Заміна олії в АКПП RAV4

Підбір трансмісійної рідини

Вибір мастила для автоматичної коробки Toyota РАВ4 залежить від типу трансмісії, яка стоїть на кросовері. Для цього авто передбачені АКПП кількох типів:

 • A540E (1996 – 2000 р.);
 • A247E (1998 – 1999 р.);
 • U140F (2000 – 2008 р.);
 • U241E (2000 – 2011 р.);
 • U250E (2005 – 2011 р.);
 • U151E (2007 – 2008 р.);
 • U760E (2008 – 2011 р.);
 • U660E (2011 – н.в.).

При виборі олії для АКПП Toyota RАВ4 враховуйте модельний рік вашої машини. Так буде простіше підібрати відповідний склад. Оптимальним варіантом для японського кросовера від 1998 року і молодшого вважаються оригінальні трансмісійні рідини, які називаються Toyota Type IV і Toyota ATF WS. Перший варіант фахівці радять заливати в перші покоління цього автомобіля, а другий тип мастила більше підходить для нових моделей кросовера. Але на практиці обидві мастила непогано себе показують на «РАВ4», незалежно від року випуску машини. Також допускається використання олій Dextron ATF. Вони входять до переліку рекомендованих рідин японського автовиробника для свого кросовера «RAV4».

Зараз є кілька варіантів купівлі складу Type T IV:

Всі ці склади можна вважати оригінальними, тільки для різних ринків та від різних підприємств. За фактом вони орієнтуються за заданими компанією Toyota характеристиками. Можна шукати трансмісійну олію серед сторонніх виробників, але тут є ризик натрапити на не зовсім потрібні суміші. Як поведеться коробка на вашому кросовері “Toyota РАВ4” з неоригінальним складом, сказати складно. Краще брати відповідне вимогам заводу олію, щоб уникнути зайвих проблем. З доступом до них наразі перешкод виникати не повинно. Залежно від обраного способу зміни трансмісійної рідини вам знадобиться до 4 до 8 літрів мастильного матеріалу.

Матеріали та інструменти

Щоб виконати весь комплекс заходів, спрямований на зміну моторної рідини, вам потрібно буде підготувати певний набір матеріалів та інструментів. Плануючи повну, стандартну або проміжну зміну трансмісійного мастила, ви знатимете, скільки складу вам знадобиться. У коробці автомат, встановленої на «РАВ4», вміщується загалом близько 8 літрів олії. Але це є актуальним для повної заміни. В основному автолюбителі обходяться 4 – 5 літрами.

Rav-4. 16г.в. 53000км. Полная замена масла в АКПП с фильтром.

 • набір гайкових ключів;
 • плоска викрутка;
 • ключ-шестигранник для пробки піддону АКПП;
 • заливна горловина або вирва;
 • нова прокладка піддону АКПП;
 • прокладка для затору зливного отвору;
 • новий фільтр для коробки;
 • свіже мастило відповідних параметрів;
 • ємність для зливу відпрацювання;
 • сухе ганчір’я;
 • бензин чи очисник для карбюратора;
 • спецодяг;
 • додаткове освітлення та ін.

Замена трансмиссионной жидкости и фильтра АКПП Toyota RAV4 `03

Цього достатньо, щоб своїми руками злити старе трансмісійне мастило з автоматичної коробки передач кросовера «РАВ4» та залити туди нову.

Як самостійно замінити масло в коробці автомат на Toyota RAV4

У самостійній заміні олії в АКПП на “РАВ4” виробництва компанії Toyota немає нічого складного. Багато автовласників кросовера самі виконують цю роботу. Це дозволяє суттєво заощадити гроші на послугах автосервісів та отримати неоціненний особистий досвід у обслуговуванні автомобілів. Єдиним винятком можуть стати кросовери, які є на гарантії. У цій ситуації немає сенсу самостійно проводити подібні маніпуляції, оскільки це мають зробити сертифіковані майстри на офіційних СТО компанії Toyota. Якщо гарантійний період закінчився, а масло автоматичної трансмісії потребує заміни, тоді важливо навчитися правильно вибирати склад і змінювати його в АКПП.

олії, акпп, rav4

Інтервал між замінами

Періодичність заміни рідини в картері коробки передач японського кросовера RAV4 залежить від того, з яким поколінням автомобіля ви зіткнулися. Офіційний регламент вказує на те, що 3 та 4 покоління кросовера, які мають кузов з індексом А30 та А40 відповідно, не вимагають зміни трансмісійної рідини в АКПП протягом усього експлуатаційного терміну. Але за фактом ці рекомендації не відповідають дійсності, і заміна олії потрібна. Будь-яка робоча рідина поступово втрачає свої властивості. Чим важчі умови експлуатації автомобіля, тим швидше олія прийде в непридатність, втратить свої властивості та характеристики. Тому оптимальним рішенням стане обов’язкова перевірка стану олії в АКПП кожні 30-40 тисяч кілометрів пробігу. Якщо ви помічаєте ознаки зношування мастила, тоді обов’язково її змінюйте.

Періодичність зміни в коробці автомат на «РАВ4» більш ранніх зразків, тобто 1 та 2 поколінь, становить стандартні 30 – 40 тисяч кілометрів. Якщо затягувати із заміною мастила, це може негативно позначитися на стані коробки та двигуна. Тому краще не ризикувати своїм кросовером, а своєчасно займатися його обслуговуванням. У автоматичної коробки ресурс трохи менше, ніж у механічних аналогів. Багато компонентів і електроніки роблять такі коробки вразливими. Хоча до конструкції, надійності та довговічності автоматів, що встановлюються на «РАВ4», особливих претензій немає. Час завжди негативно впливає на стан будь-яких механізмів, тому від природного зношування та старіння ніхто не захищений.

Практика показує, що на автомобілях 2000-х років автомат працює стабільно та якісно при використанні відповідних трансмісійних мастил. Тому середня періодичність їхньої заміни становить 50 – 60 тисяч кілометрів. Потрібно відштовхуватися не від рекомендацій виробника, оскільки вони розраховані на практично ідеальні умови експлуатації, а від конкретних ситуацій кожного автовласника. Адже одним доводиться міняти склад уже через 30 тисяч кілометрів, інші без проблем витримують усі 80 – 100 тисяч. При значному пробігу змінюється масло не рідше 1 разу на кожні 60 тисяч кілометрів. Це дозволить уникнути небажаних поломок і надмірного зносу поверхонь, що труться всередині АКПП.

Способи заміни

До кросоверу «Toyota РАВ4» застосовні 3 основних способи заміни робочої рідини в автоматичній коробці передач:

Замена масла в АКПП с разборкой на RAV4

 • Проміжний. Її здійснюють за аналогією з МКПП, зливаючи з картера можливу кількість мастила без демонтажу піддону АКПП. Рекомендується проводити на досить зношених автомобілях із проміжками 20 – 30 тисяч кілометрів. Таку зміну олії роблять між стандартними замінами, що дозволяє збільшити пробіг до 60 тисяч кілометрів.
 • Стандартна. Найбільш поширений варіант обслуговування коробки автомат на японському кросовері. Для цього спочатку зливають масло через відповідний отвір під дном автомобіля, потім демонтують піддон АКПП. Так вдається злити до 5 літрів трансмісійної рідини. Обов’язково змінюються прокладка піддону та масляний фільтр коробки.
 • Повна. Для повної заміни мастила в коробці потрібно використовувати спеціальний стенд. Устаткування підключається до системи подачі мастильного матеріалу та прокачує її під високим тиском. Цей метод дозволяє повністю позбутися старої трансмісійної олії і замістити її новим. Для повного завершення процедури потрібно обов’язково поміняти масляний фільтр вже після того, як старе мастило повністю заміниться на нове.

У гаражних умовах звичайні автовласники можуть дозволити собі тільки проміжну або стандартну зміну робочої рідини автоматичної коробки передач кросовера. Але практика показує, що при своєчасній частковій заміні мастила вдається продовжити термін служби АКПП, забезпечити автомату ефективну та безпроблемну роботу. Тут головне – не затягувати, а міняти склад у коробці за необхідності.

Покрокова інструкція

Сильно процедура заміни трансмісійної олії в автоматі на Toyota RAV4 2008 року випуску від роботи з автомобілями більш старих або нових зразків не відрізняється. Тому інструкції практично аналогічні. Тут головне. вибрати відповідний склад і постаратися в максимально повному обсязі злити старе мастило з картера. Ми пропонуємо вам поміняти олію за стандартною схемою. У проміжній заміні немає нічого складного, але й толку від неї буде значно менше.

 • Запустіть двигун. Його слід прогріти до робочих температурних показників. Також прогрійте коробку автомат. Можете проїхати кілька кілометрів, переходячи у різні режими трансмісії. Це додасть олії більш рідку консистенцію, за рахунок чого вона краще зливатиметься з картера.
 • Тепер вам потрібно встановити автомобіль на рівну поверхню. У підкапотному просторі нічого робити не потрібно. Тому відразу рухайтеся під днище. Якщо там встановлений захист картера, його доведеться демонтувати. Просто відкрутіть кілька кріпильних елементів відповідними ключами.
 • На масляному картері чи піддоні АКПП розташовується зливна пробка. Її можна відкрутити шестигранним ключем. Обов’язково підготуйте порожню тару і тримайте її біля себе. Як тільки демонтуєте пробку, одразу підставляйте під злив тару. Якщо діяти акуратно, ні на підлогу, ні на вашу шкіру трансмісійне мастило потрапити не повинно.
 • Зачекайте, доки масло перестане стікати через отвір. Як тільки пішли періодичні краплі, переходимо до наступного етапу. Тепер ми знімаємо піддон. Для цього відкрутіть всі болти, що розташовані по периметру картера. Плоска викрутка допоможе підчепити картер і відірвати піддон від поверхні днища автомобіля. Не робіть різких і сильних рухів, інакше ризикуєте пошкодити піддон, через що порушиться герметичність, і виникнуть інші проблеми.
 • У піддоні також буде кілька старої трансмісійної мастила. Тому тару для відпрацювання далеко не прибирайте.
 • Під картером знаходиться ще й масляний фільтр вашої коробки автомат. Його ми демонтуємо та видаляємо з нього залишки олії.
 • Сам піддон рекомендується протерти ганчіркою, обробити промиванням для карбюратора або звичайним бензином. Це дозволить позбавитися всіх забруднень, відкладень і можливого осаду у вигляді металевої стружки. Якщо ви помітили стружку металу, є сенс при заливанні нового мастила додати туди якісну присадку.
 • Встановіть новий фільтр. Переконайтеся, що ви не втратили прокладку ущільнювача від фільтруючого елемента. Якщо все на місці, закручуйте фільтр і повертайте на місце піддон.
 • Піддон є важливим складником при заміні. На ньому передбачено спеціальні магніти, які збирають на собі металеву стружку. Ретельне очищення дозволить новому маслу ефективно та довго виконувати свої функції.
 • Очищений піддон встановіть на місце, помінявши на ньому стару прокладку та обробивши невеликою кількістю герметика. Так елемент стане на місце максимально щільно, вдасться уникнути небажаних витоків.
 • Підтягніть болти кріплення піддону трансмісійного картера, поставте на місце зливну пробку. Її рекомендується поміняти разом із прокладкою. Хоча деякі обходяться лише заміною ущільнювача на зливний затор.
 • Тепер, коли вся конструкція зібрана у зворотній послідовності, можна заливати нове масло для автоматичної коробки кросовера «РАВ4». Тут важливим моментом є використання тари для зливу відпрацювання. Бажано брати ємність, де є якісь мітки для визначення. Це дозволить вам порахувати, скільки складу було злито. Відповідну кількість ви візьмете з ємностей з новим маслом.
 • Заливши необхідний об’єм мастила, запустіть двигун. Натисніть на педаль гальма і паралельно починайте перемикати ручку АКПП у всі режими. На кожній із позицій зупиняйтесь на 5 – 10 секунд. Відпускати при цьому ногу з педалі гальма не можна.
 • Вимкніть двигун. За допомогою масляного щупа перевірте, скільки мастила знаходиться в картері АКПП. Ви все зробили правильно, якщо щуп показує рівень між відмітками «Max» та «Min».

Тепер у вашому розпорядженні залишилася ще одна невикористана банка з трансмісійним складом, не переживайте. Все передбачено наперед. Щоб досягти максимально можливого очищення в гаражних умовах, вам потрібно повторно злити та залити олію після 500 – 1000 кілометрів пробігу. Тільки цього разу не потрібно знімати піддон і змінювати фільтр. На жаль багатьох автовласників, повна заміна олії в АКПП можлива лише за умови звернення на СТО чи наявності спеціального дорогого обладнання. Якщо ви займаєтеся обслуговуванням тільки своєї машини, і окрім «РАВ4» вам нема де міняти масло, тоді у купівлі стенду немає жодного сенсу. Стандартної заміни з подальшою проміжною зміною масла в АКПП на практиці виявляється достатньо для впевненої та безвідмовної роботи автомата на кросовері «Rav4» виробництва японської компанії Toyota.

Повна заміна олії в АКПП

Всім привіт! Сьогодні зробив повну заміну олії в АКПП:) Міняв з тієї причини, що олія до мене зовсім ні хто не змінював, їздила дівчина і цим все пояснює))) їде так навіщо міняти: D Масло було кольором як вишневе варення і не дуже смачно пахло, гар’ю!

Знімаємо захист двигуна, бачимо зливну пробку піддону АКПП, відкручуємо її, я відвертав її не повністю, щоб різко не хлинуло масло і не розлетілося на всі боки, маленьким цівком збираємо масло в банку, я взяв 5л банки, 3 шт.!

загортаємо назад зливну пробку, потім у таку ж чисту банку наливаємо нову рідину рівно стільки ж скільки злили, заливаємо її через щуп за допомогою вирви.

ліземо під машину, знімаємо шланг зворотної подачі рідини в АКПП, нижній правий, підписаний на фото!

опускаємо шланг у банку, я взяв 1.5 літра 2шт, в одну зливаємо стару рідину, за допомогою другий заливаємо свіжу!і запускаємо двигун, краще це робити в 2ом, один знизу під машиною тримає банку і спостерігає як вона наповнюється, другий заводить і глушить мотор. 1.5л пляшка набирається приблизно за 10сек, тому робити дану процедуру одному буде складно і є ймовірність прое.ть момент і жижа поллється повз)))Ось така жижа злилася)

Ще я контролював рідину на оновлення за допомогою 2ух стопок, злили півторашку, налили в стопку і дивимося, з кожним разом рідина все чистіше і чистіше, в стосі це визначити швидше)

Після цього наливаємо свіжу рідину в другу півтори літрову банку і знову заливаємо через щуп за допомогою лійки, ну і так далі продовжуємо поки не піде чиста рідина або не скінчиться масло))) коротше мені цілком вистачило 3х банок по 4 літри і ще літра на запас Ось та сама олія, що я використав, за оригінальну банку переплачувати не став, узяв японське масло фірми Тотачі!

Далі нам належить замінити фільтр в АКПП, ну я так вирішив, впринцепе його можна було і відразу замінити перед тим як міняти масло, але я не став цього робити, щоб даремно не булькати його в старій жижі! Коротше знову відвертаємо зливну пробку піддону і зливаємо рідина в чисту 5літрову банку, за одне можна буде порівняти на колір рідина між першою банкою, що злилася, і після заміни масла, різниця колосальна, масло чистеньке малинового кольору, не смердить і просвічує на світлі. піддону ось вона на 4х болтах

ось таким апаратом відкручували дані болти вона під ключ на 17, швидко і вправно, не замінна річ)

Після цього відкручуємо всі болти піддону їх там 18 штук, точно не пам’ятаю, коли залишиться відкрутити 2 болта, притримуємо піддон рукою, інакше він перекинеться на вас разом з тим маслом, що залишиться в ньому і буде дуже весело: D жарт! коротше акуратно несемо його до нашої банку в яку ми злили хорошу рідину з піддону і зливаємо залишки! у мене на них було небагато залізного пилу, жодної стружки я не знайшов і слава богу) все вимили, витерли, отак от і промазали герметиком по краю шва, але робити це не обов’язково, хтось робить а хтось ні!

після чого ліземо під машину і міняємо сам фільтр, він тримається на 3х болтах! акуратно, з фільтра ще піде рідина, зловити її не вийде так як полетить вона з усіх боків, бережемо очі!

Фільтр купував фірми SCT весь комплект, фільтр, кільце ущільнювача і прокладка 1050руб.

Ну ось значить фільтр поставили новий, піддон промазали герметиків посадили на його нову прокладку, щоб було спритно його прикручувати то потрібно все болти попередньо встановити на свої місця, коротше вставити їх в піддон інакше це буде зробити важче, ну по ходу справи зрозумієте! прикручуємо піддон, заливаємо рідину, яку злили з нього і надягаємо на місце шланг зворотної подачі рідини! Ось і всі справи! Потім їдемо кудись пару кілометрів, краще на трасу, щоб коробка попрацювала у всіх діапазонах, зупиняємося і перемикаємо передачі в кожному полеженні з невеликою затримкою, машину не глушимо, йдемо дивимося рівень рідини, у мене показує трохи вище середини рівня. до цього було майже на 1см вище максимуму, мабуть японці перелили рідину в коробку, негідники)

Після виконаної роботи, зміни явні: передачі стали перемикатися на багато плавніше, майже не відчувається як автомат перемикає, мотор став бадьоріше набирати обертів, судячи з миттєвої витрати можна визначити те, що авто став менше ховати пального, тому що до заміни по трасі при 100км/ ч миттєва витрата показувала 10 літрів, після заміни масла, вийшов на трасу і при швидкості 100км/ч по тій же дорозі, миттєва витрата не перетинала позначку 7-8 літрів, тільки при 120км/ч Економайзер показав витрату 9-10 літрів)))