Заміна олії у двигуні Volkswagen Polo седан своїми руками

Розкажемо про проведення заміни олії своїми руками на Polo седан:

Замена масла и фильтров в двигателе на Volkswagen POLO 1,6 Фольксваген Поло 2017 года

 • Перед операцією слід трохи прогріти агрегат невеликою поїздкою.
 • Зняти металевий захист картера.
 • Підготувати для заміни на Volkswagen Polo седан 1.6 л олію об’ємом 5 літрів. Компанії-виробники випускають такі технічні рідини у ємностях 5 та 1 л.
 • Підготувати порожній резервуар об’ємом не менше ніж п’ять літрів для відпрацьованої рідини.
 • Відкрутити пробку зливу, підставивши під неї підготовлену ємність.
 • Замінити масляний фільтр – обов’язкова процедура.
 • Після закінчення зливу старої олії закрутити пробку.
 • Здійснити заправку в горловину, розміщену на моторі, новим маслом для Volkswagen Polo седан до рівня max.
 • Закрити маслозаливну горловину.

Після цього слід запустити двигун на дві хвилини. Потім зробити паузу, щоб масло злилося, і перевірити рівень по щупу. Зазначимо такий момент: перед проведенням заміни необхідно дізнатися, яку олію залити в Polo седан: 5W-30 або 5W-40.

Змішувати різні за в’язкістю та іншими параметрами технічні рідини не можна.

Заміна олії у двигуні автомобіля Volkswagen Polo седан

Як зазначають майстри СТО, їм часто доводиться ремонтувати двигуни VW Polo, які вийшли з ладу через неправильне технічне обслуговування їх власниками. Йдеться про залите масло, що не відповідає вимогам виробника, а також несвоєчасно проведену заміну цієї технічної рідини.

Яку олію заливати

В даний час на модель німецького виробника з Вольфсбурга Polo встановлюються бензинові силові установки.

 • 4 л потужністю 125 «коней»;
 • 6 л 90 л. с;
 • 6 л 110 л. з під капотом.

Автолюбителі перед проведенням ТО цікавляться: яке масло краще залити у двигун Volkswagen Polo седан? Відповісти це питання нескладно. Перераховані агрегати вимагають для Polo седан використання олії 5В-30 або 5В-40. Саме ці технічні рідини здатні ефективно провести мастило та охолодження компонентів силової установки, а також видалити забруднення та сміття з паливних каналів.

VAG радить застосовувати оригінальні олії для Polo седан офіційного партнера концерну компанії Shell, а також аналогічну продукцію фірм Castrol, Mobil, Motul. Рідини цих виробників виділяються чудовою якістю, сприяють стабільній роботі агрегату.

Регламент заміни олії у двигуні Polo седан дорівнює 15 000 км. При інтенсивному використанні автомобіля, роботі двигуна у складних кліматичних умовах цей інтервал слід скоротити вдвічі.

У таблиці нижче вказано, скільки масла для двигуна VW Polo sedan потрібно заливати під час заміни. Наведено дані для моторів, що встановлюються на моделі V-VI поколінь з 2009 по 2020 р.

Мотор Роки експлуатації авто Кількість л
CBZB 1.2 л, 105 2009-2014 3,8
CGPB 1.2 л 60 2009-2014 2,8
CGPA 1.2 л 70 2009-2014 2,8
CZCA 1.4 л, 125 2016-н. вр. 4,0
CDDA, CLPA, CGGB 1.4 л, 85 2009-2014 3,2
CLSA, CFNA 1.6 л, 105 2010-2015 3,6
CWVA 1.6 л, 110 2015-н. вр. 4,2
CFNB 1.6 л, 85 2014-2015 3,6
CFW 1.6 л, 90 2015-н. вр. 3,6

Виконувати заміну мастильного моторного матеріалу можна в сервісному центрі, або, за наявності досвіду проведення робіт, самотужки в гаражі.

Як вибрати оригінальні матеріали

Відрізнити підробку від оригінальної моторної олії для Polo седан можливо такими способами:

Від якості цієї технічної рідини залежить стабільна робота автомобіля та здоров’я двигуна. Тому слід з відповідальністю підходити до справи придбання олії для двигуна.

Заміна моторної олії у двигуні Volkswagen Polo седан 1.6 CFNA — відео нижче:

У цьому відео вам покажуть, як у Volkswagen Polo поміняти моторне масло та фільтр:

READ  Датчик температури рідини, що охолоджує Priora ознаки несправності

Ще одне відео щодо заміни моторного масла в Polo седан ви знайдете нижче:

Що може знадобитися під час заміни

Перед початком роботи необхідно підготувати:

 • Місце, де проводитиметься зміна – слід враховувати можливість випадкового розливу відпрацювання і тим самим заподіяння шкоди навколишньому середовищу;
 • Каністру з оригінальною олією;
 • Фільтр – при кожній заміні масла, встановлення нового елемента, що фільтрує, є обов’язковим;
 • Спеціальний ключ для його зняття – необхідний, щоб зірвати з місця, голими руками або навіть за допомогою шкірки скрушити досить проблематично;
 • Ключ на 18 для відкручування корка – краще всього використовувати зірочку;
 • Volkswagen рекомендує при кожній заміні масла встановлювати нову пробку на картер, але якщо знайти її не вийшло, алюмінієву прокладку ущільнювача поміняти треба обов’язково;
 • Біту Torx T25, головку на 13 і тріскотку. знадобиться тільки в тому випадку, якщо ваш автомобіль має штатний захист картера;
 • Місткість, в яку зливатиметься відпрацьоване масло, бажано 4-5 літрова з широкою горловиною;
 • Дрігач.

Покрокова інструкція заміни олії на Volksvagen Polo Sedan

Жоден сучасний автомобіль не може працювати без змащувальних рідин. Довгу та надійну роботу мотора може гарантувати тільки якісне моторне масло та своєчасна його заміна. За рекомендацією заводу виробника на Polo заміна олії у двигуні повинна проводитися через кожні 15 тисяч кілометрів пробігу. Однак стосовно умов експлуатації даної моделі в Росії, де їй доводиться працювати в майже екстремальних умовах (постійні пробки, бензин низької якості, їзда на короткі відстані або по курних дорогах), міняти рідини, що змащують, найкраще після 7-8 тисяч реального пробігу.

Скільки і яке моторне масло необхідне

Усі серйозні автовиробники та Volkswagen тут не виняток, пропонують споживачеві використовувати лише той продукт, який пройшов перевірку у заводських лабораторіях та отримав відповідний допуск. Для застосування на Volkswagen Polo седан рекомендується використовувати масла з допуском VW 502 00. Багато великих виробників отримали даний сертифікат на своє моторне масло, так що проблем з вибором виникнути не повинно. Яке краще вибрати, фінське SHELL Helix Ultra, що займає 1 місце в топ-чартах, екологічно чисте Castrol або Мобіл 1 з підвищеними миючими властивостями вирішувати вже вам.

Замена масла на Volkswagen Polo sedan

Моторні масла випускаються найчастіше в 1, 4 або 5 літрових каністрах. Для VW Polo (відповідно до сервісної документації) необхідно 3.6 літра, тому здається, що 4 літрової каністри має вистачити. Багато двигунів, навіть з невеликим зносом, поступово витрачають олію і вимагають її доливання. Найкраще, коли для цього використовується олія одного типу.

ТО-2 самостійно. Заміна моторної олії.

Всім доброго дня! ТО-2 для Сірої Ліги розтяглося на більш тривалий період, ніж я розраховував, морози та хвороби… ну так гаразд, 17.03.2013 я нарешті поміняв моторне масло.

Робиться це досить просто і легко зробити самому. Але без витягу чи ями швидше за все не обійтися. Заздалегідь перепрошую, батарейка на фотоапараті села тому частина фоткал на телефон, а частину фотографій знайшов в інтернеті.

1-ю справою потрібно зняти захист двигуна, якщо вона у Вас встановлена. У мене стоїть заводський пластиковий захист. За 2 роки захист мені довелося знімати вже вдруге, вперше коли шукав чомусь стукає підвіска при проїзді нерівностей, вдруге вчора :). Тут основна хитрість відкручувати шурупи і болти в порядку від передніх до задніх. Якщо робити навпаки, захист весь час падатиме на голову і її доведеться тримати. А в правильній послідовності вона спереду триматиметься на спеціальних вушках і тримати потрібно буде тільки в самому кінці. Для відкручування потрібна стандартна викрутка торкс яка додавалася до машини та накидний ключ на 13 або голівка з тріскачкою, що набагато зручніше.

Замена масла VW Polo Sedan (Поло седан) 1.6 CFNA

Олія зливається на гарячу, а значить перед зливом бажано або трохи поїздити для прогріву двигуна, або дати йому хоча б попрацювати на неодружених. Але пам’ятайте, на неодружених наш двигун гріється дуже слабо.

Далі потрібно підготувати ємність для відпрацьованої олії. 4-5 літрів, багато раджу пластикову пляшку з-під омивайки, відкручуємо головкою або накидним ключем на 17 пробку для зливу масла, але не знімаємо її відразу а притримуємо, поки не відкрутимо повністю, а потім швидко прибираємо пробку в бік підставивши пляшку або іншу. напір досить сильний, а олія гаряча, так що будьте гранично обережні.

Коли натиск трохи послабшає, можна вилазити з-під машини, підставивши ємність, нехай стікає, і зайнятися заміною масляного фільтра.

READ  Яке масло заливати в Kia RIO 3

Для початку потрібно захистити генератор і ремінь від можливих попадання олії. Я уклав поліетилен, можна скористатися ганчір’ям. Перш ніж відкручувати фільтр, очистіть від забруднень все, що знаходиться близько до фільтра, якщо бруд потрапить у двигун, він Вам дякую не скаже.

Відкрутити фільтр може бути просто, а може ні, дивлячись як його закручували під час останньої заміни. Можна відкрутити фільтр спеціальним пристроєм, але оскільки спеціальні пристосування в моєму гаражі зазвичай відсутні, можна скористатися наприклад великим трубним ключем, благо фільтр спрямований вгору і доступ до нього зручний, а ще хороший спосіб затягнути міцніший фільтр шкіряним ременем, з ним і важіль можна організувати і ковзати він буде набагато менше. У крайньому випадку фільтр можна пробити наскрізь товстим прутом або викруткою і відкручувати їх цим важелем. Після того як відкрутили встановлюємо новий фільтр попередньо змастивши його свіжим моторним маслом по краю. Всередину масло наливати не потрібно, інакше при встановленні заллєте все олією. Закручуємо фільтр тільки руками, наскільки вистачає сил, не використовуючи жодних додаткових пристроїв, інакше потім відкрутити його буде досить складно.

Тепер можна знову лізти під машину і перевіряти чи скло масло, можна відкачати його залишки за допомогою шприца та трубки від системи, але можна і не морочитися. Знову ж таки пробку можна і не змінювати, вона цілком витримає і повторне використання, але я волію все-таки поставити нову, гірше не буде. Знову ж таки ніколи не використовую промивну олію, але це звичайно питання віросповідання :).

Закрутили пробку, можна вилазити і починати заливати олію. У двигун поміщається 3.8л олії, ну приблизно, тому якщо заливати літровими, перші три можна лити спокійно, а останню контролювати по щупу. Залив масло до прийнятного рівня заведіть машину (не забудьте закрити маслозаливну горловину), трохи масла потрапить у масляний фільтр і рівень ще трохи знизиться. Після того, як машина попрацює, потрібно почекати кілька хвилин, щоб масло скло і після цього заміряти рівень масла. Рівень дуже бажано вимірювати на вирівняному автомобілі, інакше рівень буде неправильним.

Ну ось і все, заміна олії відбулася :)! Олія залив Mobil 3000 5w30 (ну це так для себе)

Можете глянути на відео, це не я знімав, але непогане відео та дуже докладне.

Вибір масляного фільтра Volkswagen Polo седан при заміні

З рідиною визначились. Однак, є ще один головний момент. Вибір масляного фільтра. Це такий пристрій, який призначається для очищення різних масел від забруднень. Заміна даного пристрою провадять у той момент, коли на транспортному засобі здійснюють заміну масла. Для Volkswagen Polo застосовуються масляні фільтри наступних марок:

 • Bosch;
 • Фрам;
 • Champion;
 • Магнеті марелі.
масло, volkswagen, polo, седан

Volkswagen Polo седан (Volkswagen Polo): вміла заміна масла двигуна та фільтра VW

Ця процедура є дуже важливою для нормальної роботи двигуна транспортного засобу Volkswagen Polo. Стандартний період між процедурами є 1 рік або 15 тисяч кілометрів пробігу. Але бувають випадки та передчасної заміни.

В якому обсязі необхідно використовувати олію

Незважаючи на те, яке масло застосовується, оригінал або аналогічний продукт, обсяг рідини залишається незмінним.

Для зручності виконання процедури найчастіше купуються каністри об’ємом чотири або п’ять літрів.

При перевищенні потрібної кількості рідини воно почне витікати, а допускати цього не рекомендується.

Іноді, після здійснення процесу, олія залишається. Переживати не варто, у процесі експлуатації його доводиться додавати.

Що вибрати при заміні олії VW Polo?

Перш ніж розпочинати цю процедуру, необхідно визначиться з видом та виробником машинного масла. Справа в тому, що сучасний ринок сповнений різноманітних видів олій. Однак, не кожне підійде для автомобіля Volkswagen Polo. Потрібний вид рідини має бути вказаний у мануалі транспортного засобу. Але часто цей вид може виявитися дорогим. У такому разі можна придбати аналогічний продукт з тим же рівнем в’язкості і тією самою типізацією. Одним із факторів на який потрібно звертати увагу – це виробник. Справа в тому, що найбезпечніше вибирати знамениті види. Підозрілі фірми можуть продавати зіпсований, неякісний продукт, який може призвести до непридатності вашого транспортного засобу. У продажу є олії від Volkswagen. Вони гарантовано підійдуть для цього автомобіля.

Отже, наймудрішим рішенням буде придбання моторної олії фірмових виробників або їх аналоги, але тільки ті, до яких є довіра.

READ  Заміна повітряного фільтра Skoda Octavia а5

Коли необхідна на Volkswagen Polo заміна олії

Про встановлений період часу йшлося вище, але розглянемо решту випадків, які призводять до заміни масла на Volkswagen Polo седан:

 • Тривала стоянка транспортного засобу. У зв’язку з тим, що машина використовується не щодня, а лише за потребою. І то не часто, то можна не розраховувати на тривалий період роботи свого двигуна. Вся справа в наявності вологи двигуна, яка проявляється через тривалу бездіяльність двигуна.
 • Тривала робота двигуна на неодружених. Зазвичай це пов’язано із заторами на дорогах. В цей момент система охолодження не працює, внаслідок чого нагрівається двигун.
 • Постійне навантаження машини. Через перевищення допустимої ваги, що перевозиться, створюється велике навантаження на двигун. Через це відбувається окислення олії.
 • Постійно рушають. Знову ж таки йдеться про затори. Саме в таких ситуаціях відбувається більше нагрівання рідини. А чим вища температура, тим нижчою його характеристики.
 • Бензин поганої якості. Нема для кого секрет, що паливо поганої якості згоряє не повністю, через що починає зливатися з маслом, при цьому його характеристики також падають.
 • Проведення процедури нашвидкуруч. Через недотримання всіх правил проведення процедури можна нашкодити двигуну.
масло, volkswagen, polo, седан

Але чому причина своєчасної заміни моторного масла?

 • Змащування всіх елементів, що стикаються, працюючого механізму. Оскільки головне навантаження спрямоване саме на ці деталі, то проведення своєчасної процедури запобігти їх стирання.
 • функція охолодження. Справа в тому, що ця рідина забирає зайве тепло від елементів, що стикаються. Що збільшує термін їхньої служби.
 • Видалення елементів двигуна від нагару. Безліч вихлопу проходить через цю систему. Олія у свою чергу збирає весь цей бруд і відправляє його через масляний фільтр. Дійсно якісний продукт дуже швидко темніє. Це говорить про те, що воно справляється зі своєю функцією, що очищає.
 • Захисна функція. Рідина покриває поверхню двигуна. Це захищає його від передчасного зношування. Більше того, воно запобігає появі іржавіння.

Заміна олії двигуна Volkswagen Polo седан

Сам процес багато часу не займає, проте перш ніж його проводити, потрібно підготувати такі матеріали:

 • нова витратна речовина;
 • новий фільтр для олії;
 • спеціальну рідину для очищення системи;
 • порожню посудину для зливу відпрацьованої речовини;
 • основний набір інструментів;
 • непотрібна тканина.

Після цього починається процес. Він складається з кількох кроків.

 • Розігрівається двигун. Немає потреби піднімати температуру до робочої. Досить сімдесяти градусів. Якщо розігнати до меншого показника, речовина зіллється не повністю. Але все одно якийсь відсоток олії залишиться. Для цього була підготовлена ​​очищувальна рідина.
 • Відкриття капота зі зняттям ковпачка мотора, через який відбувається заливання олії.
 • Під дном транспортного засобу знаходиться піддонник олії. На ньому знімаються всі болти.
 • Під кришку зливного роз’єму встановлюється вільний посуд. Застосовуючи гайковий ключ, відкручується кришка, але необхідно бути обережним, оскільки є можливість попадання олії. Оскільки транспортний засіб розігріто до сімдесяти градусів і вище, то можна обпектися.
 • Режим очікування. Він триває приблизно півгодини, за цей час олія повністю або майже повністю зливається.
 • Після отвір закривається новою кришкою.
 • Після цього застосовується очищувальна рідина. Вона заливається прямо в двигун у кількості, що дорівнює кількості масла, це приблизно три літри.
 • Відбувається запуск двигуна. Так він має відпрацювати приблизно 20 хвилин. Але для найкращого результату рекомендується проїздити на ній близько десяти кілометрів. Можна і більше для покращення ефекту.
 • Проробляємо такі ж процеси, як зазначено з другого по четвертий кроки, але тільки вже з рідиною для промивання.
 • Далі під капотом знімається масляний фільтр. З нього зливається масло у приготовлену ємність.
 • У новий масляний фільтр наливається невелика кількість свіжої олії, приблизно одна третя від обсягу фільтра. Також промазується прогумоване кільце деталі.
 • Встановлюється новий фільтруючий елемент.
 • Після всього цього необхідно здійснити процедуру заливання нової моторної олії в двигун. Заливати потрібно приблизно половину. Далі чекаємо близько семи хвилин для того, щоб масло розтеклося по всьому механізму.
 • Далі запускаємо двигун. Йому необхідно відпрацювати на неодружених оборотах. Або можна здійснити невеликий заїзд.
 • Далі перевіряємо рівень моторного масла, якщо його недостатньо, необхідно долити.