Як промити систему охолодження ВАЗ 2112

Table of Contents

Як самостійно промити систему охолодження на ВАЗ 2110-2111-2112

Система охолодження автомобіля. це поєднання вузлів і механізмів, в яких задіяна вода або хімічна речовина, у цьому агресивному середовищі під впливом температури утворюється безліч накипу та різних сольових відкладень. Потім ці відкладення відторгаються від стінок трубопроводу та забруднюють елементи охолодження, що призводить до неправильного поводження рідини та виводить систему охолодження з ладу.

Це відразу ж позначається на роботі двигуна, він швидко і дуже сильно нагрівається навіть у холодну погоду, але при цьому грубка на прикладі вітчизняних автомобілів перестає гріти. Щоб вирішити цю проблему із системою охолодження, необхідно промити систему. Ця стаття докладно розповість вам, як можна самостійно прочистити систему охолодження на прикладі наших ВАЗ у моделях 2110, 2111 та 2112.

Для початку вам потрібно відкрити клапан охолоджувальної системи і повністю злити всю рідину, потім залити дистильовану воду і додати спеціальну присадку для розкислення накипу, їх досить багато видів, можна порекомендувати Hi-Gear. Запустіть двигун і нехай він попрацює небагато, за цей час накип повинен зруйнуватися, після чого знову злийте воду з усіма шлаками.

Щоб зробити якісне і повне очищення системи охолодження всього двигуна, вам потрібно зробити поетапно три дії: спочатку промити радіатор, потім повністю промити двигун, а потім вимити радіатор обігрівача.

Промивання радіатора

Потрібно повністю злити рідину з охолоджувальної системи, розібрати систему трубопроводу, знявши шланг з верхньої частини радіаторного бачка і з основи радіатора. Для промивання потрібен хороший напір, вставте в патрубок зверху радіатора шланг для промивання, цілком підійде садовий варіант. Увімкніть напір води, щоб він добре промив радіатор, стежте за рідиною, що витікає, коли вода з-під низу радіатора піде чиста, можна вимикати напір.

Промивання двигуна

Промивання робиться за допомогою того ж садового шлангу. Його потрібно вставити у вихід термостата, так само стежте за водою, що виходить з охолоджувальної системи двигуна, вона повинна піти чиста без помутніння і окалини зі шланга внизу.

Промивання обігрівача радіатора

Необхідно відкрити опалювальний кран, потім зняти всі шланги з обігрівача. Використовуйте один із штуцерів, що відкрилися, до якого приєднайте садовий шланг з напором води. Промивання потрібно робити до того моменту, коли піде ідеально чиста вода з іншого відкритого штуцера.

Але необхідно знати, яким чином правильно зливається та заливається рідина для охолодження у вище перерахованих вітчизняних моделях, про це читайте нижче:

 • рідину охолодження потрібно зливати та заливати тільки після повного остигання двигуна;
 • всі охолоджувальні рідини є хімічними речовинами та токсичні, а тому працювати з ними потрібно обережно;
 • обов’язково перевірте кришку розширювального бачка перед пуском, вона має бути щільно закручена.

Правильний порядок дій при зливі та затоці охолоджуючої рідини:

 • для зливу рідини рекомендується підняти передню частину автомобіля трохи нагору, але можна залишити у горизонтальному стані;
 • зніміть клему з акумулятора, достатньо лише масу (у моделях 2110 та 2112 з відкриттям пробки блоку циліндрів не виникає, а ось у моделі 2111 потрібно буде відкрутити модуль запалення);
 • після цього можна зливати охолоджувач, для чого зніміть з розширювального бачка пробку;
 • необхідно під двигун поставити ємність, в яку зливатиметься хімікат, навіть якщо ви на вулиці. Після цього відкрутіть пробку зливу з блоку циліндрів;
 • коли основний потік рідини зіллється і перестане текти, потрібно відкрити пробку на радіаторі, розташованій внизу. Не забудьте і туди підставити ємність для зливу охолоджувача;
 • дайте час злитися всій рідині охолодження з усієї системи та закрутіть усі пробки.

Тепер, після промивання та очищення, настав час заповнити систему охолодження чистою рідиною. Для того, щоб у міру надходження рідини не з’являлися дрібні повітряні пробки, які не дозволять заповнити систему повністю, потрібно в залежності від типу двигуна зробити таке:

 • у разі інжекторного двигуна слід послабити хомут, потім зняти шланг, який подає рідину на штуцер підігріву патрубка дроселя;
 • для карбюраторного двигуна зніміть той же шланг, тільки він веде до штуцера підігріву карбюратора.

Тепер сміливо можете починати доливати рідину в систему охолодження, рідина подається тільки в розширювальний бачок і звідти правильно розподіляється по системі. Робіть зупинки в міру доливання, щоб рідина встигла повністю заповнити всі ніші та відводи. Якщо рівень рідини зупинився вгорі бачка в районі кріплення і не осідає, значить система охолодження повністю заповнена, закрутіть кришку бачка. Тепер поверніть усі шланги на місце, і в залежності від типу вашого двигуна, можливо, потрібно ставити назад модуль запалення (у випадку з моделлю 2111), а також підключіть клейми акумулятора.

Після цієї процедури слід поганяти двигун. Запустіть його, і нехай прогріється до стандартної температури, щоб запустився вентилятор охолодження. Тепер можна двигун вимкнути і подивитися рівень рідини в розширювальному бачку, як правило, після роботи двигуна система додатково увібрала рідину, що ще охолоджує, і в бачку її поменшало. Якщо це так, додайте рідину до потрібного рівня.

READ  Як промити систему охолодження DAEWOO Nexia

Важливо знати

Спочатку після зміни рідини та очищення системи необхідно стежити за роботою системи, особливо за температурою рідини охолодження, правильна температура у вас відображається на панелі приладів. Якщо ви помітили, що температура піднялася до критичної і стрілка стоїть на червоній половині, але при цьому вентилятор не запускається, то відразу увімкніть опалювальну систему і перевірте потік повітря, що виходить:

 • за наявності гарячого повітря можна припустити, що зламався вентилятор;
 • якщо йде холодне повітря, а температура висока, це говорить про наявність в охолоджувальній системі повітряної пробки.
промити, система, охолодження, 2112

Видалення повітряної пробки в охолоджувальній системі

Найпростіший і ефективніший спосіб видалити повітря із системи, це заїхати передньою частиною автомобіля трохи вище, щоб двигун постояв під кутом у заведеному стані пару хвилин. Також необхідно додати обертів до середнього рівня. Як правило, це видаляє повітряну пробку, але бувають випадки складніші, тоді потрібно зробити таке:

 • зніміть із дросельного вузла патрубок охолодження, який веде на зворотну подачу;
 • додайте рідину до бачка;
 • в цей момент рідина повинна піти з патрубка дросельного вузла (якщо це так, то виконуємо пункт 6. заткніть штуцер, і почекайте трохи часу, щоб рідина потекла зі шланга);
 • якщо не пішла рідина, то заводіть двигун, а потім шланг заткніть пальцем;
 • потрібно почекати до появи рідини з патрубка дросельного вузла;
 • після того, як вона пішла, закрийте штуцер і тримайте до пори, поки рідина не потече зі шланга;
 • після цього натягніть патрубок і не забудьте добре затиснути хомут;
 • знову запускаємо двигун і гріємо до стандартної температури, як індикатор використовуйте піч;
 • у разі успіху піде гаряче повітря, і вам залишається виконати пункт 1 у зворотному порядку;
 • потім додайте по необхідності рідину в розширювач.
промити, система, охолодження, 2112

Промивання системи охолодження двигуна ВАЗ 2110

Наявність несправностей у системі охолодження може призвести до серйозних наслідків, аж до необхідності заміни силового агрегату. Сьогодні ми розповімо про те, як промити систему охолодження двигуна на ВАЗ 2110, коли це робиться, як і за допомогою яких засобів. Все це і більше у нашому матеріалі.

Коли виконується промивання

Якщо вчасно не замінити антифриз, що використовується, він також здатний негативно позначитися на стані вузла. Комплекс подібних явищ призводить до того, що система охолодження забруднюється, потребує термінового прочищення.

Визначити забрудненість СО (система охолодження) не складно по двигуну, що постійно перегрівається, незалежно від погодних умов.

Періодичність промивання безпосередньо залежить від умов експлуатації, стану двигуна, використовуваних компонентів СО та ін.

Спеціалізовані очищувальні суміші

Приготуйтеся до того, що на них доведеться витратити значну суму грошей.

Спеціалізовані кошти поділяються на чотири типи:

 • нейтральні;
 • Кислотні;
 • Двокомпонентні;
 • Лужні.
 • Лужні та кислотні вважаються найбільш затребуваними, оскільки демонструють високий рівень ефективності, плюс з фінансової точки зору виявилися досить привабливими.
 • Двокомпонентні склади включають два основні діючі елементи. луг і кислоту. Вони пропонуються в окремих ємностях, вміст яких заливається в СО по черзі. Це дозволяє досягти чудових результатів, на тривалий час забути про забиту систему охолодження та перегрітий двигун.
 • Нейтральні засоби немає у складі агресивних компонентів. Вони служать для профілактики, оскільки реальної ефективності для сильної очистки немає.

Кислота, сода, оцет

Це жорсткіший метод промивки системи, якщо порівнювати з використанням дистильованої води. Однак рівень ефективності суттєво вищий.

Щоб виконати процедуру промивання, вам знадобиться:

 • Приготувати відповідний розчин, куди входить каустична сода, молочна кислота та оцет. Цю суміш заливають у систему охолодження. Тільки не додавайте занадто багато молочної кислоти, оскільки це агресивний засіб, що руйнує гумові елементи;
 • Далі система просто стоїть із кислотною рідиною всередині протягом не більше 8 годин. В ідеалі варто витримати приблизно 6:00;
 • За цей час двигун періодично заводиться і нетривалий час працює;
 • Коли вказаний час закінчиться, злийте кислотний розчин, залийте дистильовану воду і виконайте процедуру, аналогічну першому методу промивки, де йшла тільки вода;
 • 1-2 циклів промивання дистильованою водою буде
 • достатньо, щоб видалити всі залишки кислотного розчину;
 • Після цього залишається лише залити нову порцію антифризу.

Дистильована вода

Незважаючи ні на що дистильовану воду продовжують активно використовувати при промиванні системи охолодження мотора. Важко пояснити причини популярності, оскільки цей засіб не відрізняється високою ефективністю.

Промивання радіатора дистильованою водою

Процедура промивання ЗІ за допомогою дистильованої води виглядає наступним чином:

 • Зливається стара охолоджувальна рідина;
 • Заливається дистильована вода у систему;
 • Двигун заводиться і стоїть із запущеним двигуном протягом 10, максимум 15 хвилин;
 • Двигун глушиться, після чого дистильована вода зливається;
 • Процедура повторюється до тих пір, поки з системи не виходитиме чиста вода.

Види очищення

Очищення системи охолодження двигуна ділиться умовно на два види.

 • Зовнішня. В даному випадку процедура включає в себе видалення бруду, пилу, комах з поверхонь агрегату. Скористайтеся звичайною водою під напором та автомобільними шампунями.
 • Внутрішня. Це більш кардинальна міра, при якій видаляється внутрішня забрудненість системи, знімається накип, іржа, сміття, що скупчилося там. На роботу йде досить багато часу та сил, але без цього усунути проблему перегріву двигуна у вас не вийде.

Дуже часто система забруднюється з банальної причини. у ролі охолоджуючої рідини новачки використовують просту воду. Через наявність великої кількості домішок практично відразу утворюються відкладення на стінках радіатора, тепловіддача погіршується, доводиться ремонтувати машину.

Засоби та методи промивання

Щоб виконати промивання системи охолодження двигуна автомобілем ВАЗ 2110, можна використовувати різні засоби. Усі вони мають певну ефективність, нюанси застосування.

До таких засобів, що застосовуються сьогодні, відносять:

 • Дистильована вода;
 • Сода, оцет, кислоти;
 • Спеціалізовані засоби очищення СО.
READ  Як поміняти внутрішню гранату на ВАЗ 2110

Тепер давайте розберемося, чим хороший чи поганий кожен із представлених варіантів.

Види очищення

Очищення системи охолодження двигуна ділиться умовно на два види.

 • Зовнішня. У даному випадку процедура включає в себе видалення бруду, пилу, комах з поверхонь агрегату. Скористайтеся звичайною водою під напором та автомобільними шампунями.
 • Внутрішня. Це більш кардинальна міра, при якій видаляється внутрішня забрудненість системи, знімається накип, іржа, сміття, що скупчилося там. На роботу йде досить багато часу та сил, але без цього усунути проблему перегріву двигуна у вас не вийде.

Дуже часто система забруднюється з банальної причини. у ролі охолоджуючої рідини новачки використовують просту воду. Через наявність великої кількості домішок практично відразу утворюються відкладення на стінках радіатора, тепловіддача погіршується, доводиться ремонтувати машину.

Кислота, сода, оцет

Це жорсткіший метод промивки системи, якщо порівнювати з використанням дистильованої води. Однак рівень ефективності суттєво вищий.

Щоб виконати процедуру промивання, вам знадобиться:

 • Приготувати відповідний розчин, куди входить каустична сода, молочна кислота та оцет. Цю суміш заливають у систему охолодження. Тільки не додавайте занадто багато молочної кислоти, оскільки це агресивний засіб, що руйнує гумові елементи;
 • Далі система просто стоїть із кислотною рідиною всередині протягом не більше 8 годин. В ідеалі варто витримати приблизно 6:00;
 • За цей час двигун періодично заводиться і нетривалий час працює;
 • Коли вказаний час закінчиться, злийте кислотний розчин, залийте дистильовану воду і виконайте процедуру, аналогічну першому методу промивки, де йшла тільки вода;
 • 1-2 циклів промивання дистильованою водою буде
 • достатньо, щоб видалити всі залишки кислотного розчину;
 • Після цього залишається лише залити нову порцію антифризу.

Промивання системи охолодження двигуна ВАЗ 2110

Наявність несправностей у системі охолодження може призвести до серйозних наслідків, аж до необхідності заміни силового агрегату. Сьогодні ми розповімо про те, як промити систему охолодження двигуна на ВАЗ 2110, коли це робиться, як і за допомогою яких засобів. Все це і більше у нашому матеріалі.

Засоби та методи промивання

Щоб виконати промивання системи охолодження двигуна автомобілем ВАЗ 2110, можна використовувати різні засоби. Усі вони мають певну ефективність, нюанси застосування.

До таких засобів, що застосовуються сьогодні, відносять:

 • Дистильована вода;
 • Сода, оцет, кислоти;
 • Спеціалізовані засоби очищення СО.

Тепер давайте розберемося, чим хороший чи поганий кожен із представлених варіантів.

Коли виконується промивання

Якщо вчасно не замінити антифриз, що використовується, він також здатний негативно позначитися на стані вузла. Комплекс подібних явищ призводить до того, що система охолодження забруднюється, потребує термінового прочищення.

Визначити забрудненість СО (система охолодження) не складно по двигуну, що постійно перегрівається, незалежно від погодних умов.

Періодичність промивання безпосередньо залежить від умов експлуатації, стану двигуна, використовуваних компонентів СО та ін.

Дистильована вода

Незважаючи ні на що дистильовану воду продовжують активно використовувати при промиванні системи охолодження мотора. Важко пояснити причини популярності, оскільки цей засіб не відрізняється високою ефективністю.

Промивання радіатора дистильованою водою

Процедура промивання ЗІ за допомогою дистильованої води виглядає наступним чином:

 • Зливається стара охолоджувальна рідина;
 • Заливається дистильована вода у систему;
 • Двигун заводиться і стоїть із запущеним двигуном протягом 10, максимум 15 хвилин;
 • Двигун глушиться, після чого дистильована вода зливається;
 • Процедура повторюється до тих пір, поки з системи не виходитиме чиста вода.

Самостійне або професійне промивання

Сьогодні промивання системи охолодження двигуна ВАЗ 2110 може бути виконане двома способами.

 • Самостійно. Це суттєво економить гроші, але забирає час, сили та нерви.
 • За допомогою автомайстерень. Не доведеться витрачати дорогоцінний час, зате послуга коштує грошей.

Засоби та методи промивання

Щоб виконати промивання системи охолодження двигуна автомобілем ВАЗ 2110, можна використовувати різні засоби. Усі вони мають певну ефективність, нюанси застосування.

До таких засобів, що застосовуються сьогодні, відносять:

 • Дистильована вода;
 • Сода, оцет, кислоти;
 • Спеціалізовані засоби очищення СО.

Тепер давайте розберемося, чим хороший чи поганий кожен із представлених варіантів.

Кислота, сода, оцет

Це жорсткіший метод промивки системи, якщо порівнювати з використанням дистильованої води. Однак рівень ефективності суттєво вищий.

Щоб виконати процедуру промивання, вам знадобиться:

 • Приготувати відповідний розчин, куди входить каустична сода, молочна кислота та оцет. Цю суміш заливають у систему охолодження. Тільки не додавайте занадто багато молочної кислоти, оскільки це агресивний засіб, що руйнує гумові елементи;
 • Далі система просто стоїть із кислотною рідиною всередині протягом не більше 8 годин. В ідеалі варто витримати приблизно 6:00;
 • За цей час двигун періодично заводиться і нетривалий час працює;
 • Коли вказаний час закінчиться, злийте кислотний розчин, залийте дистильовану воду і виконайте процедуру, аналогічну першому методу промивки, де йшла тільки вода;
 • 1-2 циклів промивання дистильованою водою буде
 • достатньо, щоб видалити всі залишки кислотного розчину;
 • Після цього залишається лише залити нову порцію антифризу.

Дистильована вода

Незважаючи ні на що дистильовану воду продовжують активно використовувати при промиванні системи охолодження мотора. Важко пояснити причини популярності, оскільки цей засіб не відрізняється високою ефективністю.

Замена антифриза и промывка системы охлаждения ВАЗ 2110

Промивання радіатора дистильованою водою

Процедура промивання ЗІ за допомогою дистильованої води виглядає наступним чином:

промити, система, охолодження, 2112
 • Зливається стара охолоджувальна рідина;
 • Заливається дистильована вода у систему;
 • Двигун заводиться і стоїть із запущеним двигуном протягом 10, максимум 15 хвилин;
 • Двигун глушиться, після чого дистильована вода зливається;
 • Процедура повторюється до тих пір, поки з системи не виходитиме чиста вода.

ваз 2110,11,12 самый эффективный способ промывки системы охлаждения, перед заменой антифриза

Промивання системи охолодження двигуна ВАЗ 2110

Наявність несправностей у системі охолодження може призвести до серйозних наслідків, аж до необхідності заміни силового агрегату. Сьогодні ми розповімо про те, як промити систему охолодження двигуна на ВАЗ 2110, коли це робиться, як і за допомогою яких засобів. Все це і більше у нашому матеріалі.

READ  ГАЗель Next не переключается на газ. Фильтры

Коли виконується промивання

Якщо вчасно не замінити антифриз, що використовується, він також здатний негативно позначитися на стані вузла. Комплекс подібних явищ призводить до того, що система охолодження забруднюється, потребує термінового прочищення.

Визначити забрудненість СО (система охолодження) не складно по двигуну, що постійно перегрівається, незалежно від погодних умов.

Періодичність промивання безпосередньо залежить від умов експлуатації, стану двигуна, використовуваних компонентів СО та ін.

Спеціалізовані очищувальні суміші

Приготуйтеся до того, що на них доведеться витратити значну суму грошей.

Спеціалізовані кошти поділяються на чотири типи:

 • нейтральні;
 • Кислотні;
 • Двокомпонентні;
 • Лужні.
 • Лужні та кислотні вважаються найбільш затребуваними, оскільки демонструють високий рівень ефективності, плюс з фінансової точки зору виявилися досить привабливими.
 • Двокомпонентні склади включають два основні діючі елементи. луг і кислоту. Вони пропонуються в окремих ємностях, вміст яких заливається в СО по черзі. Це дозволяє досягти чудових результатів, на тривалий час забути про забиту систему охолодження та перегрітий двигун.
 • Нейтральні засоби немає у складі агресивних компонентів. Вони служать для профілактики, оскільки реальної ефективності для сильної очистки немає.

Види очищення

Очищення системи охолодження двигуна ділиться умовно на два види.

 • Зовнішня. В даному випадку процедура включає в себе видалення бруду, пилу, комах з поверхонь агрегату. Скористайтеся звичайною водою під напором та автомобільними шампунями.
 • Внутрішня. Це більш кардинальна міра, при якій видаляється внутрішня забрудненість системи, знімається накип, іржа, сміття, що скупчилося там. На роботу йде досить багато часу та сил, але без цього усунути проблему перегріву двигуна у вас не вийде.

Дуже часто система забруднюється з банальної причини. у ролі охолоджуючої рідини новачки використовують просту воду. Через наявність великої кількості домішок практично відразу утворюються відкладення на стінках радіатора, тепловіддача погіршується, доводиться ремонтувати машину.

Самостійне або професійне промивання

Сьогодні промивання системи охолодження двигуна ВАЗ 2110 може бути виконане двома способами.

 • Самостійно. Це суттєво економить гроші, але забирає час, сили та нерви.
 • За допомогою автомайстерень. Не доведеться витрачати дорогоцінний час, зате послуга коштує грошей.

Коли і навіщо робити промивання

Для вирішення цієї проблеми не потрібно особливих навичок та знань, тому промити систему охолодження можна самостійно. Робити це рекомендується частіше, але навіть при виконанні очищення щорічно можна досягти позитивного ефекту.

Промивання дозволяє уникнути виникнення різних несправностей, пов’язаних із системою охолодження. Потреба цієї процедури часто виникає через використання неякісного або простроченого антифризу, який негативно впливає на охолоджувальний вузол автомобіля.

Очищенням системи охолодження можна займатися рідше, якщо дотримуватись наступних правил використання антифризу:

 • при зливі рідини, що охолоджує, треба звертати увагу на її колір, за яким можна визначити ступінь забрудненості системи;
 • замість часткового доливання антифризу, краще завжди виконувати його повну заміну;
 • охолоджувальну рідину потрібно оновлювати щонайменше раз на два роки.

Промивання системи охолодження на автомобілі ВАЗ – покрокова інструкція, кілька способів

Будь-який водій хоче, щоб його авто служило довго і безвідмовно, тому обов’язково необхідно періодично промивати систему охолодження двигуна. Як же це зробити для ВАЗ 2114 та інших моделей (2110, 2107, 2112)? Якісне виконання даної роботи можна гарантувати лише за дотримання певних правил.

Спецзасоби для промивання

Існують спеціальні засоби, призначені для промивання системи охолодження. Вони досить дорогі, але це окупається їхньою високою ефективністю. Такі засоби містять у своєму складі компоненти, здатні впоратися з органікою, жиром, накипом та іржею. Спецзасоби бувають таких типів:

 • нейтральні. Не містять агресивних речовин, тому здебільшого застосовуються у профілактичних цілях;
 • двокомпонентні. Найбільш оптимальний та популярний варіант для очищення системи охолодження. Ці кошти добре виконують своє завдання;
 • кислотні та лужні. Найчастіше зустрічаються у розведеному вигляді, тому що відрізняються найбільш агресивним впливом.

Способи очищення системи охолодження

Існують такі варіанти очищення системи ВАЗ 2114 та 2110:

 • зовнішнє промивання. Це більш простий спосіб, який не вимагає знімання двигуна. Застосування водяного струменя дозволить позбутися пилу, бруду та комах;
 • внутрішнє промивання. Даний вид очищення зазвичай необхідний, якщо охолоджувальною рідиною є вода, через яку може утворитися іржа та накип. Такий спосіб є ефективним для ліквідації цих видів забруднень.

Прості засоби для промивання

Практично у кожного власника є дистильована вода. Вона цілком підходить для очищення системи від найпростіших забруднень. Процес промивання водою здійснюється у такому порядку:

 • Злив охолоджуючої рідини та заповнення системи водою.
 • Запуск двигуна, який має працювати 30 хвилин.
 • Злив залишків води.

Ці дії необхідно повторювати доти, поки вода при зливі стане чистою. Даний метод не допоможе позбавитися таких забруднень як накип або іржа.

Також для промивання системи охолодження можна використовувати молочну кислоту, соу каустичну або оцет. Ці засоби потрібно змішати з дистильованою водою, а далі відбуваються ті ж дії, описані вище. Кислоти не повинно бути занадто багато, інакше такий розчин може зашкодити гумові та пластмасові елементи авто. Наприкінці процедури потрібно залити чисту дистильовану воду, що необхідно для очищення системи від залишків розчину.

Чим та як промити систему охолодження ВАЗ

Щоб якомога рідше займатися промиванням системи охолодження, рекомендується користуватися лише якісним антифризом, а також виконувати своєчасну заміну. Для процедури очищення найкраще використовувати спецзасоби, але й прості розчини можуть справитися з цим завданням. Якщо немає часу чи бажання займатися цим особисто, то завжди можна скористатися послугами СТО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть CtrlEnter.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS