Renault Logan як залити олію в коробку

Table of Contents

Заміна олії в механічній коробці передач Renault Logan, Sandero, Largus

У посібнику з ремонту та експлуатації Renault Logan, Sandero, Largus, Logan 2, Sandero 2 зазначено, що масло в МКПП залите на весь термін служби коробки передач і не потребує заміни. Але при експлуатації машини часто виходить з ладу внутрішній пильовик лівого приводу. Пильовик на морозі дубіє, рветься і в олію потрапляє вода, що вимагає заміни олії.

Періодичність заміни олії

На відміну від АКПП, в якій ATF грає роль робочої рідини, в механічній коробці передач передач масло служить для відведення тепла і зменшення зносу пар, що труться. Але і в такому режимі роботи відбуваються неповоротні хіміко-фізичні процеси, масло наповнюється суспензією продуктів зносу металевих поверхонь, що труться. Подібні негативні фактори зменшують ресурс синхронізаторів, шестерень. Тому міняти масло в механічних коробках передач, незважаючи на сервісні рекомендації Renault, все ж таки потрібно.

Ми рекомендуємо здійснити першу заміну на 60 тис. км. У перші десятки тисяч кілометрів пробігу автомобіля всередині коробки відбувається притирання деталей. Після періоду приробітку кількість продуктів зносу, що перебувають у маслі, зменшується, тому інтервал між наступними замінами можна збільшити до 80-100 тис. км.

Критерії вибору

При виборі трансмісійної рідини звертайте увагу на специфікацію та в’язкість. Загальновизнаною є класифікація API, яка за допомогою тестування визначає ефективність протизадирних та протикорозійних присадок. Elf Tranself NFJ 75W-80 відповідає класу GL-4, який рекомендований для використання у синхронізованих МКПП легкових автомобілів. Проте допустиме використання GL-4 та вищого класу – GL-5, який призначений для навантажених гіпоїдних передач.

Маркування SAE показує низькотемпературну (число з індексом W) та високотемпературну характеристику. Склади 75W рекомендовані для регіонів, де температура не опускається нижче 40°С. Якщо автомобіль експлуатується при температурах не нижче 26°С, в механічну КПП заливають олії з індексом 80W. Що стосується високотемпературних характеристик, то в регіонах із помірним кліматом можна використовувати клас в’язкості 85-90.

На Renault Logan, Sandero, Logan 2, Sandero 2, LADA Largus можна сміливо використовувати олії з індексами SAE: 75W-80, 75W-90, 75W-85 та специфікацією по API не нижче GL-4.

renault, logan, олію, коробка

Інструкція із заміни олії

Поставте машину на рівну поверхню.

Відкрутіть захист картера двигуна та трансмісії. У деяких варіаціях захист має технологічний отвір для відкручування зливної пробки.

3.Очистіть корпус КПП від бруду, пилу в місці зливу та біля заливного отвору. Якщо злите масло використовуватиметься повторно, поверхня поблизу зливної пробки повинна бути чистою.

4.Квадратом на 8 відкрутіть зливну пробку. Після ослаблення коміром/тріскоткою рекомендуємо вивертати пробку вручну, щоб швидко прибрати її з-під струменя відпрацювання. Збільшення люфта свідчить про закінчення різьблення.

Как залить зимой масло в коробку Логана без нагнетателя.

Якщо колір масла, що зливається, каламутний, з емульсією, то в олії домішки води.

5.Викрутіть плоскогубцями заливну пробку, що знаходиться з торця правої частини коробки. Прокладку на цій пробці міняти не обов’язково.

6.Закрутіть зливну пробку. Бажано замінити ущільнювальну прокладку.

7.Для заливки нової олії використовуйте саморобну вирву з відрізком шланга або спеціальний шприц для заправки технічних рідин. Шланг спочатку просмикніть зверху моторного відсіку, після чого знизу направити в заливний отвір.

Олію в коробку заливайте до того моменту, поки вона не потече із заливного отвору. Цей метод використовується для потокової перевірки рівня. Як тільки масло припинило витікати із заливного отвору (тому автомобіль і ставиться на рівній поверхні), закрутіть пробку від руки, витріть маслянисті сліди та встановіть захист двигуна.

Ще дещо корисне для Вас:

Яку олію варто заливати

На конвеєрі в МКПП завод-виробник заливає Elf Tranself NFJ 75W-80, яке рекомендуємо Renault для КПП серій JXX, TL4 і NDX.

На Renault Logan, Sandero, Logan 2, Lada Largus з двигунами об’ємом 1.4 л встановлювали МКПП jH1, тоді як авто з моторами 1.6 і 1.2 л агрегатувалися jH3. Конструктивно агрегати відрізняються розміром картера зчеплення, тому на вибір трансмісійної олії це не впливає. Рідше на автомобілях зустрічається МКПП JR5.

READ  Заміна рульової рейки Renault Logan

Для доливки використовують тільки Elf ​​Tranself NFJ 75W-80, оскільки не заборонено змішування олій. За повної заміни необов’язково купувати оригінальну продукцію. Ви можете вибрати серед гідних аналогів:

 • Liqui Moly Getriebeoil 75W-80 (GL-5);
 • Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 (GL-4);
 • Motul Motylgear SAE 75W-80 (GL-5);
 • Castrol Syntrans V FE 75W-80 (GL-4);
 • Shell Getriebeoil EP 75w90 (GL-4);
 • Valvoline Maxlife MTF SAE 75W-80 (GL-4).

Заправний об’єм коробок передач jH1 та jH3 – 2.8 л, JR5 – 2.5 л. Перед покупкою рекомендуємо уточнити цю інформацію у посібнику з ремонту та експлуатації вашої моделі автомобіля.

Поради

Болти кріплення захисту двигуна рекомендуємо змастити графітовим мастилом.

renault, logan, олію, коробка

Яке масло краще вибрати?

Виробник радить заливати в коробку передач Renault Logan фірмовий продукт. Elf Tranself з в’язкістю 75W-80.

Багато автоцентрів, що обслуговують Logan, не дають гарантії на роботу, якщо використовується інший мастильний матеріал. З чим це пов’язано? Не тільки з високою в’язкістю олії, яка відповідає вимогам міжнародної специфікації API GL4. Tranself чудово запобігає корозії кілець синхронізатора, що зазвичай виготовляються з м’якої латуні та молібдену. Тому краще не заощаджувати!

Для заміни масла на МКПП Renault Logan із синхронізатором на латунній основі краще придбати Elf ​​Tranself NFP, а для АКПП із молібденовими кільцями. Elf Tranself NFJ. Звичайно, ці рідини мають недолік — чутливість до низьких або високих температур. Через це швидко зношуються синхронізатори та шестерні. В іншому аналогів з такими ж характеристиками, як у мастил Elf, у Росії просто немає.

Скільки потрібно олії?

Порожня механічна коробка передач вміщує до 3,5 літрів, а АКПП. 4 літри мастильного матеріалу. Зазвичай рідину додають, доки вона не почне виливатися з контрольного отвору. Якщо в коробку помістилася менша кількість, значить, машина стоїть під кутом. Її потрібно розмістити горизонтально, потім знову додати мастило.

На кришці може бути дрібний металевий пил, що з’явився після природної обкатки двигуна. Якщо, крім неї, є стружки металу, це вказує на пошкодження шестерень. Без термінового ремонту тут не обійтися.

Етапи роботи

Знайдіть зливний отвір. Воно знаходиться лівіше картера, між двигуном і лівим колесом. Потім замініть олію, діючи за таким алгоритмом:

 • Зніміть захист картера, відкрутивши шість болтів торцевим ключем на 10 мм.
 • Очистіть металевою щіткою корпус коробки та зливний отвір від забруднень.
 • Підставте під зливний отвір ємність, щоб зібрати трансмісійну рідину, яка відразу виливатиметься після викручування пробки.
 • Акуратно відкрутіть кришку за допомогою викрутки з квадратним наконечником, зберіть відпрацювання в ємність.
 • Закрийте зливний отвір пробкою, замінивши гумову прокладку на нову.
 • Залийте 3-4 літри свіжого матеріалу через контрольний отвір, використовуючи шланг із приєднаною до нього лійкою або великий шприц.
 • Додайте мастильну рідину доти, доки вона не почне витікати з контрольного отвору. Потім встановіть пробку та поверніть на місце захист картера.

  Що потрібно для контролю рівня олії в коробці?

  Щоб провести замір рідини, знадобиться наступне:

  • ємність для збирання масла;
  • ліхтарик;
  • сталевий стрижень (щуп);
  • гайкові ключі на 8 та 10 мм.

  У МКПП Renault Logan немає щупа для перевірки рівня трансмісійної олії. Контроль проводиться через отвір із пластиковим гвинтом білого кольору в передній частині коробки. Кришка легко відкручується рукою, але перед тим як це зробити, підставте ємність на випадок витікання рідини. Потім вставте металевий стрижень під прямим кутом у заливний отвір, витягніть та огляньте його поверхню. Якщо щуп чистий, мастила не вистачає. Долийте рідину за допомогою шприца або лійки, потім знову вкрутіть пробку. При цьому не забудьте промити її в бензині та замінити гумову прокладку.

  Як виконати заміну

  Замінити трансмісійну рідину в коробці Логана не так складно. Процедуру краще проводити на прогрітому двигуні та в теплу пору року, використовуючи такі інструменти та матеріали, як:

  • мастило Elf 75W−80;
  • перенесення з лампою;
  • накидні ключі на 10 мм;
  • викрутка із квадратним шліцем;
  • великий шприц або шланг з герметично прикріпленою лійкою;
  • металева щітка;
  • прокладка для зливної пробки КПП;
  • ємність для збирання олії об’ємом не менше 5 літрів.

  Перш ніж розпочати роботу, прогрійте коробку, проїхавши 3–5 кілометрів, потім поставте машину над оглядовою ямою. Щоб уникнути неприємностей, не забудьте зафіксувати автомобіль, піднявши ручне гальмо або встановивши черевик під заднє колесо. Лише після цього приступайте до заміни.

  Заміна олії в МКПП Renault Logan

  Процедура заміни олії в МКПП чи АКПП міського кросовера Renault Logan викликає у автовласників багато питань. Це можна пояснити, адже в рекомендаціях автоконцерну Renault пишеться одне, а на СТО говорять зовсім інше. Виробник радить не змінювати масло протягом усього терміну експлуатації коробки передач, а фахівці техцентрів говорять про 60-100 тисяч км пробігу, після досягнення яких слід заливати нову трансмісійну рідину. Кому вірити? Розбиратимемося разом.

  READ  Як зняти фару на Renault Logan

  Контроль рівня

  Перевірка рівня трансмісійної рідини в КПП Renault Logan. клопітка, але нескладна процедура, яка зазвичай проводиться на оглядовій ямі або на естакаді. Важливо простежити, щоб автомобіль став строго по горизонталі, без перекосів, інакше станеться недолив мастильного матеріалу.

  Як часто потрібно міняти масло в КПП Логана?

  Мастильний матеріал заливати в трансмісію з 4 або 5 ступенями не потрібно. Відповідно до інструкції виробника Renault Logan, потрібно лише перевіряти його рівень та проводити доливання рідини при технічному обслуговуванні автомобіля. Однак російські водії постійно скаржаться, що виходить з ладу лівий пильовик, який пов’язаний з гранатою та омивається коробковою олією. Тому майстри і «тягнуть ковдру на себе» — радять міняти мастило в коробці через кожні 60 км.

  Не зміниш, і тоді КПП може вийти з ладу. знадобиться «капіталка». Зважаючи на чималу вартість як самої деталі, так і робіт, заміна рідини як профілактика точно дозволить заощадити.!

  Заміна олії в МКПП Renault Logan

  Процедура заміни олії в МКПП чи АКПП міського кросовера Renault Logan викликає у автовласників багато питань. Це можна пояснити, адже в рекомендаціях автоконцерну Renault пишеться одне, а на СТО говорять зовсім інше. Виробник радить не змінювати масло протягом усього терміну експлуатації коробки передач, а фахівці техцентрів говорять про 60-100 тисяч км пробігу, після досягнення яких слід заливати нову трансмісійну рідину. Кому вірити? Розбиратимемося разом.

  Що потрібно для контролю рівня олії в коробці?

  Щоб провести замір рідини, знадобиться наступне:

  • ємність для збирання масла;
  • ліхтарик;
  • сталевий стрижень (щуп);
  • гайкові ключі на 8 та 10 мм.

  У МКПП Renault Logan немає щупа для перевірки рівня трансмісійної олії. Контроль проводиться через отвір із пластиковим гвинтом білого кольору в передній частині коробки. Кришка легко відкручується рукою, але перед тим як це зробити, підставте ємність на випадок витікання рідини. Потім вставте металевий стрижень під прямим кутом у заливний отвір, витягніть та огляньте його поверхню. Якщо щуп чистий, мастила не вистачає. Долийте рідину за допомогою шприца або лійки, потім знову вкрутіть пробку. При цьому не забудьте промити її в бензині та замінити гумову прокладку.

  Етапи роботи

  Знайдіть зливний отвір. Воно знаходиться лівіше картера, між двигуном і лівим колесом. Потім замініть олію, діючи за таким алгоритмом:

  • Зніміть захист картера, відкрутивши шість болтів торцевим ключем на 10 мм.
  • Очистіть металевою щіткою корпус коробки та зливний отвір від забруднень.
  • Підставте під зливний отвір ємність, щоб зібрати трансмісійну рідину, яка відразу виливатиметься після викручування пробки.
 • Акуратно відкрутіть кришку за допомогою викрутки з квадратним наконечником, зберіть відпрацювання в ємність.
 • Закрийте зливний отвір пробкою, замінивши гумову прокладку на нову.
 • Залийте 3-4 літри свіжого матеріалу через контрольний отвір, використовуючи шланг із приєднаною до нього лійкою або великий шприц.
 • Додайте мастильну рідину доти, доки вона не почне витікати з контрольного отвору. Потім встановіть пробку та поверніть на місце захист картера.

  Як виконати заміну

  Замінити трансмісійну рідину в коробці Логана не так складно. Процедуру краще проводити на прогрітому двигуні та в теплу пору року, використовуючи такі інструменти та матеріали, як:

  • мастило Elf 75W−80;
  • перенесення з лампою;
  • накидні ключі на 10 мм;
  • викрутка із квадратним шліцем;
  • великий шприц або шланг з герметично прикріпленою лійкою;
  • металева щітка;
  • прокладка для зливної пробки КПП;
  • ємність для збирання олії об’ємом не менше 5 літрів.

  Перш ніж розпочати роботу, прогрійте коробку, проїхавши 3–5 кілометрів, потім поставте машину над оглядовою ямою. Щоб уникнути неприємностей, не забудьте зафіксувати автомобіль, піднявши ручне гальмо або встановивши черевик під заднє колесо. Лише після цього приступайте до заміни.

  Яке масло краще вибрати?

  Виробник радить заливати в коробку передач Renault Logan фірмовий продукт. Elf Tranself з в’язкістю 75W-80.

  Багато автоцентрів, що обслуговують Logan, не дають гарантії на роботу, якщо використовується інший мастильний матеріал. З чим це пов’язано? Не тільки з високою в’язкістю олії, яка відповідає вимогам міжнародної специфікації API GL4. Tranself чудово запобігає корозії кілець синхронізатора, що зазвичай виготовляються з м’якої латуні та молібдену. Тому краще не заощаджувати!

  Для заміни масла на МКПП Renault Logan із синхронізатором на латунній основі краще придбати Elf ​​Tranself NFP, а для АКПП із молібденовими кільцями. Elf Tranself NFJ. Звичайно, ці рідини мають недолік — чутливість до низьких або високих температур. Через це швидко зношуються синхронізатори та шестерні. В іншому аналогів з такими ж характеристиками, як у мастил Elf, у Росії просто немає.

  Скільки потрібно олії?

  Порожня механічна коробка передач вміщує до 3,5 літрів, а АКПП. 4 літри мастильного матеріалу. Зазвичай рідину додають, доки вона не почне виливатися з контрольного отвору. Якщо в коробку помістилася менша кількість, значить, машина стоїть під кутом. Її потрібно розмістити горизонтально, потім знову додати мастило.

  READ  Заміна гальмівних колодок Renault Logan 2

  На кришці може бути дрібний металевий пил, що з’явився після природної обкатки двигуна. Якщо, крім неї, є стружки металу, це вказує на пошкодження шестерень. Без термінового ремонту тут не обійтися.

  Найкраще моторне масло. чи існує воно?

  Автоматична коробка в Renault Logan є чотириступінчастим агрегатом, для якого потрібна спеціальна гідравлічна рідина з певним терміном дії. До речі, слід зазначити, що ресурс моторів 1,4 та 1,6 складає понад 300 тисяч кілометрів.

  Замена масла в МКПП на Рено Логан, Сандеро, Ларгус, Логан2, Сандеро2

  Як правильно вибирати і скільки лити

  Для механічної коробки компанія Renault рекомендує використовувати оригінальну трансмісійну рідину під назвою ELF Tranself NFJ 75W80. Це напівсинтетична олія з параметрами 75W-90. Об’єм рідини, що заливається. 3,5 літра.

  Що стосується автоматичної коробки, для неї підійде Elf Renaultmatic D3 Syn з об’ємом 4 літри.

  Що стосується неофіційних рекомендацій від досвідчених власників Renault Logan, вони радять використовувати такі рідини, які, слід визнати, за своїми властивостями не поступаються дорожчим оригінальним продуктам:

  • Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 – синтетична олія, найкраща з усіх можливих аналогів. Має схвалення з боку концерну Renault-Nisan. За словами фахівців, які посилаються на багаторічну практику, така олія забезпечує більш м’яке та плавне перемикання передач. До того ж, пропадає хрускіт при включенні заднього ходу.
  • Motul Gear 300 75 W-90 – ще одна синтетична олія, яка також надає коробці більшої м’якості та плавності при перемиканні. Така олія виключає шуми, хрустки та вібрації.

  Коли міняти масло в коробці Логана?

  Згідно з рекомендаціями виробника, заміна рідини в коробці Renault Logan виробляється кожні 60 тисяч кілометрів. Залежно від експлуатації регламент заміни може сягати 100 тисяч кілометрів, або навпаки знижуватися аж до 30-20 тисяч. У зв’язку з цим необхідно за допомогою щупа регулярно контролювати рівень та якість стану олії. До того ж, не можна виключати передчасне зношування різних вузлів і агрегатів, наприклад зчеплення. Справа в тому, що ремонт одного з вузлів трансмісії спричинить заміну масла. Тому також треба стежити не тільки за станом олії, але й станом, наприклад, пильовиків ШРУС і зчеплення.

  Яку олію заливати в коробку Renault Logan

  Власники популярного седана Renault Logan часто цікавляться, яку олію заливати в коробку передач автомобіля. Нагадаємо, що сучасна версія Logan оснащується двома типами КПП. Розглянемо докладніше, як вибирати якісну олію, та на які параметри треба звертати увагу в ході даного процесу.

  Аутсайдер

  Вибираючи найкраще за ціною та якістю олію, досвідчені власники не обходять увагою не тільки переваги, але й недоліки деяких типів мастил. Наприклад, автомобілісти дійшли висновку, що найгіршою олією для коробки Renault Logan є Shell Getriebeoil EP 75W-90 GL4. Після затоки такої олії через деякий час у трансмісії з’являються шуми, вібрації та хрустки при перемиканнях.

  • Мінеральне мастило – найдоступніший продукт, рекомендований для використання у старих двигунах, в автомобілях з великим пробігом. У таку олію додаються різні присадки, що містять велику кількість сірки, а це вже наводить на думку про низьку якість олії.
  • Напівсинтетична олія – якісніший продукт, вважається оптимальним варіантом за співвідношенням якості та ціни. У такій рідині все ж таки міститься більше мінерального складу, і тому його теж краще рекомендувати для автомобілів з великим пробігом.
  • Синтетична олія – найоптимальніший варіант для коробки передач Renault Logan. Це найбільш плинна олія, яка ніколи не замерзає при низьких температурах, на відміну від двох вищезгаданих типів. Разом з тим, завдяки своїй плинності така олія швидше та ефективніше проникає і деталі коробки та змащує їх. До того ж, синтетика розрахована на більш довгий регламент заміни.

  Типи коробок

  Для початку нагадаємо, що механічна коробка версій JH1 та JH3 пропонується для двох моторних модифікацій Renault Logan – з мотором 1,4 та 1,6. Обидві трансмісії мають схожу конструкцію і відрізняються тільки габаритами картера зчеплення. У будь-якому випадку це означає, що ці механічні коробки підтримують однакову олію.

  Найпопулярніші статті на сайті:

  Renault Logan – відносно сучасний автомобіль, хоч і бюджетного класу. Тому при виборі рідини для КПП не варто експериментувати, і по можливості підбирати оригінальне масло або аналогічне йому за параметрами, вказаними в інструкції Renault Logan.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS