Який антифриз залитий із заводу?

При первинній заправці системи охолодження Hyundai Solaris застосовуються кілька різновидів холодоагенту. Спочатку система створювалася під використання оригінальної рідини Hyundai з маркуванням Long Life Coolant. Цей антифриз повністю відповідає внутрішній специфікації заводу Hyundai-Kia MS-591-08. Але на машинах російської збірки з метою зниження собівартості автомобілів та збільшення відсотка локалізації стали застосовувати рідину з маркою CoolStream A-110 або Crоwn LLC A-110. Ці антифризи мають насичений темно-зелений колір та поставляються для заміни під артикулом R9000-AC001H.

Ознаки та причини необхідності термінової заміни

Незважаючи на довгий ресурс використання рідини, іноді її потрібно міняти достроково. Ознакою погіршення стану холодоагенту є зміна кольору, помутніння, поява осаду в розширювальному бачку. Це може бути пов’язано з тим, що на ринку антифризів та олій нерідкі підробки. Фальсифікатний продукт зазвичай швидко втрачає колір або навпаки стає майже чорним. Таку рідину необхідно терміново злити з багаторазовим промиванням системи охолодження.

Наслідки невчасної заміни

Тривале використання антифризу призводить до руйнування компонентів, що входять до його складу. При цьому можливе утворення опадів або піни на поверхні холодоагенту в розширювальному бачку. Ці опади забивають канали для подачі рідини в блоці та головці циліндрів та погіршують теплообмін двигуна. Крім того, вони вступають у різні хімічні реакції з металевими та гумовими деталями системи охолодження. Часто це призводить до руйнування елементів, появи теч із системи та ще більшого її засмічення.

кольору, антифриз, hyundai, solaris

Приклад трійника із системи охолодження, зношеного старою рідиною

READ  Запуск автомобіля з розрядженим акумулятором зовнішній акумулятор

Фотогалерея

На наведених фото показано деякі кроки заміни антифризу на Солярисі.

Уровень антифриза

Як поміняти охолоджувальну рідину?

Заміна антифризу не вимагає спеціальних навичок та може бути проведена власником своїми руками. Час виконання робіт займе від 30 хвилин до години та залежить від стану машини та досвіду власника.

Інструменти та витратні матеріали

Система охолодження Solaris влаштована таким чином, що для заміни практично не потрібні інструменти. Можуть знадобитися лише гайкові ключі для зняття захисних екранів під двигуном.

У процесі зміни холодоагенту на машині 2011, 2012, 2013, 2015 та інших років випуску знадобиться:

 • новий антифриз у необхідному обсязі;
 • дистильована вода, щонайменше 5 літрів;
 • широка ємність для зливу старої рідини (об’єм тари не менше 5 л);
 • гумова груша або медичний шприц із подовжувачем;
 • ганчір’я для протирання;
 • рукавички;
 • невелика вирва;
 • набір головок або гайкових ключів.

Контроль рівня та необхідний обсяг

Максимальна місткість системи охолодження двигунів Соляріса складає 5,3 літри.

Для контролю рівня рідини у системі використовується напівпрозорий розширювальний бачок. Він встановлений безпосередньо на радіаторі системи охолодження праворуч. На передній поверхні бачка є дві насічки з позначеннями L (low низький) і F (full повний). Об’єм рідини в нормальному стані повинен знаходитися біля верхньої позначки. Система повноцінно охолоджуватиме двигун лише за такого рівня. При падінні кількості рідини нижче середини, особливо нижче мітки L, додають холодоагент. Доливати слід лише антифриз тієї марки, що у системі. Доливка виконується через спеціальний розсувний патрубок-воронку, розташований у горловині бачка.

Червоним колом обведений бачок, на стінці видно ризики рівня рідини.

Підбір антифризу за маркою автомобіля: як правильно підібрати охолоджувальну рідину

Підбір антифризу за маркою автомобіля виконують з урахуванням рекомендацій виробника транспортного засобу та технічних характеристик рідини. Найкращим рішенням найчастіше буває марка антифризу, залитого в авто заводом-виробником. Але що робити, якщо знайти оригінальну охолоджувальну рідину не вдається?

Яка ОЖ заливається в Hyundai Solaris на заводі

Тип охолоджуючої рідини, яка використовується при заводській заливці, залежить від того, в якій країні зібрано автомобіль. У Hyundai Solaris корейської збірки застосовується оригінальний склад Long Life Coolant. Згідно заяв фірми-виробника, такий антифриз може експлуатуватися протягом 10 років або до 210 тис. км пробігу. Але такий розрахунок є актуальним, якщо машина використовується в умовах, близьких до ідеальних. На практиці більшість автомобілістів зливають заводську рідину раніше – при пробігу 120–150 тис. км або менше. В автомобілі, зібрані до РФ, заливають рідини A-110 або LLC A-110. Вони дешевші за корейські оригінали, але практично не поступаються їм за якістю.

READ  Де знаходиться салонний фільтр Datsun on-Do

Чим гарний універсальний антифриз

Універсальна сумісність дає низку переваг. По-перше, якщо автомобіль куплений на вторинному ринку і новий власник не має інформації про те, що залито в систему, можна без будь-яких побоювань доливати антифриз до старої рідини. По-друге, це позбавляє незручностей при виникненні поломок серед дороги. Наприклад, у дорозі може статися витік ОЖ, і потрібно терміново долити недостатню кількість рідини. Якщо автовласник не має в багажнику каністри з антифризом, він може звернутися за допомогою до інших водіїв. Одні зможуть запропонувати рідину G11, інші. G12 і т. д. Якщо в системі вже використовується універсальний антифриз (мультифриз), то тип рідини, що доливається, не буде мати значення.

У чому переваги мультифризу Sintec

Компанія пропонує інноваційний продукт – Sintec Multifreeze. Охолоджувальна рідина має такі переваги:

 • Універсальність застосування. Мультифриз підходить для різних моделей та марок авто незалежно від типу двигуна, пробігу та інших факторів;
 • довговічність. Властивості мультифризу зберігаються протягом усього терміну експлуатації автомобіля;
 • наявність флуоресцентних добавок У мультифризі містяться спеціальні речовини на основі фосфорної. Якщо в системі відбудеться витік рідини, то за допомогою ультрафіолетової лампи можна легко знайти негерметичні ділянки.

Які запобіжні заходи потрібно дотримати

При самостійному проведенні робіт потрібно дотримуватись певних правил безпеки. Не слід відкручувати пробку на радіаторі системи охолодження, доки в контурі не нормалізувався тиск. Це можна визначити по патрубках, що йдуть від радіатора до двигуна: якщо вони гарячі та здуті, знімати пробку не можна. Якщо патрубки теплі та м’які, можна розпочинати роботу. Також слід уникати потрапляння охолоджуючої рідини на шкіру та очі. Якщо це сталося, слід промити їх великою кількістю води та за необхідності звернутися до лікаря. Відпрацьований антифриз потрібно правильно утилізувати, щоб не завдати шкоди довкіллю. Його не можна виливати в ґрунт або викидати у сміттєві баки, розлив по пляшках або каністрах. Щоб уникнути труднощів зі зміною антифризу та його утилізацією, заміну слід проводити у спеціалізованому автосервісі.

READ  Заміна задніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Який антифриз використовувати при техобслуговуванні автомобіля

У моделі Hyundai Solaris 2013-го та наступних років випуску рекомендується застосовувати охолоджувальні рідини G12, G12 або G12. Такі склади можуть мати різне забарвлення: червоне, рожеве або фіолетове. Колір не впливає на характеристики ОЖ, барвники потрібні виключно для того, щоб відрізняти різні антифризи між собою. Крім цього, кольорова рідина допомагає виявити протікання, якщо вона виникла. Вибираючи який антифриз заливати, слід уникати матеріалів на нітритній основі. Такі рідини дуже агресивні по відношенню до металів, з яких виготовлений радіатор охолодження, крильчатка помпи, термостат та інші деталі системи охолодження.

Проверка антифриза, утечек и дозалив Солярис (Рио)

Чи можна змішувати різні охолодні рідини

Охолоджувальні рідини G12 і G12, рекомендовані до використання в Hyundai Solaris, можна змішувати тільки з антифризами таких же класів, а також з G12. Вони несумісні з рідинами G11, їх змішування може призвести до небажаних хімічних реакцій та порушення працездатності системи охолодження. Антифризи G12 універсальніші. Їх можна змішувати не тільки з G12 та G12, але і з G11. Це не призведе до якихось негативних наслідків. На окрему увагу заслуговує мультифриз від компанії Sintec. По комбінації він порівняний лише з високоякісними рідинами класу G12. Його можна змішувати з будь-якими видами антифризів, від G11 до G13.