Table of Contents

Інструкція із заміни заднього ступичного підшипника Chevrolet Aveo 1.5 Т250

Заміна підшипника ділиться на кілька етапів: підготовчі заходи, зняття старої деталі, встановлення нової, завершення робіт та перевірка.

Підготовчі заходи розпочинаються з підбору потрібного інструменту, а саме:

 • слюсарні ключі;
 • торцевий ключ на 32 та комір;
 • широка викрутка;
 • круглогубці;
 • домкрат та лещата;
 • знімники: чашковий з набором завзятих шайб та з лапками (див. фото);
 • оправки або дві короткі труби (діаметри 27 мм і 50 мм);
 • Ключ динамометричний для затягування ступичної гайки потрібним моментом.

Поставте автомобіль на рівне місце, забезпечте освітлення. Встановіть авто на першу передачу, і ручне гальмо. Якщо у вас АКПП. робимо положення “Р” і не забуваємо противідкатні упори під колеса. Перед ремонтними заходами подивіться схему механізму, що ремонтується.

Заміна заднього ступичного підшипника Chevrolet Aveo Т200, Т250, Т300

На Chevrolet Aveo ремонт ходової частини, а саме задньої маточини доводиться виконувати не так часто, тому що якісні запчастини зношуються і починають нестабільно функціонувати тільки після пробігу більш ніж 60 000 км. Причини, при яких необхідна заміна задніх підшипників маточини Chevrolet Aveo: погані дороги, необережна їзда, неякісні автозапчастини та природне зношування поверхонь.

 • скрегіт при їзді зі швидкістю 40 км/год (по наростаючій);
 • періодичне припинення скрегота зі збільшенням швидкості руху.

Увага: Якщо затягувати з діагностикою, то запчастина може розвалитися в маточині, тоді доведеться міняти весь вузол, що в рази дорожче.

Виробники ступичних підшипників та їх артикули

№ п/пВиробник, країнаКаталожний номерРозміри, мм
1 Fag 713644800 255237 1400
2 Fag 94535214 1340
3 Fenox WKB40156 890
4 GM 94535214 1020
5 Lynx WB-1369 1030
6 AT 94535214 1000

Не рекомендується купувати продукцію фірми Optimal.

Розміри деталей Chevrolet Aveo Т250 для пошуку аналогів:

 • Внутрішній. 25 мм.
 • Зовнішній. 52 мм.
 • Ширина. 37 мм.

Ще одна особливість Chevrolet Aveo, моделі Т300. заміна всього комплекту маточини

Рекомендовані виробники та номер ступиці задньої для Chevrolet Aveo (T300) 2011:

підшипника, задньої, маточини, chevrolet, aveo
 • ILJIN (номер IJ113045) ABS. вартість від 4 000 р.
 • SKF (артикул VKBA7604) ABS. вартість від 4 700 р.

Вибір заднього ступичного підшипника для Chevrolet Aveo

При виконанні ремонту самостійно, у автомобілістів виникає питання, який вибрати підшипник? В автомобілі встановлено радіально-упорний дворядний роликовий тип виробу. У випадку із заднім ступичним підшипником для Aveo, виділяються кілька надійних виробників:

Послідовність операцій із заміни підшипника

 • Тепер повністю відкручуємо та знімаємо колесо.
 • Далі викруткою підчіплюємо захисний кожух ступичної гайки.
 • Бачимо гайку маточини, яку потрібно зняти.
 • Гайка законтрена, стопор треба відігнути. Далі відкручуємо саму контргайку коміром, або подовжуємо торцевий ключ, можливо, знадобиться WD-40.
 • Після цього знімаємо гальмівний барабан, потім встановлюємо знімач як на фото.
 • Знімаємо маточину знімачом, досить злегка стягнути, потім деталь сама зрушить руками.
 • Тепер за допомогою викрутки або круглогубців витягаємо стопорне кільце з корпусу маточини.
 • Починаємо демонтаж підшипника такими способами.
 • Затискаємо деталь в лещата і за допомогою оправки або труби відповідного діаметра молотком вибиваємо підшипник зі маточини.
READ  Плавають обороти на ходу Chevrolet Lacetti

Аналоги

Крім оригінальної деталі на автомобільному ринку також представлений список аналогів, рекомендований до встановлення:

Заміна ступичного підшипника в Aveo може знадобитися починаючи зі 100 тис.км пробігу (були випадки, коли ступичні підшипники виходжували 190 тис.км.). Тим не менш, фахівці рекомендують власникам Aveo перевіряти наявність можливих проблем у роботі підшипників маточини під час кожного ТО. Для цього достатньо підняти автомобіль на домкрат і перевірити наявність люфта в колесі, після чого прокрутити його по ходу руху (колесо повинне обертатися без напруги і беззвучно, якщо колесо обертається туго або лунає пісочний хрускіт, а під час руху чути гул, то це вказує на необхідність заміни підшипника маточини).

Я ж свій підшипник ушатал сам, взимку перевзуючись на зимові колеса при балансуванні було виявлено що диск у мене має нерівність із-за чого домогтися ідеального балансу. не вийшло! Хлопець на шиномонтажці відразу попередив, що якщо їздити на великі відстані по трасі, то підшипнику незабаром настане хана, я з ним погодився, але за зиму так і не наважився відреставрувати лиття т.к. потім воно б вимагало фарбування, а фарбувати диски взимку в мої плани не входило! з’явився шум при обертанні колеса, увалив означає підшипник.

І так для заміни підшипника задньої маточини, нам буде необхідно виконати наступне.

Піддомкрачуємо автомобіль та знімаємо колесо.

Обстукати молоточком барабан, відгвинчуємо гвинти, які кріплять гальмівний барабан, потім знімаємо барабан.

Підшипник задньої маточини Aveo Т250, як правило, виходить з ладу не раніше, ніж після пробігу в 60 тис. км. Зношування деталі відбувається в результаті їзди по неякісних дорогах або як наслідок неакуратної їзди, а також підшипники зношуються з природних причин. У будь-якому випадку, необхідно вміти визначати деталь, що вийшла з ладу, і вчасно проводити заміну підшипника.

Замена заднего ступичного подшипника Chevrolet Aveo.

Розміри підшипника Aveo Т250:

Також важливо знати, що якщо підшипник потребує заміни вже втретє або якщо він не був вчасно змінений і почав розпадатися, необхідно замінювати вузол у зборі.

Процес заміни

Процес заміни підшипника задньої маточини Chevrolet Aveo досить важкий і потребує деяких навичок. Найкраще проводити його вдвох, щоб було, як допомогти при демонтажі та встановленні. Отже, розглянемо безпосередньо сам процес:

 • Встановлюємо автомобіль на противідкати.
 • Піддомкрачуємо машину, а потім демонтуємо колесо.
 • Відкручуємо кріплення гальмівного барабана.

Тепер слід відкрутити ступичну гайку.

Встановлюємо новий підшипник методом пресування. Проводимо складання вузла у зворотному порядку.

Принцип роботи

Ступовий підшипник Chevrolet Aveo потрібний для забезпечення руху коліс навколо осі. Несправності підшипника пов’язані довгим використанням зіпсованої деталі можуть призвести до підвищення зношеності коліс та інших елементів передньої підвіски.

READ  Як підтягнути ручник Logan 1

Щоб уникнути зносу, а також забезпечення безпечної експлуатації транспортного засобу, необхідно проводити заміну елемента вчасно, не відкладаючи на потім. Щоб зрозуміти, що справа саме у ступичному підшипнику необхідно знати ознаки та причини несправності.

Заміна заднього ступичного підшипника Chevrolet Aveo Т250

Шум у передньому колесі Chevrolet Aveo – неприємне відчуття. Не всі автомобілісти здогадуються, що це пов’язано з виходом з ладу підшипника. Як у випадку, справність деталі нерозривно пов’язана з надійністю використання транспортного засобу, а також безпекою дорожнього руху.

Причини та ознаки несправності

Причин несправності може бути кілька. Таким чином, виявити та правильно діагностувати проблему можна самостійно, не виходячи з гаража. Але, для автомобілістів-початківців — це не так просто, а тому розпишемо основні фактори, які впливають на стан деталі.

Причини виходу з ладу ступичного підшипника:

 • Постійно впливу перепаду температурного режиму, що впливає як стан всієї деталі загалом, а й знижує міцність окремих елементів. Так, гартований обід підшипника від температурного режиму, що постійно змінюється, виходить з ладу досить часто, оскільки загартування послаблюється, і елемент може отримувати тріщини і деформації.
 • Постійне тертя зношує внутрішні елементи підшипника, що призводить до виходу з ладу. Так часто можна спостерігати зношеність ресурсу. І це стосується не лише внутрішньої частини, а й зовнішньої.

Ознаки несправності ступичного підшипника:

 • При здійсненні руху, особливо на швидкісних режимах, найчастіше з’являється гул і сторонній шум, що походить від колеса. Це означає, що з’явився люфт і деталь має значний знос.
 • При поїздці нерівностями виникає стукіт. Це ознака того, що внутрішня або зовнішня частина підшипника має велику виробку.
 • При тривалій експлуатації транспотного засобу маточина сильно нагріває. Це ознака того, що в підшипнику немає необхідного мастила.

Вибір деталі

оригінальний каталожний номер підшипника задньої маточини Chevrolet Aveo. Виробляється деталь американською компанією. General Motors. Середня

Підшипник задньої маточини Chevrolet Aveo Т250

Деталь відноситься до так званих підшипників кочення, такими постачаються всі сучасні автомобілі. У задній ступиці автомобіля стоїть запчастина радіально-упорного дворядного роликового типу.

 • Виробник FAG (Німеччина) – код DT 255237HL;
 • Виробник AT – код 94 535 214.

Для того, щоб вам було простіше самостійно підібрати заміну, наведені нижче розміри підшипника.

підшипника, задньої, маточини, chevrolet, aveo

Замінюємо задній ступичний підшипник на Chevrolet Aveo у себе в гаражі.

Якщо ви думаєте, що потрібно дивитися тільки на показник пробігу автомобіля на спідометрі і знатимете, коли замінити підшипник, то ви помиляєтеся.

Можна орієнтуватися десь на 60000 км. Але він може вийти з ладу і раніше. Дороги у нас залишають бажати кращого. Ями на кожному метрі.

Вносить поправку, ще як ви їздите, шкодуєте автомашину або просто «наїзник». Ну і звісно якість деталі грає свою роль. Від дешевого виробника чи фірмова заводська.

MrPodshipnik

Введіть маркування або розмір (наприклад: 8227) виробу та країну продажу

Як встановити новий підшипник на Шевролет

Затисніть маточину в лещатах. Акуратно дрібною наждачною шкіркою пройдіться по внутрішній стороні обойми. Трохи зачистіть під час входу фаски. Продуйте від пилу, іржі та бруду.

READ  Заміна переднього сальника коленвала Niva Chevrolet

Нанесіть мастило всередину. Я б порадив літол.

Щоб збільшити діаметр, можна перед цим трохи підігріти маточину. Тоді підшипник легше запресовуватиметься.

Прикладіть обойму до отвору, наставте дерев’яну цурку і вдарте молотком. Це робиться для того, щоб не пошкодити обойму.

Тільки вона трохи зайшла всередину, можна наймачем або навіть звичайним молотком встановити її до кінця.

Якщо використовуватимете молоток, то покладіть поверх підшипника дерев’яну дощечку або плоский лист гума. Так ви не пошкодите верх деталі.

замена ступичного подшипника авео т250 задний

Тепер монтуємо в тій самій послідовності, як і демонтували, тільки навпаки.

Покрокова інструкція, як замінити підшипник на Aveo

Заміну підшипника можна розбити на кілька етапів:

4.Обов’язкова перевірка правильності робіт.

Найголовніше правильно підготуватися до цього. Зберіть комплект необхідного інструменту, зокрема:

Якщо його немає, то затягуєте гайки на «око», використовуючи досвід, який є у вас при заміні коліс.

Що ми робимо для перевірки придатності підшипника на задній маточці Aveo?

Сідаємо за кермо авто, відкриваємо вікна і при швидкості сорок кілометрів на годину слухаємо. Якщо почуєте скриготливий чи виючий звук – значить потрібно змінювати деталь. Для підтвердження діагнозу набирайте швидкість і прислухайтеся. Періодично пропадає звук і знову виникає – стовідсотково потрібна заміна.

Як вибрати задній ступичний підшипник на Chevrolet Aveo Т200, Т250, Т300

Є кілька пристойних за якістю виробників.

Для заднього ступичного підшипника Aveo я вам порадив би добре зарекомендовані марки:

Різниця між першою та другою позицією в ціні – 30%. Перша дорожча.

Не здумайте купувати деталі фірми Optimal, мучитеся.

Можна вибирати інші аналоги, орієнтуючись на розміри виробу Chevrolet Aveo Т250:

Одна особливість якщо у вас модель Chevrolet Aveo Т300 необхідно замінювати весь комплект маточини.

Для цієї моделі рекомендую таких виробників:

Відмінність за вартістю 20%. Друга позиція дорожча.

Черговість заміни підшипника на задній ступиці Aveo

Встановлюємо машину на рівну площадку. Підкладаємо упори під переднє колесо, яке не знімаємо. На іншому колесі «зриваємо» болти.

Далі піднімаємо домкратом і повністю відкручуємо болти.

Ледве не забув. обов’язково перестрахуйтеся і підкладіть упор під лонжерон автомобіля, щоб уникнути зісковзування при роботі домкрата.

Це може призвести до травмування. Як страхувальний упор можна використовувати звичайне колесо.

Після підтягніть викруткою кожух, який захищає ступичну гайку.

Перед гайкою розташована стопорна шпилька. Відігніть її і вийміть.

Викрутіть гайку. Якщо не піддається зняттю – оббризкайте рідиною «ведешкою». Зачекайте кілька хвилин і гайка плавно відкрутити.

Потім демонтуємо гальмівний барабан і прикріплюємо знімний пристрій.

Акуратно видавіть знімач деталь і зніміть руками.

Круглогубцями знімаємо стопорне кільце.

Замена заднего ступичного подшипника Chevrolet Aveo.

Тепер найвідповідальніший момент – вилучення підшипника зі маточини.

Підберіть металеву оправку по діаметру зовнішньої обойми підшипника. Покладіть всю деталь на щоки лещат і затисніть.

Встановіть поверх обойми та точними, але сильними ударами вибийте підшипник.

Для цієї ж мети можна скористатися і чашковим знімачом.