Як відкрити капот, якщо злетів трос?

Подібна проблема часто трапляється у власників вітчизняних ВАЗів (зокрема «LADA Самари»). Як відкрити капот, якщо злетів трос? Знадобиться два ключі на 17. Ними потрібно відкрутити болти з «крабів». Далі беремо ключ на 8.

капот, lada, granta

Спосіб

Якщо елемент з’єднаний з важелем, але останній рухається вільно і без зусиль, можна припустити, що привід зламався в замку. Як відкрити капот у такому разі? Для цього доведеться зняти решітку радіатора. На вітчизняних ВАЗах вона кріпиться на пластикових клямках. І проблем із її демонтажем не виникає. На іномарках ситуація складніша. Щоб не ламати ґрати, тут доведеться використати інший метод. На допомогу приходить довга плоска викрутка. За допомогою неї потрібно намацати вхід троса і смикнути за нього інструментом. Підібратися до цього місця можна через ґрати. Але якщо розміри її отворів малі, добиратися доведеться через днище, паралельно радіатору охолодження.

Готуємо інструменти

Що нам потрібно підготувати? Перед тим як відкрити капот на ВАЗі та будь-якому іншому автомобілі з пошкодженим тросиком, слід скористатися плоскогубцями та довгою викруткою.

Визначаємо місце

Точно визначити місце, де порвався чи злетів трос, дуже важко. Іноді може бути сам замок. Але про нього ми розповімо наприкінці статті. Зазвичай капот не відкривається через трос, який приводить у дію механічний замок.

Подібні ситуації часто застають автомобілістів зненацька. Щоб не гаяти часу (особливо якщо це зима), потрібно заздалегідь знати способи відкривання капота вручну. Очевидно, після такої операції необхідно терміново змінювати привід тросика або сам замок. Інакше всі процедури доведеться повторювати заново.

Открытие капота datsun (датсун), гранта, калина2 если порвался трос.

Приїдемо через 15 хвилин або у будь-який інший час

READ  Як залити масло в коробку LADA Granta

Розкриваємо автомобілі ВАЗ усіх моделей

Відкриємо двері, бардачки, капоти, багажники та ін.

Підзарядимо акумулятор і заведемо машину

Порядні майстри з досвідом понад 5 років

Заміна троса своїми руками

Якщо цей елемент розірвався, його терміново потрібно міняти на новий. Для початку слід витягти старий пошкоджений елемент. Тросик необхідно витягнути із спеціального кріплення у пружині. Для цього знадобляться плоскогубці або викрутки. Потім витягується кріплення біля важеля. Дістатися до нього дуже важко. Для зручності можна використовувати дзеркало. Щоб звільнити кріплення у кузовній частині, потрібно зняти гумові заглушки. Після цього виймаємо трос назовні і встановлюємо новий.

Як проводиться монтаж? Встановлювати новий трос потрібно починаючи з моторного відсіку. Спочатку його закріплюють на пружині. Далі кріплення встановлюють «канат» і надійно фіксують його за допомогою гумової заглушки.

Безпечно. Офіційно. Зручно

Безготівковий та готівковий розрахунок

Гарантія та безкоштовний сервіс. до 3-х років

Функціонал упору капота на Lada Granta, Kalina та Datsun

Цей упор капота марки “Атлант” призначений для “старої” Granta з 2011 по 2017-2018 р. вип., тобто для авто до фейсліфтінга, що відбувся в 2018 році. Також воно повністю підходить на машини Kalina 2 та всі модифікації Датсунів.

Встановлюється на заміну штатної стійки, причому в комплекті всього 1 упор, його сила розрахована таким чином, що цього цілком вистачає для утримання, зате клієнт отримує досить недороге рішення.

Додаткові маніпуляції, якщо капот не відкривається

Іноді трапляються моменти, коли кришка капота LADA Kalina відкривається важко. Тут потрібно виконати регулювання механізму та відбійників, які мають утримувати кришку в закритому стані.

Для цієї процедури вдаються до таких дій:

 • Відкриваємо кришку капотного відсіку.
 • Залучаємо ключ, яким відпускаємо контргайку. Вона знаходиться біля основи замку.
 • Обертаючи, регулюємо довжину стрижня.
 • Перевіряємо легкість відкриття кришки.
 • Якщо все влаштовує, то затягуємо контргайку.

Перед процедурою регулювання замка по вильоту слід перевірити механізм на наявність переміщень в обох площинах (горизонтальній та вертикальній).

Важливо! При ослабленій контргайці механізм здатний зміститися. Це призведе до неможливості відкриття кришки із салону.

Іноді кришка перестає відкриватися через несанкціоноване спрацювання кінцевого вимикача. Особливо часто зазначена ситуація знаходить прояв у спеку. При підвищеному температурному впливі спостерігаються незначні деформації капотної кришки, однак цього достатньо для ініціювання помилкових спрацьовувань.

Що робити? Можна підігнути кронштейн, яким фіксується деталь або трохи спиляти вусики пристрою.

READ  Як дізнатися код магнітоли LADA Largus

Якщо ці заходи не допомагають, то замінюємо кінцевик. Цю деталь слід придбати з огляду на технічні параметри конкретної модифікації LADA Kalina.

Нагадаємо, що вирішення проблеми. У разі, якщо не відкривається капот, одним зменшенням зазору досягнуто не буде!

Встановлення газового упору

Монтаж дуже простий! Настільки, що можна зробити це навіть своїми руками, а часом це займе близько 10 хвилин. До речі, ви отримуєте повністю комплектний виріб із необхідними кронштейнами.

Тепер ремонт при капоті, що не відкривається.

Найчастіше обрив троса відбувається в салоні LADA Kalina. Місце пориву найчастіше виявляється біля самої рукоятки, рідше – біля замку у підкапотному секторі.

Перший випадок менш складний, тому що залишок троса можна зафіксувати пасатижами, після чого потягнувши на себе відкрити капот. Таку маніпуляцію слід виконувати із салону.

Другий випадок менш приємний. Тут знадобиться придбати більш широкий перелік інструментів. Не завадять рукавички.

Опорний підшипник передньої стійки LADA Granta

Порівняти LADA Granta та LADA Granta Ліфтбек

LADA Granta або Renault Logan що краще

Заганяємо LADA Kalina на яму. Попередньо детально вивчаємо матеріал про влаштування замку.

Нагадаємо, що при справному замку кришка капота LADA Kalina у першій генерації відкривається вручну. Для цього тягнемо важіль в салоні, потім переходимо до капота, в зазор, що утворився, просовуємо руку і відводимо запобіжний гачок в бік. Тепер кришку капотного відсіку піднімаємо руками і встановлюємо металеву підпірку, яка попередньо укладена у спеціальний паз.

Якщо маємо справу з другим поколінням LADA Kalina, кришка тут оснащена газовими упорами, що дозволяють їй самостійно відкриватися і утримуватися.

Отже, замок не працює. Підйом кришки можна здійснити через радіаторну решітку. Для цієї мети підбираємо відповідний відрізок дроту. Можна скористатися тонкою викруткою.

Підсвічуємо механізм ліхтариком та за допомогою одного із зазначених підручних засобів натискаємо на ту секцію замку, яка забезпечує рух троса під час відкриття капота. Перед виконанням даної маніпуляції рекомендуємо переконатися, що мова замку перебуває у вільному стані.

Тепер ви знаєте, як відкрити капот.

Увага! Якщо на тросі виявляються сліди дефектів та пошкоджень, його міняємо.

Самостійний тюнінг на автомобілі LADA

Процедуру відкривання кришки можна спростити, коли не відкривається капот. Для цього потрібно вдатися до монтажу газового упору. Фахівці рекомендують схилятися до встановлення готового комплекту, в якому, крім самого упору, є розпірка стійок.

READ  Де знаходиться номер двигуна Renault Megane 2

На заміну власник витратить близько півгодини. Якщо відсутня впевненість, то залучайте механіка.

Для самостійного доопрацювання потрібно «озброїтися» такими інструментами та пристроями:

 • ключами розмірністю на «13» та на «10»;
 • викруткою;
 • кронштейном (позичаємо у «ВАЗ 1118»).
 • Спочатку приступаємо до демонтажу основи, де є старий вузол.
 • Якщо автомобіль оснащений сенсором нерівності дороги, його також доведеться зняти. Він розташований праворуч біля опорного компонента.
 • Датчик від’єднуємо від кріпильного кронштейна.
 • На склянку монтуємо нижній кронштейн майбутнього упору.
 • Тепер здійснює встановлення самого датчика на кронштейн, після чого фіксуємо його за допомогою болтів М6.
 • Далі переходимо до фіксації кронштейна на капоті.
 • Для цього нижнє кріплення викручуємо на повну, а верхнє залишаємо не викрученим на пару витків різьблення.
 • В отвір на ребрі жорсткості капотної кришки заводимо фіксаційну пластину.
 • Натиснувши на нижній гвинт, повертаємо позначений кронштейн.
 • Затягуємо все кріплення.

Увага! Ставиться він вушком вниз.

Штатний вузол повністю витягується, після чого можна закривати капотну кришку.

Якщо власник вирішив встановити саморобний наголос, то йому потрібно буде сконцентрувати увагу на самостійному виготовленні кронштейна.

Для реалізації «проекту» запасаємося:

 • куточком для меблів (параметри: 60х40х40) мм, у якого перед безпосереднім монтажем спилюємо один край;
 • металевим куточком (параметри: 20х20 мм), де частину конструкції потрібно спиляти під час процедури під капотом.

Как открыть капот на Лада Калина если порвался трос замка! Ничего не ломая!

Комплектація виробу

Виріб упакований у коробку, де знаходиться все, що потрібно для заміни штатної стійки на новий заводський газовий амортизатор капота:

 • Упор – 1 шт.
 • Кріплення. 1 шт.
 • Інструкція

УВАГА! Одного газового упору достатньо для відкриття та утримання капота машини, дана конструкція спеціально розрахована виробником виробу.!

Как открыть капот на Лада Гранта

Спочатку про причини, за яких не відкривається капот

Таких причин дві: перша – це обрив троса, який з’єднує замок капота LADA Kalina із важелем у салоні, а друга – поломка самого замку. І незрозуміло, як відкрити капот.