Заміна переднього ступичного підшипника на Chevrolet Lacetti

Зняти датчик ABS. У разі виникнення труднощів обробити його кріплення з допомогою проникаючої мастила. Зняти супорт. Для запобігання пошкодженню гальмівних шлангів підвісити його на зволікання.

За допомогою двох монтажних лопаток відокремити фланець маточини від поворотного кулака. А також було поповнено словниковий запас нецензурних слів, що видаються знайомим. До речі, за висловом його обличчя вже можна було зрозуміти, що він думає про мій автомобіль і всяких Chevrolet Lacetti підшипник передньої маточини заміна ступичних підшипниках Далі все пішло добре. Були відкручені без проблем рульова тяга гальмівний супорт. спочатку нижній болт а потім верхній два болта стійки. і поворотний кулак зі маточкою благополучно опинилися в руках 1 супорт, 2 датчик ABS, 3 рульова тяга, 4 стійка, 5 ШРУС Місце кріплення кульової опори. що на Вашому авто замість болтів можуть бути заклепки!

Chevrolet lacetti. Замена переднего ступичного подшипника.

Тоді потрібно відкрутити гайку кульової опори і витягти її з вуха поворотного кулака.

Підшипник був у жахливому стані і розвалювався буквально на очах. Провозились із цим теж не хило, що навіть забув сфотографувати.

Заміна переднього ступичного підшипника Chevrolet Lacetti 2004-2008

Але там і так зрозуміло куди і що коли тримаєш це все в руках. Внутрішня обойма підшипника залишилася на маточині, а зовнішня в поворотному кулаку. З поворотним кулаком простіше — зняли стопорне кільце і підходящою оправкою вибили обойму підшипника без проблем. А ось із внутрішньою обоймою довелося повозитися.

переднього, підшипника, chevrolet, lacetti

В ідеалі потрібен захоплюючий знімач, але звідки у бомжа печиво вірніше знімач. Вдома у мене такий був, але будинок далеко і мародери там вже все це винесли після прильоту Chevrolet Lacetti підшипник передньої маточини заміна Тому довелося користуватися підручними засобами.

Використовуйте ударний інструмент для зняття обойми тільки в крайньому випадку і дуже акуратно! Динамометричний ключ. Знімач для підшипників маточини, хоча можна обійтися і підручними засобами.

Заміна підшипника маточини Lacetti

В першу чергу необхідно відкрутити ступичну гайку, це легше буде зробити, поки машина ще не вивішена на домкрат. Для цього знімаємо брудозахисний ковпак підшипника. Якщо автомобіль на штампованих дисках робиться це просто, якщо на литих, доведеться спочатку знімати колесо, випресовувати захисну кришку, хоча це залежить від конструкції диска. Chevrolet Lacetti підшипник передньої маточини заміна поблизу.

Гайка законтрена на півосі, тому щоб її відкрутити, потрібно відігнути викруткою загнутий край. Гайка відкручується ключем на 32, причому впоратися з цим без подовжувача буде складно. Коли гайку відкручено, робимо так: Встановлюємо противідкатні черевики під задні колеса, зриваємо гайки колеса. Вивішуємо передок на домкраті та знімаємо колесо.

Після цього знаходимо датчик ABS. Він фіксується болтом під шестигранник, проте часто закисає, тому кріплення необхідно рясно змастити мастилом, що проникає. Датчик відзначений стрілкою. Відкручуємо та висмикуємо Chevrolet Lacetti підшипник передньої маточини заміна тягу. Схема і принцип запресування представлений на двох фото нижче: Важливо знати: Запресування робиться так само лещатами, або ударним способом, хоча це не так зручно і ризиковано.

READ  Заміна підшипника ВАЗ 2110 переднього колеса

Запресовуємо маточину в підшипник, так само як і знімали, тільки чашку знімного пристрою підбираємо з діаметром 37 мм, щоб зусилля знімання прикладалися строго на внутрішню обойму підшипника.

Запресування закінчено, починаємо складання вузла за зворотною технологією. Рекомендації від спеціалістів та відео ремонту За відсутності у вас наймача, або спеціального преса для запресування нової деталі, зверніться до СТО, вам поставлять нову запчастину без ризиків зламати її, це все одно буде дешевше, ніж віддавати авто на повний цикл ремонту.

Подивіться відео щодо заміни підшипника для повного розуміння процесу ремонту вашого авто.

Заміна переднього ступичного підшипника Chevrolet Lacetti 2004-2008

Передній підшипник потрібно замінити відразу, як тільки почуєте гул під час їзди з боку колеса. Запчастини працюють 50-60 тис. км, але його поломка відбувається навіть через сильний удар (їзда по ямах), або у разі встановлення бракованого виробу.

Інші ознаки поломки, через які потрібна заміна підшипника передньої маточини Chevrolet Lacetti:

 • Вібрація у салоні;
 • Скрегіт і клацання на поворотах;
 • Шум та гул при зниженні швидкості;
 • Авто швидше знижує швидкість на нейтральній передачі.

Фірими-виробники, номери, розміри та ціни

№ п/пВиробник, країнаКаталожний номерРозміри, мм
1 Оригінал AMD.GH039060 743939 930
2 Ashika 44-10070/1789858 1820
3 ASIN ASIN.HD39060 840
4 FAG 713644830 2620
5 Febest DAC39740039 1300
6 SNR 184.55 1200
7 SKF VKBA3410 1300

Вибираємо передній підшипник для Lacetti

У ступиці встановлений дворядний кульковий радіально-упорний підшипник з ABS, всередині закладено пластичне мастило.

Щоб вибрати виріб, необхідно знати який номер у підшипників Lacetti, а також виробників.

Дії для діагностики несправності:

Необхідний комплект інструментів:

 • Набір ключів та головок, у тому числі довгий торцевий ключ;
 • Круглогубці;
 • Знімач (по можливості);
 • Молоток та викрутка;
 • Домкрат та лещата;
 • Ключ динамометричний, для правильної затяжки гайки маточини.

Демонтаж старого підшипника маточини та встановлення нової запчастини

Перш ніж змінити підшипник, встановіть авто на першу передачу, поставте його на противідкатні упори. Ознайомтеся із пристроєм вузла.

 • Від’єднуємо захисний ковпак ступичної контргайки і розгинаємо краї викруткою.
 • Тепер скручуємо гайку головкою на 32, без подовження ключа не обійтися.
 • Відразу послаблюємо гайки колеса, і піднімаємо авто домкратом.
 • Знімаємо колесо, наступну дію – відкручування датчика ABS, без WD-40 демонтувати буде складно.
 • Відкручуємо кріплення кермової тяги.
 • Далі відкручуємо нижній та верхній болт гальмівного супорта (їх два), так що краще закріпіть вузол до амортизаторів на дріт.
 • Тепер звільняємо від трьох болтів кріплення кульовий.
 • Завершуємо демонтаж вузла поворотного кулака – відкручування двох болтів стійки з опорним підшипником.
 • Кулак повинен легко стягнутися руками зі ШРУСу або постукайте молотком зі зворотного боку.
 • Далі затискаємо кулак у лещата, так щоб маточина була у вільному положенні, і вибиваємо її з корпусу за допомогою молока та наставки.
 • Після розбирання, внутрішня обойма деталі залишиться на маточині, а зовнішня обойма в кулаку.
 • Продовжимо демонтаж старої деталі. Виймаємо стопорне кільце з кулака, і виправляємо знову вибиваємо, вже зовнішню обойму деталі з корпусу.

Діагностика несправності

Діагностику несправності підшипника можете провести самі або на СТО, звернувшись до будь-якого автомеханіка.

Як самостійно перевірити підшипник?

Процес простий і виглядає так:

 • Встановіть автомобіль на відносно рівну поверхню. Це може бути бетонна підлога гаража або асфальтована ділянка перед ним.
 • Перевірте вертикальний люфт. Покладіть руку зверху колеса і спробуйте активно спонукати його до себе і від себе. Якщо під час цієї маніпуляції почується клацання, значить ступичний підшипник вийшов з ладу.

Для діагностики поломки можете вдатися і до іншого способу визначення несправностей у роботі ступичних підшипників. Потрібно підняти машину за допомогою підйомника (піддонкрачувати важелі), а потім завести її та розігнати колеса, різко зупинивши. Сторона, від якої виходить шум/гул, і матиме несправний елемент.

READ  Заміна підшипника задньої маточини Chevrolet Aveo

При явній проблемі зі маточкою достатньо буде і просто руками розкрутити (за годинниковою стрілкою) колесо при піднятому на домкраті авто. Буде чути скрегіт. Ну і плюс до всього колесо люфтитиме.

Якщо ви краще сприймаєте інформацію на слух та візуально, пропонуємо подивитись наступне

Покрокова інструкція з демонтажу старого підшипника.

Для роботи приготуйте інструменти, до яких входять:

 • домкрат;
 • автомобільний черевик (2 шт.);
 • набір ключів та головок;
 • довгий торцевий ключ;
 • WD-40 або аналогічний засіб;
 • молоток;
 • плоска та хрестова викрутки;
 • регульований упор (або знімач шарових шарнірів);
 • пробійник, вибивання з м’якого металу;
 • чашковий знімач (або оправлення);
 • монтажні лопатки (або двозахопний знімач);
 • щипці;
 • рукавички для автосервісу.

Демонтаж старого підшипника проводиться за цією схемою:

 • Встановіть машину на рівну поверхню. Поставте на першу або задню передачу, і зовсім не зайвим буде підкласти противідкатні упори під колесо, яке розташоване по діагоналі від ремонту, щоб запобігти мимовільному руху транспортного засобу.
 • Якщо у вас встановлені литі легкосплавні диски, то спочатку потрібно буде на диску підірвати всі гайки, що розташовуються по колу (переходьте від гайки до гайки по діагоналі), далі необхідно підняти авто домкратом, і зняти колесо, повністю відкрутивши гайки, що його фіксують. Домкрат встановлюється під поріг автомобіля (на дно приварені спеціальні трикутники. піддомкратники, і для зручності на порозі є відповідні мітки). Рекомендується використовувати підкатний домкрат або будь-який інший, але класти стару запаску/стопку цегли в районі порога поруч із домкратом, щоб уникнути незручностей при падінні домкрата.

Якщо встановлюєте домкрат під важіль підвіски, то щоб він не деформувався, попередньо збільште опорну площу, на яку впливатиме п’ята домкрата, шляхом підкладання відрізка дошки так, щоб вона виходила за межі важеля.

Якщо у вас сталеві штамповані диски, то просто зніміть з колеса ковпак.

Далі наше завдання – послабити ступичну гайку. Її легко знайти: вона розташовується по центру диска. Гайка має загнуті всередину краї, які акуратно відігніть за допомогою плоскої викрутки, і лише потім приступіть до відгвинчування ступичної гайки. Щоб відкрутити її, використовуйте головку на 32. Не зайвим буде попередньо бризнути гайку WD-40 або аналогічним засобом. Повертайте ключ проти ходу годинникової стрілки, докладаючи при цьому максимум зусиль. Зазвичай гайка туго піддається обертанню, тому машина може зрушити з місця (можете попросити партнера сісти в авто і натиснути на гальмо).

переднього, підшипника, chevrolet, lacetti

Для полегшення роботи, надягніть трубу відповідного діаметра на рукоять ключа, щоб подовжити її. Таким чином подовжена рукоятка спрацює як важіль.

За допомогою хрестової викрутки викрутіть гвинт кріплення гальмівного диска і зніміть його зі маточини.

 • Демонтуйте кульову опору від кулака за допомогою головки 14. Якщо болти не виймаються, вибийте їх за допомогою пробійника. Потягніть важіль вниз, щоб палець кульової опори вийшов з вуха поворотного кулака.
 • Відкрутіть головкою на 17 два болти кріплення стійки амортизатора до кулака і зніміть останній. Виймаємо/акуратно вибиваємо болти.
 • Зніміть кулак зі маточини. Для цього може знадобитися використання молотка.
 • Викрутіть щит шестигранником на 5. Затисніть поворотний кулак у лещата. Вибийте маточини підшипника. Зніміть стопорне кільце підшипника. Тепер візьміть чашковий знімач, і витягніть з його допомогою підшипник. Або можна вибити його молотком за допомогою оправки. Зніміть зі маточини внутрішнє кільце підшипника. Для цього візьміть знімач, що має «лапки», або монтажні лопатки.
 • Вибір підшипника для заміни

  У передній ступиці Chevrolet Lacetti встановлений підшипник GM 96995000. Він є оригінальною моделлю, що має наступні параметри:

  • внутрішній діаметр – 39 мм;
  • зовнішній діаметр – 74 мм;
  • ширина деталі – 39 мм.
  READ  Яка маточина варто на Niva Chevrolet

  Якщо говорити про ціну оригінального ступичного підшипника, то вона варіюється від 2700 до 3300 рублів. Необов’язково для заміни придбати заводську деталь від General Motors. Ви можете вибрати і аналоги, серед яких найбільш затребуваними у автомобілістів є:

  • ILJIN IJ111012 (Корея).
  • SNR R184.55 (Франція).
  • SKF VKBA 3902 (Швеція). Такий аналог буде коштувати від 1300 рублів.
  • FAG 713644830 (Німеччина). У цієї деталі

  Дані аналоги високої якості, тому можете вибирати підшипник будь-якої фірми, зазначеної в даному списку. Ну а всі існуючі каталожні номери підшипників, які підходять для Chevrolet Lacetti, перерахувати ми не можемо, тому що їх дуже багато, тому вказали по одному для кожного виробника. Можете проконсультуватися у продавця та підібрати відповідний з того, що є в наявності на автобазарі вашого міста.

  При покупці ступичного підшипника інших фірм врахуйте, що запчастина не повинна коштувати менше 1000 рублів, тому що дешеві зразки можуть швидко вийти з ладу.

  Як замінити підшипник маточини Chevrolet Lacetti?

  Однією з найважливіших деталей Chevrolet Lacetti є ступичний підшипник. Ця деталь приводить передні колеса в рух, тому регулярно зазнає великих навантажень. Згодом підшипник зношується, і його обов’язково слід замінювати, щоб запобігти дорожньо-транспортним пригодам.

  Коли необхідна заміна підшипника маточини Chevrolet Lacetti?

  Ступовий підшипник – дуже міцний елемент Chevrolet Lacetti. Але через тривалу або жорстоку експлуатацію авто по нерівних дорогах, деталь приходить у непридатність.

  Щоб визначити поломку підшипника, необов’язково звертатися до автосервісу, у нас є окрема стаття. Симптоми несправності легко виявити, якщо уважно прислухатися до машини:

  Замена подшипника передней ступицы Chevrolet Lacetti

  • Звук, що нагадує хрускіт. Коли ступичний підшипник ламається, то під час руху машини (особливо на поворотах) буде чутно характерний звук у колесах, що нагадує хрускіт. Таке відбувається через перекочування сферичних елементів підшипника, що розламали оболонку, у хаотичному порядку.
  • Сильна вібрація у салоні. При зносі ступичного підшипника, у кермі відчуватиметься сильна вібрація. Ця ознака вказує на те, що підшипник практично вийшов з ладу.
  • Машину «веде» убік. Якщо ступичний підшипник зламався, виникне відчуття, що автомобіль щось утримує під час руху. Часто водії повідомляють механіку, що при цьому авто відводить убік (істотно це помітно, коли їдеш на швидкості).

  Якщо ви запідозрили цю несправність, негайно замініть деталь, що зносилася. Не відкладайте ремонт на потім, оскільки проблеми з ходовою частиною можуть у будь-який момент призвести до некерованості автомобіля на дорозі, що загрожує появою небезпечної для життя ситуації.

  Встановлення нової деталі

  Після демонтажу можна приступати до встановлення нового підшипника. Для цього дотримуйтесь такої схеми:

  • Очистіть гніздо кулака під підшипник.
  • Протріть нові деталі від пилу і добре змастіть.
  • Знімач запресуйте нову деталь в поворотний кулак, спираючись на зовнішнє кільце підшипника. Або ж використовуйте як оправку старий підшипник.
  • Встановіть стопорне кільце в проточку кулака.
  • Здійсніть запресування маточини за допомогою знімника, спираючись на внутрішнє кільце підшипника.

  Як тільки процес запресування буде закінчено, зберіть весь вузол у зворотному порядку!

  Нижченаведене відео допоможе розібратися в тонкощах процесу заміни підшипника:

  Заміна ступичного підшипника Chevrolet Lacetti – обов’язковий процес, якщо виявлено неполадки в роботі деталі. Виявити поломку допоможе діагностика, яку можна провести у домашніх умовах. Дотримуючись схеми монтажу нової деталі, ви зможете замінити підшипник, що зносився, досить швидко.