Особливості автоматичної коробки перемикання передач

Заміна «витратників» для будь-якого автомобіля – це стандартний процес. Різні олії, фільтри, гальмівні колодки – все згодом зношується. Седан Polo – не виняток.

Замена масла АКПП Aisin Polo Sedan

Найбільш складним елементом для заміни є трансмісійна олія в АКПП. Це одночасно головний біль для «автоматів» на всіх іномарках та відмінний варіант заробітку для сервісних центрів та ремонтних майстерень. «Автомати» працюють ефективніше і функціональніше за МКПП, тому масло в них використовується активніше. Збільшується температура рідини, присадки, що використовуються у складі, нагріваються, зростає їхня робоча динаміка. В результаті чого масло починає втрачати свої властивості.

Якщо на МКПП можна їздити «все життя», обходячись без ротації олії, то на автомобілі з АКПП довго не поїздиш на одній суміші.

Функціональна особливість трансмісійної рідини в АКПП (втім, як і для інших установок – МКПП, «робот», варіатор) полягає в якісній передачі максимального моменту, що крутить. Вона змащує і охолоджує елементи пристрою і очищає вузли агрегату, що піддаються механічному впливу від накопиченого бруду і відкладень, викликаних зносом деталей конструкції. Тому щоб термін служби трансмісії не скорочувався, настійно рекомендується проводити періодичну заміну олії в коробці.

Олія в АКПП – це витратний матеріал, на якому не потрібно економити. Від нього залежить працездатність коробки.

Змінюємо олію АКПП автомобіля Volkswagen Polo седан

Німці вміють не тільки створювати якісні надійні автомобілі, але також радувати швидкоплинними сюрпризами всіх любителів автопрому Німеччини.

Не оминули вони стороною одну з найпопулярніших моделей у Європі – Volkswagen Polo. Шанувальники німецького автоконцерну з нетерпінням чекають на вихід оновленої версії Polo.

Численні оновлення торкнуться як деталей екстер’єру та інтер’єру, так і технічного оснащення авто.

У нашій країні седан. одна з машин, що найбільше продаються в лінійці автомобільної компанії з Вольфсбурга. Популярність пов’язана з двома факторами:

 • Надійність – ексклюзивно для наших доріг німці збирають міцніші та стабільніші седани порівняно з європейськими зразками.
 • Висока економічність. Polo є одним з найбільш ощадливих авто з витрат палива.
 • Особливості автоматичної коробки перемикання передач
 • Технічний регламент та можливі проблеми
 • Інструкція з самостійної заміни

Технічний регламент та можливі проблеми

Німецький виробник радить вдаватися до процедури заміни кожні 60 000 км. Однак він не враховує стан російських доріг, клімату та погодних умов. Тому фахівці з дилерських центрів у російських містах рекомендують привозити автомобіль на технічне обслуговування заміни трансмісійної рідини через 25 000 км. Максимальна позначка пробігу – 40 000 км. При перевищенні ліміту з кожним новим кілометром наслідки будуть набувати більш критичного характеру.

Якщо в коробці починають з’являтися незрозумілі звуки, а машина підгальмовує, рухається ривками або взагалі перестає реагувати на перемикання передач, то причина швидше за все криється в забрудненій трансмісійній олії, що втратила мастильні властивості.

Багато автолюбителів, щоб заощадити на купівлі олії, зливають лише половину відпрацьованої рідини та доливають нову – це неправильна методика. Для якісної роботи всіх вузлів агрегату необхідно повністю виливати використане масло та обов’язково промивати бачок. Інакше наслідки можуть вимагати солідних фінансових вливань.

АКПП Volkswagen Polo – це 6-діапазонний апарат, що випускається у двох дорогих комплектаціях седана Comfortline та Highline. Обидві конструкції працюють у парі з 1,6-літровим двигуном на 105 л. «Кодова» назва трансмісії – ZF 5HP19.

READ  Заміна задніх колодок Aveo Т250

При недотриманні регламенту із заміни, як правило, першим удар на себе приймає гідроблок коробки. Спочатку вилка гідротрансформатора пригорає до рухомих частин, а потім виходять з ладу підшипники, що впливають на роботу масляного насоса. В результаті ламається весь блок, вартість якого може влетіти автовласнику седана Polo в “копієчку”.

Також часто виникають проблеми із соленоїдами. Зношені запчастини спричиняють підвищення тиску в системі, що негативно позначається на роботі барабанів.

Неякісна олія може також призвести до зношування кришки масляного насоса і як наслідок утворення протікання в конструкції.

Замена масла и фильтра в автомате АКПП 09G Tiptronic на Volkswagen POLO 1,6 Фольксваген Поло 2017 го

Інструкція з самостійної заміни

Процес заміни олії в АКПП не такий складний, як здається. Роботу можна виконати самостійно без звернення до сервісного центру.

Якісна оригінальна олія для АКПП носить складне маркування VW ATF (G055025A2). Це спеціальна рідина, розроблена для коробок Polo седана.

Крім масла необхідно підібрати фільтр з кодом VAG 09G325429 та прокладку піддону VAG 09G321370. До того ж знадобиться прокладка зливного отвору, пробка для зливу рідини, посуд для старої олії, суха ганчірка та набір гайкових ключів.

Послідовність дій при заміні трансмісійної олії в АКПП:

олії, коробці, автомат, polo, седан

  Для початку потрібно поставити автомобіль на оглядову яму, не забувши включити гальмо стоянки.

 • Потім двигун глушиться, і вимикаються всі електронні прилади.
 • Щоб підібратися до коробки, потрібно зняти стандартний захисний екран.
 • Відкручуємо кілька кріплень, прибираємо захист та отримуємо доступ до піддону картера трансмісії.
 • На поверхні піддону знаходиться зливна пробка. Її слід викрутити, попередньо підготувавши ємність для відпрацьованого масла.
 • Через особливу конструкцію картера злив рідини може зайняти досить тривалий час (близько 40 хвилин).
 • Після того, як останні краплі олії стікають у посудину, можна демонтувати піддон і міняти масляний фільтр.
 • олії, коробці, автомат, polo, седан
 • Процес зняття фільтра не повинен викликати додаткових проблем. достатньо відкрутити три болти, що утримують конструкцію.
 • Усі частини піддону потрібно ретельно протерти ганчіркою, змоченою у спиртовому розчині.
 • Потім ставимо нову прокладку та монтуємо піддон у вихідне положення.

 • Важливим пунктом є прогумоване прокладання, яке необхідно встановити в піддон для усунення незапланованих протікання масла.
 • За допомогою ущільнювача слід міцно зафіксувати зливну пробку в картері коробки.
 • Фрагменти старої гумової прокладки, що залишилися на різьбленні зливного отвору, необхідно прибрати.
 • З краю на картері знаходиться горловина для затоки рідини. Вливати трансмісійну олію можна двома способами: за допомогою звичайного шприца або вузького еластичного шланга.
 • Олії в АКПП міститься багато. близько 7 літрів, тому перед процедурою потрібно запастися великим об’ємом рідини.
 • Зливний отвір закривається.
 • Запускаємо двигун.
 • При натиснутій педалі гальма потрібно «пройтися» всіма селекторами коробки, утримуючи ручку перемикання на кожному режимі протягом 10 секунд.
 • Потім слід вимкнути двигун і перевірити металевим щупом (підійде і звичайна викрутка) рівень олії. Якщо він низький, то долити потрібну кількість рідини.
 • Цікавий факт, що деякі моделі Volkswagen Polo не мають отворів для зливу рідини. Тому відкачувати зношене масло можна за допомогою того ж шприца або спеціального насоса.

  Загальна протяжність робіт складе близько півтори години. Все залежить від рівня професіоналізму автолюбителя. Під час експлуатації автомобіля настійно рекомендується епізодично аналізувати стан трансмісійної олії, її колір, щільність та рівень. Якщо рідина стала темною, значить, у структурі накопичилися шкідливі домішки, що свідчать про зношування мастила.

  Нарешті, ціна питання для тих, хто вирішить самостійно поміняти масло буде значно нижчим, ніж у тих, хто звернеться в сервіс. Послуга у дилерських центрах коштує близько 2500 руб.

  • Олія ATF (G055025A2) – близько 1000-1500 руб./літр.
  • Масляний фільтр VAG 09G325429 − 2000-3000 руб.
  • Прокладка піддону VAG 09G321370 − 2000-2500 руб.

  Таким чином, можна цілком вкластися у суму в 14000-15000 руб. відповідно до останніх розцінок.

  Заміна трансмісійної рідини в АКПП – важливий крок у процесі експлуатації седана, яким у жодному разі не слід нехтувати. Він заощадить фінанси автовласника та вбереже його від зайвої витрати нервів при відновленні КПП.

  Хоча німецький автоконцерн і створював окрему версію седана Polo для нашого ринку, розраховану на холодне «бездоріжжя», технологія збирання трансмісій залишилася такою ж, як і на європейських аналогах. А в Європі, що вже казати, вміють будувати дороги. Там і «витратники» змінюють набагато рідше, і їздять на «бюджетниках» помітно довше.

  READ  Проставки для збільшення кліренсу Skoda Octavia Tour

  Аналоги

  Коли немає бажання віддавати досить істотну суму за оригінал трансмісійної рідини, Volkswagen можна спробувати знайти ATF для АКПП від незалежних компаній. Найчастіше власники VW Polo Sedan як аналог застосовуються АТФ від компанії Mobil, а саме Mobil ATF 3309.

  Можливо також використовувати олію інших авторитетних компаній, на кшталт Toyota, або Aisin, які за сумісництвом є і виробниками коробок для Polo. Головне в тому, щоб у них збігався допуск.

  Матеріали для комплексної заміни олії в АКПП Polo Sedan

  Перед заміною трансмісійної рідини в АКПП Polo слід заздалегідь запастися витратними матеріалами (у дужках вказані торгові артикули), це:

  • масляний фільтр АКПП та прокладку піддону картера Polo Sedan, зазвичай йдуть комплектом (1001370001);
  • пробку зливну картера VW Polo (VAG. WHT 000310 A);
  • кільце ущільнювальне зливної пробки АКПП для VW Polo (VAG 09D 321 181 B).

  Повна та часткова заміна олії в АКПП Polo Sedan своїми руками

  Заміна олії в АКПП Polo Седан важлива процедура, яка дозволить КПП перебувати в робочому стані набагато довше. Зазвичай, її проводять у СТО, але досвідчені автолюбителі можуть зробити часткову заміну самостійно за наявності потрібної інформації.

  • Інтервал заміни трансмісійної олії
  • Практичні поради щодо вибору масла для АКПП Polo Sedan
  • Оригінальна олія
  • Аналоги
  • Перевіряємо рівень
  • Матеріали для комплексної заміни олії в АКПП Polo Sedan
  • Самостійна заміна олії в АКПП Polo Sedan
  • Злив старої олії
  • Промивання піддону та видалення стружки
  • Заміна фільтра
  • Заливання нової олії
  • Повна заміна трансмісійної рідини в АКПП
  • Висновок

  Інтервал заміни трансмісійної олії

  Головний німецький офіс Volkswagen рекомендує в АКПП VW Polo замінювати трансмісійну рідину кожні 60 000 кілометрів. Звичайно, німецькі дорожні умови істотно відрізняються від російських. Професійні механіки, які обслуговують автомобілі рекомендують, не затягувати зі зміною масла, щоб уникнути можливого капітального ремонту або повної дорогої заміни агрегату.

  Зміну atf у Polo найкраще робити кожні 25 000 кілометрів пробігу автомобіля. У крайніх випадках можна затягнути і їздити аж до 40 000. Але кожен кілометр простроченої заміни масла в АКПП Фольксвагена Polo буде незворотно впливати на подальший ресурс механічної частини.

  Самостійна заміна олії в АКПП Polo Sedan

  Дана інструкція щодо заміни масла АКПП у Polo підходить для автомобілів 2012 та 2013 року випуску. При зміні масла необхідно дотримуватися деяких правил і робити все чітко за інструкцією, оскільки порушення технології заміни можуть призвести до небажаних поломок коробки передач та гідроблоку, зокрема.

  Оригінальна олія

  Volkswagen рекомендує для своїх Polo Sedan використовувати лише оригінальне фірмове масло для АКПП з маркуванням німецької компанії. Артикул такої трансмісійної рідини – G055025A2. 1 літр обійдеться приблизно 1300-1500 рублів.

  Практичні поради щодо вибору масла для АКПП Polo Sedan

  Якщо двигун VW Polo і можна тимчасово, у разі фінансових проблем, залити напівсинтетичну олію, то з досить терплячою, але при цьому вимогливою до якості масла японської АКПП, такі експерименти протипоказані.

  Періодичність заміни олії в коробці автомат

  Якщо говорити про машини з АКПП, причому не тільки Volkswagen, але й інших марок, така коробка досить чутлива до якості масла (трансмісійної рідини ATF) і його рівня в агрегаті. При цьому замінити олію в АКПП складніше, ніж, наприклад, ніж у двигуні.

  Порівняно з МКПП, де мастило змінюють кожні 80-100 тис. км, в автоматичній трансмісії через АТФ передається момент, що крутить, від ДВС на саму коробку, рідина сильно нагрівається і швидше забруднюється. Тому присадки в маслі активно спрацьовуються, АТФ старіє, властивості рідини змінюються.

  READ  Скільки фарби потрібно для фарбування авто

  При цьому ресурс автоматичної трансмісії безпосередньо залежить від стану олії в коробці, тобто виконувати заміну олії в АКПП Polo Седан потрібно обов’язково, щоб зберегти працездатність агрегату та збільшити термін його служби.

  У цьому випадку їздити далі не можна, оскільки страждає гідроблок АКПП, фрикціони, соленоїди, маслонасос, ГДТ та інші елементи. При цьому ігнорування проблеми може призвести до того, що однією заміною олії обмежитися не вдається, тобто коробку потрібно буде ремонтувати, при цьому вартість такого ремонту може виявитися досить високою.

  Polo Sedan з АКПП: заміна олії в автоматичній коробці та підбір ATF

  Почнемо з того, що багато автолюбителів з метою економії практикують лише часткову заміну олії в АКПП. Насправді це означає, що здійснюється частковий злив, після чого доливається обсяг, рівний злитому кількості ATF.

  Відразу зазначимо, такий підхід не є правильним, оскільки відбувається лише часткове оновлення трансмісійної олії. Більше того, забороняється змішувати олії різних виробників. Тому необхідно міняти масло в коробці повністю, максимально оновлюючи робочу рідину. Що стосується самої олії, потрібно використовувати тільки оригінальний продукт, що рекомендується самим заводом-виробником. Іншими словами, потрібно знати, яке масло вибрати в коробку автомат.

  Також слід пам’ятати, що паралельно потрібно буде змінити прокладку зливного отвору і пробку. Ще потрібно підготувати ємність для зливу старого відпрацювання з АКПП, ганчір’я та набір ключів.

  Отже, для заміни трансмісійної олії в коробці автомат необхідно:

  Polo Седан: заміна олії АКПП

  Модель Volkswagen Polo у кузові седан на території РФ та СНД користується великим попитом з цілого ряду причин. Автомобіль має привабливу ціну, досить надійний та економічний, непогано оснащений, а також окремо підготовлений для експлуатації у важких умовах.

  З урахуванням не найкращих доріг та палива середньої якості, саме така машина відомої марки приваблює багатьох покупців. Досить часто вибір падає на версію Volkswagen Polo з АКПП. Далі ми розглянемо, яке масло заливати в коробку автомат на Polo, а також коли і як поміняти масло в АКПП Polo Sedan

  Поради та рекомендації

  Як видно, процедура заміни ATF у коробці автомат не є складною операцією. Також, якщо власник вирішив поміняти масло в АКПП своїми руками, ціна буде помітно нижчою, ніж в офіційному або іншому сервісі. При цьому заміна трансмісійної рідини повинна виконуватися регулярно, щоб збільшити ресурс АКПП Volkswagen Polo (максимум через кожні 60 тис. км. пробігу згідно з рекомендаціями самого виробника).

  Насамкінець відзначимо, що в процесі експлуатації також необхідно регулярно перевіряти рівень трансмісійної олії в АКПП і стан рідини АТФ. Якщо рідина темніє досить швидко, з’являється запах горілого в трансмісійній олії, при перемиканні передач коробка штовхається, буксує і т.п., це вказує на необхідність поглибленої діагностики АКПП та ремонту агрегату.

  Перевірка рівня масла в автоматичній коробці: як перевірити рівень ATF. На що ще звернути увагу: колір, запах, забрудненість АТФ тощо.

  Як обслуговувати коробку. автомат: заміна олії та масляного фільтра АКПП, вартість заміни олії в автоматичній коробці. Способи заміни ATF, рекомендації.

  Чому коробка-автомат штовхається, смикається АКПП при перемиканні передач, в автоматичній коробці виникають поштовхи ривки та удари: основні причини.

  Масляний фільтр автоматичної коробки: коли змінювати фільтр АКПП і які типи фільтрів бувають. Що впливає на ресурс фільтруючого елемента.

  Як замінити трансмісійну олію в коробці передач: заміна олії в МКПП та АКПП. Коли міняти масло в коробці на автоматі та механіці. Корисні поради.

  Як замінити автоматичну коробку передач АКПП на механічну МКПП, а також заміна механіки на автомат: нюанси. Корисні поради та рекомендації.