Заміна втулок стабілізатора.

Як уже писав раніше, на діагностиці мені рекомендували заміну втулок стабілізатора, я вирішив поміняти їх заодно коли ставитиму літні колеса.

Втулки придбав SWAG (30 61 0009), якість хороша, гума в міру жорстка, але не дубова, загалом те, що потрібно. І до них подовжені болти, щоб зручніше було закручувати (N 101 277 07).

Зняв передні колеса, поставив машину на опори. Почав з пасажирського боку: побризкав вд-шкою, відкрутив стійку стабілізатора від важеля ключем на 16

Підділ скобу плоскою викруткою та зняв втулку зі стабілізатора.

Яке ж було моє здивування, коли я порівняв нову і стару втулки, і не побачив жодного вироблення! Діаметри отворів у обох однакові.

Ще до заміни пробував похитувати стабілізатор – сидів мертвий. Ну раз поліз, треба доробляти))

Тепер найцікавіше поставити все на місце… Перед установкою я трохи збризнув внутрішню частину втулки силіконом, щоб не скрипіла. Одягнув на стабілізатор, потім вставив скобу в нижній паз і натискаючи на стабілізатор, запресував втулку. Далі найскладніше. потрібно затягнути скобу болтом. Я витратив годину! і це незважаючи на подовжені болти, їх довжини все одно не вистачало)) Мучався до тих пір, поки на думку не спала ідея зробити важіль з балонного ключа та дощечки.

Ту ж операцію з лівого боку проробив за 15 хвилин.

А потім уже поставив літні колеса і поїхав кататися. Не знаю, чи то від заміни втулок, чи то від заміни гуми, чи вплинули два ці фактори, але машина стала трохи зібранішою, стійкішою в поворотах, пішли клювання при проходженні лежачих поліцейських. З мінусів йде просто величезний гул від арок, напевно 7° все-таки замало для літньої гуми і вона дубіє, або просто ще не звик Здається, що такого сильного гулу раніше не було.

Ось такі справи, привів авто в тонус, чого й усім бажаю!

UPD: Через півроку, з настанням холодів з’явилися моторошні скрипи при проїзді нерівностей\лежачих поліцейських, ставитиму оригінальні втулки

При виборі запчастин для Skoda Octavia зверніть увагу на стійки Lemforder і TRW, які не поступаються заводським за якістю виготовлення та терміном служби (щоправда, їх ціна також відрізняється від оригіналу). Аналогічні деталі випускають та інші виробники: CTR, Delphi, Meyle, Moog та ін. Існують дешевші (і менш довговічні) аналоги, наприклад: Delta, Febest, Mapco, Vika.

Заміна стійок та втулок стабілізатора Skoda Octavia

Найбільш поширеним приводом для заміни деталей стабілізатора є поява стукотів чи скрипів у підвісці. Іноді схожі звуки виникають через кріплення, що розбовталося, або з вини інших деталей підвіски, наприклад, після некваліфікованої заміни пружин або амортизаторів. Тому, щоб точно встановити джерело стороннього звуку, необхідно провести діагностику ходової.

стабілізатора, skoda, octavia, tour

Симптоми та причини несправності

Несправність виникає через зношування кульових шарнірів у стійках-«кісточках», або посадкового місця в місці контакту втулок і штанги. В результаті всередину потрапляють бруд і пісок, які через високу абразивність «вигризають» метал та гуму.

Замена втулок стабилизатора Skoda Octavia Tour

Порядок робіт

Для кваліфікованого фахівця заміна стійок стабілізатора не становить жодних труднощів. Для простого автолюбителя вона може доставити масу проблем, починаючи від відкручування болтів з гайками і закінчуючи відсутністю відповідного знімача або ключа.

READ  Заміна фільтра салону Skoda Octavia а5

Монтаж нових втулок стабілізатора – набагато складніша процедура. Причому на передку Тура їх можна замінити окремо від штанги, а на А5 заводська інструкція наказує міняти всю конструкцію в зборі.

Встановлення задніх втулок стаба трохи простіше. До того ж, на задній підвісці можна змінити лише пару «гумок», не чіпаючи решту елементів «ходівки».

Ви заощадите багато часу, звернувшись до найближчого автосервісу нашої мережі. Досвідчені майстри перевірять справність підвіски Skoda Октавії, підберуть та встановлять нові запчастини замість зношених. Після ремонту Ви отримаєте відремонтовану машину, гарантію на встановлені запчастини та виконані роботи.

Ми займаємося ремонтом будь-яких моделей Skoda Octavia: А5, А7, Tour із двигунами будь-якого об’єму. 1.4, 1.6, 1.8, TSI, просто знайдіть найближчий автосервіс на карті та приїжджайте!

Заміна стояків стабілізатора Skoda Octavia А5

Система стабілізації, що знаходиться як у передній, так і задній підвісках, необхідна кожному автомобілю. Складно згадати модель, на якій не встановлено стабілізатор тяги, і Skoda Octavia у цій справі не є винятком. На цій, здавалося б, марній деталі Skoda Octavia a5 лежить величезна відповідальність знижувати крен транспорту при поворотах. Вона допомагає автомобілю впевнено почуватися на дорогах, не «бовтаючись» на всі боки.

Ознаки, причини та визначення несправності

Існують певні ознаки, що дозволяють припускати несправність стійки стабілізатора тяги Octavia a5:

 • недостатня стійкість автомобіля в русі, особливо при входженні в крутий поворот;
 • постукування підвіски, більш помітне на вибоїнах та проїзді перешкод;
 • розгойдування транспорту при поворотах кермового колеса;
 • відхід Skoda убік при відпусканні керма;
 • помітний крен автомобіля.

Стойки Skoda, що є розхідниками, необхідно змінювати після проходження певної кількості кілометрів. Враховуючи високе навантаження, ці деталі швидко зношуються. Стан вітчизняних доріг, подолання перешкод та удари значно прискорюють вихід стійок з ладу.

Існує три нехитрі способи, що дозволяють переконатися в несправності тяги стабілізатора Octavia a5:

 • Викрутивши колеса до упору, слід посмикати стійку стабілізатора. Виявлення незначного люфту свідчить про необхідність заміни.
 • Від’єднавши стійку стабілізатора тяги поперечної стійкості Tour у будь-якому зручному місці, її провертають, перевіряючи на наявність вільного обертання та люфтів. Чим легше обертається деталь, тим сильніше її зношування. Для перевірки другої стійки Skoda достатньо розкачати авто вертикально. Стук, що видається стійкою при цьому, свідчить про її несправність. Для проведення такого огляду знадобиться оглядова яма.
 • Визначити несправність у такий спосіб можна лише вдвох. Один із учасників сідає за кермо, коли інший спускається в яму, притискаючи до стійки Tour руку. Якщо, коли автомобіль рушає, під рукою відчуваються удари, необхідна заміна стабілізатора.

Демонтуємо передній стабілізатор

Після вилучення стійок проводять подальший демонтаж Skoda Octavia а5. Тепер потрібно буде повністю зняти весь стабілізатор тяги поперечної стійкості Tour. Сівши у крісло водія, знаходимо захисний щиток, що розташувався за педалями, і викручуємо гвинти, що утримують його. Встановивши кермо прямо, від’єднують клемні роз’єми між рульовою колонкою та карданним валом. Відкрутивши кульову опору, зсередини поворотного кулака випресовується палець за допомогою знімання.

Встановивши під поперечкою підвіски опору, відпускають болти, що утримують поперечину на кузові Skoda Octavia. Відшукавши на важелі отвір, вставляється ключ, і відкручується з двох сторін по болту, щоб припустити поперечину. Після цього відкручується кріплення стабілізатора та звільняється від проводів. Зсунувши деталь праворуч і піднявши, стабілізатор витягують.

Заміна втулок

Після зняття стабілізатора роз’єднують залізну обойму, що утримує втулки. Тепер можна замінювати втулки, використовуючи наскільки можна оригінальні деталі, оскільки аналоги підбирати складно. Встановивши нові гумові деталі, збирають обойму. Закрутивши гайки, їх розвальцьовують або прихоплюють зварюванням для надійності. Після цього всі деталі Octavia а5 потрібно встановити на свої місця у зворотній послідовності.

READ  Як включити знижену передачу на Niva Chevrolet

Необхідні інструменти

Для проведення ремонтних робіт та заміни втулки Skoda Tour будуть потрібні інструменти, основний перелік яких ми надали:

 • накидні або ріжкові ключі, розміри яких відповідають гайкам 16, 18 та 13;
 • підйомник, а за його відсутності домкрат;
 • торцеві ключі перерахованих вище розмірів;
 • Хрестова викрутка;
 • зубило з молотком;
 • шестигранник чи Торкс Т25;
 • знімач;
 • щітка;
 • WD40.

Демонтуємо передні стійки

Навіть для Octavia а5 процедура заміни стійок не є складною. Автомобіль встановлюється на рівній площині, і за відсутності витягу піднімається домкратом перед транспорту. Перед проведенням процедури машину виставляють на ручник, а під задні колеса встановлюється упор. Передні колеса слід відкрутити. Знявши передні колеса Skoda Octavia Tour, щіткою очищають кріплення стійки. Гайки слід збризкати ВД-шкою і почекати поки відійде різьблення.

Користуючись ключем на 18, спочатку відкручують верхнє кріплення, потім нижнє. Встановивши домкрат під важелем, трохи піднімають стійку. Це дозволить їй легко залишити кріплення без використання молотка. Якщо проводиться заміна стійки стабілізатора Skoda, замість старої встановлюється нова.

Поставивши колеса Octavia а5 на місце машину можна опускати вниз. Але, якщо потрібна заміна втулок стабілізатора тяги поперечної стійкості, робити це не слід.

Резюме

Скільки всього можна поміняти в А7 своїми руками! Хороша стійкість автомобіля у їзді забезпечить і Comfort, і безпеку. Водіям, які не мають досвіду ремонту автомобіля, варто звернутися за допомогою у заміні вищеназваних деталей у спеціалізовані сервіси.

Інструмент

Для того, щоб зробити всі перелічені дії, природно потрібні інструменти. Ось що основне Вам знадобиться:

 • Домкрат (а в ідеалі кілька) якщо немає витягу;
 • Рожкові чи накидні (в ідеалі другі) ключі розмірами “13”, “16”, “18”;
 • Торцеві ключі таких самих розмірів;
 • Торкс Т25, або шестигранник;
 • Викрутка хрестова;
 • Молоток, зубило;
 • Знімач для кульових опор;
 • Щітка з металу;
 • WD 40.

Зняття переднього стабілізатора поперечної стійкості

Після зняття стійок стабілізатора можна приступати до його подальшого демонтажу. Отже, наступним кроком буде зняття всього стабілізатора поперечної стійкості на автомобілі Skoda Octavia А5.

Ідемо всередину автомобіля на місце водія і під панеллю приладів за педалями бачимо захисний щиток. За допомогою викрутки відкручуємо два гвинти, які його тримають (вказані стрілками на фото) та витягуємо.

Під ним розташовується карданний блок кермового механізму, який потрібно роз’єднати. Ставимо кермо в положення прямолінійного руху, відкручуємо гайку, виймаємо болт і роз’єднуємо клемне з’єднання валу кермового механізму та кермової колонки із зачеплення.

Відкручуємо нижню кульову опору і за допомогою знімача випресовуємо її палець із важеля поворотного кулака. Аналогічну процедуру проводимо з іншого боку.

Тепер потрібно встановити якусь опору під передню підвіску, а саме під її поперечку.

По обидва боки відпускаємо по два болти, якими поперечка кріпиться до кузова А5 (болти стрілками показані на фото).

Шукаємо отвір у важелі передньої підвіски та, вставивши в нього ключ, відкручуємо ще по одному болту з кожного боку. Далі трохи припускаємо всю поперечину.

Відкручуємо болти кріплення стабілізатора до поперечки. Їх знову по два з одного та іншого боку.

Тепер необхідно звільнитися від проводів, відкрутивши болт, який тримає їх тримач і відвівши все убік.

Можна витягувати наш стабілізатор поперечної стійкості, для цього зрушуємо його вправо, а потім, піднявши та провертаючи, акуратно виймаємо.

Ось так виглядає передній стабілізатор поперечної стійкості на автомобілі Skoda Octavia А5.

Зняття передніх стійок стабілізатора

Заміна передніх стояків стабілізатора сама по собі не складна процедура, у тому числі і на Octavia А5. Оригінальний номер, до речі, цих запчастин такий 1K0 411 315 P, але можна купувати і аналоги інших виробників. Ставимо автомобіль на рівну поверхню, якщо немає підйомника і за допомогою домкратів піднімаємо передню частину, не забувши при цьому відкрутити обидва колеса, поставити на ручник і підкласти під задні колеса упори. Знімаємо передні колеса. Після цього бажано під автомобіль підставити додаткові опори.

READ  Чи не працює вентилятор пічки Ford Focus 2

ЗАМЕНА ВТУЛОК ПЕРЕДНЕГО СТАБИЛИЗАТОРА / ANTI-ROLL BARS BUSHINGS REPLACEMENT / SKODA OCTAVIA 2003

На фото видно, що таке передня стійка стабілізатора та як вона розташована. Тримається вона на двох болтах зверху та знизу.

Очищаємо місця кріплення за допомогою щітки та рясно бризкаємо на гайки ВДшкой. Після цього потрібно трохи почекати, щоб відійшла різьба.

Відкручуємо спочатку верхнє кріплення стійки. Для цього використовується ключ на 18 (можна на 19) та торкс. Надягаємо ключ на гайку, а торксом тримаємо палець від прокручування, вставивши його в торець (видно на фото).

Аналогічну процедуру проводимо і з нижньою гайкою, після чого за допомогою домкрата, поставивши його під нижню частину важеля, трохи піднімаємо стійку і вона спокійно вийде з верхнього місця кріплення, без стуку по ній молотком.

Якщо Ви робите заміну тільки стійок стабілізатора, то після зняття старої, на її місце ставиться нова і на цьому все закінчується. Можна ставити на свої місця колеса та опускати нашу Октавію. Але якщо Ви продовжуєте ремонт, і далі необхідно зняти весь стабілізатор щоб його змінити, або провести ревізію і заміну його втулок, тоді

Знімаємо та змінюємо передній стабілізатор його стійки та втулки на Octavia А5

Коли на будь-якому автомобілі з’являються неприємні стуки в підвісці, це означає, що її елементи вичерпали свій ресурс і їх необхідно відремонтувати або замінити новими. Розглянемо заміну передніх стійок стабілізатора, втулок стабілізатора та повне його зняття у такому чеському автомобілі як Skoda Octavia А5. Перша проблема вирішується дуже просто і досить швидко, а ось щодо заміни втулок і зняття самого стабілізатора на Octavia А5, то тут потрібно буде трохи попрацювати. Давайте все по-порядку.

Ознаками того, що на Вашій Octavia А5 підлягають заміні стійки стабілізатора, або безпосередньо він сам, є в першу чергу постукування та скрип під час руху автомобіля нерівною дорогою. Цей шум дуже добре чутний у зимовий період, коли автомобіль не розігріє.

Заміна втулок переднього стабілізатора

А тепер найцікавіший пункт нашої інструкції. Як відомо, втулки переднього стабілізатора на Skoda Octavia А5 не підлягають заміні і їх можна поміняти тільки разом зі стабілізатором. Але купувати його виходить дуже невигідно, і багато автомобілістів нехтують цією поломкою, пересуваючись з шумом від зношених вузлів. На Octavia Tour такої проблеми не було, і все можна змінити, але на А5 інженери чомусь так не зробили. Але не варто зневірятися все ж таки, можна замінити втулки стабілізатора не змінюючи його цілком.

Після того, як Ви зняли стабілізатор, за допомогою молотка та зубила потрібно роз’єднати верхню та нижню частину залізної обойми, яка тримає втулки.

Після чого виходить така картина, як видно гумки не приварені до стабілізатора, про що говорять багато ресурсів і їх можна спокійно замінити. Щодо аналогів, то це потрібно підбирати за фактом, діставши старі втулки.

Після встановлення нових гумок на місце, збираємо обойму назад, притиснувши кінці і постукуючи по ній молотком (видно на фото).

Тепер потрібно поставити назад гайки та розвальцювати їх. Для більшої надійності можна прихопити зварюванням половинки обойми між собою та до них гайки.

Ну, ось власне і все, збирати потрібно все у зворотній послідовності. Успіхів Вам у ремонті!