Причини для зняття

Всім відомо, що коробка передач на автомобілях є невибагливим виробом, але тільки якщо поводитися з нею правильно. Почнемо спочатку: Niva Chevrolet є повнопривідним позашляховиком, який ще з самого проектування готувався до траси з різними видами перешкод. Подолати перешкоди – отже, навантажувати автомобіль, а від навантажень та перевантажень транспортного засобу виникає безліч проблем, зокрема, виходять з ладу деталі двигуна, коробки передач, зчеплення тощо.

Таким чином, причини для проведення демонтажу коробки можуть бути наступними:

 • Зняття для подальшої заміни всього механізму. Але відразу варто зауважити, що встановлюється нова коробка лише у разі повної непридатності старої. Але таке зустрічається нечасто, лише на автомобілях із високим пробігом.
 • Для проведення ремонтно-очисних робіт. До цих робіт можуть входити: заміна комплектуючих, що вийшли з ладу, прокладок, лаштунки та інших виробів. Все залежить від того, що було виведено з ладу.
 • При проведенні ремонтних робіт інших вузлів автомобіля, якщо при цьому коробка передач заважатиме здійсненню цих заходів.

Не будемо довго розглядати те, що ви вже знаєте, а приступимо відразу до процесу демонтажу КПП на Niva Chevrolet.

Перед тим, як приступити до процесу демонтажу коробки передач, потрібно переконатися в необхідності цього заходу. Наприклад, для зміни олії в коробці або заміни робочого циліндра зчеплення, витягувати її не потрібно.

Для проведення робіт зі зняття коробки знадобиться крім вільного часу ще й необхідний інструмент.

Як правильно зняти коробку передач на Niva Chevrolet

Кожен автолюбитель знає про цінність та необхідність такого виробу, як коробка передач. Відомо також, що рано чи пізно кожна деталь або пристрій має властивість зношування або виходу з ладу, що тягне до несправної роботи того чи іншого виду виробу або навіть системи. Сьогодні приділимо увагу коробці передач на Niva Chevrolet. Про те, що являє собою пристрій, для чого він необхідний і з яких основних елементів складається, ми вже розглядали. Але найчастіше автовласникам шикарного позашляховика Niva Chevrolet доводиться здійснювати зняття КПП, що викликається за рахунок виходу з ладу складових частин коробки.

Звичайно, ви скажіть, навіщо здійснювати демонтаж КПП самостійно, якщо цю процедуру можна виконати набагато швидше на станції технічного обслуговування. Звичайно, здати автомобіль для проведення процедури зняття коробки з заміною внутрішніх деталей дуже просто. Але не кожен власник готовий викладати велику суму грошей, щоб замінити пару деталей у КПП. До того ж, нікому не можна так довіряти, як самому собі, навіть якщо йдеться про професійний підхід. Якщо ви знайомі з молотком і викруткою, процес зняття коробки здасться вам навіть приємним. Отже, почнемо з того, для чого потрібно здійснювати зняття коробки на Niva Chevrolet?

зняти, коробка, передача, niva, chevrolet

Інструмент для роботи

Для того, щоб зняти коробку передач з автомобіля Niva Chevrolet необхідно використовувати наступний інструмент:

зняти, коробка, передача, niva, chevrolet
 • Набір гайкових ключів, зокрема, ключ на 10, 12, 13, 17.
 • Набір шестигранників, зокрема, діаметром 12 мм.
 • Ємність для того, щоб злити відпрацьовану олію з коробки.
 • Плоскогубці та набір викруток.
 • Для зручності виконання рекомендуємо зняття робити вдвох, тому що агрегат КПП досить важкий.

Переконавшись у наявності даних інструментів, можна встановити позашляховик Niva Chevrolet на оглядову яму та розпочати безпосередньо процес зняття КПП.

Зняття КПП: все по порядку

Перед початком процедури вилучення коробки з позашляховика Niva Chevrolet обов’язково встановіть автомобіль на ручне гальмо і підкладіть під колеса черевики. Відкрийте також капот і зніміть клему мінус з акумуляторної батареї. Це необхідно для того, щоб уникнути ненавмисного замикання.

 • Опустившись до оглядової ями, знайдіть на коробці передач пробку для зливу відпрацьованого масла. Перед тим, як її викрутити, підготуйте спеціальну ємність. Місткість повинна мати місткість не менше 1,7 літра.
 • За допомогою шестигранника відгвинчується пробка та зливається масло. Тривалість зливу триває близько 10 хвилин. Поки стікає масло, проводити якісь роботи з коробкою не допускається.
READ  Чи не працює спідометр Chevrolet Lacetti

Перед тим, як відкрутити пробку для зливу олії, необхідно завести двигун і прогріти його протягом п’яти хвилин. Це необхідно для того, щоб промити всі канали у пристрої та злити масло в максимальній кількості.

Якщо будь-яка дія вам буде незрозуміла, то нижче представлене відео, яке допоможе наочно розібратися в процесі демонтажу коробки передач з автомобіля Niva Chevrolet.

Не можна спирати кінець первинного валу на пелюстки зчеплення. При деформуванні останніх потрібно буде замінити натискний диск.

Після вилучення коробки з автомобіля Niva Chevrolet можна приступити до проведення ремонтних робіт, заміни зношених механізмів або встановлення нової КПП.

Після проведення ремонтних робіт переконайтеся, що пристрій зібрано правильно і не потрібно повторного його зняття. Для проведення ремонтних робіт із КПП рекомендується запросити спеціаліста, якщо ви не впевнені у своїх можливостях. Монтаж коробки здійснюється в порядку зворотному зняттю. У результаті не забуваємо залити олію в коробку і перевірити її достатній рівень.

На цьому етапі процес зняття коробки з автомобіля Niva Chevrolet можна вважати завершеним.

Детальне зняття КПП, Chevrolet Niva 2123 Ч.1

З придбання автомобіля були невеликі проблеми з КПП. Підзакушувала 2 передача і пустувала трохи 3. І як виявилося пізніше зчеплення при їзді більше 10км, давалося взнаки. Як нагріється, так танці з бубном починаються. Першу взагалі без скреготу не ввімкнеш. Як недовижим ішов. А на черговий покатухи я взагалі молився щоб додому доїхати))) І волею долі))) ДАІ наше доблесне оголошує на 2 тижні операцію лову автомобілів з переобладнанням. Я задумався і вирішив коня поставити на ремонт. Думаю в порядок приведу автомобіль. Так що протягом тижня, може трохи пізніше (доки приїдуть деталі) накидаю докладне зняття КПП, розбирання, дефектування та складання. Отже, зняття КПП: Почнемо з того, що за добу до цієї операції вихлопну систему пролив цинкарем і ВД40. Щоб хоч трохи допомогло при знятті. Ключем на 10 знімаємо клему. з АКБ.

У салоні можна було й не знімати пластик тунелю, але мені там горе електрик встановив датчик удару. Відповідно, регулювати я його не міг. І я подумав одним махом його перенести.

Знімаємо кожух ручки перемикання КПП. Кріпитися на клямку. Маленька викрутка легко витягується. І знімаємо саму ручку. Проти годинникової стрілки крутимо. Від’єднуємо кнопки жопогрійки та склопідйомників. Знімаємо з них фішки.

Відкручуємо з боків шурупи які кріплять тунель. Під перельницею є ще один шуруп. Не забудьте про нього. Без зняття попільнички його не видно.

Піднімаємо ручник нагору і витягуємо тунель.

Вся робота в салоні закінчена. Переходимо вниз. Шестигранником відкручуємо зливальний болт і зливаємо масло з КПП.

Перед зняттям карданів фарбою помічаємо його розташування. В іншому випадку можна потрапити на вібрацію автомобіля. Помічаємо з двох сторін кардану.

Накидним ключем відкручуємо болти кріплення кардана. Рожковий не бажано використати. Є кулі підзаморочитися тоді. Хоча мало вам нудно стало)

Для легшого зняття промвалу беремо сталевий дріт і стискаємо по колу еластичну муфту.

Муфту бажано також помітити фарбою. щоб ставити, як і було.

Потім двома накидними ключами, як показано на фото, відкручуємо 3 болта.

Від’єднуємо датчик швидкості від роздатки. Зручніше відкручувати промвал. І накидним ключем на 13 відкручуємо гайки і від’єднуємо промвал від хвостовика.

Знімаємо промвал і відкручуємо еластичну муфту далі. Таким же чином. Двома ключами з обох боків. Не забудьте фарбою позначити.

Головкою на 13 3 болти кріплення механізму вибору передач до КПП. Вони наскрізні до речі. І 1 гайка на 17 ззаду. Ключем на 13 залишаємо гайку штока вибору передач. Від’єднуємо датчик заднього ходу.

Знімаємо стабілізатор поперечної стійкості. Хто як робить? Комусь він заважає комусь ні. Справа звички. Сам не люблю мучитися при знятті. Мені простіше прибрати. Ключем на 13 і 17 від’єднуємо і прибираємо убік.

Як змінити вилку без зняття коробки передач?

Замінити деталь можна, не знімаючи коробку перемикання передач. Для цього навіть не доведеться заганяти автомобіль на яму чи витяг. Вам знадобиться:

 • перенесення або ліхтар;
 • пасатижі;
 • молоток;
 • викрутка;
 • точило.

Останнє знадобиться для невеликого доопрацювання стандартної вилки. Інакше її не вдасться поставити на місце, не знімаючи КПП.

 • За допомогою пасатижів демонтувати зворотну пружину.
 • Відкрутити болти кріплення робочого циліндра зчеплення.
 • Розшплінтувати шток і вийняти його з вилки.
 • Зняти захисний чохол.
 • Витягнути стару вилку. Робити це потрібно обережно, щоб не зламати. Інакше операція ускладнюється.
 • Допрацювати на точилі нову вилку: сточити заклепки до висоти 1-1,5 мм, зняти фаски на кінцях.
 • Підсвітити ліхтарем або перенесенням у лючок.
 • Повернути вижимний підшипник, виставити грані муфти в горизонтальне положення.
 • Повернути кінчики пружинки у бік отвору.
 • Направити вилку, вставити в лючок і обережно загнати всередину, використовуючи молоток.
READ  Заміна порогів на Niva 21213 своїми руками

Важливо: пружину потрібно підтримувати викруткою. Вусики повинні потрапляти строго між двома ребрами вилки.

 • Переконатись, що деталь упирається у кульову опору.
 • Направити вусики пружини. Вони повинні охоплювати опору.
 • Встановити захисний чохол.
 • Поставити на місце шток та прикрутити робочий циліндр.
 • Встановити на місце зворотну пружину.
 • При необхідності відрегулювати вільний хід зчеплення.

Принцип роботи

 • При натисканні на педаль зусилля передається через гідропривід зчеплення на вилку. Вона тисне на вичавний підшипник, зміщуючи його у бік двигуна.
 • Останній стискає пелюстки пружин, встановлених на кошику зчеплення.
 • Ведучий та ведений диски починають обертатися незалежно один від одного, розриваючи зв’язок між мотором та КПП.
 • Коли педаль відпущена, деталі зчеплення під тиском пружин повертаються у вихідне положення.
 • Диски з’єднуються і знову передають момент, що крутить, від двигуна до первинного валу коробки передач.

Фрикційні накладки, вижимний підшипник та інші деталі зчеплення поступово зношуються. У цьому випадку доводиться міняти окремі частини або вузол повністю.

Поширені несправності

Для усунення більшості поломок необхідно замінити окремі деталі або зчеплення в цілому.

Коли має сенс ремонтувати?

Виробник не передбачив можливості ремонту деталей. До того ж, запчастини для зчеплення не відрізняються високою ціною. Тому при виявленні несправності необхідно замінити зношену деталь новою.

Настав час міняти зчеплення на Niva Chevrolet? Покрокова інструкція щодо заміни вузла та окремо вилки

Niva Chevrolet, як і класичні моделі АвтоВАЗу, обладнана сухим зчепленням з гідроприводом. Цей вузол передає крутний момент від двигуна на коробку перемикання передач.

Його призначення – тимчасове від’єднання двигуна від трансмісії та плавне їх з’єднання.

Цим забезпечується легке перемикання швидкостей та плавний старт автомобіля.

Заміна зчеплення

Спочатку необхідно забезпечити доступ до машини знизу. Замінити механізм зчеплення без демонтажу КПП не вдасться.

Крім стандартного набору ключів та викруток вам знадобиться редагування для центрування веденого диска та маркер. Це може бути первинний вал КПП або трубка (пруток) відповідного діаметра.

 • Встановити Niva на оглядову яму, естакаду чи витяг.
 • Демонтувати коробку перемикання передач.
 • Зняти вичавний підшипник та перевірити його стан. Він повинен легко обертатися і не мати слідів підтікання мастила.
 • Маркером відзначити положення кошика щодо маховика двигуна. Робити це потрібно лише у випадку, якщо ви не плануєте виконувати заміну натискного диска.
 • Рожковим або накидним ключем на 8 відкрутити болти, що кріплять кошик до маховика. Для цього потрібно зафіксувати останній, не даючи йому повернутися.
 • Зняти ведений та натискний диски.

Важливо: перегляньте стан фрикційних накладок. Якщо на них видно сколи або тріщини, глибина залягання заклепок (відстань від головок до поверхні) не перевищує 0,2 мм – ведомий диск підлягає заміні.

 • Перевірити стан пружин диска.
 • Переконатися у відсутності задирок та зносу шліців веденого диска.

За результатами огляду з кожної деталі зчеплення приймається рішення: залишити стару чи встановити нову. Після цього залишається лише зібрати вузол та встановити коробку передач. Під час встановлення кошика слід відцентрувати ведений диск за допомогою оправки. Далі потрібно виставити натискний підшипник так, щоб грані муфти розташовувалися горизонтально.

Після заміни диска, як і після встановлення нової вилки, необхідно відрегулювати зчеплення.

Корисне відео

Перегляньте інформацію про заміну зчеплення на Шеві Niva своїми руками у відео нижче:

Все про зчеплення Chevrolet Niva: пристрій та схема, вибір більш надійного комплекту та поради щодо продовження терміну служби

Прокачування та регулювання зчеплення Chevrolet Niva: покрокова інструкція

Як визначити, що настав час міняти ступичні підшипники на Niva Chevrolet і як провести заміну самостійно?

Зняття та встановлення коробки Chevrolet Niva

 • Металева щітка
 • Гайковий ключ накидний прямий 10 мм
 • Гайковий ключ накидний прямий 19 мм
 • Вороток під торцеву насадку
 • Подовжувач для торцевого коміра 600мм
 • Кардан для торцевого коміра
 • Насадка на комір 10 мм
 • Насадка на комір 19 мм
 • Опорна стійка

Основні несправності, для усунення яких необхідно зняти коробку передач з автомобіля:

READ  Скільки масла в редукторі Niva Chevrolet

підвищений (порівняно зі звичним) шум;

мимовільне вимкнення або нечітке включення передач;

витік олії через ущільнення та прокладки.

Крім того, коробку передач необхідно знімати для заміни зчеплення, переднього підшипника первинного валу коробки передач, маховика та заднього сальника колінчастого валу двигуна.

Робота зі зняття та встановлення коробки передач дуже трудомістка, тому попередньо обов’язково переконайтеся, що її несправності не викликані іншими причинами (недостатній рівень масла, дефекти приводу зчеплення, ослаблення кріплення коробки та її кришок тощо).

Роботу проводимо на оглядовій канаві чи естакаді.

Від’єднуємо клему «мінусового» дроту від виведення акумуляторної батареї.

Знімаємо приймальну трубу системи випуску відпрацьованих газів, як описано тут.

Знімаємо проміжний вал, як описано тут.

Знімаємо передній карданний вал, як описано тут.

Від’єднуємо колодку дротів від вимикача ліхтарів заднього ходу, як описано тут.

Відкрутивши болти кріплення кронштейна робочого циліндра зчеплення до картера зчеплення, як описано тут, відводимо циліндр убік, не роз’єднуючи гідропривід.

Підставивши регульований упор під коробку, знімаємо привід управління механізмом вибору передач, як описано тут.

Відвертаємо болти кріплення стартера до картера зчеплення, як описано тут.

Как снять МКПП Нива Шевроле 2123

Ключем «на 10» відвертаємо два болти кріплення кришки картера зчеплення.

Головкою “на 19” з подовжувачем, відвертаємо болт лівого нижнього кріплення коробки передач (картера зчеплення) до блоку циліндрів двигуна.

Відвертаємо болт правого нижнього кріплення.

Головкою «на 19» з карданним шарніром та подовжувачем (довжиною не менше 600 мм) відвертаємо болт лівого верхнього кріплення коробки передач до блоку циліндрів.

Аналогічно відвертаємо болт правого верхнього кріплення коробки.

Знімаємо поперечку із задньою опорою силового агрегату, як описано тут.

Відводимо коробку передач від двигуна, виводячи первинний вал із маточини веденого диска зчеплення.

Знімаємо коробку передач.

Під час зняття або встановлення коробки передач не можна спирати первинний вал коробки на пелюстки натискної пружини, щоб не пошкодити їх.

Встановлюємо коробку передач у зворотній послідовності.

Перед установкою наносимо тонкий шар мастила ШРУС-4 на шліцевий кінець первинного валу. При монтажі коробки включаємо в ній будь-яку передачу і, обертаючи рукою вали коробки за фланець вторинного валу, вводимо первинний вал в шліци ступиці веденого диска зчеплення і в отвір внутрішнього кільця підшипника, встановленого у фланці колінчастого валу двигуна.

 • Фото інструменту
 • Якісних фото ремонту

Джерело: Chevrolet niva пристрій, експлуатація, обслуговування та ремонт. Видавництво “За кермом”.

Зняття та встановлення коробки передач ВАЗ-2123

Основні несправності, для усунення яких необхідно зняти коробку передач з автомобіля:

Крім того, коробку передач необхідно знімати для заміни зчеплення, переднього підшипника первинного валу коробки передач, маховика та заднього сальника колінчастого валу двигуна.

Робота зі зняття та встановлення коробки передач дуже трудомістка, тому попередньо обов’язково переконайтеся, що її несправності не викликані іншими причинами (недостатній рівень масла, дефекти приводу зчеплення, ослаблення кріплення коробки та її кришок тощо).

Вам знадобляться: ключі на 10, на 13, шестигранник на 12, викрутка, пасатижі.

Встановіть автомобіль на оглядову канаву або підйомник.

Від’єднайте «мінусовий» дріт від акумуляторної батареї.

Знімаємо передній карданний вал, дивимось у статті. Ремонт кардана на ВАЗ-2123

Від’єднуємо штекер проводів від вимикача заднього ходу

Відкручуємо болти кріплення кронштейна робочого циліндра зчеплення

Відводимо циліндр убік, не роз’єднуючи шланг гідроприводу

Підставляємо регульований упор під коробку передач

Знімаємо привід керування механізмом вибору передач

Відкручуємо болти кріплення стартера до картера зчеплення

Ключем на 10 відкручуємо два болти кріплення кришки картера зчеплення

Головкою на 19 з подовжувачем відкручуємо болт лівого нижнього кріплення коробки до блоку циліндрів двигуна

Відкручуємо болт правого нижнього кріплення

Головкою на 19 з карданним шарніром та подовжувачем відкручуємо болт лівого верхнього кріплення коробки передач до блоку циліндрів

Так само відкручуємо болт правого верхнього кріплення коробки

Знімаємо поперечку із задньою опорою силового агрегату

Відводимо коробку передач від двигуна, виводячи первинний вал із маточини веденого диска зчеплення.

Снятие коробки кпп на ниве шевроле подробный обзор

Встановлюємо коробку передач у зворотному порядку.

Перевірте та при необхідності відрегулюйте привід керування механізмом перемикання передач.