частоти обертання колеса.

…і вийміть датчик.12. Виштовхніть з передньої маточини Skoda Octavia (у напрямку коробки передач), наскільки це можливо, шліцевий хвостовик зовнішнього шарніра рівних кутових швидкостей (ШРУС) приводу переднього колеса.

Замена переднего подшипника ступицы Skoda Octavia A5 FL

При утрудненому виведенні хвостовика зовнішнього шарніра акуратно, не пошкоджуючи різьблення, вибийте його з маточини молотком через виколотку або дерев’яний брусок відповідного розміру.

Для заміни маточини Skoda Octavia виверніть чотири болти кріплення маточини (для наочності показано зі знятим приводом колеса).

14 і, притримуючи вал приводу від різкого опускання, зніміть маточину переднього колеса.

ПРИМІТКА Ступиці Skoda Octavia передніх коліс можна замінювати окремо в міру їхнього зносу.

Встановіть усі деталі у порядку, зворотному зняття.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ При установці нанесіть на різьблення кріплення шліцевого хвостовика валу приводу анаеробний герметик.

Кілька разів натисніть до упору на далечінь гальма. Це необхідно для того, щоб вибрати зазори в гальмівних механізмах, що з’явилися після їх зняття.18. Встановіть датчик частоти обертання колеса у порядку, зворотному зняття. Якщо після встановлення датчика частоти обертання колеса не гасне сигнальна лампа несправності антиблокувальної системи гальм, зверніться до сервісної станції для діагностики антиблокувальної системи гальм (ABS).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ При установці датчика точно поєднати отвір у його корпусі з різьбовим отвором у кулаку. У процесі установки не повертайте датчик навколо поздовжньої осі. Збільшення опору переміщенню датчика має відчуватися лише останні 2 мм перед повною посадкою в кулак. Якщо датчик з самого початку установки входить в отвір кулака з великим опором, вийміть датчик і усуньте причину заїдання (бруд, задирок на корпусі тощо). Категорично забороняється запресовувати датчик частоти обертання колеса молотком.

За необхідності аналогічно замініть другу передню маточину Skoda Octavia.20. Перевірте та за потреби відрегулюйте кути установки коліс. Скористайтеся послугами майстерень, що мають спеціальне обладнання.

Заміна ступичного підшипника! (Інструкція до застосування)

Не припиняю приводити машину до нормального стану. У минулих постах описував як поміняв стійки стабілізатора і зробив ревізію задньої ходової. Сьогодні дістався ступичного підшипника. Гудів просто піпець як. На 120 вуха закладало! При цьому він змінювався менше 15т.км тому попереднім господарем. Він ставив fenox так, що висновки робіть самі. Дешеві запчастини довго не ходять! До речі повернемося до стійк стабілізатора, вони так само не пройшли і 15 т.км.

Ну і за звичаєм інструкція до застосування)

Знімаємо колесо. Потрібні домкрат та балонник)

Відкручуємо гайку маточини. Тут нам знадобиться головка зірочка на 24.

І допомога партнера, який у момент відкручування триматиме гальма, щоб колесо не прокручували. Тема поставити на швидкість не котить, тому що провертає двигун на раз і авто може відлетіти з домкрата!

Знімаємо супорт тут теж нічого складного немає! Знімаємо дві заглушки під ними два болти під шестигранник!

READ  Peugeot 206 заміна заднього підшипника

Знімаємо гальмівний диск. Ну тут ще простіше один болтик під ТОРХ

Далі знімаємо з кульової. Тут є два шляхи відкрутити верхній кульовий болт, але є ризик, що шарнір буде прокручувати. Я пішов другим шляхом і відкрутив три нижні болти кріплення кульовий до важеля.

Зкидаємо поворотний кулак з гранати та кульовий.

Відкручуємо маточину. А ось тут я прикурив) Не все так легко як здається, начебто всього три болти відкрутити.

Болти ці намертво прикипіли. Відкручуватися в жодну, не хотіли! І дійшло до того, що ТОРХ шестигранний почав зривати внутрішні грані, там їх 12. Справа запахла гасом і довелося їхати автозапчастинами і шукати ТОРХ з 12 кінцевою зіркою.

З ним справа зрушила з мертвої точки. Всі болти облив рясно WD, потім простукав. З підручної трубки (совдепівської гардини) зробив подовжувач. І акуратно насилу все відкрутив.

підшипника, передньої, маточини, skoda

Власне, заміна старого на нове. Тут знову все просто та легко. Старий випав новим, спокійно поставив. Фото старого не став робити лише нового.

Збираємо все назад у зворотній послідовності!

Приступаємо до ремонту

Решту складання проводимо у зворотному порядку зняття, після чого можна прийматися за протилежний бік.

підшипника, передньої, маточини, skoda

Діагностика та вибір запчастин

Головним методом діагностики підшипників є ретельний огляд автомобіля на підйомнику. Як правило, більшість майстрів, піднімаючи автомобіль на підйомнику, роблять розкручування кожного колеса, тим самим прислухаючись спеціальним апаратом, виявляють несправності конкретного механізму. Деталі підвищеного тертя схильні до високого зносу, а також перегріву.

При виборі запчастин необхідно керуватись певними знаннями. Ми рекомендуємо придбати деталі оригінальних виробників компанії Skoda, використовуючи спеціальний номер.

Заміна передніх деталей на Skoda Octavia

Щоб поміняти передні підшипники маточок своїми руками на автомобілі Skoda Octavia Tour А5 і А7, необхідно мати певний набір інструментів, завдяки якому можна відкрутити деякі болти і здійснити роз’єднання тих чи інших елементів системи поворотного кулака. Так як маточина автомобіля Skoda Octavia А5 утримується великою гайкою, що кріпить ШРУС, її необхідно відкручувати за допомогою довгого коміра і спеціальної головки.

Серед необхідного інструменту мають бути:

 • Набір торцевих головок і тріскачка.
 • Ключі, що володіють накидними та ріжковими наконечниками.
 • Набір викруток.
 • Кувалда та малий молоток.
 • Прес або болт, що пресує, а також комплект оправок.
 • Веретено, пасатижі та мале зубило.
 • Необхідна кількість мастила та велика кількість ганчірки.

При володінні цим інструментарієм можна виконувати роботу із заміни вищезгаданих деталей.

Заміна ступичних підшипників на Octavia А5 та А7 Tour

Найбільш поширеною проблемою автомобілів Skoda Octavia Tour 1.4 є вихід із ладу підшипників маточок. Багато власників цих автомобілів стикаються з цими проблемами і хочуть знати, як зробити ремонт своїми руками. Передні та задні підшипники ступиць Skoda Octavia є деталями, що дозволяють колесам обертатися з мінімальним опором. У цій статті ми поговоримо про вибір, а також заміну підшипників маточок передніх та задніх коліс на автомобілях Skoda Octavia A5 Tour.

Заміна ковзного елемента на задній осі

Набір інструменту для заміни заднього підшипника дещо відрізняється від передньої сторони. Починати ремонт Skoda Octavia потрібно, маючи наступний набір інструментів.

 • Нам знадобиться веретено та молоток.
 • Комплект оправок.
 • Пасатижі та кусачки.
 • Багато ганчірки та високотемпературного мастила.
 • Зніміть заднє колесо, попередньо піддомкративши автомобіль.
 • Демонтуйте гальмівний супорт і вилку.
 • Зніміть пилезахисний ковпак і демонтуйте стопорний шплінт.
 • Видаліть коронний стопор і відкрутіть гайку на 24 міліметри.
 • Зніміть весь механізм та встановіть його на зручному верстаті.
 • Дрантям протріть всю порожнину, після чого поставте всю збірку на велику металеву оправку.
 • За допомогою веретена та молотка зробіть видалення обойм з внутрішньої та зовнішньої сторони.
 • Ще раз зробіть чистку порожнини установки.
 • Підготуйте обойму більшого діаметру і зробіть її запресування за допомогою молотка і старої обойми, не забувши встановити сальник.
 • Цю ж операцію необхідно провести із зовнішнього боку.
 • Набийте мастилом підшипники та зробіть їх установку.
 • Встановіть всю збірку на цапфу та здійсніть регулювання теплового зазору.

Увага! Виконувати регулювання зазору необхідно із застосуванням невеликих зусиль від руки на гайку.

Ремонт можна вважати завершеним лише після того, як ви зберете весь агрегат у зворотному порядку.

Як ви змогли дізнатися з нашої статті, робити заміну підшипників маточок задніх і передніх коліс на автомобілі Skoda Octavia А5 можна своїми руками. Будьте обережні і використовуйте відео інструкції з ремонту Octavia з мережі Інтернет.